مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

هدف: ایجاد اردوگاه کمپینگی که از نظر راحتی و تشکیلات، مانند خانه‌ی خودتان باشد. دستیابی یه این هدف تا حد زیادی وابسته به موارد زیر می‌باشد:

۱ . لوازم مناسب

۲ . پیش آمادگی

۳ . حفظ عادت‌های خوب در اردوگاه کمپینگ

نکات این مقاله ، که بیشتر از کارمندان REI جمع آوری شده اند ، این ایده را تبلیغ می کنند که سازمان های بیشتری منجر به تردد کمتر آن می شوند.

چیدمان کمپینگ، وسایل و روشنایی

وقتی که با ماشین کمپ میزنید، می‌توانید لوازم زیادی را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید امور را کنترل کنید، ابتدا تمرکزتان را روی چیدمان و پناهگاه، وسایل و روشنایی بگذارید.

سازماندهی لوازم کمپ در خانه

برای اطمینان از اینکه هیچ چیز مهمی را جا نگذاشته اید، از چک لیست لوازم استفاده کنید. این‌ها به شما کمک می‌کنند تا برای یک کمپ آماده شوید:

فهرست کمپ

فهرست کمک‌های اولیه

فهرست تدارکات سفر( برای سفر‌های طولانی)

لوازم‌هایی که در انباری هستند را بررسی کنید. بهتر است اگر چیزی را جا گذاشته‌اید، زمانی که هنوز در خانه هستید متوجه شوید.

مثال: به داخل ساک چادر نگاه کنید؛ آیا میله‌های چادر در ساک هستند؟ آیا همه‌ی وسایلتان کامل هستند؟ آیا موارد کمک‌های اولیه که در آخرین سفر خود از آن‌ها استفاده کرده‌اید را دوباره تهیه کرده‌اید؟

اگر بچه‌هارا با خود آورده‌اید، به هرکدام یک کیف برای لوازم شخصیشان بدهید. به هرکدام از آن‌ها کیفی با رنگ متفاوت بدهید. این کیف‌ها محلی برای اسباب بازی‌ها و وسایل شخصی کودک است. بچه‌ها را تشویق کنید که وسایلشان را به کیف برگردانند تا آن‌ها را گم نکنند. به هر کودک فقط یک کیف بدهید؛ این کار باعث می‌شود که آن‌ها بیش از حد وسایل با خود نیاورند.

بچه‌هارا در کارهای ابتدایی شرکت دهید. برای فرزندان خود فهرستی تهیه کنید و آن را به آن‌ها بدهید(به همراه کیف مخصوصشان) و از آن‌ها بخواهید یک روز یا چند روز مانده به سفر وسایلشان را جمع و بسته بندی کنند. با انجام برخی از کارهایتان همزمان با کودک، انگیزه را در آن‌ها ایجاد کنید.

در مقاله‌ی کمپ با کودک، نکات بیشتری را در رابطه با کودکان یاد بگیرید.

یک ساک مسافرتی را برای سفر آماده کنید. مهمترین کار برای سازماندهی کمپ مان این است که جعبه‌ای مخصوص برای کمپ داشته باشیم. ما جعبه ابزاری پلاستیکی چند محفظه را توصیه می‌کنیم. در هرکدام از محفظه‌ها می‌توان بشقاب، تابه، حوله، ظروف و لوازم، چراغ قوه، کبریت، اسکاچ و چیزهای دیگر قرار داد و برای هر سفر از آن استفاده کرد.( گرگ پولکینگورن، REI)

ساک مسافرتی، قسمت دوم. هنگام کمپ زدن با ماشین، وسایل خود را قسمت بندی کنید. به وسایلی که در خانه‌ تان است بیندیشید و آن‌ها را مطابق با اتاق‌هایتان سازماندهی کنید. به عنوان مثال، یک جعبه ی مخصوص به کمپ را برای آشپزخانه ایجاد کنید. برای اتاق خواب، از ساک بزرگی که در آن کیسه‌ی خواب است استفاده کنید و کیسه‌های خوابتان، بالشت، پد یا تشک و درصورت وجود اتاق، لباس‌هایتان را در آن حمل کنید. مخزنی خشک مانند کیف‌های پلاستیکی برای وسیله‌هایی که خیس می‌شوند بیاورید. آن‌ها می‌توانند بسیار مفید باشند.(شری کدی، REI)

بسته بندی‌ها را منظم انجام دهید. وسایل نوری، (کلاه‌های چراغ دار وچراغ قوه)، چادر، لباس‌های بارانی، عایق و مواد دافع حشرات را نباید در ته ساک و زیر سایر وسایل قرار دهید. بسته بندی این موارد و قرار دادنشان در محلی که بتوانید به سرعت به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، بسیار کمک کننده خواهد بود.

تأسیس اردوگاه

بسته بندی سیستماتیک کنید. پناهگاه اول می آید. یک سایت چادر مناسب (مسطح ، بدون پوشش گیاهی ، سایه دار ، بادی ، با زهکشی مناسب) انتخاب کنید و به سرعت چادر خود را برپا کنید.

ملزومات مفید را نگه دارید. بلافاصله پس از ورود به اردوگاه ، چراغ جلو یا چراغ قوه را در جیب قرار دهید. همچنین از محل لباس بارانی ، لایه های عایق و دفع حشرات خود آگاه باشید. اگر با عجله به آنها احتیاج دارید ، می خواهید بدانید که کجا آنها را پیدا کنید.

همه چیز را قابل پیش بینی کنید. مکانهای ثابت را برای موارد مهم ایجاد کنید. "چنگالها و قاشقها در وان آبی قرار دارند." "چراغ قوه در کیسه چیزهای سبز می رود."

ذهن آگاهی را تمرین کنید. به همكاران خود یادآوری كنید كه همیشه موارد را به مکانهای مستقر خود بازگردانند تا دیگران بتوانند آنها را پیدا كنند. اگر به خصوص کارگر هستید ، یک لیست مرجع از مکانهای یافتن آن ایجاد کنید. نوار آن را در جایی واضح است.

همه را متمرکز نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که خدمه شما ، به ویژه بچه ها ، مکان اردوگاه خود را به خاطر بسپارید. به همه کمک کنید تا شماره سایت را به خاطر بسپارند یا نقاط برجسته را یادآوری کنند ("ما 4 سایت از آمفی تئاتر هستیم") برای کمک به آنها در یادآوری مکان آن. شماره را روی کارت ها بنویسید و آنها را به همه بسپارید.

یک نگهدارنده را تعیین کنید. "برای جلوگیری از قفل شدن کلیدهای از دست رفته یا قفل شدن تصادفی از وسیله نقلیه خود ، یک بزرگسال باید مسئولیت نگه داشتن همیشه کلیدهای وسیله نقلیه را بر عهده بگیرد. اگر بیش از 1 فرد بزرگسال در کنار هم هستند ، یک مجموعه اضافی را بیاورید تا هر فرد بالغ به وسیله نقلیه خود دسترسی داشته باشد. یک جیب مطمئن برای اینکه در چادر گم نشوید و به ته یک بسته غرق نشوید. " (از لین کریستینسن ، REI)

آب را درون ظروف آب حمل کنید. این یک سفر خوب با گالن در رینگ شما یک سیاست خوب است. در صورتی که سایت شما از یک آب شیر آب یا پمپ فاصله نداشته باشد ، داشتن یک کانتینر ذخیره چند منظوره ، ایده آل با یک مارپیچ ، مفید است.

مواد غذایی را بدون مراقبت رها نکنید. خرس ها و راکون ها می توانند سریع حمله کنند. بنابراین می توانید جی های آهو و خاکستری. هرگز رزرو یک اردوگاه با قرار دادن کولر در یک میز پیک نیک و سپس ترک سایت عاقلانه نیست. "مخلوقات موجود در آنجا هستند ، اما آنها به شما علاقه زیادی ندارند. این مواد غذایی است که آنها می خواهند. هر کاری که می توانید انجام دهید برای نگه داشتن بوی مواد غذایی در ظروف محکم هوا ایده آل است. من خرس ها را در اتومبیل های یوسمیتی پنهان کرده ام. برای یک کولر یا جعبه شیرینی در صندلی عقب مانده است. " (از Sherry Cady-Treder ، REI)

چراغ های زیادی بیاورید. "هرکسی در اردوگاه چراغ جلو می گیرد. برای هر فرد رنگ های مختلفی در دسترس است. کودکان اگر منبع نور خود را داشته باشند احساس کنترل بیشتری دارند. من همچنین پیدا کرده ام که چراغ های جلو در صورت پوشیدن مانند بچه ها کمتر از بین می روند. گردنبند را هنگام استفاده نکنید. فقط قبل از تاریک شدن ، قوانینی را تنظیم کنید: بدون تابش نور در چشمان شخص دیگر. " (از لری بویر ، REI)

همه را درگیر تنظیم کنید. وی گفت: "ما بچه ها را در انتخاب محل قرارگیری چادر و یک منطقه برای آشپزخانه در فضای باز یا فضای ذخیره سازی درگیر می کنیم. ما می دانیم که اگر بچه ها از نوع اردوگاه مانند یک خانه در فضای باز فکر می کنند ، به آنها کمک می کنند تا بعد از خودشان چیده شوند و چیزهایی را پس بگیرند. جایی که آنها تعلق دارند " (از کریستن لوید ، REI)

ابزارهای مناسب را بیاورید. "در محل های اردوگاهی روی تشک های هوا می خوابیم. منفجر کردن 4 تشک یک درد است ، بنابراین من یک پمپ فشار بالا / کم فشار برای تختخواب هوا استفاده می کنم که بسیار عالی عمل می کند. فقط مراقب باشید که بیش از حد دچار نشت نشوید." (از استیو ناگود ، REI)

بداهه. وی گفت: "برای کمپینگ اتومبیل ، آن سطل های بزرگ مواد شوینده پلاستیکی را با دستگیره ها می آوریم. آنها بسیار عالی هستند که در اطراف خود جمع کنید ، قلعه های شن را در ساحل بسازید ، به عنوان ظروف زباله مواد غذایی ، آنها را چرخانده و آنها را به صندلی ها تبدیل می کنند! ، برای صرفه جویی در اتاق. (از لیزا تاول ، REI)

عملی باشید. "برای آویزان کردن رولت حوله های کاغذی از یک چوب لباسی سیم استفاده کنید. از کلیپ های سفره ای استفاده کنید تا سفره سفره در باد از هوا دور شود. (از کریستن لوید ، REI)

سازماندهی در اردوگاه

با خوشحالی سازگار شوید. فضای اطراف شما جدید است و کارهای روزمره شما به هم ریخته اند: "حمام دیگر تنها چند قدم با خانه در راه نیست ؛ در 6 حلقه اردوگاه در پایین حلقه است. سلام ، شب خیلی سرد می شود. مطمئناً اینجا تاریک است. "" مثبت بمان زندگی با شرایط طبیعت بخشی از جذابیت کمپینگ است. بعد از شب اول همه چیز راحت تر می شود. بدانید که پیش پرداخت شما سود سهام را پرداخت می کند.

مرتب بمانید هر وقت فرصتی پیش آمد ، آوار را از چادر خود بیرون کنید. تمیز کنید ، تمیز بمانید ، احساس تمیز کنید. با انجام این کار ، سایش در کف چادر خود را به حداقل می رسانید.

نوک آشپزخانه "از کولرهای جداگانه برای نوشیدنی ها و مواد غذایی استفاده کنید ، زیرا کولرهای نوشیدنی اغلب باز می شوند. برنامه های غذایی مناسب و منظم را نیز از خانه بیاورید. آنها بسیار مفید هستند." (از هدر مارتین ، REI)

لمس های خانگی را اضافه کنید: "یک تکه چمن مصنوعی یا فرش داخلی را در مقابل درب چادر تنظیم کنید. از مردم بخواهید قبل از ورود به چادر ، کفش را بردارند تا گرد و غبار نشود. اگر سایت دارای دوش نیست ، ما یک حمام آفتاب را در درختی بکشید و تارهای اطراف خود را برای ایجاد دوش در فضای باز قرار دهیم. ما حتی کف آن را با سنگهای ساحلی چیدمان کرده ایم تا پاهایمان از خاک نماند. " (از کریستن لوید ، REI)

"شب ها برای تعطیلات توالت اواخر شب یک جفت فلیپ فلاپ را برای هر نوع شلیک کنار درب چادر قرار دادیم. حتماً یک چراغ قوه را که نزدیکترین در جیب است نزدیک به جیب نگه دارید." (از لیزا تاول ، REI)

"ما از چادرهای چادر استفاده می کنیم. درست قبل از غروب آفتاب ، یک چوب درخشان را در آن قرار می دهم. این ما را راهنمایی می کند که بعد از تاریکی به چادر برگردیم و به عنوان یک چراغ شب خدمت کنیم." (از لری بویر ، REI)

کولرها را از هر نوع جاذب جدا کنید. "شما هرگز نمی دانید چه زمانی این مارپیچ روی کولر باز خواهد شد یا" قدیمی قدیمی "نشتی خواهد کرد. (از Sherry Cady-Treder ، REI)

خرید تجهیزات سفر

نحوه تنظیم اردوگاه تفریحی

 

نحوه تنظیم اردوگاه تفریحی

چگونگی راه اندازی یک چادر کمپینگ و اردوگاه خود را یاد بگیرید

با ورود به اردوگاه، هیجان شروع می شود و قلب شما کمی سریعتر می شود. هنوز بیش از حد هیجان زده نشده است، هنوز هم موضوع بررسی، انتخاب یک سایت و تنظیم اردوگاه وجود دارد. شما ممکن است فکر کنید که چتر چفت شدن مهمترین قسمت تنظیم اردوگاه شماست و مهم است، اما وقتی کمپینگ را در نظر بگیرید، چیزهای زیادی در نظر خواهید گرفت.

هنگامی که شما برای اولین بار به اردوگاه می روید، می خواهید در دفتر اردوگاه متوقف شوید و وارد شوید.

خود را به میزبان اردوگاه شناسایی کنید و به آنها بگوئید که آیا رزرو دارید یا نه. آنها باید یک فرم ثبت نام را پر کنید و تعداد کمپ ها را تعیین کنید، چه مدت قصد دارید بمانید، و آیا شما چادر کمپینگ یا RVing هستید. هنگام ثبت نام، از رانندگی از طریق اردوگاه برای انتخاب یک سایت درخواست کنید. به آنها بگویید این اولین بار است که اینجا هستید و می خواهید ببینید چه چیزی در دسترس است. دفتر ممکن است یک نقشه داشته باشد تا شما بتوانید مناطق مختلف اردوگاه را ببینید. اگر شما هر گونه تنظیمات محل، مانند نزدیک به حمام و دوش، یا در کنار دریاچه، و یا دور از RVs، از متصدیان بپرسید. این نیز زمان خوبی برای سوال در مورد قوانین اردوگاه ، ساعات آرام، محوطه های زباله، تماس های اضطراری، گشت های رنجرز (خوب است بدانید که تنها در کمپینگ هستید) یا هر چیز دیگری به ذهن می رسد.

خرید چادر کمپینگ و اردوگاه

آماده سازی کمپینگ شما و چادر شما

شما در نهایت به اردوگاه رسیدگی کردید، و منطقه را مشخص کنید تا ببینید که کدام نقطه بهتر برای تنظیم اردوگاه شما مناسب است.

چه باید بکنی؟

خرید انواع کیسه خواب

زمان برای تفریح

پس از راه اندازی اردوگاه، وقت آن رسیده است تا آنچه را که اینجا انجام دادید انجام دهید، بازی کنید. اکنون زمان لذت بردن از انجام آنچه که دوست دارید انجام دهید. برای بسیاری از مسافرین ، خودم نیز، دیدن اردوگاه تنظیم و بوی هوای کشور یک تغییر جادویی از تمام محدوده شهر است. من دوست دارم این زمان را برای فقط نشستن، چیزهای سرد برای نوشیدن، و آرام کردن یک طلسم. معمولا در این زمان نیز این فکر به ذهنم میرسد که "چه چیزی را فراموش کرده ام؟" هرگز نابود نمی شود، همیشه چیزی مفید است که پشت سر گذاشته می شود، مثل یک بازکن بطری، خط لباس، یا چیز دیگری.

نکات کمپینگ

تجهیزات سفر

سازماندهی در اردوگاه

خودتان را تطبیق دهید. فضای اطراف شما جدید است و کارهای روزمره‌یتان تغییر کرده است: حمام دیگر در چند قدمیتان، مانند زمانی که در خانه‌اید نیست؛ به اندازه‌ی ۶ اردوگاه از شما دور است و در منطقه‌ی Aقرار دارد. شب‌ها خیلی سرد و تاریک است. مثبت بمانید. زندگی کردن با شرایط طبیعت بخشی از جذابیت کمپ است. همه جیز بعد از اولین شب راحت‌تر پیش خواهد رفت. بدانید که پیش آمادگی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

مرتب باشید. هر فرصتی که پیش آمد آشغال‌ها را از چادر بیرون کنید. شروع به تمیز کردن کنید، تمیز بمانید و احساس تمیزی کنید. با این کار به هم ریختگی در کف چادرتان را به حداقل می‌رسانید.

نکات آشپزخانه. از یخچال ‌های جداگانه برای نوشیدنی‌ها و مواد غذایی استفاده کنید زیرا یخچال‌های مخصوص نوشیدنی اغلب زود باز می‌شوند. برنامه‌ی غذایی خوب و منظمی را با خود بیاورید. آن‌ها بسیار مفید خواهند بود.(هرد مارتین، REI)

وسیله‌هایی راحت و خانگی با خود بیاورید. از چمن مصنوعی یا فرش برای مقابل درب چادر استفاده کنید. از افراد بخواهید تا قبل از وارد شدن به چادر، کفش‌هایشان را در بیاورند تا چادر کثیف نشود. اگر اردوگاه دوش نداشته باشد، در مقابل نور آفتاب حمامی را راه اندازی می‌کنیم و آن را به درخت آویزان می‌کنیم. اطراف آن را می‌پوشانیم و به این ترتیب حمامی در فضای آزاد ایجاد می‌کنیم. حتی کف حمام را با سنگ‌های ساحلی می.پوشانیم تا پاهایمان کثیف نشوند.(کریستین لوید،REI)

شب‌ها یک جفت دمپایی لای انگشتی برای هر فرد در کنار چادر قرار می‌دهیم تا اگر نیمه شب قصد رفتن به دستشویی را داشتند از آن‌ها استفاده کنند. حتما چراغ قوه‌ای را در نزدیک‌ترین کیسه به در قرار دهید.(لیزا تاول،REI)

ما از ننوهای چادردار استفاده می‌کنیم. درست قبل از غروب آفتاب، یک چوب درخشان و نورانی را در یکی از ننوها قرار می‌دهم. این کار ما را راهنمایی می‌کند تا بعد از تاریک شدن هوا بتوانیم به چادر برگردیم و مانند یک چراغ شب نما عمل می‌کند.(لری بویر، REI)

مطالب آموزشی مرتبط:

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان: در اینجا نکاتی برای شروع کار و کمپینگ با بچه ها ارائه شده است. یک سفر در اردوگاه خانوادگی راهی عالی برای شروع جوان تر و شاد بودن در بیرون است....

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

چگونه با کودک اردو بزنیم

چگونه با کودک اردو بزنیم

چگونه با کودک اردو بزنیم: اردو زدن با کودک حتی می تواند برای اردوگاه های باتجربه کمی دلهره آور باشد. در اینجا چند نکته برای نحوه اردو زدن با کودک خود آورده شده است....

چگونه با کودک اردو بزنیم

نحوه انتخاب بطری آب

بهترین نقاط ایران برای کمپینگ: دوستداران طبیعت حتما بخوانند

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

چک لیست لوازم مورد نیاز برای کوهنوردی

کدام وسایل برای برنامه‌های کوهنوردی ضروری هستند؟

   محصولات مشابه