گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
گیمینگ تولز / ورزشی / ورزش های رزمی

ورزش های رزمی

ورزش های رزمی و تمرینات بدنسازی همین که تیتر این موضوع مطرح می شود جواب درست و قابل قبولی از طرف بسیاری از مربیان و رزمی کاران می رسد ورزش با وزنه سرعت و انعطاف بدنی را کاهش میدهدخیلی از مربیان و کارشناسان بدنسازی ورزش با وزنه را مثل یک سم می ادامه مطلب

ورزش های رزمی

ورزش های رزمی و تمرینات بدنسازی

همین که تیتر این موضوع مطرح می شود جواب درست و قابل قبولی از طرف بسیاری از مربیان و رزمی کاران می رسد ورزش با وزنه سرعت و انعطاف بدنی را کاهش میدهدخیلی از مربیان و کارشناسان بدنسازی ورزش با وزنه را مثل یک سم می دانند و عده خیلی کمی هم فقط در حد ورزش قدرتی ساده آن را قابل قبول می دانند و نه بیشتر این عقیده وقتی که صفحات مربوط به بحث کارشناسی و یا پاسخ به نامه های رزمی کاران را در مجلات رزمی می خوانید به خوبی نمایان است پرورش اندام و ورزش های رزمی ؟ به هیچ عنوان شاید طرز فکر شما خواننده عزیز هم چنین باشد اما من با همان قاطعیت با این عقیده قدیمی و بی پشتوانه و منطق و البته محکم مخالفم بله! و با تمامی هنرجویان مربیان و کارشناسان و نویسندگان رزمی در این مورد به بحث می نشینم.
علم ورزش هم مانند سایر علوم نیاز به پویایی دارد همانطور که تئوریهای مختلف علمی پس از انجام تحقیقاتی باطل و منسوخ می شوند علوم ورزشی هم باید دستخوش تغییرات بشوند آنچه تا چندی پیش به عنوان نظریه مطرح می شود امروز دیگر خریدار ندارد به عنوان یک عضو کوچک از خانواده هنرهای رزمی و یک هنرجوی کیوکوشین کاراته که هم ورزشی رزمی و هم پرورش اندام را در کنار هم طی چهار سال ادامه داده ام و هیچ گونه متضرر نشده ام می خواهم تجربیات اندک خود را با شما عزیزان در میان بگذارم.

کیوکوشین کاراته

این رشته از عناصر مختلفی نشأت گرفته که شامل تجریبات اویاما و تکنیک‌های دیگر سبک‌های کاراته بوجود آمده‌است. کیوکوشین از سه لغت کیوکو (بالاترین، نهایت)، شین (حقیقت، روح) و کای (گروه، انجمن) ترکیب شده‌است. این رشته در ابتدا اویاماریو و اویاما کاراته جوجیتسو نیز نامیده می‌شد. تاکید این سبک روی مبارزه واقعی از راه نزدیک است. در کیوکوشین برای کاستن مقاومت حریف از اصابت ضربات بطور متوالی استفاده می‌شود.

کاراته (Karate)

زمانی که در حکومت استبدادی چین در اوکیناوا سال ۱۶۴۴ قانون منع استفاده از شمشیر اجرا شد، مردم به سمت آموزش هنرهای مبارزه ای با دست خالی روی آوردند و همین مسئله باعث شکوفایی کاراته شد. سال ۱۹۲۱ گیچین فونا کوشی، استاد بزرگ کاراته اوکیناوا، هنرجویان بزرگی را با تکنیک های کاراته آشنا کرد و سبک های گوناگون کاراته را به ژاپن معرفی کرد. اما در قدمتی سه هزار ساله بودیدهاراما که از پیشوایان بودایی هندوستان بود حدود ۵۲۵ سال پیش از میلادمسیح خود را به معبد شائولین چین رساند و جزء مبتکران کاراته محسوب می شود.کاراته در سه سبک کنترلی، غیرکنترلی و رینگی دسته بندی می شود. این ورزش رزمی به معنای روش مبارزه و دفاع با دست خالی (بدون سلاح) است که شامل ضربات سریع دست و پا می شود. ورزش رزمی کاراته سال ۱۳۴۲ توسط هرمز میربابایی و فرهاد وارسته وارد ایران شد و سال ۱۳۴۹ مرتضی کاتوزیان اولین کمربند مشکی کاراته ایران را دریافت کرد

تای چی غیر قانونی

ترکیبی موثر برای حملات سریع به مناطق حیاتی مانند چشم ها، گوش ها، صورت، گردن و کشاله ران می باشد. این ورزش در رده ورزشهای رزمی نرم و درونی قرار دارد و باعث می‌شود تا عضلات بدن با انجام تمرینات نرم و ساده، انعطاف‌پذیر و قوی شوند. تمرینات و نرمشهای تای جی چوان با حرکات کند، آرام، و معمولا به صورت گروهی هنگام صبح انجام می‌شوند

باندو

اگرچه سبک این هنر مبتنی بر سلاح های سرد است اما تکنیک های دفاعی بسیار موثری بوجود می آورد. ترکیبی از رشته‌های رزمی موای تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزشی رزمی می‌باشد که تنها سی سال از تولد آن می‌گذرد. در کیک بوکسینگ ضربات دست، پا، زانو، آرنج و گرفتن همدیگر آزاد می‌باشد. ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است. به طورکلی هدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع ازخود، به دست آوردن آمادگی جسمانی و هم چنین به عنوان ورزش رزمی می‌باشد.

کاجوکنبو

هنر رزمی جدید که از ترکیب کاراته، جودو، کمپو و بوکس بوجود آمده است. نام آن نیز برگرفته از کلمات اول نام این سبک ها است. کاجوکنبو شامل ضربات دست و پا و تکنیک های درگیری نزدیک می باشد.این سبک بر ضربات ادامه دار تکیه داشته و تا از پا افتادن حریف ضربات را ادامه می دهد و معتقد است زمانی که حریف مبارزه را آغاز کرد شما تصمیم بگیرید که کی آن را خاتمه دهید.

کونگ فو

ورزش چینی که ضربات مشتی متفاوت از بوکس دارد به همراه ضربات پای متفاوت از تکواندو ! این رشته سخت گیری های خاص خود را دارد و کونگ فو کار ها سرعت و قدرت عالی ای در اجرای حرکات دارند و در کونگفو بحث فلسفه بیشتر از بقیه سبک ها مطرح است و کونگفور کار ها اکثرا سبک وزن هستند و این رشته تاثیر چندانی روی قد ندارد

اوکیناوا-ته

هنرهای رزمی اوکیناوا، به آن‌دسته از هنرهای رزمی گفته می‌شود که در میان مردم بومی جزیره اوکیناوا در ژاپن ایجاد شده‌است که مهمترین آن‌ها کاراته، تگومی و کوبودوی اوکیناوا می‌باشد. در این هنر رزمی ترکیبی از آموزش های تحمل درد و مهارت های علمی هستند که بتوان به وسیله آن در حداقل زمان حداکثر ضربه را وارد کرد. نقطه صعف این رشته این است که مدت زمان مورد نیاز برای یادگیری تمام شکل های آن زیاد می باشد.

جودو

سبکی از دفاع رزمی با روش ملایم است. ورزش رزمی ملایم ژاپنی-ورزشی رزمی بر مبنای پرتاب کردن بدن به سمت مخالف ( کنار کشیدن از ضربه حریف) برای رسیدن به پیروزی.

ایی آی جوتسو

ایی‌آی‌جوتسو یک هنر مبارزه‌ای بیرون آوردن شمشیر است که لزوما خشن هم نیست زیرا هنری است که برای دفع حمله ساخته شده است. البته از تکنیک‌های آن می توان برای حمله پیش‌دستانه نیز استفاده کرد. روش‌های مبارزه‌ای آن بیشتر از اینکه برای شرایط و موقعیت‌های پرتحرک جنگی ساخته شده باشند برای موقعیت‌های زندگی روزانه یک جنگجو خارج از میدان نبرد ساخته شده‌اند.

کیک بوکسینگ

 ترکیبی از رشته‌های رزمی موای تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزشی رزمی می‌باشد که تنها سی سال از تولد آن می‌گذرد. در کیک بوکسینگ ضربات دست، پا، زانو، آرنج و گرفتن همدیگر آزاد می‌باشد. ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است. به طورکلی هدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع ازخود، به دست آوردن آمادگی جسمانی و هم چنین به عنوان ورزش رزمی می‌باشد.

بوکس

بوکس یا مشت ‌زنی یکی از رشته‌های ورزش های رزمی است که در آن دو نفر با ضربات مشت با یکدیگر مبارزه می‌کنند. بوکس ورزشی است که در آن حملات و دفاع تنها با مشت صورت می گیرد.بوکسورها دستکش می پوشند و تعداد راندها از سه تا پانزده وقت سه دقیقه ای متغیر است. بین هر دو راند یک دقیقه استراحت وجود دارد و مسابقه در یک رینگ مربع که با چهار طناب محصور شده است برگزار می گردد


جدیدترین مطالب آموزشی

راهنمای خرید دستکش بوکس

راهنمای خرید دستکش بوکس
انواع مختلف دستکش بوکس boxing-gloves در وزن و سبک های مختلف موجود است. همچنین قیمت ها و برندهای مختلفی نیز در دسترس است. حالا با وجود این همه تنوع کدامیک را انتخاب کنیم؟ در اینجا برای خرید بهترین دستکش بوکس، شما را راهنمایی می کنیم. هر شخصی روش خود را برای انتخاب بهتریندستکش بوکس دارد. اما در اینجا به شما یک ایدۀ کلی دربارۀ انتخاب دستکش بوکس خواهیم داد.

انواع مختلف دستکش بوکس boxing-gloves در وزن و سبک های مختلف موجود است. همچنین قیمت ها و برندهای مختلفی نیز در دسترس است. حالا با وجود این همه تنوع کدامیک را انتخاب کنیم؟ در اینجا برای خرید بهترین دستکش بوکس، شما را راهنمایی می کنیم. هر شخصی روش خود را برای انتخاب بهتریندستکش بوکس دارد. اما در اینجا به شما یک ایدۀ کلی دربارۀ انتخاب دستکش بوکس خواهیم داد. ...

راهنمای خرید دستکش بوکس

بهترین مدل‌های دستکش بوکس با قیمت روز و خرید اینترنتی

بهترین مدل‌های دستکش بوکس با قیمت روز و خرید اینترنتی
بوکس یکی پرطرفدارترین ورزش های رزمی در میان تمامی ورزشکاران زن و مرد ایرانی است که برای وارد شدن به آن و فراگیری هنرهای ضربه زنی و حتی بیشتر؛ یعنی رسیدن به افتخارات شخصی و تیمی در آن بایستی به دنبال خرید دستکش بوکسی مناسب و باکیفیت برای خودتان باشید. امروزه دستکش های بوکس در انواع سایز ها و سبک ها از سوی کمپانی های مختلف ورزشی طراحی و تولید می شود که همین امر سبب سردرگمی ورزشکاران عزیز به هنگام انتخاب و خرید یک جفت دستکش بوکس برای آنان شده است. به همین خاطر آریافیت برآن شده است تا شما را در ادامه این مقاله از خود با نکات مهم در خصوص خرید دستکش بوکس آشنا نماید.

بوکس یکی پرطرفدارترین ورزش های رزمی در میان تمامی ورزشکاران زن و مرد ایرانی است که برای وارد شدن به آن و فراگیری هنرهای ضربه زنی و حتی بیشتر؛ یعنی رسیدن به افتخارات شخصی و تیمی در آن بایستی به دنبال خرید دستکش بوکسی مناسب و باکیفیت برای خودتان باشید. امروزه دستکش های بوکس در انواع سایز ها و سبک ها از سوی کمپانی های مختلف ورزشی طراحی و تولید می شود که همین امر سبب سردرگمی ورزشکاران عزیز به هنگام انتخاب و خرید یک جفت دستکش بوکس برای آنان شده است. به همین خاطر آریافیت برآن شده است تا شما را در ادامه این مقاله از خود با نکات مهم در خصوص خرید دستکش بوکس آشنا نماید. ...

بهترین مدل‌های دستکش بوکس با قیمت روز و خرید اینترنتی

آنچه که از دستکش بوکس باید بدانیم

آنچه که از دستکش بوکس باید بدانیم
در این مقاله به دستکش بوکس و راهنمای خرید آن به همراه معرفی برندهای معتبر این دستکش در مدل های تمرینی و مسابقه ای و نحوه مراقبت و نگهداری از آنها و پاسخ به این سوال که آیا استفاده از دستکش بندی بهتر است یا چسبی؟ بیان شده است.

در این مقاله به دستکش بوکس و راهنمای خرید آن به همراه معرفی برندهای معتبر این دستکش در مدل های تمرینی و مسابقه ای و نحوه مراقبت و نگهداری از آنها و پاسخ به این سوال که آیا استفاده از دستکش بندی بهتر است یا چسبی؟ بیان شده است. ...

آنچه که از دستکش بوکس باید بدانیم

بهترین ورزش رزمی چه ورزشی است؟

بهترین ورزش رزمی چه ورزشی است؟
هنرهای رزمی و مبارزه بدون سلاح گرم از دوران پیدایش انسان در زمین توسعه یافته و به مرور سبک های مختلفی از این ورزش های رزمی، در سراسر جهان ظاهر شده است. بعضی از این ورزش های رزمی مثل ورزش های کونگ فو، ووشو، تکواندو و کاراته مبدأ شرقی دارند و بعضی ديگر مثل بوکس، پانکریش و ساواته به غرب باز می گردند. در این مقاله چند مورد از بهترین ورزش های رزمی دنیا را لیست نموده و به شما ارائه دهیم:

هنرهای رزمی و مبارزه بدون سلاح گرم از دوران پیدایش انسان در زمین توسعه یافته و به مرور سبک های مختلفی از این ورزش های رزمی، در سراسر جهان ظاهر شده است. بعضی از این ورزش های رزمی مثل ورزش های کونگ فو، ووشو، تکواندو و کاراته مبدأ شرقی دارند و بعضی ديگر مثل بوکس، پانکریش و ساواته به غرب باز می گردند. در این مقاله چند مورد از بهترین ورزش های رزمی دنیا را لیست نموده و به شما ارائه دهیم: ...

بهترین ورزش رزمی چه ورزشی است؟

بهترین ورزش رزمی در ایران و جهان برای دفاع شخصی یا قهرمانی کدام است؟ چرا؟

بهترین ورزش رزمی در ایران و جهان برای دفاع شخصی یا قهرمانی کدام است؟ چرا؟
مبحثی که بین طرفداران هرکدام از رشته های ورزشی وجود دارد این است که کدام رشته بر دیگری برتری دارد و یا کدام ورزش طرفداران بیشتری دارد. هنرهای رزمی امروزه به عنوان نوعی ورزش معرفی شده اند که با رقابت های شدیدی بین طرفداران آن برخوردار است. ما در این مقاله می خواهیم انواع هنرهای رزمی و بهترین و قدرتمند ترین سبک این هنر را به شما دوستان معرفی نماییم.

مبحثی که بین طرفداران هرکدام از رشته های ورزشی وجود دارد این است که کدام رشته بر دیگری برتری دارد و یا کدام ورزش طرفداران بیشتری دارد. هنرهای رزمی امروزه به عنوان نوعی ورزش معرفی شده اند که با رقابت های شدیدی بین طرفداران آن برخوردار است. ما در این مقاله می خواهیم انواع هنرهای رزمی و بهترین و قدرتمند ترین سبک این هنر را به شما دوستان معرفی نماییم. ...

بهترین ورزش رزمی در ایران و جهان برای دفاع شخصی یا قهرمانی کدام است؟ چرا؟

چگونه ورزش رزمی خود را انتخاب کنیم؟

چگونه ورزش رزمی خود را انتخاب کنیم؟
شاید تصمیم گرفته باشید که به یک کلاس هنرهای رزمی بروید اما در انتخاب آن مردد هستید که چه نوع هنررزمی را انتخاب کنید. در این مقاله به صورت مرحله به مرحله به شما یاد می دهیم که بهترین هنر رزمی باتوجه به وضعیت جسمانی و روحی شما چه رشته ای می باشد.

شاید تصمیم گرفته باشید که به یک کلاس هنرهای رزمی بروید اما در انتخاب آن مردد هستید که چه نوع هنررزمی را انتخاب کنید. در این مقاله به صورت مرحله به مرحله به شما یاد می دهیم که بهترین هنر رزمی باتوجه به وضعیت جسمانی و روحی شما چه رشته ای می باشد. ...

چگونه ورزش رزمی خود را انتخاب کنیم؟

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 1400.08.05/ نبرد ساکت!

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 1400.08.05/ نبرد ساکت!

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 1400.08.05/ را در زیر مشاهده کنید. ...

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 1400.08.05/ نبرد ساکت!

کارهایی که نباید در باشگاه ورزشی انجام داد!

کارهایی که نباید در باشگاه ورزشی انجام داد!

...

کارهایی که نباید در باشگاه ورزشی انجام داد!

چه نوع ورزشی مناسب روحیه ی شماست؟

چه نوع ورزشی مناسب روحیه ی شماست؟

...

چه نوع ورزشی مناسب روحیه ی شماست؟

ترتیب انجام حرکات ورزشی: تمرینات کاردیو یا قدرتی؟

ترتیب انجام حرکات ورزشی: تمرینات کاردیو یا قدرتی؟

...

ترتیب انجام حرکات ورزشی: تمرینات کاردیو یا قدرتی؟

باید و نباید های تغذیه ورزشی

باید و نباید های تغذیه ورزشی

...

باید و نباید های تغذیه ورزشی

آیا وقتی که مریض هستم، می توانم فعالیت ورزشی داشته باشم؟

آیا وقتی که مریض هستم، می توانم فعالیت ورزشی داشته باشم؟

...

آیا وقتی که مریض هستم، می توانم فعالیت ورزشی داشته باشم؟

حداکثر ورزش با حداقل آسیب را تجربه کنید

حداکثر ورزش با حداقل آسیب را تجربه کنید

...

حداکثر ورزش با حداقل آسیب را تجربه کنید
حس سرعت و هیجان در ورزش زمستانی اسکلتون
درمان سندرم ایلیوتیبیال باند (ITB) با ورزش
چگونه در تعطیلات ورزش کنیم؟
پیشگیری از استرس در خردسالان با ورزش
پارگی مینیسک زانو در ورزش
طناب‌زنی وزیر ورزش در هفته تربیت بدنی
معرفی ورزش بابسلد؛ ورزش مهیج زمستانی
پس از ورزش از خوردن این مواد غذایی پرهیز کنید!
پیشگیری از گردن درد با چند حرکت ورزشی
تمرینات ورزشی مفید برای خوش فرم کردن شانه ها
چگونه ورزش می تواند علائم اسکیزوفرنی را کاهش دهد؟
بعد از ورزش چه چیزهایی باید بخوریم
موثرترین ورزش برای افزایش هوش کودکان
به کمک این 5 روش ورزش کردن را به یک عادت تبدیل کنید
با انجام ورزش سن واقعی بدنتان را مشخص می کند
10 تمرین ورزشی مفید برای فرم دهی زیر بغل
عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 1400.07.19/ نه مصاحبه واقعی!
توصیه هایی برای انجام حرکات ورزشی در محیط کار
ورزش های خوب و بد برای کمردرد
آشنایی با ورزش کوراش از ورزش های باستانی
کارهایی که پس از ورزش باید انجام دهید
۴ توصیه برای کاهش درد عضلات ناشی از ورزش
ورزش شدید باعث زایمان زودرس نمی‌شود

کالایی با عنوان یافت نشد لطفاُ کلمه را مختصر کنید
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی