مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

چگونگی انتخاب یک توپ مناسب برای فوتبال

در این مقاله می خواهیم برای شما همراهان عزیز سرخابی شاپ، نکات مهم خرید توپ را شرح دهیم تا شما عزیزان بتوانید بسته به نوع نیاز خود به خرید توپ، بهترین انتخاب را داشته باشید. در ابتدا باید عرض کنیم که مهم ترین و ضروری ترین وسیله برای انجام بازی فوتبال، توپ می باشد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای انجام بازی فوتبال، کفش فوتبال یا لباس مخصوص فوتبال نداشته باشید و بدون آن ها بازی کرده باشید. ولی مطمئنا بدون توپ فوتبال نمی توانید بازی کنید. پس باید قبول کرد که توپ فوتبال نسبت به بقیه محصولات فوتبالی از اهمیت بیشتری برخوردار است. ما قصد داریم راهنمای خرید توپ فوتبال و فوتسال را برای شما شرح دهیم.

توپ های فوتبال انواع بسیار زیادی دارند و از لحاظ سایز، وزن و متریال به کار رفته در آن ها متفاوت هستند. شاید در وهله اول انتخاب یکی از آن ها برایتان سخت باشد اما می توانید با در نظر گرفتن نیازهای خود، کمی انتحاب را ساده تر کنید و بین توپ های داخل خانه و فضای باز تفاوت قائل شوید.

کمی دقت به ساختار توپ نیز دید شما را باز می کند و می توانید راحت تر توپ مناسب خود را پیدا کنید و در واقع انتخاب خوب نیاز به آزمون و خطا دارد که می توانید به توصیه ها و تجربیات دیگران نیز در این باب توجه کنید.

توپ فوتبال مناسب

انتخاب توپ فوتبال متناسب با توجه نیازهای اساسی:

1. توپی را انتخاب کنید که متناسب با هدف شما باشد:

مثلا توپی که دقیقا متناسب با بازی مورد علاقه شما است و از خودتان بپرسید که آیا این توپ را برای بازی های سرگرم کننده، تمرینات منظم یا مسابقات نیاز دارید و با در نطر گرفتن همین موارد می توانید:

توپ مسابقه ای ، توپ های تمرینی، توپ های آمادگی قبل از مسابقه و توپ های مهارتی یا مینی را انتخاب کنید. 

2. ببینید که قرار است کجا بازی کنید:

اول این که ببینید می خواهید در داخل یا بیرون از منزل از توپ استفاده کنید و سپس سطح محل مورد نظر را بسنجید و اگر این زمین چمن طبیعی ندارد، توپی را بخرید که متناسب با آن سطح باشد.

می توانید از یکی از توپ های:

توپ های خانگی، توپ های خیابانی یا ساحلی و توپ های مخصوص چمن مصنوعی استفاده کنید. 

3. سایز مناسب را انتخاب کنید:

اگر می خواهید توپی برای لیگ بخرید، باید سایز مناسب آن را با گروه سنی گروه در نظر بگیرید.

از مربی خود یا سرپرست لیگ کمک بگیرید تا سایز مورد نیاز شما را بگوید و سایز برای هر لیگ متفاوت است اما معمولا باید راهنمایی های زیر را دنبال کنید:

#5:سن 12 سال به بالا

#4:سن 8 تا 12 سال

#3:سن 7 و پایین تر

#2 و #1:این توپ برای مسابقات استفاده نمی شود اما می توان برای بازی های سرگرم کننده آن را به کار گرفت. 

4. تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید از توپ استفاده کنید:

توپ های فوتبال از قیمت های بسیار ارزان تا بسیار بالا وجود دارند و اگر قصد خرید توپ را دارید، هدف خود را فراموش نکنید و همچنین ببینید که می خواهید چند بار از آن استفاده کنید و اگر می خواهید فقط برای بازی در سفر آن را بخرید، ارزان قیمت آن هم کفایت می کند.

برای بچه ها نیز توپ ارزان بخرید، مگر اینکه در لیگ حضور داشته باشند که باید سایز مناسب را خریداری کنید و قطعا توپ های گران تر کیفیت بسیار بالاتری دارند و ارزش آن ها بسیار بیشتر است.

بخش ورزش و تناسب اندام نمناک اشاره می کند که در مورد توپ های خاص تحقیق کنید و بودجه خود را بسنجید و البته لازم به ذکر است که توپ های گران الزاما با کیفیت و عالی تربن نیستند.

توپ مناسب

انتخاب توپ فوتبال با توجه به شرایط و نیاز  

عوامل مهم در انتخاب توپ فوتبال خوب

5. توپ ها را تست کنید:

اگر می خواهید که بهترین توپ را برای بازی انتخاب کنید حتما باید تمام آن ها را تست کنید تا نتیجه گیری و انتخاب خوبی داشته باشید، مثلا برای تست به آن ضربه و دریبل بزنید یا اینکه سرعت دویدن خود با توپ را تست کنید و ببینید هنگام دویدن با آن احساس راحتی دارید یا خیر. معمولا افراد فکر می کنند که توپ های لاستیکی بهترین نوع هستند اما هوای داخلشان زودتر تخلیه می شود. 

6. ساختار توپ را بسنجید:

1. رشته ها و الیاف توپ را بسنجید:

پنل های بیرونی توپ را بررسی کنید و مطمئن شوید که دوخت آن ها کاملا مناسب باشد، مثلا ببینید که ایا الیاف آن با چسب چسبیده اند یا خیر. چسب ماده مناسبی برای توپ نیست و بسرعت باز می شود و با خرید این توپ ها باید به سرعت آن را تعویض کنید و توپ های با کیفیت معمولا با دست دوخته می شوند اما توپ های ارزان، دوخت ماشینی دارند. 

2. تعداد پنل ها را بشمارید: 

بسته به نوع توپ، این تعداد باید بین 6 تا 32 باشد و توپ های اصلی و مخصوص لیگ، 18 پنل دارند. تعداد این پنل ها روی کار با آن ها تاثیر می گذارد و بهتر است کمی سلیقه را در این موضوع دخیل کنید.

تعداد پنل کم برابر با سرعت بالا.

پنل زیاد برابر با کنترل آسان تر.

3. وزن و سفتی آن را بسنجید:

توپی را انتخاب کنید که کمترین احتمال آسیب را به شما بزند و از توپ های بیش از حد سنگین یا سخت و از توپ های بیش از حد صاف و مسطح و نرم دوری کنید زیرا شما را از مقصد دور می کند.

به طور ایده آل باید سبک ترین توپ ممکن را انتخاب کنید و اگر تمرین یا بازی لیگ دارید، باید وزن را بیش از همیشه مد نظر قرار دهید.

#5:معمولا این توپ ها بین 397 تا 454 گرم وزن دارند.

#4:وزن این توپ ها بین 340 تا 369 گرم است.

#3:این توپ ها نیز وزنی برابر با 312 تا 340 گرم دارند. 

4. متریال توپ را بسنجید:

به توضیح محصول دقت کنید که معمولا بدنه توپ از جنس لاستیک یا یا بوتیل است.برای بهترین بازی، لاستیکی را انتخاب کنید چون توپ های لاستیکی بهتر از بوتیل به پا عکس العمل نشان می دهند و البته باد این توپ ها زودتر از نوع بوتیل خالی می شود.

متریال توپ

نکات مهم در انتخاب و خرید توپ فوتبال

انتخاب توپ فوتبال متناسب با نیاز شما

5. بین متریال ها انتخاب کنید:

توپ های مدرن معمولا با پولی اورتان یا پلی وینیل کربونات پوشیده می شوند.طبق نیاز خود این توپ ها را انتخاب کنید زیرا قدرت هر کدام متفاوت است، اگرچه که کیفیت این مواد در توپ های مختلف متفاوت است و مثلا تمام توپ های کربنات یکسان نیستند. 

از بیرونی ترین لایه شروع می کنیم. پوشش بیرونی توپ می تواند روی کار با آن تاثیرگزار باشد. متریال اصلی برای بیشتر توپ های فوتبال معمولا فوم است و از لاستیک و چرم نیز استفاده می شود و تمام اینها ویژگی های مخصوص به خود را دارند و نیازهای متفاوتی را پاسخگو هستند و می توانند لحظات خاطره انگیزی را برای شما به ارمغان بیاورند. 

فوم

توپ هایی که روکش فومی دارند، معمولا سبک و ارزلن قیمت هستند. و متریال آن ها برای افراد با سن پایین تر مناسب است و به راحتی می توانند شوت کردن در فواصل مختلف را با آن بیاموزند و برای استفاده های جدی تر باید از فوم های با کیفیت تر استفاده شود. فوم ها به اندازه لاستیک یا چرم ارزش ندارند اما هنوز هم طرفداران مخصوص خود را دارند. 

چرم طبیعی یا مصنوعی

افرادی که به دنبال توپ هایی با پوشش فوق عالی و راحت می گردند، باید چرم را انتخاب کنند. ورزش و تناسب اندام نمناک اشاره می کند که ارزش این توپ ها از نوع فومی بسبار بالاتر است و بافت آن ها نیز برای تنرین کرون بسیار مناسب است. چرم های مصنوعی یا طبیعی نسبت به رطوبت مقاوم تر هستند و از پوسیدگی آن جلوگیری می کند.

منابع برای کمک گرفتن خرید توپ مناسب 

1. قبل از خریدن توپ به وبسایت های مخصوص فروش توپ های فوتبال مراجعه کنید و توضیحات مرتبط با محصول را مطالعه کنید و سعی کنید در مورد برند ها و مدل های مختلف، تحقیق کامل داشته باشید و در این جزئیات باید وب سایت کارخانه را نیز بررسی کنید و نظرات مشتریان را بخوانید و امتیاز دهی و بیشترین فروش را نیز بررسی کنید و پیشنهادات وب سایت را برای بهترین توپ در نظر بگیرید.

2. اگر در مورد کیفیت توپ خاصی شک دارید، سعی کنید که سازمان هایی را ببینید که دارای تاییدیه معتبر هستند و روی ویدیو های تست کردن توپ تمرکز کنید و ببینید که کدام یک متناسب با نیاز شماست که معمولاً این توپ ها تاییدیه هایی مثل فیفا را دارند. 

3. به وب سایت لیگ خود مراجعه کنید. راهنمایی های مرتبط با آن را مطالعه کنید.

اگر شما مسئول چیدن لیگ هستید، گروه سنی افراد را در نظر بگیرید و متناسب با نیاز آن ها توپ را تهیه کنید و حتماً باید متریال و وزن و ساخت توپ نیز در این مورد مورد بررسی قرار بگیرد.

توپ خوب

چگونه یک توپ فوتبال خوب انتخاب کنیم و بخریم؟

در انتخاب توپ فوتبال به چیزی توجه کنیم؟

طراحی مناسب توپ فوتبال

برای بسیاری از افراد مخصوصا بچه ها جنبه زیبایی توپ فوتبال نیز نکته مهم می باشد.

کمپانی هایی مثل نایک یا ادیداس ممولاً توپ های زیباتری تولید می کنند که در رنگ ها و طراحی های مختلف در دسترس مشتریان قرار می گیرد و اگر توانایی دارید که کمی بیشتر پول پرداخت کنید، می توانید به این نوع برند ها مراجعه کنید. 

مراقبت صحیح از توپ فوتبال

بسیار مهم است که توپ خود را خشک و تمیز نگه دارید و بعد از هر بار بازی آن را بشویید و سپس خشک کنید، شاید این کار برایتان خسته کننده باشد اما مطمئن باشید که طول عمر توپ خود را بالا می برید و شکل آن را به همان حالت اولیه حفظ می کنید.

آلودگی و کثیفی به سرعت به داخل توپ نفوذ می کند و پوشش آن را پاره می کند.

نباید توپ خود را در ماشین گرم نگه دارید که گرمای شدید توپ را از بین می برد. 

حال به ویژگی های مختلف توپ های فوتبالی و سپس به توضیح راهنمای خرید توپ فوتبال و فوتسال می پردازیم.

خرید توپ فوتسال

 

راهنمای خرید توپ فوتبال

 

سایز توپ فوتبال

برای انجام بازی فوتبال، دو سایز اصلی توپ که مورد استفاده قرار می گیرد سایز 4 و 5 می باشد. معمولا توپ فوتبال سایز 5 مخصوص بازی در زمین چمن طبیعی و توپ فوتسال سایز 4 مخصوص بازی در زمین سالنی می باشد. اما بیایید یک مقدار تخصصی تر به این مورد نگاه کنیم.

مهمترین موردی که برای انتخاب سایز توپ فوتبال مناسب است، سایز زمین فوتبال است و اینکه در زمین فوتبال چند به چند فوتبال بازی می شود.

معمولا برای بازی فوتبال با تعداد نفرات 6 نفر در یک تیم یا کمتر از توپ سایز 4 و برای بالای 6 نفر در هر تیم از توپ سایز 5 استفاده می شود.

اما سوالی که پیش میاید این است که در همه شرایط می توان از این نکته برای انتخاب توپ مناسب استفاده کرد؟ مسلما نه.

بیاید در ادامه به دیگر ویژگی های مهم انتخاب توپ مناسب بپردازیم.

 

توپ فوتبال زرنگ یا تنبل

یکی از مواردی که برای انتخاب توپ مناسب اصطلاحا زرنگ یا تنبل بودن توپ است. شاید شما هم دیده باشید که بعضی افراد برای خرید توپ فوتبال، آن را به زمین می زنند تا ببینند توپ پس از برخورد به زمین تا کجا بالا میاید. این کار برای این است که متوجه شوند توپ مورد نظر تنبل، نیمه تنبل یا زرنگ است.

یک قانون نانوشته : برای اینکه متوجه شوید، توپ تنبل یا زرنگ است، توپ را به زمین بزنید. اگر توپ تا زانوی شما و کمتر از نیم متر بالا آمد یعنی توپ تنبل است. اگر تا بالای زانو (حدود 70 سانت) بالا آمد نیمه تبل و اگر تا کمر (حدود یک متر) بالا آمد، توپ زرنگ می باشد.

اما برسیم به این نکته که اصلا چه تفاوتی بین این مدل توپ ها هست و هر کدام برای چه موردی مناسب است.

انتخاب توپ فوتبال زرنگ یا تنبل، بستگی به نوع زمینی که شما در آن فوتبال بازی می کنید دارد. معمولا برای بازی در زمین سالن بخاطر اصطکاک کمتر زمین از توپ فوتبال تنبل یا نیمه تنبل استفاده می شود و توپ فوتبال زرنگ اصلا برای بازی در فوتسال مناسب نیست. برای بازی در زمین چمن مصنوعی از توپ فوتبال نیمه تنبل استفاده می شود و برای بازی در زمین چمن طبیعی بخاطر نا هموار بودن زمین و اصطکاک بیشتر از توپ فوتبال زرنگ استفاده می شود.

اگر بخواهیم از این دو ویژگی ذکر شده استفاده کنیم و بهترین انتخاب را برای تهیه توپ داشته باشیم اینگونه می توان جمع بندی کرد.

بازی فوتسال در زمین سالنی :

توپ فوتسال سایز 4 و تنبل ( برای زمین بزرگتر و تعداد نفرات بالا در هم تیم می توان از نیمه تنبل هم استفاده کرد)

بازی فوتبال در زمین چمن مصنوعی :

در زمین کوچک و بازی پنج به پنج استفاده از توپ سایز 4 نیمه تنبل و برای زمین بزرگتر با نفرات بیشتر استفاده از توپ سایز 5 نیمه تنبل

بازی فوتبال در چمن طبیعی :

توپ فوتبال سایز 5 و زرنگ

توپ فوتبال پرسی یا دوختی

یکی دیگر از ویژگی هایی که در خرید توپ موثر است، دوختی یا پرسی بودن توپ می باشد. در حالت کلی باید گفت که اکثر توپ های موجود در بازار دوختی می باشند. ولی توپ های استفاده شده در اکثر تورنمنت های معروف مثل جام جهانی یا جام باشگاه های اروپا پرسی هستند. در مجموع باید گفت که تفاوت چندانی در کیفیت بین حالت پرسی و دوختی نیست. اما بزرگترین مزیت توپ فوتبال دوختی نسبت به پرسی این است که این مدل توپ ها را می توان تعمیر کرد و چانچه دچار پارگی یا … شده باشند می توان با تعمیر دوباره از آن استفاده کرد ولی توپ فوتبال پرسی، امکان تعمیر ندارد. از طرفی باید گفت که توپ فوتبال پرسی استاندارد تر و با ظاهر شکیل تر می باشد.

 

توپ فوتبال دوختی و پرسی

 

 

توپ فوتبال اورجینال، های کپی یا متفرقه

یکی از مواردی که معمولا افراد را برای خرید توپ دچار دغدغه کند این است که برای خرید توپ چه مقداری باید هزینه کنند.

آیا باید توپ فوتبال اورجینال تهیه کنند یا نه ؟

آیا با خرید توپ فوتبال ارزان قیمت نیاز آن ها برطرف می شود یا نه ؟

تفاوت میان توپ فوتبال اورجینال و غیر اورجینال در چیست ؟

و سوالات دیگر مانند اینها.

بیشترین عاملی که برای اینکه شما چقدر برای خرید توپ هزینه کنید مهم است، این است که شما در طول هفته چقدر از توپ استفاده می کنید و اینکه می خواهید از یک توپ چند سال استفاده کنید.

اگر بخواهیم یک مثال برای شما عزیزان بزنیم، فرض کنید شما به دنبال خرید یک توپ فوتسال هستید و در طول هفته دو جلسه دو ساعتی می خواهید از توپ استفاده کنید. برای این منظور اصلا نیازی نیست که شما توپ فوتسال اورجینال تهیه کنید و توپ فوتبال های کپی کاملا نیاز شما را برطرف می کند.

در مجموع دو عامل برای اینکه شما چه نوع توپی تهیه کنید بسیار مهم می باشد. اول اینکه در طول هفته چند ساعت از توپ استفاده میکنید و اینکه میخواهید عمر توپ چند سال باشد.

توپ فوتبال اورجینال :

خرید توپ فوتبال اورجینال زمانی پیشنهاد می شود که شما بیش از 5 روز در هفته از توپ استفاده میکنید یا اینکه در طول روز چندین سانس از توپ استفاده می کنید. توپ فوتبال اورجینال برای استفاده بالا در طول هفته و عمر مفید بالای دو سال مناسب است. در واقع باید گفت که توپ فوتبال اورجینال برای کسانی مناسب است که بصورت روزانه و حرفه ای از توپ استفاده میکنند. یا مربیان و زمین داران که می خواهند یک توپ فوتبال با کیفیت داشته باشند و دائم آن را در اختیار بازیکنان قرار دهند.

توپ فوتبال های کپی :

توپ فوتبال های کپی مناسب برای کسانیست که دو الی سه جلسه در هفته از توپ استفاده می کنند و توپ با عمر بالای یک سال می خواهند.

البته قابل ذکر است که در بسیاری از موارد این مدل توپ ها چندین سال عمر می کنند. ولی حداقل عمر مفید آن ها یک سال است.

توپ فوتبال متفرقه :

این مدل توپ ها اصلا برای افرادی که حرفه ای و نیمه حرفه ای بازی می کنند مناسب نیست. معمولا از این مدل توپ ها برای کودکان که استفاده زیادی از توپ ندارند و حرفه ای بازی نمی کنند استفاده می شود. با افرادی که به دنبال خرید توپ فوتبال ارزان برای استفاده در دوره کوتاه مدت دارند. عمر مفید این توپ ها در صورت استفاده مداوم معمولا زیر شش ماه می باشد.

اگر بخواهیم در مورد قیمت این مدل توپ ها هم یک بازه ای به شما بدهیم قیمت توپ فوتبال اورجینال از 500 هزار تومن تا بعضا چند میلیون تومان است. توپ فوتبال های کپی قیمت بین 200 تا 400 هزار تومان و توپ های فوتبال متفرقه زیر 100 هزار تومن قیمت دارند.

 

توپ فوتبال برندهای مختلف

 

توپ فوتبال نایک یا آدیداس

 

برای صنعت تولید توپ در دنیا چند برند معروف کار تولید و عرضه توپ فوتبال را انجام می دهند. برند نایک، آدیداس، مولتن، استار، آل اشپرت و پوما معروفترین و باکیفیت ترین توپ های فوتبالی هستند. اما آن چیزی که مهم می باشد این است که کدام یک از این برند ها برای انتخاب مناسب می باشد.

در حالت کلی باید گفت که تمامی این برند ها از لحاظ کیفیت دارای کیفیت مناسبی هستند و انتخاب اینکه کدام مدل مناسب تر است بیشتر بستگی به سلیقه  و تجربه افراد در استفاده از توپ فوتبال دارد. به عنوان مثال توپ فوتسال مولتن یا توپ فوتسال استار از پرفروشترین توپ های استفاده شده در چند سال اخیر بین افراد بوده است و اکثرا از این توپ ها کاملا راضی بوده اند.

در مجموع باید گفت رقابت بین این برند ها بسیار بالا می باشد و همه این برند ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

سوال مهم ) چطوری توپ فوتبال مناسب خود را خریداری کنیم؟

اکنون می خواهیم راه های مختلف انتخاب و خرید بهترین توپ فوتبال را تحلیل نماییم. به نظر شما بهترین روش برای خرید توپ فوتبال کدام است.

1 ) خرید از نمایندگی اصلی

شاید اولین روشی که به ذهن می رسد این باشد که شما به نمایندگی های مختلف مراجعه نمایید و توپ مورد نظر خود را تهیه نمایید.

مزیت این روش این است که شما می توانید توپ اورجینال اصل خریداری نمایید.

ولی این روش دارای معایب خاص خود نیز می باشد. اول اینکه شما حتما باید توپ اورجینال تهیه نمایید که قیمت آن به مراتب بالاتر از توپ های دیگر می باشد که طبق توضیحی که در بالا اشاره شد ممکن است این توپ اصلا مناسب شما نباشد. عیب دوم این است که اگر شما بخواهید چند برند مختلف را بررسی کنید باید حتما به نمایندگی هر کدام مراجعه نمایید که ممکن است بعضا با هم فاصله مکانی زیادی داشته باشند. سوما اینکه در بسیاری از شهرها، نمایندگی های مختلف وجود ندارد و دسترسی به آن ها بسیار سخت می باشد.

2 ) مراجعه به بازار و خرید محصولات

راه دیگری که شما عزیزان می توانید برای خرید توپ فوتبال از آن استقاده کنید این است که به بازار مراجعه کنید و با گشتن در بازار محصول مورد نظر خود را انتخاب و تهیه نمایید.

مزیت این روش این است که شما می توانید با قیمتی به مراتب پایین تر نسبت به نمایندگی توپ موردنظر خود را خریداری کنید.

اما این روش هم مانند روش اول بدون عیب نیست. اگر بخواهیم از معایب این روش برای شما عزیزان بگوییم اولا اینکه مثل روش اول در خیلی از شهر ها بازار مناسب برای این محصولات موجود نمی باشد. اگر شما تهران و بازار منیریه را فاکتور بگیرید، در اکثر شهرهای ایران، شاید نتوانید جایی را پیدا کنید که توپ های فوتبالی و فوتسالی جدید را مشاهده و با مقایسه محصولات مختلف خریداری کنید. دوما استفاده از این روش مستلزم صرف زمان بسیار زیادی است و حتی ممکن است شما بعد از گذاشتن زمان طولانی برای خرید، محصول مورد نظر خود را پیدا نکنید.

3 ) خرید از یک فروشگاه معتبر که نیاز شما را کاملا برطرف کند

در این روش می خواهیم به شما عزیزان راهی را پیشنهاد بدهیم که در سریعترین حالت ممکن، به روز ترین توپ های فوتبالی و فوتسالی را مشاهده و خریداری نمایید.

شما می توانید به جای اینکه به نمایندگی یا بازار مراجعه کنید، در هر جایی که هستید با موبایل یا کامپیوتر خود اقدام به خرید کنید.

فقط کافی است قسمت توپ های فوتبالی یا فوتسالی فروشگاه سرخابی را مشاهده نمایید.

شما در فروشگاه اینترنتی سرخابی می توانید جدیدترین توپ های ورزشی را مشاهده کنید و با مقایسه محصولات مختلف بهترین گزینه را برای خود انتخاب و اقدام به خرید آن کنید.

حال بیایید به مزیت های خرید از فروشگاه اینترنتی سرخابی نگاه کنیم.

  1. مشاهده تمام محصولات موجود در بازار بدون تلف کردن وقت
  2. مشاهده محصولات مختلف با کیفیت و قیمت های مختلف و خرید بسته به نوع سلیقه
  3. امکان مقایسه محصولات مختلف
  4. امکان خرید برای تمامی شهرها و تحویل گرفتن محصول در سریع ترین حالت ممکن
  5. و …

مطالب آموزشی مرتبط:

هر آنچه باید در مورد انتخاب لباس ورزشی مناسب بدانیم!

هر آنچه باید در مورد انتخاب لباس ورزشی مناسب بدانیم!

به گزارش فروشگاه اینترنتی والیبال ایران، ورزش کردن یکی از ضروری ترین فعالیت هایی است که هر انسانی در طول زندگی خود باید آن را جدی بگیرد و مناسب با فیزیک بدنی و علایق خود برای حفظ سلامتی و شادابی خود به صورت حرفه ای یا آماتو....

هر آنچه باید در مورد انتخاب لباس ورزشی مناسب بدانیم!

آشنایی با تجهیزات آموزشی و وسایل مورد نیاز یک بازی والیبال و بازیکنان

آشنایی با تجهیزات آموزشی و وسایل مورد نیاز یک بازی والیبال و بازیکنان

در این مقاله به آشنایی با تجهیزات آموزشی ورزش والیبال به همراه وسایل مورد نیاز برای یک بازی والیبال و همچنین تجهیزات بازیکنان که در هنگام بازی و مسابقه مجاز به استفاده هستند بیان شده است.....

آشنایی با تجهیزات آموزشی و وسایل مورد نیاز یک بازی والیبال و بازیکنان

وسایل ورزشی مورد نیاز و ضروری باشگاه

وسایل ورزشی مورد نیاز باشگاه

وسایل کمک آموزشی فوتبال ویژه مربیان

همه چیزهایی که باید درباره خرید توپ فوتبال بدانید

راهنمای خرید کفش فوتبال و فوتسال

راهنمای خرید کفش فوتبال

معیار انتخاب کفش فوتبال و فوتسال قسمت اول انتخاب کفش براساس پست

   محصولات مشابه