فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :
فروشگاه اسباب بازی - گیمینگ تولز / کالای دیجیتال / تلسکوپ

تلسکوپ

تلسکوپ تِلِسکوپ یا فرابین (به انگلیسی: Telescope) وسیله‌ای برای دیدن اجرام آسمانی با استفاده از تابش الکترومغناطیس (به انگلیسی: Electromagnetic radiation) (مانند نور مرئی) به‌صورت واضح و دقیق است. نخستین تلسکوپ کارا در ابتدای سدۀ هفدهم و با استفاده از لنزهای شیشه‌ای در هلند اختراع شد. در درازای چند دهه، تلسکوپ‌بازتابی که از آینه استفاده می‌کرد اختراع شد؛ بسیاری از انواع نوتری از تلسکوپ‌ها در سدۀ ۲۰ ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
>>
 

توضیح کوتاه: تلسکوپ

تلسکوپ

تِلِسکوپ یا فرابین (به انگلیسی: Telescope) وسیله‌ای برای دیدن اجرام آسمانی با استفاده از تابش الکترومغناطیس (به انگلیسی: Electromagnetic radiation) (مانند نور مرئی) به‌صورت واضح و دقیق است. نخستین تلسکوپ کارا در ابتدای سدۀ هفدهم و با استفاده از لنزهای شیشه‌ای در هلند اختراع شد. در درازای چند دهه، تلسکوپ‌بازتابی که از آینه استفاده می‌کرد اختراع شد؛ بسیاری از انواع نوتری از تلسکوپ‌ها در سدۀ ۲۰ میلادی زاده شدند. رادیوتلسکوپ در دهۀ ۱۹۳۰ و تلسکوپ فرابنفش در سال ۱۹۶۰ از جملهٔ این اختراعات بودند. واژۀ تلسکوپ می‌تواند به تمام حیطهٔ وسایل عملیاتی در سرتاسر ناحیهٔ میدان الکترومغناطیس اشاره داشته باشد.

انواع تلسکوپ

  • تلسکوپ شکستی
  • تلسکوپ بازتابی
  • تلسکوپ رادیویی
  • تلسکوپ اشعه ایکس

چه تلسکوپی خوب است؟

از ۴۰۰ سال پیش که لیپرشی عینک‌ساز هلندی تلسکوپ را ساخت و گالیله آن را برای رصد ماه، خورشید، ستارگان و سیارات به‌کار برد، در جدید و شگفتی به روی بشر گشوده شد و از آن زمان تاکنون به کمک آن‌ها به رازهای کیهان پی می‌بریم. شاید تلسکوپ یکی از معدود ابزاری در تاریخ باشد که حرکت آن به‌سوی تکامل هم علم را بارور کرده است و هم سرگرمی و کنجکاوی بشر را پربار. پس اینکه چه تلسکوپی خوب است بستگی به هدف شما دارد. اگر قرار باشد ماه زیبا یا حلقه‌های شگفت‌انگیز سیاره‌ی زحل را ببینید یک تلسکوپ شکستی کوچک ۵ اینچی (منظور قطر عدسی یا آینه اصلی تلسکوپ است.) با پایه‌ی سمتی‌-ارتفاعی برای شما کفایت می‌کند. یا اگر قصد دارید که مانند برخی منجمان آماتور خود تعداد زیادی کهکشان و سحابی را رصد کنید، از تماشا و مهارت رصدی‌تان لذت ببرید و درعین‌حال تلسکوپ ارزان و با کاربری ساده می‌خواهید یک تلسکوپ بازتابی ۱۰ اینچی با پایه‌ی دابسونی گزینه‌ی بسیار مناسبی خواهد بود. ولی اگر هدف شما رصد و به‌دست آوردن داده‌های نجومی و علمی یا عکس‌برداری از اجرام عمق آسمان باشد، باید تلسکوپ ۱۴ اینچی ترکیبی با پایه‌ی استوایی موتوردار را تهیه کنید. البته می‌توان پرسید کدام شرکت یا مارک مناسب است؟ آنچه در بازار ایران و جهان رایج است برندهای اسکای‌واچر، سلسترون، برسر و مید است. اسکای‌واچر برند اقتصادی‌تر است و در نقطه‌ی مقابل مید و سلسترون با کیفیت بالا و قیمت بیشتر قرار دارد. 

خرید انواع تلسکوپ معمولی و حرفه ای از فروشگاه اینترینتی گیمینگ تولز

فروشگاه اینترنتی گیمینگ تولز این امکان را در مقابل شما قرار داده است که انواع تلسکوپ‌های موجود در بازار را ببینید، مشخصات آن‌ها را بخوانید، نظرات دیگران را درباره‌ی آن‌ها مطالعه کرده و قیمت‌ها را مقایسه کنید . در نهایت نیز با خرید اینترنتی از گیمینگ تولز می‌توانید تلسکوپتان را در خانه تحویل بگیرید و از اصل بودن آن مطمئن باشید . همچنین با خرید آنلاین از گیمینگ تولز می‌توانید از تخفیف‌ها و مزایای دیگر سایت استفاده کنید.

 

لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی