فروشگاه گیمینگ تولز
فروشگاه
جستجو :
فروشگاه اسباب بازی - گیمینگ تولز / تجهیزات سفر / عصا

عصا

عصا چوبی است که به دست گیرند و در راه رفتن بدان تکیه کنند. چوبدست و چوبدستی نوع نتراشیده آن است که بینوایان و قلندران به دست می‌گرفته‌اند عصا گاهی به یک تکه چوب بلند نیز اطلاق می گردد اما عصاهایی که استفاده طبی و ارتوپدی دارند انواع مختلفی داشته و با اهداف متفاوتی تولید می ادامه مطلب

 
<<
1
2
3
>>
 

توضیح کوتاه: عصا

عصا چوبی است که به دست گیرند و در راه رفتن بدان تکیه کنند. چوبدست و چوبدستی نوع نتراشیده آن است که بینوایان و قلندران به دست می‌گرفته‌اند

عصا گاهی به یک تکه چوب بلند نیز اطلاق می گردد اما عصاهایی که استفاده طبی و ارتوپدی دارند انواع مختلفی داشته و با اهداف متفاوتی تولید می شوند. انواع عصا بیشترین کاربرد را برای سالمندان دارند. چرا که با افزایش سن و کهولت، مشکلاتی همچون ناتوانی در حفظ تعادل، پوکی و ضعف استخوانی، کاهش قدرت عضلات، جمع شدن ماهیچه ها، خشکی مفاصل، آرتروز و ضعف بدنی نیاز فرد را به وجود یک تکیه گاه در هنگام برخواستن، راه رفتن و ایستادن افزایش می دهند. انواع عصا با نیاز سنجی جامعه و مطابق با کاربرد های مورد انتظار ساخته می شوند. مثلا به غیر از سالمندان، افراد ممکن است در هر سنی دچار شکستگی در یک یا هر دو پا شوند که عصای مورد نیاز آن ها طی دوره نقاهت، ساختار و شکل متفاوتی با عصای سالمندان دارد. برخی انواع عصا امکان تغییر ارتفاع یا در صورت چند منظوره بودن، امکان تغییر کاربری را دارند. سایر ویژگی های عصا مانند ارتفاع، سطح تکیه گاه فرد روی عصا، سطح اتکای عصا روی زمین، نوع پایه ها، جنس عصا، جنس پایه ها، تعداد پایه ها، نحوه به دست گرفتن عصا از ویژگی های یک عصا بوده که موجب تنوع در محصولات می شوند. بنابراین مهم است که بیمار نیاز خود را شناخته و بر اساس ویژگی های بدنی خود انتخاب صحیحی انجام دهد تا از بروز حوادثی همچون افتادن و شکستگی ها پیشگیری نماید.

انواع عصا

  • عصا پیاده روی
  • عصای چوبی منبت
  • عصا زیر بغل
  • عصای چهار پایه
  • عصای مچی

نکات مهم در انتخاب و خرید انواع وسایل کمک حرکتی

  • نوع نیاز

مهم‌ ترین فاکتوری که پیش از خرید هرگونه وسیله کمک حرکتی باید در نظر گرفت، مشخص کردن نیاز فرد می باشد.به عنوان مثال اگر جز افرادی هستید که در هنگام راه رفتن نمی‌توانید تعادلتان را حفظ کنید، در این صورت انواع عصاهای معمولی کارآمد خواهد بود.
اگر پایتان شکسته یا عمل جراحی روی اندام تحتانی انجام داده اید یا سکته مغزی کرده اید، عصای زیر بغل مفید خواهد بود.هر کدام از آن ها نیازمند آموزش و نحوه استفاده از عصا می باشند.

  • دسته ی عصا

عصاهای استاندارد، معمولا دسته ای چتری دارند که به دلیل فشار روی کف دست، ممکن است خطر ابتلا به نشانگان مچ (سندرم تونل کارپال) را افزایش دهند، اما عصاهایی که دسته تفنگی شکل دارند، فشار کمتری روی کف دست وارد می کنند. بنابراین خطر نشانگان مچ دست را کاهش می دهد.

  • ارتفاع عصا

ارتفاع عصا از مهم ترین فاکتورهای خرید عصا می باشد، چرا که اگر ارتفاع عصا کوتاه باشد، باعث خم شدنتان می‌شود و این برای ستون فقرات شما مناسب نخواهد بود.
عصای بلند نیز راه رفتن را سخت کرده و احتمال افتادن شما را افزایش می‌ دهد. مدل‌هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند در این مورد به شما کمک خواهند کرد چون می‌توانید به دلخواه میزان آن را تعیین کنید.به طور کلی طول عصا معمولا باید تا برجستگی استخوانی استخوان ران باشد.

 

  •  لاستیک ته عصا

استفاده از عصا و واکر می‌تواند خطراتی نظیر زمین خوردن ، لیز خوردن و آسیب بدنی را به همراه داشته باشد. لاستیک ته عصای مناسب و استاندارد مانند ترمزی عمل می‌کند که مانع از لیز خوردن می‌شود. این لاستیک اگر بیش از حد نرم باشد مستحکم نخواهد بود و زود خراب می‌شود و اگر زیاد سفت باشد احتمال زمین خوردن و لیز خوردن را افزایش می‌دهد.

  • جنس عصا

عصا ها عمدتا با جنس های چوبی، آلومینیومی، استیل و.. ساخته می شوند.عصاهای چوبی بیشتر از اینکه یک وسیله کمکی به حساب بیاید، عصا های چوبی از جنبه زیبایی و مد حائز اهمیت هستند.
عصا های آلومینیومی بر خلاف نوع چوبی، برای مصارف پزشکی کاربرد دارد. بادوام بودن، حفظ تعادل و فراهم کردن بالاترین درجه راحتی از فواید استفاده عصاهای آلمینیومی است.
عصاهای استیل مزایای بیشتری نسبت به انواع چوبی و آلومینیومی دارند چون با دوام و مقاوم هستند، برخی از آن‌ها تاشو بوده بنابراین به راحتی قابل حمل هستند و هم چنین قابلیت تنظیم ارتفاع را نیز دارند.


جدیدترین مطالب آموزشی

  

انواع عصا و نکات مهم هنگام خرید عصا در 2020

انواع عصا و نکات مهم هنگام خرید عصا در 2020
یکی از معضلات سنین پیری، کم‌تحرکی است که از طریق وسایلی همچون عصاهای طبی یا حتی ساده از بین رفته‌است. عصا از جمله ابزارهای مفید و کاربردی است که به سالمندان در راه‌رفتن و پیاده‌روی‌ها کمک می‌کند. از آن‌جایی که ممکن‌است پیاده‌روی بدون تکیه‌گاه باعث سقوط و شکستگی‌های خطرناکی در افراد مسن شود؛ وجود تکیه‌گاه از ضروریات محسوب می‌شود.

یکی از معضلات سنین پیری، کم‌تحرکی است که از طریق وسایلی همچون عصاهای طبی یا حتی ساده از بین رفته‌است. عصا از جمله ابزارهای مفید و کاربردی است که به سالمندان در راه‌رفتن و پیاده‌روی‌ها کمک می‌کند. از آن‌جایی که ممکن‌است پیاده‌روی بدون تکیه‌گاه باعث سقوط و شکستگی‌های خطرناکی در افراد مسن شود؛ وجود تکیه‌گاه از ضروریات محسوب می‌شود. ادامه مطلب

انواع عصا و نکات مهم هنگام خرید عصا در 2020
  

دانستنی های عصا، واکر و چوب زیربغل

دانستنی های عصا، واکر و چوب زیربغل
هدف از استفاده از وسایل کمک حرکتی مثل عصا، واکر و چوب زیر بغل، افزایش سطح اتکا، بهبود تعادل و پایداری یا کاهش فشار وزن بدن از روی اندام های تحتانی است تا درد مفصل کاهش یابد.

هدف از استفاده از وسایل کمک حرکتی مثل عصا، واکر و چوب زیر بغل، افزایش سطح اتکا، بهبود تعادل و پایداری یا کاهش فشار وزن بدن از روی اندام های تحتانی است تا درد مفصل کاهش یابد. ادامه مطلب

دانستنی های عصا، واکر و چوب زیربغل
  

نکات مهم در انتخاب و استفاده مناسب از عصا و واکر

نکات مهم در انتخاب و استفاده مناسب از عصا و واکر
در هنگام خرید عصا و واکر می بایست به شرایط بیمار دقت کافی شود( قدرت، تحمل، عملکرد تعادلی، عملکرد شناختی، بینایی و شرایط محیطی فرد) عصا برای افرادی که احساس درد یا اشکال در تعادل دارند مثل بیمارانی که از آرتروز، دردزانو و یا مفصل ران رنج می برند، مناسب است.

در هنگام خرید عصا و واکر می بایست به شرایط بیمار دقت کافی شود( قدرت، تحمل، عملکرد تعادلی، عملکرد شناختی، بینایی و شرایط محیطی فرد) عصا برای افرادی که احساس درد یا اشکال در تعادل دارند مثل بیمارانی که از آرتروز، دردزانو و یا مفصل ران رنج می برند، مناسب است. ادامه مطلب

نکات مهم در انتخاب و استفاده مناسب از عصا و واکر
لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
فروشگاه اینترنتی رابوکالا    
فروشگاه مد زنانه    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی