فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :

مجلات خارجی و داخلی

مجله خارجی  هر روز شاهد اتفاقات مختلفی در دنیا هستیم که بسیاری از این اتفاقات در زندگی ما نیز تاثیرگذار هستند. پس هر آنچه بیشتر در ارتباط با همه مسائل بدانیم سطح کیفی زندگی خودمان بالاتر می رود. در شهرهای ایران دکه هایی وجود دارد که مجله و روزنامه های داخلی ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
 

توضیح کوتاه: مجلات خارجی و داخلی

مجله خارجی

 هر روز شاهد اتفاقات مختلفی در دنیا هستیم که بسیاری از این اتفاقات در زندگی ما نیز تاثیرگذار هستند. پس هر آنچه بیشتر در ارتباط با همه مسائل بدانیم سطح کیفی زندگی خودمان بالاتر می رود. در شهرهای ایران دکه هایی وجود دارد که مجله و روزنامه های داخلی می فروشند و اطلاعات گوناگونی از کشوری که در آن زندگی می کنیم در اختیارمان می گذارند ولی ما احتیاج به اطلاعات جامع تری از جوامع پزشکی، ورزشی و...داریم؛ به عنوان مثال مجله های خارجی می توانند همچون فضای مجازی ما را با جهانی که در آن قرار گرفته ایم بیش تر آشنا کنند و اطلاعات مفیدی در خصوص سینما، ورزش، پزشکی و سیاست در اختیار ما قرار دهند.

تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی

تا اینجا با تفاوت مجلات بین المللی با مجلات داخلی آشنا شدیم. اما اینکه چاپ مقاله در هر کدام از این مجلات چه تفاوت هایی دارد، می توان از ابعاد زیر مورد بررسی قرار داد:

 1. هزینه چاپ مقاله در نشریات داخلی و خارجی
  هزینه چاب مقاله در نشریات و مجلات علمی پژوهشی یا علمی ترویجی داخلی در مقایسه با نشریات خارجی بیشتر می باشد.
 2. پروسه و روند داوری مجلات و نشریات داخلی و خارجی
  مجلات و نشریات داخلی در مقایسه با مجلات خارجی، زمان داوری بیشتری دارند و می توان گفت سخت گیری بیشتری در پذیرش و چاپ مقاله دارند.
 3. تضمینی و غیر تضمینی بودن چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی
  مجلات علمی پژوهشی داخلی طبق قانون وزارت علوم حق همکاری و قراردادبا هیچ موسساتی را ندارند، بنابراین چاپ مقالات در مجلات داخلی تضمینی نبوده بستگی به محتوای مقاله نویسنده داشته و به موسسات تنها 30 درصد اجازه رایزنی داده می شود. اما چاپ مقاله در مجلات خارجی ISI,ISC, SCOPUS ( بدون ایمپکت) تضمینی بوده و مجلات تا 70-80 درصد اجازه رایزنی را دارند. برای مجلات JCR نیز در صورتی که مقاله نوشته شده از لحاظ محتوایی و ساختاری مشکلی نداشته باشد می توان پذیرش گرفت.
 4. تفاوت در اعتبار و رتبه مجلات داخلی و خارجی
  اگر از دیدگاه کلی به این قضیه نگاه کنیم، مطمئنا مجلات خارجی بخصوص JCR ها دارای اعتبار بسیار زیادی هستند، اما در داخل کشور ما سنجش مجلات بر اساس قوانین وزارت علوم بوده و اعتبار مجلات داخلی را بیشتر از مجلات خارجی می داند. بر همین اساس، دانشجویان دکتری برای کسب نمره لازم در دفاع خود و اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه ها برای افزایش درجات علمی پژوهشی خود، مقالات خود را لزوما باید در این مجلات به چاپ برسانند. اما برای دانشجویان ارشد و دانشجویانی که قصد شرکت در مصاحبه دکتری را دارند، مجلات خارجی هم می تواند برای کسب امتیاز لازم کافی باشد.
 • مجلات معتبر معمولا در فهرست مجلات ISI  نمایه می‌شوند.
 • مجلات معتبر دارای ضریب تاثیر بالا هستند.
 • مجلات معتبر دارای هیئت داورانی بسیار قوی و سرشناس هستند.

این موارد را در انتخاب مجلات معتبر در نظر بگیرید. ضمن اینکه باید حواستان باشد که مجلاتی انتخاب کنید که با زمینه کاری‌تان در هماهنگی هستند. مواردی مانند دقت به مدت زمان بررسی مقاله برای پذیرش هم از نکاتی است که نباید از نظرتان دور بماند. برای مثال، اگر فرایند بررسی مقالات در یک ژورنال طولانی است و عجله دارید باید به فکر انتخاب گزینه‌ای دیگر باشید. آشنایی با فهرستی از مجلات معتبر، کارتان را برای بررسی راحت‌تر می‌کند و به شما در تسریع فرایند انتخاب مجله و ارسال کمک خواهد کرد.

خرید آنلاین مجله خارجی

فروشگاه اینترنتی گیمینگ تولز سال ها پیش فعالیت خود را آغاز کرد و امروز بزرگ ترین فروشگاه آنلاین در خاور میانه محسوب می شود و در حال حاضر با بیش از هزاران محصول می توان در تهران و سایر شهرها برای خرید کوچک ترین چیزها مانند مجله خارجی هم به سایت دیجی کالا سر زد و به راحتی محصول مورد نظر خود را سفارش داد و در کم ترین زمان ممکن آن را درب منزل تحویل گرفت. 

لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی