فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :
فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز / موسیقی / درام، پرکاشن و دف

درام، پرکاشن و دف

سازهای کوبه‌ای سازهای کوبه‌ای یا پِرکاسیو به سازهایی گفته می‌شود که از طریق ضربه، تکان، سایش، خراش یا هر عمل دیگری که منجر به نوسان شود، تولید صدا کنند. وظیفهٔ اصلی سازهای کوبه‌ای معمولاً اجرای ضرب‌آهنگ (ریتم) در متن آهنگ است، ولی توانایی اجرای ملودی را هم دارند. تاریخچهٔ سازهای کوبه‌ای به هزاران سال پیش برمی‌گردد. این سازها احتمالاً پس ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
4
5
6
7
8
>>
 

توضیح کوتاه: درام، پرکاشن و دف

سازهای کوبه‌ای

سازهای کوبه‌ای یا پِرکاسیو به سازهایی گفته می‌شود که از طریق ضربه، تکان، سایش، خراش یا هر عمل دیگری که منجر به نوسان شود، تولید صدا کنند. وظیفهٔ اصلی سازهای کوبه‌ای معمولاً اجرای ضرب‌آهنگ (ریتم) در متن آهنگ است، ولی توانایی اجرای ملودی را هم دارند. تاریخچهٔ سازهای کوبه‌ای به هزاران سال پیش برمی‌گردد. این سازها احتمالاً پس از صدای انسانی قدیمی‌ترین نوع سازها هستند. سازهای کوبه‌ای را عموماً می‌توان به دو دستهٔ سازهای کوبه‌ای با کوک معیّن مثل زیلوفون و سازهای کوبه‌ای با کوک نامعین مثل انواع طبل تقسیم کرد.

درام رایج‌ترین ساز کوبه‌ای:

یکی از شناخته‌شده‌ترین انواع سازهای کوبه ای در جهان، درام کیت آکوستیک است. این کیت شامل مجموعه‌ای از طبل‌ها و سنج‌هاست که بر روی پایه‌ها و اتصالات مختلفی نصب‌شده و در کنار یکدیگر نواخته می‌شوند.

راهنمای خرید درام:

  • در نظر داشته باشید که درام جاگیر است. پیش از خرید توجه کنید که فضای لازم برای آن رادارید. درصورتی‌که دارای معضل جا و مکان مناسب هستید شاید درام الکترونیک از آن‌جهت که کوچک‌تر است انتخاب بهتری برای شما باشد.
  •  نمی‌توانید به‌صورت مداوم درام خود را جابه‌جا کنید، هر بار سرهم کردن و باز کردن آن زمان‌بر است. این نکته را پیش از خرید مدنظر قرار دهید.
  • یکی از مشکلاتی که درامرها معمولاً با آن مواجه هستند تولید صدای زیاد ساز است. برای انتخاب محل تمرین جایی را انتخاب کنید که مزاحمتی برای کسی ایجاد نکند، در غیر این صورت درام الکترونیک به جهت تنظیم صدا و یا حتی استفاده از هدفون انتخاب هوشمندانه‌تری است.
  • در ادامه مبحث راهنمای خرید سازهای کوبه ای باید این نکته را بدانید که به‌طورکلی در انتخاب هر سازی، تناسب بین سایز نوازنده و اندازه ساز موردنظر اهمیت بسیاری دارد که درام نیز از این قاعده مستثنا نیست.
  • از لوازم جانبی درام غافل نشوید، از کیفیت درام استیک (چوب)، ملت‌ها و سایر لوازم اطمینان حاصل کنید. درام استیک‌ها در سایزها و شکل‌های مختلف و متنوعی در بازار موجود است.
  • ازآنجایی‌که درام‌ها معمولاً در حالت ایستاده هستند از کیفیت و قدرت چهارپایه و لوازمی که انواع طبل و سنج‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند و راحتی صندلی محل نشستن درامر مطمئن شوید.


جدیدترین مطالب آموزشی

  

چگونه تمپو دقیق یک آهنگ را پیدا کنیم؟

چگونه تمپو دقیق یک آهنگ را پیدا کنیم؟
در اصطلاح موسیقی تمپو یک ابزار یا یک واحد ، برای اندازه گیری سرعت آهنگ می باشد.در ترجمه ی لفظی به زبان ایتالیایی به معنی زمان و با واحد Bpm (بیت بر دقیقه) اندازه گیری می شود.تمپو در اف ال استودیو نشان دهنده سرعت آهنگ یا طول قرار گیری میزان های ضرب می باشد که در سبک های مختلف با هم متفاوت است. در ضمن ما در آموزشی جداگانه و کامل به آموزش چگونگی تبدیل کیبورد به پیانو صحبت کرده ایم.

در اصطلاح موسیقی تمپو یک ابزار یا یک واحد ، برای اندازه گیری سرعت آهنگ می باشد.در ترجمه ی لفظی به زبان ایتالیایی به معنی زمان و با واحد Bpm (بیت بر دقیقه) اندازه گیری می شود.تمپو در اف ال استودیو نشان دهنده سرعت آهنگ یا طول قرار گیری میزان های ضرب می باشد که در سبک های مختلف با هم متفاوت است. در ضمن ما در آموزشی جداگانه و کامل به آموزش چگونگی تبدیل کیبورد به پیانو صحبت کرده ایم. ...

چگونه تمپو دقیق یک آهنگ را پیدا کنیم؟
  

راهنمای خرید ساز تمپو (داربوکا) ارزان و با کیفیت+ قیمت روز

راهنمای خرید ساز تمپو (داربوکا) ارزان و با کیفیت+ قیمت روز
اگر شما هم جزو طرفداران موسیقی ترکی و عربی هستید، حتما با ساز تمپو آشنایی دارید، این ساز بیشتر برای موسیقی های ترکی و عربی کاربرد دارد. ساز تمپو درست است که یک ساز فارسی و ایرانی محسوب نمی شود، اما در کشور ایران هم طرفداران زیادی دارد. روزانه تعدادی زیادی از افراد علاقه‌مند شروع به یادگیری این ساز خوش صدا می کنند.

اگر شما هم جزو طرفداران موسیقی ترکی و عربی هستید، حتما با ساز تمپو آشنایی دارید، این ساز بیشتر برای موسیقی های ترکی و عربی کاربرد دارد. ساز تمپو درست است که یک ساز فارسی و ایرانی محسوب نمی شود، اما در کشور ایران هم طرفداران زیادی دارد. روزانه تعدادی زیادی از افراد علاقه‌مند شروع به یادگیری این ساز خوش صدا می کنند. ...

راهنمای خرید ساز تمپو (داربوکا) ارزان و با کیفیت+ قیمت روز
لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی