فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو:
فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز / لوازم دوچرخه / قفل دوچرخه

قفل دوچرخه

یکی از بدترین اتفاقات که می‌تواند برای یک دوچرخه سوار بیفتد، دزدیده شدن دوچرخه با ارزش اوست. سرقت دوچرخه یک مشکل بزرگ در دنیا، بالاخص در شهرهای بزرگ است. در این مقاله نکاتی را برای مقابله با این سرقت‌ها خواهید آموخت. انواع قفل های دوچرخه: اصولاً چهار نوع قفل دوچرخه در یک ادامه مطلب

توضیح کوتاه: قفل دوچرخه

یکی از بدترین اتفاقات که می‌تواند برای یک دوچرخه سوار بیفتد، دزدیده شدن دوچرخه با ارزش اوست. سرقت دوچرخه یک مشکل بزرگ در دنیا، بالاخص در شهرهای بزرگ است. در این مقاله نکاتی را برای مقابله با این سرقت‌ها خواهید آموخت.

انواع قفل های دوچرخه:

اصولاً چهار نوع قفل دوچرخه در یک مقایسه قیمت قابل تشخیص است. اینها شامل قفل های زنجیره ای ، قفل های زره ​​پوش ، قفل قفل و قفل تاشو است. قفل های زنجیره ای با طول راحت خود مشخص می شوند که باعث می شود اتصال به درختان نیز امکان پذیر باشد. قفل های زره ​​پوش دارای طناب سیم در زیر پوشش محافظ است. اینها پایداری بالایی را تضمین می کنند و از ریزش قفل ها جلوگیری می کنند. قفل های قفل به دلیل شکل U در حال حاضر چشم نواز هستند. قفل قابل جابجایی ضمیمه آسان و قفل مضاعف براکت را تضمین می کند حداکثر محافظت در برابر سرقت. قفل های تاشو را می توان مانند یک چاقوی جیب تاشو کرد و در جیب جیب نگه داشت تا فضای شما صرفه جویی شود. روکش پلاستیکی و سایر روکش ها هم از دوچرخه و هم از اتصال در برابر آسیب محافظت می کند. قفل های مختلف اغلب به طور جداگانه در مقایسه قیمت ارائه می شوند تا یک مقایسه عینی را ممکن کنند.

هنگام اتصال قفل دوچرخه چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

قفل دوچرخه باید در صورت امکان همیشه به سمت پایین حرکت کند. بنابراین مدتی طول می کشد تا سارق قلعه را کشف کند. همچنین توصیه می شود علاوه بر دوچرخه ، قفل را به جسم دیگری مانند نشان خیابان یا ایستاده دوچرخه نیز وصل کنید. این امر باعث می شود که سارقان نتوانند دوچرخه را بدون شکستن قفل از آن دور کنند. علاوه بر این ، موارد بیشتر در مورد این که قفل از زمین جدا می شود ، بیشتر می باشد که دوچرخه در برابر سرقت ایمن تر است. زیرا کف نمی تواند برای اهرم ضروری ابزارها استفاده شود. مکانی که در حد امکان عمومی باشد نیز مفید است ، زیرا سارقان پس از ترس از کشف ، به طور متوسط ​​3 دقیقه از برنامه خود در آنجا رها می کنند.

انتخاب قفل دوچرخه بر اساس نیازهای شما

مجرمین با استفاده از تعدادی تکنیک ها به سرقت دوچرخه می پردازند . روشی که برای باز کردن قفل یا شکستن اغلب استفاده می شود به شیوه قفل کردن دوچرخه توسط دوچرخه سوار مرتبط است.

 گنج كالا تکنیک های رایج سرقت دوچرخه  را در زیر توضیح داده است:

روش های دزدی دوچرخه

۱- در روش اول دزد با دیلم و توسط اهرم کردن آن بین قفل و جایی که شما دوچرخه را قفل کرده اید (مثلا اهرم کردن به میله چراغ برق یا درخت) قفل یا زنجیر را شکسته در مواردی هم از تنه دوچرخه  به عنوان اهرم استفاده می کنند در هر دو صورت دوچرخه یا قفل شکسته خواهد شد.

۲- اگر دوچرخه خود را با زنجیر قفل کرده اید دزد با استفاده از یک قلم و چکش می تواند آن را بشکند پس سعی کنید که زنجیر را طوری به دوچرخه ببندید که امکان ضربه زدن به آن نباشد یعنی زنجیر بر روی زمین نباشد.

۳- وقتی فقط تنه را قفل می کنید دزد می تواند به راحتی چرخ های جلو و عقب ، زین و وسایل جانبی دوچرخه شما را از چرخ جدا کرده و با خود ببرد.

۴- دزد دوچرخه با قیچی آهن بر زنجیر یا کابل قفل شما را می تواند باز کرده و دوچرخه را با خود ببرد این روش بسیار شایع است.

۵- دستکاری قفل دوچرخه با استفاده از ابزار و یا کلید و باز کردن آن

موارد پیشگیری از دزدی دوچرخه:

  • یک عکس از دوچرخه و یک عکس از شماره بدنه دوچرخه خود تهیه کنید اگر دوچرخه دزدیده شد می‌توانید به عنوان یک سند در زمان پیدا شدن ارائه دهید.
  • در زمان خرید دوچرخه دسته دوم لازم است هوشیار باشید از فروشنده درخواست سند دوچرخه را کنید. اگر سند موجود نبود یک کپی کارت ملی از فروشنده دریافت کنید و در زیر آن توضیحات مثل مدل، رنگ و سریال دوچرخه و زمان خرید را درج کنید به همراه امضاء.
  • هشدار: اگر دوچرخه دسته دوم خریداری کردید و دزدی باشد، در آن زمان شما دزد آن هستید! پس مورد بالا را حتما انجام دهید.
  • محل قفل دوچرخه را به دقت انتخاب کنید، توازن حفاظت با دید آن مهم است.
  • هیچ وقت دوچرخه خود را در مکانی‌هایی که رفت و آمد کم است فقل و رها نکنید.
  • دوچرخه خود را در مکانی که در دید شما از داخل آن هستید قفل کنید در صورت امکان نداشتن اگر نگهبان و یا مغازه داری در آن محل بود به آن سفاش کنید که دوچرخه برای شما است که اگر کسی دیگر برای باز کردن قفل مبادرت کردن از آن جلوگیری کند.
  • در شهر‌های بزرگ بیشتر مکان‌ها داری دوربین مدار بسته هستند سعی کنید که دوچرخه خود را در دید دوربین‌ها قفل کنید.
  • در مکان‌های که امکان سرقت در آن زیاد است دوچرخه را به هیچ وجه حتی با قفل کردن زمان زیادی ترک نکنید.
  • از لحاظ تاریخی، مراکز شهری (حتی در محله‌های خوب) دارای بالاترین میزان سرقت دوچرخه هستند.
  • بعد از قفل کردن صحیح دوچرخه باید قمقمه، چراغ جلو و عقب، تلمبه اگر روی بدنه نصب هست، زین در صورتی نیاز و لوازم جانبی دوچرخه را باز کرده و با خود ببرید.


جدیدترین مطالب آموزشی

  

آموزش روش صحیح قفل کردن دوچرخه

آموزش روش صحیح قفل کردن دوچرخه
انواع مختلفی از قفل‌های دوچرخه وجود دارند؛ از مدل‌های کم‌بها تا گران‌قیمت. باید در نظر داشته باشید که ارزش هزینه‌ای که برای یک قفل خوب می‌پردازید به‌مراتب از خرید دوچرخه کمتر خواهد بود، و به همین دلیل لازم است که از خرید قفل‌های ارزان‌قیمت اجتناب کنید. بنابراین در اولین قدم سعی کنید یک قفل باکیفیت خریداری کنید؛ البته این را بدانید که دزدان دوچرخه تقریباً از پسِ باز‌کردن هر قفلی برخواهند آمد؛ اما قفل‌های باکیفیت و مقاوم کار آن‌ها را سخت خواهد کرد. از این رو دزدها غالباً به سراغ دوچرخه‌هایی می‌روند که سرقت آن‌ها راحت‌تر باشد.

انواع مختلفی از قفل‌های دوچرخه وجود دارند؛ از مدل‌های کم‌بها تا گران‌قیمت. باید در نظر داشته باشید که ارزش هزینه‌ای که برای یک قفل خوب می‌پردازید به‌مراتب از خرید دوچرخه کمتر خواهد بود، و به همین دلیل لازم است که از خرید قفل‌های ارزان‌قیمت اجتناب کنید. بنابراین در اولین قدم سعی کنید یک قفل باکیفیت خریداری کنید؛ البته این را بدانید که دزدان دوچرخه تقریباً از پسِ باز‌کردن هر قفلی برخواهند آمد؛ اما قفل‌های باکیفیت و مقاوم کار آن‌ها را سخت خواهد کرد. از این رو دزدها غالباً به سراغ دوچرخه‌هایی می‌روند که سرقت آن‌ها راحت‌تر باشد. ...

  

راهنمای خرید: قفل دوچرخه

راهنمای خرید: قفل دوچرخه
با استفاده از این راهنمای خرید قفل دوچرخه ، گرانبهای خود را ایمن نگه دارید: بسیاری از سارقان فرصت طلب هستند ، بنابراین اگر دوچرخه خود را بدون مراقبت رها می کنید ، قفل دوچرخه برای به حداقل رساندن هرگونه وسوسه ضروری است. با این حال ، این ایده خوبی است که از یکی در داخل خانه استفاده کنید ، تا معشوق خود را در مقابل یک شیء غیرمنقول ایمن کنید.

با استفاده از این راهنمای خرید قفل دوچرخه ، گرانبهای خود را ایمن نگه دارید: بسیاری از سارقان فرصت طلب هستند ، بنابراین اگر دوچرخه خود را بدون مراقبت رها می کنید ، قفل دوچرخه برای به حداقل رساندن هرگونه وسوسه ضروری است. با این حال ، این ایده خوبی است که از یکی در داخل خانه استفاده کنید ، تا معشوق خود را در مقابل یک شیء غیرمنقول ایمن کنید. ...

داوری، سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری شد

داوری، سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری شد
سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری منصوب شد.

سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری منصوب شد. ...

داوری، سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری شد

بی توجهی وزارت ورزش و جوانان نسبت به فدراسیون دوچرخه سواری

بی توجهی وزارت ورزش و جوانان نسبت به فدراسیون دوچرخه سواری
۱۵ روز پس از پایان ریاست قمری در فدراسیون دوچرخه سواری هنوز سرپرست این فدراسیون توسط وزارت ورزش و جوانان معرفی نشده است.

۱۵ روز پس از پایان ریاست قمری در فدراسیون دوچرخه سواری هنوز سرپرست این فدراسیون توسط وزارت ورزش و جوانان معرفی نشده است. ...

بی توجهی وزارت ورزش و جوانان نسبت به فدراسیون دوچرخه سواری

نکات شگفت انگیز از "فواید دوچرخه سواری" که نمیدانستید!

نکات شگفت انگیز از
بعضی ورزشها برای اکثر آدمها جذاب هستند و علاقه دارند آنرا انجام دهند. ورزشهایی که شاید خیلی از شماها از کودکی به عنوان یک بازی از انجامشن لذت میبردید. یکی از این ورزشها که همیشه جذابیت دارد دوچرخه سواری است. یک ورزش فوق العاده با تحرک مناسب که فواید زیادی دارد. ورزشی که هم برای تضمین سلامتی و هم برای مواردی مثل کاهش وزن میتوان از آن بهره برد. در این مطلب قصد دارم کمی از فواید دوچرخه سواری برای سلامتی و بدن با شما صحبت کنم.

بعضی ورزشها برای اکثر آدمها جذاب هستند و علاقه دارند آنرا انجام دهند. ورزشهایی که شاید خیلی از شماها از کودکی به عنوان یک بازی از انجامشن لذت میبردید. یکی از این ورزشها که همیشه جذابیت دارد دوچرخه سواری است. یک ورزش فوق العاده با تحرک مناسب که فواید زیادی دارد. ورزشی که هم برای تضمین سلامتی و هم برای مواردی مثل کاهش وزن میتوان از آن بهره برد. در این مطلب قصد دارم کمی از فواید دوچرخه سواری برای سلامتی و بدن با شما صحبت کنم. ...

نکات شگفت انگیز از
تردمیل بهتره یا دوچرخه ثابت؟
نکات و دانستنی های مهم در هنگام سفر با دوچرخه
انواع مسابقات دوچرخه سواری
داوری، سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری شد
ملی پوش سابق دوچرخه سواری: تنها دغدغه من شغل است
آیا دوچرخه‌سواری استقامتی برای افراد سالمند مضر است؟
اتفاق نادر در ورزش دوچرخه‌سواری ایران
آغاز اردوی تیم ملی دوچرخه سواری بانوان از اواخر دی ماه
پشت پرده اسپانسر عراقی برای زنان دوچرخه‌سوار

نکات شگفت انگیز از "فواید دوچرخه سواری" که نمیدانستید!
بی توجهی وزارت ورزش و جوانان نسبت به فدراسیون دوچرخه سواری
پیاده‌روی و دوچرخه ثابت مناسب‌ترین ورزش برای زنان باردار
موز، میوه‌ای انرژی زا برای کودکان
اگراغلب سردرد دارید و کم انرژی هستید این ویتامین ها را مصرف کنید
رویترز به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران قصد نصب ۳ سانتریفیوژ پیشرفته‌تر در نطنز را دارد
لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی