مقالات گیمینگ تولز

فروشگاه

اهمیت و نقش بازی‌های فکری در رشد کودکان

والدین با آگاهی داشتن در زمینه انتخاب بازی فکری مناسب برای کودکان می‌توانند آنها را تبدیل به فردی مفید برای جامعه کنند و باعث تقویت اعتماد به نفس کودکان و افزایش آگاهی آنها از خود و جهان در ورود به جامعه شوند.

حق بازی به عنوان یکی از اساسی‌ترین شرایط برای سلامتی کودکان محسوب می‌شود که حتی سازمان ملل متحد آن را به عنوان یک حق جهانی برای کودکان تبیین کرده است. بازی‌های فکری یکی از مهمترین شیوه‌های یادگیری کودکان خردسال و پیش دبستانی است. این امر یادگیری را به صورت رسمی در دوران کودکی پایه‌گذاری می‌کند و کودک را قادر به توسعه ارزش خود می‌کند. این یادگیری از بازی‌های فکری، اساسا برای موفقیت کودکان در آینده در کلاس درس، تعاملات اجتماعی و نحوه برخورد با هنجارها تا آغاز تفکر علمی کودکان تمرکز دارد و باعث تقویت هوش هیجانی، خلاقیت و استدلال‌های فکری در کودکان می‌شود.

بازی فکری چیست و ویژگی‌های بازی فکری خوب چه چیزی است؟

قبل از اینکه فعالیت‌ها و بازی‌های فکری که برای کودکان جهت یادگیری بهتر است بیان شود، ابتدا تعریفی از بازی فکری ارائه می‌شود.

بازی فکری چیست؟

بازی‌های فکری، بازی‌هایی هستند که نیاز به اطلاعات معنی‌دار و تلاش‌های شناختی دارند. بازی‌های فکری ممکن است تا حد زیادی براساس یک دانش عمیق و گسترده باشد در حالی که آزمون اصلی فقط به توانایی فرد در به یاد آوردن و فراخواندن اطلاعات تمرکز داشته باشند. بازی‌های فکری در انواع مختلفی وجود دارد که قابلیت بازی به صورت فردی، دو به دو و تیمی را دارا هستند.

اهمیت و نقش بازی‌های فکری در رشد کودکان

یک بازی فکری خوب برای کودکان چه مشخصه‌هایی باید داشته باشد؟
الف) باید سرگرم کننده و لذت بخش باشد
ب) اهداف تعیین شده داشته باشد
ج) خودجوش و به صورت داوطلبانه باشد
د) مشارکت فعال کودکان را دربرگیرد
ه) عنصری از یک قصه یا افسانه را شامل شود

مزیت های اصلی بازی‌های فکری برای رشد فکری کودکان

بازی فکری کودکان باعث ایجاد فضای جذاب، لذت بخش و پر جنب و جوش برای پرورش ابتکار، روح خلاق و استادانه کودکان می‌شود. احساسات شاد کودک، عامل مهمی برای ایجاد روانشناسی رشد و سلامت است. بازی‌های فکری می‌توانند خلق و خوی دلیرانه را در کودکان ایجاد کنند و به عنوان ابزار فعالی برای رشد ذهنی کودکان باشند. بازی‌های فکری مناسب کودکان به شکل گیری پاسخ سریع و توانایی داوری کودکان کمک می‌کنند. کودکان در بازی های فکری نیاز به ارائه پاسخ و قضاوت دارند در بازی های فکری مناسب این نوع پاسخ‌ها و قضاوت‌ها کاملا دراماتیک و پر جنب و جوش است. ناخودآگاهِ کودکان، توانایی ارائه پاسخ سریع را دارد که این بازی‌های فکری برای رشد ذهن کودکان بسیار مفید است.

بازی‌های فکری برای تقویت تخیل و قدرت تصویرسازی کودکان بسیار مفید هستند. بعضی از بازی‌های فکری بصری می‍‌توانند تصورات کودکان را توسعه دهند که در آن بچه‌ها می‌توانند چگونگی پیروز شدن یا چرایی باخت را تجسم کنند. بازی‌های فکری برای پرورش و  علاقمند کردن کودکان به فعالیت‌های فیزیکی و فکری است که باعث الهام بخشی به آرزوهای آنها برای کسب دانش می‌شود.

اهمیت و نقش بازی‌های فکری در رشد کودکان

نحوه سفارش و خرید بازی‌های فکری و اسباب بازی مناسب برای کودکان

مسئله بعدی که وجود دارد نحوه خرید این بازی‌های فکری و اسباب بازی برای کودکان است که مجموعه دانش لند آمادگی ارائه مشاوره خرید بازی فکری مناسب به صورت آنلاین را دارد که می‌توان به صورت آنلاین اسباب بازی، بازی‌های فکری و کتاب‌های تقویت کننده مهارت‌های کودکان را خریداری کرد. مجموعه دانش لند جامع ترین فروشگاه اینترنتی در زمینه خرید بازی‌های فکری، اسباب بازی و کتاب‌های کمک آموزشی و آموزشی است که از اوایل سال 97 کار خود را به صورت آنلاین شروع کرده است که دارای تمایزها و مزایایی منحصر به فرد است که برخی از آنها در زیر بیان می‌شود.

مزیت‌های فروشگاه اینترنتی گیمینگ تولز

اولین و مهمترین مزیت این مجموعه قطعا ارائه آموزش‌ها در زمینه نحوه بازی و مشاوره در انتخاب بازی، اسباب بازی و کتاب است که خدمات این مجموعه را نسبت به بقیه مجموعه‌ها متمایز می‌کند. دومین مزیت مهم این مجموعه جامعیت این مجموعه در ارائه انواع بازی برای همه رده‌های سنی از کودک گرفته تا بزرگسال است که افراد با توجه به نیاز خود می‌توانند بازی مورد علاقه خود را سفارش دهند و در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرند. از مزیت‌های دیگر مجموعه دانش لند می‌توان به ارزان و مناسب بودن قیمت‌ها نسبت به بقیه فروشگاه‌ها اشاره کرد.

یکی از دغدغه‌هایی که همه هنگام خرید از یک فروشگاه اینترنتی دارند عدم تحویل کالا یا خدمت در زمان مشخص شده است که مجموعه گیمینگ تولز این مورد را با ارسال سریع و به موقع بازی‌های فکری و اسباب بازی‌های خریداری شده کاملا مرتفع کرده است. از جمله مزیت‌های مهم دیگر این مجموعه خرید با تخفیف های متنوع است که علاقه مندان بابت خرید از این مجموعه می‌توانند تخفیف دریافت کنند. قطعا آیتم بعدی که خیلی مهم است تحویل سالم کالا و گارانتی آن است که مجموعه دانش لند امکان خرید با اطمینان را برای همه هموطنان فراهم کرده است.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

بازی‌ فکری مفید و مناسب برای کودکان یک تا ۱۰ سال کدامند؟


بازی‌ فکری مفید و مناسب برای کودکان یک تا ۱۰ سال کدامند؟   

بازی یکی از ضروری‌ترین نیازهای دوران کودکی و لازمه رشد ذهنی و جسمی است، اما به‌شرط اینکه متناسب با سن کودک انتخاب شود. یکی از بهترین جایگزین‌های بازی‌های کامپیوتری برای بچه‌ها بازی‌های فکری فیزیکی هستند. سال‌هاست بازی‌ فکری از بهترین ابزارها برای پرورش رشد و خلاقیت کودکانند. ادامه مطلب

بازی‌ فکری مفید و مناسب برای کودکان یک تا ۱۰ سال کدامند؟

  

بازی فکری کودکان؛ ۱۴ بازی برای تقویت ذهن و خلاقیت کودک


بازی فکری کودکان؛ ۱۴ بازی برای تقویت ذهن و خلاقیت کودک   

تقویت ذهن کودکان تا پیش از ۵ سالگی اهمیت زیادی دارد. به‌گفته‌ی کارشناسان ۹۰ درصد مهارت‌های ذهنی تا ۵ سالگی شکل می‌گیرد. در حقیقت این دوره‌ی سنی بهترین زمان برای تقویت ذهن کودک، انجام فعالیت‌های ساده و لذت‌بخشی است که به رشد مهارت‌های ذهنی و جسمی کودک ، افزایش دقت و تقویت هوش کودک کمک می‌کند. در این مطلب به معرفی چند بازی فکری کودکان می‌پردازیم. این بازی‌ها بیشتر مناسب کودکان ۲ تا ۵ ساله است. ادامه مطلب

بازی فکری کودکان؛ ۱۴ بازی برای تقویت ذهن و خلاقیت کودک

بازی هایی که کودکان را نابغه می کند

۳ بازی فکری جذاب که کودک شما را باهوش­­‌تر می‌کند

۱۴ بازی ذهنی برای کودکان : تقویت مغز (۲-۵ ساله)

 

   محصولات مشابه