مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

6 فایده شگفت انگیز تیر اندازی با کمان

درباره ورزش تیراندازی با کمان تحقیقات زیادی شده و  گفته میشود که این ورزش نسبت به خیلی از ورزشهای دیگر برای بدن مفیدتر است.در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از فواید این ورزش آشنا کنیم , لطفا با ما همراه باشید :

1. اعتماد به نفس :
در این ورزش شما می توانید با خود و با دیگران به رقابت بپردازید.اما تیراندازی با کمان فقط هدف گیری نیست. تیراندازی کردن و تمرین فرم صحیح ایستادن، اعتماد به نفس شمار ا تقویت می کند.

2. تمرکز :
کمانداران یاد می گیرند که چگونه تمامی حواس خود روی فرمشان متمرکز کنند و همچنین بر نحوه ی ریلیز خود (رها کردن تیر) به صورت مداوم، تمرکز دارند.در اثرتمرین تیراندازی با کمان، شما می توانید در زمینه های زندگی خویش تمرکز بیشتری داشته باشید.شرکت در مسابقات مختلف این رشته،شما را برای قرار گیری در موقعیت های پرفشارآماده می کند.

3. آرامش :
رها کردن تیر،تماشای پرواز تیر و به هدف نشستن تیر باعث کاهش استرس می شود.یادگیری تمرکزبر روی استیل تیراندازی با کمان و تمرین افزایش قدرت عضلات و بالا رفتن اعتماد به نفس و همچنین سرگرم شدن در این ورزش، استرس افراد را کاهش می دهد.

4. تمرین
علاوه براینکه کشیدن کمان عضلات بالا تنه را تقویت می نماید.عضلات پاها نیز بر اثر راه رفتن تقویت می شوند. حرکت برای درآوردن تیر از فیس یا حرکت بین ایستگاه های تیراندازی در فیلد و تری دی یک نوع تمرین راه رفتن است.به گفته ی متخصصین کشیدن کمان در هر نیم ساعت ۱۴۰ کالری می سوزاند.راه رفتن با سرعت ۳٫۵ مایل در ساعت نیز همان کار را برای بدن انجام می دهد.

5. قدرت :
شما بازو،دست ها، سینه و شانه های خود را به نسبت مساوی تقویت می کنید.با افزایش پونداژ کمان، شما هم زمان مهارت و قدرت خود را افزایش می دهید.

6. هماهنگی
برای پرتاب یک تیر، اتفاقات بسیاری می افتد.گرفتن کمان،کشیدن زه،تقسیم فشار روی پاها،تمرکز،نگاه کردن و… بسیاری از این اتفاقات درچند ثانیه اتفاق می افتد! تمرین هماهنگی و سازگاری، تیراندازی شما را غریزی تر می کند.در واقع این عمل در حافظه ی عضلات شما ذخیره می شود.!

6 فایده شگفت انگیز تیر اندازی با کمان

دلایل برتری ورزش تیر و کمان

ورزش تیر و کمان مانند سایر ورزش‌های دیگر دارای خواص و فواید بسیار زیادی است.
ورزش تیر و کمان به بالا بردن تمرکز و دقت شما کمک می‌کند، در صورتی که بخواهید میزان تمرکز و دقت خود را افزایش دهید می‌توانید با استفاده از این ورزش تقویت کنید. همچنین تیراندازی با تیر و کمان به تقویت عضلات بدن و تقویت سیستم عصبی بدن کمک می‌کند.
ورزش تیر و کمان یکی از بهترین ورزش‌هایی است که می‌توان آن را در تمامی‌ سنین انجام داد.
این ورزش از سن کودکی تا سنین میانسالی انجام داد. تیراندازی با کمان از ورزش‌هایی است که هیچ محدودیتی ندارد و می‌توان با کمان ورزشی که می‌توانید آن را تا آخر آن زندگی خود آن را انجام دهید.
ورزش تیر و کمان از ورزش‌هایی است که می‌توانید در تمامی‌ فصول و تمامی‌ روزهای سال آن را انجام دهید این ورزش از ورزش‌هایی است که به راحتی می‌توانید در یک سالن ورزشی یا فضای آزاد انجام دهید.

تیراندازی با کمان انواع مختلفی دارد که به سه نوع تیر و کمان در بازار موجود است که مهم‌ترین آن‌ها شامل:

  1. تیر و کمان ریکرو
  2. تیرو کمان کراسبو
  3. تیر و کمان کامپوند

ورزش تیراندازی با کمان

کمان ریکرو بیشتر از سایر تیر و کمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کسانی که برای اولین بار است که می‌خواهند تیراندازی استفاده کنند و به این ورزش روی بیاورند بهتر است که در ابتدای کار از تیراندازی با تیر و کمان ریکرو استفاده کنند. از این نوع تیر و کمان بیشتر برای تفریح و سرگرمی‌ همچنین برای برگزاری مسابقات ملی استفاده می‌شود.

اما یکی از کاربردهای مهم دیگر این نوع تیر و کمان برای افرادی است که به شکار می‌روند می‌توانند از این نوع تیر و کمان برای شکار حیوانات مانند گوزن، گراز، خرس، گرگ، شترمرغ و سایر حیوانات وحشی دیگر در جنگل، کوهستان و فضاهای باز استفاده نمایند.
روش‌هایی برای یادگیری تیراندازی با تیر و کمان وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید یک تیرانداز حرفه‌ای شوید.

امروزه یکی از مقرون به صرفه بودن تمرین کردن و مهارت کسب نمودن نیروهای نظامی‌ برای تیراندازی کردن استفاده از تیر و کمان ریکرو است که می‌توانند از طریق این نوع تیر و کمان به راحتی نشانه مورد نظر را هدف گیری نمایند و باعث تقویت و قدرت دید و هدف گیری نیروهای نظامی‌ گردد.

ورزش تیراندازی با کمان

در گذشته برای نیروهای نظامی‌ بیشتر از تفنگ‌ها و تیرها و ساچمه‌ها در میدان‌های تیر استفاده می‌کردند این کار باعث هزینه بر بودن آن برای یک کشور می‌شد و به اقتصاد کشور لطمه وارد می‌کرد در حالی که امروزه به دلیل تولیدکنندگان تیر و کمان در کشور باعث شده است که تمامی‌ هزینه‌ها به صفر برسد و دیگر مشکلات و کمبودهایی در رابطه با هزینه وجود نداشته باشد.

تیراندازی با تیر و کمان علاوه بر این که یک ورزش برای تندرستی و سلامت بدن است به عنوان یک ورزش مفرح و سرگرم‌کننده نیز محسوب می‌شود.

این ورزش را می‌توانید حتی به صورت انفرادی و یا به صورت گروهی و تیمی‌ با خانواده انجام دهید.

تیر و کمان از ورزش‌هایی است که می‌توانید آن را در تمامی‌ فضاهای موجود اعم از جنگل، حیاط منزل، سالن‌های سرپوشیده، زمین‌های خاکی و یا هر جایی دیگر انجام دهید.

مهم‌ترین عواملی که ورزش تیر و کمان را از سایر ورزش‌های دیگر متمایز می‌کند به شرح زیر است:

1. انجام دادن ورزش تیر و کمان برای تمامی‌ افراد امکان دارد و خوشبختانه هیچ نوع محدودیت سنی و حرکتی در این نوع ورزش وجود ندارد.

ورزش تیراندازی با کمان

2. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ورزش تیر و کمان را تمامی‌ افرادی که حتی دچار یک سری از بیماری‌ها از قبیل اوتیسم، سندرم دان و یا حتی معلولیت‌هایی از جمله فلج، نابینایی هستند نیز می‌توانند انجام دهند.

3. در گذشته‌ها دور و حتی بعضی از افراد هستند که امروزه حتی از این نوع تیراندازی با کمان برای تهیه غذا و شکار استفاده می‌کنند.
ورزش تیر و کمان به عنوان یکی از ورزش‌های مهم و اساسی پارالمپیک محسوب می‌شود که قهرمانان بسیار خوبی نیز چه در کشورمان و چه در سایر کشورهای دیگر وجود دارد.

سایر عوامل دیگر که تیر و کمان را از سایر ورزش‌های دیگر متمایز می‌کند عبارت است از:

1. این نوع کمانداران شکاری برای این کمان‌ها بهتر است از کمان کراس بو استفاده کنید.

2. تیراندازی با کمان از جمله ورزش‌هایی است که وارد پارالمپیک شده است.

ورزش تیراندازی با کمان

3. اگر به دنبال ورزش هیجان‌انگیز و شگفتی‌آور هستید می‌توانید به این ورزش بپردازید.

4. تیراندازی با کمان به صورت چندین مدل انجام می‌شود. احتمالاً شما هم می‌دانید که تیراندازی با تیر و کمان فقط محدود به یک نوع فیس و مسافت نمی‌شود. شما می‌توانید این نوع ورزش را در مسافت‌های مختلف انجام دهید. می‌توانید از فید یا ‌تری دی و غیره تیراندازی کنید.

5. تیراندازی با تیر و کمان نیاز به تخصص و مهارت زیادی ندارد و حتی شما نیز در صورتی که بخواهید برای اولین بار از این تیر و کمان استفاده کنید می‌توانید با خرید و تهیه تیر و کمان‌های آموزشی یا تیر و کمان‌های سنتی کلاسیک می‌توانید استفاده کنید و با استفاده از یک مربی و استاد در مورد نحوه تیراندازی با تیر و کمان را آشنا شوید.

6. تیر و کمان از ورزش‌های مهیج و نشاط آوری است که می‌تواند افراد زیادی به خصوص جوانان و نوجوانان از سنین 14 الی 15 به بعد را شیفته و مجذوب خود نماید.

تمامی‌ مواردی که بیان شد از خصوصیات و ویژگی‌های تیر و کمان است که به شما می‌توانم پیشنهاد کنیم که حتماً این ورزش را دنبال کنید و از آن لذت ببرید.

مطالب آموزشی مرتبط:

فواید و مزایای ورزش دارت

فواید و مزایای ورزش دارت

دارت، یکی از ورزش‌های هدف گیری شناخته می شود و در کنار ورزش تیراندازی در تمام کشور ها اجرا می گردد. یکی از اصلی ترین مزایای بازی دارت این است که بر خلاف بسیاری از ورزش های گروهی، به فضای چندانی برای بازی احتیاج ندارد. همین....

فواید و مزایای ورزش دارت

فواید و مزایای مهم تیروکمان برای ذهن و بدن

فواید و مزایای مهم تیروکمان برای ذهن و بدن

درباره تاثیر مثبت ورزش تیر و کمان از نظر فیزیکی و ذهنی برای انسان تحقیقات زیادی انجام شده در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان سرمایه گذاری های زیادی روی این ورزش انجام شده و با توجه به علاقه زیاد مردم به تیروکمان باشگاه ها و....

فواید و مزایای مهم تیروکمان برای ذهن و بدن

آشنایی بارشته ورزشی تیراندازی با تفنگ

فواید ورزش تیراندازی با تفنگ بادی

دلایل برتری ورزش تیر و کمان

   محصولات مشابه