مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

چگونه با کودک اردو بزنیم

معرفی یک کودک کوچک با شگفتی های بیرون از خانه چیزی است که بسیاری از والدین تازه منتظر آن هستند. اما ، احتمال اردو زدن با کودک حتی می تواند برای اردوگاه های باتجربه کمی دلهره آور باشد. در اینجا چند نکته برای نحوه اردو زدن با کودک خود آورده شده است و هنوز هم اوقات خوبی را سپری می کنید:

چگونه با کودک اردو بزنیم

کجا می توان با یک کودک کمپینگ کرد

کجا می توان با یک کودک کمپینگ کرد

فروش انواع لوازم ماهیگیری

بسیاری از مکانهایی که شما کمپینگ را بزرگسالان در نظر گرفته اید برای همراهی نوزاد مناسب است. این بدان معناست که پارک های دولتی ، پارک های ملی و اردوگاه های خصوصی همه گزینه های مناسب هستند. با محدود کردن انتخاب های خود ، در اینجا چند نکته وجود دارد:

نکاتی درباره خوابیدن در چادر با کودک

نکاتی درباره خوابیدن در چادر با کودک

بیایید واقع بین باشیم: یک شب خواب خوب با یک کودک خردسال در خانه می تواند به اندازه کافی چالش برانگیز باشد. 

سعی کنید این کار را قدم بردارید (و کمی قهوه اضافی برای صبح بیاورید).

در اینجا چند نکته برای نحوه استفاده از خواب هنگام کمپ کردن آورده شده است:

برنامه ریزی غذا برای کودک

برنامه ریزی یک منوی اردو ممکن است کار زیادی به نظر برسد ، اما اگر بر روی ساده نگه داشتن چیزها برای شما و کودک خود تمرکز کنید ، چندان بد نیست. برای بزرگسالان و بچه های بزرگتر ، وعده های غذایی یک گلدان مانند ماکارونی ، جو دوسر و فلفل دلمه ای ، تهیه وعده های غذایی ، پخت و پز و پاکسازی را آسان می کند. اگر می خواهید وعده های غذایی دقیق تری تهیه کنید ، به ما مراجعه کنید

برای برنامه ریزی غذا برای کودک خود ، ابتدا آنچه را که در خانه می خورید ، در نظر بگیرید. به احتمال زیاد ، شما قادر خواهید بود تقریباً به آن نزدیک شوید. اگر آنها شیر می دهند ، منو بسیار ساده است. اما اگر کودک شما از بطری می نوشد یا مواد جامد را می خورد ، شما هنوز هم می توانید با یک ملاحظات اضافی به طبیعت بروید:

فروش انواع زیر انداز مخصوص کمپینگ

چگونه کودک خود را برای کمپینگ بپوشیم

یک نوزاد راحت یک کودک خوشحال است. برای اینکه کودک کوچک خود را در گذراندن سالهای مسافرت خود بگذرانید ، این نکات مربوط به لباس را دنبال کنید:

نحوه محافظت از کودک خود در برابر اشکالات و آفتاب هنگام کمپ

نحوه محافظت از کودک خود در برابر اشکالات و آفتاب هنگام کمپ

توصیه کلی این است که برای کودکانی که سن آنها کمتر از 6 ماه است از دافع ضد اشکال و ضد آفتاب استفاده نکنید. بنابراین اگر یک کمپین کوچک واقعی را در آنجا اردو می کنید ، می خواهید به عنوان مثال روش های دیگر محافظت ، مانند لباس را در نظر بگیرید. در اینجا نکاتی ذکر شده است (همیشه در مورد هرگونه نگرانی خاص با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید):

از چندسالگی بچه‌ها را به اردوهای تابستانی بفرستیم؟

از چندسالگی بچه‌ها را به اردوهای تابستانی بفرستیم؟

اردوهای تابستانی، هم می‌توانند دربردارنده فرصت باشند و هم دربردارنده تهدید. برای بچه‌های امروزی که اغلب یا تک‌فرزندند و یا امکان زیادی برای تعامل کردن با همسالان خود ندارند، چشیدن طعم اردوهای تابستانی، تجربه‌ای مغتنم است که می‌تواند بسیار سازنده هم باشد. البته به شرط آنکه شما قبل از فرستادن فرزندتان به این اردوها نکاتی را لحاظ کنید.

از چندسالگی بچه‌ها را به اردوهای تابستانی بفرستیم؟


در پاسخ به این سؤال که شاید سؤال شما هم باشد، واقعیت این است که نمی‌شود برای همه بچه‌ها یک سن قطعی را تعیین کرد، چون این موضوع به عوامل مختلفی مانند ویژگی‌های روانی و خلقی فرزند شما، میزان تنوع اردوهای تابستانی، امکانات خانواده و چندین عامل دیگر بستگی دارد.
اما به طور کلی از آنجا که ایجاد فرصت‌های گاه و بیگاه برای دور شدن موقتی دانش‌آموزان کودک و نوجوان از فضای خانه و خانواده و تجربه زندگی در اردوها که مسئولیت‌پذیری بیشتری را از طرف آن‌ها ایجاب می‌کند مفید است، در صورت در نظر گرفتن سایر شرایطی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، می‌توانید حتی از سال‌های ابتدایی تحصیل هم فرزندتان را به اردوهای تابستانی بفرستید. 

 
قبل از فرستادن فرزندمان به اردوهای تابستانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اردوهای تابستانی مانند سایر موقعیت‌هایی که در زندگی وجود دارند، هم می‌توانند دربردارنده فرصت باشند و هم دربردارنده تهدید. اگر شما به دنبال تبدیل آن به فرصتی ناب برای فرزندتان هستید لازم است به چند مطلب توجه کنید:

قبل از فرستادن فرزندمان به اردوهای تابستانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای بچه‌های ابتدایی اردوهای کوتاه‌مدت و برای نوجوانان اردوهای بلندمدت‌تر  در نظر گرفته شود
فرزندتان کودک است یا نوجوان؟

همان‌طور که گفتیم نمی‌شود یک سن مشخص را برای همه بچه‌ها تعیین کرد ولی به طور کلی توصیه می‌شود که اردوهای کوتاه‌مدت مانند اردوهای یک‌روزه برای بچه‌های کلاس­های ابتدایی و اردوهای بلندمدت‌تر برای نوجوانان در مقاطع سنی بعدی در نظر گرفته شوند.

برنامه اردو چقدر مناسب فرزند شما است؟

فرزند شما ویژگی‌های خلقی و هوشی و همین‌طور علایق و توانمندی‌های خاص خودش را دارد. بنابراین مهم است که قبل از فرستادن فرزندتان به یک اردوی تابستانی مثلاً یک اردوی علمی تفریحی رباتیک، به میزان تناسب بین ویژگی‌ها و علایق او و برنامه‌های خاص این اردو توجه ویژه داشته باشید.

اردو چه فایده‌ای غیردرسی برای فرزند شما دارد؟

آیا اردویی که برای فرزندتان در نظر دارید، می‌تواند او را با یک بُعد تازه از زندگی آشنا کند؟ آیا فرصت کسب تجربه‌های تازه در زمینه‌های مختلف ارتباطی، هیجانی و فکری را برای او فراهم می‌کند؟ آیا می‌تواند به شناخت بیشتر او از توانمندی‌ها و نقص‌هایش کمک کند؟ به طور کلی آیا این اردو می‌تواند برای فرزند شما فرصت‌سازی کند؟

مسئولین همراه اردو را ملاقات کنید.

با اینکه اغلب اردوهای تابستانی از سوی نهادهای معتمدی مانند وزارت آموزش‌وپرورش و یا مراکز فرهنگی ورزشی تحت نظارت برگزار می‌شوند اما شما به عنوان والدین باید قبل از اردو درباره مسئولینی که فرزند شما را در اردو همراهی می­کنند، اطلاعات کسب کنید؛ به صورت حضوری آن‌ها را ملاقات کنید، از آن‌ها درباره برنامه‌های اردو اطلاعات بگیرید ، درباره سابقه حرفه‌ای‌شان تحقیق کنید، شماره تماسشان را داشته باشید و...

در خانه بمانیم| پیش به سوی یک اردوی خانوادگی جذاب

اردو رفتن و چادر زدن یکی از علائق خاص بچه هاست که حسابی آن ها را سر ذوق می آورد. شاید بد نباشد در این روزهای خانه نشینی بچه ها را به یک اردوی خانگی جذاب ببرید و آن ها و خودتان را سر ذوق بیاورید.

به گزارش سرویس فرهنگ وهنر صبح قزوین؛ تعطیلات نوروزی امسال با همه سال­های گذشته و احتمالا همه سال­های آینده بسیار متفاوت است. آنچه باعث تفاوت نوروز امسال با بقیه نوروزهای زندگی­مان شده است، "خانه­ نشینی" است. همانطور که می­دانیم تعطیلات نوروز سال 99، لازم است برای مراقبت خود و دیگران و مصون ماندن از این مهمان ناخوانده، در خانه بمانیم. شما برای این خانه ­نشینی چه برنامه ­ای دارید؟

آیا قصد دارید این خانه­ نشینی را برای خود و فرزندتان متفاوت کنید؟ در قدم اول، خانه و خانه­ نشینی را یک محدودیت و سیاهی نبینید. تعریف خانه ­نشینی را فقط به غذا خوردن، استراحت و چرخیدن در شبکه ­های اجتماعی محدود نکنید. تا به حال این­گونه فکر کرده­ اید که شاید این تنها تعطیلات نوروزی  باشد که با خانواده ­تان در منزل هستید؟ بنابراین باید کمی خلاقیت به خرج دهید و راهکارهایی برای گذران وقت به بهترین و بالاترین کیفیت ممکن، بیابید و یکی از بهترین و زیباترین خاطره­ های زندگی­ خود و خانواده ­تان را در همین نوروز متفاوت رقم بزنید. به طور قطع راه ­های بسیار زیادی برای لذت بردن از خانه­ نشینی وجود دارد اما ما در این یادداشت می­خواهیم به یکی از این راهکارها بپردازیم که در دنیای بچه ها شادی و ذوق این کار نظیر ندارد. همه والدین می­دانند یکی از کارهایی که بچه­ ها خیلی به آن علاقه دارند، اردو رفتن است. ما در اینجا به شما کمک می­کنیم در خانه بچه­ ها را به اردو ببرید. مثل زمان قدیم خودمان که در خانه چادر می زدیم و چادرنماز مادرهایمان سقف و پناه خانه بازی های دوران کودکی مان بود. 

در خانه بمانیم| پیش به سوی یک اردوی خانوادگی جذاب

 

قوه خیال کودک را پرواز بدهید

اولین گامی که برای اردو رفتن در خانه به آن نیاز دارید، یک قوه تخیل بسیار قوی بدون هیچ چارچوب و محدودیتی است. با ایجاد یک گفت­ و گو و پرسیدن سوال­ هایی ابتدا به کودک این فرصت را بدهید که به اردو زدن در خانه بیندیشد. به او بگویید: "به نظرت چطوری می­ تونیم تو خونه بریم اردو؟ چه چیزهایی لازم داریم؟ شما دوست داری تو اردو چه کارهایی انجام بدی؟ دلت می­خواد چه خوراکی­ هایی داشته باشیم؟ اجازه بدهید که خودش جواب سوال­ها را بدهد. به این ترتیب چند دقیقه ­ای کودک در قوه خیال اردوی هیجان­ انگیزی را تصور می­کند که همه چیز در اردو به سلیقه خودش پیش می­رود. احتمالا با لبخند روی صورت و برق چشمانش می­توانید متوجه شوید که اردوی باشکوهی را در ذهنش مجسم کرده است

بار و بندیل اردو را جمع کنید

او حالا احتمالا شروع می­کند به جمع کردن وسایلی که برای اردو رفتن لازم دارد و حتی ممکن است چیزهایی بخواهد که در منزل نداشته باشید. اگر می­توانید آن چیزی را که نیاز دارد، باهم بسازید و اگر قابل ساختن و آماده کردن نیست، از او بخواهید جایگزینی برای وسیله مورد نیازش پیدا کند.

حالا نوبت به جمع کردن وسایل اردو است. به بچه ­ها در جمع کردن لوازم اردو کمک کنید اما سعی کنید اصل کار را خودشان به عهده بگیرند. در این مرحله نیز بیشتر کمک فکری بدهید. از بچه ها بخواهید کیف ­شان را بردارند و هرآنچه که فکر می­کنند برای یک اردو به آن نیاز دارند را در آن کیف بگذارند.

در خانه بمانیم| پیش به سوی یک اردوی خانوادگی جذاب

 

در این مرحله به کودک تان بپرسید آیا می دانند که چطور باید وسایل را طوری جمع کند که چیزی از قلم نیفتد؟ حالا اینجا از فرصت بهره ببرید و بعد از شنیدن جواب کودک، نوشتن یک لیست مورد نیاز قبل از جمع کردن لوازم را به او یاد بدهید. اگر کودک شما هنوز به مدرسه نرفته است و توانایی نوشتن و خواندن ندارد، به او پیشنهاد بدهید که وسایل مورد نیازش را با نقاشی کشیدن لیست کند.

از اسباب­ بازی و عروسک مورد علاقه گرفته تا خوردنی­ و لباس اضافه. برای خوردنی مورد نیاز سراغ میوه و لقمه خانگی بروید. به او کمک کنید لقمه نان و پنیر و گردو، کمی مغزیجات و خرما، میوه و خوردنی ­های مقوی­ که در منزل موجود است، بردارد و در کیفش بگذارد.

صبحانه و ناهار کودک را با کمک خودش آماده کنید. سعی کنید تا حد امکان همه چیز به واقعیت یک اردو نزدیک باشد.

در خانه بمانیم| پیش به سوی یک اردوی خانوادگی جذاب

 

یک گوشه خانه را انتخاب کنید

به کودک اجازه دهید یک گوشه از خانه را برای اردو رفتن نشان کند. سعی کنید دو یا سه گزینه را خودتان انتخاب کنید و به کودک فرصت دهید تا از میان گزینه­ های موجود یکی را انتخاب کند. حواس­تان باشد که گزینه هایی که در اختیار کودک قرار می­دهید، جاهایی از منزل باشد که مزاحم بقیه افراد نباشد تا کودک بتواند به راحتی ساعت­ های زیادی در آنجا به بازی کردن، غذا خوردن و حتی خوابیدن مشغول شود.  پس چند گوشه از خانه را به عنوان گزینه های پیشنهادی به کودک تان نشان دهید و اجازه بدهید از بین گزینه های مورد نظر شما انتخاب کند. بچه را مجبور نکنید حتما در اتاق خودش چادر بزند. او را بین چند گزینه انتخابی خودتان رها کنید. 

به سمت مقصد اردو حرکت کنید

حالا وقت آن رسیده بار و بندیل را جمع کنید و آماده رفتن به اردو شوید. اجازه دهید کودک لباس موردعلاقه­ اش را بپوشد. شما نیز در این اردو با او همراه شوید و اگر لازم است برای واقعی­ تر شدن اردویش، لباس مناسب اردو بپوشید و با هم به آن قسمت انتخاب شده از خانه بروید. برای رفتن به اردو، می­توانید باهم سوار ماشین خیالی­ تان شوید و تا مقصد رانندگی کنید. از صندلی ­های خانه برای ساختن یک اتومبیل استفاده کنید.

حالا می توانید چادر بزنید

وقتی به مقصد رسیدید، زمان آن رسیده است که در محل انتخاب­ شده ­تان چادر بزنید. برای ساختن چادر، می­توانید از کوسن­ های مبل، پشتی، فضای بین مبل­ ها و یک چادر نماز به­ عنوان سقف استفاده کنید. با هم یک چادر تفریحی بسازید و در آنجا شروع به بازی کردن کنید. بچه­ ها معمولا یک فضای دنج و خصوصی که مال خودشان باشد را دوست دارند. آن­ها دل شان می­خواهد یک قسمت از خانه در مالکیت خودشان باشد. شما با این کار، علاوه­ بر اردو رفتن و ساختن یک زمان شاد برای کودک و بقیه اعضای خانواده، به آن­ها فرصت داشتن یک فضای خصوصی را که خودشان با دست خودشان ساخته ­اند، به آن ها داده­ اید.

غذا خوردن و خوابیدن در چادر

ساختن چادر و رفتن به اردو زمان پایان کار نیست و تازه اردوی شما شروع شده است. حالا کودک می­خواهد در چادرش بازی کند، کنار شما غذا بخورد و حتی همان­جا بخوابد و استراحت کند. به کودک اجازه دهید وعده­ های غذایی­ اش را آنجا بخورد. بسیاری از کودکان دوست دارند شما نیز در کنار آن­ها همانجا زیر همان چادر غذا بخورید. این شادی کوچک را به کودک­تان هدیه دهید. کنار او غذا بخورید و اجازه دهید همانجا استراحت کند. همانجا باهم کتاب بخوانید. اگر کودک دوست داشت، به او اجازه بدهید شب را نیز همانجا بخوابد. حتی می توانید خانوادگی نمازتان را در مکانی که کودک تان برای اردو انتخاب کرده بخوانید. 

فراموش نکنید در هر قدم از این اردو، از کودک سوال بپرسید و سعی کنید جهت کارهای مربوط به اردو و بازی را خودش پیش ببرد و شما فقط با او همراه شوید. با این کار قوه تخیل و خلاقیت­ اش رشد می­کند، مدت زمان بیشتری را سرگرم می­شود و از همه­ مهم­تر، چون خودش فرمانده بازی است، احساس خوشایندتری نسبت به اردو دارد و لذت دوچندانی می­برد.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت: هدف: اردوگاهی ایجاد کنید که به راحتی و ساماندهی منزل خود تان باشد.....

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان: در اینجا نکاتی برای شروع کار و کمپینگ با بچه ها ارائه شده است. یک سفر در اردوگاه خانوادگی راهی عالی برای شروع جوان تر و شاد بودن در بیرون است....

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نحوه انتخاب بطری آب

بهترین نقاط ایران برای کمپینگ: دوستداران طبیعت حتما بخوانند

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

چک لیست لوازم مورد نیاز برای کوهنوردی

کدام وسایل برای برنامه‌های کوهنوردی ضروری هستند؟

   محصولات مشابه