گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
گیمینگ تولز / تجهیزات سفر / لوازم ماهیگیری

لوازم ماهیگیری

  ماهیگیری یکی از بهترین تفریح‌ها برای وقت گذرانی با دوستان و خانواده است، و همچنین بهترین بهانه برای دور شدن از شهر و زندگی ماشینی خاکستری. اگر میخواهید آخر هفته به جایی خوش آب و هوا بروید و در کنار رودخانه یا دریاچه ی بکر زیبا و استراحت کنید، پیشنهاد ادامه مطلب

لوازم ماهیگیری

 

ماهیگیری یکی از بهترین تفریح‌ها برای وقت گذرانی با دوستان و خانواده است، و همچنین بهترین بهانه برای دور شدن از شهر و زندگی ماشینی خاکستری. اگر میخواهید آخر هفته به جایی خوش آب و هوا بروید و در کنار رودخانه یا دریاچه ی بکر زیبا و استراحت کنید، پیشنهاد ما به شما این است که کیف و ابزار ماهیگیری خود را هم بردارید! ماهیگیری تفریحی است لذت بخش که شروعش مشخص و ساعت پایان آن با خود شماست، در آخر هم که یک کباب حسابی و لذیذ خواهید داشت.

لنسر ماهیگیری چیست؟

لنسر واژه ای است که اکثر ماهی گیران چوب های ماهی گیری خود را با این نام می نامند. در صورتی که در دنیای ماهیگیری هیچ ابزار و وسیله ای با نام لنسر وجود ندارد.

لنسر واژه ای است که بصورت اشتباه در ماهیگیری ورود کرده است و واژهای درست برای اداوات ماهیگیری همان چوب ماهیگیری، چرخ ماهیگیری و یا چوب چرخ ماهیگیری می باشد. اما واژه لانسه در زبان فرانسوی به معنای شئی که حول یک محور در حال گردش است معنا دارد.

لانسه ابزاری فلزی است که با گردش در حول یک محور موجب تحریک شدن ماهی های شده و در قسمت انتهای آن قلابی قرار دارد که با فرو رفتن در بدن ماهی و یا بلع آن توسط ماهی موجب گیر کردن ماهی در آن می شود.

انواع چوب ماهیگیری

همانطور که گفته شد چوب های ماهیگیری در ۱۰ نوع متفاوت و برای صید انواع ماهی طراحی و ساخته می شوند در ادامه به معرفی هر ده نوع چوب ماهیگیری خواهیم پرداخت.

چوب ماهیگیری کاسی

این نوع  چوب از فیبر کربن ساخته می شود و فاقد حلقه و تلسکوب است و معمولا برای صید ماهی های رودخانه ای مانند کپور، کولی و ماهی سفید رودخانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. این چوب در ابعاد گوناگونی حتی تا ۶ متر نیزساخته می شوند.

چوب ماهیگیری پشه

جنس این چوب از فایبرگلاس و فیبر کربن تهیه می شود و بسیار قابل انعطاف است و برای صید ماهی از پشه به عنوان طعمه استفاده می شود.

این چوب بسیارمناسب برای ماهی گیری در رودخانه و دریاچه است و در ابعاد متنوعی طراحی و ساخته می شود.

چوب ماهیگیری اسپینینگ

جنس این چوب از فایبرگلاس و کربن فشرده تهیه می شود و دارای طولی بین ۱۸۰ الی ۳۳۰ سانتی متراست.

بر روی چوب بین ۵ الی ۸ حلقه برای هدایت نخ تعبیه شده و برای صید ماهی با این چوب از طعمه های مصنوعی استفاده می شود و معمولا برای صید ماهی قزل آلا و ماهی های رودخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب ماهیگیری ساحلی

این چوب از الیاف کربن ساخته می شود و بر روی آن حلقه های زیادی برای هدایت نخ تعبیه شده و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.

از این چوب برای پرتاب بلند از ساحل به دریا و دارای طولی به میزان ۳۳۰ الی ۵۰۰ سانتیمتر است و معمولا برای صید ماهی های دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب ماهیگیری ترولینگ

صید با این چوب به ماهیگیرانی که ماهی های دریاچه ای و آب شور را می پسندند توصیه می شود.

برای صید با این نوع چوب ماهیگیری صیاد در قابق در حال حرکت با قلاب حاوی طعمه اقدام به صید می کند این چوب باید از قابلیت سرعت عمل بالایی در هنگام صید برخوردار باشد.

چوب ماهیگیری اسپینینگ دریایی

این نوع چوب نسبت به سایر چوب های ماهیگیری از ضخامت بیشتری برخوردار است و از اجزای مقاوم تری تشکیل شده است.

طول این چوب در اندازه ای ۲۱۰ الی ۳۳۰ سانتیمتر طراحی و ساخته می شود و به جهت وزن پرتابی نسبتأ بالایی که دارد این امکان را برای صیادان فراهم آورده که در ساحل و حتی در قایق مورد استفاده قرار گرفته شود.

چوب اسپینینگ بسیار مناسب برای صید ماهی های سنگین است و معمولا برای صید ماهی از طعمه های مصنوعی استفاده می شود.

چوب صید کپور

ابن نوع چوب اختصاصی برای صید ماهی کپور طراحی و ساخته می شود این نوع چوب ماهیگیری از مقاومت بالایی برخوردار است. بر روی این چوب حلقه هایی با دهانه بازتر برای عبور نخ تعبیه شده است و از وزن پرتابی بالایی برخوردار است.

چوب ماهیگیری فلوتینگ

چوب فلوتینگ در دو نوع تلسکوپی و چند تکه طراحی و ساخته می شود.

نوع تلسکوپی آن با طولی بین ۶۰۰ الی ۹۰۰ سانتیمتر و برای ماهیگیری در دریاچه ها و رودخانه های پهن، و نوع چند تکه آن با طول بین ۳۰۰ الی ۴۲۰ سانتیمتر جهت ماهیگیری در رودخانه طراحی شده است.

این نوع چوب ها دارای حلقه های متعدد و آلیاژ مخصوصی برای پرتاب قلاب در فاصل دور است. از مزیت های مهم این چوب  مبتوان به وزن بسیار سبک و طول بلند آن اشاره کرد.

چوب ماهیگیری بیت کستینگ

در این چوب طراحی پایه چرخ بسیار متفاوت است به این شکل که حلقه های هدایتگر نخ رو به سمت بالا قرار دارد و بر روی دسته چرخ جایی برای قرار گرفتن انگشت صیاد مشخص شده است تا ماهیگیر در صورت نیاز به پرتاب پی در پی قلاب به راحتی آنرا انجام دهد.

چوب ماهیگیری سطحی (سرف – SURF)

این نوع چوب از متداولترین چوب های ماهیگیری برای صید ماهی های دریایی است. این چوب دارای قابلیت پرتاب بلند است و با طولی به میزان ۴۲۰ سانتبمتر طراحی و ساخته شده و بسیار مناسب برای صید ماهی های نزدیک به ساحل است.


جدیدترین مطالب آموزشی

انواع چرخ های ماهیگیری

انواع چرخ های ماهیگیری
امروزه چرخ های گوناگون در مدل ها و ابعاد مختلف با امکانات گوناگون وجود دارد. اما انتخاب یک چرخ خوب از بین  همه نمونه ها کار مشکلی است. چرخ های ماهیگیری به چهار دسته تقسیم می شوند: چرخ اسپینینگ(اسپول ثابت) چرخ بایت کاستینگ چرخ پشه چرخ اسپین کاست

امروزه چرخ های گوناگون در مدل ها و ابعاد مختلف با امکانات گوناگون وجود دارد. اما انتخاب یک چرخ خوب از بین  همه نمونه ها کار مشکلی است. چرخ های ماهیگیری به چهار دسته تقسیم می شوند: چرخ اسپینینگ(اسپول ثابت) چرخ بایت کاستینگ چرخ پشه چرخ اسپین کاست ...

انواع چرخ های ماهیگیری

خرید چوب ماهیگیری اصلی ترین لوازم ماهیگیری راهنمای خرید

خرید چوب ماهیگیری اصلی ترین لوازم ماهیگیری راهنمای خرید
برای خرید لوازم ماهیگیری از جمله چوب و چرخ های اصلی و با قیمت خوب و ارزان به فروشگاه تهران فیشر مراجعه کنید تا ضمن برخورداری از خرید لوازم اصلی ماهیگیری با تجهیزات ارزان و اصلی و در عین حال با قرعه کشی ماهانه بهترین خرید لوازم ماهیگیری را داشته باشید.

برای خرید لوازم ماهیگیری از جمله چوب و چرخ های اصلی و با قیمت خوب و ارزان به فروشگاه تهران فیشر مراجعه کنید تا ضمن برخورداری از خرید لوازم اصلی ماهیگیری با تجهیزات ارزان و اصلی و در عین حال با قرعه کشی ماهانه بهترین خرید لوازم ماهیگیری را داشته باشید. ...

خرید چوب ماهیگیری اصلی ترین لوازم ماهیگیری راهنمای خرید

مقایسه انواع چوب ماهیگیری

مقایسه انواع چوب ماهیگیری
به سختی می توان ماهیگیری را یافت که چوب ماهیگیری نداشته باشد! البته ممکن است یک نفری باشد که فقط و فقط با تور ماهیگیری نماید اما غالب ماهیگیران حداقل یک لنسر ماهیگیری در تجهیزات خود دارند. چوب ماهیگیری در واقع یکی از اصلی ترین تجهیزاتی است که برای صید ماهی به آن نیاز خواهید داشت و تنوع بسیار موجود در بازار باعث می شود انتخاب بین انواع مختلف این وسیله کمی دشوار به نظر بیاید. از آنجاییکه گزینش لنسر ماهیگیری به عوامل مختلفی بستگی دارد، در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع چوب ماهیگیری و مقایسه انواع چوب ماهیگیری و  برشمردن ویژگی های هر کدام بپردازیم تا بتوانید از اطلاعات ذکر شده به عنوان یک مرجع مناسب برای راهنمایی خرید استفاده نمایید.

به سختی می توان ماهیگیری را یافت که چوب ماهیگیری نداشته باشد! البته ممکن است یک نفری باشد که فقط و فقط با تور ماهیگیری نماید اما غالب ماهیگیران حداقل یک لنسر ماهیگیری در تجهیزات خود دارند. چوب ماهیگیری در واقع یکی از اصلی ترین تجهیزاتی است که برای صید ماهی به آن نیاز خواهید داشت و تنوع بسیار موجود در بازار باعث می شود انتخاب بین انواع مختلف این وسیله کمی دشوار به نظر بیاید. از آنجاییکه گزینش لنسر ماهیگیری به عوامل مختلفی بستگی دارد، در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع چوب ماهیگیری و مقایسه انواع چوب ماهیگیری و  برشمردن ویژگی های هر کدام بپردازیم تا بتوانید از اطلاعات ذکر شده به عنوان یک مرجع مناسب برای راهنمایی خرید استفاده نمایید. ...

مقایسه انواع چوب ماهیگیری

آشنایی با چوب‌های ماهیگیری

آشنایی با چوب‌های ماهیگیری
انتخاب یک چوب ماهیگیری مناسب یکی از اولین مواردی است که در هنگام رفتن به ماهیگیری باید به دنبال آن باشیم. خرید چوب ماهیگیری با کیفیت اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا شما از آن برای چند بار صید استفاده می‌کنید و اگر بعد از یک یا دو بار استفاده خراب شود؛ در واقع پول خود را دور ریخته‌اید. وقتی صحبت از چوب‌های ماهیگیری می‌شود چند سؤال مطرح خواهد شد. اینکه قصد دارید در کجا ماهیگیری کنید؛ چه نوع ماهی و طعمه‌ای را مدنظر دارید و از چه طعمه‌ای متناسب با نوع ماهی‌تان استفاده می‌کنید. پاسخ به این سؤالات بسیار اهمیت دارد و انتخاب شما را آسان‌تر می‌کند. امروزه چوب‌ها ماهیگیری برای صید در دریا، رودخانه، برای صید ماهی بزرگ، کوچک و طعمه‌های طبیعی و مصنوعی تولید می‌شوند و مدل‌های ماهی گیری متنوعی وجود دارد؛ بنابراین با آگاهی از نوع نیازتان، محل صید، نوع صید، نوع طعمه و با استفاده از راهنمایی‌های زیر می‌توانید یک چو

انتخاب یک چوب ماهیگیری مناسب یکی از اولین مواردی است که در هنگام رفتن به ماهیگیری باید به دنبال آن باشیم. خرید چوب ماهیگیری با کیفیت اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا شما از آن برای چند بار صید استفاده می‌کنید و اگر بعد از یک یا دو بار استفاده خراب شود؛ در واقع پول خود را دور ریخته‌اید. وقتی صحبت از چوب‌های ماهیگیری می‌شود چند سؤال مطرح خواهد شد. اینکه قصد دارید در کجا ماهیگیری کنید؛ چه نوع ماهی و طعمه‌ای را مدنظر دارید و از چه طعمه‌ای متناسب با نوع ماهی‌تان استفاده می‌کنید. پاسخ به این سؤالات بسیار اهمیت دارد و انتخاب شما را آسان‌تر می‌کند. امروزه چوب‌ها ماهیگیری برای صید در دریا، رودخانه، برای صید ماهی بزرگ، کوچک و طعمه‌های طبیعی و مصنوعی تولید می‌شوند و مدل‌های ماهی گیری متنوعی وجود دارد؛ بنابراین با آگاهی از نوع نیازتان، محل صید، نوع صید، نوع طعمه و با استفاده از راهنمایی‌های زیر می‌توانید یک چو ...

آشنایی با چوب‌های ماهیگیری

آشنایی با خصوصیات و انواع قلاب ماهیگیری

آشنایی با خصوصیات و انواع قلاب ماهیگیری
یکی از نکات مهمی که هر ماهیگیری باید با آن آشنایی داشته باشد، انتخاب یک قلاب ماهیگیری مناسب می باشد. جالب است بدانید که از گذشته های بسیار دور هنر ساخت قلاب در بین بشر متداول بوده و باستان شناسان در آثار باستانی کشف شده قلاب هایی از جنس سنگ و استخوان هم یافته اند! در حال حاضر انواع و اشکال گوناگون قلاب ماهیگیری تولید می شود که مطمئناً انتخاب نوع و سایز مناسب آن، کار را برای ماهیگیران خصوصاً افراد تازه کار مشکل می کند. از این رو در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش ماهیگیری قصد داریم شما را با خصوصیات و انواع قلاب ماهیگیری آشنا نماییم، تا با آگاهی بیشتری دست به انتخاب قلاب ماهیگیری مناسب خود بزنید. 

یکی از نکات مهمی که هر ماهیگیری باید با آن آشنایی داشته باشد، انتخاب یک قلاب ماهیگیری مناسب می باشد. جالب است بدانید که از گذشته های بسیار دور هنر ساخت قلاب در بین بشر متداول بوده و باستان شناسان در آثار باستانی کشف شده قلاب هایی از جنس سنگ و استخوان هم یافته اند! در حال حاضر انواع و اشکال گوناگون قلاب ماهیگیری تولید می شود که مطمئناً انتخاب نوع و سایز مناسب آن، کار را برای ماهیگیران خصوصاً افراد تازه کار مشکل می کند. از این رو در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش ماهیگیری قصد داریم شما را با خصوصیات و انواع قلاب ماهیگیری آشنا نماییم، تا با آگاهی بیشتری دست به انتخاب قلاب ماهیگیری مناسب خود بزنید.  ...

آشنایی با خصوصیات و انواع قلاب ماهیگیری

با تجهیزات شرکت الموت باشگاه را به خانه بیاورید

با تجهیزات شرکت الموت باشگاه را به خانه بیاورید

...

با تجهیزات شرکت الموت باشگاه را به خانه بیاورید

لیست لوازم التحریر مورد نیاز پایه اول تا ششم ابتدایی

لیست لوازم التحریر مورد نیاز پایه اول تا ششم ابتدایی

...

لیست لوازم التحریر مورد نیاز پایه اول تا ششم ابتدایی

عجیب‌ترین شیوه ماهیگیری که تاکنون ندیده‌اید

عجیب‌ترین شیوه ماهیگیری که تاکنون ندیده‌اید

تصویری عجیب از روشی شوکه‌کننده در ماهیگیری را در ویدئوی زیر ببینید. ...

عجیب‌ترین شیوه ماهیگیری که تاکنون ندیده‌اید

تجهیزات و اصول بازی اسنوکر

تجهیزات و اصول بازی اسنوکر

...

تجهیزات و اصول بازی اسنوکر

راهنمای خرید لوازم التحریر

راهنمای خرید لوازم التحریر

...

راهنمای خرید لوازم التحریر

آخرین قیمت انواع کنسول بازی و لوازم جانبی آن در بازار (۴ بهمن) + جدول

آخرین قیمت انواع کنسول بازی و لوازم جانبی آن در بازار (۴ بهمن) + جدول

در این گزارش به بررسی قیمت انواع کنسول بازی و لوازم جانبی آن به تاریخ ۴ بهمن ۹۹ خواهیم پرداخت. ...

آخرین قیمت انواع کنسول بازی و لوازم جانبی آن در بازار (۴ بهمن) + جدول

انتصاب عضو کمیسیون بومی‌سازی تجهیزات شبکه‌ ملی اطلاعات

انتصاب عضو کمیسیون بومی‌سازی تجهیزات شبکه‌ ملی اطلاعات

فرامرز رستگار دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران به عنوان عضو کمیسیون بومی‌سازی تجهیزات شبکه‌ ملی اطلاعات منصوب شد. ...

انتصاب عضو کمیسیون بومی‌سازی تجهیزات شبکه‌ ملی اطلاعات
آخرین قیمت انواع کنسول بازی و لوازم جانبی آن در بازار (۱۶ دی) + جدول
آخرین قیمت انواع کنسول بازی و لوازم جانبی آن در بازار (۱۱ دی) + جدول
روزانه هزار تن مرسوله پستی جابه‌جا می‌شود / رونمایی از تجهیزات جدید شرکت ملی پست
انواع تجهیزات الکترونیکی در سفر
لوازم مورد نیاز برای کمپینگ یک شبه
چه کنیم تا کودکمان از لوازم آرایش استفاده نکند؟
صخره نوردی/ آشنایی با انواع لوازم صخره نوردی
ورزش تنیس و آشنایی با قوانین و تجهیزات بازی تنیس
لوازم ضروری برای سفر در فصل بارندگی
ماهیگیری ورزشی برای روح و جسم
تجهیزات ضروری برای کویر نوردی
هنگام خرید لوازم ورزشی چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم

کالایی با عنوان یافت نشد لطفاُ کلمه را مختصر کنید
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی