فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز

فروشگاه
  
فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز / کتاب و مجله / مجلات خارجی و داخلی

مجلات خارجی و داخلی

مجله خارجی  هر روز شاهد اتفاقات مختلفی در دنیا هستیم که بسیاری از این اتفاقات در زندگی ما نیز تاثیرگذار هستند. پس هر آنچه بیشتر در ارتباط با همه مسائل بدانیم سطح کیفی زندگی خودمان بالاتر می رود. در شهرهای ایران دکه هایی وجود دارد که مجله و روزنامه های داخلی ادامه مطلب


<< 12345678910 >>

توضیح کوتاه: مجلات خارجی و داخلی

مجله خارجی

 هر روز شاهد اتفاقات مختلفی در دنیا هستیم که بسیاری از این اتفاقات در زندگی ما نیز تاثیرگذار هستند. پس هر آنچه بیشتر در ارتباط با همه مسائل بدانیم سطح کیفی زندگی خودمان بالاتر می رود. در شهرهای ایران دکه هایی وجود دارد که مجله و روزنامه های داخلی می فروشند و اطلاعات گوناگونی از کشوری که در آن زندگی می کنیم در اختیارمان می گذارند ولی ما احتیاج به اطلاعات جامع تری از جوامع پزشکی، ورزشی و...داریم؛ به عنوان مثال مجله های خارجی می توانند همچون فضای مجازی ما را با جهانی که در آن قرار گرفته ایم بیش تر آشنا کنند و اطلاعات مفیدی در خصوص سینما، ورزش، پزشکی و سیاست در اختیار ما قرار دهند.

تفاوت چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی

تا اینجا با تفاوت مجلات بین المللی با مجلات داخلی آشنا شدیم. اما اینکه چاپ مقاله در هر کدام از این مجلات چه تفاوت هایی دارد، می توان از ابعاد زیر مورد بررسی قرار داد:

 1. هزینه چاپ مقاله در نشریات داخلی و خارجی
  هزینه چاب مقاله در نشریات و مجلات علمی پژوهشی یا علمی ترویجی داخلی در مقایسه با نشریات خارجی بیشتر می باشد.
 2. پروسه و روند داوری مجلات و نشریات داخلی و خارجی
  مجلات و نشریات داخلی در مقایسه با مجلات خارجی، زمان داوری بیشتری دارند و می توان گفت سخت گیری بیشتری در پذیرش و چاپ مقاله دارند.
 3. تضمینی و غیر تضمینی بودن چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی
  مجلات علمی پژوهشی داخلی طبق قانون وزارت علوم حق همکاری و قراردادبا هیچ موسساتی را ندارند، بنابراین چاپ مقالات در مجلات داخلی تضمینی نبوده بستگی به محتوای مقاله نویسنده داشته و به موسسات تنها 30 درصد اجازه رایزنی داده می شود. اما چاپ مقاله در مجلات خارجی ISI,ISC, SCOPUS ( بدون ایمپکت) تضمینی بوده و مجلات تا 70-80 درصد اجازه رایزنی را دارند. برای مجلات JCR نیز در صورتی که مقاله نوشته شده از لحاظ محتوایی و ساختاری مشکلی نداشته باشد می توان پذیرش گرفت.
 4. تفاوت در اعتبار و رتبه مجلات داخلی و خارجی
  اگر از دیدگاه کلی به این قضیه نگاه کنیم، مطمئنا مجلات خارجی بخصوص JCR ها دارای اعتبار بسیار زیادی هستند، اما در داخل کشور ما سنجش مجلات بر اساس قوانین وزارت علوم بوده و اعتبار مجلات داخلی را بیشتر از مجلات خارجی می داند. بر همین اساس، دانشجویان دکتری برای کسب نمره لازم در دفاع خود و اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه ها برای افزایش درجات علمی پژوهشی خود، مقالات خود را لزوما باید در این مجلات به چاپ برسانند. اما برای دانشجویان ارشد و دانشجویانی که قصد شرکت در مصاحبه دکتری را دارند، مجلات خارجی هم می تواند برای کسب امتیاز لازم کافی باشد.

این موارد را در انتخاب مجلات معتبر در نظر بگیرید. ضمن اینکه باید حواستان باشد که مجلاتی انتخاب کنید که با زمینه کاری‌تان در هماهنگی هستند. مواردی مانند دقت به مدت زمان بررسی مقاله برای پذیرش هم از نکاتی است که نباید از نظرتان دور بماند. برای مثال، اگر فرایند بررسی مقالات در یک ژورنال طولانی است و عجله دارید باید به فکر انتخاب گزینه‌ای دیگر باشید. آشنایی با فهرستی از مجلات معتبر، کارتان را برای بررسی راحت‌تر می‌کند و به شما در تسریع فرایند انتخاب مجله و ارسال کمک خواهد کرد.

خرید آنلاین مجله خارجی

فروشگاه اینترنتی گیمینگ تولز سال ها پیش فعالیت خود را آغاز کرد و امروز بزرگ ترین فروشگاه آنلاین در خاور میانه محسوب می شود و در حال حاضر با بیش از هزاران محصول می توان در تهران و سایر شهرها برای خرید کوچک ترین چیزها مانند مجله خارجی هم به سایت دیجی کالا سر زد و به راحتی محصول مورد نظر خود را سفارش داد و در کم ترین زمان ممکن آن را درب منزل تحویل گرفت. 


جدیدترین مطالب آموزشی

معیارهای مهم در انتخاب مجله

معیارهای مهم در انتخاب مجله
مجلات و نشریات علمی زیادی در سراسر جهان منتشر می شوند که سبک و شیوه مخصوص به خود را دارند. بنابراین انتخاب مجله قبل از اقدام به نگارش مقاله یک امر مهم و ضروری می باشد و کمک می کند تا بتوانید برنامه درستی برای نگارش مقاله خود داشته باشید. معیارهای خاصی در انتخاب مجله به منظور چاپ مقاله وجود دارد که بایستی به آنها توجه نمایید. از جمله این معیارها دسترس بودن، تیراژ و خواندنی بودن، میزان فاکتور تاثیر آن (impact factor) و شمار خوانندگان می باشد.

مجلات و نشریات علمی زیادی در سراسر جهان منتشر می شوند که سبک و شیوه مخصوص به خود را دارند. بنابراین انتخاب مجله قبل از اقدام به نگارش مقاله یک امر مهم و ضروری می باشد و کمک می کند تا بتوانید برنامه درستی برای نگارش مقاله خود داشته باشید. معیارهای خاصی در انتخاب مجله به منظور چاپ مقاله وجود دارد که بایستی به آنها توجه نمایید. از جمله این معیارها دسترس بودن، تیراژ و خواندنی بودن، میزان فاکتور تاثیر آن (impact factor) و شمار خوانندگان می باشد. ...

معیارهای مهم در انتخاب مجله

انتخاب مجله مناسب

انتخاب مجله مناسب
در بیشتر اوقات انتخاب مجله، آیین نگارش و قالب مقاله را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هنگام انتخاب یک مجله، به پرسش‌های زیر دقت کنید: حیطه کاری و اهداف این مجله چیست؟ هر مجله اهداف و حیطه کاری (Scope) مختص خود دارد. مهم‌ترین معیار برای انتخاب مجله، هماهنگی موضوع مقاله با اهداف و حیطه کاری آن مجله می‌باشد. نمی‌توان مقاله پژوهشی را به مجله‌ای فرستاد که فقط مقالات مروری چاپ می‌کند. یا فرستادن یک مقاله تئوری به مجله‌ای که فقط مقالات کاربردی چاپ می‌کند درست نیست.

در بیشتر اوقات انتخاب مجله، آیین نگارش و قالب مقاله را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هنگام انتخاب یک مجله، به پرسش‌های زیر دقت کنید: حیطه کاری و اهداف این مجله چیست؟ هر مجله اهداف و حیطه کاری (Scope) مختص خود دارد. مهم‌ترین معیار برای انتخاب مجله، هماهنگی موضوع مقاله با اهداف و حیطه کاری آن مجله می‌باشد. نمی‌توان مقاله پژوهشی را به مجله‌ای فرستاد که فقط مقالات مروری چاپ می‌کند. یا فرستادن یک مقاله تئوری به مجله‌ای که فقط مقالات کاربردی چاپ می‌کند درست نیست. ...

انتخاب مجله مناسب

پایان مشکلات هندبال با سرمربی خارجی!

پایان مشکلات هندبال با سرمربی خارجی!

با استخدام مانوئل مونتایا فرناندز اسپانیایی برای تیم ملی امید کسب مدال آسیا و جهانی شدن هندبال ایران تقویت شده است. ...

پایان مشکلات هندبال با سرمربی خارجی!

شاهین‌طبع: اگر مربی خارجی ده باخت بیاورد، طوری نیست

شاهین‌طبع: اگر مربی خارجی ده باخت بیاورد، طوری نیست

سرمربی تیم ملی بسکتبال از عملکرد رسانه‌ها انتقاد کرد. ...

شاهین‌طبع: اگر مربی خارجی ده باخت بیاورد، طوری نیست

سعید ملایی، این‌بار در مجله تایم!

سعید ملایی، این‌بار در مجله تایم!

بدون تردید سعید ملایی، قهرمان سابق جودو ایران، خبرسازترین چهره ورزشی ایران در یکی، دو سال اخیر بوده است. ...

سعید ملایی، این‌بار در مجله تایم!
۱۰ حقیقت جالب از دنیای کتاب‌ها
قیمت تمام‌شده خودرو در سال 99 برای خودروسازان داخلی چفدر بود؟
20 راز پرورش کودک که در کتاب ها پیدا نمی کنید
جمالی: خارجی‌ها از مدالی که گرفتم، تعجب کردند
مصوبه کمیسیون‌ صنایع: خودروهای تولید شده داخلی در بورس عرضه می‌شوند
معاون رئیس سیاست خارجی اروپا: آمریکا در حال بازگشت به برجام و اجرای آن است
روحانی: امیدوارم پاییز امسال واکسن داخلی آنفولانزا را استفاده کنیم
قیمت خودروهای داخلی 4 میلیونی رشد داشت
عکس‌هایی خاطره‌انگیز از کتاب هنر
حضور تماشاگران خارجی در المپیک ممنوع شد
افت ۲ تا ۱۰ میلیون تومانی قیمت برخی خودروهای داخلی
نوستالژی؛ کتاب داستان‌های خاطره‌انگیز
بازگشت خارجی‌ها نزدیک است
خودروسازان خارجی در راه ایران
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی