مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که تصمیم گرفتیم تا ورزش را به طور جدی شروع کنیم اما به دلیل دور بودن باشگاه تا خانه یا کمبود وقت یا هر دلیل دیگری تصمیم گرفتیم با هزینه های زیادی تجهیزات ورزشی را خریداری کرده و در خانه ورزش کنیم. اما این تجهیزات معمولا بعد از مدتی به نظر بلا استفاده می آیند یا به عبارتی ما نمی دانیم که دقیقاً چگونه باید از آن ها به بهترین شکل استفاده کنیم. با آل اسپرت همراه باشید تا شما را با مهم ترین وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه آشنا کنیم.

چگونه یک باشگاه خانگی برای خود بسازیم؟

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

متاسفانه این باور غلط وجود دارد و خیلی ها بر این باورند که هزینه باشگاه خانگی باید بسیار زیاد باشد در غیر این صورت نمی تواند کمکی به سلامتی و تندرستی ما بکند. اما لازم است بدانید که شما نباید به دنبال ساخت یک باشگاه فوق العاده مجهز در خانه خود باشید و لازم است توقعات خود را کمی پایین بیاورید زیرا که هدف داشتن یک باشگاه مجهز نیست بلکه حفظ سلامتی و شادابی است.
در منزل دوستان و آشنایان خود و شاید حتی خودمان می بینیم که باشگاه های مجهز با هزینه های بسیار بالایی ساخته شده که بسیاری از وسایلش استفاده نشده چرا که ما حاضر نیستیم کمی کوتاه بیاییم و به جای هزینه کردن میلیون ها تومان برای داشتن یک باشگاه فوق مجهز و لوکس دنبال ایجاد یک باشگاه با هزینه های محدود اما قابل استفاده باشیم.
یک مسئل های که باید به آن توجه شود این است که هیچ الزامی برای این که باشگاه از روز اول کامل باشد وجود ندارد. باشگاهی خانگی ما میتواند در گذر زمان مجهزتر شود. برای این کار کافی است در ابتدا با مشورت متخصصین این حوزه و پس از دریافت برنامه ورزشی از مربی باشگاه فقط وسایلی که برای شروع نیاز داریم و در واقع وسایلی که جز ابتدایی ترین تجهیزات حساب می شوند را تهیه کنیم.
با سپری شدن زمان و اضافه شدن موارد جدید به برنامه ورزشی که مربی باشگاه به شما می دهد در صورت لزوم میتوانید باشگاه خود را کمی مجهزتر کنید. برای صرفهجویی و کاهش هزینهها میتوانید روی تجهیزات دسته دوم یا تعویض با وسایلی که دارید هم فکر کنید.
چگونه تجهیزات ورزشی که برای ایجاد باشگاه خانگی احتیاج داریم را انتخاب کنیم؟

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

همانطور شما نیز می دانید وسایل و تجهیزات ورزشی در حوزه بدنسازی و پرورش اندام بسیار گسترده و متنوع است از این جهت ما در اینجا نه میتوانیم و نه قصد معرفی تمام این تجهیزات را داریم اما تلاش مان بر این است تا مطالب کلی که برای شروع خریداری تجهیزات مفید است را عنوان کنیم. در ابتدا لازم است تا تجهیزات ورزشی را به دو دسته تجهیزات مربوط به تمرینات هوازی و تجهیزات مربوط به تمرینات قدرتی دسته بندی کنیم.

وسایل مخصوص ورزش های هوازی

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

ورزش های هوازی در چربی سوزی بسیار موثرند و همچنین فشار خون را تنظیم کرده و باعث کاهش کلسترول خون و بالا بردن متابولیسم بدن می شوند این مطالب در خصوص اهمیت بالای ورزش های هوازی گفته شد به این دلیل که بدانید چرا در خانه بهتر است از وسایل مختص به این ورزش استفاده کنید. همانطور که می دانید بیشتر تمرینات هوازی نیازمند تجهیزات خاصی نیستند اما با این حال وسایل بسیاری برای انجام دادن این ورزشها وجود دارد که در این قسمت به این مطالب خواهیم پرداخت.

زیراندازهای مخصوص ورزش

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

ورزش های هوازی اکثراً نیازمند وسایل مخصوص نیستند اما برای انجام آن ها شما حتما به یک زیرانداز نیاز دارید. استفاده از زیرانداز به این جهت است که حرکات خوابیده و نشسته ورزش های یوگا، پیلاتس و هر ورزشی که باید روی سطوح صاف باشد نیاز به زیرانداز مخصوص دارند چرا که سبب کیفیت و امنیت بیشتر در تمرینات می شود. باید زیرانداز را با توجه به نوع ورزش و تمرینی که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید مثلاً برای ورزشی مثل یوگا از زیراندازهایی با با ضخامت ۳ تا ۵ میلی متر یعنی متوسط استفاده کنید. استفاده از زیرانداز با ضخامت بیشتر که در حدود ۱۰ تا ۱۲ میلی متر هستند برای افرادی که در قسمتی از بدنشان آسیب دیدگی دارند توصیه می شود. استفاده از زیر انداز یا همان مت علاوه بر اینکه حرکت های شما را در ورزشهایی مثل پیلاتس و یوگا بهتر می کند تعادل شما را نیز بیشتر میکند. در حرکت های مخصوص شکم و پهلو و سایر ورزش هایی که شما باید دراز بکشید استفاده از زیرانداز بسیار اهمیت دارد.

طناب یکی از قدیمی ترین و با پرکاربردترین وسایل در ورزش های هوازی به شمار می رود. طناب زدن این امکان را به ما می دهد تا در فضایی هر چند کوچک و با کمترین هزینه  ورزش کنیم.

حلقه لاغری

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

از ویژگی های جذاب این تمرین تفریح و ورزش توامان با هم است. شما می توانید همزمان هم کالری بسوزانید، هم شاداب شوید. ورزش به وسیله حلقه روی قسمت شکم تاثیر می گذارد و باعث کم کردن سایز می شود. با استفاده از حلقه شما در زمانی کوتاه می توانید مقدارزیادی کالری بسوزانید. به عنوان مثال با ده دقیقه حلقه زدن ۱۰۰ کالری میسوزانید. از آن  جایی که حلقه زدن شبیه به حرکات موزون است ممکن است فقط خانم ها سمت آن بروند اما باید بدانید آقایان هم میتوانند با استفاده از این وسیله هم وزن کم کنند هم شاداب شوند.

توپ و حلقه پیلاتس

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

درابتدا شما باید بدانید که برای استفاده از توپ و حلقه پیلاتس نیاز به آموزش دارید. با استفاده از توپ پیلاتس می توانید انواع مختلفی از تمرین ها را انجام دهید که اکثراً تمرین هایی تعادلی هستند. برای خرید توپ پیلاتس باید توجه کنید توپی که انتخاب می کنید چه سایزی دارد و چه مقدار وزن را می تواند تحمل کند. اندازه توپ باید هماهنگ با قد شما باشد همچنین توپ باید بتواند وزنی بیشتر از وزن شما را تحمل کند.

حلقه پیلاتس نیز وسیله ای پرکاربرد است که با توجه به اندازه کوچک آن به فضای بزرگی نیاز ندارد. جالب است بدانید که از حلقه پیلاتس در یوگا نیز استفاده می شود و به همین سبب به آن حلقه یوگا یا رینگ یوگا هم میگویند. اکثر تمریناتی که با حلقه پیلاتس انجام می شود کنترلی، تعادلی و استقامتی هستند و تمرکز این تمرینات روی ماهیچه های پا، ران، نیم تنه، شکم  و… است.

تخت استپ و استپر

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

تخت استپ از وسایلی است که در ایروبیک کاربرد فراوان دارد. این وسیله پله ای شکل به شما اجازه می-دهد تا روی آن ورزش های پرتحرکی را انجام دهید که موجب بالارفتن ضربان قلب و درنتیجه چربی-سوزی می شود. خوب است بدانید که این وسیله قیمت بالایی هم ندارد و در بخش تمرینات هوازی باشگاه فضای زیادی نیز اشغال نمی کند.

دستگاه استپر هم از وسایل هوازی به شمار می رود. این دستگاه شامل دو جای پا و دو دسته می شود تا تعادل خود را با آن حفظ کنید. شما پاهای خود را روی پدال ها قرار می دهید و سعی می کنید که آن ها را به سمت بالا و پایین هل دهید. تمرین روی این دستگاه این حس را به شما می دهد که دارید از کوه یا یک راه پله بالا می روید و منجر به بالا رفتن ضربان قلب و درنتیجه چربی سوزی می شود. برای تهیه این دستگاه باید هزینه بیشتری نسبت به وسیله هایی که تا اینجا گفته شد کنار بگذارید. دستگاه استپر مدل های مختلفی دارد که قیمت آن ها در بازه ی صدها هزار تومان تا چندین میلیون تومان متغییراست و در باشگاه نیز به مکان خالی بزرگتری نیاز دارند.

دوچرخه ثابت

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

همان طور که انتظار می رود این وسیله دوچرخه ای است که منجر به تحرک و بالا رفتن ضربان قلب شما و کالری سوزاندن می شود بدون آن  که از جای خود تکان بخورد. شما می توانید برای باشگاه خود یک دوچرخه ساده بخرید یا دوچرخه ای تهیه کنید که قابلیت برنامه ریزی داشته باشد بسته به هزینه ای  که می-خواهید بکنید انواع مختلف آن در اختیار شما قرار می گیرد.

اگر می‌خواهید به تناسب اندام موردنظرتان برسید و بدنتان ظاهر بهتری پیدا کند، لزوما نیازی به هزینه‌کردن آن‌چنانی نخواهید داشت. سالم و روی فرم نگه‌داشتن بدن بیش از هر چیز دیگری به تقویت اراده و تعهد شما بستگی دارد. اگر از قبل، تصمیم جدی برای حفظ سلامتی و پایبندی به برنامه ورزشی مشخصی را نگرفته باشید، هزینه‌کردن برای انتخاب بهترین مربی خصوصی و رفتن به به‌روزترین باشگاه‌های ورزشی بی‌فایده خواهد بود. بنابراین با داشتن انگیزه و تعهد کافی، حتی در فضای گرم و ایمن خانۀ خودتان هم قادر به ورزش‌کردن خواهید بود. در این مطلب، تعدادی از بهترین وسایل ورزش در خانه را معرفی می‌کنیم. با تهیه‌کردن این ابزار، از رفتن به باشگاه بی‌نیاز خواهید شد و امکان انجام تعداد زیادی از حرکات ورزشی را در خانه پیدا خواهید کرد. همراه ما باشید.

تردمیل

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

تردمیل از وسایلی است که برای خرید آن نیاز به اطلاعات زیاد و پول زیادی دارید. البته در باشگاه خود نیز باید فضای زیادی را به آن اختصاص دهید. شما لازم است تا انواع مختلف تردمیل را بشناسید تا بتوانید با توجه به انتظارات و بودجه خود انتخاب درستی داشته باشید. با استفاده از تردمیل می توانید در مکان ثابتی پیاده روی کنید یا سرعت خود را بالاتر هم ببرید. به علاوه می توانید انتخاب کنید که روی سطح صاف حرکت کنید یا روی سطح شیب دار و نکته آخر آنکه استفاده از تردمیل از موثرترین تمرینات هوازی است.

برای ورزش های قدرتی چه وسایلی نیاز دارید؟

 ورزش های قدرتی منجر به حجیم تر شدن و قدرتمند شدن عضلات و ماهیچه ها میشوند و مهم ترین حرکات برای بدنسازی و فیتنس هستند. برای کارکردن روی هرکدام از عضلات نیاز به یک دستگاه مخصوص هست اما از آنجا که میخواهیم یک باشگاه در خانه داشته باشیم نیازی نیست تا همه این دستگاه ها را تهیه کنیم. در این مطلب نیز ما وسایلی را معرفی می کنیم که برای باشگاه های خانگی مناسب است.

میزپرس و نیمکت بدنسازی

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

میزپرس وسیله ای است که به شما اجازه می دهد با یک دستگاه انواع مختلفی از تمرین ها را انجام دهید و البته انواع میزها ترکیب های مختلفی از ورزش ها را دارند. این میزها شامل صفحه های مختلف از وزنه ها می شود که به شما این امکان را می دهد تا ورزش های مختلفی را با یک دستگاه انجام دهید. ورزش هایی مانند پرس سینه، بالاسینه، زیرسینه، شکم، انجام تمرین هایی با دمبل و همچنین تمرین های سیم کش، جلوپا و پشت ران.

کاربرد میزها شبیه به نیمکت های بدنسازی نیز هست و اگر در باشگاه  خانگی خود فضای کافی برای تهیه این میزها را ندارید می توانید با استفاده از نیمکت های بدنسازی نیز تعداد زیادی از تمرین های قدرتی و مخصوصاً تمرین هایی که با دمبل انجام می شود را انجام دهید. با توجه به تمرین های زیادی که میتوانید روی این میز انجام بدهید قیمت آن ها به صرفه است. برای تهیه میزها نیاز به چند صدهزار تومان تا چند میلیون تومان پول دارید.

دمبل، هالتر و وزنه

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

وزنه ها از وسایل بسیار پرکاربرد در ورزش های قدرتی هستند که به شما این امکان را می دهند تا حرکات متنوعی را با آن ها انجام دهید. مخصوصا اگر یک میزپرس چند کاره دارید لازم است تا تعدادی هالتر و صفحات وزنه تهیه کنید. برای تهیه دمبل نیز خوب است بدانید که نیازی نیست تمام وزن های متفاوت آن را بخرید بلکه می توانید از دمبل هایی که وزن آن ها قابل کنترل است استفاده کنید و با این روش از اشغال فضای زیاد نیز جلوگیری میکنید.

میل شنا و بارفیکس

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

این وسایل ارزان قیمت به فضای زیادی نیاز ندارند و بهترین وسیله در باشگاه های خانگی به حساب می آیند. شما برای شنا رفتن الزاما نیاز به میله شنا ندارید اما میله به شما اجازه می دهد تا تقریباً ده تمرین قدرتی را با آن انجام دهید.

وسایل مورد نیاز برای ورزش در خانه

 میله بارفیکس نیز در چارچوب در نصب می شود و در تمرین هایی که روی دست ها تمرکز دارند بسیار پرکاربرد است.

کش تمرین

کش تمرین

کار با کش های تمرینی بسیار آسان است و با استفاده از آن می توانید ورزش های متفاوتی را انجام دهید. بعضی از انواع این کش ها دارای قرقره هستند و به در اتاق متصل می شوند. کار با این کش ها منجر به قوی شدن عضلات و رباط ها و لیگامنت ها می شود . کش ها نیز از وسایلی هستند که برای باشگاه های خانگی بسیار مناسب اند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

طناب ورزشی؛ از عالی ترین وسایل ورزش در خانه

وقتی صحبت از طناب‌های ورزشی می‌شود، معمولا این تصاویر در ذهن بسیاری از ما نقش می‌بندد: دخترخانم‌های کم‌سن‌وسال با لباس صورتی یا ورزشکارهای حرفه‌ای بوکس که در حال تمرین‌کردن با طناب هستند. اما واقعیت آن است که طناب یکی از وسایل ورزشی خانگی بسیار کارآمد است و به‌ویژه به کار افراد مبتدی و تازه‌کاری خواهد آمد که می‌خواهند هرچه سریع‌تر بدنشان را برای انجام حرکت‌های ورزشی دشوارتر آماده کنند؛ به‌علاوه که وسیله‌ای است ارزان‌قیمت و با کمی جست‌وجو، می‌توان انواع مختلف آن را در فروشگاه‌های وسایل ورزشی پیدا کرد.

طناب ورزشی از بهترین وسایل ورزش در خانه

طناب زدن نقش بسیار مؤثری در کالری سوزی دارد (۱۰ دقیقه طناب‌زدن معادل ۳۰ دقیقه نرم‌دویدن است) و نیز باعث چالاکی می‌شود؛ به این معنا که هماهنگی و تناسب میان حرکات اعضای بدن به‌طرز چشمگیری بیشتر می‌شود، چون هنگام طناب‌زدن بیشترین تمرکز روی پاها است.

هرچه بیشتر با طناب ورزشی تمرین کنید و انواع حرکت‌های قابل‌انجام با طناب را یاد بگیرید، تناسب اندام بهتری پیدا خواهید کرد.

اگر می‌خواهید تمرین با طناب ورزشی برایتان دشوارتر شود و نقش بهتری در تناسب اندامتان ایفا کند، می‌توانید یکی از انواع طناب‌های مخصوصی را بخرید که در دسته‌هایشان وزنه کار گذاشته شده است. البته این وزنه‌ها قابلیت جداشدن هم دارند و هر زمان که احساس کردید انجام حرکت برایتان بیش از حد دشوار شده است، می‌توانید وزنه‌ها را از دسته‌ها بیرون بیاورید.

دمبل؛ یکی از موردنیازترین وسایل ورزش در خانه

دمبل از دیگر وسایل ورزش در خانه

دمبل یکی از وسایل بدنسازی خانگی است که تهیه‌کردن آن حتما توصیه می‌شود. با استفاده از دمبل، در مقایسه با هالتر، حرکت‌های بیشتر و متنوع‌تری را می‌توان در برنامه ورزشی جا داد؛ به‌علاوه، دمبل از هالتر ارزان‌تر است و انتخابی مقرون‌به‌صرفه برای باشگاه خانگی است.

نکته دیگری که باعث محبوبیت دمبل می‌شود این است که در مقایسه با سایر تجهیزات و دستگاه‌های ورزشی، جابه‌جا کردنش راحت‌تر است؛ به‌این‌شکل می‌توان عضله‌های مختلف بدن را با تمرین‌های دمبل درگیر و تقویت کرد.

مطالب آموزشی مرتبط:

چند نکته مهم برای ورزشکاران در هنگام تمرین با غلتک فوم

چند نکته مهم برای ورزشکاران در هنگام تمرین با غلتک فوم

غلتک های فوم ابزاری رایج برای کمک به ورزشکاران برای آزاد کردن گره های عضلانی یا نقاط محرک است. ....

چند نکته مهم برای ورزشکاران در هنگام تمرین با غلتک فوم

7 نکته ضروری برای افزایش فاصله و استقامت در هنگام دویدن

7 نکته ضروری برای افزایش فاصله و استقامت در هنگام دویدن

دویدن مسیر: افزایش فاصله و استقامت: فلسفه های زیادی در مورد چگونگی آموزش بهترین راه برای افزایش فاصله و استقامت وجود دارد. ....

7 نکته ضروری برای افزایش فاصله و استقامت در هنگام دویدن

آموزش سرعت: چگونه سریعتر بدوید

نواع تمرینات هوازی و مزایای آنها

ورزشهای هوازی مناسب برای کسانی که زانو درد دارند.

۱۰ نکته‌ی هوازی برای کاهش وزن سریع‌تر

هنگام خرید لوازم ورزشی چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم

بهترین دستگاه‌های هوازی در بدنسازی

کدام دستگاه ورزشی خانگی برای لاغری و سوزاندن چربی مناسب است؟

   محصولات مشابه