فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :

لوازم ماهیگیری

  ماهیگیری یکی از بهترین تفریح‌ها برای وقت گذرانی با دوستان و خانواده است، و همچنین بهترین بهانه برای دور شدن از شهر و زندگی ماشینی خاکستری. اگر میخواهید آخر هفته به جایی خوش آب و هوا بروید و در کنار رودخانه یا دریاچه ی بکر زیبا و استراحت کنید، پیشنهاد ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
 

توضیح کوتاه: لوازم ماهیگیری

 

ماهیگیری یکی از بهترین تفریح‌ها برای وقت گذرانی با دوستان و خانواده است، و همچنین بهترین بهانه برای دور شدن از شهر و زندگی ماشینی خاکستری. اگر میخواهید آخر هفته به جایی خوش آب و هوا بروید و در کنار رودخانه یا دریاچه ی بکر زیبا و استراحت کنید، پیشنهاد ما به شما این است که کیف و ابزار ماهیگیری خود را هم بردارید! ماهیگیری تفریحی است لذت بخش که شروعش مشخص و ساعت پایان آن با خود شماست، در آخر هم که یک کباب حسابی و لذیذ خواهید داشت.

لنسر ماهیگیری چیست؟

لنسر واژه ای است که اکثر ماهی گیران چوب های ماهی گیری خود را با این نام می نامند. در صورتی که در دنیای ماهیگیری هیچ ابزار و وسیله ای با نام لنسر وجود ندارد.

لنسر واژه ای است که بصورت اشتباه در ماهیگیری ورود کرده است و واژهای درست برای اداوات ماهیگیری همان چوب ماهیگیری، چرخ ماهیگیری و یا چوب چرخ ماهیگیری می باشد. اما واژه لانسه در زبان فرانسوی به معنای شئی که حول یک محور در حال گردش است معنا دارد.

لانسه ابزاری فلزی است که با گردش در حول یک محور موجب تحریک شدن ماهی های شده و در قسمت انتهای آن قلابی قرار دارد که با فرو رفتن در بدن ماهی و یا بلع آن توسط ماهی موجب گیر کردن ماهی در آن می شود.

انواع چوب ماهیگیری

همانطور که گفته شد چوب های ماهیگیری در ۱۰ نوع متفاوت و برای صید انواع ماهی طراحی و ساخته می شوند در ادامه به معرفی هر ده نوع چوب ماهیگیری خواهیم پرداخت.

چوب ماهیگیری کاسی

این نوع  چوب از فیبر کربن ساخته می شود و فاقد حلقه و تلسکوب است و معمولا برای صید ماهی های رودخانه ای مانند کپور، کولی و ماهی سفید رودخانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. این چوب در ابعاد گوناگونی حتی تا ۶ متر نیزساخته می شوند.

چوب ماهیگیری پشه

جنس این چوب از فایبرگلاس و فیبر کربن تهیه می شود و بسیار قابل انعطاف است و برای صید ماهی از پشه به عنوان طعمه استفاده می شود.

این چوب بسیارمناسب برای ماهی گیری در رودخانه و دریاچه است و در ابعاد متنوعی طراحی و ساخته می شود.

چوب ماهیگیری اسپینینگ

جنس این چوب از فایبرگلاس و کربن فشرده تهیه می شود و دارای طولی بین ۱۸۰ الی ۳۳۰ سانتی متراست.

بر روی چوب بین ۵ الی ۸ حلقه برای هدایت نخ تعبیه شده و برای صید ماهی با این چوب از طعمه های مصنوعی استفاده می شود و معمولا برای صید ماهی قزل آلا و ماهی های رودخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب ماهیگیری ساحلی

این چوب از الیاف کربن ساخته می شود و بر روی آن حلقه های زیادی برای هدایت نخ تعبیه شده و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.

از این چوب برای پرتاب بلند از ساحل به دریا و دارای طولی به میزان ۳۳۰ الی ۵۰۰ سانتیمتر است و معمولا برای صید ماهی های دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب ماهیگیری ترولینگ

صید با این چوب به ماهیگیرانی که ماهی های دریاچه ای و آب شور را می پسندند توصیه می شود.

برای صید با این نوع چوب ماهیگیری صیاد در قابق در حال حرکت با قلاب حاوی طعمه اقدام به صید می کند این چوب باید از قابلیت سرعت عمل بالایی در هنگام صید برخوردار باشد.

چوب ماهیگیری اسپینینگ دریایی

این نوع چوب نسبت به سایر چوب های ماهیگیری از ضخامت بیشتری برخوردار است و از اجزای مقاوم تری تشکیل شده است.

طول این چوب در اندازه ای ۲۱۰ الی ۳۳۰ سانتیمتر طراحی و ساخته می شود و به جهت وزن پرتابی نسبتأ بالایی که دارد این امکان را برای صیادان فراهم آورده که در ساحل و حتی در قایق مورد استفاده قرار گرفته شود.

چوب اسپینینگ بسیار مناسب برای صید ماهی های سنگین است و معمولا برای صید ماهی از طعمه های مصنوعی استفاده می شود.

چوب صید کپور

ابن نوع چوب اختصاصی برای صید ماهی کپور طراحی و ساخته می شود این نوع چوب ماهیگیری از مقاومت بالایی برخوردار است. بر روی این چوب حلقه هایی با دهانه بازتر برای عبور نخ تعبیه شده است و از وزن پرتابی بالایی برخوردار است.

چوب ماهیگیری فلوتینگ

چوب فلوتینگ در دو نوع تلسکوپی و چند تکه طراحی و ساخته می شود.

نوع تلسکوپی آن با طولی بین ۶۰۰ الی ۹۰۰ سانتیمتر و برای ماهیگیری در دریاچه ها و رودخانه های پهن، و نوع چند تکه آن با طول بین ۳۰۰ الی ۴۲۰ سانتیمتر جهت ماهیگیری در رودخانه طراحی شده است.

این نوع چوب ها دارای حلقه های متعدد و آلیاژ مخصوصی برای پرتاب قلاب در فاصل دور است. از مزیت های مهم این چوب  مبتوان به وزن بسیار سبک و طول بلند آن اشاره کرد.

چوب ماهیگیری بیت کستینگ

در این چوب طراحی پایه چرخ بسیار متفاوت است به این شکل که حلقه های هدایتگر نخ رو به سمت بالا قرار دارد و بر روی دسته چرخ جایی برای قرار گرفتن انگشت صیاد مشخص شده است تا ماهیگیر در صورت نیاز به پرتاب پی در پی قلاب به راحتی آنرا انجام دهد.

چوب ماهیگیری سطحی (سرف – SURF)

این نوع چوب از متداولترین چوب های ماهیگیری برای صید ماهی های دریایی است. این چوب دارای قابلیت پرتاب بلند است و با طولی به میزان ۴۲۰ سانتبمتر طراحی و ساخته شده و بسیار مناسب برای صید ماهی های نزدیک به ساحل است.

لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی