مقالات گیمینگ تولز

فروشگاه

فواید و مزایای ورزش دارت

یکی از اصلی ترین مزایای بازی دارت این است که بر خلاف بسیاری از ورزش های گروهی، به فضای چندانی برای بازی احتیاج ندارد.

همینطور لوازمی که برای بازی دارت باید تهیه شوند چندان هزینه بالایی را در بر نمیگیرند. از دیگر مزایای این بازی این است که دارت را می توان هم به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی بازی کرد و هیچگونه محدویتی هم برای بازی کردن آن وجود ندارد، به طوری که حتی افراد مسن نیز میتوانند آن را به صورت حرفه ای بازی کنند.

شاید ورزش دارت تحرک چندانی نداشته باشد اما با این حال به مواردی مانند بالا بردن قدرت محاسبه، بالا بردن اعتماد به نفس، بالا بردن تمرکز، و جلوگیری از بیماری های روحی، کمک بسیاری می کند.

امروزه دارت فراتر از یک بازی سرگرم کننده و تفریحی است و مسابقات مختلفی در سطح جهانی برای آن برگزار می شود که بینندگان زیادی را هم به خود جذب می کند.

دارت ورزشی است که همه گروه های سنی می توانند به سادگی آنرا انجام دهند و در جهت برطرف کردن استرس و خالی کردن خشم و دستیابی به آرامش بسیار موثر است.

به طور کلی می توان فواید ورزش دارت را در کمک به تمرکز حواس، افزایش اعتماد به نفس، افزایش قدرت محاسبه، پیشگیری از افسردگی، کسب آرامش و کمک به دوری از هیجانات کاذب، کنترل خشم و .. دانست.

قیمت خرید تجهیزات بازی دارت ارزان است، بنابراین با هر توانایی مالی، خانواده ها می توانند یک تفریح هیجان انگیز را برای فرزندان خود تهیه کنند. تعداد تجهیزات بازی دارت، بسیار اندک است و کار کردن با آن راحت می باشد. بنابراین والدین می توانند به فرزندان خود، این بازی جذاب را آموزش دهند تا بتوانند اوقات فراغت خود را پر کنند.

بازی دارت، یک تفریح برای همه سنین

بازی دارت به عنوان یک فعالیت ورزشی، امروزه از جایگاه ویژه ای برخوردار است. این بازی به ویژه در میان جوانان که به بازی های هیجان انگیز علاقه مند هستند، مورد استقبال بیشتری واقع شده است. دارت، یکی از ورزش های هدف گیری شناخته می شود و در کنار ورزش تیراندازی در تمام کشور ها اجرا می گردد. بازی دارت به قدرت کمتری برای پرتاب دارت ها نیاز دارد؛ همچنین مسافت میان هدف و بازیکن در مقایسه با ورزش تیراندازی، کمتر است.این عوامل، شیوه پرتاب دارت را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین در این بازی جذاب از وسایل و تجهیزات ساده تری در مقایسه با ورزش تیراندازی یا تیراندازی با کمان استفاده می شود. از این بازی هیجان انگیز می توان در تمام مکان ها حتی در آپارتمان های مسکونی یا سالن های ورزشی استفاده کرد.

تصویر

دارت و سلامت جسمانی

برخی از کارشناسان، از بازی دارت به عنوان یکی از فاکتورهای آمادگی جسمانی که به نوعی با سلامت بدنی افراد، قدرت عضلانی آن ها و مهارت های نشانه گیری در ارتباط است یاد می کنند. به عقیده کارشناسان ورزشی، دارت می تواند سرعت عکس العمل و هماهنگی میان تمام اعضای بدن، مغز و چشم، بخصوص مغز و دست ها را پرورش دهد. مهارت های سرعتی و ذهنی برای این بازی به طور قوی ارتقا می یابند. بنابراین متخصصان درمانگر عقیده دارند افرادی که دارت را انجام می دهند، در کنار تقویت بدنی، به پرورش روح آنها نیز کمک می کند.

برترین مزایای بازی دارت و خصوصیات منحصر به فرد این رشته ورزشی عبارتند از:

  • متناسب با همه سنین ( جوانان جوانان و سالمندان)
  • متناسب با جنسیت ( زنان اما مردان و کودکان)
  • قیمت ارزان برای خرید بازی و تجهیزات آن
  • انعطاف پذیر برای نصب هدف در موقعیت های مختلف
  • امکان بازی به صورت انفرادی و تیمی
  • بدون محدودیت برای افرادی که ناشنوا یا معلولیت پاها را دارند
  • تاثیر بر قدرت سرعت و انعطاف پذیری به عنوان یکی از مهم ترین قابلیت های آمادگی جسمانی
  • متناسب با هر سلیقه و توانایی فردی

  مطالب آموزشی مرتبط

  

فواید و مزایای مهم تیروکمان برای ذهن و بدن


فواید و مزایای مهم تیروکمان برای ذهن و بدن   

درباره تاثیر مثبت ورزش تیر و کمان از نظر فیزیکی و ذهنی برای انسان تحقیقات زیادی انجام شده در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان سرمایه گذاری های زیادی روی این ورزش انجام شده و با توجه به علاقه زیاد مردم به تیروکمان باشگاه ها و کلوپ هایی برای آموزش و تمرین هدفگیری ایجاد شده است چرا ورزش تیراندازی با کمان تا این اندازه تاثیر گذار است؟ ادامه مطلب

فواید و مزایای مهم تیروکمان برای ذهن و بدن

  

6 فایده شگفت انگیز تیر اندازی با کمان


6 فایده شگفت انگیز تیر اندازی با کمان   

درباره ورزش تیراندازی با کمان تحقیقات زیادی شده و گفته میشود که این ورزش نسبت به خیلی از ورزشهای دیگر برای بدن مفیدتر است.در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از فواید این ورزش آشنا کنیم , لطفا با ما همراه باشید : ادامه مطلب

6 فایده شگفت انگیز تیر اندازی با کمان

آشنایی بارشته ورزشی تیراندازی با تفنگ

فواید ورزش تیراندازی با تفنگ بادی

دلایل برتری ورزش تیر و کمان

 

   محصولات مشابه