مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نحوه انتخاب و استفاده از مانیتور ضربان قلب

نحوه انتخاب و استفاده از مانیتور ضربان قلب

تناسب اندام فقط به زمانی که ورزش می کنید نیست ، بلکه مربوط به شدت آن ورزش است. مانیتور ضربان قلب (HRM) پستانک شماست و به شما می گوید که چه موقع سرعت  را افزایش و یا سرعت را کاهش دهید تا به نتیجه برسید. برای انتخاب بهترین مدل برای شما ، دو عامل را در نظر بگیرید:

این مقاله همچنین در مورد نحوه استفاده از HRM و افرادی که باید از آن استفاده کنند ، مشاوره ارائه می دهد:

برای راهنمایی بیشتر درمورد تصمیم گیری در مورد اینکه آیا مانیتور ضربان قلب ابزاری مناسب برای شماست ، به مقاله مشاوره تخصصی ما مراجعه کنید: الکترونیک تناسب اندام: نحوه انتخاب.

انواع مانیتور ضربان قلب

HRM تسمه قفسه سینه: یک سنسور بی سیم روی تسمه قفسه سینه ، پالس شما را بصورت الکترونیکی تشخیص داده و آن داده ها را به گیرنده به سبک ساعت مچی ارسال می کند ، که ضربان قلب شما را نشان می دهد. هنگامی که از تسمه ضربان قلب مانیتور خدتان را مانتیتور میکنید و با آن کار می کنید ، این تسمه دقیق ترین نتایج ضربان قلب را ارائه می دهد.

HRM مبتنی بر مچ دست: یک سنسور نوری که در بند ساعت یا قسمت پشتی واحد مچ دست قرار دارد ، نبض شما را تشخیص می دهد. اگرچه ساعتهای مانیتور ضربان قلب کمی دقیق تر هستند ، مدلهای مبتنی بر مچ دست از ناراحتی و هیاهوی اضافی قبل از تمرین همراه با تسمه سینه جلوگیری می کنند.

ویژگی های مانیتور ضربان قلب

مدل های پایه HRM زمان تمرین شما را زمان می گذارند و داده های ضربان قلب مداوم ، متوسط ​​، زیاد و پایین را به شما می دهند ، همچنین ضربان قلب زیاد ، کم و هدف مورد نظر در طی تمرین شما می رسد. بسیاری از مدل ها را می توان با یک غلاف کف پا که به ردیابی کفش ، کفش و کفش شما متصل می شود ، پیگیری کرد.

مدل های دیگر از قابلیت گیرنده GPS برای ردیابی سرعت و مسافت برخوردار هستند ، همچنین قابلیت ارتقاء و عملکرد ناوبری را فراهم می کنند. پیشرفته ترین مدل های (گران قیمت) از ویژگی های گسترده و رو به رشدی برخوردار هستند.

مناطق هدف: مدلهای پایه تا 3 منطقه هدف را ارائه می دهند. مدل های پیشرفته از 3 تا 6 منطقه هدف دارند. با داشتن ظرفیت برای چندین منطقه هدف ، می توانید مانیتور ضربان قلب خود را برای یک سری تمرینات مختلف (به عنوان مثال ، استقامت ، تغییرات هوازی و بی هوازی) از پیش برنامه ریزی کنید. اگر HRM شما فقط یک منطقه هدف هوازی را ارائه می دهد ، باید هر بار که می خواهید پارامترهای ورزش را تغییر دهید ، آن را مجدداً برنامه ریزی کنید.

ساعت ورزشی: مدل های مانیتور ضربان قلب شامل ویژگی هایی از قبیل ساعت ، زنگ هشدار ، تایمر شمارش معکوس و تقویم است.

زمان کرنومتر و زمان وقفه / تقسیم: بعد از هر دور در یک مسیر یا هر مایل در یک مسیر مسابقه مسافت مشخص ، روی دکمه "Lap" ضربه بزنید تا ببینید که چگونه سرعت شما در طول تمرین یا مسابقه تغییر کرده است (a.k.a. "تقسیم" شما).

حالت ضربان قلب ریکاوری: زمانی که قلب شما نیاز دارد به حالت عادی و استراحت خود بازگردد ، ردیابی می شود. این یک شاخص خوب از آمادگی قلبی عروقی است و خصوصاً از اهمیت خاصی برخوردار است اگر تمرینات شما شامل اسپرینت یا آموزش فاصله باشد.

زمان در منطقه هدف: زمانی را که برای ورزش در منطقه هدف خود می گذرانید ، ردیابی می کند. برخی از مناطق و اهداف به زمان بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند.

پیشخوان کالری: کالری سوخته شده هنگام ورزش را تخمین می زند. این امر می تواند به ویژه مفید باشد اگر تمرینات شما بخشی از یک برنامه کاهش وزن باشد.

مانیتور سرعت و مسافت: سرعت را محاسبه می کند و مسافت مسدود شده در یک تمرین خاص را اندازه گیری می کند. این کار معمولاً از طریق گیرنده GPS برای استفاده در فضای باز یا یک غلاف پا برای استفاده در داخل خانه یا استفاده در یک فضای باز با پذیرش محدود ماهواره انجام می شود. غلاف پا از شتاب سنج برای تعیین طول هر گام استفاده می کند.

رابط دیجیتال: مانیتور ضربان قلب خود را به رایانه خانگی یا تلفن هوشمند خود متصل می کند تا بتوانید آمار آموزش را برای تجزیه و تحلیل ، به اشتراک گذاری و ذخیره سازی بارگیری کنید. این ممکن است بی سیم باشد یا به اتصال رایانه جداگانه ای نیاز داشته باشد.

اتصال: به صورت بی سیم با تلفن هوشمند خود جفت می شوید تا امکان کنترل بالای مچ دست عملکردهای تلفن مانند پیام های متنی ، موسیقی ، اعلان های فشار ، برنامه های تناسب اندام و رسانه های اجتماعی فراهم شود - همه بدون اینکه تلفن شما را از جیب یا بازوبند بیرون بکشید.

مربی تناسب اندام: هشدارهایی را برای میزان شدت که از بالا یا زیر مناطق آموزش انتخاب شده شما قرار می گیرند ، فراهم می کند.

فرستنده کد شده: برای جلوگیری از برخورد متقابل (انتقال سیگنال از HRM های بی سیم دیگران که در اطراف شما فعالیت می کنند) انتقال از حسگر تسمه سینه مانیتور ضربان قلب به واحد مچ دست را رمزگذاری می کند.

ویژگی های خاص ورزشی: این موارد می تواند شامل سرعت و بازخورد مربوط به مهارت برای دوچرخه سواران یا پیشخوان استخر-دامان و تشخیص سکته مغزی برای شناگران باشد.

تعویض باتری: برخی از گیرنده های مچ دست HRM برای ساده سازی تعمیر و نگهداری از باتری های قابل تعویض در مصرف کننده یا قابل شارژ استفاده می کنند.

ضربان قلب مناطق هدف

یکی از مزایای اصلی HRM این است که به شما کمک می کند منطقه بهینه ضربان قلب را برای هدف خاص خود حفظ کنید. مدلهای بالاتر از طریق صفحه نمایش دیجیتالی و / یا صدای شنیدنی ، این موضوع را به شما اطلاع می دهند.

منطقه هدف براساس حداکثر ضربان قلب شما (حداکثر HR) محدوده درصد است. الگوریتم های مختلفی برای محاسبه برآورد HR حداکثر توسعه یافته اند. فرمول کلاسیک 220 - فرمول سن شما اکنون برای افراد مسن نادرست تلقی می شود. فرمول اصلاح شده ، 208 - 0.7 برابر سن شما ، بهتر است.

نمودار انجمن قلب آمریکا در زیر یک نمای کلی از مقادیر HR برای مناطق آموزش هدف و میانگین مقادیر HR حداکثر را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محاسبه HR HR شخصی و نحوه کار در مناطق آموزش ، نحوه آموزش با استفاده از ضربان قلب را بخوانید. (همیشه بهتر است یک آزمایش استرس را تحت نظر پزشک انجام دهید تا حداکثر HR HR مشخص شود.)

 

دامنه مناطق هدف HR

(50-85% of HR Max)

میانگین HR حداکثر (100٪)
سن ضربان / دقیقه ضربان / دقیقه
20 100–170 200
30 95–162 190
35 93–157 185
40 90–153 180
45 88–149 175
50 85–145 170
55 83–140 165
60 80–136 160
65 78–132 155
70 75–128 150

چه کسی باید از مانیتور ضربان قلب استفاده کند؟

توجه: قبل از شروع هر برنامه ورزشی ، با پزشک مشورت کنید تا برنامه ای را تهیه کنید که برای اهداف و شرایط فعلی شما مناسب باشد.

دوچرخه سواران و واکرها: ورزشکاران تفریحی می توانند از همان روشی که ورزشکاران نخبه انجام می دهند از مانیتور ضربان قلب بهره مند شوند. با هدف ایجاد مناطق چربی سوزی و هدف های هوازی در HRM ، می توانید بیشتر از زمان ورزش خود استفاده کنید.

دوندگان: یک مانیتور ضربان قلب می تواند شما را در روزهای تمرینی شدید و در پایگاه هوازی خود در طی جلسات آسانتر شما را در منطقه هدف خود قرار دهد.

دوچرخه سواران: HRM می تواند عملکرد تمرین شما را در هنگام استقامت ، سرعت و دوچرخه سواری دنبال کند ، خواه دوچرخه در جاده ، دنباله یا مربی ثابت قرار بگیرید. برخی از مدل ها بازخورد بیشتری را از طریق سنسور cadence یا غلاف پا تحویل می دهند.

تریاتلت ها: علاوه بر ویژگی های مربوط به دوچرخه سواری ، برخی HRM ها داده های مربوط به شنا مانند فاصله ، سرعت ، نوع / تعداد سکته مغزی و تعداد طول استخر را تحت نظر دارند.

کوهنوردان ، کوهنوردان و اسکی بازان: از وضعیت مانیتور ضربان قلب استفاده کنید تا برای صعود اوج شرایط بهتری داشته باشید.

شرکت کنندگان در کاهش وزن: HRM ها به ورزش منظم و یک رژیم غذایی پایدار کمک می کنند. بیشتر کالری های نمایش داده شده هنگام تمرین سوزانده می شوند. بسیاری می توانند به ورزش کردن شما برای حداکثر چربی سوزی کمک کنند.

بیماران توانبخشی مصدومیت: بازخورد در زمان واقعی باعث می شود HRM ها برای بیمارانی که از آسیب دیدگی یا یک بیماری از جمله یک حادثه قلبی بهبود می یابند ، ارزشمند باشد. چنین داده هایی می توانند اطمینان حاصل کنند که بازگشت تدریجی شما به تمام قدرت و استقامت با خیال راحت و مداوم پیش می رود.

فروش انواع لوازم ورزشی

اندازه گیری دقیق ضربان قلب با موبایل

این برنامه کار پیچیده ای انجام نمی دهد و اصول کاری آن بسیار ساده و منطقی است که می توانید خود آن را تست کنید.

اندازه گیری دقیق ضربان قلب با موبایل

Instant Heart Rate Pro گوشی خود را به دستگاه سنجش ضربان قلب تبدیل کنید. دستگاهی سریع و دقیق!دقیق‌ترین برنامه سنجش ضربان قلب بر روی گوشی‌های هوشمند است که نیاز به سخت‌افزار دگیری ندارد.

برای بهینه‌سازی تمرین‌های ورزشی و پیگیری پیشرفت خود از آن بهره ببرید.سامسونگ گلکسی اس ۵ را می توان اولین گوشی دانست که این برنامه را بصورت دیفالت درون خود جا داده است و این می تواند دلیلی برای عملکرد صحیح برنامه باشد.

این برنامه کار پیچیده ای انجام نمی دهد و اصول کاری آن بسیار ساده و منطقی است که می توانید خود آن را تست کنید.

روش صحیح شمارش ضربان قلب در برنامه: کافی است که انگشت خود را بصورت زاویه دار روی دوربین اندروید خود قرار دهید بطوری که نور فلش گوشی زیر انگشت شما را روشن کند و نباید تمام انگشت خود را روی دوربین قرار دهید

 

راهنمای خرید دستگاه تست ورزش

ملاحظات خرید سيستم هاي مانيتورينگ تست ورزش، قلبي تنفسی

نام های دیگر وسیله: سيستم هاي مانيتورينگ فيزيولوژيك، مانیتورهای قلبی، سیستم های مانیتورینگ تست ورزش قلبی، سیستم های مانیتورینگ تست ورزش قلبی تنفسی، سیستم های مانیتورینگ تست ورزش ریوی

مواردی که در این قسمت بیان می شوند، ویژگی های پایه ای مورد نیاز دستگاه هستند. مدیرنس این ویژگی ها را برای داشتن حداقل عملکرد سیستم های فیزیولوژیک تست ورزش قلبی و ریوی پیشنهاد می کند.

تست استرس قلبی

سیستم تست ورزش قلبی باید دارای کنترل میکروپروسسوری، همراه با 12 لید الکتروکاردیوگراف برای ثبت و ضبط سیگنال های الکتروکاردیوگرام (ECG) باشد. مانیتورهای این سیستم ها باید سیگنال ECG، ضربان قلب و سگمنت اس تی (ST segment) را همراه با اطلاعات بیمار، فشار خون، سرعت تردمیل و پروتکل استفاده شده، نمایش دهد. سیستم باید قادر به افزایش دقیق فشار تمرین در یک روند روبه رشد باشد. وجود پرینتر همراه دستگاه به منظور تهیه نسخه چابی از سیگنال های ECG و تهیه گزارش برای پزشکان لازم و ضروریست. دستگاه باید شامل آنالیز خودکار ST، آنالیز خودکار آریتمی، نمایش روند ST، نمایش نقطه جی(J point) و تجزیه و تحلیل پیس میکر باشد. امکان انجام پروتکل های تمرینی رایج و پروتکل های قابل برنامه ریزی توسط کاربر نیز باید در دستگاه موجود باشد. علاوه براین گزارش ها نیز باید در قالب استاندارد، قالب قابل تنظیم و یا انتخابی توسط کاربر باشد.

راهنمای خرید دستگاه تست ورزش

تست استرس ریوی

علاوه بر آنالیزهای اصلی یعنی اکسیژن (O2) و کربن دی اکسید (CO2) که در سیستم های تست ورزش ریوی وجود دارند، قابلیت های دیگری مانند ارزیابی برون ده قلبی، تحریک برونشیال، آنالیز تغذیه، اسپیرومتری و بررسی متابولیکی نیز برای این سیستم ها مناسب هستند. سازنده باید مشخص کند که برای جمع آوری گازها به منظور آنالیز کردن از ماسک استفاده میشود یا دهانی مخصوص. همچنین، سازندگان باید تمام پارامترهای که سیستم قادر به تجزیه و تحلیل آنهاست را نیز مشخص کند.

ملاحظات دیگر خرید

خریدار آینده نگر قبل از خرید یک دستگاه تست ورزش، باید نیازهای بالینی حال و آینده مرکز را در خصوص حجم پیش بینی شده تست ورزش، علائم بیماران، و روش نگهداری سوابق، در نظر بگیرد. ویژگی های خاص این سیستم ها متفاوت است، بنابراین، مشخصات هر مدل باید به دقت ارزیابی شود. کاربران باید هزینه های مواد مصرفی (به عنوان مثال، الکترودها، کاغذهای چاپگر، فیلترها، گازهای کالیبراسیون، اسپیرومترها، مدارهای تنفس) را قبل از خرید سیستم مشخص نمایند. احتمال گرفتن تخفیف درصورتیکه قرارداد مواد مصرفی در قیمت خرید اولیه گنجانده شده باشد وجود دارد.

همچنین، توانایی ارتباط این سیستم ها، با قطعات اضافی دستگاه های تست ورزش (به عنوان مثال، آنالایزرهای گازی، الکتروکاردیوگرام ها، اکسیمترها)، با شبکه های کامپیوتری بیمارستان و دیگر شبکه ها و با سیستم های اطلاعات، متفاوت است.

تست استرس ریوی

بسیاری از تامین کنندگان سیستم های مانیتورینگ تست ورزش، تردمیل ها (Treadmill) و یا ارگومترها (Ergometer) را برای استفاده با سیستم های خود ارائه میدهند. برای اغلب دستگاه های تست ورزش قلبی و عروقی، تردمیل باید در سرعت هایی بین 0 تا 11 کیلومتر بر ساعت (0-7 مایل)، و درجه شیبی در حدود 0 تا 20 درصد کار کند. دوام، یکنواختی حرکت، طراحی فیزیکی دسته ها و نوع صفحه نمایش موجود، از دیگر ملاحظات مهم است.

اندازه صفحه مخصوص راه رفتن تردمیل، نباید کمتر از 40 سانتی متر عرض (16 اینچ) و 127 سانتی متر (50 اینچ) طول داشته باشد. گزینه توقف اضطراری برای متوقف کردن تردمیل در عرض پنج ثانیه باید در دسترس باشد.

دوچرخه ارگومتر باید دارای ترمز مکانیکی یا الکتریکی به منظور فراهم نمودن تنظیمات مختلفی از مقاومت باشد. برای اطمینان از ثبات وسیله، عرض پایه ارگومتر باید به اندازه یک سوم ارتفاع آن باشد. پایه های ارگومتر به منظور قرار دادن مسطح آن روی زمین باید قابل تنظیم باشد. برای ایمنی، چرخ جلوی ارگومتر باید توپر باشد. به منظور جبران ارتفاع در بیماران مختلف (از لحاظ ارتفاع بدن)، دسته های ارگومتر، صندلی، و پدال ها باید قابل تنظیم باشد.

همچنین، برخی از تامین کنندگان بسته های ارتقا دهنده ای ارائه میدهند که این امکان را فراهم مینماید تا کاربر سیستم موجود خود را با هزینه کمتر از خرید یک سیستم جدید، بهبود یا انطباق بخشد. در هنگام تعیین هزینه های کلی یک سیستم تست ورزش، هزینه های مواد مصرفی (به عنوان مثال، الکترودها، کاغذهای چاپگر، فیلترها، گازهای کالیبراسیون)، باید در نظر گرفته شود.

ملاحظات زیست محیطی

به عنوان یک نتیجه از افزایش نگرانی های زیست محیطی و حفاظت از منابع، بسیاری از تولیدکنندگان خود را با روش های تولید سبز (Green Shipping) تطبیق داده اند، بطوریکه ویژگی هایی به محصولات اضافه کرده اند که بهره وری انرژی آنها بهبود یافته و قابلیت بازیافت محصولات بیشتر شده است. علاوه براین مراکز درمانی و سازندگان تجهیزات، فرآیند تطبیق خود را با طرح های سبز (Green Initiatives) آغاز کرده اند که طراحی  های ساخت و شیوه های کار در سازمان را به کاهش هدرفت و استفاده از مواد بازیافتی تشویق می کند.

برخی از تولیدکنندگان مدل های بدون کاغذ ارائه میدهند، در حالی که سازندگان دیگر این ویژگی را تنها بعنوان یک گزینه اختیاری ارائه میکنند. برخی از مدل ها در راستای برنامه های باز پسگیری، میتواند به سازنده برگردانده شود.

علاوه بر این، در بسیاری از کشورها، سازمان هایی وجود دارند که محصولاتی که دارای اثرات زیست محیطی کاهش یافته هستند را نشانه گذاری میکنند. به عنوان مثال، بیمارستان ها باید به دنبال تولید کنندگانی باشند، که تمامی اجزای مدل های آنها سازگار با استاندارد تحریم استفاده از مواد خطرناک خاص انگلستان (RoHS) باشد. استاندارد RoHS، استفاده از کادمیوم، کروم شش ظرفیتی، سرب، جیوه و دیگر مواد مقاوم در برابر شعله را در تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی محدود میکند.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه آموزش استفاده از مناطق ضربان قلب

نحوه آموزش استفاده از مناطق ضربان قلب

نحوه آموزش استفاده از مناطق ضربان قلب: بازخورد ضربان قلب یک روش عالی برای نظارت بر شدت تمرین و جمع کردن برنامه های آموزشی است که به شما در بهبود تناسب اندام کمک می کند.....

نحوه آموزش استفاده از مناطق ضربان قلب

نحوه انتخاب الکترونیک تناسب اندام

نحوه انتخاب الکترونیک تناسب اندام

نحوه انتخاب الکترونیک تناسب اندام: می خواهید تمرینات کارآمدتری داشته باشید؟ یک مانیتور تناسب اندام یا ....

نحوه انتخاب الکترونیک تناسب اندام

راهنمای خرید و انتخاب ساعت هوشمند

راهنمای خرید ساعت و مچ‌بند هوشمند

بررسی 3 ساعت هوشمند ارزان و باکیفیت تا 500 هزار تومان

راهنمای خرید ساعت مچی هوشمند

بهترین ساعت های هوشمند در سال 2020

   محصولات مشابه