فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :

کیف و کوله پشتی

خریدن یک کوله پشتی می تواند یک تجربه سخت باشد، به خصوص اگر اولین بار است که شما این کار را انجام می دهید ؛ به طور متوسط، فروشگاه کالاهای ورزشی دارای یک بخش اختصاصی، و گاهی حتی یک دیوار، پر از کوله پشتی خواهد بود.انتخاب و خرید کوله پشتی اهمیت دارد چراکه زمانی که در ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
 

توضیح کوتاه: کیف و کوله پشتی

خریدن یک کوله پشتی می تواند یک تجربه سخت باشد، به خصوص اگر اولین بار است که شما این کار را انجام می دهید ؛ به طور متوسط، فروشگاه کالاهای ورزشی دارای یک بخش اختصاصی، و گاهی حتی یک دیوار، پر از کوله پشتی خواهد بود.انتخاب و خرید کوله پشتی اهمیت دارد چراکه زمانی که در سرتاسر دنیا سفر می کنید، کوله پشتی تان بهترین دوست شما است همه جا با شما خواهد بود و مانند خانه تان عمل خواهد کرد 

نحوه انتخاب صحیح کوله پشتی

انتخاب حجم مناسب

اولین نکته مهمی که هنگام خرید کوله‌پشتی مناسب مطرح می‌شود، حجم آن است؛ حجم یک کوله‌ اشاره به فضای داخلی آن داشته و اندازه‌گیری حجم کوله‌ نیز با واحد لیتر محاسبه می‌شود. معمولاً تولیدکننده‌ها مدل‌های مختلفی از کوله‌ با لیترهای مختلف را تولید می‌کنند که لیتر آن به تعداد روزهایی که در طول سفر طی می‌شود، بستگی دارد. بنابراین حجم یا همان لیتر کوله‌ که قصد خرید آن را دارید، بستگی به تعداد روزهای سفر شما و عوامل متعددی، مانند شرایط آب و هوایی، هدف و تجربه‌تان دارد؛ شاید هم شما به قدری حرفه‌ای و اهل سفر باشید که نیازی به حمل کوله‌ با این حجم‌ها را نداشته باشید.

قابلیت تنظیم کوله‌پشتی

 یکی از دیگر نکات خرید کوله‌پشتی این است که باید قابلیت تنظیم و شخصی‌سازی داشته باشد و قطعاً بهترین انتخاب است. ابتدا به قابلیت تنظیم‌پذیری کوله‌پشتی دقت کنید و ببینید بند جدا شونده کمری دارد یا نه، این کمربند به قرارگیری بهتر کوله‌ بر روی کمرتان کمک بسیاری خواهد کرد. بسیاری از کوله‌های حرفه‌ای کمربندشان از جنس فوم انعطاف‌پذیر بوده و اگر روی شعله گاز بگیرید، قابلیت تغییر شکل خواهند داشت و می‌توانید آن را کاملاً به شکل دور کمر خود درآورید.

جنسیت کوهنورد

با توجه به اینکه زنان بالاتنه کوتاه‌تری نسبت به مردان دارند بنابراین شکل کوله‌پشتی بانوان باید به گونه‌ای باشد که بندهای کوله مناسب اندام آنها طراحی شده باشد. کوله‌پشتی مخصوص خانم‌ها کشیده‌تر، دارای بندهای نزدیک‌تر و کمربندهای باریک‌تر و به حالت قوس‌دار است تا بهتر روی استخوان لگن‌شان بنشیند.
 
نکته: مردانی که دارای استخوان‌بندی ظریف هستند، بهتر است برای راحتی بیشتر از کوله‌‌های مخصوص خانم‌ها استفاده کنند.

هدف از سفر

در زمان خرید کوله‌پشتی باید دقت داشته باشید که هدف‌تان از سفر چیست؟ این وسیله ممکن است برای فعالیت‌های مختلفی مانند پیاده‌روی، کوهنوردی، طبیعت‌گردی یا حتی غارنوردی طراحی شده باشد.

* مشخصات کوله استاندارد

- کوله پشتی باید انتخاب شود که سبکتر است.

- دارای قسمت‌های مختلف برای وسایل باشد؛ طوری که بتوان به صورت متقارن از هر دو سمت راست و چپ آن استفاده کرد تا فشار بیشتری به هیچ سمتی از شانه و کمر وارد نشود.

- بند سینه‌ای و کمری داشته باشد.

- در قسمت‌های مختلف آن (پشت و بندها) از اسفنج استفاده شده باشد.

- جهت توزیع مناسب‌تر نیرو، بندهای شانه‌ای پهن باشند.

 -بهتر است جهت حفظ ایمنی هنگام تردد از نوارهای شبرنگ روی کوله پشتی استفاده شده باشد.

 
تجهیزات سفر -
لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه بازی و سرگرمی    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی