گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
گیمینگ تولز / فایل / پاورپوینت دانش آموزی

پاورپوینت دانش آموزی

پاورپوینت یکی از برنامه های مجموعه نرم افزاری مایکروسافت آفیس هست که به ما این امکان رو میده در سخنرانی ها و ارائه مطلب هایی که داریم بعنوان یک ابزار کمکی بتونیم سخنرانی اثر بخش تر و بهتری داشته باشیم. پاورپوینت یک ابزار برای ساخت اسلایدهای حرفه ای است که به ما اجازه ادامه مطلب

پاورپوینت دانش آموزی

پاورپوینت یکی از برنامه های مجموعه نرم افزاری مایکروسافت آفیس هست که به ما این امکان رو میده در سخنرانی ها و ارائه مطلب هایی که داریم بعنوان یک ابزار کمکی بتونیم سخنرانی اثر بخش تر و بهتری داشته باشیم.

پاورپوینت یک ابزار برای ساخت اسلایدهای حرفه ای است که به ما اجازه میده تا بتونیم از فرمت های مختلف اطلاعات مثل: متن، صوت، فیلم، عکس و یا افکت های تصویری برای ساخت اسلایدها ازش بهره ببریم.

نسخه های مختلف از پاورپوینت وجود داره که همواره شرکت مایکروسافت آفیس تلاش کرده در نسخه های جدیدی که ارائه میده، امکانات بیشتری به این نرم افزار اضافه کنه و از طرفی هم کار کردن با این نرم افزار رو برای ما آسون تر (به قول خارجیا User Friendly ) کنه.

پاورپوینت (Power Point) چیست ؟

مایکروسافت پاورپوینت محبوب ترین نرم افزارهای ارائه شده در بازار می باشد. ویژگی های جدید پاورپوینت، طراحی و ارائه مطالب و صداگذاری را آسان تر می کند، علاوه بر آن می توانیم به عنوان یک ابزار کمکی  سخنرانی اثر بخشی و جذاب تری استفاده کنیم. محیط کار نرم افزار پاورپوینت از نظر ظاهری شباهت بسیاری با بقیه نرم افزار موجود در بسته نرم افزاری office  دارد. محیط نرم افزار power point  شبیه به اکسل(Excel) و ورد (word) است . جذاب ترین روش های آموزشی و کاربرد آن ، استفاده از اسلایدهای آموزشی پاور پوینت است.  با توجه به آسان بودن استفاده از این اسلایدها که تنها با یک کلیک ساده امکان پذیر است. محیط رنگی و توان اضافه کردن عکس، جدول، نمودار، کلیپ، آرت، صدا و ویدیو باعث دلپذیر شدن کار و تفهیم بهتر مطالب برای مخاطبان می شود.   نکته جالب در طراحی اسلایدهای پاورپوینت : انتخاب کردن قالب مناسب در طراحی اسلاید باعث جلب توجه کاربران به ارایه مطالب شما در پاورپوینت می شود. سعی کنیم از فونت های پیش فرض مانند (Arial Calibri, Tahoma, Cambria,) استفاده نکنیم و تنوع در کار خود ایجاد کنیم. در پاورپوینت حرفه ای هیچ گاه صدایی نگذاریم، قرار دادن موسیقی در پس زمینه کار اشتباهی می باشد، زیرا باعث می شود مخاطب به متن اسلاید توجهی نکند. در بعضی از نسخه های پاورپوینت سایه گذاری شکل ها به صورت خودکار انجام می شود، اگر این جلوه ها ضروری نیست، از آن ها استفاده نکنیم. از افکت های زیاد انیمیشنی بپرهیزیم. این موضوع به مخاطب برمی گردد. اگر مخاطب کم سن و سال باشد از صفحات و نوشتارهای چرخشی لذت می برد و اگر این اتفاق در مطالب های علمی و فنی بیافتد نشان می دهد در طراحی سایت حرفه ای نیستیم.

چند نکته کاربردی در مورد پاورپوینت

انتخاب کردن قالب مناسب در طراحی اسلاید باعث جلب توجه کاربران به ارایه مطالب شما در پاورپوینت می شود.

سعی کنید از فونت های پیش فرض مانند (Arial Calibri, Tahoma, Cambria,) استفاده نکنید و تنوع در کار خود ایجاد کنید.

افراد حرفه ای، به جز موارد بسیار معدود، صدایی در اسلایدهایشان نمی‌گذارند. قرار دادن موسیقی در پس زمینه کار اشتباهی است، زیرا باعث می شود مخاطب به متن اسلاید توجهی نکند.

در بعضی از نسخه های پاورپوینت سایه گذاری شکل ها به صورت خودکار انجام می شود، اگر این جلوه ها ضروری نیست، از آن ها استفاده نکنید.

از افکت های زیاد انیمیشنی بپرهیزید. این موضوع به مخاطب برمی گردد.

اگر مخاطب کم سن و سال باشد از صفحات و نوشتارهای چرخشی لذت می برد و اگر این اتفاق در مطالب های علمی و فنی بیافتد نشان می دهد در طراحی سایت حرفه ای نیستید.

پاورپوینت چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

آیا جایگزنی برای پاورپوینت وجود دارد؟

سوال بسیار خوبی است که آیا اصلاً بهترین نرم‌افزار برای بهره گیری از اصل چندرسانه‌ای پاورپوینت است؟

ما نرم‌افزارهای ارائه مطلب دیگری همچون گوگل اسلاید شو، پرزی (Prezi) کی‌نوت (Keynote) زوهو و ... را داریم اما 95 درصد سهم نرم‌افزارهای ارائه مطلب در دنیا متعلق به پاورپوینت است.

از آنجایی که فرق زیادی بین پاورپوینت و گوگل اسلاید شو وجود ندارد، نرم‌افزار پرزی از فونت فارسی پشتیبانی نمی‌کند (هرچند با همین شرایط 2 ارائه از باشگاه سخنرانی برج میلاد را با پرزی انجام دادم) و Keynote مخصوص سیستم عامل مک می‌باشد، بدونن شک پاورپوینت گزینه بسیار مهمی است و شاید اگر بدانیم پاورپوینت واقعاً چقدر قدرتمند است و ما از چقدر از توانمندی‌های آن استفادهه می‌کنیم زیاد نگران نرم‌افزار دیگری نیستیم.

مقایسه پرزی با پاورپوینت

حال یک مقیسه ساده بین پرزی و پاورپوینت انجام ممی‌دهیم:

پاورپوینت نسبت به پرزی نرم افزار شناخته‌شده‌تری است و تخمین زده می‌شود که 95 درصد پرزنتیشن‌‌ها و ارائه‌ها در دنیا با آن ساخته می‌شوند. این نرم افزار موقعی مناسب است که بخواهید یک داستان خطی تعریف کنید: از نقطه 1 داستان را شروع کنید و پس از طی کردن یک سری اتفاق‌ها و اوج داستان به نقطه 2 برسید.

پرزی در مقایسه با پاورپوینت روایتی غیرخطی را پیش می‌گیرد. روایتی که در آن می‌توانید با حرکات متناوب و اضافه کردن صدا، تصویر و ویدیو یک نمایش تمام عیار و پویا را برای مخاطبان تدارک ببینید.

با این حال استفاده از نرم افزار پرزی هم دردسرهای خاص خودش را دارد. به عنوان مثال در پرزی نمی‌توانید مانند پاورپوینت 2019 از دیاگرام‌هایی مانند فلوچارت و تایملاین استفاده کنید یا نمودار بسازید. در صورتی که نیاز به استفاده از نمودار در پرزی داشته باشید، باید آن را جداگانه در پاورپوینت بسازید و سپس به پرزی منتقل کنید.

در کل بهتر است زمانی از نرم افزار پرزی استفاده کنید که مایل هستید حواس مخاطب به روند پیش رفتن داستان و اجزایی به جز نوشته جلب شود. به عنوان مثال اگر بخواهید ارائه‌ای درباره حفاظت از محیط زیست داشته باشید، یک تم درختی یا طبیعت پرزی می‌تواند بسیار به شما کمک کند تا اجزای مختلف یک اکوسیستم را مورد بررسی قرار دهید.

همچنین دقت داشته باشید که از امکانات انیمیشن سازی نرم افزار پرزی به صورت بهینه استفاده کنید! حرکات بیش از حد، زوم کردن‌ها و … می‌تواند به جای جلب توجه مخاطب او را گیج و آشفته کند!

به طور خلاصه می‌توان گفت پرزی نرم افزاری برای گزارش نویسی و ارائه به صورت غیرخطی است. در واقع با پرزی می‌توانید ساختاری درختی یا سایر ساختارها را برای گزارشات خود پیاده کنید. در مقایسه پرزی و پاورپوینت متوجه شدیم امکانات پرزی و انعطاف پذیری آن نسبت به پاورپوینت بیشتر است. در نتیجه گزارش شما جالبتر شده و مخاطبان را جذب خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم برای ارائه یا سایر کارهای آینده از پرزی استفاده کنید. در ابتدا شاید برایتان کار کردن با این ابزار سخت باشد ولی بعد از مدتی از انعطاف پذیری آن لذت خواهید برد. (این قسمت از مقاله از وب سایت آکادمی اینفوگرام برداشت شده است)


جدیدترین مطالب آموزشی

آموزش پاورپوینت – درج نماد و واژه های هنری، پیوند، ایجاد دکمه

آموزش پاورپوینت – درج نماد و واژه های هنری، پیوند، ایجاد دکمه
در صورتی که اسلاید به صورت ساده آماده شده باشد، می توان با کلیدهای حرکتی، صفحه به صفحه اسلاید را به مخاطب نشان داد. اما به جز این، می توانید برای هر اسلاید جلوه های ویژه ای در نظر بگیرید و اسلایدها را به یکدیگر پیوند کنید و دکمه های خاصی طراحی کنید که از آن برای پخش فیلم و اجرای نرم افزارهای خاص استفاده می شود. چگونه؟ عجله نکنید! قدم به قدم با ما همراه باشید!

در صورتی که اسلاید به صورت ساده آماده شده باشد، می توان با کلیدهای حرکتی، صفحه به صفحه اسلاید را به مخاطب نشان داد. اما به جز این، می توانید برای هر اسلاید جلوه های ویژه ای در نظر بگیرید و اسلایدها را به یکدیگر پیوند کنید و دکمه های خاصی طراحی کنید که از آن برای پخش فیلم و اجرای نرم افزارهای خاص استفاده می شود. چگونه؟ عجله نکنید! قدم به قدم با ما همراه باشید! ...

آموزش پاورپوینت – درج نماد و واژه های هنری، پیوند، ایجاد دکمه

نکات و اصول ساخت و طراحی پاورپوینت

نکات و اصول ساخت و طراحی پاورپوینت
در این مقاله به صورت کامل اصول ساخت پاورپوینت برای ارائه (ارائه های دانشجویی و دانش آموزی، پرزنتیشن های اداری، سمینار، جلسات دفاع و پیش دفاع و …) را آموزش داده و سپس به بیان نکاتی برای ساخت پاورپوینت دفاع پایان نامه می پردازیم. همان طور که احتمالا می دانید، یکی از مهم ترین قسمت های یک ارائه خوب، داشتن یک پاورپوینت اصولی و حرفه ای است. ساخت پاورپوینت هم مانند هر عمل دیگری یک سری اصول و قوانین دارد. رعایت نکردن اصول طراحی پاورپوینت حتی در صورت داشتن محتوای عالی، مشکلاتی را در هنگام ارائه ایجاد خواهد کرد. مانند عدم نمایش درست محتوای اسلاید ها در هنگام ارائه و خسته یا گیج کردن مخاطبان.

در این مقاله به صورت کامل اصول ساخت پاورپوینت برای ارائه (ارائه های دانشجویی و دانش آموزی، پرزنتیشن های اداری، سمینار، جلسات دفاع و پیش دفاع و …) را آموزش داده و سپس به بیان نکاتی برای ساخت پاورپوینت دفاع پایان نامه می پردازیم. همان طور که احتمالا می دانید، یکی از مهم ترین قسمت های یک ارائه خوب، داشتن یک پاورپوینت اصولی و حرفه ای است. ساخت پاورپوینت هم مانند هر عمل دیگری یک سری اصول و قوانین دارد. رعایت نکردن اصول طراحی پاورپوینت حتی در صورت داشتن محتوای عالی، مشکلاتی را در هنگام ارائه ایجاد خواهد کرد. مانند عدم نمایش درست محتوای اسلاید ها در هنگام ارائه و خسته یا گیج کردن مخاطبان. ...

نکات و اصول ساخت و طراحی پاورپوینت

عرضه یک درصدی فایل‌های «رهن صفر» در بازار اجاره تهران

عرضه یک درصدی فایل‌های «رهن صفر» در بازار اجاره تهران

...

عرضه یک درصدی فایل‌های «رهن صفر» در بازار اجاره تهران

به تغذیه دانش آموزان اهمیت دهید!!

به تغذیه دانش آموزان اهمیت دهید!!

...

به تغذیه دانش آموزان اهمیت دهید!!

فایل‌های رسوبی در بازار مسکن بزرگ‌متراژ

فایل‌های رسوبی در بازار مسکن بزرگ‌متراژ

...

فایل‌های رسوبی در بازار مسکن بزرگ‌متراژ

اگر فرزند دانش آموز دارید خواندن این مطلب را از دست ندهید

اگر فرزند دانش آموز دارید خواندن این مطلب را از دست ندهید

...

اگر فرزند دانش آموز دارید خواندن این مطلب را از دست ندهید

تغذیه دانش آموزان در زمان امتحانات

تغذیه دانش آموزان در زمان امتحانات

...

تغذیه دانش آموزان در زمان امتحانات

نکاتی راجع به تغذیه دانش آموزان در مدرسه

نکاتی راجع به تغذیه دانش آموزان در مدرسه

...

نکاتی راجع به تغذیه دانش آموزان در مدرسه

نکات مهم تغذيه دانش‌آموزان

نکات مهم تغذيه دانش‌آموزان

...

نکات مهم تغذيه دانش‌آموزان
سخنگوی قوه قضاییه: دستگیری بیش از ۲۰۰ نفر از پرسنل قوه قضاییه/ نتایج تحقیقات درباره فایل صوتی ظریف
ظریف درباره فایل صوتی منتشر شده توضیح می‌دهد
بهترین صبحانه برای دانش آموزان
اگر دانش آموز در خانه دارید، این مطلب را از دست ندهید
صبحانه مناسب برای دانش آموزان صبحی
دانش آموزان در روزهای آلوده چه خوراکی هایی بخورند؟
ویژگی های دانش آموز خلاق !
بهترین میان‌وعده برای دانش‌آموزان
نان لواش برای دانش آموزان ممنوع!
تغذیه ی مناسب برای دانش آموزان
اشعار کودکانه برای دانش آموزان پیش دبستانی
اختلالات یادگیری در دانش آموزان
شعر روز دانش آموز
برای افزایش تمرکز به دانش آموزان صبحانه بدهید!
کدام دانش آموزان امسال حضوری امتحان می‌دهند؟
به تغذیه دانش آموزان در مدرسه اهمیت دهید
میان وعده های مناسب دانش آموزان در مدرسه
کاردستی روز دانش آموز
بهترین کفش برای دانش آموزان چه کفشی است؟
وزن کوله پشتی دانش آموزان چقدر باید باشد؟
وضعیت زندگی دختران شین‌آبادی ۸ سال پس از آتش‌سوزی کلاس درس/ دانش آموزانی که درمانشان از یکسال پیش متوقف شد!

<< 12345678910 >>
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی