مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای خرید عینک شنا

یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین لوازم مناسب برای شنا کردن عینک شنا میباشد و داشتن عینک شنای مناسب چه برای افراد حرفه ای و چه برای شناگران آماتور میتواند کمک خوبی برای حفظ سلامتی چشم ها و شنا کردن صحیح باشد.

حتما هر بار پس از شنا در استخر دچار التهاب در چشم هایتان (خون افتادگی در چشم)  شده اید که ناشی از نفوذ آب و کلر موجود در آن است برای پیشگیری از این التهاب و داشتن دیدی مناسب در هنگام شنا کردن در استخر پیشنهاد می کنیم  که ازعینک مخصوص شنا استفاده کنید تا علاوه بر داشتن دید مناسب درآب از التهاب چشم ها نیز جلوگیری کرده و از شنا کردن لذت ببرید در این مقاله بر آن شدیم تا پیرامون عینک شنا، انواع آن ، نحوه انتخاب و خرید عینک شنا مناسب را مورد بررسی قرار دهیم.

عینک های شنا به دو دسته تفریحی (مخصوص شنا و اب تنی در استخر) و مسابقه ای (حرفه ای) می باشند البته در کار این دو دسته عینک های دیگری مانند عینک شنای سوئدی وعینک بدون بند نیز وجود دارد که از محبوبیت بالایی در بین شناگران حرفه ای برخوردار هستند که به هریک از آنها خواهیم پرداخت.

انواع عینک شنا

عینک های شنا به دو دسته تفریحی (مخصوص شنا و اب تنی در استخر) و مسابقه ای (حرفه ای) می باشند البته در کار این دو دسته عینک های دیگری مانند عینک شنای سوئدی وعینک بدون بند نیز وجود دارد که از محبوبیت بالایی در بین شناگران حرفه ای برخوردار هستند که به هریک از آنها خواهیم پرداخت.

عینک تفریحی شنا

این نوع از عینک های شنا کمی ضخیم هستند که هنگامی که قاب آن بر روی چشم قرار می گیرند بر روی پوست اطراف حدقه چشم مکش کمی ایجاد می کند که سبب راحتی شناگر می شود ولی از آنجایی که از درزگیر چندان مناسبی در پوشش دور چشم برخوردار نیستند موجب نفوذ آب به داخل عینک و تشکیل بخار در شیشه عینک می شود. پوشش ضد بخار بکاربرده شده در این نوع عینک ها زودتر از سایر عینک های شنا خاصیت خود را از دست می دهند. این عینک ها مناسب برای استفاده فرادی است که گه گاهی هوس شنا کردند پیدا می کنند و به دنبال عینکی ارزان برای انجام شنای تفریحی هستند خوب است.

عینک تفریحی شنا

عینک مسابقه ای (حرفه ای) شنا

عینک های مسابقه ای (حرفه ای) را معمولا شناگران حرفه ای در هنگام مسابقات مورد استفاده قرار  میدهند و به دلیل تنگ بودن بند تعبیه شده در عینک که به جهت عدم نفوذ آب به داخل آن عموما به طور دائمی مورد استفاده قرار نمی گیرد. عینک های مسابقه ای با درزگیری مناسبی که در دور حدقه چشم ها دارند باعت مکس پوست در این قسمت شده و سبب ایجاد فشار بر چشم می شوند که شاید کمی موجب ناراحتی شناگران شود.

عینک مسابقه ای (حرفه ای) شنا

عینک بدون بند شنا

عینک بدون بند شنا حاوی دو لنز و تعدادی چسب پزشکی است که از چسب ها برای اتصال عینک به پوست اطراف چشم ها مورد استفاده قرار میگیرد. نصب و برداشتن این نوع عینک بسیار سخت است البته باید اشاره کرد که این عینک هیچ کششی بر روی پوست ایجاد نخواهند کرد و از پوشش بسیار مناسبی برای چشم ها بوده و از نفوذ آب و بخار گرفتگی جلوگیری می کنند. لازم به ذکر است که چسب های اتصال این نوع عینک مناسب افرادی که دارای پوستی حساس هستند نیست زیرا در پوست های حساس موجت التهاب پوست خواهد شد  به دیگر معایب این عینک میتوان به مشکل در یافتن  و خرید چسب های آن اشاره کرد.

عینک سوئدی شنا

استفاده ازعینک های سوئدی شنا بسیار عالی و ارزان هستند. در این عینک ها از لنزهای ساده پلاستیکی با بند هایی لاستیکی تشکیل شده اند. در ساخت عینک سوئدی شنا مانند سایر عینک ها لایه برای لاستیک ها و فوم بکار برده نشده است و در طراحی بکار رفته شده در ساخت این عینک ها حفرهای تعبیه شده برای پوشش چشم ها بسیار شباهت به چشم ها دارند و طرفداران بسیاری در میان شناگران حرفه ای دارد.

عینک شنای طبی

در گذشته افرادی که دچار مشکل بینایی ضعیف بودند و به اصطلاح چشمان ضعیفی داشتند برای شنا کردند همواره به دنبال یافتن عینک های شنایی با لنز طبی بودند که با قیمت های گزافی عرضه می شد اما در حال حاضر عینک های شنا یی وجود دارد که در آنها از لنز طبی و با قیمت های بسیار مناسبی به بازارهای ورزشی عرضه شده است که کمی نسیت به سایر عینک ها گرانتر هستند اما یک راهکار دیگر نیز وجود دارد میتوان عینک های شنا را خریداری و با هزینه کمی با لنز های طبی شنا تعویض کرد مطمئنا شماره لنز هر عینکی بسته به میزان ضعیف بودن چشم هر شخصی متفاوت خواهد بود.

لنز عینک شنا از چه جنسی ساخته شده باشد؟

جنس لنز نکته ای است که معمولاً مردم فراموش می کنند در مورد آن سوالاتی بپرسند و هنگامی که به موارد موجود در بازار دقت کنید می بینید که انتخاب بین جنس لنز ها کمی سخت می شود.

لنز عینک شنای پلی کربنات (Polycarbonate): لنزی است که قوی بوده و در مقابل ترک خوردن از خود مقاومت نشان می دهد. شما می توانید عینک شناهایی با این نوع لنز را در انواع رنگ ها تهیه نمایید البته برخی از این لنز ها می توانند خاصیت ضد مه (بخار) و محافظت در برابر اشعه های UV (ماوراء بنفش) را نیز داشته باشند. هنگام خرید شما متوجه خواهید شد که اکثر لنز ها از پلاستیک ساخته شده اند اما می تواند تفاوت بسیار زیادی در کیفیت وجود داشته باشد و اکثر اوقات مثل همیشه شما هر چه قدر هزینه بیشتری پرداخت کنید عینک شنای بهتری دریافت خواهید کرد.

لنزهای جیوه ای شنا مناسب جهت استفاده در استخر و دریاست که باید قابلیت محافظت از چشم ها را در برابر اشعه ماواری بنفش داشته باشد و به اصطلاح یو وی ۱۰۰ باشد از دیگر قابلیت لنزها این است که به مواد ضد بخار مجهز شده باشند این مواد ضد بخار آنتی فوک نام دارد که از بخار گرفتگی لنز در هنگام شنا جلوگیری می کند . لنزهای معمولی قابلیت های لنزهای جیوه ای را دارا نیستند و تنها مناسب جهت استفاده در استخرهای سرپوشیده هستند.

بهترین مارک و برند  عینک شنا

مارک ها، برندها و کمپانی های بسیاری با توجه به میزان علایق و سلیقه دوستداران ورزش های آبی به خصوص شنا با در نظر گرفتن استاندارهای لازم و حساسیت چشم ها در برابر آسیب ها اقدام به طراحی و ساخت عینک های مخصوص انواع رشته های ورزشی شنا  را نموده اند که همه این برند ها محصولات خود را با کیفیت های بالایی روانه بازارهای ورزشی نموده اند که انتخاب را برای علاقمندان به ورزش شنا مشکل نموده است در این راستا برند های شنا مانند زاگز، فونیکس،کرسی و اسپیدو در بین علاقمندان ورزش شنا از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

مراقبت از عینک شنا:

عینک شنا به همان اندازه لباس شنا تمرینی و مسابقاتی نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. برای اینکه عینک شنای خود را محافظت کنید تا طول عمر مناسبی داشته باشد، آن را در موقعیت خوبی که در زیر شرایط آن توضیح داده خواهد شد نگهداری کنید:

همیشه عینک خود را بعد از شنا زیر آب سرد آب بکشید تا هرگونه کلر، شن و ماسه یا نمک از روی آن پاک شود.

به عینک فرصت دهید تا در یک محیط گرم و تمیز خشک شود.

آن را در زیر نور مستفیم خورشید که می تواند باعث شود سیلیکون خشک شده و رنگ لنز از بین برود، قرار ندهید.

هیچگاه داخل لنز عینک شنا را نسابید. این کار می تواند به لنز خش وارد ساخته و رویه ضد بخار را پاک کند.

می توانید یک جای عینک شنا نیز خریداری کنید تا حفاظت بیشتری را برای عینک خود فراهم سازید.

هیچ محلول پاک کننده ی عینک شنای مشخصی وجود ندارد زیرا قرار نبوده که به لنز ها دست کشیده شود. بهترین راه برای خوب محافظت کردن از آنها این است که عینک شنا را با دقت استفاده نمایید.

یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی عرضه کننده عینک شنا سایت دیجی کالا میباشد،شما میتوانید عینک های شنای حرفه ای را با قیمت و کیفیت مناسب از سایت دیجی کالا تهیه کنید

نکات کاربردی برای خرید عینک شنا

اگر می خواهید عینک شنایی بخرید که کیفیت خوب داشته باشید و اضافه بر کیفیت عمر خوبی داشته باشد ما را دنبال نمایید.

در مورد خرید لوازم شنا باید بگوییم که فروشگاه هاي اینترنتی بسیار معتبر تر از فروشگاه هاي لوازم ورزشی موجود در سطح شهر میباشند.

سایت تالاب منابع معتبر ایران برای فراهم سازی لوازم ورزشی و لوازم دارای برند شنا هست، شما براحتی می‌توانید با مطالعه دقیق راهنمای خرید و توضیحات مربوط به هر محصول یا تماس با مشاوران ما یک خرید درست و مطمئن را تجربه کنید.

بنابراین باید ببینیم که در هنگام خرید یک عینک شنا باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

در خرید عینک شنا چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

بهترین عینک های شنا

بررسی سایر لنز عینک و پوشش موجود برای حدقه چشم

این دو فاکتور در کنار هم بعنوان راهنما یا نشانگر سایز یک عینک شنا عمل میکنند، که سایز به دو سایز برزگ و کوچک تقسیم میشود. سایز حدقه به کاور محافظت کننده اطراف لنز ها مربوط میشود.

از آن جایی که سایز کوچک حدقه یک عینک شنا ممکن هست استخوان حدقه چشم شناگر را اذیت کند، تنها تعداد محدودی از شناگران از آن بهره گیری میکنند. از طرف دیگر، فریم عینکی که حدقه چشمی آن بزرگ هست، کمتر دیده شده هست که راحت و نرم بر اطراف چشم قرار نگیرد.

برای این که به یک تصمیم نهایی برسید، می‌توانید به خرید یک عینک شنا که دارای یک دستگاه ساکشن یا مکش هست فکر کنید، اینکار به قرارگیری مناسب عینک بر اطراف چشم کمک زیادی میکند.

در مورد سایز لنز نیز دو انتخاب پیش روی شماست، کوچک و بزرگ. سایز بزرگ لنز یک عینک شنا این اجازه را به شما می‌دهد که میدان دید باز تری داشته باشید،

چراکه زاویه دید شما پهن تر میشود که به آن دید “طبیعی” نیز گفته میشود. سایز کوچک یک عینک شنا مثل این هست که شما یک چشم بند بر روی چشمان خود گذاشته اید.

وقتی شما از یک عینک با لنز ها کوچک بهره گیری می‌کنید، اساس دید شما محدود می‌شود، و تنها بر بازه محدودی میتوانید تمرکز داشته باشید، که این همین ویژگی این نوع عینک شنا را برای مسابقات حرفه اي شنا ایده آل کرده هست.

در خرید عینک شنا چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

معرفی بهترین عینک های شنا

شکل و طراحی عینک

برخلاف لباس ، عینک ها در 3 شکل موجود میباشند، که همین عامل باعث میشود که انتخاب راحت تری داشته باشید. هدف ابتدایی ساخت یک عینک سوئدی، شناگران مسابقات حرفه اي بوده هست.

در مقایسه با عینک هاي شنا که برای تفریحی بهره گیری می‌شوند، نوع سوئدی به خوبی بر حدقه چشم قرار میگیرد و در مقابله با آب دچار کشش کمتری می‌شود، بنابراین سرعت شناگر بالاتر می‌رود.

شکل کلاسیک که به نام عینک هاي واشری نیز شناخته میشوند، معمول ترین و متداول ترین نوع یک عینک شنا هست. جنس آنها می‌تواند فوم یا سیلیکون باشد.

در آخر نیز نوعی عینک شنا وجود دارد که ترکیبی از عینک کلاسیک و لوله هاي مخصوص تنفس در زیر آب هست، که کودکان علاقه زیادی به آنها دارند، زیرا بهره گیری از آن بسیار راحت هست.

در خرید عینک شنا چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

راهنمایی خرید عینک شنا

رنگ لنز عینک شنا

با وجود رنگ هاي متنوع برای یک لنز؛ انتخاب برترین و مناسب ترین می‌توانند چالش برانگیز باشد. تنها باید یک فاکتور مهم را در ذهن داشته باشید، رنگ هاي متفاوت عملکرد متفاوتی در شرایط نوری مخصوص به خود دارند.

لنز هاي کهربایی برای انواع محیط ها مناسب میباشند، چراکه میدان دید خوبی را در شرایط نوری کم یا چندان بوجود می آورند. اگر در نور روز نیز یک عینک شنا کهربایی به چشم بزنید، هیچگاه دچار دوبینی نمی‌شوید و چشم ها اذیت نمیشوند.

لنز هاي شفاف برای محیط هاي کم نور مناسب میباشند، مثل یک استخر خانگی، یا مکان هاي دیگر شنا که کمی تاریک میباشند. با وجود یک عینک شفاف، تا وقتی که همان نور کم دائم باشد، دید دقیقی برای فرد ایجاد خواهد کرد.

لنز هاي آبی یا بنفش زمانی ایده آل میباشند که شما در مورد شرایط نوری محیط شنای خود آگاهی ندارید. این نوع عینک ها به نور خارجی را طوری فیلتر میکند که تنها یک نور متوسط به چشم وارد شود، و در حین کاهش درخشندگی چندان، این نوع عینک شنا را به برترین انتخاب برای تمرینتان و شنای هرروز تبدیل میکند.

لنز هاي دودی برای شنا در زیر آفتاب مناسب اند. از آنجایی که لنز ها تیره تر میباشند، محافظت بهتری در مقابل سطوح نور بالا بوجود می‌آید. بهره گیری از این عینک ها مثل شنا کردن با یک عینک دودی هست!

لنز هاي آینه اي نور را منعکس میکنند، و شنا کردن در محیط هاي سرباز را راحت تر میکنند. شناگر هاي میتوانند از آنها بعنوان یک استراتژی خوب بهره ببرند، چراکه حریف نمی‌تواند چشم ها را ببیند و حرکت بعدی را تشحیص دهد.

به گزارش تالاب در کنار موارد گفته شده، باید به یک نکته دیگر نیز دقت کنید؛ سر هم بندی. از آنجایی که برخی عینک هاي شنا دارای قطعات قابل جداسازی میباشند، شما باید محصولی را خریداری کنید که سر هم بندی آن آسان هست.

مطالب آموزشی مرتبط:

نکات مهم در خرید عینک شنا

نکات مهم در خرید عینک شنا

یکی از رایج ترین پرسش ها و دغدغه های اغلب شناگران، انتخاب بهترین گزینه برای خرید عینک شنا می باشد. تقریباً اغلب شناگران در طول دوران ورزشی خود، چه به صورت حرفه ای و چه به صورت تفریحی، با انتخاب های نادرستی در خرید عینک شنا ....

نکات مهم در خرید عینک شنا

کامل ترین راهنمای خرید و انتخاب انواع عینک های شنا

کامل ترین راهنمای خرید و انتخاب انواع عینک های شنا

به طور حتم بارها شنا کردن در استخر را تجربه کرده اید و با اصول اولیه شنا آشنایی دارید و با لوازم و تجهیزات مخصوص شنا هم آشنا هستید. حتما هر بار پس از شنا در استخر دچار التهاب در چشم های تان (خون افتادگی در چشم)  شده اید که ناش....

کامل ترین راهنمای خرید و انتخاب انواع عینک های شنا

انواع قایق بادی

راهنمای خرید قایق بادی

۱۰ نکته برای امنیت بیشتر در ورزش های آبی

بهترین مارک قایق بادی

   محصولات مشابه