مقالات گیمینگ تولز

فروشگاه

چگونه با کودک اردو بزنیم

معرفی یک کودک کوچک با شگفتی های بیرون از خانه چیزی است که بسیاری از والدین تازه منتظر آن هستند. اما ، احتمال اردو زدن با کودک حتی می تواند برای اردوگاه های باتجربه کمی دلهره آور باشد. در اینجا چند نکته برای نحوه اردو زدن با کودک خود آورده شده است و هنوز هم اوقات خوبی را سپری می کنید:

چگونه با کودک اردو بزنیم

 • مکان مناسبی را انتخاب کنید: برای اولین مسافرت ، مکانی را انتخاب کنید که خیلی از خانه خیلی دور نباشد و برخی از امکانات اساسی مانند حمام را ارائه دهد. و اگر می توانید ، یک اردوگاه سایه دار پیدا کنید که خیلی به دیگران نزدیک نباشد.
 • چادر بزرگی را بیاورید: با آوردن یک چادر بزرگ فضای کافی برای پخش کردن و حتی در صورت داشتن یک تختخواب / حیاط قابل حمل در اختیار شما قرار می دهد. مهمتر از همه ، سعی کنید انعطاف پذیر باشید و درک کنید که احتمالاً شب های شما کمی متفاوت از خانه خواهد بود.
 • وعده های غذایی کودک را ساده نگه دارید: احتمالاً شیر دادن به شیر مادر ساده ترین راه حل است ، اما اگر کودک شما از بطری استفاده کرده یا مواد جامد را می خورد ، هنوز می توانید اردو بزنید. اطمینان حاصل کنید که برای مخلوط کردن فرمول به آب تمیز دسترسی دارید و بسته های مناسب غذای پوره شده یا برخی از آنچه را برای شام دارید درصورتی که کودک شما در حال خوردن مواد جامد است ، امتحان کنید. (اما کمپینگ جایی برای معرفی غذاهای جدید نیست.)
 • کودک را به صورت لایه ای بپوشید: خود و کودک خود را به صورت لایه هایی بپوشید تا آماده باشید تا با تغییر آب و هوا سازگار شوید. هنگامی که زمان خواب است ، یک کیسه خواب دنج یا پشم گوسفند وجانوران دیگر را برای گرما اضافه کنید.
 • از خود و کودک خود در برابر اشکالات و آفتاب محافظت کنید: از بین بردن اشکالات و ضد آفتاب به طور کلی برای نوزادان کوچکتر از 6 ماه استفاده نمی شود ، بنابراین به دنبال روش های دیگر محافظت مانند پوشیدن آستین بلند و شلوار ، استفاده از چتر برای مسدود کردن خورشید و قرار دادن آن باشید.

کجا می توان با یک کودک کمپینگ کرد

کجا می توان با یک کودک کمپینگ کرد

فروش انواع لوازم ماهیگیری

بسیاری از مکانهایی که شما کمپینگ را بزرگسالان در نظر گرفته اید برای همراهی نوزاد مناسب است. این بدان معناست که پارک های دولتی ، پارک های ملی و اردوگاه های خصوصی همه گزینه های مناسب هستند. با محدود کردن انتخاب های خود ، در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • زمان رانندگی را محدود کنید: اگر فکر کمپینگ با کودک دلهره آور به نظر می رسد ، یک سفر طولانی اتومبیل به مخلوط اضافه نکنید. برای اولین سفر خانوادگی ، استرس سفر را از بین ببرید و یک اردوگاهی را انتخاب کنید که نزدیک خانه باشد. برای رسیدن به مقصد خود نیازی به شروع بسیار اولیه نخواهید بود ، و اگر در زمان کمپینگ برنامه هایی پیش نیاید ، می توانید آن را ترک کنید بدون اینکه ساعت کار رانندگی سرمایه گذاری کنید. اگر می خواهید رانندگی را به طور کلی از بین ببرید ، چادر را در حیاط خلوت خود برپا کنید تا در اردوگاه خانوادگی یک آزمایش را انجام دهید که فقط پا از خانه شما امتحان کند.
 • اردوگاه هایی با امکانات را انتخاب کنید: یک اردوگاه با سرویس بهداشتی و زمین بازی در مجاورت احتمالاً دید شما از یک گشت و گذار بیابان واقعی نیست ، اما این موارد می تواند با کودک در حال حمل بسیار مناسب باشد ، خصوصاً در اولین یا دو سالگی. هنگامی که به عنوان خانواده به عنوان اردو راحت تر هستید ، می توانید دورتر بروید.
 • سعی کنید از سایر اردوگاه ها فاصله بگیرید: اگر قبل از وقت رزرو خود را انجام می دهید ، سعی کنید سایتی را پیدا کنید که فاصله کمی بین آن و سایت های مجاور برقرار باشد. فضای اضافی می تواند باعث شود کل تجربه کمی از فاصله بیشتری احساس شود و به کاهش نگرانی شما در مورد مشکلات سر و صدا کمک کند.
 • به دنبال سایه: دور نگه داشتن افراد کوچک از آفتاب مستقیم یک گام مهم در محافظت از آنها در برابر اشعه ماوراء بنفش است ، بنابراین در صورت امکان یک نقطه سایه دار انتخاب کنید. (اطلاعات بیشتر در مورد حفاظت از آفتاب را در زیر بخوانید.)

نکاتی درباره خوابیدن در چادر با کودک

نکاتی درباره خوابیدن در چادر با کودک

بیایید واقع بین باشیم: یک شب خواب خوب با یک کودک خردسال در خانه می تواند به اندازه کافی چالش برانگیز باشد. 

سعی کنید این کار را قدم بردارید (و کمی قهوه اضافی برای صبح بیاورید).

در اینجا چند نکته برای نحوه استفاده از خواب هنگام کمپ کردن آورده شده است:

 • انعطاف پذیر باشید: هر خانواده ای روش کار خود را برای خوابیدن با کودک دارد و این وظیفه شماست که تصمیم بگیرید که در هنگام اردو زدن چگونه این کار را انجام دهید ، اما این را بدانید: کمپینگ قصد دارد روال عادی شبانه شما را مختل کند. سعی کنید سازگار باشید و درک کنید که ممکن است شما مجبور به استراحت از هر روش آموزش خواب شوید که در خانه از آن استفاده کرده اید تا بتوانید شب و روز شما و کودک خود را طی کنید. به عنوان مثال ، شما ممکن است مجبور شوید اجازه دهید کودک کوچک خود دیرتر از حالت طبیعی خود بیدار بماند تا اینکه در اواسط شب در تاریک بیدار شود.
 • یک چادر بزرگ بیاورید: اگر یک چادر بزرگ کمپینگ خانوادگی دارید ، آن را بیاورید. شما از داشتن فضای اضافی برای گسترش و راحتی استفاده می کنید. و یک چادر بزرگ به شما امکان می دهد تا از یک حیاط اسباب بازی / بازی قابل حمل استفاده کنید (به نکته بعدی مراجعه کنید).
 • از یک حیاط بازی / گهواره قابل حمل استفاده کنید: اگر کودک شما در خوابیدن در یک گهواره قابل حمل / بازی (یا اگر چادر بزرگی دارید که بتواند آن را جا دهد) این ایده بسیار خوبی است. آشنایی با گهواره ممکن است به کوچک شما کمک کند تا در شب مستقر شود. و حتی اگر از آن برای خواب استفاده نمی کنید ، گهواره هنگام استفاده از غذای همراه خود هنگام استفاده از شام می تواند مفید باشد.
 • چند مورد دلخواه را از خانه بیاورید: تقریباً همه چیز در خارج از منزل یک اسباب بازی برای جمع کوچک شماست ، بنابراین احساس نکنید که مجبور نیستید همه وسایل خانه را جمع کنید. اما بسته بندی چند مورد خاص مانند یک حیوان پر شده و برخی از کتاب ها می تواند به راحتی کودک شما در محیط جدید کمک کند.

برنامه ریزی غذا برای کودک

برنامه ریزی یک منوی اردو ممکن است کار زیادی به نظر برسد ، اما اگر بر روی ساده نگه داشتن چیزها برای شما و کودک خود تمرکز کنید ، چندان بد نیست. برای بزرگسالان و بچه های بزرگتر ، وعده های غذایی یک گلدان مانند ماکارونی ، جو دوسر و فلفل دلمه ای ، تهیه وعده های غذایی ، پخت و پز و پاکسازی را آسان می کند. اگر می خواهید وعده های غذایی دقیق تری تهیه کنید ، به ما مراجعه کنید

برای برنامه ریزی غذا برای کودک خود ، ابتدا آنچه را که در خانه می خورید ، در نظر بگیرید. به احتمال زیاد ، شما قادر خواهید بود تقریباً به آن نزدیک شوید. اگر آنها شیر می دهند ، منو بسیار ساده است. اما اگر کودک شما از بطری می نوشد یا مواد جامد را می خورد ، شما هنوز هم می توانید با یک ملاحظات اضافی به طبیعت بروید:

 • امور را تمیز نگه دارید: اگر در حال تغذیه بطری هستید ، حتماً راهی برای تمیز کردن همه چیز داشته باشید. می توانید آب را در محل کار خود بجوشانید تا بطری های خود را ضد عفونی کنید. اگر فرمول را با هم مخلوط می کنید ، اطمینان حاصل کنید که به آب تمیز و آشامیدنی دسترسی دارید.
 • غذاهای مناسب بیاورید: اگر کودک شما غذاهای جامد می خورد ، گزینه های مناسب مانند بسته های فشرده شده با میوه و سبزیجات پوره شده در آنها وجود دارد که نیازی به یخچال شدن نیست مگر اینکه باز باشد. یک کودک بزرگتر می تواند یکی از این موارد را به دهان خود بکشد ، اما با یک کودک واقعی می توانید مقادیر کمی را روی یک قاشق فشار دهید و آن را برای آنها تغذیه کنید. اگر کودک شما به اندازه کافی پیر است برای لذت بردن از غذاهای انگشت ، میوه های نرم ، تخم مرغ های خرد شده ، آووکادو و لوبیا را امتحان کنید. این امکان وجود دارد که کودک شما حتی بتواند مقداری از آنچه شما دارید بخورد. البته ، دستورالعمل پزشک متخصص اطفال خود را در مورد غذاهای مناسب برای کودک خود دنبال کنید.

فروش انواع زیر انداز مخصوص کمپینگ

چگونه کودک خود را برای کمپینگ بپوشیم

یک نوزاد راحت یک کودک خوشحال است. برای اینکه کودک کوچک خود را در گذراندن سالهای مسافرت خود بگذرانید ، این نکات مربوط به لباس را دنبال کنید:

 • کودک را به صورت لایه هایی بپوشید: درست مانند وقتی که خودتان را برای یک روز در خارج از خانه می پوشید ، به این فکر کنید که چه لایه هایی را می توانید برای کودک خود بیاورید ، بنابراین آماده باشید تا با تغییر آب و هوا سازگار شوید. شما می خواهید یک لایه پایه که به پوست آن می رود ، یک لایه میانی که باعث گرما و یک لایه بیرونی می شود که از باد و باران محافظت می کند.
 • اجتناب از پنبه: در یک مسافرت اتوبوس مسافرتی با پیش بینی وضع هوا مناسب ، می توانید بسیاری از وسایل روزمره لباس را که در خانه دارید استفاده کنید. اما اگر هوای سرد و یا خنک را پیش بینی می کنید ، عاقلانه است که لباس هایی از جنس مصنوعی یا پشم تهیه کنید که کار بهتر عایق کاری و خشک کردن سریع تر از پنبه را انجام دهند. برای هوای سرد ، مواردی مانند جوراب پشمی ، شلوار پشم گوسفند وجانوران دیگر ، یا کاپشن های عایق را امتحان کنید. اگر باران را پیش بینی می کنید ، برای ریختن قطرات باران به یک ژاکت پوستی احتیاج دارید. در روزهای آفتابی ، پیراهن ها و شلوارهای آستین بلند را در نظر بگیرید که به خوبی نفس می کشند تا کودک شما از آفتاب محافظت کند اما خیلی داغ نخواهد شد. درباره لباس پوشیدن در لایه ها بیشتر بدانید.
 • از خواب غافل نشوید: برای خوابیدن ، می توانید یک کیسه خواب یا پشم گوسفند را برای گرمای اضافی اضافه کنید. اما مراقب باشید که کودک خود را بیش از حد تحت فشار قرار دهید. از ترس اینکه او شب سرد شود ، می توان یک دسته از لایه ها را اضافه کرد. پیش بینی دمای پایین را بررسی کنید و صادقانه فکر کنید که چگونه این موارد با اوضاع خانه شما مقایسه می شود و لباس کودک را مطابق با آن تنظیم می کنید. با تجربه ، می دانید که کودک شما در چه لایه هایی نیاز دارد تا شب راحت بخوابد.
 • پوشک به طور معمول: پوشاندن کودک خود را در حین کمپینگ لازم نیست که به طرز چشمگیری با کارهایی که در خانه انجام می دهید ، متفاوت باشد ، به خصوص اگر در این نزدیکی حمام دارید برای رها کردن زباله ها و دفع پوشک استفاده کنید. اگر از پوشک پارچه ای در خانه استفاده می کنید ، مجبور نیستید در خارج از منزل آن را رها کنید. برای نگه داشتن پوشک های پارچه ای کثیف ، یک کیسه ثابت را به همراه خود بیاورید تا زمانی که به خانه بروید تا بتوانید آنها را بشویید. یک حصیر قابل حمل در شما مکانی را فراهم می کند تا کودک خود را برای تغییر پوشک پایین بیاندازید ، اما می توانید از پد خواب یا پتو نیز استفاده کنید.

نحوه محافظت از کودک خود در برابر اشکالات و آفتاب هنگام کمپ

نحوه محافظت از کودک خود در برابر اشکالات و آفتاب هنگام کمپ

توصیه کلی این است که برای کودکانی که سن آنها کمتر از 6 ماه است از دافع ضد اشکال و ضد آفتاب استفاده نکنید. بنابراین اگر یک کمپین کوچک واقعی را در آنجا اردو می کنید ، می خواهید به عنوان مثال روش های دیگر محافظت ، مانند لباس را در نظر بگیرید. در اینجا نکاتی ذکر شده است (همیشه در مورد هرگونه نگرانی خاص با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید):

 • محدود کردن پوست در معرض محدودیت ها: مركز كنترل و پیشگیری از بیماری ها می گوید از كودكانی كه در سن كمتر از 2 ماه از حشرات دفع نشده استفاده نمی كنند ، در حالی كه كارگروه محیط زیست می گوید 6 ماهه است. اگر می خواهید از دفع مواد دافع اجتناب کنید ، سعی کنید میزان پوست در معرض آن را محدود کنید. شلوار جیب جوراب ، پیراهن آستین بلند و کلاه نسبتاً مؤثر است. همچنین می توانید روش های دیگری از بازداشت حشرات مانند پوشیدن توری سر ، تنظیم یک پناهگاه غربال شده یا روشن کردن شمع های سیترونلا در محل کار خود را امتحان کنید.
 • به دنبال سایه: اداره داروی فدرال (FDA) توصیه می کند قبل از استفاده از ضد آفتاب در کودکانی که سن آنها کمتر از 6 ماه است ، از پزشک خود معاینه کنید. اولین خط دفاعی شما در برابر آفتاب این است که کودک خود را تا آنجا که می توانید از آن دور کنید. به دنبال یک اردوگاه سایه دار یا مکان هایی برای بازی کردن باشید که از خورشید خارج هستند. همچنین می توانید آنها را با لباس های ضد آفتاب بپوشید و / یا از چتری برای مسدود کردن خورشید استفاده کنید. اگر لازم است کرم ضد آفتاب را روشن کنید ، در مورد سن مناسب با پزشک متخصص اطفال خود مشورت کنید و سپس ضد آفتاب را بر روی یک لکه کوچک از پوست آزمایش کنید تا مطمئن شوید که این امر واکنشی ایجاد نمی کند.

از چندسالگی بچه‌ها را به اردوهای تابستانی بفرستیم؟

از چندسالگی بچه‌ها را به اردوهای تابستانی بفرستیم؟

اردوهای تابستانی، هم می‌توانند دربردارنده فرصت باشند و هم دربردارنده تهدید. برای بچه‌های امروزی که اغلب یا تک‌فرزندند و یا امکان زیادی برای تعامل کردن با همسالان خود ندارند، چشیدن طعم اردوهای تابستانی، تجربه‌ای مغتنم است که می‌تواند بسیار سازنده هم باشد. البته به شرط آنکه شما قبل از فرستادن فرزندتان به این اردوها نکاتی را لحاظ کنید.

از چندسالگی بچه‌ها را به اردوهای تابستانی بفرستیم؟


در پاسخ به این سؤال که شاید سؤال شما هم باشد، واقعیت این است که نمی‌شود برای همه بچه‌ها یک سن قطعی را تعیین کرد، چون این موضوع به عوامل مختلفی مانند ویژگی‌های روانی و خلقی فرزند شما، میزان تنوع اردوهای تابستانی، امکانات خانواده و چندین عامل دیگر بستگی دارد.
اما به طور کلی از آنجا که ایجاد فرصت‌های گاه و بیگاه برای دور شدن موقتی دانش‌آموزان کودک و نوجوان از فضای خانه و خانواده و تجربه زندگی در اردوها که مسئولیت‌پذیری بیشتری را از طرف آن‌ها ایجاب می‌کند مفید است، در صورت در نظر گرفتن سایر شرایطی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، می‌توانید حتی از سال‌های ابتدایی تحصیل هم فرزندتان را به اردوهای تابستانی بفرستید. 

 
قبل از فرستادن فرزندمان به اردوهای تابستانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اردوهای تابستانی مانند سایر موقعیت‌هایی که در زندگی وجود دارند، هم می‌توانند دربردارنده فرصت باشند و هم دربردارنده تهدید. اگر شما به دنبال تبدیل آن به فرصتی ناب برای فرزندتان هستید لازم است به چند مطلب توجه کنید:

قبل از فرستادن فرزندمان به اردوهای تابستانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای بچه‌های ابتدایی اردوهای کوتاه‌مدت و برای نوجوانان اردوهای بلندمدت‌تر  در نظر گرفته شود
فرزندتان کودک است یا نوجوان؟

همان‌طور که گفتیم نمی‌شود یک سن مشخص را برای همه بچه‌ها تعیین کرد ولی به طور کلی توصیه می‌شود که اردوهای کوتاه‌مدت مانند اردوهای یک‌روزه برای بچه‌های کلاس­های ابتدایی و اردوهای بلندمدت‌تر برای نوجوانان در مقاطع سنی بعدی در نظر گرفته شوند.

برنامه اردو چقدر مناسب فرزند شما است؟

فرزند شما ویژگی‌های خلقی و هوشی و همین‌طور علایق و توانمندی‌های خاص خودش را دارد. بنابراین مهم است که قبل از فرستادن فرزندتان به یک اردوی تابستانی مثلاً یک اردوی علمی تفریحی رباتیک، به میزان تناسب بین ویژگی‌ها و علایق او و برنامه‌های خاص این اردو توجه ویژه داشته باشید.

اردو چه فایده‌ای غیردرسی برای فرزند شما دارد؟

آیا اردویی که برای فرزندتان در نظر دارید، می‌تواند او را با یک بُعد تازه از زندگی آشنا کند؟ آیا فرصت کسب تجربه‌های تازه در زمینه‌های مختلف ارتباطی، هیجانی و فکری را برای او فراهم می‌کند؟ آیا می‌تواند به شناخت بیشتر او از توانمندی‌ها و نقص‌هایش کمک کند؟ به طور کلی آیا این اردو می‌تواند برای فرزند شما فرصت‌سازی کند؟

مسئولین همراه اردو را ملاقات کنید.

با اینکه اغلب اردوهای تابستانی از سوی نهادهای معتمدی مانند وزارت آموزش‌وپرورش و یا مراکز فرهنگی ورزشی تحت نظارت برگزار می‌شوند اما شما به عنوان والدین باید قبل از اردو درباره مسئولینی که فرزند شما را در اردو همراهی می­کنند، اطلاعات کسب کنید؛ به صورت حضوری آن‌ها را ملاقات کنید، از آن‌ها درباره برنامه‌های اردو اطلاعات بگیرید ، درباره سابقه حرفه‌ای‌شان تحقیق کنید، شماره تماسشان را داشته باشید و...

در خانه بمانیم| پیش به سوی یک اردوی خانوادگی جذاب

اردو رفتن و چادر زدن یکی از علائق خاص بچه هاست که حسابی آن ها را سر ذوق می آورد. شاید بد نباشد در این روزهای خانه نشینی بچه ها را به یک اردوی خانگی جذاب ببرید و آن ها و خودتان را سر ذوق بیاورید.

به گزارش سرویس فرهنگ وهنر صبح قزوین؛ تعطیلات نوروزی امسال با همه سال­های گذشته و احتمالا همه سال­های آینده بسیار متفاوت است. آنچه باعث تفاوت نوروز امسال با بقیه نوروزهای زندگی­مان شده است، "خانه­ نشینی" است. همانطور که می­دانیم تعطیلات نوروز سال 99، لازم است برای مراقبت خود و دیگران و مصون ماندن از این مهمان ناخوانده، در خانه بمانیم. شما برای این خانه ­نشینی چه برنامه ­ای دارید؟

آیا قصد دارید این خانه­ نشینی را برای خود و فرزندتان متفاوت کنید؟ در قدم اول، خانه و خانه­ نشینی را یک محدودیت و سیاهی نبینید. تعریف خانه ­نشینی را فقط به غذا خوردن، استراحت و چرخیدن در شبکه ­های اجتماعی محدود نکنید. تا به حال این­گونه فکر کرده­ اید که شاید این تنها تعطیلات نوروزی  باشد که با خانواده ­تان در منزل هستید؟ بنابراین باید کمی خلاقیت به خرج دهید و راهکارهایی برای گذران وقت به بهترین و بالاترین کیفیت ممکن، بیابید و یکی از بهترین و زیباترین خاطره­ های زندگی­ خود و خانواده ­تان را در همین نوروز متفاوت رقم بزنید. به طور قطع راه ­های بسیار زیادی برای لذت بردن از خانه­ نشینی وجود دارد اما ما در این یادداشت می­خواهیم به یکی از این راهکارها بپردازیم که در دنیای بچه ها شادی و ذوق این کار نظیر ندارد. همه والدین می­دانند یکی از کارهایی که بچه­ ها خیلی به آن علاقه دارند، اردو رفتن است. ما در اینجا به شما کمک می­کنیم در خانه بچه­ ها را به اردو ببرید. مثل زمان قدیم خودمان که در خانه چادر می زدیم و چادرنماز مادرهایمان سقف و پناه خانه بازی های دوران کودکی مان بود. 

در خانه بمانیم| پیش به سوی یک اردوی خانوادگی جذاب

 

قوه خیال کودک را پرواز بدهید

اولین گامی که برای اردو رفتن در خانه به آن نیاز دارید، یک قوه تخیل بسیار قوی بدون هیچ چارچوب و محدودیتی است. با ایجاد یک گفت­ و گو و پرسیدن سوال­ هایی ابتدا به کودک این فرصت را بدهید که به اردو زدن در خانه بیندیشد. به او بگویید: "به نظرت چطوری می­ تونیم تو خونه بریم اردو؟ چه چیزهایی لازم داریم؟ شما دوست داری تو اردو چه کارهایی انجام بدی؟ دلت می­خواد چه خوراکی­ هایی داشته باشیم؟ اجازه بدهید که خودش جواب سوال­ها را بدهد. به این ترتیب چند دقیقه ­ای کودک در قوه خیال اردوی هیجان­ انگیزی را تصور می­کند که همه چیز در اردو به سلیقه خودش پیش می­رود. احتمالا با لبخند روی صورت و برق چشمانش می­توانید متوجه شوید که اردوی باشکوهی را در ذهنش مجسم کرده است

بار و بندیل اردو را جمع کنید

او حالا احتمالا شروع می­کند به جمع کردن وسایلی که برای اردو رفتن لازم دارد و حتی ممکن است چیزهایی بخواهد که در منزل نداشته باشید. اگر می­توانید آن چیزی را که نیاز دارد، باهم بسازید و اگر قابل ساختن و آماده کردن نیست، از او بخواهید جایگزینی برای وسیله مورد نیازش پیدا کند.

حالا نوبت به جمع کردن وسایل اردو است. به بچه ­ها در جمع کردن لوازم اردو کمک کنید اما سعی کنید اصل کار را خودشان به عهده بگیرند. در این مرحله نیز بیشتر کمک فکری بدهید. از بچه ها بخواهید کیف ­شان را بردارند و هرآنچه که فکر می­کنند برای یک اردو به آن نیاز دارند را در آن کیف بگذارند.

در خانه بمانیم| پیش به سوی یک اردوی خانوادگی جذاب

 

در این مرحله به کودک تان بپرسید آیا می دانند که چطور باید وسایل را طوری جمع کند که چیزی از قلم نیفتد؟ حالا اینجا از فرصت بهره ببرید و بعد از شنیدن جواب کودک، نوشتن یک لیست مورد نیاز قبل از جمع کردن لوازم را به او یاد بدهید. اگر کودک شما هنوز به مدرسه نرفته است و توانایی نوشتن و خواندن ندارد، به او پیشنهاد بدهید که وسایل مورد نیازش را با نقاشی کشیدن لیست کند.

از اسباب­ بازی و عروسک مورد علاقه گرفته تا خوردنی­ و لباس اضافه. برای خوردنی مورد نیاز سراغ میوه و لقمه خانگی بروید. به او کمک کنید لقمه نان و پنیر و گردو، کمی مغزیجات و خرما، میوه و خوردنی ­های مقوی­ که در منزل موجود است، بردارد و در کیفش بگذارد.

صبحانه و ناهار کودک را با کمک خودش آماده کنید. سعی کنید تا حد امکان همه چیز به واقعیت یک اردو نزدیک باشد.

در خانه بمانیم| پیش به سوی یک اردوی خانوادگی جذاب

 

یک گوشه خانه را انتخاب کنید

به کودک اجازه دهید یک گوشه از خانه را برای اردو رفتن نشان کند. سعی کنید دو یا سه گزینه را خودتان انتخاب کنید و به کودک فرصت دهید تا از میان گزینه­ های موجود یکی را انتخاب کند. حواس­تان باشد که گزینه هایی که در اختیار کودک قرار می­دهید، جاهایی از منزل باشد که مزاحم بقیه افراد نباشد تا کودک بتواند به راحتی ساعت­ های زیادی در آنجا به بازی کردن، غذا خوردن و حتی خوابیدن مشغول شود.  پس چند گوشه از خانه را به عنوان گزینه های پیشنهادی به کودک تان نشان دهید و اجازه بدهید از بین گزینه های مورد نظر شما انتخاب کند. بچه را مجبور نکنید حتما در اتاق خودش چادر بزند. او را بین چند گزینه انتخابی خودتان رها کنید. 

به سمت مقصد اردو حرکت کنید

حالا وقت آن رسیده بار و بندیل را جمع کنید و آماده رفتن به اردو شوید. اجازه دهید کودک لباس موردعلاقه­ اش را بپوشد. شما نیز در این اردو با او همراه شوید و اگر لازم است برای واقعی­ تر شدن اردویش، لباس مناسب اردو بپوشید و با هم به آن قسمت انتخاب شده از خانه بروید. برای رفتن به اردو، می­توانید باهم سوار ماشین خیالی­ تان شوید و تا مقصد رانندگی کنید. از صندلی ­های خانه برای ساختن یک اتومبیل استفاده کنید.

حالا می توانید چادر بزنید

وقتی به مقصد رسیدید، زمان آن رسیده است که در محل انتخاب­ شده ­تان چادر بزنید. برای ساختن چادر، می­توانید از کوسن­ های مبل، پشتی، فضای بین مبل­ ها و یک چادر نماز به­ عنوان سقف استفاده کنید. با هم یک چادر تفریحی بسازید و در آنجا شروع به بازی کردن کنید. بچه­ ها معمولا یک فضای دنج و خصوصی که مال خودشان باشد را دوست دارند. آن­ها دل شان می­خواهد یک قسمت از خانه در مالکیت خودشان باشد. شما با این کار، علاوه­ بر اردو رفتن و ساختن یک زمان شاد برای کودک و بقیه اعضای خانواده، به آن­ها فرصت داشتن یک فضای خصوصی را که خودشان با دست خودشان ساخته ­اند، به آن ها داده­ اید.

غذا خوردن و خوابیدن در چادر

ساختن چادر و رفتن به اردو زمان پایان کار نیست و تازه اردوی شما شروع شده است. حالا کودک می­خواهد در چادرش بازی کند، کنار شما غذا بخورد و حتی همان­جا بخوابد و استراحت کند. به کودک اجازه دهید وعده­ های غذایی­ اش را آنجا بخورد. بسیاری از کودکان دوست دارند شما نیز در کنار آن­ها همانجا زیر همان چادر غذا بخورید. این شادی کوچک را به کودک­تان هدیه دهید. کنار او غذا بخورید و اجازه دهید همانجا استراحت کند. همانجا باهم کتاب بخوانید. اگر کودک دوست داشت، به او اجازه بدهید شب را نیز همانجا بخوابد. حتی می توانید خانوادگی نمازتان را در مکانی که کودک تان برای اردو انتخاب کرده بخوانید. 

فراموش نکنید در هر قدم از این اردو، از کودک سوال بپرسید و سعی کنید جهت کارهای مربوط به اردو و بازی را خودش پیش ببرد و شما فقط با او همراه شوید. با این کار قوه تخیل و خلاقیت­ اش رشد می­کند، مدت زمان بیشتری را سرگرم می­شود و از همه­ مهم­تر، چون خودش فرمانده بازی است، احساس خوشایندتری نسبت به اردو دارد و لذت دوچندانی می­برد.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت


نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت   

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت: هدف: اردوگاهی ایجاد کنید که به راحتی و ساماندهی منزل خود تان باشد. ادامه مطلب

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

  

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان


نکاتی درباره کمپینگ با کودکان   

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان: در اینجا نکاتی برای شروع کار و کمپینگ با بچه ها ارائه شده است. یک سفر در اردوگاه خانوادگی راهی عالی برای شروع جوان تر و شاد بودن در بیرون است ادامه مطلب

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نحوه انتخاب بطری آب

بهترین نقاط ایران برای کمپینگ: دوستداران طبیعت حتما بخوانند

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

چک لیست لوازم مورد نیاز برای کوهنوردی

کدام وسایل برای برنامه‌های کوهنوردی ضروری هستند؟

 

   محصولات مشابه