فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :

کتاب صوتی

کتاب صوتی کتاب گویا یا همان کتاب صوتی، به معنی آن است که متن کتاب  توسط یک یا چند نفر خوانده و ضبط شود. حال این فایل صوتی می تواند در قالب نمایشنامه اجرا شود یا امکان دارد با موسیقی یا جلوه‌های صوتی ضبط شود. در بعضی موارد نویسنده یا خودش متن کتاب را می خواند و یا این ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
>>
 

توضیح کوتاه: کتاب صوتی

کتاب صوتی

کتاب گویا یا همان کتاب صوتی، به معنی آن است که متن کتاب  توسط یک یا چند نفر خوانده و ضبط شود. حال این فایل صوتی می تواند در قالب نمایشنامه اجرا شود یا امکان دارد با موسیقی یا جلوه‌های صوتی ضبط شود. در بعضی موارد نویسنده یا خودش متن کتاب را می خواند و یا این کار را بر عهده  گویندگان حرفه‌ای این کار می گذارد.

امروزه کتاب صوتی به دلیل افزایش مشغله‌ی روزمره‌ی خوانندگان پدیده‌ ای شناخته شده در کشور‌‌های توسعه یافته است. شایان ذکر است که استفاده از آن مزایای بسیاری دارد که از آن جمله می‌توان به استفاده‌ی بهینه از زمان‌‌های غیر کارآمد و امکان انجام همزمان کارها؛ خصوصاً ذر ترافیک طاقت فرسای کلان شهر هایی همچون تهران اشاره کرد. جالب است که بر اساس تحقیقات اخیر، هر شهروند آمریکایی حدوداً برای رفتن به سر کار و برگشتن از آن، حدود یک ساعت و سیزده دقیقه وقت صرف می‌ کند که معادل چهارصد و چهل ساعت یا یازده هفته کاری در سال می‌ شود.

مزایای کتاب صوتی

۲۰دلیل برای گوش دادن به کتاب صوتی

یادگیری:

خواندن و گوش دادن دو راه مهم برای یادگیری اند اما کتابهای صوتی به خواننده این امکان را داده تا با کتابها به صورت متفاوتی از کتابهای چاپی مواجه شود.
۱- اگر شما خواننده کندی هستید بایستی به کتابهای صوتی گوش کنید تا بتوانید کتابها را سریعتر از کتابهای چاپی مطالعه نمائید.
۲- کتابهای صوتی به دلیل “صدای گوینده” راه بهتری برای مطالعه کتاب اند. وقتی که به کتابهای صوتی گوش می دهید بهتر آن را می فهمید. وقتی که گوینده صدای خود را در موقعیت های مختلف و برای کاراکترهای مختلف تغییر می دهد و فقط کتاب نمی خواند بلکه نقش هم بازی می کند. یک صدا می تواند محتوای بیشتری را نسبت به متون چاپی به مخاطب منتقل نماید.
۳- وقتی که شما به یک کتاب صوتی گوش می دهید شما می دانید که چگونه کلمات را تلفظ کنید.چرا که گوینده در ابتدا آنها را بیان کرده است. تفاوت تلفظ کلمات در کتابها با گویندگی فردی آمریکایی در مقایسه با گویندگی فردی بریتانیایی نمونه خوبی برای این موضوع می باشد.
۴- به ویژه برای کودکان درک شنیداری باعث رشد درک خواندن آنها می شود. آیا قبل از راه رفتن چهار دست و پا نمی رویم و آیا قبل از خواندن ، صحبت نمی کنیم؟
۵- وقتی شما به کتابهای صوتی گوش می کنید در یادگیری لغت به شما کمک می کند. وقتی لغات بیشتری در متون شنیده می شود دایره لغات بیشتری فرا گرفته می شود.

قابل حمل:

کتابهای صوتی هم مانند کتابهای چاپی قابل حمل اند .اما به روشی متفاوت،البته در مورد کتابهای صوتی شما می توانید کتابهای بیشتری را به همراه داشته باشید.
۶- این کتابها را با خود به اتومبیلتان ببرید! در سفرهای جاده ای ، در رفت و آمد به سر کارتان ، در مسیرمدرسه و در حال اجرای فعالیتهایتان آنها را همراه خود داشته باشید.
۷- همچنین کتابهای صوتی برای گوش کردن در زمان پیاده روی ، دویدن و ورزش کردن بسیار مناسب است.
۸- به کتابهای صوتی وقتی که در حال انجام کارهای خانه ، تمیز کاری ، لباسشویی و … هستید، گوش کنید.
۹- فکر کنید که چه کتابی را می توانید بخوانید درحالیکه کارهای دیگرتان را هم انجام می دهید.
۱۰-هنگامی که برای بیرون رفتن و یا برای خوابیدن آماده می شوید،شما زمانهای خیلی بیشتری را پیدا کنید.

مزایا نسبت به نسخه چاپی:

۱۱- گوش دادن به کتابهای صوتی جالب است زیرا که گوینده در اصل یک بازیگر است. این مثل اینست که در حال تماشای تلویزیون هستید بدون تصویر.
۱۲- . شما همه جزئیات کوچک را هم در کتابهای صوتی می شنوید. گاهی افراد ممکن است یک پاراگراف یا صفحه را از دست بدهند که می تواند بخش مهمی از کتاب باشد اما گوش دادن به کتابهای صوتی باعث می شود شما شنونده بهتری بشوید.
۱۳- گوش دادن به کتابهای صوتی تعداد کتابهایی را که کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان می خوانند را افزایش می دهد. اگر شما در طی هفته به دو و یا بیشتر از دو کتاب صوتی گوش کنید شما دست کم ۸ کتاب را در یک ماه مطالعه کرده اید که این رقم بیشتر از چیزی است که بیشتر مردم در یک سال مطالعه می کنند!
۱۴- شما می توانید کتاب مورد نظرتان را بر روی iPod یا MP3 پلیرتان دانلود کرده و هرجا و هر وقت که خواستید به آن گوش کنید.
۱۵- کتابهای صوتی در مقایسه با کتابهای چاپی با محیط زیست سازگارترند. شما با گوش دادن به کتابهای صوتی درختان را از خطر قطع شدن نجات می دهید.

راحت بودن استفاده:

۱۶- شما حتی زمانی که قادر به دیدن نیستید ,می توانید بشنوید. این موضوع برای کسانی که مشکلات بینایی دارند فوق العاده اهمیت دارد.
۱۷- کتابهای صوتی در دسترس اند. شما می توانید آنها را در کتابخانه ها و یا در سایتهایی که امکان دانلود این کتابها وجود دارد، بیابید.
۱۸- با گوش دادن به کتابهای صوتی زمان تماشا کردن تلویزیون به نصف کاهش می یابد و یا حتی کاملا حذف می شود. کتاب بهترین دوست است. آیا تاکنون شنیده اید که بگویند تلویزیون بهترین دوست است؟
۱۹- شما می توانید در شب از طریق MP3 پلیر بدون اینکه مزاحم خواب هم اتاقی خود شوید به کتابهای صوتی گوش کنید و نیازی هم به روشنایی نیست در صورتی که برای مطالعه کتابهای چاپی نیاز به نور و روشنایی دارید.
۲۰- وسائل وادوات زیادی برای گوش دادن به کتابهای صوتی وجود دارد. شما می توانید با MP3 پلیر ، در اتومبیل از طریق CD پلیر ، یک کامپیوتر ، یک سیستم صوتی خانگی و … به کتابهای صوتی گوش بدهید.
همانند یک کتاب چاپی خوب ، کتابهای صوتی هم می توانند برای مطالعه راحت و جالب باشند که باعث شوند بارها و بارها به آنها گوش دهید. پس منتظر چه چیزی هستید!

لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی