مقالات گیمینگ تولز

فروشگاه

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

از دوچرخه های تعادل برای کوچکترین سوارکاران گرفته تا دوچرخه کوهستان های جوانان با سیستم تعلیق جلوی ، گزینه های زیادی برای دوچرخه سواری در دسترس است. اما با انتخاب های زیاد ، چگونه جستجوی خود را محدود می کنید؟ ما شما را از طریق پیدا کردن دوچرخه مناسب برای فرزندتان راهنمایی خواهیم کرد.

بهترین نشانه که بدانیم کدام دوچرخه برای فرزند شما از نظر اندازه مناسبتراست؟ آیا احساس راحتی بر روی دوچرخه می کند؟

برای به دست آوردن اندازه مناسب ، همیشه بهتر است کودک به صورت حضوری چندین دوچرخه را امتحان کند. به این ترتیب آنها می توانند روی صندلی بنشینند ، دسته های نگه دارنده را تست کنند ، ترمزها را تست کنند و دوچرخه را برای چرخش بکشند تا مطمئن شوند متناسب است و آنها می توانند به راحتی پدال داشته باشند. یک متخصص و دوچرخه فروش حرفه ای در فروشگاه محل شما می تواند به شما در توصیه های مناسب شخصی کمک کند.

اگر نتوانید یک دوچرخه را به صورت حضوری خودتان اندازه بگیرید ، هنوز هم امکان پذیر است (اگرچه کمی سخت تر است) با گرفتن اندازه کودک و مقایسه آنها با مشخصات دوچرخه ، می توانید یک دوچرخه آنلاین پیدا کنید. در سایت فروشگاه گیمینگ تولز می توانید انواع دچرخه را ببینید، انتخاب کنید و بخرید.

کدام دوچرخه از نظر اندازه برای فرزند شما مناسبتر است؟

کدام دوچرخه از نظر اندازه برای فرزند شما مناسبتر است؟

اولین چیزی که هنگام جستجوی دوچرخه بچه ها باید بدانید این است که ، بر خلاف دوچرخه های بزرگسالان ، آنها بیش از اندازه چرخ ها اندازه می گیرند. دوچرخه های رایج ترین بچه ها از چرخ های 12 اینچی شروع می شوند و از چرخ های 24 اینچ عبور می کنند. پس از آن ، بچه های بزرگتر می توانند از دوچرخه به اندازه بزرگسال انتخاب کنند ، که از چرخ های 26 اینچ شروع می شود.

با این حال ، اندازه چرخ فقط یک نقطه شروع برای در نظر گرفتن دوچرخه بچه ها است. نمودار زیر به عنوان یک راهنمای مناسب ارائه می شود و نباید جایگزین امتحان کردن دوچرخه بصورت حضوری باشد. محدوده سنی تخمین زده شده در اینجا آورده شده است اما به خاطر داشته باشید که سن به دلیل تفاوت در قد کودک ، پیچ و پا و پاها در داخل یک سن ، یک عامل اصلی تعیین کننده هنگام اندازه گیری دوچرخه برای کودک نیست. دوچرخه ای که ممکن است یک فرد 7 ساله داشته باشد ، ممکن است برای یک کودک 7 ساله دیگر که دارای پاهای کوتاه تر است ، خیلی بزرگ باشد. همچنین ممکن است دوچرخه هایی با چرخ های یک اندازه نیز بین تولید کنندگان دوچرخه متفاوت باشد.

یک راهنمای برای اندازه دوچرخه کودکان

جدول سایز دوچرخ

چرخ دوچرخه قد کودک (در) تقریباً سن اینسام (طول پا)
12-inch 30-39 2-4 12-17
14-inch 37-44 3-5 16-20
16-inch 39-48 5-8 18-22
20-inch 42-52 6-10 21-25
24-inch 50-58 8-12 24-28
26-inch 56+ 10+  

خرید یک دوچرخه که در حال حاضر مناسب باشد بسیار مهم است و نه یک اتومبیل خیلی بزرگ. یک دوچرخه به اندازه مناسب برای کودکان راحت تر خواهد بود ، سواری بسیار ایمن تر و سرگرم کننده تری است.

هنگامی که یک ایده درست از اندازه چرخ مورد نیاز خود بدست آوردید، به کودک اجازه دهید چندین دوچرخه را امتحان کند.

وقتی کودک شما در حال  تست دوچرخه جدید است ، چه چیزی را باید جستجو کنید:

  1. کودک چقدر قد بلند است (یا پاهای آنها چقدر طول دارد)؟ ارتفاع ایستاده - فاصله بین لوله بالای زمین و زمین - یک عامل مهم برای اندازه گیری دوچرخه بچه ها است. کودک باید بتواند دوچرخه را با پاهای خود صاف بر روی زمین بچرخاند تا بند ناف آنها در لوله بالای دوچرخه نشود. این هم برای راحتی و هم برای ایمنی.
  2. آیا آنها می توانند به فرمان برسند؟ کودک باید بدون دراز کردن بازوها بتواند به راحتی دستگیره ها را بگیرد. کمی خم در آرنج ها ایده آل است. آنها همچنین باید بتوانند ترمز دستی را که از دوچرخه 20 اینچی شروع می شود ، به راحتی بکشند و فشار دهند.
  3. ارتفاع صندلی: بیشتر دوچرخه های بچه ها طوری طراحی شده اند که در حالت ایستاده تری سوار شوند. آنها باید بتوانند راحت بنشینند و محیط اطراف خود را به راحتی ببینند. پاهای آنها باید در قسمت انتهایی پدال کمی خم شود.

دوچرخه های 12 اینچی و 14 اینچی

دامنه تقریبی: از 2 تا 4 سالگی (بسته به قد کودک و طول پا)

دوچرخه هایی با چرخ های 12 اینچی و صندلی های کم ، راهی عالی برای کوچکترین سواران است که می توانند آزادی و سرگرمی را که با دو چرخ کمکی است تجربه کنند. اگر آنها بتوانند پای خود را پایین بیاورند ، یادگیری تعادل و اسکوت کردن برای کودکان آسان است. در این دسته ، بین دوچرخه های تعادل ، پدال ندارید ، و دوچرخه هایی با پدال ، که ممکن است دارای چرخ های تمرینی قابل جابجایی باشد ، نیز انتخاب خوبی است.

دوچرخه های 12 اینچی و 14 اینچی

دوچرخه های تعادل:

این دوچرخه ها به ساده ترین شکل هستند: بدون پدال ، میل لنگ و زنجیر ، فقط چرخ و یک قاب. در حالی که کودک با دوچرخه تعادل قدم می زند یا اسکوتر می کند ، پای آنها به عنوان ترمز عمل می کند. این دوچرخه ها معمولاً سبک تر و راحت تر از چرخه های دوچرخه یا دوچرخه های دارای چرخ های تمرینی هستند ، بنابراین بچه ها می توانند با تعجب سریع روی آنها حرکت کنند. دوچرخه های تعادل به جوانترین بچه ها می آموزند که چگونه فرمان و تعادل را هماهنگ کنند. هرچه آنها در این امر بهتر شوند ، انتقال آنها به پدال زدن آسان تر خواهد بود.

دوچرخه های تعادل:

دوچرخه با پدال: دوچرخه هایی با چرخ های 12 و 14 اینچی با پدال و چرخ های تمرینی قابل حذف هستند. چرخ های آموزش می توانند نیاز به اعتماد به نفس را به کودکان بدهند تا بتوانند به تنهایی سوار شوند. این دوچرخه های تک سرعته با ترمزهای نگهدارنده عقب هستند (برای تعامل با پدال به سادگی به عقب) ، اگرچه برخی از مدل ها دارای یک ترمز عقب اضافی هستند که توسط یک اهرم دستی کنترل می شود. ممکن است بچه های خردسال قدرت پدال زدن را نداشته باشند ، بنابراین ممکن است بخواهید صبر کنید تا بزرگتر شوند یا آنها را با دوچرخه تعادل شروع کنید.

دوچرخه 16 اینچ (دوچرخه سایز 16)

دامنه تقریبی: از 5 تا 8 سالگی (بسته به قد و طول کودک)

دوچرخه 16 اینچ (دوچرخه سایز 16

هنگامی که بچه ها اولین دوچرخه خود را پشت سر گذاشتند ، یک دوچرخه 16 اینچی معمولاً مرحله بعدی است. این اغلب اولین دوچرخه پدال کودک است. این دوچرخه ها به طور معمول دارای ترمزهای نگهدارنده عقب هستند (شما برای متوقف کردن پدال را عقب رانده اید) و معمولاً تنها یک سرعت دارند. بیشتر آنها دارای چرخ های تمرینی هستند که می توانند از بین بروند. همچنین می توانید از یک دوچرخه کروزر انتخاب کنید ، که بیشتر در این سطح برای سبک انتخاب می کنید.

دوچرخه 20 اینچ (دوچرخه سایز 20)

دامنه تقریبی: از 6 تا 10 سالگی (بسته به قد و طول کودک کودک)

هنگامی که به دوچرخه هایی با چرخ های 20 اینچی نگاه می کنید ، ویژگی های دوچرخه زیاد می شود. به استثنای دوچرخه های کروزر (که دارای ترمزهای نگهدارنده هستند) ، متوجه می شوید که این دوچرخه ها دارای ترمز دستی و گزینه های مختلف برای دنده های مختلف هستند.

تک سرعته (دوچرخه سایز 20)

تک سرعته:

این دوچرخه ها کمتر پیچیده هستند ، عملکرد آنها راحت تر است اما پدال زدن در تپه ها ممکن است سخت تر باشد.

چرخ دنده- دچرخه 20 اینچی

چرخ دنده:

چرخ دنده ها با دوچرخه به شما کمک می کنند تا با سرعت بیشتری سوار شوید و می توانید روند صعود را آسان تر کنید. اگر می خواهید کودک یاد بگیرد که اوایل چگونه از آنها استفاده کند یا قصد سوار شدن در مناطق کوهستانی را دارید ، دوچرخه با چرخ دنده را انتخاب کنید. 

سبک را انتخاب کنید:

  • دوچرخه کوهستان: دوچرخه های کوهستانی بچه ها معمولاً دارای لاستیک های گسترده تر و پهن تری هستند و همچنین ممکن است دارای کمک فنرهای جلویی باشند ، که به منظور نرم کردن تأثیر زمین خشن با فشرده سازی و ریجکت طراحی شده اند و می توانند به ثبات کلی کمک کنند. آنها برای کودکانی که می خواهند در مسیرهای پیاده روی یا زمین های سخت تر سوار شوند ، عالی هستند. برخی از تولید کنندگان لاستیک های ضخیم تری را برای کسانی که مایل به دوچرخه سواری در کنار جاده هستند ، ارائه می دهند.
  • دوچرخه سبک هیبریدی: اینها برای سواری در همه جا عالی هستند. این دوچرخه ها لاستیک های باریک تری دارند و نسبت به دوچرخه هایی که دارای کمک فنر جلویی دارند وزن کمتری دارند.

دوچرخه چرخ 24 اینچ (دوچرخه سایز 24)

دامنه تقریبی: از 8 تا 12 سالگی (بسته به قد و طول کودک)

هنگامی که به دنبال دوچرخه 24 اینچ هستید ، می توانید گزینه ها و ویژگی های بیشتری با دوچرخه های بزرگسالان پیدا کنید. نه تنها نحوه قرارگیری دوچرخه بلکه نحوه برنامه ریزی کودک برای استفاده از آن را در نظر بگیرید. آیا آنها می خواهند در جاده یا اطراف شهر سوار شوند؟ مگر اینکه یک دوچرخه کروزر بخرید ، با چرخ دنده ها و ترمزهای دستی. بسته به سبک دوچرخه گزینه های دنده های مختلفی وجود دارد و به طور کلی قطعات بهتری در دسترس هستند.

دوچرخه چرخ 24 اینچ- دچرخه کوهستانی (دوچرخه سایز 24)

دوچرخه کوهستان:

اگر کودک قصد سوار کردن در جاده را دارد ، یک دوچرخه کوهستان را انتخاب کنید. بسیاری از ویژگی های بیشتر در دوچرخه کوهستانی بچه ها با این اندازه وجود دارد ، از جمله سیستم تعلیق جلو ، چرخ دنده های بیشتر و قطعات مانند ترمز دیسک های هیدرولیک.

فروش انواع دوچرخه کوهستان

a product example of a kids' 24-inch hybrid-style bicycle

سبک هیبریدی: این دوچرخه ها برای سوار شدن در اطراف محله یا شهر هستند. آنها لاستیک های باریک تری دارند و هیچ کمک فنر جلویی ندارند. بزرگترین دلیل انتخاب هیبرید این است که سبک تر و راحت تر انجام می شوند.

سایر نکات خرید دوچرخه

سایر نکات خرید دوچرخه

  1. ترمزهای دستی را امتحان کنید. اطمینان حاصل کنید که دست فرزند شما می تواند آنها را اداره کند.
  2. با گذشت زمان تنظیماتی انجام دهید. هنگامی که کودک برای اولین بار یاد می گیرد ،  صندلی باید به اندازه کافی پایین باشد تا در صورت سقوط بتواند زمین را با هر دو پا لمس کند تا متوقف شود و تعادل خود را حفظ کند. هر چه سواریشان بهتر شوند ، شما می خواهید که بیشتر روی دوچرخه خود باشند تا بتوانند با سرعت بیشتری پدال بزنند.

فروش انواع دوچرخه برقی

فروش انواع دوچرخه برقی

 

  مطالب آموزشی مرتبط

  

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند


چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند   

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند، در این مقاله ، ما مراحل را برای آموزش کودک به نحوه سوار شدن با دوچرخه به شما راهنمایی خواهیم کرد ادامه مطلب

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند

  

دوچرخه سواری با خردسالان


دوچرخه سواری با خردسالان   

دوچرخه سواری با خردسالان: در این مقاله گزینه های مختلفی برای حمل کودک بر روی دوچرخه خود یا به آن است و همچنین نکاتی درباره سوار شدن با کودکان خردسال بر روی دوچرخه خود . ادامه مطلب

دوچرخه سواری با خردسالان

انتخاب دوچرخه مناسب

آموزش نحوه انتخاب دوچرخه مناسب

انتخاب دوچرخه مناسب برای بانوان

چه سایز دوچرخه ای برای سن و قد شما مناسب است ؟

نحوه محاسبه سایز دوچرخه مناسب

راهنمای خرید دوچرخه توریستی

چگونگی انتخاب دوچرخه کوهستان

 

   محصولات مشابه