مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

شروع اردو زدن با فرزندانتان خیلی زود نیست. طبیعت یک تجربه حس کامل را ارائه می دهد ، و یک سفر در اردوگاه خانوادگی راهی عالی برای شروع جوان تر و شاد بودن در بیرون است. از نوزادان تا نوجوانان ، بچه ها در هر سنی چیزهای زیادی را پیدا می کنند تا آنها را در یک سفر کمپینگ خود استفاده کنند: آسمان های ستاره ای ، تماشا از راه دور یک جغد ، صدای ترشح یک آتش کمپ ، کوچکترین اشکالات انجام کارشان در خاک کمپینگ می تواند چشم خود را باز کرده و حواس آنها را به محیط طبیعی خود بیدار کند.

در اینجا نکاتی برای شروع کار و کمپینگ با بچه ها ارائه شده است.

راه اندازی کمپینگ را در خانه تمرین کنید

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

اگر بچه های شما تازه کار در فضای باز هستند ، یک چادر را در حیاط خلوت یا حتی داخل خانه خود بچسبانید. بگذارید آنها در آن آویزان شوند و در آن بخوابند تا با یک محیط جدید خواب راحت شوند. یک روز خانوادگی را در یک پارک نزدیک به خانه امتحان کنید. نیم و نیم روز را در یک دریاچه یا پارک بگذرانید و ببینید که بچه های شما نسبت به تجربه چگونه واکنش نشان می دهند.

مناسب ترین نقطه را برای چادرزنی انتخاب کنید

همان طور که می دانید برخی از اماکن با داشتن دستشویی و آب آشامیدنی، به خوبی برای کمپینگ بهینه شده اند و انتخاب این نوع اماکن برای افرادی که برای اولین بار کمپینگ را با کودکان تجربه می کنند، توصیه می گردد. اما اگر گردشگر با تجربه ای هستید، پیش از انتخاب کمپ بهتر است این نکته را مدنظر داشته باشید که قرار است چه فعالیت هایی را با کودکان خود تجربه کنید. اگر قصد دارید با کودکانتان به دوچرخه سواری بپردازید، بهتر است جایی در نزدیکی جاده های آسفالت شده کمپ خود را برپا کنید. همچنین تا حد امکان سعی کنید که از برپایی کمپ در نزدیکی پرتگاه ها و اماکنی که در آن خطر مرگ وجود دارد، پرهیز کنید.

بگذارید کودکان به شما کمک کنند

به کودکان این مسئولیت را بدهید که وسایل کمپینگ خود را بسته بندی کنند (با استفاده از لیستی که شما ایجاد کرده اید). کارهای بسته بندی فرزندتان را قبل از ترک خانه دوبار بررسی کنید. با قرار دادن بچه های خود وسایل شخصی خود را در یک کیسه دوفصل سازماندهی کنید و آنها را ترغیب کنید که همیشه آن موارد را به آن دافل بازگردانند. برای شناسایی آسان هر دونفره کودک باید از رنگ متفاوتی برخوردار باشد. در اینجا یک لیست چک اردویی برای کمک به شما در شروع کار وجود دارد (لازم نیست همه موارد را در این لیست بیاورید). جستجوی آرشیو ما برای دستور العمل های کمپینگ.

مواد غذایی کودکان و نوجوانان  را بسته بندی کنید

مواد غذایی کودکان و نوجوانان  را بسته بندی کنید

یکی از نکات برجسته کمپینگ تقسیم وعده های غذایی در اطراف آتش است. سرخ کردن مواد غذایی بر روی آتش با استفاده از چوب های برشته طولانی باعث سرگرمی می شود! به بچه های خود اجازه دهید تا در برنامه ریزی منو مشارکت داشته باشند تا از سفر هیجان زده شوند. از آنها بخواهید که چه چیزی را دوست دارند بخورند و چه رفتارهایی را می خواهند. بسته بندی غذاهایی که می دانید دوست دارند؛ اکنون ممکن است زمان آن نباشد که یک غذای آشپزی جدید را امتحان کنید. میان وعده های آماده برای مسافرت را هنگام مسافرت و در محل کار خود نگه دارید.

اردوگاه مناسب را پیدا کنید

مکانهای کمپ را با امکاناتی متناسب با نیاز خانواده انتخاب کنید. برخی از محل های اردوگاه دارای میادین توپ ، سواحل یا مناطق شنا ، رودخانه ها یا رودخانه ها و زمین های بازی هستند. برخی دیگر میزهای پیک نیک ، توالت فرنگی و دوش های گرم را ارائه می دهند. اگر اولین بار است ، از کوچک شروع کنید ، به خانه بچسبید و مکانهای کمپ توسعه یافته تری را با سطل امکانات رعایت کنید. راه خود را تا مکانهای دورافتاده تر و پرماجراتر یا سفرهای طولانی تر انجام دهید. از خانواده های دیگر در مورد توصیه های مورد علاقه کودک پسند خود بپرسید. برنامه ریزی سفر را به یک امر خانوادگی تبدیل کنید. از بچه ها بخواهید ایده هایی را برای انجام یا دیدن در مقصد خود انجام دهید. ورودی آنها را جدی بگیرید. با استفاده از پروژه Camping مکان های کمپ را جستجو کنید و با امکانات یا کارهایی مانند برداشت انواع توت یا ماهیگیری فیلتر کنید. در این مقاله درباره مکان های مختلف کمپینگ بیشتر بخوانید.

فعالیت های تحقیقاتی

فعالیت های تحقیقاتی در کمپینگ

 اردوگاه های توسعه یافته تر دارای تابلوهای اعلانات هستند که مسیرهای آسان طبیعت را نشان می دهند. آیا می توانید قایق اجاره کنید یا جایی برای دوچرخه سواری وجود دارد؟ برای پیاده روی برنامه ریزی کنید و نکاتی درباره پیاده روی در خانواده را بخوانید.

لوازم و تجهیزات خود را سازماندهی کنید

برای دسترسی آسان هنگام ورود به اردوگاه ، وسایل کمپینگ را به صورت کامل مرتب کنید. از سطل های پلاستیکی شفاف یا جعبه های مقوایی استفاده کنید تا وسایل آشپزخانه ، چادر ، کیسه خواب و سایر تجهیزات را در محفظه های جداگانه نگه دارید. هر چیزی که مربوط به آشپزخانه باشد ، داخل یک سطل ، جعبه یا کیسه می رود. وسایل خواب در دیگری. شما نمی خواهید زمان زیادی را صرف پیدا کردن وسایل خود در اردوگاه کنید ، به خصوص اگر بعداً در یک اردوگاه حرکت کنید. سازماندهی موارد قبل از زمان نیز شما را برای سفر بعدی سازماندهی می کند.

برای اطمینان از اینکه چیزهای مهم را فراموش نخواهید کرد ، از یک فهرست انتخاب کمپینگ استفاده کنید.

کودکان خود را بپوشانید

کودکان خود را بپوشانید

آب و هوا را بررسی کنید و فرزندان خود را برای آن شرایط فضای بیرون لباس بپوشید. اگر احتمال باران وجود دارد ، با کاپشن های باران آماده شوید (و یک یا دو فعالیت برای چادر!). درجه حرارت می تواند در شب کاهش یابد حتی اگر در طول روز گرم و آفتابی باشد. به لایه هایی فکر کنید تا بچه ها بتوانند لباس را در صورت لزوم بریزند یا آنرا خاموش کنند تا با تغییر دما تنظیم شوند. نوزادان و نوزادان به اندازه بچه های بزرگتر حرکت نمی کنند ، بنابراین به طور کلی به یک لایه بیشتر از آنچه می پوشید نیاز دارند.

چالش های احتمالی را پیش بینی کنید

شما فرزند خود را به بهترین وجه می شناسید و چگونه ممکن است در موقعیت ها پاسخ دهد. سعی کنید مشکلات احتمالی را قبل از زمان برطرف کنید. آیا کودک شما هنوز هم  از خواب بلند می شود و یا شب ها از رفتن به دستشویی متنفر است؟ یک توالت مسافرتی کوچک که بتوانید درست در خارج از چادر خود قرار دهید ، بیاورید. آیا فرزند شما زود بیدار می شود؟ هنگامی که هنوز هم چشمی خونین هستید ، یک کتاب یا اسباب بازی به وجود آورید که می تواند آنها را در صبح مشغول کند. در حالی که بقیه خانواده از صبحانه اولیه لذت می برند.

یک اسباب بازی مورد علاقه کودک را با خود بیارید

یک اسباب بازی مورد علاقه کودک را با خود بیارید

یک یا دو اسباب بازی مورد علاقه را بیاورید اما سعی کنید اسباب بازی ها را به حداقل برسانید. فضای زیادی را برای بازی در فضای باز غیرمجاز باز بگذارید. کودکان اغلب چیزهای بسیار جالب تری برای دیدن و بازی با آنها در اردوگاه پیدا می کنند. ممکن است  چند ساعت از وقت کودک شما در حفر شن و ماسه یا صرف کاوش شوید. کودکان روشهایی برای ایجاد سرگرمی در فضای باز خود پیدا می کنند. اگر اسباب بازی هایی را آورده اید ، اجازه دهید این چیزی باشد که بازی در فضای باز آنها مانند بادبادک ، توپ ، دیسک پرواز ، ذره بین برای جاسوسی از حشرات یا دوربین های شکاری را بیارید.

لوازم ویژه را اضافه کنید

لوازم ویژه کمپینگ را اضافه کنید

دیگر نیازی به بیرون رفتن و خرید وسایل زیادی ندارید ، اما یک یا دو مورد خاص می تواند به لذت کمپینگ بچه ها بیفزاید. بسته بندی گلویسترهای ارزان قیمت یا صندلی های اردوگاهی در اندازه کودک را در نظر بگیرید. چراغ قوه یا چراغ جلو خود را به بچه ها بدهید. کودکان ممکن است شبها از داشتن یک رشته چراغ خورشیدی یا باتری برای داخل چادر لذت ببرند.

به ایمنی فکر کنید

به محض ورود به اردوگاه ، قوانینی را تنظیم كنید كه كودكان بتوانند در آن گشت بزنند و در مورد گم شدن در مورد آنچه باید انجام دهند صحبت كنند. مرزها چیست؟ آیا آنها در خارج از پارکینگ یا در نزدیکی آب مجاز هستند؟ آیا آنها اجازه دارند در اردوگاه های افراد دیگر سرگردان شوند یا خودشان به حمام بروند؟ به بچه ها سوت بزنید و به آنها بیاموزید در صورت جدا شدن از شما ، آن را بزنند. در شب ، اطمینان حاصل کنید که آنها به چراغ قوه یا چراغهای جلو دسترسی دارند. از ویژگی های خاصی در فضای اردوگاه که می تواند خطرناک باشد ، آگاه باشید - یک جاده نزدیک ، یک جریان سریع ، یک بلوف تند و سریع.

کودکان خود را درگیر تدارکات کمپینگ کنید

کودکان خود را درگیر تدارکات کمپینگ کنید

حتی اگر احساس می کنید می توانید چادر خود را مرتب کنید یا غذای خود را سریعتر بپزید ، تا حد ممکن فرزندانتان را در کارگاه های اردوگاه درگیر کنید. اصول اولیه را به آنها بیاموزید: چگونگی برپایی چادر ، پیدا کردن یک محل چادر در سطح ، ساختن آتشگاه یا طبخ غذا در اردوگاه. وظایف مناسب و معنادار را به کودکان اختصاص دهید. بچه های کوچکتر می توانند به جمع آوری هیزم (چک کردن قوانین اردوگاه) ، پر کردن بطری های آب ، بیرون کشیدن کیسه های خواب یا پمپ های خواب کمک کنند. بچه های بزرگتر را مسئول شستن ظروف یا آشپزی شام یک شب بگذارید. نکاتی بیشتر درباره نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت بخوانید.

یک نگرش مثبت داشته باشید

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

مشتاق بودن. چرا بچه ها در مورد مسافرت در اردوگاه خانوادگی باید گلایه کنند؟ اولین قانون اردو زدن با بچه ها؟ آماده مقابله با ناراحتی باشید. همه چیز در جای دیگری است. حمام دیگر پایین سالن نیست. آب جاری ممکن است موجود باشد. به عنوان مثال با یک نگرش خوب و توانمندانه رفتار کنید و فرزندانتان از این موضوع بدگویی کنند.

لحظه های آموزش را پیدا کنید

مهم نیست که در چه سنی قرار دارید ، فرزندان شما هیچ وقت زود نیستند که در مورد بهترین شیوه هایی که در خارج از منزل هستند پیروی کنند. به آنها یادآوری كنید كه چگونه می توانند از محیط زیست لذت ببرند و در عین حال اقدامات كوچك نیز برای محافظت از آن انجام دهند. به آنها بیاموزید که چگونه به حیات وحش احترام بگذارند (حیوانات را تغذیه نکنید یا اشکالات را خرد نکنید) زباله ها را به درستی از بین ببرید (آن را بسته بندی کنید ، آن را بسته بندی کنید) ، سنگ ها ، گیاهان و چیزهای دیگر را در جایی که آنها پیدا می کنند رعایت کنید و دیگر «اثری از آنها باقی نماند. " اصول. اگر در مناطق غیرقابل بهبود اردو می زنید ، اطمینان حاصل کنید که شما و فرزندانتان برای رفتن به حمام در جنگل ، از اقدامات صحیح پیروی کنید.

از طبیعت بیشتر استفاده کنید

از طبیعت بیشتر استفاده کنید

به دنبال حیوانات وحشی باشید. اشکالات را بررسی کنید. سنگها را بررسی کنید. پرندگان ، گلها ، ابرها ، صورت های فلکی را شناسایی کنید. بچه ها را در یک تقلا سنگ بکشید. به چیزهایی که مورد علاقه آنهاست علاقه نشان دهید. برای کمک به شناسایی گیاهان یا حیوانات و یادگیری چیزهایی که پیدا می کنید ، یک راهنمای درست یا کتابچه راهنمای مشاهده طبیعت بیاورید. از برنامه های طبیعت یا مذاکرات رنج استفاده کنید. بسیاری از پارک های ملی برنامه هایی برای رنجرزهای جوان ، پیاده روی های طبیعت گردی یا فعالیت های آسمان شب ارائه می دهند. آیا این پارک فعالیت های کودک محور را ارائه می دهد ، از پرسنل اردوگاه بپرسید.

آغوش خاک

بیا با آن روبرو شویم. بچه ها هنگام کمپ کردن کثیف می شوند. آنها همه جا گل و لای کفش های خود را می پوشند. کمپینگ مکانی است که در آن ها باید فضای لازم برای کثیف شدن وجود داشته باشد. اگر در محل شما آب جاری وجود ندارد ، در نظر بگیرید یک ایستگاه شستشوی دستی را با یک سطل کوچک آب صابون تنظیم کنید. اگر می خواهید داخل چادر خود را مرتب نگه دارید ، یک قالیچه کوچک اردوگاه بیاورید تا در خارج از درب خود قرار گیرد.

چادر اضافی (برای نوجوانان)

چادر اضافی (برای نوجوانان)

همیشه ممکن نیست یا عملی باشد ، اما در نظر داشته باشید که دو نوجوان چادر کوچک یا یک چادر بزرگتر با یک اتاق "پرده" جداگانه برای نوجوان علاقه مند به حریم خصوصی خود به همراه داشته باشید. داشتن یک منطقه خواب جداگانه باعث می شود بچه های بزرگتر استقلال کمی داشته باشند و کنترل خود را بر دامنه خود کنترل کنند. بگذارید آنها با خانواده های دیگر با بچه های بزرگتر یک دوست یا اردو بزنند.

نوجوانان خود را کمی شل و ول کنید

بسیاری از تیون ها و نوجوانان ممکن است نسبت به بدن خود آگاهی داشته باشند ، بنابراین اگر آنها از آکنه ، بو و بدن و لباس های کثیف ناراضی هستند ، "خشن کردن آن" می تواند سخت باشد. اگر اصرار دارند بسته بندی مو ، پوست و یا سایر محصولات که ممکن است برای کمپینگ غیر ضروری به نظر برسید ، به نوجوانان خود کمی آرامش دهید. بگذارید آنها بخوابند ، به تنهایی سرگردان شوند (دستورالعملهای تعیین شده) یا یک دوست را همراه خود ببرند. بسیاری از نوجوانان همچنین به تلفنهای هوشمند یا سایر دستگاههای الکترونیکی خود چسبانده شده اند. در حالی که ممکن است شما نتوانید آنها را برای رفتن به بوقلمون سرد ، محدودیت ها یا انتظارات معقول را در نظر بگیرید.

انعطاف پذیر باشید

انعطاف پذیر باشید

مهم نیست که چقدر آماده باشید ، ممکن است کار به روشی که شما برنامه ریزی کرده اید پیش نرود. به یاد داشته باشید تنها کاری که می توانید انجام دهید ایجاد یک ساختار خوب برای بچه های شما برای اردو زدن است. بهترین قسمت بیرون رفتن این است که شما هر زمان که می روید ، تجربیاتی را ایجاد می کنید. انعطاف پذیر و صبور باشید. آهسته برنامه های دقیق را رها کنید و از لحظه ای لذت ببرید. اگر این بدان معناست که همه افراد خانواده ناراحت هستند ، فرزندان خود را در پیاده روی مجبور نکنید.

یک محیط خواب راحت ایجاد کنید

یک محیط خواب راحت ایجاد کنید

بچه های کوچکتر ممکن است بالش ، پتو مورد علاقه یا یک حیوان پر شده را بخواهند. از چیزهایی که برای شما مهم هستند استفاده نکنید. اگر در خوابیدن مشکلی دارید ، یک صندلی اردوگاه لوکس تر و پر لوکس تر انتخاب کنید. بالش هایی را از خانه یا پتو مورد علاقه خود بیاورید. اگر چادر دارید به اندازه کافی بزرگ برای نوزادان ، از یک حیاط بازی یا گهواره قابل حمل استفاده کنید. هرچه اردو بزنید ، بیشتر آنچه را که شما نیاز دارید و بدون آن که بتوانید زندگی کنید بیاموزید. نکات بیشتر در مورد خواب در مورد اردوگاه ها را بخوانید

به یک روال خواب آشنا بچسبید

اگر هر شب قبل از خواب چند کودک با کودک خود خوانده اید ، فقط به خاطر اردو زدن ، آن را از دست ندهید. بچه های جوان عادت دارند. آنها را در لباس خواب خواب دهید ، مسواک بزنید و چند کتاب بخوانید. برای نوزادان ، عادت های خواب خود را تا حد ممکن نزدیک کنید (به عنوان مثال ، اگر از خانه خود استفاده می کنید ، یک دستگاه قابل حمل با سر و صدای سفید بیاورید). در مورد نحوه اردو زدن با کودک نکات بیشتری را بخوانید.

اجازه رشد اتاق

شما اولین بار یا حتی بار دوم تجربه کاملی را ایجاد نخواهید کرد. در پایان هر سفر یادداشت کنید تا به خودتان یادآوری کنید که چه چیزی دفعه ی دیگه باید بیاورید ، چه کاری را می توانید پشت سر بگذارید یا اینکه چگونه ممکن است کارها را متفاوت انجام دهید.

فروش انواع چادر اردوگاه و کمپینگ

ساخت یک پناهگاه موقت. چگونگی راه اندازی اردوگاه و ایجاد یک پناهگاه موقت

شواهد فراوانی وجود دارد که مردم تنها با حیات وحش کنار گذاشته می شوند نه تنها قدرت خود را برای مدت طولانی حفظ می کنند، بلکه به طور قابل اعتماد خود را از عوامل طبیعی طبیعی محافظت می کنند. و پایه ای برای بقا موفقیت همیشه وجود یک پناهگاه موقت است.

ساخت و ساز آن نه تنها دفاع خوب است، بلکه نقطه مرجع خوبی برای نجات است، زیرا از طریق هوا یافتن یک پناهگاه یا اردوی مجهز به علائم هشدار از یک فرد یا حتی یک گروه از مردم آسان تر است.

یک پیش شرط برای انتخاب یک محل برای اردوگاه امنیت آینده است. شما نمیتوانید پناهگاه در جزایر، بانک های کم عمق و دره های رودخانه ای، در تخت های رودخانه های خشک، در پایین غارهای باریک و کانین ها، جایی که اسلاید های گلی و سنگ ها ممکن است، ایجاد کنید. در طول دوره های هوا ناپایدار و آب و هوای بد، نباید در بالای کوه ها و تپه ها، کوه ها و گذرگاه ها متوقف شود، جایی که رعد و برق یک خطر واقعی است. خودتان را با مهارت های زنده ماندن کوهستان آشنا کنید.

در زمستان، در مورد احتمال تاخیر ها را فراموش نکن. محل اقامتگاه را با دقت انتخاب کنید و از مناطقی که از پوشش گیاهی رنج می برند و یا تنها توسط شاخه های جوان پوشیده می شوند، اجتناب کنید.

چندین نوع سرپناه را در نظر بگیرید که حتی می تواند به تنهایی ساخته شود. دقت توصیه مسافران با تجربه را دنبال کنید - آنها نه تنها می توانند در حل و فصل اردوگاه کمک کنند، بلکه زندگی شما را نیز نجات می دهند.

 

ساخت یک پناهگاه موقت. چگونگی راه اندازی اردوگاه و ایجاد یک پناهگاه موقت

 

اگر شما مجبور به ساخت یک پناهگاه در یک منطقه با آب و هوای سرد هستید، پس از آن مهم است که تسکین محیط اطراف را در نظر بگیرید. ضروری است که از مناطقی که در پایین کمر قرار دارند جایی که جرم هوای سرد، جریان دارد، تشکیل یک "مهاجران سرد" را داشته باشیم.

همچنین لازم نیست اردوگاه نزدیک مسیرهای حیوانی را تجهیز کنید، زیرا حیوانات وحشی می توانند مشکلات زیادی را متحمل شوند. ظروف غذا، سموم و زباله های مورد استفاده می توانند مهمانانی را که از آنها درخواست نشده اند، جذب کنند، بنابراین سعی نکنید آنها را در نزدیکی خانه تان جمع آوری کنید.

حشرات می توانند باعث ناراحتی زیادی شوند، به خصوص مورچه های جنگلی. آنها نه تنها مواد غذایی را خراب می کنند، بلکه باعث می شوند که محل انتخاب شما را ترک کنند. بنابراین، توجه به محله قاره ها

به یاد داشته باشید  در نزدیکی پناهگاه شما نباید درختان فاسد، خرد شده و توخالی باشد. باد قوی می تواند به آسانی آنها را پایین بکشد.

یکی از الزامات اساسی در دسترس بودن آب و هیزم در نزدیکی پناهگاه است. مزیت یک یا دیگری بستگی به شرایط خاص دارد:

در آب و هوای داغ و یا در تابستان - آب مهمتر است، جریان بهتر؛

در هوای سرد و یا در زمستان، هیزم مهم تر است، اجازه می دهد که زنده ماندن.

 

در عرض عرض متوسط، هیزم به ندرت یک مشکل است، به استثنای اوایل بهار، زمانی که آب مایع هنوز فرود نرفته است. در این زمان، سوخت خشک نادر است. در تاندرا، سوخت همیشه دشوار است برای پیدا کردن.

سه چاله چوب

 

هنگام انتخاب یک سایت برای اردوگاه، ویژگی های مناطق طبیعی را در نظر بگیرید.

در استپ، بهتر است پارکینگ را در یک پرتو یا پشت حوضچه، که به حفاظت از خود در برابر باد، به ویژه در هوای سرد، کمک کند. در آب و هوای خشک و گرم، پشه ها می توانند آزار دهنده باشند، بنابراین اردوگاه بر روی ارتفاع قرار می گیرد که باد از طرف دیگر باد می شود. این می تواند بر روی شیب برفهای دره قرار داشته باشد، اما آتش باید در جهت ناحیه نزدیکتر از 8-10 متر از پناهگاه ساخته شود.

در تاندرا، پناهگاه را در مکان های خشک تر ساخت. سعی کنید به دور از باتلاقی ها - در تپه های شنی و سنگی و همچنین در تراس های رودخانه ایستادگی کنید.

در کویر، به ویژه در مناطق کوهستانی، دمای هوا در روز می تواند به مقدار بسیار بالا برسد و دمای شب در زیر نقطه ی انجماد آب قرار می گیرد. در چنین مناطقی، لازم است همزمان در برابر حرارت و سرما قرار بگیرد.

 

قبل از ساخت پناهگاه، به وضوح تصور کنید که چرا لازم است. به عنوان حفاظت از بارش، یا از گرما و یا سرد، و یا حفاظت از حیوانات و حشرات. اگر چه نوع آن تا حد زیادی به در دسترس بودن مواد، تعداد افراد، مدت پارکینگ و غیره بستگی دارد.

در بیابان ها، به خصوص کوهستانی، دماهای روزانه به مقادیر بسیار بالا می رسند، و در شب آنها چنان زیاد می شوند که آب می شود. در این مناطق، حفاظت از هر دو حرارت و سرما نیاز است.

شروع ساخت یک خانه موقت، ابتدا تصمیم بگیرید که چرا شما به آن نیاز دارید - برای محافظت از خود در برابر باران و برف، سرما و گرما، حشرات و غیره. سایر عوامل مهم بر انتخاب نوع پناهگاه: دسترسی به مواد برای ساخت و ساز، مدت پارکینگ پیشنهادی، تعداد افراد و دیگر

کلبه برفی - igloo

 

شما خوش شانس هستید اگر پناهگاهی ایجاد شده توسط طبیعت پیدا کنید. منظورم یک غار، یک شکاف بزرگ، یک لبه سنگ، یک پرتقال، یا حتی یک درخت افتاده یا برف است. آنها به لمس های کم پایان نیاز خواهند داشت که موجب صرفه جویی در وقت و انرژی خواهد شد.

اگر طبیعت به شما کمک نکنید، شما باید خودتان را حل کنید. در این مورد، یک فرد تنها برای زنده ماندن سخت تر است، زیرا در عین حال شما باید مواد لازم برای پناهگاه و نگه داشتن آتش را پیدا کنید. اگر خودتان را در یک موقعیت مشابه قرار دهید، به نکات زیر توجه کنید:

 

در شرایط سخت آب و هوایی، قدرت باید از لحاظ اقتصادی صرف شود؛

در یخ های شدید، در غیاب آتش، شما نمی توانید بخوابید

شروع به تجهیز پناهگاه قبل از تاریکی، به طوری که در اواسط شب کار اصلی انجام می شود؛

محل پارکینگ خود را بر روی یک پلت فرم مسطح نصب کنید: بدون سوراخ ها، کوره ها و کوپه ها. سعی کنید یک سطح افقی را انتخاب کنید، زیرا حتی یک شیب کوچک با استراحت نرمال تداخل می کند.

کلبه گیبل با یک قطب ساخته شده است

 

هدف ساخت یک پناهگاه بزرگ را هدف قرار ندهید. مهمترین چیز در موقعیت شما - حفاظت از بارش و باد، تهویه مناسب خانه. اندازه مطلوب برای یک نفر مساحت - 0.75 متر مربع است.

هنگام ساختن، نشان دادن خلاقیت و استفاده از ابزارها و مواد در دسترس است.

در یک منطقه جنگل در ماه های گرم، کلبه ها و پناهگاه ها به عنوان یک پناهگاه مناسب هستند. برای ساخت آنها، شما باید قطب ها، شاخه های صنوبر، شاخه ها و، در صورت امکان، مواد مانند پارچه یا فیلم پی وی سی نیاز داشته باشید. برای تهیه و پردازش آنها به یک چاقو یا تبر نیاز دارید و به عنوان یک سنگ جایگزین.

چادر غواصی با سایبان در فضای باز

چادر غواصی با سایبان در فضای باز

چنین پناهگاهی به عنوان یک کلبه دروازه، نشان داده شده در تصویر بالا، به لطف سایبان، عایق اضافی ایجاد می کند و حفاظت قابل اطمینان از بارش را ایجاد می کند.

انواع پناهگاه های موقت را که در این مقاله ذکر شده مشاهده کنید. در میان آنها در ساخت کلبه های ساده تر به شکل یک هرم. مناسب ساختن آنها در حضور پارچه یا پلی اتیلن است و پارچه باید کشیده شود تا از چین و چروک جلوگیری شود.

جهت اطمینان از جریان خوب آب، زاویه بین دیوارها باید حدود 60 درجه باشد. ارتفاع این پوشش بیش از 1.5 متر ساخته نشده است. شروع به کشیدن پارچه از دیوار پشت، به آرامی به سمت خروج حرکت می کند. به عنوان پایه، از یک قطب و درختان یا سه قطب استفاده کنید. اگر از قطب تنها استفاده کنید، زاویه بین قطب خط (بلند) و تیرهای (قطبهای عبور) باید حدود 90 درجه باشد، این امر قدرت و ثبات ساختار را تضمین می کند.

ساخت یک کلبه دروازه با استفاده از lapnik

پناهگاه ویگوم می تواند یک راه حل خوب باشد. این فضایی بزرگتر است و به شما اجازه می دهد آتش را در داخل بچرخانید، اما به فیلم یا پارچه بیشتری نیاز دارید و طول قطب ها باید 4-5 متر باشد.

در غیاب فیلم و پارچه، شما می توانید از laptnik برای ساخت یک کلبه یا یک خانه استفاده کنید. هنگام تهیه مواد برای سقف، حتما یک قلاب کوچک شاخه ای را که به راحتی لولیکن را در ستون های افقی پیوند می دهد، ترک کنید.

شاخه های صنوبر از پایین شروع می شود، مانند شاگین. علاوه بر این، هر لایه بعدی لایه قبلی (پایین) را به حدود نیم می زند. با نصب مناسب، آب از پشت بام سقوط خواهد کرد، همانند سقفی جامد. با دقت بالای بالای سقف را ببندید، قسمت پشتی کلبه را با شاخه ها بپوشانید. در هوای سرد، علاوه بر این، سرپناه را با قرار دادن یک لایه برف تا 30 سانتی متر بالا، گرم کنید.

یک کلبه پارچه ای دور درختی ساخته شده است

یک کلبه پارچه ای دور درختی ساخته شده است

 

در یک محل مرطوب یا مرطوب، سرپناه باید بالای زمین باشد. برای انجام این کار، یک پلت فرم با ارتفاع حداقل 0.5 متر ایجاد کنید. در شکل 2 ( چادر ساخته شده از پارچه، ساخته شده با استفاده از چوب) یک پوشش مثلثی برای یک فرد را نشان می دهد، اما می تواند برای حجم بزرگتر چهار گوشه ای ایجاد کند. مهمترین چیزی که ترتیب درخت ها مناسب بود.

به طوری که در طول باران آب به پناه جاری نمی شود، لازم است که یک حفره در اطراف پناهگاه با عرض و عمق 8 تا 10 سانتی متر حفاری شود. این امر با موفقیت تخلیه آب به سمت شیب زمین می شود. کف پای خود را با چاله یا زمین بپوشانید، پس آب نمیتواند حتی با باران سنگین و طولانی مدت وارد شود.

امکانات موقت، پناهگاه ها، اقامت کوتاه، اقامت شبانه

این نوع سرپناه را می توانید خودتان، در خانه - در پیش از "چادر در جیب شما"
برای تولید این محصول خانگی شما 8 متری مواد نازک، سبک و با دوام (تیک، بولون) نیاز دارید. سیلندر را به مدت 2 متر و قطر 64 سانتی متر بپوشانید. یک سیلندر را به سیلندر و اطراف ورودی یک نوار از همان ماده 5 سانتی متری بپوشانید. دوخت دکمه های 10-12، (1) "درب" را به آنها متصل کنید - همان دایره پارچه به عنوان پایین سیلندر. برای چساندن خود را با قلاب های چوبی به زمین و یا کابل به شاخه ها، 6 حلقه (2) را بچرخانید. و در قسمت داخلی سیلندر خود روبانها (3)، که سه دوربین دوچرخه سواری به آن متصل می شوند، وجود دارد: 2 از لبه ها و 1 در مرکز (سفت کننده ها). یک پمپ کوچک 25 سانتیمتری در مغازه دوچرخه خریداری شده است. کل چادر (همراه با دوربین) به یک ظرف کوچک 1.5-2.0 لیتری بسته بندی شده یا در جیب های تخلیه بارگذاری شده است. فوق العاده و سریع این امکان وجود دارد که چادر را با اضافه کردن یک قاب کوچک و پوشش آن با شاخه های صنوبر گرم کنید، اما تهویه چنین ساختاری بسیار پایین تر از چادر معمولی است، به این معنی که گرم تر خواهد شد و پشه ها نیش نخواهند خورد.

این نوع پناهگاه ها به سرعت (1-2 ساعت) تنها توسط یک گروه از افراد می توانند مجهز شوند. یکی از این ساختارها باید 4-6-8 ساعت انجام شود. برای یک فرد تنها به سمت چپ، در ساخت سرپناه ساده تر لازم است. برای این منظور، او باید بیشتر از امکانات امداد و پوشش گیاهی استفاده کند.

سایبان ها
هر زمان که ممکن است در نزدیکی درختان ترتیب دهید، با استفاده از آنها به عنوان پشتیبانی برای اسکلت. در درختان، آنها عمق افقی nakatnik را تقویت می کنند، قطب های شیب دار را در فاصله 1 متری از یکدیگر قرار می دهند و جعبه عرضی را می بندند. سایبان با شاخه ها، نی، نی و یا چادر های مخملی پوشیده شده است.

چادرها بهتر از موانع، مقاوم در برابر آب و هوا، راحتی بیشتری برای استراحت هستند و در پارکینگ هایی که بیشتر از یک روز طول می کشد نصب می شوند. چادرها از قطب ها، اسکی، شاخه ها و برشتو ساخته شده اند. آنها دوطرفه و پیچیده هستند. مخروط مخروط برای فصل زمستان مناسب هستند، زیرا آنها می توانند آتش سوزی کنند.

فروش انواع تجهیزات کمپینگ

کلبه گیبل
آنها آن را اینگونه ترتیب می دهند: در یک محل پاک، دو شیار موازی 5 متر طول هر یک در فاصله 5 متر از یکدیگر باز می شوند؛ دو قاب مستطیلی که در محورهای قطبهای شدید 4.5 × 3 متر اندازه گرفته شده اند از هم جدا شده اند، آنها جعبه را مرتب می کنند و برای سفتی، هر قاب را از داخل با یک مبارزه مورب تسخیر می کنند. طول دو طرف قاب را در شیارهای باز قرار دهید و آنها را به یکدیگر متصل کنید، در بالای صفحه قرار دهید، یک رگه را بسازید؛ شیارها با زمین پوشیده شده اند و قطب روی خط رشته قرار گرفته است، مواد سقف را در سراسر جعبه فریم ها با قطب های محکم بسته بندی می کند، به صورت چسبیده، برای اطمینان از جریان آب؛ انتهای کلبه را با حصار نزدیک کنید، یک ورودی را در یکی از آنها بگذارید؛ قسمت پایینی کلبه با زمین پوشیده شده است، پوشیده شده است. تجهیز مکان های تفریحی، پوشش آنها با نی، شاخه های صنوبر، شاخه های کوچک.

کلبه ی مخروطی قطب ها و برشوود
  آنها در این نظم ترتیب می دهند: در یک محل پاک، یک دایره با شعاع 3 متر کشیده شده و بر روی آن، در فاصله های مساوی از یکدیگر، حفره های حفاری را برای نصب پایین تر قطب های کلبه حفاری می کنند؛ 15-20 قطب، 4.5-5 متر طول، 6-7 سانتی متر ضخامت (در انتهای نازک)، برداشت می شود و برش حلقوی 5-6 سانتی متر از بالای هر یک از آنها ساخته شده است. قطب های برداشت شده در امتداد شعاع به مرکز قرار می گیرند و در امتداد حفره ها با طناب گره خورده اند و یک حلقه طناب با فواصل بین قطبهای 5-6 سانتی متر تشکیل می دهند. قطب های متصل به طور همزمان بلند می شوند به طوری که پایین تر از فولاد خود را در چاله ها در محدوده، و حلقه طناب موقعیت افقی می گیرد؛ در همان زمان، قطب ها در یک جهت چرخش می دهند تا گردن در بالای صفحه تشکیل شود و هسته در موقعیت پایدار باشد؛ قطب ها با شاخه ها و یا چوب بریده بافته شده و پوشش شاخه ها یا پوست در این جعبه، با یک فیلم مرتب شده است؛ در زمستان، پایین کلبه با برف به ارتفاع 1 متر پوشیده شده است؛ تخت تختخواب و شاخه ها را تزیین کنید و ورودی را با چادر بارانی پوشانید در مرکز کلبه حفاری سوراخ برای آتش؛ به طوری که آتش نشانی نیست چدیل، ترتیب عرضه هوای فضای باز به سوراخ، حفر برای این شیار 20 × 20 سانتی متر؛ شیار با برشوود پوشیده شده است، که در آن جاذبه یا زمین قرار گرفته است.

غارها و گودال های برفی

با سریع ساخت سرپناه از مواد سنتی تقریبا غیر ممکن است برای رسیدن به درز مهر و موم و اتصالات مصالح ساختمانی. پناهگاه ها از طریق باد نفوذ می کنند. هوای گرم از طریق شکاف های متعدد فرار می کند. بنابراین، در نبود کوره های پریموس و دیگر بخاری های با کارایی بالا، درجه حرارت در پناهگاه تقریبا همواره با خارج از هم می باشد. علاوه بر این، ساخت چنین پناهگاه ها بسیار وقت گیر است، که اغلب با خطر افزایش آسیب همراه است. موارد مکرر وجود دارد زمانی که چنین سرپناه دست ساز تحت فشار باد یا به دلیل جنبش بی دقت فرو می ریزد و گروه را در شرایط بحرانی قرار می دهد. در همین حال، مواد ساختمانی عالی به معنای واقعی کلمه زیر پای یک شخص است. این برف معمول ترین است. با توجه به ساختار متخلخل، برف ویژگی های عایق حرارتی خوب دارد. پردازش آسان است.

پناهگاه های برف - "سوزن"، غارها، خانه ها، چشمه ها، ساخته شده در یک و نیم تا دو ساعت، به طور قابل اعتماد از مردم از اثرات دماهای پایین و باد محافظت می کند، و در حضور سوخت، راحتی حرارتی را فراهم می کند. در یک پناهگاه برفی درست شده، دمای هوا تنها به علت گرما تولید شده توسط انسان افزایش می یابد به -5 ... -10 درجه سانتیگراد با سرما 30-40 درجه در خارج از پناهگاه. با استفاده از چند شمع، درجه حرارت در پناهگاه را می توان از 0 به + 4 ... + 5 درجه سانتیگراد و بیشتر افزایش یافت. بسیاری از محققان قطبی، نصب در داخل یک جفت از اجاق گاز primus، هوا را به دمای 30 درجه سانتیگراد گرم می کنند. بنابراین، اختلاف دما در داخل پناهگاه و در خارج می تواند به 70 درجه سانتیگراد برسد. کف غار با لایه ای از 10 تا 15 سانتی متر پوشانده شده است. ورودی به سوراخ شما با برف پوشیده شده است.

چگونه یک سوزن را برای اقامت طولانی تر بسازیم. سوزن "واقعی اسکیمو" کمی شبيه به یک غار برف است. برای ساخت این "سوزن" حدود 60 آجر برف 60x60x20 سانتیمتر برداشت شده است. قطر داخلی آن حدود 3 متر است، ارتفاع آن از کف تا سقف 2 متر است. اگر کلبه قرار است برای تمام زمستان استفاده شود (و در چنین زندگی واقعی زندگی می کند)، سپس قوس را می توان با شاخه های خمشی تقویت کرد، با حمایت بیشتر از لایه های برفی جمع می شود (وزن برف می تواند از بین برود، شاخه هایی مانند تیرچه ها کمک می کنند) . ورود به کلبه در زاویه 90 درجه به جهت باد غالب گرا است. هنگام سوزاندن لامپ های چربی در دمای سوزن + 2 + 3 درجه نگهداری می شود. اگر طاق در داخل با یک سایبان یا پوسته، و یا هر گونه مواد هوادهی پوشیده شده باشد، درجه حرارت تا 25 متر از کف می شود.
به عنوان یک نوع از عایق خانه   این روش کار می کند خانه ی قدیمی که دارای بسیاری از ترک های کوچک است که از طریق آن هوای سرد وارد می شود، به یخ های شدید با آب های معمولی ریخته می شود. آب سرد در فریزر فریاد می زند، پوسته باد باد را تشکیل می دهد. در چنین خانه ای که با یخ گرم شده است، زندگی بسیار لذت بخش تر است.

یک شب در راه شکار
این کار با یک ضعف ضعیف انجام نمی شود - 5 گرم. ب - 30 گرم زمین پس از 3-4 ساعت خنک خواهد شد.
  برای انجام این کار، برف را پاک کنید، آتش بکشید و زمین را به خوبی گرم کنید. بعد از آن، آتش را به طرف خود بکشید، شاخه های درختان مخروطی، خزه، تجهیزات نرم در زمین گرم را بگذارید و روی آن را با بارانی پوشانید. ایستاده باید پوشیدنی، گروه متراکم، پوشانده شده با یک چادر بین یا چادر.

 

در یک مرطوب مرطوب، یک پناهگاه موقت برای استراحت مرتب شده است به طوری که کف آن (محل استراحت) 40-60 سانتی متر بالاتر از سطح خلیج است.

امکانات ساده و سریع شب اقامت برای یک نفر.
برای دستگاه ساده ترین پناهگاه امکان استفاده از یک درختی که توسط بات با باتلاق ضخیم کاهش یافته است. برای افزایش حفاظت از باران و باد، شما باید علاوه بر آن پوست یا صنوبر را بر روی آن قرار دهید. پناهگاه ها را به سرعت با استفاده از قطب های کوچک و شاخه های درختان می توان با استفاده از انحطاط و تنه های درخت ضخیم انجام داد (در حال حاضر پناهگاه نیمه ساخته شده است، آن را کمی تغییر دهید و بیش از یک شب بخوابید. همچنین چوب های خشک و نازک و ضخیم وجود دارد. آن را کاملا بی سر و صدا، به طور مساوی و بدون دود سوزانده خواهد شد. محل خود را از یک شب یا یک پارکینگ کوچک برای چند شب دور می کند، اگر هواگیل باشد، اینجا می مانم).

با کمک بارانی میتوانید یک نوع کیسه خواب را بسازید. برای انجام این کار، یک حفره کوچک را در زمین حفاری کنید، یک لایه لایه لایه را در پایین قرار دهید و آن را با یک پارچه در بالای آن قرار دهید. در تختخواب تشکیل شده بگذارید، با نیمه دوم چادر گنجه را پوشانده و خود را با زمین بسوزانید و تنها سر خود را ترک کنید. حتی در هوای سرد، این پناهگاه به شما اجازه می دهد تا کاملا آرام باشید، همچنین گرما بدن انسان را حفظ می کند.

اگر حیوانات غارتگر یا مارهای سمی در این منطقه وجود داشته باشد، پناهگاه در شاخه های درخت می تواند برای استراحت ایمن مجهز شود. برای محافظت از خود در هنگام سقوط در خواب، باید به تنه درخت پیوست.

http://www.russkiysobor.com/zhiliekrov04.htm

آمارها نشان می دهند که افرادی که به علت شرایط مختلف (از دست رفته، وسایل نقلیه حادثه و غیره) به تنهایی با وحشی هستند، می توانند برای مدت زمان طولانی به حفظ قدرت و اعتماد به نفس خود از عوامل محیطی محیطی، اگر آنها یک پناهگاه موقت ، حتی ساده ترین.

همچنین لازم است چنین پناهگاهی را بسازیم، زیرا برای امدادرسان از هوا بسیار آسان تر است تا یک اردوگاه یا پناهگاه با نشانه های سیگنال از یک شخص انفرادی و حتی یک گروه از مردم پیدا کند.

فروش انواع کیسه خواب

محل اردو باید چند مورد را برآورده کند، مهمترین آن ایمنی است. شما می توانید خانه موقت خود را در کم عمق رودخانه، دره های پایین و جزایر در تخت رودخانه های خشک، در پایین کانین ها و گنج های باریک ایجاد کنید. به دلیل بارندگی های سنگین، سطح آب می تواند افزایش یابد و پارکینگ شما سیل خواهد شد.

خطر نیز در پای دامنه های شیب دار پوشیده شده با سنگ ها، در زیر صخره های پر از اقیانوس، در دهان وحش - در معرض خطر آتشفشان ها، موانع و غیره وجود دارد. به خصوص در شرایط آب و هوا نامناسب و یا نزدیک شدن به آب و هوای بد، در گذرگاه ها، کوه ها، کوه ها و تپه ها - در این مکانها رعد و برق خطرناک است.

در کوه ها، فراموش نکنید که بهمن ها ممکن است. مناطق خطرناک معمولا از پوشش گیاهی و یا تنها توسط شاخه های جوان پوشیده شده اند.

در مناطقی که آب و هوای سرد وجود دارد، مهم است که زمین لرزه را در نظر بگیریم. اجتناب از مناطق کم عمق: توده های هوای سرد سرد می شوند و مخازن به اصطلاح رسوب رسوب را تشکیل می دهند.

لازم نیست اردوگاه را در کنار مسیرهای حیوانی قرار دهید: حیوانات وحشی می توانند بسیاری از مشکلات غیر منتظره را به ارمغان بیاورند. ممکن است مهمانان ناخوشایند با ظروف غذا، باند و پنبه مورد استفاده شما قرار بگیرند، بنابراین ما توصیه نمی کنیم زباله را در نزدیکی کمپ قرار دهیم. معایب باعث می شود ساکنان شهدای جنگل. به یاد داشته باشید: در نزدیکی پناهگاه نباید برش، فاسد و درختان توخالی نباید وجود داشته باشد: آنها به راحتی توسط باد می افتد.

نیاز بعدی برای پارکینگ حضور آب و هیزم در نزدیکی است. کدام یک از این الزامات ضروری است بستگی به شرایط خاص دارد. معمولا در فصل گرم مهمتر از آن است که آب را پیدا کنید، بیشتر آب را انتخاب کنید. وقتی سرد است، سوختی است که شرایط اصلی بقای انسان است. در مرکز روسیه، پیدا کردن هیزم اغلب یک مشکل نیست؛ تنها در اوایل بهار، زمانی که آب ذوب هنوز نزول نکرده است، گاهی اوقات سوختن خشک آسان نیست. اما در تاندرا با او در هر زمان سال دشوار است.

انتخاب یک سایت برای اردوگاه، شما باید از ویژگی های مناطق طبیعی توجه داشته باشید.

در استپ، برای محافظت از خود در برابر باد در هوای سرد، پارکینگ بهتر است در پشت یک گلوله یا در یک پرتو انجام شود. اگر آب و هوا خشک و گرم و پشه نیز آزار دهنده است، اردوگاه در ارتفاع بالا از همه طرف توسط باد، و یا بر روی شیب برف دره نصب شده است. آتش سوزی در این مورد در سمت چپ در 8-10 متر از پناهگاه قرار دارد.

در بیابان ها، به خصوص کوهستانی، دماهای روزانه به مقادیر بسیار بالا می رسند، و در شب آنها چنان زیاد می شوند که آب می شود. در این مناطق، حفاظت از هر دو حرارت و سرما نیاز است.

نکات ایمنی را جدی بگیرید

گرچه آمار نشان می دهد که کودکان در خانه ها بیشتر از کمپ ها آسیب می بینند، اما رعایت نکات ایمنی زیر باعث می شود که احتمال بروز حوادث ناگوار به شدت کاهش یابد:

 

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت: هدف: اردوگاهی ایجاد کنید که به راحتی و ساماندهی منزل خود تان باشد.....

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

چگونه با کودک اردو بزنیم

چگونه با کودک اردو بزنیم

چگونه با کودک اردو بزنیم: اردو زدن با کودک حتی می تواند برای اردوگاه های باتجربه کمی دلهره آور باشد. در اینجا چند نکته برای نحوه اردو زدن با کودک خود آورده شده است....

چگونه با کودک اردو بزنیم

نحوه انتخاب بطری آب

بهترین نقاط ایران برای کمپینگ: دوستداران طبیعت حتما بخوانند

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

چک لیست لوازم مورد نیاز برای کوهنوردی

کدام وسایل برای برنامه‌های کوهنوردی ضروری هستند؟

   محصولات مشابه