فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو:
فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز / لوازم دوچرخه / لوازم ایمنی

لوازم ایمنی

اساسی ترین نکته در سفر با دوچرخه این است که دوچرخه مناسبی را برای خود انتخاب کنید. حتی الامکان سعی در انتخاب دوچرخه دنده ای بنمایید، زیرا در سفر شما با سراشیبی ها  و سرازیری های متعددی روبرو می شوید برای همین شما دوچرخه مناسبی برای سفرتان انتخاب نمایید. نصب ادامه مطلب

<<
1
2
3
>>

توضیح کوتاه: لوازم ایمنی

اساسی ترین نکته در سفر با دوچرخه این است که دوچرخه مناسبی را برای خود انتخاب کنید. حتی الامکان سعی در انتخاب دوچرخه دنده ای بنمایید، زیرا در سفر شما با سراشیبی ها  و سرازیری های متعددی روبرو می شوید برای همین شما دوچرخه مناسبی برای سفرتان انتخاب نمایید. نصب کردن چراغ های هشداد به شما شدیدا پیشنهاد می شود و ممکن است زمانی جان شما را نجات دهد

اگر در شب سفر می کنید به همراه داشتن چراغ الزامی است. سعی کنید دوچرخه ای که انتخاب می کنید سبک و محکم باشد چون در سفرهای طولانی انرژی شما رفته رفته کمتر می شود و رکاب زدن با دوچرخه سنگین سخت و طاقت فرسا می شود. مطمئن شوید دوچرخه ی شما قسمتی برای قرار دادن کیف داشته باشد تا در طول مسیر کیف خود را آن جا قرار دهید. زین دوچرخه مورد بسیار مهمی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید ، چون قرار است مدت زمان زیادی روی آن بنشینید و سفر کنید.

آشنایی با انواع مختلفی از کلاه های ایمنی دوچرخه

 • کلاه های تفریحی (چندکاره): این دسته از کلاه های ایمنی در واقع پرفروش ترین نوع نیز بحساب آورده می شوند و می توان از آن ها با توجه به رشته های مختلف دوچرخه سواری کوهستان، جاده ای و یا سرعت ای استفاده نمود. این کلاه ها از قیمت های مقرون به صرفه ای برخوردارند و عموما برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به چشمان دوچرخه سواران نیز دارای یک نقاب کوچک بر روی خود هستند.
 • کلاه های جاده ای: این دسته از کلاه های ایمنی دوچرخه سواری به دلیل توجه به وزن کم و اندک خود از نقاب هم حتی برخوردار نیستند! طراحی آن ها بصورت آیرودینامیک بوده و سبب ایجاد دید گسترده تری برای دوچرخه سواران در هنگام قرار گرفتن در پوزیشن تهاجمی بر روی وسیله خود می شود.
 • کلاه های کوهستانی: این دسته از کلاه ها برخلاف نوع قبلی نمی توانند از وزن کمی برخوردار شوند؛ زیرا هم باید دارای نقاب باشند و هم در صورت لزوم از قسمتی برای مهار فک ها برخوردار باشند که دلیل آن هم انجام دوچرخه سواری در مسیرهای سخت و ناهموار کوهستانی می باشد. لازم به ذکر است مورد تهویه هوا از داخل کلاه به بیرون و بالعکس نیز در این محصولات بسیار حائز اهمیت است.
 • کلاه های پیست: کلاه های پیست در واقع همان کلاه های مخصوص دوچرخه سواری در شاخه سرعت است که هم از وزن کمی برخوردار می باشد و هم دارای طراحی آیرودینامیک دقیق تری نسبت به دیگر کلاه های ایمنی گفته شده در این بخش می باشد.

لیست وسایل دوچرخه سواری

 • ۲ شورت دوچرخه سواری
 • ۲ پیراهن دوچرخه سواری از جنس Coolmax
 • ۳ جوراب دوچرخه سواری برای هر نفر
 • ۱ جفت کفش دوچرخه سواری
 • ۱ کلاه دوچرخه سواری
 • ۱ پوشش Gore-tex برای کلاه ایمنی
 • ۱ شلوار کشی ساق بلند
 • ۱ پیراهن ضد آب
 • ۱ بادگیر
 • ۱ جفت دستکش دوچرخه سواری
 • ۱ عینک دوچرخه سواری
 • ۱ شلوار دو کاره
 • ۱ تی شرت آستین کوتاه
 • ۳ دستمال دستی
 • زیرپوش
 • لباس شنا
 • لوازم نظافت (خمیردندان، مسواک، شامپو، خوشبوکننده، ریش تراش، صابون و …)
 • ۱ حوله سبک متوسط
 • ۱ سوشرت
 • ۱ کاپشن سبک وزن
 • ساعت

عینک دوچرخه سواری:

معمولا سرعت حرکت در دوچرخه سواری بین 10 تا 40 کیلومتر بر ساعت است، و باد مانع از دید درست دوچرخه سوار می شود. عینک دوچرخه سواری پوشش کاملی را در مقابل چشمان او قرار داده و این مشکل را به حداقل می رساند و از طرف دیگر، احتمال برخورد سنگریزه و گِل با چشم او به حداقل می رسد.

عینکهای دوچرخه سواری از جنس پلاستیک ساخته می شوند و سَبک هستند.

لباس دوچرخه سواری:

وضعیت بدن دوچرخه سوار روی دوچرخه، با شرایط عادی تفاوت زیادی دارد، لباسهای دوچرخه سواری برای اهداف زیر طراحی شده اند:

- جنس آنها طوری طراحی شده که عبور هوا از آنها براحتی انجام شود و بدن ورزشکار خیس نشود. این لباسها در عین حال جذبِ بدن هستند و باد در آنها نمی پیچد.

- برش و دوخت این لباسها با توجه به وضعیت بدن در دوچرخه سواری طراحی شده و ورزشکار در آنها احساس راحتی دارد. مثلا، قسمتِ پشت در پیراهن دوچرخه سواری بلندتر طراحی می شود تا وقتی ورزشکار به سمت جلو خم می شود، کمرِ او برهنه نماند.

- پیراهن دوچرخه سواری چند جیب در قسمت پشت دارد که دوچرخه سوار براحتی و بدون نیاز به توقف می تواند به آنها دسترسی داشته باشد.

- شلوار دوچرخه سواری، در قسمت نشیمنگاه پَد اسفنجی دارد تا دوچرخه سوار احساس بهتری روی زین داشته باشد.

کفش دوچرخه سواری:

کفش و پدال دوچرخه سواری در مقاله پدال و رکاب دوچرخه سواری آورده شده.

دستکش دوچرخه سواری:

در دو نوع "معمولی" و "بدون انگشت" وجود دارد. دستکش دوچرخه سواری در قسمت کف دست، ضخیمتر است تا در صورت زمین خوردن، پوست دست محافظت شود، اما قسمت فوقانی دستکش، از توری نازک ساخته شده تا دست ورزشکار عرق نکند.

دستکش بدون انگشت محبوبیت بیشتری دارد، زیرا ورزشکار بدون نیاز به خارج کردن دستکش می تواند از گوشی موبایل و کامپیوتر سفری استفاده کند.


جدیدترین مطالب آموزشی

  

راهنمای جامع خرید کلاه دوچرخه سواری

راهنمای جامع خرید کلاه دوچرخه سواری
برای خرید کلاه دوچرخه سواری باید به چه نکاتی دقت داشته باشیم؟ در باچرخ جهت رسیدن به یک انتخاب درست برای کلاه دوچرخه سواری راهنمایی خواهید شد. کافی است ابتدا به نوع دوچرخه سواری که قصد دارید آن را انجام دهید دقت کنید، کلاه ها انواع مختلفی بر اساس نوع دوچرخه سواری دارند، پس ابتدا در ادامه با انواع کلاه ها بر اساس نوع دوچرخه سواری آشنا خواهید شد و سپس به نکات لازمی که باید در هنگام خرید کلاه دوچرخه سواری به آن دقت داشته باشید اشاره خواهیم کرد. همراه باچرخ باشید.

برای خرید کلاه دوچرخه سواری باید به چه نکاتی دقت داشته باشیم؟ در باچرخ جهت رسیدن به یک انتخاب درست برای کلاه دوچرخه سواری راهنمایی خواهید شد. کافی است ابتدا به نوع دوچرخه سواری که قصد دارید آن را انجام دهید دقت کنید، کلاه ها انواع مختلفی بر اساس نوع دوچرخه سواری دارند، پس ابتدا در ادامه با انواع کلاه ها بر اساس نوع دوچرخه سواری آشنا خواهید شد و سپس به نکات لازمی که باید در هنگام خرید کلاه دوچرخه سواری به آن دقت داشته باشید اشاره خواهیم کرد. همراه باچرخ باشید. ...

  

تجهیزات ایمنی دوچرخه

تجهیزات ایمنی دوچرخه
پس از خرید دوچرخه، در قدم بعدی بایستی وسایل جانبی مورد نیاز برای دوچرخه سواری را تهیه کنید. با توجه به اینکه ایمنی و سلامت دوچرخه‌سوار و خود دوچرخه دارای اهمیت بالایی است، در این مقاله به معرفی پنج وسیله ضروری برای حفظ ایمنی و سلامت شما و دوچرخه‌تان خواهیم پرداخت.

پس از خرید دوچرخه، در قدم بعدی بایستی وسایل جانبی مورد نیاز برای دوچرخه سواری را تهیه کنید. با توجه به اینکه ایمنی و سلامت دوچرخه‌سوار و خود دوچرخه دارای اهمیت بالایی است، در این مقاله به معرفی پنج وسیله ضروری برای حفظ ایمنی و سلامت شما و دوچرخه‌تان خواهیم پرداخت. ...

داوری، سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری شد

داوری، سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری شد
سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری منصوب شد.

سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری منصوب شد. ...

داوری، سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری شد

بی توجهی وزارت ورزش و جوانان نسبت به فدراسیون دوچرخه سواری

بی توجهی وزارت ورزش و جوانان نسبت به فدراسیون دوچرخه سواری
۱۵ روز پس از پایان ریاست قمری در فدراسیون دوچرخه سواری هنوز سرپرست این فدراسیون توسط وزارت ورزش و جوانان معرفی نشده است.

۱۵ روز پس از پایان ریاست قمری در فدراسیون دوچرخه سواری هنوز سرپرست این فدراسیون توسط وزارت ورزش و جوانان معرفی نشده است. ...

بی توجهی وزارت ورزش و جوانان نسبت به فدراسیون دوچرخه سواری

نکات شگفت انگیز از "فواید دوچرخه سواری" که نمیدانستید!

نکات شگفت انگیز از
بعضی ورزشها برای اکثر آدمها جذاب هستند و علاقه دارند آنرا انجام دهند. ورزشهایی که شاید خیلی از شماها از کودکی به عنوان یک بازی از انجامشن لذت میبردید. یکی از این ورزشها که همیشه جذابیت دارد دوچرخه سواری است. یک ورزش فوق العاده با تحرک مناسب که فواید زیادی دارد. ورزشی که هم برای تضمین سلامتی و هم برای مواردی مثل کاهش وزن میتوان از آن بهره برد. در این مطلب قصد دارم کمی از فواید دوچرخه سواری برای سلامتی و بدن با شما صحبت کنم.

بعضی ورزشها برای اکثر آدمها جذاب هستند و علاقه دارند آنرا انجام دهند. ورزشهایی که شاید خیلی از شماها از کودکی به عنوان یک بازی از انجامشن لذت میبردید. یکی از این ورزشها که همیشه جذابیت دارد دوچرخه سواری است. یک ورزش فوق العاده با تحرک مناسب که فواید زیادی دارد. ورزشی که هم برای تضمین سلامتی و هم برای مواردی مثل کاهش وزن میتوان از آن بهره برد. در این مطلب قصد دارم کمی از فواید دوچرخه سواری برای سلامتی و بدن با شما صحبت کنم. ...

نکات شگفت انگیز از
داوری، سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری شد
ملی پوش سابق دوچرخه سواری: تنها دغدغه من شغل است
اتفاق نادر در ورزش دوچرخه‌سواری ایران
آیا دوچرخه‌سواری استقامتی برای افراد سالمند مضر است؟
آغاز اردوی تیم ملی دوچرخه سواری بانوان از اواخر دی ماه
نکات شگفت انگیز از "فواید دوچرخه سواری" که نمیدانستید!
بی توجهی وزارت ورزش و جوانان نسبت به فدراسیون دوچرخه سواری
کلاه و عینکم تو تابستون چه شکلی باشه؟
شناخت انواع دوچرخه

تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابت؟
نکات و دانستنی های مهم در هنگام سفر با دوچرخه
پشت پرده اسپانسر عراقی برای زنان دوچرخه‌سوار
پیاده‌روی و دوچرخه ثابت مناسب‌ترین ورزش برای زنان باردار
ایمنی در ورزش
ورزش از تحلیل رفتن سیستم ایمنی بدن جلوگیری می کند
نکات ایمنی و بهداشتی برای انتخاب اسباب بازی
چگونه «نوار کاست» در انقلاب، زنده ماند؟
لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی