گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
گیمینگ تولز / اسباب بازی / سایر لوازم بازی

سایر لوازم بازی

نیاز به داشتن اسباب بازی برای کودکان نیازی واقعی و غیر قابل انکار است. کودکان برای بازی به هر چیزی متوسل می شوند، گاه ریش پدر، گاه گوشواره مادر، گاه عصای پدربزرگ و زمانی انگشتانه مادربزرگ. آنها برای بازی کردن نیاز به ابزار و اسباب دارند و تحت هر شرایطی ادامه مطلب

سایر لوازم بازی

نیاز به داشتن اسباب بازی برای کودکان نیازی واقعی و غیر قابل انکار است. کودکان برای بازی به هر چیزی متوسل می شوند، گاه ریش پدر، گاه گوشواره مادر، گاه عصای پدربزرگ و زمانی انگشتانه مادربزرگ. آنها برای بازی کردن نیاز به ابزار و اسباب دارند و تحت هر شرایطی که باشند، آن را برای خود فراهم می کنند.

باید به این نکته توجه داشته باشیم که بین اسبابْ بازی و اسبابِ بازی تفاوت وجود دارد. هنگامی که از اسبابْ بازی سخن می گوییم منظور تولیدات صنعتگران و کارخانه هاست که اسباب بازی هایی مانند توپ، عروسک، ماشین، تفنگ، آدم آهنی، انواع لگوها، پازل ها و ... را می سازند و به بازار عرضه می کنند ولی اسبابِ بازی وسایلی هستند که بدین منظور ساخته نشده اند و کودک با کمک قوه تفکر، تخیل و خلاقیت خویش از آنها استفاده می کند که بعضی از آنها اسبابْ بازی های ساخته شده کارخانجات مفیدتر، سازنده تر و ارزان تر هستند.

دستورالعمل هایی برای انتخاب اسباب بازی ها برای کودکان نوپا:

اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که در انواع مختلفی استفاده می شود:

کودکان نوپا دوست دارند چیزها را از هم جدا کنند، کنار هم قرار بدهند، بیرون بکشند، داخل هم کنند، اضافه کنند و جمع کنند.

اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که "باز باشند":

به این معنی که کودک شما می تواند بازی های مختلفی با آن ها انجام دهد. برای مثال، بلوک های چوبی یا قالب های پلاستیکی (به هم پیوسته) می توانند برای ساخت یک جاده، یک باغ وحش، یک پل، یا یک سفینه فضایی استفاده شوند.

اسباب بازی هایی مثل این تخیل کودک شما را جرقه می زند و به او کمک می کند تا مهارت های حل مساله و مهارت های تفکر منطقی را توسعه دهد.

مثال ها:

آجرهای، بلوک های به هم پیوسته، یخچال و یا فنجان ها، و اسباب بازی های برای شن و آب

به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که با کودک تان بزرگ می شوند:

همه ما تجربه خرید یک اسباب بازی را داشتیم که کودک ما دو روز با آن بازی می کند و دیگر به سمتشان نمی رود شما می توانید با گشتن به دنبال اسباب بازی هایی که بتوانید در مراحل مختلف رشد ورزش کنید، از آن محافظت کنید. برای مثال، حیوانات پلاستیکی کوچک برای یک کودک نوپاکه ممکن است یک خانه جعبه کفش برای آن ها بسازد مفید است، در حالی که یک کودک می تواند از آن ها برای اجرای داستانی که می داند، استفاده کند.

مثال ها:

حیوانات اسباب بازی پلاستیکی و شکل های اکشن، کودک دوستانه، قطارها و کامیون ها (و وسایل نقلیه دیگر)، حیوانات پولیشی و عروسک

به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که باعث جرقه تخیل کودک می شوند:

در طول سال سوم کودک، خلاقیت او واقعاً در حال جدا شدن است چون اکنون می تواند نقش شخص دیگری را در نظر بگیرد (مانند یک پادشاه) و تصور کند که چیزی (مانند یک بلوک) در حقیقت چیز دیگری (مانند یک تکه کیک) است.

به دنبال اسباب بازی هایی باشید که کودک شما می تواند از آن به هنگام رشدش استفاده کند و داستان ها را اجرا کند.بازی کردن، مهارت های زبانی و سوادآموزی، مهارت های حل مساله و توانایی توالی (به ترتیب دادن رویدادها به یک ترتیب منطقی) را می سازد.

مثال:

لباس ها, بلوک ها, غذای اسباب بازی و بشقاب هاب پلاستیکی, شخصیت های اکشن, حیوانات خشک شده و عروسک ها, قطارها و کامیون ها, لوازم جانبی دوست دار کودک, ابزار اسباب بازی و " لوازم زندگی واقعی " از جمله یک لوله کاغذی پیچیده " لوله آتش " برای یک مبارز آتش کوچک .

جعبه مقوایی بزرگ همیشه یک ضربه بزرگ برای کودکان نوپا بوده و رایگان است. جعبه ها به خانه ها, کشتی های دزدان دریایی, انبارها و تونل ها تبدیل می شوند - هر چیزی که کودکتان می تواند به آن برسد!

اسباب بازی برای کودکان 3 ساله

اسباب بازی برای رشد قوه تخیل کودکان

اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که اکتشاف و حل مساله را تشویق می کنند:

بازی به کودکان فرصت می دهد تا مهارت های جدید را بارها و بارها تمرین دهند.اسباب بازی ها به کودکان فرصتی می دهد تا چیزی را از خودشان تشخیص دهند - یا با یک مربی کوچک، مهارت های تفکر منطقی خود را بسازند و به آن ها کمک کنند تا مشکل حل شوند.

آن ها همچنین به کودکان کمک می کنند تا مهارت های ارتباطی فضایی (درک چگونگی تناسب چیزها)، هماهنگی چشم ، و مهارت های حرکتی ظریف (با استفاده از ماهیچه های کوچک در دست و انگشتان) را توسعه دهند.

مثال ها:

پازل، شکل انتخابگرها، بلوک ها، لانه و یا فنجان ها، مواد هنری مانند رس، مداد یا خمیر

به کودک خود فرصت بازی با " چیزهای واقعی " یا اسباب بازی هایی را بدهید که شبیه چیزهای واقعی هستند:

کودک نوپای شما در تشخیص اینکه چگونه اشیا در دنیای او مانند کنترل های تلویزیون یا سوئیچ های سبک کار می کنند, خوب می شود.او همچنین علاقمند به ایفای نقش " واقعی " خود, مانند تلفن همراه است, زیرا مشتاق است که بزرگ باشد.

اسباب بازی هایی مثل این به کودکان کمک می کنند مسائل را حل کنند, روابط فضایی را یاد بگیرند, و مهارت های حرکتی ظریف (استفاده از ماهیچه های کوچک در دست ها و انگشتان) را توسعه دهند.

مثال ها:

ظروف پلاستیکی و غذا, کلید اسباب بازی, تلفن اسباب بازی, لباس پوشیدن, آلات موسیقی, وسایل موسیقی, دست شویی, برس و غیره

برخی اسباب بازی های "آماده شدن برای خواندن":

کتاب ها, حروف الفبا, و لوازم هنری مثل ماژیک ها, مداد رنگی و غیره به کودک شما کمک می کنند مهارت های نوشتاری و خواندن اولیه را توسعه دهید. لوازم زندگی واقعی مانند کاتال.گ ها, منوها, یا مجله ها مربوط به کودک شما هستند که به آنها نگاه کنند و با حروف, متن و چاپ آشنا شوند.

اسباب بازی هایی را جستجو کنید که کودک شما را به فعال شدن تشویق می کند:

کودکان همه انواع ترفندهای فیزیکی را انجام می دهند چون قوی تر و بااعتماد به نفس هستند.وظیفه شما این است که برای موفقیت کوچولوی خود, یکی از حضار محترم باشید!به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که به کودک شما کمک می کنند مهارت های جسمانی فعلی را تمرین داده و افراد جدیدی را توسعه دهد.

مثال:

حضور برای حرکات موزون با اشکال و اندازه های مختلف (با وسایل حفاظتی مناسب), مجموعه بولینگ پلاستیکی, حلقه بسکتبال با اندازه کودک, اسباب بازی که کودکتان می تواند یک رشته را بکشد, وسایل باغبانی برای حفر و کشیدن, جعبه های متحرک (باز در هر دو طرف) تا تونل هایی را ایجاد کنند که از میان آن ها عبور کنند.

به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که بازی نسلی را پرورش می دهند:

در حالی که بزرگسالان و کودکان می توانند تقریباً هر چیزی را با هم بازی کنند, اما اسباب بازی هایی وجود دارند که برای مشارکت بزرگسالان طراحی شده اند. با نزدیک شدن به کودک و فراتر از بازی های تخته ای ابتدایی - که شامل استفاده از حافظه یک فرد یا بازی های تخته ای است که نیازی به خواندن ندارند - برای همه سنین بازی سرگرم کننده است.

یک " شب بازی خانوادگی " را با هم در نظر بگیرید. بازی های تخته ای شمردنی, تطبیقی, و حافظه ای را تشویق می کنند, همچنین مهارت های گوش و کنترل خود را تشویق می کنند. آن ها همچنین مهارت های زبان و ارتباط را پرورش می دهند. یکی دیگر از مزایای مهم, آموزش دادن به کودکان و نحوه کنار آمدن با بازنده است.

فواید صداها, نورها و موسیقی چیست؟

بسیاری از اسباب بازی ها برای کودکان از دکمه ها, اهرم ها, نورها, موسیقی و غیرهاستفاده می کنند, اغلب این اسباب بازی ها به عنوان " توسعه دهنده ها" به فروش می رسند زیرا این اسباب بازی دارای عملکردهای متفاوت زیادی هستند.

متاسفانه, اغلب تاثیر معکوسی برای کودک دارد. هر چه اسباب بازی بیشتر باشد, کودک کم تر انجام می دهد. اگر کودکتان می تواند بنشیند و برنامه " اجرایی " را تماشا کند, احتمالاً بیشتر برایش از آموزش سرگرم کننده است.

به علاوه, این اسباب بازی ها می توانند برای کودکی که با اسباب بازی هایعلت و معلول کار می کنند می تواند گیج کننده باشد. اگر یک اسباب بازی به طور تصادفی شروع به نواختن موسیقی کند, یا اینکه دکمه مبهمی دستگاه را روشن کند، کودک شما یاد نمی گیرد کدام یک از کارهای او (علت) نور و موسیقی را تولید می کند.

معرفی بهترین اسباب بازی های دوران قبل از مدرسه و پیش دبستانی

کودکان 3-5 ساله هنوز از بسیاری از اسباب بازی های موجود برای کودکان نوپا, به ویژه عروسک ها, اسباب بازی های شنی, لباس ها و کتاب ها لذت می برند. علاوه بر اسباب بازی هایی که در زیر فهرست شده اند, این اسباب بازی های کودک نوپا قطعا مورد علاقه کودکان پیش دبستانی هستند.

خمیر بازی:

برای شروع, کودک شما به سادگی به آن ضربه می زند, سیخونک می زند و خمیر را بدون هیچ هدف مشخصی می کشد, اما همانطور که آن ها این کارها را انجام می دهند, مهارت های حرکتی خوبی را توسعه خواهند داد و شروع به کشف چگونگی کار کردن با خمیر هستند.

آن ها از خودشان سوال هایی می پرسند مثل اینکه چقدر می توانند کش بیاید, چطور می توانم یک تکه چوب به آن بچسبانم, و چه چیزی باعث می شود خمیر چسبناک شود؟ تمام این پرسش ها (و بیشتر) مهارت های حل مشکل آنها را بالا می برد.

در کنار مهارت های حرکتی خوب، حل مسئله و خلاقیت خالص، خمیر بازی فرصتی عالی برای کودکان برای تقلید و تظاهر است. در حدود این سن، کودکان به "پختن" و تقلید رفتار خود از آشپزخانه با دقت شگفت انگیزی می کنند. شما می توانید این نوع بازی را با ارائه لوازم جانبی برای کودکتان مانند برش های کوکی, پین نورد, سینی های پخت و تظاهر به کوره ها تشویق کنید.

خمیر بازی برای کودکان

خمیر بازی اسباب بازی مناسب برای کودکان پیش دبستانی 

بلوک های ساختمانی و لوازم جانبی:

تا حدود 3 سالگی, کودکان به سادگی ساختمان ها و برج های بزرگی می سازند که بارها و بارها روی هم انباشته می شوند و واژگون خواهند شد.

با این حال در حدود چهار سالگی, کودکان شروع به ساخت پروژه هایی خواهند کرد که اساس بازی بعدی را تشکیل می دهند. چیزهایی مثل باغبانی با چراگاه های متعدد و شهرهایی دارای جاده های پراکنده کل سالن استراحت شما را اشغال خواهند کرد و خود بازی می تواند ساعت ها طول بکشد.

بهترین بلوک ها برای این گروه سنی بلوک های آپارتمانی بزرگ هستند که نیازی به ارتباطی بین آن ها نیست. من بلوک های چوبی را ترجیح می دهم, اما بلوک های پلاستیکی خوبی هم در بازار وجود دارد.

لوازم جانبی هایی مانند حیوانات مزرعه, ماشین و کامیون, تابلوهای جاده, و ساختمان ها اسباب بازی های بزرگی وجود دارند که در این سن اضافه می شوند و واقعاً به گسترش نمایش کودک شما کمک می کنند.

رنگ, مداد و مواد کلاژ:

ترس از شلوغی و ریخت و پاشی بیش از حد برای بسیاری از والدین در بازی های خلاقانه کودکانشان ترسناک است و آن را در مهدکودکاجازه می دهند, اما ارائه نمایشنامه خلاقانه برای کودک شما نباید به معنای آشفتگی زیادی باشد. کودک شما از مواد ساده مانند مداد و کاغذ, تخته سیاه و گچ و یک ظرف چسب بسیار لذت می برد.

مزایای بازی خلاقانه بسیار زیاد است و به نظر می رسد که آن ها را به خاطر نگه داشتن خانه تمیز نگه دارند. مواد و تجهیزات بسیار زیادی وجود دارند که برای این گروه سنی ایده آل هستند, بنابراین نگران آشفتگی نباشید و بیشتر این سن شگفت آور را بسازید.

ابزارهای موسیقی:

ما یک کودک پیش دبستانی داریم! چند ابزار موسیقی به آن ها بدهید و آماده باشید که خلاقیت را در عملشان تماشا کنید. آن ها کنسرت های بیشماری را اجرا خواهند کرد و در نوارهای مورد علاقه خود و یا سی دی های مورد علاقه خود شرکت خواهند کرد و تبلیغات تلویزیونی را مانند یک حرفه ای تقلید خواهند کرد. آن ها هنوز نگران شرمسار شدن خود نیستند, بنابراین به دیدن برخی شخصیت های واقعی که می بینند می پردازند.

سازهای موسیقی خوب برای این گروه سنی عبارتند از:ماراکاس, سنتور چوبی, مثلث ها, درام ها, و کاسترانت ها.

پازل های چوبی:

پازل ها مشکلات بزرگی برای حل اسباب بازی ها هستند و به افزایش میزان تمرکز کودک و هشیاری روانی شما کمک خواهند کرد. پازل های چوبی با حدود 9 قطعه بزرگ برای این گروه سنی خوب هستند. همانطور که فرزند شما پیشرفت می کند, شما می توانید پازل ها را با قطعات کوچک تر آشنا کنید.

سه چرخه و چرخ دستی:

کودکان 4 ساله که در معرض خطر قرار گرفتن قرار دارند, به زمان و فضا نیاز دارند تا انرژی شان را رها کنند. زمان خیلی زیاد … و میزان زیادی فضا! سه چرخه و چرخ دستی برای کودک (پسر یا دختر) خارج از اسباب بازی هستند و آن ها فرصتی را برای رسیدن به حقیقت فیزیکی فراهم می کنند.

این اسباب بازی ها همچنین به کودک شما اجازه می دهد تا محدودیت های خود را هل دهند و با سرعت خود را در معرض خطر قرار دهند. برخی از کودکان این محدودیت ها را فراتر از بقیه هل می دهند تا مطمئن شوید که برخی قوانین و نظارت بر روی زمین جدی دارید.

کتاب ها و وسایل داستان سرایی:

آن ها شگفت انگیزترین تخیلات را دارند و می توانند داستان هایی را خلق کنند که برای صفحهات بزرگی ساخته شده اند. بدیهی است که کتاب به توسعه این عشق داستان سرایی آنها کمک می کند, اما برخی دیگر از اسباب بازی های داستان سرایی نیز در دسترس هستند.

چیزهایی مثل عروسک های دستی, عروسک های انگشتی, تابلوهای فلانل یا مغناطیسی, کتاب های غول پیکر, پوستر و لباس های ساده, همگی داستان سرایی را هیجان انگیز می کنند.

 توانایی ها، ویژگی ها و علایق کودکان

به منظور شناخت اسباب بازی متناسب با رشد کودک، ابتدا به بررسی توانایی ها و ویژگی های کودکان می پردازیم:
۱) دویدن، پریدن، بالارفتن و حفظ تعادل بدن در کودکان پنج سال به خوبی شکل گرفته است.
۲) علاقه مند به خطر کردن، سنجیدن قوا و مهارت جسمانی، انجام حرکات آکروباتیک و فعالیت های پرتحرک.
۳) افزایش مهارت های دستی (انگشتان)، مثل بریدن کاغذ با قیچی بر روی یک خط صاف، مداد به دست گرفتن (مثل یک فرد بزرگسال)، نخ کردن مهره های کوچک، سر هم کردن اسباب بازی های ریز و کوچک. توجه داشته باشید اگر کودک خردسال تمایل به گذاشتن این اسباب بازی ها به دهان دارد، آنها را از دسترس اش دور نگه دارید.
۴) چیدن مکعب های کوچک و بزرگ بر روی هم (خانه سازی)، ساختن برج و خانه های بزرگ، با کارتن و مقوا.
۵) علاقه شدید به بازی های توپی (به ویژه کودکان پنج سال به بالا) و تبعیت از قوانین و امتیازهای بازی.
۶) تمایل به انجام بازی های عددی ساده، رونویسی از روی حروف، جورکردن پازل ها، ردیف کردن اشکال. کودکان بالای ۵ سال تمایل دارند این پازل ها را چندین و چند بار درست کنند و خراب کنند.
۷) علاقه مند به دانستن علوم طبیعی (مثل زندگی جانوران، گیاهان، طبیعت، کره زمین، ستاره ها و...) و چگونگی کارکرد آنها.
۸) علاقه مند به بازی های نمایشی و صحنه سازی های زندگی واقعی روزمره.
۹) تمایل به انجام بازی های گروهی (علاقه ای به انجام بازی های مسابقه ای ندارند، زیرا از باختن متنفرند).
۱۰) لذت بردن از بازی های مهره ای (مثل منچ و مارپله)، تنها برای آزمودن شانس خود در بردن.

ویژگی های اسباب بازی های کودکان

همه ساله هزاران نوع اسباب بازی برای بازی کودکان ساخته می شود که در وهله اول باید سرگرم کننده و در وهله دوم جوابگوی نیاز رشدی آنان باشد.
اسباب بازی باید متناسب با سن و نیاز کودک باشد. برای مثال، کودکان بالای ۲ ۵/۱ سال که توانایی راه رفتن را تازه پیدا کرده اند، می توانند برای تقویت ماهیچه های پا و رشد عضلانی شان، واگن های سبک و کوچکی را که با نخ بسته شده اند، بکشند؛ یا اسباب بازی هایی که قطعه های ریز و کوچک دارند، برای کودکان زیر سه سال مناسب نیست؛ یا اسباب بازی هایی که لبه ها و گوشه های تیز و برنده دارند، برای کودکان زیر هشت سال خطرآفرین است.


جدیدترین مطالب آموزشی

انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان

انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
شما بهتر از هرکس دیگری فرزندتان را می‌شناسید و تنهاکسی هستید که می‌تواند بهترین اسباب بازی را برای او انتخاب کند. اما برخی از والدین فقط اسباب بازی‌های به ظاهر شگفت انگیز را برای فرزندشان می‌خرند که کاراشتباهی است، زیرا کودکان به برخی از چنین اسباب بازی‌هایی علاقه‌ای نشان نمی‌دهند.

شما بهتر از هرکس دیگری فرزندتان را می‌شناسید و تنهاکسی هستید که می‌تواند بهترین اسباب بازی را برای او انتخاب کند. اما برخی از والدین فقط اسباب بازی‌های به ظاهر شگفت انگیز را برای فرزندشان می‌خرند که کاراشتباهی است، زیرا کودکان به برخی از چنین اسباب بازی‌هایی علاقه‌ای نشان نمی‌دهند. ...

انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان

راهنمای انتخاب اسباب بازی بی خطر برای کودکان

راهنمای انتخاب اسباب بازی بی خطر برای کودکان
اسباب بازی ها گنجینه های کودکان هستند. به همین دلیل، باید در انتخاب آنها نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید زیرا برخی از آنها می توانند برای کودک دلبندتان خطرناک باشند. بد نیست بدانید سالانه کودکان زیادی در اثر جراحات ناشی از اسباب بازی های خود راهی بیمارستان می شوند و یک سوم از آنها زیر 5 سال سن دارند. به همین منظور بهتر است با مطالعه این مطلب دانش خود در مورد انتخاب صحیح اسباب بازی را بالا ببرید.

اسباب بازی ها گنجینه های کودکان هستند. به همین دلیل، باید در انتخاب آنها نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید زیرا برخی از آنها می توانند برای کودک دلبندتان خطرناک باشند. بد نیست بدانید سالانه کودکان زیادی در اثر جراحات ناشی از اسباب بازی های خود راهی بیمارستان می شوند و یک سوم از آنها زیر 5 سال سن دارند. به همین منظور بهتر است با مطالعه این مطلب دانش خود در مورد انتخاب صحیح اسباب بازی را بالا ببرید. ...

راهنمای انتخاب اسباب بازی بی خطر برای کودکان

آنچلوتی: بازی باکیفیت در ژن رئال مادرید است/ کومان: سزاوار چنین نتیجه‌ای نبودیم

آنچلوتی: بازی باکیفیت در ژن رئال مادرید است/ کومان: سزاوار چنین نتیجه‌ای نبودیم

...

آنچلوتی: بازی باکیفیت در ژن رئال مادرید است/ کومان: سزاوار چنین نتیجه‌ای نبودیم

اعتراض باشگاه پرسپولیس به تغییر زمین بازی سپاهان بانفت مسجدسلیمان!

اعتراض باشگاه پرسپولیس به تغییر زمین بازی سپاهان بانفت مسجدسلیمان!

...

اعتراض باشگاه پرسپولیس به تغییر زمین بازی سپاهان بانفت مسجدسلیمان!

معرفی بازی شجاعت یا حقیقت (بطری بازی)

معرفی بازی شجاعت یا حقیقت (بطری بازی)

"بطری بازی" یا "شجاعت یا حقیقت؟" یک بازی گروهی بسیار جذاب است که معمولا به صورت گروهی و در مهمانی‌ها اجرا می‌شود. بازی مفرح و هیجان آوری است که باعث خوش گذراندن بیشتر در مهمانی ها میشود. اگر این بازی را انجام ندادید پیشنهاد میکنم یکبار امتحان کنید خیلی خوش میگذرد. ...

معرفی بازی شجاعت یا حقیقت (بطری بازی)

نحوه بازی محلی چوب توپ

نحوه بازی محلی چوب توپ

...

نحوه بازی محلی چوب توپ

طارمی: می‌توانستیم بیشتر گل بزنیم اما همه چیز عالی بود/زلاتان: بازی با پورتو بدترین نمایش فصل مان بود

طارمی: می‌توانستیم بیشتر گل بزنیم اما همه چیز عالی بود/زلاتان: بازی با پورتو بدترین نمایش فصل مان بود

...

طارمی: می‌توانستیم بیشتر گل بزنیم اما همه چیز عالی بود/زلاتان: بازی با پورتو بدترین نمایش فصل مان بود

پوچتینو: شک ندارم بهتر خواهیم شد/ام باپه: بازی کردن در کنار مسی افتخار است

پوچتینو: شک ندارم بهتر خواهیم شد/ام باپه: بازی کردن در کنار مسی افتخار است

...

پوچتینو: شک ندارم بهتر خواهیم شد/ام باپه: بازی کردن در کنار مسی افتخار است

الهلال رکورددار صعود به فینال لیگ قهرمانان | انتقاد سرمربی النصر از داور بازی با الهلال

الهلال رکورددار صعود به فینال لیگ قهرمانان | انتقاد سرمربی النصر از داور بازی با الهلال

...

الهلال رکورددار صعود به فینال لیگ قهرمانان | انتقاد سرمربی النصر از داور بازی با الهلال
خون بازی روشی تفریحی مورد استفاده معتادان تزریقی
خلاصه بازی میلان ۳ - هلاس ورنا ۲
گل‌محمدی: باید فوتبالی به الهلال ضربه بزنیم/ نباید اسیر اتفاقات بازی شویم
ژاردیم: الهلال و پرسپولیس از بهترین‌های آسیا هستند/ بازی پایاپای خواهد بود
ستاره الهلال آماده بازی با پرسپولیس
بازی کودک خردسال با مار پیتون!
خلاصه بازی آندورا ۰ - انگلیس ۵
گزارش فیفا از بازی‌های حساس تیم ملی/ ایرانِ اسکوچیچ با ذهنیتی روشن به دنبال تداوم رکورد
معرفی بازی گرگ رنگی یا بازی رنگها
بازی های محلی عراق
درد کتف چپ: علل احتمالی ، سایر علائم و درمان
فیلم‌های جنگی تلویزیون با بازی مهدی هاشمی، امیرجدیدی، طناز طباطبایی و باران کوثری
باخت برزیل در بازی بزرگ جام جهانی فوتسال| دفاعیات عجیب سرمربی تیم ملی فوتسال بعد از حذف از جام جهانی
بنتو: 3 امتیاز بازی در تهران را می‌خواهیم/ «سون» آماده رویارویی با تیم ملی ایران
آشنایی با فوتسال همراه با قوانین کامل بازی فوتسال
خلاصه بازی کادیس ۰ - بارسلونا ۰
توقف الاهلی با حضور قایدی/ نوراللهی تنها دو دقیقه بازی کرد!
بریم به دیروز؛ با کدوم بازی خیلی خاطره دارین؟
نقش عروسک در تربیت کودک + مزایای بازی با عروسک
این لِگو اسباب‌بازی نیست!
لیست لوازم التحریر مورد نیاز پایه اول تا ششم ابتدایی
پیروزی بی‌دردسر شاگردان عطایی در بازی دوم
خلاصه بازی یانگ بویز ۲ - منچستریونایتد ۱

کالایی با عنوان یافت نشد لطفاُ کلمه را مختصر کنید
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی