مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

برای باشگاه چه لباسی بپوشیم؟

تکنولوژی‌های ورزشی با سرعت بالایی در حال رشد و پیشرفت هستند. این تکنولوژی‌ها می‌خواهند ورزش کردن را برای شما آسان‌تر کنند، سلامتی‌تان را افزایش دهند و از بدن‌تان در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنند. در آخر و مهم‌تر از همه، شما را با طرح‌ها و پیشنهادهای هیجان‌انگیز و وسوسه‌کننده، تشویق‌کنند که ورزش کنید. پس شما هم به این دنیای هیجان‌انگیر ورزشی‌ها وارد شوید و مثل یک حرفه‌ای لباس ورزشی خودتان را انتخاب کنید.

پوشیدن لباس ورزشی مناسب هنگام رفتن به باشگاه موضوع بسیار مهمی است. ولی قبل از انتخاب آن، باید به‌خاطر داشته باشید که اولویت با سلامتی و ایمنی شما است. لباس ورزشی نامناسب می‌تواند سبب عوارضی همانند خارش، جوش، ناراحتی‌های پوستی و صدمات جدی دیگر برای‌تان شود. بنابراین انتخاب لباس ورزشی باید متناسب با نوع ورزشی که انجام می‌دهید، صورت بگیرد.

لباس ورزشی

علاوه‌بر آن‌هایی که باشگاه می‌روند، آگاهی از مناسب بودن نوع لباس ورزشی برای ورزش‌های مختلف برای علاقه‌مندان و هنرجویان طراحی لباس نیز اهمیت بسیاری دارد.

باید در دوره‌های طراحی مد و لباس که در یک آموزشگاه‌های طراحی لباس اجرا می‌شود، اساتید کلاس‌های طراحی لباس این مطالب را در قالب سرفصل‌ها به هنرجویان آموزش دهند. این که یک طراح لباس حرفه‌ای تا چه اندازه به اصول و فنون طراحی لباس‌ ورزشی احاطه داشته باشد، به میزان زیادی به آموزشی که در آموزشگاه‌های طراحی لباس تدریس شده است، بستگی دارد و البته طراحی لباس ورزشی یکی از بخش‌های پردرآمد و جذاب بازار طراحی لباس است. در این مقاله به بررسی مناسب‌ترین لباس‌هایی که آقایان و خانم‌ها می‌توانند در باشگاه‌ها بپوشند پرداخته‌ایم.

لباس ورزشی مناسب برای آقایان

لباس‌های ورزشی مردانه طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود. از تی‌شرت‌های مختلف و رنگارنگ گرفته تا انوع گرم‌کن و شلوار ورزشی و کفش؛ از بین این‌ها کدام‌ یک را برای رفتن به باشگاه و انجام ورزشی‌های حرفه‌ای انتخاب می‌کنید و به کدام یک نیاز خواهید داشت؟ حواس‌تان به نوع لباس‌هایی که برای پوشیدن در باشگاه انتخاب می‌کنید، باشد. این‌ها در کیفیت ورزشی که انجام می‌دهید و سلامتی بدن‌تان قطعاً تأثیرگذار است.

پس بدون فکر کردن هر لباسی را به عنوان لباس ورزشی مردانه انتخاب نکنید. بلکه در انتخاب لباس خود به نکاتی که ورزشکاران حرفه‌ای و همینطور متخصصین طراحی لباس به شما توصیه می‌کنند، توجه داشته باشید. آیا سراغ شلوار ورزشی می‌روید یا شلوار گرم‌کن را برای تمرینات‌تان انتخاب می‌کنید و یا اینکه در بازار داغ کفش ورزشی مردانه سراغ کدام مدل‌ها می‌روید؟ موارد زیر نکاتی هستند که آقایان باید در هنگام رفتن به باشگاه و پوشیدن لباس ورزشی، آن‌ها را رعایت کنند.

انتخاب تی‌شرت

در باشگاه ورزشی لباس انعطاف‌پذیر و مَنفذدار پبوشید. یک تی‌شرت ورزشی که به اندازه‌ کافی آزاد باشد تا به شما اجازه دهد به خوبی در آن حرکت کنید و در عین‌حال لطافت کافی را داشته باشد و اجازه عبور هوا را بدهد، برای شروع بهترین انتخاب است. پارچه‌های با الیاف نخی، هر چند اجازه عبور هوا و تنفس بدن را می‌دهد، اما رطوبت را به خودشان جذب می‌کنند، دیر خشک می‌شوند و در نتیجه با کوچک‌ترین باد خنکی شما سرما می‌خورید.

لباس ورزشی

به همین دلیل هم یک لباس ورزشی با کیفیت معمولاً از الیاف مصنوعی تشکیل شده است که به دلیل تکنولوژی به کار رفته در آن‌ برای ورزش کردن از الیاف طبیعی مانند نخ مناسب‌تر است. گزینه‌ دیگر لباس پلی‌استری مَنفذدار است. لباس ورزشی باید عرق بدن را جذب کند و شعاع حرکتی شما را هنگام انجام تمرینات محدود نکند.

انتخاب شلوار

سوال این جاست که شلوارک یا شلوار بلند؟ این به ورزشی که انجام می‌دهید بستگی دارد. برای ورزش‌های کاردیو (cardio) مثل پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری یا ایروبیک، سراغ شلوارهای جذب‌تر و شلوارک بروید، که دست‌وپاگیر نباشند. دو نوع کلی از شلوار ورزشی مردانه مناسب باشگاه وجود دارد که با نام Sweatpants و Track pants شناخته می‌شوند. شلوارهای Sweat معمولاً فرم آزادتری دارند و از پارچه‌ لطیف‌تری دوخته می‌شوند، درحالی‌که شلوار Track پارچه‌ الیاف مصنوعی داشته، فیت آن جذب است و بیشتر برای ورزش‌هایی مانند دویدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نهایت انتخاب آخر با خود شماست. اما عواملی هم‌چون آب و هوا، میزان راحتی و نوع ورزش خود را در نظر داشته باشید و به این توجه کنید که بهترین انتخاب در سادگی است. مطمئن شوید که شلوار ورزشی شعاع حرکتی شما را هنگام تمرینات محدود نمی‌کند. از پوشیدن شلوارک‌هایی که پایین‌تر از زانو هستند خودداری کنید. هرچه‌قدر شلوارک بلندتر باشد دامنه حرکتی شما هم محدودتر خواهد بود.

انتخاب کفش

این که کدام کفش ورزشی را برای باشگاه انتخاب می‌کنید، سوالی است که یک پاسخ مسلم دارد و آن کفش مخصوص تمرین است. کفش تمرین به گونه‌ای طراحی می‌شود که برای تمرینات مختلف ورزشی مناسب باشد. این مدل کفش ورزشی، به اندازه‌ی کافی سبک و انعطاف‌پذیر بوده و طراحی آن به گونه‌ای است که از قوزک و کف پا به خوبی محافظت کرده و در کفی آن از کوشن و در زیره از گریپ استفاده شده است.

در نهایت این‌که از کدام برند و از کجا انتخاب و خرید کنید، نکته‌ای است که باید بدان توجه جدی داشته باشید. سراغ برندهای معتبر ورزشی بروید که همواره بهترین انتخاب‌ها را در اختیار شما می‌گذارند. نایک (Nike)، آدیداس (Adidas) و ریباک (Reebok) همواره تلاش می‌کنند که بهترین انتخاب‌ها را برای انجام تمرینات ورزشی در اختیار شما قرار دهند. نکته‌ی دیگری که در خرید کفش ورزشی مردانه باید به آن توجه کنید زمان خرید است، کفش خود را به موقع عوض کنید.

برای باشگاه چه لباسی بپوشیم؟

اگر به طور مداوم ورزش می‌کنید حداقل هر سال به دو یا سه کفش ورزشی نیاز دارید و اگر حرفه‌ای ورزش می‌کنید این تعداد بیشتر هم می‌شود. از طرف دیگر به انتخاب سایز کفش در هنگام خرید هم توجه کنید. فراموش نکنید یک کفش ورزشی تنگ می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، چراکه پا در حین تمرین کمی ورم می‌کند. انتخاب کفش ورزشی مناسب بستگی به نوع تمرینات شما دارد. برای مثال کفش ورزشی مناسب برای تمرینات هوازی باید دارای محافظ پا باشد.

اگر قصد دویدن روی تردمیل را دارید، پس کفش ورزشی مخصوص دویدن بپوشید. اگر هم می‌خواهید بر روی دوچرخه ثابت تمرین کنید هر نوعی از کفش را می‌توانید بپوشید. اگر در باشگاه ورزشی بیشتر وزنه می‌زنید، کفش ورزشی‌ای انتخاب کنید که قوزک پا را محافظت کند. کفش ورزشی مخصوص دویدن گزینه مناسبی است.

لباس ورزشی

لباس ورزشی مناسب برای خانم‌ها

انتخاب تی‌شرت

تاپ، تی‌شرت یا سوئیشرت سبک بپوشید. بهتر است جنس لباس ورزشی که انتخاب می‌کنید از مواد منفذدار مانند نخ یا پلی استر باشد. در باشگاه ورزشی بدن گرم و شروع به تعریق می‌کند، بنابراین باید لباس ورزشی گرما را بیرون دهد. در صورت امکان تاپ ورزشی بپوشید. گزینه‌ی دیگر تاپ و نیم‌تنه‌ی ورزشی است. در صورت داشتن سینه‌های بزرگ نیم‌تنه‌ی ورزشی برای انجام تمرینات ضروری است.

انتخاب شلوار

شلواری که در باشگاه ورزشی می‌پوشید باید انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشد. شلوارک ورزشی، شلوار راحتی و شلوار یوگا همگی گزینه‌های مناسبی هستند. شلوار ورزشی باید به گونه‌ای باشد که هنگام انجام تمرینات احساس راحتی داشته باشید و بتوانید تمام حرکات پا را بدون مشکل انجام دهید. شلوار ورزشی که می‌پوشید تا حدودی بستگی به سلیقه‌ی‌تان هم دارد. شلوارک‌های تنگ و چسبان اندام‌تان را به خوبی نشان می‌دهند و از طرف دیگر شلوارهای گشاد و یا کوتاه آزادی عمل بیشتری هنگام انجام تمرینات به شما می‌دهند. اما اگر خجالتی هستید می‌توانید از شلوار یوگا و یا راحتی استفاده کنید.

انتخاب کفش

انتخاب کفش ورزشی تا حدودی به نوع تمریناتی که انجام می دهید، بستگی دارد. برای مثال کفش ورزشی مناسب برای تمرینات هوازی باید دارای محافظ پا باشد. اگر در باشگاه ورزشی بیشتر از تردمیل استفاده می‌کنید، پس کفش ورزشی مخصوص دویدن بپوشید. اگر هم می‌خواهید بر روی دوچرخه ثابت تمرین کنید کفش ورزشی چندان اهمیتی ندارد و هر نوع کفشی را می‌توانید بپوشید. اگر تمرینات با وزنه انجام می‌دهید کفش ورزشی انتخاب کنید که قوزک پا را محافظت کند. کفش ورزشی مخصوص دویدن (رانینگ) گزینه‌ی مناسبی است.

برای باشگاه چه لباسی بپوشیم؟

لباس باشگاه با رنگ‌بندی شیک

بیشتر لباس‌های ورزشی که مردم برای باشگاه می‌پوشند فرقی با لباس‌های یک کنسرت ندارد! رنگ‌های درهم وبی معنی که فقط باعث زشت‌تر شدن شما در مقابل آینه می‌شود. باور غلط انرژی‌زا بودن این پیراهن‌ها را فراموش کنید. هر چیزی که همه می‌گویند لازم نیست در ساک باشگاه شما باشد. سعی کنید لباس‌های مشکی، خاکستری و سفید برای باشگاه تهیه کنید. این رنگ‌ها برای هر کسی مناسب می‌تواند باشد.

رنگ‌بندی شیک

 

به آینه نگاه نکنید

آینه‌های باشگاه برخلاف تصور عموم به ضرر شما عمل می‌کنند. بر اساس تحقیقات علمی انجام‌ شده، نگاه کردن مداوم به آینه می‌تواند عملکرد شما را کاهش دهد. آینه‌ها وقت ارزشمندی که برای ورزش اختصاص داده‌اید را از شما می‌گیرد.

به آینه نگاه نکنید

کفش مناسب به پا داشته باشید

کفش‌های دوندگی فقط برای چند دقیقه می‌توانند در باشگاه کارآمد باشد. پاشنه‌های منعطف آن‌ها در هنگام وزنه زدن، تعادل شما را به هم خواهد زد. برای برداشتن و استفاده از وزنه، باید سطح صافی زیر پای شما باشد. پس سعی کنید کفشی تهیه کنید که مناسب ورزش و باشگاه شما باشد.

کفش مناسب به پا داشته باشید

به فکر بعد از تمرین باشید

در سال‌های اخیر لباس‌های ورزشی فقط در داخل باشگاه و زمین ورزشی پوشیده نمی‌شوند و در خیابان هم می‌توانید این مدل لباس‌ها را ببینید. ولی بهتر است در خود باشگاه هم گاهی از این لباس‌ها استفاده کنید. اگر باشگاه شما سرد است و یا تهویه مناسبی ندارد و مجبورید در هوای آزاد باشید، بهتر است برای بعد از تمرینات خودتان فکری کنید. هودی یا یک لباس کلاه‌دار همیشه همراه خودتان داشته باشید. رنگ‌های خنثی انتخاب کنید که بتوانید بعد از باشگاه آن را چندین بار بشویید و همچنین در جاهای دیگر هم از آن استفاده کنید.

به فکر بعد از تمرین باشید

هدفون سیمی را فراموش کنید

همه ما در مورد هماهنگی و اثربخشی موزیک به همراه ورزش‌های سنگین باشگاه هم‌عقیده هستیم؛ اما اگر هدفون شما هر چند دقیقه روی تردمیل بیفتد؛ یا هنگامی که وزنه بلند کرده‌اید یکی از هدفون‌هایتان از گوشتان بخزد و پایین بیفتد، بیشتر از اینکه هدفون نیاورده باشید عصبانی می‌شوید؛ بنابراین برای شما پیشنهاد می‌کنیم از هدفون‌های بی‌سیم داخل گوشی استفاده کنید تا علاوه بر اعصاب آرام زمان مفید برای ورزش هم داشته باشید.

هدفون سیمی را فراموش کنید

لباس‌های فیت بدن بپوشید

باشگاه جایی است که لباس‌های فیت و چسبان می‌توانید بپوشید، لباس‌هایی که در دست و پای شما گیر کند به‌هیچ‌وجه برای کارهای سنگین مناسب نیست. همچنین اگر لباستان گشاد باشد نمی‌توانید به‌صورت دقیق بدانید که کدام عضله از بدنتان درگیر حرکت است. بهترین شلوار برای باشگاه، شلوار لگ است که پاهای کبود شده طی تمرینات شما را از چشم بقیه پنهان می‌کند. همچنین به شما جذابیتی که دوست دارید را خواهد داد.

لباس‌های فیت بدن بپوشید

عطر مناسب باشگاه داشته باشید

همه عطرهای برای باشگاه خوب نیستند. بدن گرم شما عطر و همچنین رایحه عطر را عوض می‌کند. اگر عطر هم استفاده نکنید بوی عرق همین کار را خواهد کرد. پس چاره در این است که عطری مناسب برای خودتان دست و پا کنید. عطرهایی که معمولاً بوی رایحه مرکبات تازه دارند، برای باشگاه گزینه مناسبی هستند. داشتن عطر کنار وسایل دیگر باشگاه به شما کمک خواهد کرد که پس تمرینات سخت و بعد از دوش گرفتن، آماده رفتن به محل کارتان باشید.

عطر مناسب باشگاه داشته باشد

کیف مناسب برای خودتان داشته باشید

سعی کنید باکمی صرفه‌جویی کیفی برای خودتان بخرید که علاوه بر اینکه مناسب باشگاه باشد، خوش استایل بودن شما را اگر روزی مجبور شدید با آن به محل کارتان بروید، حفظ کند. کیفی که انتخاب می‌کنید باید تهویه خوبی برای هوا داشته باشد تا بوی عرق و خیسی در آن احساس نشود.

کیف مناسب برای خودتان داشته باشید

کدام لباس ورزشی زنانه را در باشگاه بپوشیم؟

هر ورزشی با توجه به ویژگی‌های خود لباس مخصوص دارد همچنین شرایط محیطی که در آن فعالیت صورت می‌گیرد، می‌تواند در انتخاب نوع لباس مؤثر باشد. لباس ورزشی تقریبا باید گشاد، کم وزن و راحت باشد و متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب شود. بهتر است فرد در حین انجام فعالیت‌های بدنی و ورزشی لباس کمتری بپوشد! زیرا تمرین‌های بدنی تا حدی او را گرم می‌کند.

وقتی باشگاه میرم چی بپوشم؟

بستن موها

بستن موها با یک باندانا(دستمال بلند طرح‌دار) اگر چه ظاهر زیباتری به شما می‌دهد اما تنها برای زیبایی نیست. استفاده از باندانا یا دستمال عرق گیر باعث می‌شود که به هنگام تمرین قطره‌های عرق وارد چشم نشده و موهای‌تان نیز اذیت‌تان نکند.

استفاده از رنگ‌های متنوع

لازم نیست حتما لباس‌های ورزشی ساده بپوشید، بهتر است هنگام تمرین کردن از لباس‌هایی با رنگ‌های مورد علاقه‌تان استفاده کنید. می‌توانید از یک تاپ ، شورت ورزشی یا حتی کفش اسپرت با رنگبندی‌های متنوع استفاده کنید.

وقتی باشگاه میرم چی بپوشم؟

عضلاتتان را به رخ بکشید!

اگر برای داشتن بدنی متناسب و زیبا زحمت می‌کشید پس در به رخ کشیدن آن به هنگام ورزش تردید نکنید. استفاده از لباس‌هایی که عضلات را کاملا در معرض دید قرار می‌دهند علاوه بر راحتی باعث می‌شود به هنگام تمرین حرارت بدنتان بیش از حد افزایش پیدا نکند.

وقتی باشگاه میرم چی بپوشم؟

استفاده از لباس‌های ورزشی با مدل‌های مجلسی

شرکت‌های تولید کننده لباس به خوبی می‌دانند که خانم‌ها مایلند به هنگام ورزش هم راحت بوده و هم ظاهر مطلوبی داشته باشند. لباس‌های اسپرتی طراحی شده که برگرفته از مدل‌های مجلسی است اما کاملا راحت بوده و به هنگام ورزش مشکلی ایجاد نمی‌کند اما بسیار شیک و جذاب هستند. این لباس‌ها با الیاف مخصوص خود عرق بدن را به خود جذب کرده و با حالت استریچی که دارند اندام را کاملا محکم نگاه می‌دارد.

استفاده از حوله

وقتی به سالن ورزش می‌روید حتما حوله خود را همراه داشته باشید. همیشه عرق روی بدنتان را خشک کنید؛ جهت حفظ بهتر بهداشت وسایلی را که با آنها کار کرده‌اید را خشک و تمیز کنید. این کار نشانه دقت و شخصیت شماست.

 وقتی باشگاه میرم چی بپوشم؟

شلوار شل و ول نپوشید

به هنگام ورزش می‌توانید از شلوار یوگا یا اسپندکس استفاده کنید، بگذارید عضلات قوی پاهایتان دیده شوند. به علاوه، لباس‌های اینچنینی کاملا به بدن شما می‌چسبند و به هنگام تمرین از آزادی عمل بیشتری برخوردار خواهید بود. همچنین وقتی در هوای آزاد قصد تمرین دارید شلوارهای یوگا گزینه مناسبی برای ماه‌های سرد سال خواهند بود.

ژاکت اسپرت بپوشید

هنگام رفتن به سالن یا پس از تمرین برای گرم نگاه داشتن بدنتان از یک ژاکت زیبای اسپرت استفاده کنید. وقتی خیس عرق هستید و بیرون هم نسیم خنکی می‌وزد آنگاه قدر این ژاکت را می‌فهمید!

وقتی باشگاه میرم چی بپوشم؟

موهایتان را جمع کنید

موهایتان را بالا یا پشت سرتان جمع کنید تا هنگام تمرین راحت باشید. اینکار باعث می‌شود عرق، موهایتان را خیس نکند تا بعد از تمرین معطل خشک کردن و سشوار کشیدن نباشید. با یک کش مو خیلی ساده موهایتان را پشت سر جمع کنید تا ظاهری زیبا و ساده داشته باشید.

مطالب آموزشی مرتبط:

مهم‌ترین خصوصیات لباس‌های ورزشی

مهم‌ترین خصوصیات لباس‌های ورزشی

مهم‌ترین خصوصیات لباس‌های ورزشی اگر می‌خواهید‌ ورزش کرد‌ن را شروع کنید‌، بد‌انید‌ که مهم‌ترین و اولین قد‌م، انتخاب لباس ورزشی مناسب است. شاید‌ تعجب کنید‌ اگر بد‌انید‌ برای بسیاری از مرد‌م خرید‌ لباس ورزشی بهتر....

مهم‌ترین خصوصیات لباس‌های ورزشی

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟ رفتن به باشگاه ورزشی و انجام تمرینات جسمانی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توان برای تناسب اندام و سلامت انجام داد، اما یکی از کارهایی که بعد از ورزش نباید از یاد برد، شستن لباس‌های بوی ....

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

خصوصیات لباس ورزشی مناسب

هفت ویژگی برجسته لباس ورزشی مناسب را بشناسید

مهمترین ویژگی انواع لباس های ورزشی و نحوه نگهداری صحیح آنها

راهنمای خرید کفش ورزشی

   محصولات مشابه