فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :

درام، پرکاشن و دف

سازهای کوبه‌ای سازهای کوبه‌ای یا پِرکاسیو به سازهایی گفته می‌شود که از طریق ضربه، تکان، سایش، خراش یا هر عمل دیگری که منجر به نوسان شود، تولید صدا کنند. وظیفهٔ اصلی سازهای کوبه‌ای معمولاً اجرای ضرب‌آهنگ (ریتم) در متن آهنگ است، ولی توانایی اجرای ملودی را هم دارند. تاریخچهٔ سازهای کوبه‌ای به هزاران سال پیش برمی‌گردد. این سازها احتمالاً پس ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
 

توضیح کوتاه: درام، پرکاشن و دف

سازهای کوبه‌ای

سازهای کوبه‌ای یا پِرکاسیو به سازهایی گفته می‌شود که از طریق ضربه، تکان، سایش، خراش یا هر عمل دیگری که منجر به نوسان شود، تولید صدا کنند. وظیفهٔ اصلی سازهای کوبه‌ای معمولاً اجرای ضرب‌آهنگ (ریتم) در متن آهنگ است، ولی توانایی اجرای ملودی را هم دارند. تاریخچهٔ سازهای کوبه‌ای به هزاران سال پیش برمی‌گردد. این سازها احتمالاً پس از صدای انسانی قدیمی‌ترین نوع سازها هستند. سازهای کوبه‌ای را عموماً می‌توان به دو دستهٔ سازهای کوبه‌ای با کوک معیّن مثل زیلوفون و سازهای کوبه‌ای با کوک نامعین مثل انواع طبل تقسیم کرد.

درام رایج‌ترین ساز کوبه‌ای:

یکی از شناخته‌شده‌ترین انواع سازهای کوبه ای در جهان، درام کیت آکوستیک است. این کیت شامل مجموعه‌ای از طبل‌ها و سنج‌هاست که بر روی پایه‌ها و اتصالات مختلفی نصب‌شده و در کنار یکدیگر نواخته می‌شوند.

راهنمای خرید درام:

  • در نظر داشته باشید که درام جاگیر است. پیش از خرید توجه کنید که فضای لازم برای آن رادارید. درصورتی‌که دارای معضل جا و مکان مناسب هستید شاید درام الکترونیک از آن‌جهت که کوچک‌تر است انتخاب بهتری برای شما باشد.
  •  نمی‌توانید به‌صورت مداوم درام خود را جابه‌جا کنید، هر بار سرهم کردن و باز کردن آن زمان‌بر است. این نکته را پیش از خرید مدنظر قرار دهید.
  • یکی از مشکلاتی که درامرها معمولاً با آن مواجه هستند تولید صدای زیاد ساز است. برای انتخاب محل تمرین جایی را انتخاب کنید که مزاحمتی برای کسی ایجاد نکند، در غیر این صورت درام الکترونیک به جهت تنظیم صدا و یا حتی استفاده از هدفون انتخاب هوشمندانه‌تری است.
  • در ادامه مبحث راهنمای خرید سازهای کوبه ای باید این نکته را بدانید که به‌طورکلی در انتخاب هر سازی، تناسب بین سایز نوازنده و اندازه ساز موردنظر اهمیت بسیاری دارد که درام نیز از این قاعده مستثنا نیست.
  • از لوازم جانبی درام غافل نشوید، از کیفیت درام استیک (چوب)، ملت‌ها و سایر لوازم اطمینان حاصل کنید. درام استیک‌ها در سایزها و شکل‌های مختلف و متنوعی در بازار موجود است.
  • ازآنجایی‌که درام‌ها معمولاً در حالت ایستاده هستند از کیفیت و قدرت چهارپایه و لوازمی که انواع طبل و سنج‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند و راحتی صندلی محل نشستن درامر مطمئن شوید.

لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه بازی و سرگرمی    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی