مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

وسایل ورزشی مورد نیاز و ضروری باشگاه

داشتن تناسب اندام و ورزش کردن برای سلامت بدن شما اهمیت زیادی دارد. باشگاه رفتن روش بسیار خوبی برای رسیدن به تناسب اندام و سلامت بدن است. اگر می‌خواهید برای اولین بار به باشگاه بروید ممکن است برای‌تان کار سختی باشد اما نگران نباشید، به‌زودی می‌توانید مثل یک حرفه‌ای باشگاه بروید. قبل از این‌که به باشگاه بروید باید برای یک سری چیزها آماده شوید؛ سعی کنید تمام چیز‌هایی که لازم است را یاد بگیرید و غذاهای مناسب میل کنید تا تجربه‌ی خوبی از باشگاه و ورزش کردن داشته باشید.‌

وسایل ورزشی مورد نیاز و ضروری باشگاه

 قبل از این‌که برای اولین بار به باشگاه بروید باید یک سری کارها انجام دهید. اگر به‌درستی خود را برای باشگاه آماده کنید می‌توانید حداکثر فایده را از ورزش کردن ببرید. اول با مشخص کردن هدف‌تان از ورزش کردن آغاز کنید. می‌خواهید بدنی متناسب داشته باشید، می‌خواهید لاغر شوید یا سلامت خود را بهبود بخشید؟ این‌که بدانید می‌خواهید چه کار کنید از اهمیت زیادی برخوردار است. وقتی می‌خواهید خود را برای باشگاه آماده کنید باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

ساعت کار باشگاه: از ساعت کار باشگاه مطمئن شوید. اگر خود را برای ورزش کردن آماده کنید، به باشگاه بروید و ببینید بسته است، ممکن است انگیزه‌ی ورزش کردن را از دست بدهید.
ساعات شلوغی باشگاه: اگر در جمع مشکل دارید یا دوست ندارید برای استفاده از وسایل باشگاه صف بایستید، بهتر است ساعات شلوغی باشگاه را بدانید. یکی از اصلی‌ترین بهانه‌هایی که افراد برای نرفتن به باشگاه می‌آورند شلوغی آن است.
برای باشگاه رفتن همراه پیدا کنید: وقتی به‌تازگی وارد باشگاهی می‌شوید انگیزه گرفتن کار سختی است. حتی بعضی وقت‌ها به خاطر گرفتگی عضله که از جلسه‌ی قبل به‌جای مانده دیگر دوست ندارید باشگاه بروید. در چنین مواقعی یک دوست یا همراه می‌تواند کمک زیادی بکند. داشتن یک دوست باشگاهی باعث می‌شود هر دو به‌خاطر یک‌دیگر به باشگاه بروید یا روی یکد‌یگر حساب کنید و این باشگاه رفتن را آسان‌تر می‌کند.
از حرکات ساده شروع کنید: به خودتان فشار نیاورید. نباید از خود انتظار داشته باشید که روز اول مثل حرفه‌ای‌ها ورزش کنید و باید صبر کنید تا بدن‌تان آماده شود. با حرکات ساده شروع کنید و چند بار یک برنامه ورزشی را کامل اجرا کنید و سپس اگر می‌خواهید برنامه را تغییر دهید.

قبل از این‌که برای اولین بار به باشگاهی بروید مطمئن شوید تمام قوانین باشگاه را می‌دانید. به این شکل می‌توانید تجربه‌ی بهتری از باشگاه رفتن و ورزش کردن داشته باشید و از بروز مسائلی که ممکن است شما را بی‌انگیزه کنند جلوگیری می‌کنید.
برای ورزشکارانی که به‌طور منظم باشگاه می‌روند، آماده‌کردن ساک ورزشی کار معمول و راحتی به حساب می‌آید. شاید شما ایده ایجاد یک چک لیست برای ملزومات ساک ورزشی را مسخره کنید، اما وقتی‌ یک روز فراموش کنید که کتانی ورزشی‌تان را همراه ببرید، همان موقع است که تهیه یک چک لیست، بیشتر مورد توجه شما قرار می‌گیرد. اگر جزء ورزشکاران مبتدی هستید و تازه در باشگاه ثبت نام کرده‌اید و یا اینکه تا به‌حال پیش آمده که یکی از وسایل ضروری‌تان را جا گذاشته‌اید، این لیست قطعاً‌ به کار شما می‌آید. در این مطلب یادآوری می‌کنیم که در ساک ورزشی‌تان، باید چه وسایل ضروری قرار دهید، به‌علاوه چند وسیله لوکس که می‌توانید در صورت لزوم، به همراه داشته باشید.

وسایل ورزشی مورد نیاز و ضروری باشگاه

اگر تصمیم گرفتید که در کنار تمام روزمرگی‌ها و درگیری‌های روزانه خود، ورزش کردن را شروع کنید یا این که پس از یک وقفه طولانی دوباره ورزش کنید و یک حال و هوای خوب به زندگی خود بدهید، اولین چیزی که ممکن است به ذهنتان برسد این است که وسایل ورزشی مورد نیاز چه چیزهایی هستند؟

همان طور که می‌دانید، آماده‌سازی لازمه هر کاری است. اگر شما بدانید که حین ورزش کردن چه وسایلی را باید با خود همرا داشته باشید و تدارک ببینید مسلما احساس آرامش بیشتری خواهید داشت و جدا از این که سردرگم نمی‌شوید، به بالا بردن اعتماد به نفس‌تان کمک زیادی خواهید کرد.

وسایل ورزشی مورد نیاز هر فرد بسته به ورزشی که انتخاب می‌کند، متفاوت است اما یک سری وسایل هستند که به طور مشترک برای همه ورزشکاران ضروری است. همراه داشتن این وسایل خستگی را از تن شما بیرون آورده و جدا حالتان را جا خواهد آورد.

وسایل ورزشی مورد نیاز باشگاه

وسایل ورزشی مورد نیاز مثل کیف ورزشی

برای حمل تمام وسایل ورزشی که نیاز دارید، به یک کیف ورزشی نسبتا بزرگ احتیاج دارید تا علاوه بر این که تمامی وسایل ورزشی تان را در آن قرار دهید، هنگام جابه‌جایی و پیدا کردن هر آن چه لازم دارید، دچار مشکل نشوید. موقع انتخاب بهتر است کیف زیپ‌دار انتخاب کرده و حتما به دسته‌ها، زیپ‌ها و بدنه کیف توجه کنید تا در صورت حمل وسایل زیاد دچار مشکل نشوید. در انتخاب رنگ کیف، بهتر است رنگی را انتخاب کنید که با پوشش داخل و بیرون باشگاه هماهنگی داشته باشد.

وسایل ورزشی مورد نیاز مثل لباس ورزشی مناسب

لباس ورزشی مناسب یک فاکتور مهم و اساسی در کیفیت ورزش کردن است. تصور کنید که هنگام ورزش به خاطر نامناسب بودن جنس لباس ورزشی‌تان، عرق سوز شوید یا بوی بدی از جانب خود احساس کنید هم‌چنین جنس لباسی که انتخاب کردید مانع از انجام برخی از حرکات و ایجاد ناراحتی در شما شود؛ در این صورت نصف وقت خود را در باشگاه صرف تنظیم کردن لباس‌تان می‌کنید و هنگامی که به خانه بازگشتید، از خود ناراضی هستید و احساس می‌کنید که وقت خود را هدر دادید. چاره کار این است که لباس مناسب ورزش کردن انتخاب کنید.

امروزه لباس ‌ورزشی‌‌های با کیفیتی با فن‌آوری Breathability یا قابلیت تنفس در بازار موجود است که از الیاف خاصی تهیه می‌شوند. این فن‌آوری به این معنی است که لباس شما رطوبت را به بیرون انتقال داده و در عوض هوای تازه را داخل می‌کشد. Breathability باعث می‌شود شدت تعریق شما حین ورزش کاهش پیدا کرده و احساس ناراحتی نکنید. لباس‌های ورزشی نامناسب دمای بدن شما را به ماکزیمم رسانده و فعالیت ورزشی‌تان را دچار اختلال خواهد کرد.

علاوه بر نکات گفته شده، ظاهر لباس ورزشی بسیار مهم است. با توجه به تولید لباس ورزشی‌های بی‌نظیر از لحاظ رنگ و مدل، بسیاری از مردم علاقه مند هستند با حضور در یک باشگاه تیپ جذاب و ورزشی‌ای داشته باشند. مسلما با هر لباس راحتی می‌توان ورزش کرد اما مطمئن باشید این کار اعتماد به نفس شما را چند برابر خواهد کرد.

ساک ورزشی
اول از همه خود ساک ورزشی را باید تهیه کنید. ساک‌های ورزشی در طرح‌ها، مارک‌ها و ویژگی‌های بسیار متنوعی موجود است، بنابراین ویژگی‌هایی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید متناسب با نیاز شما است. اگر می‌خواهید به استخر بروید و فقط به حوله، شامپو و مایو نیاز دارید، پس ساک مخصوص استخر را خریداری کنید. اگر هم قرار است که به باشگاه بدنسازی بروید، باید یک ساک ورزشیِ بزرگ‌تر بخرید. بعضی از افراد ساکی را دوست دارند که چند جیبِ کوچک برای وسایل کوچک‌تر، یک قسمت جداگانه برای کفش (یا لباس‌های کثیف) و یک بند قابل تنظیم داشته باشد. یادتان باشد که هر نوع ساک ورزشی، حتماً باید قابل شست‌وشو باشد.

لباس ورزشی
هیچ چیز بدتر از این نیست که بخواهید نیم ساعت ورزش کنید، اما به‌خاطر بد بودنِ جنس لباس‌های ورزشی‌تان عرق‌سوز شوید. جنس بعضی لباس‌ها مانع از انجام صحیح حرکات کششی می‌شود؛ درنتیجه نصف وقت شما در باشگاه به این می‌‎گذرد که لباس ورزشی‌تان را مرتب کنید، بعد هم که به منزل رفتید، فکر می‌کنید که وقت خود را هدر دادید و اصلاً‌ تمرین نکردید.

چاره کار این است که همیشه لباس ورزشی مناسب تهیه کنید. درحال حاضر لباس‌های ورزشیِ با کیفیتی در بازار وجود دارد که از الیاف خاصی ساخته می‌شوند. پارچه این لباس‌ها از فن‌آوریِ به نام «قابلیت تنفس» بهره می‌برند. این خاصیت باعث می‌شود که شدت تعریقِ زیاد، شما را از ورزش‌کردن باز ندارد و دیگر در حین انجام تمرینات اذیت نشوید.

نکته مهم: یادتان باشد که ضروری‌ترین لباس‌های ورزشی را همراه خود داشته باشید:
جوراب
لباس زیر
بلوز یا تاپ ورزشی
شلوار یا شورت ورزشی
در صورت لزوم لباس یا عینک شنا
در صورت لزوم کلاه، هدبند و موبند
جوراب: شاید به نظر برسد که جوراب نیازی به یادآوری ندارند، اما خیلی‌ها فراموش می‌کنند که جوراب‌های تمرینشان را همراه ببرند؛ در نتیجه مجبور می‌شوند که یا بدون جوراب ورزش کنند یا اینکه با همان جورابی که به پا داشتند، تمرین کنند.
 

کتونی و کفش ورزشی مناسب

انتخاب کفش ورزشی مناسب با اندازه و شکل مطلوب، یک نکته قابل توجه برای ورزشکاران است. انتخاب کفش ورزشی برای هر رشته متفاوت است اما به طور کلی کفش ورزشی مناسب باید چه شاخص‌هایی داشته باشد؟ حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن سه ویژگی مهم یک کفش ورزشی مناسب است.

چند نکته برای انتخاب کفش مناسب ورزشی

بطری آب ورزشی

هنگام ورزش کردن به علت تعریق، بدن مایعات زیادی را از دست می‌دهد. برای تجدید آب از دست رفته و مصرف مکمل‌های پروتئینی، کربوهیدراتی و ویتامین بهتر است همیشه یک بطری ورزشی همراه داشته باشید تا وقت خود را صرف باز و بسته کردن در بطری نکنید.

حوله

به علت تعریق زیاد بهتر است همیشه یک حوله همراه خود داشته باشید تا هنگام عرق کردن دست و صورت خود را خشک کنید هم‌چنین برای استفاده از دستگاه‌ها و مت‌های باشگاه حوله را روی آن‌ها بیاندازید تا بهداشت را رعایت کرده باشید. اگر قصد دارید بعد از ورزش دوش بگیرید یک حوله دیگر همراه خود بیاورید.

هدفون

گوش کردن موزیک هنگام ورزش شما را شاداب‌تر و انگیزه‌تان را بیشتر می‌کند. یک mp3 player کوچک و یک هدفون ورزشی برای گوش کردن موزیک در کیف خود همراه داشته باشید.

اسپری بدن

ورزش کردن زیاد باعث تعریق و دفع سموم می‌شود. بوی بد این سموم بسیار اذیت کننده است و شما را کلافه خواهد کرد. برای رهایی از این مشکل بعد از این که خود را با حوله خشک کردید، از اسپری استفاده کنید و بعد لباس‌هایتان را بپوشید.

ساعت مچی هوشمند

خوشبختانه در عصر تکنولوژی زندگی می‌کنیم. امروزه ساعت‌های هوشمند اطلاعات دقیقی از قبیل سرعت، تپش قلب، میزان کالری مصرفی و مسافت طی شده را در اختیار شما قرار می‌دهد. این ساعت‌ها مانند ساعت‌های معمولی روی مچ بسته می‌شود و تمام اطلاعات را به صورت عدد صحیح در اختیار شما قرار می‌دهد.

دفترچه یادداشت

یک دفترچه یادداشت کوچک همراه خود داشته باشید تا حین تمرینات بتوانید برنامه تمرینی‌تان را مشاهده و نکات جدید را یادداشت کنید.

لیستی از وسایل ورزشی مورد نیاز دیگری که باید با خود همراه داشته باشید:

مطالب آموزشی مرتبط:

هر آنچه باید در مورد انتخاب لباس ورزشی مناسب بدانیم!

هر آنچه باید در مورد انتخاب لباس ورزشی مناسب بدانیم!

به گزارش فروشگاه اینترنتی والیبال ایران، ورزش کردن یکی از ضروری ترین فعالیت هایی است که هر انسانی در طول زندگی خود باید آن را جدی بگیرد و مناسب با فیزیک بدنی و علایق خود برای حفظ سلامتی و شادابی خود به صورت حرفه ای یا آماتو....

هر آنچه باید در مورد انتخاب لباس ورزشی مناسب بدانیم!

آشنایی با تجهیزات آموزشی و وسایل مورد نیاز یک بازی والیبال و بازیکنان

آشنایی با تجهیزات آموزشی و وسایل مورد نیاز یک بازی والیبال و بازیکنان

در این مقاله به آشنایی با تجهیزات آموزشی ورزش والیبال به همراه وسایل مورد نیاز برای یک بازی والیبال و همچنین تجهیزات بازیکنان که در هنگام بازی و مسابقه مجاز به استفاده هستند بیان شده است.....

آشنایی با تجهیزات آموزشی و وسایل مورد نیاز یک بازی والیبال و بازیکنان

وسایل ورزشی مورد نیاز باشگاه

وسایل کمک آموزشی فوتبال ویژه مربیان

همه چیزهایی که باید درباره خرید توپ فوتبال بدانید

چگونگی انتخاب یک توپ مناسب برای فوتبال

راهنمای خرید کفش فوتبال و فوتسال

راهنمای خرید کفش فوتبال

معیار انتخاب کفش فوتبال و فوتسال قسمت اول انتخاب کفش براساس پست

   محصولات مشابه