فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :

قفل دوچرخه

یکی از بدترین اتفاقات که می‌تواند برای یک دوچرخه سوار بیفتد، دزدیده شدن دوچرخه با ارزش اوست. سرقت دوچرخه یک مشکل بزرگ در دنیا، بالاخص در شهرهای بزرگ است. در این مقاله نکاتی را برای مقابله با این سرقت‌ها خواهید آموخت. انواع قفل های دوچرخه: اصولاً چهار نوع قفل دوچرخه در یک ادامه مطلب

 
 

توضیح کوتاه: قفل دوچرخه

یکی از بدترین اتفاقات که می‌تواند برای یک دوچرخه سوار بیفتد، دزدیده شدن دوچرخه با ارزش اوست. سرقت دوچرخه یک مشکل بزرگ در دنیا، بالاخص در شهرهای بزرگ است. در این مقاله نکاتی را برای مقابله با این سرقت‌ها خواهید آموخت.

انواع قفل های دوچرخه:

اصولاً چهار نوع قفل دوچرخه در یک مقایسه قیمت قابل تشخیص است. اینها شامل قفل های زنجیره ای ، قفل های زره ​​پوش ، قفل قفل و قفل تاشو است. قفل های زنجیره ای با طول راحت خود مشخص می شوند که باعث می شود اتصال به درختان نیز امکان پذیر باشد. قفل های زره ​​پوش دارای طناب سیم در زیر پوشش محافظ است. اینها پایداری بالایی را تضمین می کنند و از ریزش قفل ها جلوگیری می کنند. قفل های قفل به دلیل شکل U در حال حاضر چشم نواز هستند. قفل قابل جابجایی ضمیمه آسان و قفل مضاعف براکت را تضمین می کند حداکثر محافظت در برابر سرقت. قفل های تاشو را می توان مانند یک چاقوی جیب تاشو کرد و در جیب جیب نگه داشت تا فضای شما صرفه جویی شود. روکش پلاستیکی و سایر روکش ها هم از دوچرخه و هم از اتصال در برابر آسیب محافظت می کند. قفل های مختلف اغلب به طور جداگانه در مقایسه قیمت ارائه می شوند تا یک مقایسه عینی را ممکن کنند.

هنگام اتصال قفل دوچرخه چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

قفل دوچرخه باید در صورت امکان همیشه به سمت پایین حرکت کند. بنابراین مدتی طول می کشد تا سارق قلعه را کشف کند. همچنین توصیه می شود علاوه بر دوچرخه ، قفل را به جسم دیگری مانند نشان خیابان یا ایستاده دوچرخه نیز وصل کنید. این امر باعث می شود که سارقان نتوانند دوچرخه را بدون شکستن قفل از آن دور کنند. علاوه بر این ، موارد بیشتر در مورد این که قفل از زمین جدا می شود ، بیشتر می باشد که دوچرخه در برابر سرقت ایمن تر است. زیرا کف نمی تواند برای اهرم ضروری ابزارها استفاده شود. مکانی که در حد امکان عمومی باشد نیز مفید است ، زیرا سارقان پس از ترس از کشف ، به طور متوسط ​​3 دقیقه از برنامه خود در آنجا رها می کنند.

انتخاب قفل دوچرخه بر اساس نیازهای شما

مجرمین با استفاده از تعدادی تکنیک ها به سرقت دوچرخه می پردازند . روشی که برای باز کردن قفل یا شکستن اغلب استفاده می شود به شیوه قفل کردن دوچرخه توسط دوچرخه سوار مرتبط است.

 گنج كالا تکنیک های رایج سرقت دوچرخه  را در زیر توضیح داده است:

روش های دزدی دوچرخه

۱- در روش اول دزد با دیلم و توسط اهرم کردن آن بین قفل و جایی که شما دوچرخه را قفل کرده اید (مثلا اهرم کردن به میله چراغ برق یا درخت) قفل یا زنجیر را شکسته در مواردی هم از تنه دوچرخه  به عنوان اهرم استفاده می کنند در هر دو صورت دوچرخه یا قفل شکسته خواهد شد.

۲- اگر دوچرخه خود را با زنجیر قفل کرده اید دزد با استفاده از یک قلم و چکش می تواند آن را بشکند پس سعی کنید که زنجیر را طوری به دوچرخه ببندید که امکان ضربه زدن به آن نباشد یعنی زنجیر بر روی زمین نباشد.

۳- وقتی فقط تنه را قفل می کنید دزد می تواند به راحتی چرخ های جلو و عقب ، زین و وسایل جانبی دوچرخه شما را از چرخ جدا کرده و با خود ببرد.

۴- دزد دوچرخه با قیچی آهن بر زنجیر یا کابل قفل شما را می تواند باز کرده و دوچرخه را با خود ببرد این روش بسیار شایع است.

۵- دستکاری قفل دوچرخه با استفاده از ابزار و یا کلید و باز کردن آن

موارد پیشگیری از دزدی دوچرخه:

  • یک عکس از دوچرخه و یک عکس از شماره بدنه دوچرخه خود تهیه کنید اگر دوچرخه دزدیده شد می‌توانید به عنوان یک سند در زمان پیدا شدن ارائه دهید.
  • در زمان خرید دوچرخه دسته دوم لازم است هوشیار باشید از فروشنده درخواست سند دوچرخه را کنید. اگر سند موجود نبود یک کپی کارت ملی از فروشنده دریافت کنید و در زیر آن توضیحات مثل مدل، رنگ و سریال دوچرخه و زمان خرید را درج کنید به همراه امضاء.
  • هشدار: اگر دوچرخه دسته دوم خریداری کردید و دزدی باشد، در آن زمان شما دزد آن هستید! پس مورد بالا را حتما انجام دهید.
  • محل قفل دوچرخه را به دقت انتخاب کنید، توازن حفاظت با دید آن مهم است.
  • هیچ وقت دوچرخه خود را در مکانی‌هایی که رفت و آمد کم است فقل و رها نکنید.
  • دوچرخه خود را در مکانی که در دید شما از داخل آن هستید قفل کنید در صورت امکان نداشتن اگر نگهبان و یا مغازه داری در آن محل بود به آن سفاش کنید که دوچرخه برای شما است که اگر کسی دیگر برای باز کردن قفل مبادرت کردن از آن جلوگیری کند.
  • در شهر‌های بزرگ بیشتر مکان‌ها داری دوربین مدار بسته هستند سعی کنید که دوچرخه خود را در دید دوربین‌ها قفل کنید.
  • در مکان‌های که امکان سرقت در آن زیاد است دوچرخه را به هیچ وجه حتی با قفل کردن زمان زیادی ترک نکنید.
  • از لحاظ تاریخی، مراکز شهری (حتی در محله‌های خوب) دارای بالاترین میزان سرقت دوچرخه هستند.
  • بعد از قفل کردن صحیح دوچرخه باید قمقمه، چراغ جلو و عقب، تلمبه اگر روی بدنه نصب هست، زین در صورتی نیاز و لوازم جانبی دوچرخه را باز کرده و با خود ببرید.

 
لوازم دوچرخه - لوازم دوچرخه شیمانو - لوازم دوچرخه سواري - لوازم دوچرخه سواری - لوازم دوچرخه دیجی کالا - لوازم دوچرخه برقی - لوازم دوچرخه کورسی - لوازم دوچرخه کوهستان - تجهیزات دوچرخه - تجهیزات دوچرخه سواری کوهستان - تجهیزات دوچرخه کوهستان - تجهيزات دوچرخه سواري - تجهیزات دوچرخه برقی - تجهیزات دوچرخه سواری حرفه ای -
لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه بازی و سرگرمی    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی