مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

پیدا کردن اندازه کفش کودکان

پیدا کردن اندازه کفش کودکان

برای بسیاری از والدین ، مادربزرگ ها و مادربزرگ ها و دیگر بزرگسالان ، نگه داشتن پا به سرعت در حال رشد بچه ها می تواند نه تنها پرهزینه و بلکه گیج کننده باشد. نمودارهای همپوشانی و اندازه های متناقضی که مارک ها و خرده فروشان برای توصیف کفش بچه ها به کار می برند ، می تواند تشخیص اینکه کفش مورد نیاز کودک شما به چه اندازه است دشوار باشد. در این مقاله ، با نگاهی دقیق به اندازه کفش بچه ها ، مواردی را پاک می کنیم و چندین نکته مفید برای مناسب ارائه می دهیم.

اندازه کفش کودکان با شماره

پیدا کردن اندازه کفش کودکان

به نظر نمی رسد خرید کفش های بچه گانه بسیار دشوار باشد ، اما متأسفانه ، اندازه کفش های بچه ها اغلب می تواند یک روند مخدوش باشد. برای کمک به پاک کردن موارد ، مهمترین چیزهایی که می توانید در مورد اندازه کفش بچه ها بدانید وجود دارد:

اندازه کودکان نوپا از 0-13 است: کوچکترین اندازه در این محدوده کفش های کودک ریز است ، اما اندازه های بزرگتر اغلب مناسب بچه هایی است که 4 یا 5 سال یا حتی بزرگتر دارند. نکته مهم: این کفش ها معمولاً برای کودک نوپا تا اندازه 7 با "T" مشخص می شوند (به عنوان مثال ، 4T ، 5T ، 6T ، 7T). اندازه های 8 تا 13 به طور معمول با "بچه ها" مشخص می شوند (به عنوان مثال ، 8 کودک ، 9 کودک ، 10 کودک و غیره).

اندازه بزرگتر بچه ها از 1 تا 7 (یا تا 6 با برخی مارک ها) اجرا می شود: در اینجا جایی است که تعداد زیادی از والدین از بین می روند. کفش برای بچه های بزرگتر از اندازه 1 شروع می شود و حداکثر 7 می شود و این واقعیت گیج کننده را ایجاد می کند که یک کفش سایز 1 (در اندازه بچه های بزرگ) اندازه بعدی تا اندازه کفش 13 است (در اندازه بچه های کوچک). بعضی اوقات مارک های کفش با داشتن اندازه های کوچک کودک 1-7 با "T" و اندازه های دیگر آنها به عنوان "کودکان" مشخص می شوند. اینگونه است که شما کفش های نو پا را از کفش بچه ها می گویید حتی اگر آنها به همان تعداد باشند. به عنوان مثال ، اگر كفشی را مشاهده می كنید كه در اندازه "5 كودك" موجود باشد ، می دانید كه بچه های بزرگتر 5 هستند ، نه یک نوپا 5.

پیدا کردن اندازه کفش کودکان

همه مارک ها و خرده فروشان از یک زبان استفاده نمی کنند: در بالای همپوشانی سایز های کودکان نوپا و بچه ها ، مارک ها و خرده فروشان دوست دارند از اصطلاحات مختلفی برای توصیف کفش های کودکان نوپا و بچه ها استفاده کنند و باعث می شود دقیقاً بدانند شما دقیقاً چه چیزی هستید. دوباره نگاه می کنی انواع اصطلاحاتی که احتمالاً مشاهده می کنید شامل: کودک ، پیاده روی ، کودک نو پا ، بچه کوچک ، بچه بزرگ و جوان است. اصطلاحاتی مانند کودک ، واکر ، کودک نوپا و کودک کوچک معمولاً در اندازه کودکان نوپا از 0 تا 13 سال اعمال می شود ، در حالی که شرایط دیگر مانند بچه بزرگ و جوان تمایل به اندازه 1-7 بچه ها دارد. در REI ، ما معمولاً به اصطلاحات کودک نوپا (یا عکس) و بچه ها پایبند هستیم.

اندازه مردان ادامه اندازه های کودکان است: اندازه 8 مرد اندازه کامل بعدی کودکان است. 7. این می تواند مفید باشد تا بدانید کودک شما کفش بچه ها را بزرگتر کرده است یا خیر. همچنین می تواند فایده ای داشته باشد که بدانید تفاوت تقریباً بین اندازه 1.5 در بین کفش های مردانه و زنانه وجود دارد ، به این معنی که 8 مرد تقریباً برابر 9.5 زن است.

نمودار اندازه می تواند کمک کند: هر زمان که خرید می کنید ، سعی کنید نمودار اندازه ای را با مارک کفش مورد علاقه خود پیدا کنید. این به شما کمک می کند رابطه بین اندازه کودکان نو پا و اندازه بچه ها و قراردادهای نامگذاری را پیدا کنید. دنبال چیزی گشتن. برای مرجع ، این نمودار با اندازه معمولی وجود دارد که ممکن است برای کفش های کودکان نوپا و بچه ها مشاهده کنید:

نمودار اندازه کفش های کودکان نو پا و بچه های کوچک

  4T 5T 6T 7T 8 9 10 11 12 13
U.S. Kids’ 4 Tots’ 5 Tots’ 6 Tots’ 7 Tots’ 8 Kids’ 9 Kids’ 10 Kids’ 11 Kids’ 12 Kids’ 13 Kids’
EU 19 20-21 22 23 24 25-26 27-28 29 30 31
UK 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

نمودار اندازه کفش های کودکان بزرگ

  1 2 3 4 5 6
U.S. Kids’ 1 Kids’ 2 Kids’ 3 Kids’ 4 Kids’ 5 Kids’ 6 Kids’
EU 32-33 34 35 36 37 38
UK 13 1 2 3 4 5

کفش کودکان چگونه باید مناسب باشد؟

کفش کودکان چگونه باید مناسب باشد؟

پاهای کودکان به سرعت رشد می کنند ، بنابراین اگر شما در بازار کفش های جدید هستید یا نه ، مهم است که در ارتباط با چگونگی مناسب کفش های آنها باشید. در اینجا برخی از مواردی را که باید بخاطر داشته باشید متناسب بودن کفش آنهااست:

چگونه می توان پاهای کودکان را اندازه گیری کرد

به طور مکرر اندازه گیری کنید: مطمئناً باید پای کودکان را هر بار که کفش های جدید می گیرید اندازه گیری کنید ، به ویژه اگر آنها را برای مصارف فعال مانند پیاده روی یا دویدن در زمین بازی خریداری می کنید. همچنین ، حتی اگر فکر نمی کنید فرزند شما به کفش های جدیدی احتیاج داشته باشد ، بد نیست که یک متخصص متخصص کفش در هر سال دو بار پایش را اندازه گیری کنید تا در صدر موارد باقی بماند. و مطمئن باشید که هر زمان کودک خود مجدداً اندازه گیری کرد ، شکایت می کند که کفش های آنها برای آنها زحمت کشیده است. اندازه گیری برای طول کلی مهم است ، البته ، اما یک متخصص مناسب برای اندازه گیری همچنین اندازه پا و طول قوس را اندازه گیری می کند و یک ارزیابی حجم را انجام می دهد. این موارد تصویری کامل تر از اینکه کفش چه سایز به بهترین وجه برای پای کودک شما کار خواهد کرد ، ارائه می دهد.

اندازه گیری در برابر کفی ها: تست قدیمی قدم زدن بر روی نوک کفش با انگشت شست برای دیدن اینکه چقدر اتاق کفش کودک شما می تواند بعضاً کار کند ، اما اگر با این کار مشکل دارید ، کفش ها را جدا کنید. کفی ها را بیرون آورده و آنها را روی زمین بگذارید. سپس فرزند خود را به پاشنه ها و قوس های خود در مکان های مناسب روی کفی ها بایستانید. این کار بسیار ساده نشان می دهد تا ببینیم چقدر فضای جلویی وجود دارد. به طور کلی ، خوب است که حدود نیم اینچ یا کمی بیشتر داشته باشیم.

نکات اضافی مناسب برای کفش کودکان

با بچه های خود وارد شوید: اگر آنها شکایت دارند که پاهایشان را آزار می دهد ، وقت آن است که نگاهی به نحوه مناسب کفش های آنها بیندازید. آنها ممکن است در اندازه اشتباه باشند.

بعضی اوقات بچه ها به شما نمی گویند که کفش آنها تا زمانی که سؤال نکنید ، آنها را آزار می دهد ، بنابراین خوب است که سالی دو بار چک کنید. و وقتی این کار را کردید ، با سؤالات خود در مورد تناسب خاص ، خاص باشید. مواردی مانند این را بپرسید ، "آیا کفش های شما در اینجا فشرده می شوند؟" یا "آیا پای شما در اینجا حرکت می کند؟" در حالی که با اشاره به یک نقطه در پا. همه بچه ها نمی دانند که چگونه به سؤال کلی تر پاسخ دهند ، "آیا کفش شما مناسب است؟"

اگر کودک شما بیش از 80 پوند وزن دارد ، کفش های بزرگسالی را در نظر بگیرید: اگر کودک شما از این وزن بیشتر است و می تواند در کفش های بزرگسال قرار بگیرد ، باید آنها را پرش کند. کفش های کودکان فقط برای تأمین پشتیبانی لازم برای بارهای سنگین تر ساخته نشده اند. این مهم همچنین برای درک اینکه آیا شما یک بزرگسال با پاهای کوچک هستید و به دنبال صرفه جویی در پول با خرید کفش بچه ها هستند نیز مهم است. مقداری پول صرفه جویی می کنید ، اما ممکن است پای شما از این امر خوشحال نباشد.

کفش های زنانه را هنگام خارج شدن از اندازه بچه ها در نظر بگیرید: از آنجا که کودک شما از اندازه کفش بچه ها شروع به رشد نمی کند ، به دنبال تنوع بیشتر و در دسترس بودن کفش های زنانه باشید. به عنوان مثال ، یافتن کفش های بچه گانه یا مردانه با اندازه 7 دشوار است ، اما ممکن است یافتن سبک های معادل در اندازه 8.5 زنانه امکان پذیر باشد. فقط بخاطر داشته باشید که هزینه بیشتری برای کفش های سایز بزرگ پرداخت خواهید کرد.

جدول سایز بندی کفش بچه گانه

سن کودک اندازه پا (سانتی‌متر) سایز اروپایی (EU) سایز انگلیسی (UK) سایز آمریکایی (US)
۱ تا ۳ ماهه ۸.۹ ۱۶ ۰ ۱
۳ تا ۶ ماهه ۹.۵ ۱۷ ۱ ۲
۶ تا ۹ ماهه ۱۰.۵ ۱۸ ۲ ۳
۱۰ – ۱۲ ماهه ۱۱.۴ ۱۹ ۳ ۴
۱۵ – ۱۸ ماهه ۱۲.۱ ۲۰ ۴ ۵
۱.۵ تا ۲ ساله ۱۳ ۲۱ ۵ ۶
۲ تا ۲.۵ ساله ۱۴ ۲۲ ۶ ۷
۲.۵ تا ۳ ساله ۱۴.۶ ۲۳ ۷ ۸
۳ تا ۴ ساله ۱۵.۶ ۲۴ ۸ ۹
۴ تا ۴.۵ ساله ۱۶.۵ ۲۵ ۹ ۱۰
۵ ساله ۱۷.۱ ۲۶ ۱۰ ۱۱
۵ تا ۵.۵ ساله ۱۸.۱ ۲۷ ۱۱ ۱۲
۵.۵ تا ۶ ساله ۱۹.۱ ۲۸ ۱۲ ۱۳
۷ ساله ۱۹.۷ ۲۹ ۱۳ ۱۴
۸ ساله ۲۰.۶ ۳۰ ۱۴ ۱۵
۹ ساله ۲۱ ۳۱ ۱۵ ۱۶
۱۰ ساله ۲۱.۳ ۳۲ ۱۶ ۱۷
۱۱ ساله ۲۱.۷ ۳۳ ۱۷ ۱
۱۲ ساله ۲۲.۲ ۳۴ ۱۸ ۱.۵

 

جدول سایز بندی کفش بچه گانه (Kids’ Shoe Size Chart) به شما کمک می‌کند تا در انتخاب و خرید خود اطمینان بیشتری کسب کنید. این مورد به دلیل آنکه پای کودکان در مرحله رشد و بزرگ‌تر شدن است، بیش از همیشه مهم جلوه می‌کند. حتی والدین از این موضوع شکایت دارند که چرا سایز کفش‌های بچه گونه تا این اندازه متفاوت است؟ برای کودک ۳ ساله یک جفت کفش سایز ۷ هست و همان کفش اما با برند دیگر سایز ۱۴!

اندازه گیری صحیح سایز پای کودکتان بسیار ساده است. شما یک ورق کاغذ، یک مداد یا خودکار و یک متر اندازه گیری یا خط کش نیاز خواهید داشت.

چگونه سایز پای کودکان خود را اندازه گیری کنیم ؟

 

بهتر است که کاغذ را به کف زمین بچسبانید تا حرکت نکند. به کودک خود بگویید که روی کاغذ بایستد.

چگونه سایز پای کودکان خود را اندازه گیری کنیم ؟

جایی که انگشت بزرگ کودکتان قرار دارد را با مداد یا خودکار علامت بزنید.

چگونه سایز پای کودکان خود را اندازه گیری کنیم ؟

در حالیکه مطمئن هستید پای کودک هنوز در همان مکان قبل است، پشت پاشنه را نیز علامت بزنید.

چگونه سایز پای کودکان خود را اندازه گیری کنیم ؟

هنگامی که دو علامت را زدید، می توانید فاصله ی آن ها را اندازه بگیرید تا سایز درست را به دست آورید.

چگونه سایز پای کودکان خود را اندازه گیری کنیم ؟

 

اندازه گیری های کفش ما به این صورت هستند:

سایز کودکان بین 0 – 6 ماه:

طول کفش 11 سانتی متر (تقریبا)

عرض کفش 6 سانتی متر (تقریبا)

سایز کودکان بین 6 – 12 ماه:

طول کفش 12.5 سانتی متر (تقریبا)

عرض کفش 6.5 سانتی متر (تقریبا)

سایز کودکان بین 12 – 18 ماه:

طول کفش 14 سانتی متر (تقریبا)

عرض کفش 7 سانتی متر (تقریبا)

سایز کودکان بین 18 – 24 ماه:

طول کفش 15.5 سانتی متر (تقریبا)

عرض کفش 7.5 سانتی متر (تقریبا)

سایز کودکان بین 24 – 36 ماه:

طول کفش 16.7 سانتی متر (تقریبا)

عرض کفش 8.7 سانتی متر (تقریبا)

وقتی که اندازه گیری خود را انجام دادید، باید تصمیم بگیرید که کدام سایز کفش را انتخاب کنید.

مثال زیر را می زنیم تا به شما در انتخاب صحیح کمک کنیم:

من پاهای کودک خود را اندازه گرفتم و اندازه های طول 11.5 سانتی متر و عرض 6 سانتی متر را دارم. راهنمای سایز کفش را بررسی کردم و میبینم که در سری اندازه های کودکان 0 تا 6 ماهه قرار دارد. من نیاز دارم به این واقعیت توجه داشته باشم که او جوراب هم خواهد پوشید و این که کمی که بزرگ تر شود، پاهایش نیز بزرگ تر می شوند. بنابراین انتخاب درست سایز، سایز کودکان بین 6 تا 12 ماهه است.

اگر در مورد این که چه سایزی انتخاب کنید شک دارید، معمولا بهتر است که سایز بالاتر را انتخاب کنید.

اگر نمی توانید پاهای کودکتان را اندازه بگیرید اما سایز کفش او را می دانید، نمودار اندازه گیری زیر می تواند به شما کمک کند.

پیدا کردن اندازه کفش کودکان

 

نمودار زیر راهنمای تبدیل سایز انگلیسی، آمریکایی و اروپایی-ایرانی و اندازه آن هاست

 

 

    اندازه تقریبی پا (سانتی متر)

       سایز انگلیسی

      سایز اروپایی-ایرانی

    سایز آمریکایی

   9.3 

 0 

 16 

 1

            10

                                  1

                                  17

                                 2  

            11

                                  2

                                  18

                                 3

           11.6

                                  3

                                  19

                                4

          12.3

                                   4

                                  20

                                5

            13

                                 4.5

                                  21

                               5.5

           13.7

                                   5

                                  22

                                 6

          14.4

                                   6

                                  23

                                 7

           15

                                   7

                                  24

                                 8

          15.6

                                   8

                                  25

                                 9

           16.3

                                  8.5

                                  26

                                9.5

              17

                                   9

                                  27

                                10

           17.7

                                  10

                                  28

                                11

           18.4

                                  11

                                  29

                                12

            19

                                  12

                                  30

                                13

            19.7

                                 12.5

                                  31

                               13.5

            20.4

                                  13

                                  32

                                1

             21

                                  1

                                  33

                                 2

            21.7

                                  2

                                  34

                                3

            22.3

                                 2.5

                                  35

                               3.5

             23

                                   3

                                  36

                                4

            23.6

                                   4

                                  37

                                5

            24.3

                                   5

                                  38

                                 6

             25

                                   6

                                  39

                                 7

             25.7

                                   7

                                  40

                                8

 

جدول سایز بندی کفش بچه گانه

سن کودک اندازه پا (سانتی‌متر) سایز اروپایی (EU) سایز انگلیسی (UK) سایز آمریکایی (US)
۱ تا ۳ ماهه ۸.۹ ۱۶ ۰ ۱
۳ تا ۶ ماهه ۹.۵ ۱۷ ۱ ۲
۶ تا ۹ ماهه ۱۰.۵ ۱۸ ۲ ۳
۱۰ – ۱۲ ماهه ۱۱.۴ ۱۹ ۳ ۴
۱۵ – ۱۸ ماهه ۱۲.۱ ۲۰ ۴ ۵
۱.۵ تا ۲ ساله ۱۳ ۲۱ ۵ ۶
۲ تا ۲.۵ ساله ۱۴ ۲۲ ۶ ۷
۲.۵ تا ۳ ساله ۱۴.۶ ۲۳ ۷ ۸
۳ تا ۴ ساله ۱۵.۶ ۲۴ ۸ ۹
۴ تا ۴.۵ ساله ۱۶.۵ ۲۵ ۹ ۱۰
۵ ساله ۱۷.۱ ۲۶ ۱۰ ۱۱
۵ تا ۵.۵ ساله ۱۸.۱ ۲۷ ۱۱ ۱۲
۵.۵ تا ۶ ساله ۱۹.۱ ۲۸ ۱۲ ۱۳
۷ ساله ۱۹.۷ ۲۹ ۱۳ ۱۴
۸ ساله ۲۰.۶ ۳۰ ۱۴ ۱۵
۹ ساله ۲۱ ۳۱ ۱۵ ۱۶
۱۰ ساله ۲۱.۳ ۳۲ ۱۶ ۱۷
۱۱ ساله ۲۱.۷ ۳۳ ۱۷ ۱
۱۲ ساله ۲۲.۲ ۳۴ ۱۸ ۱.۵

جدول سایز بندی کفش بچه گانه (Kids’ Shoe Size Chart) به شما کمک می‌کند تا در انتخاب و خرید خود اطمینان بیشتری کسب کنید. این مورد به دلیل آنکه پای کودکان در مرحله رشد و بزرگ‌تر شدن است، بیش از همیشه مهم جلوه می‌کند. حتی والدین از این موضوع شکایت دارند که چرا سایز کفش‌های بچه گونه تا این اندازه متفاوت است؟ برای کودک ۳ ساله یک جفت کفش سایز ۷ هست و همان کفش اما با برند دیگر سایز ۱۴!

سردرگمی در انتخاب سایز درست کفش باعث شد تا ما کامل‌ترین جدول سایز بندی کفش بچه گانه بر اساس سن را تهیه کنیم. پس بدون کوچک‌ترین نگرانی پا را فراتر بگذارید و در این مقاله دستورالعمل‌های مفید در مورد نحوه استفاده از جدول و نکات مهم در خرید کفش بچه گانه را در خاطر ثبت کنید؛ با مارکومد همراه باشید.

جدول سایز بندی کفش بچه گانه

جدول سایز بندی کفش بچه گانه

سایزبندی کفش کودک اغلب به دلیل برند و کشور سازنده متفاوت است. برای مثال، کشور ژاپن استاندارد سایز بندی متفاوتی نسبت به کشورهای اروپایی دارد. اما به طور کلی سایز بندی کفش بر اساس چهار معیار جهانی شامل: اروپایی (EU)، آمریکایی (US)، انگلیسی (UK) و ژاپنی (CM یا JP) قابل تشخیص است.

نکته مهم در اینجا، تبدیل هر یک از سایز بندی‌ها به یکدیگر است. در ایران اغلب سایزبندی اروپایی رایج است، اما اگر در زمان خرید محصول مورد نظر شما دارای سایز بندی متفاوتی بود، بهترین شیوه برای درک اندازه درست کفش استفاده از جدول سایز بندی است. ناگفته نماند، معیار سایزبندی کفش در ایران اغلب تایع سایز اروپایی است

نکات مهم در اندازه‌گیری پای کودک

جدول سایز بندی کفش بچه گانه

اصول اولیه در خرید کفش بچه گانه

 

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب چکمه های پیاده روی

نحوه انتخاب چکمه های پیاده روی

انتخاب چکمه های پیاده روی مناسب یک روند دشوار است. چکمه های پیاده روی رویایی شما باید با نحوه و مکان پیاده روی همگام شود. اگر چه قبل از گره زدن ، باید اطمینان داشته باشید که آنها کاملاً مناسب هستند....

نحوه انتخاب چکمه های پیاده روی

نکات مهم خرید کفش ورزشی مردانه

نکات مهم خرید کفش ورزشی مردانه

پا قلب دوم انسان است و یک کفش ورزشی مناسب، سلامت پا را تضمین می‌کند. اگر می‌خواهید برای یک رشته ورزشی همچون بسکتبال، فوتبال و والیبال یا تمرینات ورزشی باشگاه یا پیاده‌روی یک جفت کفش تهیه کنید، بهتر است بدانند که یک کفش و....

نکات مهم خرید کفش ورزشی مردانه

راهنمای خرید کفش دویدن و ورزش (مردانه و زنانه)

کفش ورزشی؛راهنمای خرید انواع کفش ورزشی مردانه و زنانه

کفش خوب برای مدرسه چه ویژگی دارد؟

   محصولات مشابه