مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

بهترین کفپوش زیرانداز ایروبیک چیست؟

زیرانداز ایروبیک یکی از ملزومات ضروری برای انجام ورزش ایروبیک می باشد. زیرانداز ایروبیک که گاها مت یوگا نیز نامیده میشود با طراحی منحصر به فرد و استاندارد، باعث کاهش آسیب های احتمالی به بدن می شود. این زیرانداز با کیفیت بالا و بهداشتی تولید و عرضه می گردد. داشتن تناسب اندام و فرم بدنی مناسب، امروزه بیش از هر زمان دیگری مورد توجه واقع شده است. این فاکتور، سلامت جسم را به خوبی تامین می کند. یکی از ورزش هایی که علاوه بر استقبال عمومی، سلامت و حس خوب زندگی را با خود به همراه می آورد، ورزش ایروبیک است. فعالیت های هوازی که در آن، شدت تمرین ها زیاد و مدت زمان تمرین ها کم می باشد، ایروبیک نامیده می شود.

با انجام این ورزش، تنفس یکنواخت به طور همزمان از دهان و بینی، صورت می گیرد، که این فرآیند سبب کنترل قند خون، کنترل فشار خون، کاهش وزن و تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن می گردد. همچنین ایروبیک ابزاری مفید و مناسب برای پیشگیری از افسردگی و بی قراری محسوب می شود، و ایجاد تمرکز، افزایش خلاقیت فکری و نشاط را با خود به ارمغان می آورد. تقویت قلب، ایجاد احساس آرامش، تقویت ریه ها، کاهش اضطراب، پیشگیری از سرماخوردگی، افزایش قدرت ایمنی بدن و مقاومت بدن در برابر ویروس ها، از دیگر مزایای ورزش ایروبیک به شمار می رود. همچنین این ورزش باعث رها سازی آندرفین در بدن می شود. برای دستیابی به این اهداف استفاده از یک زیرانداز ایروبیک باکیفیت و مقرون به صرفه، بسیار مؤثر و تاثیر گذار می باشد.

 مت یوگا صورتی نوین فوم

ویژگی ها و مزایای زیرانداز ایروبیک استاندارد

زیرانداز ایروبیک از جنس فوم نرم باکیفیت و کاملا بهداشتی ساخته شده است. در انجام ورزش ایروبیک، یکی از شاخصه های اصلی عدم لغزش می باشد، که با کمک این زیرانداز این امر به خوبی میسر می شود. نرمی و لطافت مناسب زیرانداز نیز از دیگر موارد مهم و تاثیر گذار در این زمینه است، که این مورد نیز بر طبق استانداردهای روز در این محصول مورد نظر قرار گرفته است. این نمونه زیرانداز دارای رنگ بندی متنوع و متناسب با تمام سلیقه ها می باشد. این محصول به علت ضربه پذیری بالا، در صورت برخورد بدن با سطح زمین، از آسیب های وارده جلوگیری به عمل می آورد. به دلیل تعریق زیاد در ورزش ایروبیک و به منظور رعایت اصول بهداشتی، این زیرانداز به راحتی قابل شستشو و نظافت می باشد. به دلیل طراحی منحصر به فرد محصول، جابجایی و حمل و نقل آن به سهولت انجام می گیرد. ضخامت بکار رفته در این زیرانداز کاملا استاندارد طراحی و اجرا شده است. اگر ضخامت زیرانداز نازک باشد، احتمال آسیب به بدن در طول ورزش بسیار بالا می باشد. از مزایای بارز این زیرانداز ها، عدم جذب آلودگی است، که در این زمینه از دافعه بالایی برخوردار می باشند. ضد آب بودن، رنگ بندی متنوع و شاد، طول عمر بالا، استحکام بالا، عدم لغزش پذیری و قیمت مناسب، از مزایای دیگر زیرانداز ایروبیک به شمار می رود.

کاربردهای زیرانداز ایروبیک

زیرانداز ایروبیک نوین فوم به دلیل نرم بودن و بهداشتی بودن در سایر ورزش های هوازی و قدرتی نظیر، یوگا، بدنسازی و پیلاتس نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به دلیل طراحی منحصر به فرد این محصول، قابلیت استفاده در فضای خانه و سایر محیط های باز نیز امکان پذیر می باشد. با سفارش و خرید زیرانداز ایروبیک و یوگا سلامتی جسم و روح را برای خود به ارمغان آورید. این زیرانداز بخاطر خاصیت ارتجاعی، در صورت تماس بدن با سطح آن علاوه بر کنترل صدمات وارد شده، به سبب نرمی و لطافت، باعث بهبود حرکات و تمرینات ورزشی می شود.

کفپوشی که برای ایروبیک استفاده می شود باید شامل ویژگی های ذیل باشد:

 

1 . کفپوش چوبی

برخی از سالن های ورزشی بزرگ و تجاری از کفپوش های چوبی به عنوان کفپوش سالن ورزشی خود استفاده می کنند که زیبایی دوچندانی به سالن می دهدکفپوش های چوبی نمی توانند از ورزشکار در برابر آسیب ها به خوبی مراقبت کنند، به همین دلیل نیاز است همراه با کفپوش چوبی، کفپوش های شخصی مانند تاتامی پازلی استفاده شود.

کفپوش چوبی دربرابر رطوبت مقاومتی ندارد و چسبناک می شود و در شرایط جوی خشک، خیلی صاف و خشک می شودبنابراین از کفپوش چوبی تنها در محیط هایی می توان استفاده کرد که رطوبت کنترل شده داشته باشد.

2 . کفپوش وینیل

کفپوش وینیل اغلب در پازل های مربعی عرضه می شود تا بتوان آن ها را به راحتی حمل و نصب کردکفپوش وینیل مقاومت بالایی در برابر نور UV دارد، به همین جهت برای سالن های ورزشی با پنجره های زیاد قدی بهترین گزینه می باشدازطرفی گرما و رطوبت تاثیر بدی روی کفپوش ورزشی وینیل ندارند.

یک نکته مهم درخصوص کفپوش وینیل این است که گفته می شود این کفپوش تا چند ماه اول پس از نصب کارکرد خوبی ندارد و پس از گذشت آن مدت زمان می توان به کیفیت اصلی وینیل پی برد.

3 . کفپوش لاستیکی

این نوع کفپوش همواره یکی از بهترین گزینه های موجود برای کفپوش ورزشی استبه جرات می توان گفت کفپوش گرانولی کیفیتی را ارائه می دهد که سایر کفپوش های ورزشی از آن بی نصیب هستند.

کفپوش لاستیکی ممکن است برای ورزش هایی سبکی مانند یوگا و ایروبیک کمی خشک به نظر برسد، به همین جهت بهتر است ورزشکاران برای خود کفپوش های تک نفره مانند کفپوش تاتامی و یا استپ ایروبیک تهیه کنند.

4 . استپ ایروبیک

استپ ایروبیک یکی از انواع تشک های تک نفره است که از فوم تولید شده استاستپ ایروبیک نه تنها از ورزشکار در مقابل آسیب های فیزییکی محافظت می کند، بلکه باعث کاهش شیوع بیماری های واگیردار می شود.

استپ ایروبیک در رنگبندی متنوعی در بازار یافت می شود و توانسته است تمامی استانداردهای بهداشتی و بین المللی کفپوش ورزشی را اخد کنددرواقع به جرات می توان گفت بهترین تشک ایروبیک موجود در بازار ورزشی تشک ایروبیک است.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی

راهنمای خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی

از آنجا که کمپینگ و کوهنوردی بسیار بین مردم محبوب شده است، بسیاری ترجیح می‌دهند برای فرار از روزمرگی حتی اگر برای یک روز هم شده به دل طبیعت بروند. طبیعت گردی هم از لحاظ ذهنی و هم از لحاظ فیزیکی یک نوع فعالیت مثبت به شمار می....

راهنمای خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی

راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

خواب راحت در سفرهای کمپی قبل از سالهای اخیر برای خیل کثیری از کوهنوردان و طبیعت گردان آرزویی بیش نبود، در گذشته ی نه چندان دور روزهایی که به آرزوی شبی آرام در کنار طبیعت طی میشد به شبهایی سخت و طاقت فرصا تبدیل میشدند. اما ....

راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

بهترین زیراندازهای کیسه خواب

راهنمای خرید زیرانداز ورزشی (مت)

   محصولات مشابه