فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :

ورزش های رزمی

ورزش های رزمی و تمرینات بدنسازی همین که تیتر این موضوع مطرح می شود جواب درست و قابل قبولی از طرف بسیاری از مربیان و رزمی کاران می رسد ورزش با وزنه سرعت و انعطاف بدنی را کاهش میدهدخیلی از مربیان و کارشناسان بدنسازی ورزش با وزنه را مثل یک سم می ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
 

توضیح کوتاه: ورزش های رزمی

ورزش های رزمی و تمرینات بدنسازی

همین که تیتر این موضوع مطرح می شود جواب درست و قابل قبولی از طرف بسیاری از مربیان و رزمی کاران می رسد ورزش با وزنه سرعت و انعطاف بدنی را کاهش میدهدخیلی از مربیان و کارشناسان بدنسازی ورزش با وزنه را مثل یک سم می دانند و عده خیلی کمی هم فقط در حد ورزش قدرتی ساده آن را قابل قبول می دانند و نه بیشتر این عقیده وقتی که صفحات مربوط به بحث کارشناسی و یا پاسخ به نامه های رزمی کاران را در مجلات رزمی می خوانید به خوبی نمایان است پرورش اندام و ورزش های رزمی ؟ به هیچ عنوان شاید طرز فکر شما خواننده عزیز هم چنین باشد اما من با همان قاطعیت با این عقیده قدیمی و بی پشتوانه و منطق و البته محکم مخالفم بله! و با تمامی هنرجویان مربیان و کارشناسان و نویسندگان رزمی در این مورد به بحث می نشینم.
علم ورزش هم مانند سایر علوم نیاز به پویایی دارد همانطور که تئوریهای مختلف علمی پس از انجام تحقیقاتی باطل و منسوخ می شوند علوم ورزشی هم باید دستخوش تغییرات بشوند آنچه تا چندی پیش به عنوان نظریه مطرح می شود امروز دیگر خریدار ندارد به عنوان یک عضو کوچک از خانواده هنرهای رزمی و یک هنرجوی کیوکوشین کاراته که هم ورزشی رزمی و هم پرورش اندام را در کنار هم طی چهار سال ادامه داده ام و هیچ گونه متضرر نشده ام می خواهم تجربیات اندک خود را با شما عزیزان در میان بگذارم.

کیوکوشین کاراته

این رشته از عناصر مختلفی نشأت گرفته که شامل تجریبات اویاما و تکنیک‌های دیگر سبک‌های کاراته بوجود آمده‌است. کیوکوشین از سه لغت کیوکو (بالاترین، نهایت)، شین (حقیقت، روح) و کای (گروه، انجمن) ترکیب شده‌است. این رشته در ابتدا اویاماریو و اویاما کاراته جوجیتسو نیز نامیده می‌شد. تاکید این سبک روی مبارزه واقعی از راه نزدیک است. در کیوکوشین برای کاستن مقاومت حریف از اصابت ضربات بطور متوالی استفاده می‌شود.

کاراته (Karate)

زمانی که در حکومت استبدادی چین در اوکیناوا سال ۱۶۴۴ قانون منع استفاده از شمشیر اجرا شد، مردم به سمت آموزش هنرهای مبارزه ای با دست خالی روی آوردند و همین مسئله باعث شکوفایی کاراته شد. سال ۱۹۲۱ گیچین فونا کوشی، استاد بزرگ کاراته اوکیناوا، هنرجویان بزرگی را با تکنیک های کاراته آشنا کرد و سبک های گوناگون کاراته را به ژاپن معرفی کرد. اما در قدمتی سه هزار ساله بودیدهاراما که از پیشوایان بودایی هندوستان بود حدود ۵۲۵ سال پیش از میلادمسیح خود را به معبد شائولین چین رساند و جزء مبتکران کاراته محسوب می شود.کاراته در سه سبک کنترلی، غیرکنترلی و رینگی دسته بندی می شود. این ورزش رزمی به معنای روش مبارزه و دفاع با دست خالی (بدون سلاح) است که شامل ضربات سریع دست و پا می شود. ورزش رزمی کاراته سال ۱۳۴۲ توسط هرمز میربابایی و فرهاد وارسته وارد ایران شد و سال ۱۳۴۹ مرتضی کاتوزیان اولین کمربند مشکی کاراته ایران را دریافت کرد

تای چی غیر قانونی

ترکیبی موثر برای حملات سریع به مناطق حیاتی مانند چشم ها، گوش ها، صورت، گردن و کشاله ران می باشد. این ورزش در رده ورزشهای رزمی نرم و درونی قرار دارد و باعث می‌شود تا عضلات بدن با انجام تمرینات نرم و ساده، انعطاف‌پذیر و قوی شوند. تمرینات و نرمشهای تای جی چوان با حرکات کند، آرام، و معمولا به صورت گروهی هنگام صبح انجام می‌شوند

باندو

اگرچه سبک این هنر مبتنی بر سلاح های سرد است اما تکنیک های دفاعی بسیار موثری بوجود می آورد. ترکیبی از رشته‌های رزمی موای تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزشی رزمی می‌باشد که تنها سی سال از تولد آن می‌گذرد. در کیک بوکسینگ ضربات دست، پا، زانو، آرنج و گرفتن همدیگر آزاد می‌باشد. ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است. به طورکلی هدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع ازخود، به دست آوردن آمادگی جسمانی و هم چنین به عنوان ورزش رزمی می‌باشد.

کاجوکنبو

هنر رزمی جدید که از ترکیب کاراته، جودو، کمپو و بوکس بوجود آمده است. نام آن نیز برگرفته از کلمات اول نام این سبک ها است. کاجوکنبو شامل ضربات دست و پا و تکنیک های درگیری نزدیک می باشد.این سبک بر ضربات ادامه دار تکیه داشته و تا از پا افتادن حریف ضربات را ادامه می دهد و معتقد است زمانی که حریف مبارزه را آغاز کرد شما تصمیم بگیرید که کی آن را خاتمه دهید.

کونگ فو

ورزش چینی که ضربات مشتی متفاوت از بوکس دارد به همراه ضربات پای متفاوت از تکواندو ! این رشته سخت گیری های خاص خود را دارد و کونگ فو کار ها سرعت و قدرت عالی ای در اجرای حرکات دارند و در کونگفو بحث فلسفه بیشتر از بقیه سبک ها مطرح است و کونگفور کار ها اکثرا سبک وزن هستند و این رشته تاثیر چندانی روی قد ندارد

اوکیناوا-ته

هنرهای رزمی اوکیناوا، به آن‌دسته از هنرهای رزمی گفته می‌شود که در میان مردم بومی جزیره اوکیناوا در ژاپن ایجاد شده‌است که مهمترین آن‌ها کاراته، تگومی و کوبودوی اوکیناوا می‌باشد. در این هنر رزمی ترکیبی از آموزش های تحمل درد و مهارت های علمی هستند که بتوان به وسیله آن در حداقل زمان حداکثر ضربه را وارد کرد. نقطه صعف این رشته این است که مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری تمام شکل های آن زیاد می باشد.

جودو

سبکی از دفاع رزمی با روش ملایم است. ورزش رزمی ملایم ژاپنی-ورزشی رزمی بر مبنای پرتاب کردن بدن به سمت مخالف ( کنار کشیدن از ضربه حریف) برای رسیدن به پیروزی.

ایی آی جوتسو

ایی‌آی‌جوتسو یک هنر مبارزه‌ای بیرون آوردن شمشیر است که لزوما خشن هم نیست زیرا هنری است که برای دفع حمله ساخته شده است. البته از تکنیک‌های آن می توان برای حمله پیش‌دستانه نیز استفاده کرد. روش‌های مبارزه‌ای آن بیشتر از اینکه برای شرایط و موقعیت‌های پرتحرک جنگی ساخته شده باشند برای موقعیت‌های زندگی روزانه یک جنگجو خارج از میدان نبرد ساخته شده‌اند.

کیک بوکسینگ

 ترکیبی از رشته‌های رزمی موای تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزشی رزمی می‌باشد که تنها سی سال از تولد آن می‌گذرد. در کیک بوکسینگ ضربات دست، پا، زانو، آرنج و گرفتن همدیگر آزاد می‌باشد. ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است. به طورکلی هدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع ازخود، به دست آوردن آمادگی جسمانی و هم چنین به عنوان ورزش رزمی می‌باشد.

بوکس

بوکس یا مشت ‌زنی یکی از رشته‌های ورزش های رزمی است که در آن دو نفر با ضربات مشت با یکدیگر مبارزه می‌کنند. بوکس ورزشی است که در آن حملات و دفاع تنها با مشت صورت می گیرد.بوکسورها دستکش می پوشند و تعداد راندها از سه تا پانزده وقت سه دقیقه ای متغیر است. بین هر دو راند یک دقیقه استراحت وجود دارد و مسابقه در یک رینگ مربع که با چهار طناب محصور شده است برگزار می گردد

لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه بازی و سرگرمی    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی