فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :
فروشگاه اسباب بازی - گیمینگ تولز / کالای دیجیتال / دوربین دو چشمی و شکاری

دوربین دو چشمی و شکاری

دوربین شکاری دوربین های شکاری مانند دو چشم بسیار قوی عمل می کنند و باعث می شوند دورترین اجسام و تصاویر را به بهترین شکل بتوانیم ببینیم. روی هر کدام از دوربین های شکاری سه عدد وجود دارد که هر کدام بیانگر یکی از خصوصیات دوربین چشمی می باشد. رقم اول ادامه مطلب

 
<<
4
5
6
7
>>
 

توضیح کوتاه: دوربین دو چشمی و شکاری

دوربین شکاری

دوربین های شکاری مانند دو چشم بسیار قوی عمل می کنند و باعث می شوند دورترین اجسام و تصاویر را به بهترین شکل بتوانیم ببینیم. روی هر کدام از دوربین های شکاری سه عدد وجود دارد که هر کدام بیانگر یکی از خصوصیات دوربین چشمی می باشد. رقم اول که به همراه ایکس خوانده می شود میزان بزرگنمایی تصاویر را نشان می دهد، رقم دوم قطر عدسی اشیا و رقم سوم پهنایی که یک منطقه از فاصله 1000 یاردی می تواند داشته باشد را نمایش می دهد که هرچه میزان بزرگنمایی و قطر عدسی بیشتر باشد، تصویرمان واضح تر به نظر می رسد.

بیشتر کسانی که به طبیعت گردی علاقه مندند همراه داشتن یک دوربین شکاری سبک می تواند سفرشان را هیجان انگیزتر کند؛ زیرا این دوربین به خاطر دید در شبی که ایجاد می کند می تواند تمامی موجودات و اجسامی که از دسترس ما دور هستند را به راحتی در معرض دیدمان قرار داده و باعث شود که از تماشا کردنشان لذت ببریم. همچنین اگر اهل مسابقات ورزشی هستید، همراه داشتن یک دوربین متوسط شکاری می تواند بازی را از فاصله نزدیک تری جلوی چشمان شما قرار دهد؛ اما دوربین های شکاری قوی نیز وجود دارند که سایزشان نسبت به سایر دوربین ها کمی بیشتر است و برای کسانی که عاشق حیات وحش اند یا اصلا کارشان تهیه مستند از جذابیت های طبیعت است بسیار دوربین حرفه ای و مناسبی می باشد.

انواع دوربین شکاری حرفه ای

دوربین شکاری دوچشمی: دوربین های شکاری دو چشمی دارای دو پیچ جداگانه برای تنظیم فوکوس و فاصله کانونی برای هریک از چشم های ما می باشند و این امکان را به ما می دهند که توسط هر دو چشممان محدوده وسیعی از اجسام را بتوانیم ببینیم. 

دوربین شکاری تک چشمی: دوربین های تک چشمی به خاطر حجم و وزن کمی که دارند در کوله جا شده و در کوهنوردی یا سفر همراه مناسبی اند. با قرار دادن یکی از چشم هایتان پشت لنز دوربین یک چشمی، می توانید پرواز پرنده ها و یا رنگ های زیبایی که در طبیعت وجود دارد را به راحتی ببینید و از زندگی لذت ببرید. 

دوربین دید در شب: هر جسمی از خود نوری ساطع می کند که دوربین های دید در شب نور حاصل از جسم را برای چشم ما قابل روئیت می کنند و باعث می شوند که بتوانیم همه جسمی که در تاریکی مطلق وجود دارند را به وضوح ببینیم. این مدل از دوربین های شکاری برای دیدن اجرام آسمانی مانند ستاره ها هم استفاده می شوند و طرفداران زیادی بین علاقه مندان نجوم دارند؛ زیرا می توانند در سفرهای پژوهشی کمک زیادی به آن ها کنند. 

دوربین شکاری نظامی: یکی از انواع دوربین های شکاری مهم، دوربین شکاری نظامی است که بیشتر جنبه امنیتی دارد و قدرت تشخیص افراد و اجسام را در فاصله های دور و نزدیک دارا می باشد. 

انواع دوربین شکاری

دوربین شکاری فشرده

در سفرهای تفریحی که وزن کوله‌پشتی اهمیت زیادی دارد، دوربین‌های شکاری فشرده به علت سبک بودن، گزینه‌های مناسبی هستند. همچنین اندازه لنز این دوربین‌ها کمتر از 30 میلی‌متر است.

دوربین شکاری متوسط

از این دوربین می‌توانید برای تماشای مسابقات ورزشی و حیات وحش استفاده کنید. اندازه لنز این نوع دوربین 40-30 میلی‌متر است و وزن آن نسبت به دوربین شکاری فشرده کمی بیشتر است اما به اندازه‌ای سنگین نیست که شما را خسته کند. همچنین این دوربین، تصویر واضح‌تری را برای شما فراهم می‌کند.

دوربین شکاری بزرگ

این دوربین برای مشاهده حیات وحش در نور کم و چشم‌اندازهای وسیع بسیار مناسب است. این دوربین غالبا وزن زیادی دارد و و به همین دلیل برای ثابت نگه داشتن آن، به سه‌پایه نیاز خواهید داشت.

در موقعیت‌های مختلف کدام دوربین مناسب است؟

کوهنوردی

از آنجایی که هنگام کوهنوردی، وزن کوله‌پشتی اهمیت زیادی دارد، هرچه دوربین سبک‌تر باشد، حمل آن آسان‌تر خواهد بود. در چنین حالتی، دوربین شکاری با بزرگنمایی 8 یا 10 و اندازه لنز حدودا 28 می‌تواند برای شما مناسب باشد. دارا بودن لایه محافظ پلاستیکی می‌تواند باعث افزایش طول عمر دوربین شود. همچنین ضد آب بودن دوربین می‌تواند یک مزیت مهم به شمار آید؛ زیرا در فضای آزاد، دوربین در معرض عوامل مختلف محیطی قرار دارد.

تماشای پرندگان

اگر هدفتان از خرید دوربین شکاری، تماشای پرندگان است، ما به شما دوربین‌های متوسط یا بزرگ را پیشنهاد می‌دهیم. برای مشاهده پرندگان کوچک، بزرگنمایی 10 و برای تعیین موقعیت آن‌ها بزرگنمایی 8 مناسب خواهد بود زیرا میدان دید وسیع‌تری را برای شما فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید دوربینی را انتخاب کنید که ضدآب باشد.

سافاری و تماشای حیات وحش

اگر هدفتان از خرید دوربین شکاری، تماشای حیات وحش است، دوربین‌های 8x32، 8x42، 10x32 و یا 10x42 گزینه‌های مناسبی هستند. هنگام مشاهده حیوانات از فاصله دور، بزرگنمایی زیاد و هنگام مشاهده آن‌ها از فاصله نزدیک، از اندازه لنز متوسط استفاده کنید.

رصد ستارگان

در این حالت دوربین‌هایی با بیشترین بزرگنمایی و اندازه لنز می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند. دوربین‌های 10x42 و یا 10x50 جزو پرکاربردترین دوربین‌ها برای تماشای ستارگان هستند که تجربه‌ای بی‌نظیر را برای شما ایجاد خواهند کرد. اگر به دنبال دوربین‌هایی با بزرگنمایی بیشتر هستید، در نظر داشته باشید که برای ثابت نگه داشتن آن، به سه‌پایه نیاز خواهید داشت.

یک دوربین شکاری قوی دارای چه ویژگی‌هایی است؟

دوربین‌های دوچشمی که در اصطلاح به آن‌ها دوربین شکاری نیز می‌گویند، تشکیل شده از دو دوربین تک چشمی شکستی جداگانه، که به هم وصل شده اند و با هر دو چشم، در مجموع یک تصویر واحد و یکسان به بیننده ارائه می‌کنند.

دوربین‌های دوچشمی دارای دو ساختار کلی Pro و Roof هستند.

در دوربین‌های Pro نور پس از ورود به دوربین، از طریق دو منشور داخلی شکسته شده و به عدسی چشمی می‌رسد.

در دوربین‌های Pro نور ورودی و نور خروجی در دو راستای متفاوت قرار دارند.

اما در دوربین‌های Roof ترکیب منشورهای داخلی به گونه‌ای است که نور ورودی و خروجی هم راستا هستند.

اصلی ترین مشخصه دوربین‌های دوچشمی دو عدد است که روی بدنه دوربین درج می‌شود.مثلا ۲۰×۵۰

عدد اول، بزرگنمایی و عدد دوم قطر عدسی‌های شیئی (عدسی‌های اصلی) بر حسب میلیمتر است.

بنابراین دوربین ۲۰×۵۰، دارای بزرگنمایی ۲۰ و قطر عدسی شیئی ۵۰ میلیمتر است. لذا دارای توان گردآوری نور مناسب و حد اکثر بزرگنمایی ممکن در دوربین‌های دوچشمی است.

خرید اینترنتی دوربین شکاری

فروشگاه اینترنتی گیمینگ تولز متناسب با نیاز شما سعی کرده انواع دوربین های جدید شکاری را با نازل ترین قیمت در اختیار شما قرار دهد تا خرید آسان تری تجربه کنید. با توجه به اینکه برند های مختلفی از دوربین شکاری درسایت های مختلف وجود دارد، گیمینگ تولز با فروش بهترین برندها همچون برند نیکون (Nikon) و برند سلسترون (Celestron) که اکثرا آلمانی می باشند، باعث شده در خرید اینترنتی اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید و ضمانت اصل بودن کالا را با قطعیت تجربه کنید. 


جدیدترین مطالب آموزشی

  

دوربین های شکاری چگونه کار می کنند؟ (آموزش ساخت تلسکوپ)

دوربین های شکاری چگونه کار می کنند؟ (آموزش ساخت تلسکوپ)
هنگامی که هانس لیپرشی اولین تلسکوپ را در سال 1609 اختراع کرد ، تنها زمان کمی طول کشد که فناوری وی به کمال برسد و به دستگاهی برای هر دو چشم تبدیل شود. تا سال 1825 ، مخترع فرانسوی J.P. Lemiere متقاضی ثبت اختراع در اولین دوربینهای شکاری شده بود ، شما می توانید پیشرفتهای تکنولوژیکی را که از سال 1854 رخ داده است تصور کنید. اکنون ما از فن آوری منشور پشت بام ، ظرفیت دیجیتال ، دید در شب و انواع مختلفی از لنزها برای رفع نیازهای مختلف برخورداریم. اما این دستگاههای مبتکر دقیقا چگونه کار می کنند؟ بیایید نگاهی به مکانیک های دوربین دو چشمی بیندازیم تا به شما کمک کنیم درک بهتر چگونگی دید چشمگیر چشم خراش را به شما کمک کنیم.

هنگامی که هانس لیپرشی اولین تلسکوپ را در سال 1609 اختراع کرد ، تنها زمان کمی طول کشد که فناوری وی به کمال برسد و به دستگاهی برای هر دو چشم تبدیل شود. تا سال 1825 ، مخترع فرانسوی J.P. Lemiere متقاضی ثبت اختراع در اولین دوربینهای شکاری شده بود ، شما می توانید پیشرفتهای تکنولوژیکی را که از سال 1854 رخ داده است تصور کنید. اکنون ما از فن آوری منشور پشت بام ، ظرفیت دیجیتال ، دید در شب و انواع مختلفی از لنزها برای رفع نیازهای مختلف برخورداریم. اما این دستگاههای مبتکر دقیقا چگونه کار می کنند؟ بیایید نگاهی به مکانیک های دوربین دو چشمی بیندازیم تا به شما کمک کنیم درک بهتر چگونگی دید چشمگیر چشم خراش را به شما کمک کنیم. ادامه مطلب

دوربین های شکاری چگونه کار می کنند؟ (آموزش ساخت تلسکوپ)
  

نحوه انتخاب دوربین شکاری: 15 عامل بسیار مهم!

نحوه انتخاب دوربین شکاری: 15 عامل بسیار مهم!
برای هر عاشق شکار ، یک دوربین دوچشمی یک ضروری است که شکار را آسان و لذت بخش می کند. این به شما کمک می کند تا نگاه خوبی به مناطق شکار داشته باشید و بازی خود را فوراً انتخاب کنید. اما ، چگونه یک دوربین شکاری شکار را انتخاب کنیم که بتواند این کار را دقیق تر و دقیق تر انجام دهد؟ این یک سؤال بسیار معتبر است زیرا بسیاری از شما از تعداد زیادی گزینه موجود در بازار غافل می شوید.

برای هر عاشق شکار ، یک دوربین دوچشمی یک ضروری است که شکار را آسان و لذت بخش می کند. این به شما کمک می کند تا نگاه خوبی به مناطق شکار داشته باشید و بازی خود را فوراً انتخاب کنید. اما ، چگونه یک دوربین شکاری شکار را انتخاب کنیم که بتواند این کار را دقیق تر و دقیق تر انجام دهد؟ این یک سؤال بسیار معتبر است زیرا بسیاری از شما از تعداد زیادی گزینه موجود در بازار غافل می شوید. ادامه مطلب

نحوه انتخاب دوربین شکاری: 15 عامل بسیار مهم!
  

چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید

چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید
50 سال شکار بازی بزرگ به من ارزش استفاده از چشمانم را یاد داده است. گرچه ممکن است این امر واضح به نظر برسد ، بسیاری از شکارچیان بزرگ هنر

50 سال شکار بازی بزرگ به من ارزش استفاده از چشمانم را یاد داده است. گرچه ممکن است این امر واضح به نظر برسد ، بسیاری از شکارچیان بزرگ هنر ادامه مطلب

چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید
لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی