مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

هنگام خرید لوازم ورزشی چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم

خرید لوازم ورزشی می تواند کاری سردرگم کننده باشد. از انتخاب برند و مدل مناسب تا بررسی همه چیز متناسب با بودجه، آنچه به نظر می رسد کاری ساده است ولی در واقع فرایندی بسیار چالش برانگیز است.

خوشبختانه، چندین گام وجود دارد که می توانید برای پیدا کردن و خرید تجهیزات جدید برای باشگاه یا فضای خانه در نظر بگیرید.

قبل از ورود به فروشگاه، لیستی از ملزومات مورد نیاز خود تهیه کنید 

به عنوان یک صاحب باشگاه یا کسی که به دنبال تهیه لوازم ورزشی خانگی است، هیچ چیز سخت تر از خرید تجهیزات مورد نیاز برای بدون داشتن برنامه ای مشخص نیست.

فرآیند خرید را با فهرستی روشن و مشخص از اقلام ضروری شروع کنید و هزینه های آن را پیش بینی کنید تا در سرمایه گذاری خود دچار اشتباه نشوید.

برای جلوگیری از هزینه اضافی، مهم است که یک لیست "ضروری" ایجاد کنید که شامل تمام دستگاه های هوازی، بدنسازی و دیگر تجهیزات جانبی از جمله: زیر انداز ورزشی، توپ پیلاتس و غیره ... باشد. به علاوه دستگاه های هوازی به مانند: تردمیل، دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی را نیز بر حسب مدل و برند مورد بررسی قرار دهید.

هنگامی که لیست خود را بر حسب نیازهای تان تنظیم کردید، آنگاه می توانید با خیال راحت پا در فروشگاه محل خرید بگذارید.

خرید همانند یک پکیج کامل 

جستجو برای تجهیزات ورزشی می تواند روندی آهسته باشد، به ویژه اگر شما برای موارد به صورت جداگانه خرید کنید. راه آسان برای سرعت بخشیدن به فرآیند پرکردن لیست وسایل ورزشی، این است که چندین قطعه را به عنوان یک پکیج کامل خریداری کنید.

پکیج های وسائل ورزشی عبارتند از: همه دستگاه های هوازی به علاوه دستگاه های بدنسازی و لوازم جانبی ورزشی است.

با خرید این پکیج، نه تنها شما در زمان صرفه جویی می کنید بلکه از استرس نیز رهایی می یابید. شما همچنین می توانید هزینه های خود را با دسترسی به تخفیف های منحصر به فرد کاهش دهید، به ویژه اگر به دنبال ایجاد یک باشگاه ورزشی هستید.

خرید پیکج ها ممکن است برای افرادی که قصد تمرین در خانه دارند مناسب نباشد، آنها معمولا به دنبال یک یا دو محصول هستند.

برندهای معتبر را انتخاب کنید 

این لوازم فقط یک خرید ساده نیست، بلکه یک سرمایه گذاری است. به جای خرید تجهیزات ارزان قیمت که در کوتاه مدت هزینه های خود را کاهش می دهد، به فکر تهیه لوازم با کیفیت با برندهای معتبر باشید.

هنگامی که شما برای باشگاه خرید می کنید، مطمئن شوید که محصولاتی را انتخاب می کنید که از مارک های قابل اعتماد که سال هاست بهترین لوازم را می سازند، محصول خریداری کنید.

به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری کوتاه مدت برای خرید محصولی ارزان یا معمولی ارزش ندارد، این به معنای نگهداری، تعمیر بیشتر در درازمدت است. به جای تمرکز در بودجه کم، لوازم ورزشی خود را به عنوان یک سرمایه گذاری بلقوه تلقی کنید و از پیشنهاد های ارزشمند بهره مند شوید و هزینه های بلند مدت را پایین بیاورید.

انواع لوازم هوازی 

دستگاه های هوازی شامل افزایش ضربان قلب و پمپ کردن خون در اطراف بدن (عروق) است که باعث تقویت قلب و ریه ها می شود.

اگر شما می خواهید... 

وزن کم کنید و کالری سوزی بالا و افزایش نرخ متابولیسم (سوخت و ساز)

سطح کلی آمادگی خود را بهبود بخشید

خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را کاهش دهید

کاهش سطوح استرس و تنش

حفظ تناسب اندام و سلامت جسمی

 

لوازم ورزشی

هر ورزشی نیازمند به لوازم ایمنی خاص است که برای حفظ سلامتی ، ضروری خواهد بود

سپس تجهیزات زیر را در نظر بگیرید: 

برای خرید هر کدام از لوازم هوازی بالا، نخست باید نیازهای خود و سپس دستگاه مورد نظرتان را بشناسید.

انواع لوازم بدنسازی 

تجهیزات بدنسازی و قدرتی شامل ورزش برای پرورش و افزایش توده عضلانی است. با استفاده از وزن سبک تر با تکرار بیشتر، به عنوان مثال، بلند کردن 1 کیلوگرم 20 بار تکرار به جای 10 کیلوگرم 2 بار تکرار، متابولیسم خود را افزایش دهید و به افزایش توده عضلانی خود کمک کنید.

اگر شما می خواهید... 

کاهش وزن هنگام افزایش توده عضلانی

بهبود هماهنگی، کنترل عضلانی و تحرک

پشتیبانی از استخوان ها و مفاصل

بهبود میزان متابولیسم

ریسک آسیب را کاهش دهید

سپس تجهیزات زیر را در نظر بگیرید: 

دستگاه بدنسازی چند کاره

وزنه ها (دمبل، هالتر و وزنه های آزاد)

پیلاتس

وسایل مقاومت وزنی (تی آر ایکس TRX)

وسائل جانبی بدنسازی (میز دراز و نشست، میز پرس سینه و غیره ...)

انواع لوازم جانبی

برای به حداکثر رساندن برنامه تناسب اندام، نظارت ورزشی، جلوگیری از آسیب دیدن و راحتی در هنگام ورزش کردن.

اگر شما می خواهید... 

کاهش خطر کمر درد و آسیب عضلانی را کاهش دهید.

بهبود وضعیت درست انجام حرکت

آرامش بیشتر داشته باشید.

خودتان را به روال تناسب اندام نزدیک کنید.

سپس تجهیزات زیر را در نظر بگیرید: 

قبل از انجام هر فعالیت ورزشی جدید، مهم است که یک بررسی کامل سلامتی داشته باشید. بدانید از نظر فیزیکی در چه جایگاهی هستید، اگر دچار افزایش وزن شدید هستید و از چاقی رنج می برید، نباید سریعا از لوازم بدنسازی استفاده کنید. بهتر است نخست چربی های خود را از طریق دستگاه های هوازی بسوزانید.

اگر در مرحله هستید که نیاز به پرورش عضلات خود دارید، ماشین های مقاومتی و وزنه های آزاد اغلب ابزار بسیار مفیدی برای شما است.

اگر قصد استفاده از هر تجهیزات ورزشی را دارید، حتما باید بدانید چگونه از آن استفاده کنید. اکثر قطعات هوازی دارای دستورالعمل استفاده هستند. مهم است قبل از به کارگیری دستگاه، آن را به خوبی بشناسید، زیرا هر یک از مدل ها متفاوت هستند. همچنین درباره نحوه فروش و لیست قیمت، بررسی های لازم را انجام دهید.

اگر شما نیز معتقدید که زندگی یک ورزش است؛ بنابراین باید اعتقاد داشته باشید که تنها با فعال بودن به این شعار نمی‌توان دست یافت؛ بلکه وسایل و لوازم ورزشی مناسب نیز در رسیدن به این هدف تأثیر گذار خواهند بود.

باید در نظر داشت که خریداری و تهیه لوازم ورزشی مناسب برای خود به اندازه ورزش کردن مهم است و با صرف وقت کافی و انتخاب لوازم ورزشی مناسب می‌توان به نتایج بهتری دست یافت. امروزه با گسترش و پیشرفت صنعت لوازم ورزشی انواع مختلفی از این لوازم در دسترس هستند. برند‌ها و مدل‌های مختلفی از این لوازم برای خریداری و استفاده وجود دارند. شاید خریداری یک قلم از انواع لوازم ورزشی به نظر کار بسیار ساده‌ای برسد اما در حقیقت این کار پیچیده‌ای است که نیازمند صرف وقت و دقت کافی می‌باشد. خرید هر لوازم ورزشی مناسب به میزان پول شما بستگی دارد. اما چند فاکتور مهم دیگر نیز  وجود دارد که در هنگام خرید باید به آنها توجه داشت.

خرید لوازم ورزشی

ایمنی

هیچ فرقی نمی‌کند که یک ورزشکار حرفه ای هستید یا تنها برای سرگرمی ورزش می‌کنید در هر صورت باید به سلامتی خود فکر کنید. هر ورزشی نیازمند به لوازم ایمنی خاص است که برای حفظ سلامتی استفاده از این لوازم ضروری خواهد بود. برای مثال وقتی که به ورزش‌هایی چون اسکیت، راگبی و بیسبال می‌پردازید استفاده از کلاه ایمنی امری بسیار مهم و ضروری خواهد بود. 

کیفیت

برای رسیدن به نتایج مناسب از لوازم ورزشی، داشتن کیفیت فاکتوری کلیدی است. یک ورزشکار نیازمند است لوازمی را برای ورزش کردن تهیه کند که بتواند به آنها اعتماد داشته باشد؛ به‌خصوص زمانی که دوام و کیفیت لوازم مورد تاکید است. برای اطمینان از انتخاب مناسب سعی کنید برندهای معروف و قابل اطمینان را خریداری کنید. اگرچه ممکن است این عمل باعث صرف هزینه‌های بیشتری شود؛ اما با توجه به دوام این کالاها به مرور زمان و در طولانی مدت خریداری کردن این لوازم و برندها سودمند خواهد بود.

نیاز خود را ارزیابی کنید

در کنار کیفیت و ایمنی یکی دیگر از فاکتورها در انتخاب لوازم ورزشی مناسب انتظارات شما از آن لوازم است. ابتدا باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید.‌  به‌طور مثال چه نوع تمرینات ورزشی انجام می دهید؟ آیا ورزش‌های هوازی انجام می دهید یا بدنسازی می‌کنید؟ و سوالات دیگری از این دست که باید قبل از خرید هر نوع از لوازم ورزشی مد نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن این مسائل می‌توانید نیاز خود را شناسایی کرده و انتخاب مناسبی داشته باشید.

از افراد حرفه‌ای نظر بخواهید

اگر در اطراف خود کسی را می‌شناسید که به‌طور حرفه‌ای به ورزش مورد علاقه شما می‌پردازد نظر او را درخصوص وسایل و لوازم ورزشی بخواهید. بی‌شک او با توجه به تجربیات فراوان خود می‌تواند در انتخاب شما، راهنمایی موثر باشد.

فرقی نمی‌کند چه ورزشی انجام می‌دهید، تقریبا همگی از اهمیت ورزش برای تندرستی و نشاط در زندگی آگاه هستیم. اگر شما هم اهل ورزش هستید، بهتر است در طول هفته، به‌صورت منظم و با تجهیزات مناسب ورزش کنید. در این جا سعی می‌کنیم پوشاک و لوازم مخصوص رشته‌ی ورزشی بدن‌سازی را نیز معرفی کنیم.

لباس

برای ورزش بدن‌سازی سعی کنید از لباس‌هایی استفاده کنید که به شما آزادی عمل بیشتری به هنگام انجام حرکات می‌دهند. تیشرت‌های آستین‌کوتاه، شلوارک و شورت ورزشی بهترین انتخاب برای این منظور خواهند بود. علاقه‌مندان به استفاده از ست لباس‌های ورزشی، تی‌شرت‌های آستین‌بلند و شلوار باید در انتخاب جنس آن‌ها دقت کنند؛ چون در ورزش بدن‌سازی تعریق بیشتری صورت می‌گیرد. استفاده از لباس‌هایی با جنس ترکیبی پلی‌استر و نخ هم از نظر مقاومت و هم از نظر جریان‌داشتن هوا از گزینه‌های هوشمندانه است.

قمقمه و شیکر

استفاده از آب و مایعات در هنگام فعالیت‌های ورزشی بسیار توصیه شده است؛ چون به هنگام ورزش، تعریق صورت می‌گیرد و آب بدن کاهش می‌یابد. همچنین مصرف آب باعث حفظ شادابی و سرحال‌ماندن ورزشکاران می‌شود. استفاده از قمقمه یکی از راحت‌ترین راه‌های حمل و نگهداری مایعات در ورزش بدن‌سازی است. دقت در انتخاب جنس، حجم و ضدنشت‌بودن از معیارهای اصلی خرید قمقمه است. شیکرها از وسایلی هستند که در ورزش‌هایی مثل بدن‌سازی کاربرد زیادی دارند. شیکرها نوعی قمقمه‌ محسوب می‌شوند که برای مخلوط‌کردن آب با مکمل‌های ورزشی کاربرد دارند. 

کفش

کفش‌ مخصوص دویدن و پیاده‌روی انتخاب خوبی برای استفاده در ورزش بدن‌سازی است. این کفش‌ها باید برای انواع حرکات انعطاف‌پذیر بوده و همچنین دارای منافذی برای تهویه باشند تا در طول تمرین از تعریق بیش از اندازه‌ی پا جلوگیری کنند و پا را خشک نگه ‌دارند. از کفشی استفاده کنید که لایه‌ی میانی منعطفی دارد. لایه‌ی میانی به قسمتی از کفش گفته می‌شود که بین کف پا و زیره قرار دارد. منعطف‌بودن لایه‌ی میانی باعث می‌شود وقتی با این کفش روی تردمیل می‌دوید، فشارهای وارده از سمت سطح به کف پا نرسند و توسط این لایه جذب شوند؛ درنتیجه راحتی بیشتری را تجربه کنید.

لوازم پوششی و محافظت‌‎کننده‌ی ورزشی

بدون شک فعالیت‌های ورزشی برای بالابردن سطح آمادگی جسمانی و سلامتی بدن انجام می‌شوند. همانند همه‌ی ورزش‌ها در زمان انجام ورزش‌های سنگینی مثل بدن‌سازی هم ممکن است به دلیل رعایت‌نکردن اصول اولیه‌ی تمرین یا فشار بیش از حد، دچار آسیب‌دیدگی شوید. بیشترین احتمالی آسیب‌دیدگی مربوط به مفاصل، کمر و ستون فقرات است. برای جلوگیری از هرگونه آسیب‌ بهتر است در ورزش بدن‌سازی از لوازم پوششی و محافظت‌کننده‌ای چون کمربند، مچ‌بند، زانوبند، دستکش و لیفت وزنه‌برداری استفاده کنید

ضدتعریق و حوله

اگر می‌خواهید به ورزش بدن‌سازی بپردازید، مطمئنا این فعالیت در فضای بسته‌ی باشگاه انجام خواهد گرفت. رعایت بهداشت یکی از اصول انجام فعالیت‌های بدنی در فضاهای بسته است. به دلیل فعالیت بدنی سنگین، تعریق زیادی اتفاق می‌افتد؛ بنابراین حتما از حوله حین ورزش استفاده کنید. استفاده از رول‌های ضدتعریق و خوش‌بوکننده‌ها قبل و پس از تمرین توصیه می‌شود.

کوله و ساک ورزشی

در انتخاب کوله و ساک ورزشی به مشخصاتی مانند جنس، سبک و جاداربودن توجه کنید. از کوله‌هایی استفاده کنید که بندهای آن برای حمل آسان با جنس فوم تقویت شده‎اند. در صورتی که تعداد لوازم ورزشی همراه شما زیاد است، ساک‌های ورزشی به دلیل فضای زیاد، انتخاب خوبی خواهند بود. در برخی از ساک‌های ورزشی، محل قرارگیری کفش و لباس جداگانه در نظر گرفته شده است تا از تماسشان باهم جلوگیری شود.

آیا داشتن یک باشگاه خانگی برای شما گزینه مناسبی است؟

داشتن یک باشگاه در خانه باعث می‌شود، ورزش کردن خیلی راحت‌تر و در دسترس‌تر باشد. اما این کار برای همه گزینه مناسبی نیست! صرفا خرید چند وسیله بدنسازی و گذاشتن آنها در گوشه‌ای از خانه از شما یک ورزشکار نمی‌سازد. موضوع مهم‌تر این است که بتوانید از این لوازم و وسایل به خوبی استفاده کنید. برای اینکه ببینید داشتن یک باشگاه در خانه گزینه مناسبی برای شما هست یا نه باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

انگیزه

بعضی از افراد اهل تنهایی ورزش کردن نیستند! یعنی لازم دارند در محیطی ورزش کنند که در اطرافشان افراد دیگر هم مشغول ورزش‌کردن باشند و این موضوع به آن‌ها انگیزه می‌دهد. اگر شما هم از آن دسته هستید که باید هنگام تمرین هم‌تمرینی داشته باشید یا با دیگر ورزشکاران در مورد حرکات ورزشی و دیگر مباحث صحبت کنید تا انگیزه پیدا کنید، سراغ باشگاه در خانه نروید. چرا که داشتن انگیزه برای ورزش کردن از راحتی و در دسترس بودن باشگاه مهم‌تر است.

شرایط زندگی در خانه

اگر با ورزش کردن در محیط خلوت مشکلی ندارید مورد دیگری که باید در نظر بگیرید شرایط زندگی‌تان در خانه است. آیا بچه دارید؟ اگر بچه دارید مزیت ورزش کردن در خانه این است که دیگر لازم نیست آن‌ها را در خانه تنها بگذارید و یا به کسی بسپارید. البته ورزش کردن نیاز به تمرکز حواس دارد و باید فرزندان‌تان را به گونه‌ای مدیریت کنید که باعث اخلال در ورزش کردن شما نشوند.

فضای مورد نیاز

مورد دیگری که در زمینه شرایط خانه باید در نظر بگیرید این است که فضای مناسبی در خانه در اختیار داشته باشید که وسایل باشگاه‌تان را در آن قسمت نگه دارید. اگر محیط خانه‌تان کوچک‌تر از آن است که چند مترمربع برای باشگاه‌تان کنار بگذارید، بهتر است که فضای خانه را بیش از این تنگ نکنید و از خدمات باشگاه‌های ورزشی نزدیک به محل سکونت‌تان استفاده کنید.

میزان فضای مورد نیاز برای درست کردن باشگاه در خانه، به وسایلی که می‌خواهید تهیه کنید بستگی دارد. وزنه‌ها جای زیادی نمی‌گیرند اما وسایلی مثل تخته پرس و تردمیل جاگیرند. مثلا برای قرار دادن یک تردمیل در باشگاه‌تان، به حدود ۲ متر طول و نیم متر فضای خالی در هر دو طرف دستگاه نیاز دارید.

آیا راه اندازی یک باشگاه خانگی هزینه زیادی لازم دارد؟

لوازم باشگاه خانگی

برای درست کردن یک باشگاه شخصی در خانه حتما لازم نیست که هزینه‌های هنگفتی را متحمل شوید. بعضی از افراد می‌خواهند بهترین و مجهزترین باشگاه را در خانه درست کنند، اما باید بدانید که اینجا جای ایده‌آل‌گرایی نیست! هدف اصلی سلامتی و تندرستی شماست نه داشتن بهترین باشگاه خانگی شهر.

بعضی از باشگاه‌های خانگی پُر هستند از وسایلی که حتی یکبار هم توسط صاحبشان مورد توجه و استفاده قرار نمی‌گیرند! پس ایده‌آل‌گرایی را کنار بگذارید و به جای هزینه کردن ده‌ها میلیون تومان برای ایجاد یک باشگاه خانگی لاکچری به فکر یک باشگاه جمع و‌جور اما کاربردی باشید.

توجه داشته باشید که لازم نیست از همان ابتدا همه وسایل باشگاه‌تان را بخرید! باشگاه شما می‌تواند به مرور زمان تکمیل شود. با وسایل پایه شروع کنید. می‌توانید با یک مربی مشورت کنید تا برنامه تمرینی مناسبی برای شما تنظیم کند و بر اساس آن، وسایل ضروری و پایه را خریداری کنید.

با گذشت زمان و متناسب با برنامه‌های تمرینی جدیدتان می‌توانید وسایل و لوازم مورد نیاز را به باشگاه‌تان اضافه کنید. فراموش نکنید که گزینه تعویض وسایل و یا استفاده از لوازم دست دوم هم روی میز است که می‌تواند باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌‌های شما شود.

لیست قیمت انواع لوازم ورزشی را ببینید

چگونه فضای باشگاه خانگی را از فضای خانه متمایز کنیم؟

باشگاه خانگی

درست است که هدف از ایجاد یک باشگاه در خانه این است که برای ورزش کردن مجبور نباشیم از خانه خارج شویم، اما برای داشتن انگیزه کافی و ایجاد حس و حال تمرین کردن لازم است که جو باشگاه خانگی شما از جو خانه، اتاق خواب یا اتاق نشیمن متمایز باشد. وگرنه جو خانه بیشتر ذهن شما را به سمت استراحت و لم دادن روی مبل می‌برد تا تحمل فشار یک تمرین اساسی!

برای این کار می‌توانید با استفاد از برچسب‌ها، کف‌پوش‌ها و یا زیراندازها کف محیط باشگاه در خانه خود را از کف دیگر نقاط خانه متمایز کنید. همچنین با زدن پوسترهای ورزشی به دیوارها حال و هوای ورزشی و پر انرژی به باشگاه‌تان بدهید و ذهن‌تان را برای یک تمرین جدی آماده کنید. آینه را هم فراموش نکنید. با نصب آینه در مکان‌های مناسب در باشگاه خانگی خود، هم فضای حرفه‌ای‌تری فراهم می‌کنید و هم می‌توانید حرکات خود را زیر نظر بگیرید تا به قول امروزی‌ها اشتباه نزنید‍!

مشاهده قیمت آینه بزرگ مناسب ورزش در خانه

وسایل و لوازم مورد نیاز برای درست کردن یک باشگاه در خانه

لوازم و وسایل بدنسازی و فیتنس تنوع بسیار زیادی دارند و مسلما ما  در اینجا نه می‌توانیم و نه می‌خواهیم که همه این وسایل را معرفی کنیم. اما سعی می‌کنیم تا جایی که امکان دارد وسایل پایه‌ای که برای یک باشگاه خانگی جمع و جور و کاربردی لازم‌اند را از قلم نیندازیم. در این راستا لوازم ورزشی برای یک باشگاه در خانه را به دو دسته وسایل مربوط به تمرینات هوازی و کنترلی و وسایل مربوط به تمرینات قدرتی تقسیم می‌کنیم.

وسایل مربوط به تمرینات هوازی و کنترلی

تمرینات هوازی برای چربی‌سوزی ضروری‌اند و برای تنظیم فشار خون، کاهش کلسترول و افزایش متابولیسم بدن مفید هستند. این مطلب در مورد مزایای تمرینات هوازی نیست اما این‌ها را گفتیم که به اهمیت تمرینات هوازی اشاره کنیم و بگوییم که چرا لازم است که در باشگاه خانگی خود از وسایل مربوط به تمرینات هوازی بهره ببرید. اکثر ورزش‌های هوازی نیازی به وسیله خاصی ندارند. اما انواع وسایل کاربردی برای انجام تمرینات هوازی نیز وجود دارد که در اینجا به معرفی چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم:

۱- زیر انداز ورزشی

همانطور که گفتیم اکثر حرکات هوازی نیازی به وسیله خاصی ندارند اما نمی‌توان اهمیت زیرانداز ورزشی در انجام این حرکات را نادیده گرفت. زیرانداز ورزشی برای انواع تمرینات هوازی خوابیده و نشسته، تمرین‌های مخصوص یوگا، ایروبیک و پیلاتس و هر نوع تمرینی که نیاز به سطح نرم، صاف و تمیز دارد، مناسب هستند و باعث افزایش کیفیت و ایمنی تمرینات شما خواهند شد.

بسته به نوع تمریناتی که در برنامه خود دارید زیرانداز مناسب با آن تمرین را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای یوگا بهتر است زیراندازی با ضخامت متوسط ۳ تا ۵ میلی متر انتخاب کنید. یا اگر دچار آسیب‌دیدگی در یک ناحیه از اعضای بدن‌تان هستید به ضخامت بیشتری نیاز دارید و بهتر است زیراندازهایی را خریداری کنید که ۱۰ تا ۱۲ میلی‌متر ضخامت دارند.

مشاهده پرفروش‌ترین زیراندازهای ورزشی

۲- طناب

این همراه قدیمی تمرینات هوازی همچنان یکی کاربردی‌ترین وسایل در این تمرینات به حساب می‌آید. در کمترین فضا و با هزینه‌ای مناسب می‌توانید طناب بزنید. این تمرین با وجود سادگی توانایی زیادی در سوزاندن کالری دارد.

جدیدترین طناب‌های ورزشی را ببینید

۳- حلقه لاغری

یکی از وسایل جذاب باشگاه خانگی حلقه لاغری‌ است! این وسیله ورزش و سرگرمی را با هم ترکیب می‌کند و می‌توانید با انجام حرکات موزون هم سرحال بیایید و هم وزن کم کنید! این وسیله روی ناحیه شکم تمرکز دارد و به شما کمک می‌کند که روی کم کردن سایز تمرکز کنید. حلقه لاغری یک کالری‌سوز حرفه‌ای است! تنها با ۱۰ دقیقه انجام حرکات موزون می‌توانید ۱۰۰ کالری بسوزانید. شاید در ذهن شما کار با این وسیله یک ورزش زنانه به حساب بیاید اما واقعیت این است که آقایان هم می‌توانند روی این وسیله نشاط‌آور حساب کنند.

محبوب‌ترین انواع حلقه لاغری را ببینید

۴- توپ و حلقه پیلاتس

باشگاه خانگی

توپ پیلاتس یک وسیله تمرینی چند منظوره است که تمرینات خاص به خود را دارد. این توپ‌ها برای تمرین‌های تعادلی استفاده می‌شوند و روش‌های تمرینی خاصی دارند که باید یاد بگیرید. در انتخاب توپ پیلاتس باید به دو عامل اساسی توجه کنید: اندازه و وزن قابل تحمل توپ. اندازه توپ را باید متناسب با قدتان انتخاب کنید. همچنین باید توپی را انتخاب کنید که محدوده تحمل وزن آن از وزن شما بیشتر باشد.

مشاهده قیمت تمام سایزهای توپ پیلاتس

حلقه پیلاتس هم یک وسیله جمع و جور و کاربردی است که ضمن اینکه فضای زیادی از باشگاه در خانه شما را اشغال نمی‌کند می‌توانید حرکات مختلفی از پیلاتس را با آن انجام دهید. از این حلقه در ورزش یوگا هم استفاده می‌شود و به همین دلیل به حلقه یا رینگ یوگا هم معروف است. از این حلقه می‌توان برای انجام تمرینات کنترلی، تعادلی و استقامتی استفاده و روی عضلات پا، ران، نیم‌تنه، شکم و غیره کار کرد.

۵- تخته استپ و استپر

تخته استپ یکی از وسایل کاربردی ایروبیک است. به بیان کاملا ساده این وسیله یک پله در اختیار شما می‌گذارد تا با انجام حرکات پرانرژی روی آن کالری بسوزانید. تمرین با این وسیله ورزشی باعث افزایش ضربان قلب شده و توانایی بالایی در کمک به چربی‌‌سوزی شما دارد. این وسیله ساده قیمت بالایی ندارد و فضای زیادی هم  اشغال نمی‌کند و گزینه مناسبی برای قسمت وسایل هوازی  باشگاه در خانه شماست.

استپر هم یک دستگاه هوازی است که دو پدال دارد و دو دسته برای حفظ تعادل. با قرار دادن پاها روی پدال‌ها می‌توانید به طور ثابت آن‌ها را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. به این ترتیب بالا رفتن از پله یا راه رفتن در شیب و کوهنوردی شبیه‌سازی می‌شود و باعث می‌شود ضمن بالا رفتن ضربان قلب‌تان کالری بسوزانید. این دستگاه مدل‌های مختلف و متنوعی دارد.

این دستگاه نسبت به تجهیزات قبلی گران‌تر است و مدل‌های مختلف آن از چند صد هزار تومان تا چندین میلیون تومان قیمت دارند. همچنین برای قرار دادن آن در باشگاه‌تان فضای بیشتری نیاز دارید.

۶- دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت باشگاه خانگی

همانطور که از اسم این وسیله مشخص است و احتمالا با آن آشنایی دارید دوچرخه‌ای است که شما را به نفس‌نفس می‌اندازد اما جایی نمی‌رود! پس در یک محیط کوچک دوچرخه‌ای دارید که هرمسافتی که بخواهید را برای شما طی می‌کند و برای‌تان کالری می‌سوزاند! مدل‌های مختلف دوچرخه، از دوچرخه‌های ساده تا  دوچرخه‌های دیجیتال برنامه‌پذیر، امکانات و قیمت مختلفی دارند که می‌توانید متناسب با خواسته و نیازتان یکی را انتخاب کنید.

۷- تردمیل

اما نوبتی هم باشد نوبت یکی از گران‌ترین و جاگیر‌ترین وسیله تمرینات هوازی است! با این دستگاه می‌توانید با سرعت‌های مختلف در شیب‌های مختلف روی صفحه دستگاه راه بروید و بدوید. تردمیل هم انواع مختلفی دارد که بررسی آ‌ن‌ها و نکاتی که باید هنگام خرید آن بدانید در حوصله این مطلب نیست و مطلب دیگری طلب می‌کند. اما از آنجایی که این وسیله قیمت بالایی دارد هنگام خرید باید حتما در مورد مدل‌های مختلف آن مطالعه کنید تا انتخاب دقیق‌تری داشته باشید که بیشترین تناسب را با نیازتان داشته باشد.

مطالب آموزشی مرتبط:

چند نکته مهم برای ورزشکاران در هنگام تمرین با غلتک فوم

چند نکته مهم برای ورزشکاران در هنگام تمرین با غلتک فوم

غلتک های فوم ابزاری رایج برای کمک به ورزشکاران برای آزاد کردن گره های عضلانی یا نقاط محرک است. ....

چند نکته مهم برای ورزشکاران در هنگام تمرین با غلتک فوم

7 نکته ضروری برای افزایش فاصله و استقامت در هنگام دویدن

7 نکته ضروری برای افزایش فاصله و استقامت در هنگام دویدن

دویدن مسیر: افزایش فاصله و استقامت: فلسفه های زیادی در مورد چگونگی آموزش بهترین راه برای افزایش فاصله و استقامت وجود دارد. ....

7 نکته ضروری برای افزایش فاصله و استقامت در هنگام دویدن

آموزش سرعت: چگونه سریعتر بدوید

نواع تمرینات هوازی و مزایای آنها

ورزشهای هوازی مناسب برای کسانی که زانو درد دارند.

۱۰ نکته‌ی هوازی برای کاهش وزن سریع‌تر

بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

کدام دستگاه ورزشی خانگی برای لاغری و سوزاندن چربی مناسب است؟

   محصولات مشابه