فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :

دوچرخه

دوچرخه دوچرخه  وسیله ای برای حمل و نقل ای است که سبک  و ساده می باشد از آن برای رفت آمد های سریع استفاده شده و هم جنبه ورزشی  دارد هم برای سرگرمی و تفریح بکار می رود انواع دوچرخه دوچرخه انواع مختلف دارد و ممکن است شما را هنگام خرید کمی گیج ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
 

توضیح کوتاه: دوچرخه

دوچرخه

دوچرخه  وسیله ای برای حمل و نقل ای است که سبک  و ساده می باشد از آن برای رفت آمد های سریع استفاده شده و هم جنبه ورزشی  دارد هم برای سرگرمی و تفریح بکار می رود

انواع دوچرخه

دوچرخه انواع مختلف دارد و ممکن است شما را هنگام خرید کمی گیج کند. قبل از هر چیز سن دوچرخه‌ سوار، میزان و نوع استفاده از دوچرخه و البته میزان بودجه‌ خرید، 3 فاکتور بسیار مهم در خرید دوچرخه هستند. در فروشگاه اینترنتی دیجی ‌کالا شما می ‌توانید راهنمای خرید انواع دوچرخه را مطالعه کنید و با توجه به نیاز و فاکتورهایی که در نظر دارید، دوچرخه مناسب خود را پیدا کنید. همچنین شما می ‌توانید راهنمای انتخاب سایز، جنس و رنگ فریم را در جدول مشخصات مشاهده و انتخاب کنید. 

به طور استاندارد چهار نوع مختلف برای دوچرخه وجود دارد: 

• دوچرخه جاده: اگر شما یک عشق دوچرخه هستید، احتمالا بدون محدودیت همه‌ جا را با دوچرخه می‌ روید. در این صورت دوچرخه جاده برای شما مناسب است.

• دوچرخه شهری: اگر دوچرخه سواری در خیابان را ترجیح می ‌‌دهید و به دنبال راه ‌های تخت و آسفالت هستید، شما باید دوچرخه شهری بخرید تا بتوانید با سرعتی که می خواهید در شهر دوچرخه سواری کنید.

• دوچرخه کوهستان: دوچرخه کوهستان برای کسانی است که دوچرخه سواری در راه‌ های سخت و دشوار مثل کوه و جنگل را دوست دارند.

• دوچرخه کورسی: دوچرخه کورسی سبک بوده و به دلیل ویژگی های خاص آن برای دوچرخه‌ سواران حرفه‌ ای و اهل مسابقه مناسب است.

همچنین ویژگی‌ های دیگری مثل تاشو، شارژی و الکتریکی به برخی از دوچرخه ‌های جدید اضافه شده‌ است که استفاده از‌ آن ‌ها را ساده ‌تر و جذاب‌ تر کرده‌ است. همانطور که حتما شنیده‌ اید دوچرخه برقی این روزها بسیار پر طرفدار شده‌ و خیلی از افراد برای رفت و آمد درون شهری خود از دوچرخه‌ های برقی و هیبریدی استفاده می ‌کنند. 

سایز دوچرخه

دوچرخه ‌ها در سایز های مختلف برای سنین و قد افراد متفاوت طراحی می ‌شوند. در سایت گیمینگ تولز سایز دوچرخه از فریم 15.5 تا فریم 44.5 متغیر است. فرقی نمی ‌کند که شما چه سنی داشته باشید، در دیجی ‌کالا برای کودک و بزرگسال دوچرخه وجود دارد. شما می ‌توانید قیمت انواع دوچرخه را در سایت گیمینگ تولز مشاهده کنید و پس از انتخاب سایز مورد نظر،‌ ویژگی‌ های دیگر دوچرخه‌ ها را با هم مقایسه و در نهایت، دوچرخه خود را با بهترین قیمت سفارش دهید.

انواع دوچرخه

1. تفریحی

این نوع وسیله معمولی می باشند و بیشتر برای رفتن به خانه و محل کار نزدیک، دور زدن در سطح شهر و پارک و ... می باشد. این وسیله ها دنده ندارند و برای مسیرهای کوتاه مناسب می باشند. برای سربالایی و سرپایینی مناسب نمی باشند.

2. توریستی

این نوع وسیله ها برای توریست ها طراحی شده اند و اجزای آن ها بادوام هستند. زیرا باید تحمل بار سنگین را داشته باشند. این نوع وسیله ها بیشتر شبیه به دوچرخه های کوهستانی و کورسی می باشند. که بتوان در هنگام مسافرت از این وسیله احساس راحتی کرد و استفاده از آن موجب اذیت شدن توریست نشود.

3. شهری

این نوع وسیله ها که از نامشان نیز پیداست بیشتر در داخل شهر مورد استفاده قرار می گیرند. در هنگام استفاده از این وسیله دیگر نیازی نیست لباس مخصوص بر تن کنید. با لباس های معمولی نیز می توان این دوچرخه ها را راند. این نوع وسیله ها امکاناتی مانند سبد مخصوص و چراغ دارند. نام دیگر این دوچرخه ها، دوچرخه هلندی می باشد زیرا در هلند بیشتر مردم از این مدل وسیله نقلیه استفاده می کنند.

دوچرخه شهری

4. تخصصی

برخی از افراد هستند که به ورزش دوچرخه سواری علاقه زیادی دارند. به همین دلیل این ورزشکاران باید در هنگام استفاده از دوچرخه، از مدل های تخصصی استفاده کنند. این نوع وسیله ها سبک می باشند. اصطکاک حداقل با جاده دارند. برای کسانی که می خواهند به صورت روزمره از آن استفاده کنند مناسب نمی باشد. نوع دیگری از این وسیله ها مناسب مسابقات داخل سالن می باشند. زیرا بدون دنده می باشند.

5. کوهستان

دوچرخه کوهستان تایرهای پهنی دارند. اصطکاک بیشتر با سطح زمین دارند. زیرا که موجب لیز خوردن دوچرخه در مسیرهای ناهموار نمی شود. این نوع وسیله ها دارای دنده می باشند و دوچرخه سوار به راحتی می تواند با استفاده از دنده در مسیرهای شیب دار حرکت کند. دو شاخ از مهمترین قسمت های این نوع وسیله می باشد که از فلزات مستحکم ساخته شده است. تا دچار برخی از صدمه ها نشود.

6. بی ام ایکس

این نوع وسیله ها مناسب حرکات نمایشی مانند پرش از پله ها و سکوها می باشد. کوچک می باشند و بدون دنده هستند. صندلی آن ها پایین می باشد و گاهی اوقات صندلی نیز ندارند. تنه این وسیله ها خشک هستند و بدون کمک فنر می باشند. این نوع وسیله ها ترمزهای مخصوصی دارند تا به راحتی بتوان حرکات نمایشی را انجام داد.

دوچرخه بی ام ایکس

7. جاده ای

این دوچرخه ها از جدیدترین دوچرخه های جهان می باشند. نام دیگر آن ها همه کاره می باشد. زیرا که در مکان هایی مانند آسفالت، شن، ماسه و .... به خوبی مورد استفاده قرار می گیرند. این وسیله ها علاوه برا همه کاره بودنشان دارای قیمت مناسب می باشند و مقرون به صرفه هستند. این وسیله برای کسانی مناسب است که هر روز به مدت طولانی در داخل شهر دوچرخه سواری می کنند.

8. هیبریدی

این نوع وسیله ها شباهت زیادی به دوچرخه های کوهستان و یا شهری دارند و بیشتر در دامنه های کوهی که شیب کمتری دارند مناسب می باشد. پهنای چرخ آنها از کوهستان کمتر می باشد.

دوچرخه هیبریدی

9. فت بایک

این نوع وسیله ها که نام دیگر آن ها دوچرخه های چاق می باشد چرخ های بسیار عریضی دارند. به همین دلیل این نوع وسیله ها در سواحل شنی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع وسیله ها در کشورهایی که برف زیادی می بارد بیشتر دیده می شود و برای کسانی که می خواهند در آب و هوای سرد نیز دوچرخه سواری کنند مناسب می باشد.

10. برقی

این نوع دوچرخه ها دارای موتور الکتریکی کوچکی هستند که باعث می شود پدال زدن را به راحتی انجام دهید. این وسیله ها دارای باتری های قابل شارژ می باشند که اگر به طور کامل شارژ شده باشند می تواند مسافت 25 تا 70 کیلومتر را طی کند. مسافت نیز به عوامل زیادی مانند کیفیت دوچرخه، کیفیت باتری و دمای هوا بستگی دارد. امروزه این وسیله ها خواهان زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل بیشترین تولید نسبت به دیگر دوچرخه ها در کشورهای اروپایی را دارد.

11. تاشو

این وسیله ها برای کسانی مناسب است که می خواهند دوچرخه خود در قایق و یا ماشین خود جای دهند. دوچرخه های تاشو به دلیل اینکه جای کمی را اشغال می کنند. دارای چرخ های کوچکی می باشند. به همین دلیل کارایی زیادی ندارند. با این حال مزایای این وسیله ها از معایب آن بیشتر می باشد.

بهترین مارک دوچرخه

در دیجی‌ کالا انواع دوچرخه از میان برندهای ویوا (Viva)، جاینت (Giant)، اورلورد (Overlord)، اسکات (Scott)، المپیا (Olympia)، گالانت (Galant)، ژیتان (Giant)، تیتان (Titan) و فونیکس (Phoenix) به صورت اینترنتی به فروش می‌ رسد. در کنار فروش، این سایت بهترین مرجع راهنمای خرید برای کسانی است که به دنبال بهترین قیمت دوچرخه حرفه ‌ای و غیر حرفه‌ ای هستند. انواع دوچرخه زنانه ، بچه‌ گانه، اسپرت و حتی دنده ‌ای در فروشگاه اینترنتی گیمینگ تولز برای طرفداران دوچرخه موجود است. 

فواید استفاده از دوچرخه

استفاده از این محصول باعث افزایش فعالیت بدنی و تحرک انسان می ‌شود. افرادی که دارای فعالیت بدنی و تحرک هستند، سلامت و شادابی بالاتری نسبت به افراد عادی دارند. فعالیت بدنی علاوه بر تضمین سلامت جسمی فرد، باعث مقاومت بالای انسان در برابر تنش های روانی و مشکلات زندگی و بیماری ‌ها می‌شود. علاوه بر این ها، دوچرخه سواری خود نوعی ورزش محسوب می‌شود که امکان دسترسی و استفاده از آن به راحتی صورت می گیرد و در مسافت‌ های کوتاه می توان ازآن به جای وسایل نقلیه مثل ماشین و موتور برقی و … استفاده کرد.

دوچرخه-سواری نوعی ورزش هوازی است که موجب تقویت قلب و عروق می شود و همچنین سبب تقویت ماهیچه های مفاصل زردپی، اطراف زانو، پشت ران، ماهیچه ‌های چهارسر ران، لیگافت ‌ها و لگن می شود و از آن جایی که این ورزش، دارای ریتم هماهنگ و نظم است، عملکرد سیستم قلبی و تنفسی را بهبود می بخشد. این ورزش نوعی ورزش مکمل برای ورزش دو محسوب می شود.

یکی دیگر از مزایای آن می توان به این مورد اشاره کرد که به علت آن که استفاده از این وسیله ی نقلیه نیاز به سوخت ندارد، می تواند به عنوان یکی از راهکار های اساسی برای کاهش آلودگی هوا و کمک به بهبود کیفیت هوا مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از دوچرخه باعث بهبود شاخص کیفیت آلودگی هوا می شود.

عوامل موثر در قیمت

قیمت دوچرخه در فصل های مانند بهار و تابستان افزایش می یابد، علت این افزایش قیمت بیشتر شدن متقاضیان آن می باشد. در صورتی که قصد خرید دارید با ما همراه باشید تا به بررسی عوامل موثر بر قیمت بپردازیم.


جدیدترین مطالب آموزشی

  

دوچرخه سواری با خردسالان

دوچرخه سواری با خردسالان

دوچرخه سواری با خردسالان: در این مقاله گزینه های مختلفی برای حمل کودک بر روی دوچرخه خود یا به آن است و همچنین نکاتی درباره سوار شدن با کودکان خردسال بر روی دوچرخه خود . ادامه مطلب

دوچرخه سواری با خردسالان
  

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند، در این مقاله ، ما مراحل را برای آموزش کودک به نحوه سوار شدن با دوچرخه به شما راهنمایی خواهیم کرد ادامه مطلب

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند
  

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

معیار های کلیدی برای انتخاب دوچرخه برای سنین مختلف کودکان، نوجوانان و جوانان و حتی میانسالان باید در نظر گرفته شود. در این مقاله انواع مختلف دوچرخه را مورد بررسی قرار میدهیم و بهترین مورد برای انسان های مختلف بهترین از نظر محیط استفاده را مورد بررسی قرار میدهیم ادامه مطلب

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان
لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه بازی و سرگرمی    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی