مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

فواید ورزش تیراندازی با تفنگ بادی

رشد و پرورش کودک امری پیچیده و نیازمند دقت نظر والدین است. حتی سرگرم کردن کودک صرفا با نگاه گذران وقت هم نباید موجب اثرات سوء رفتاری در کودک گردد. تیراندازی از جمله سرگرمی هایی است که علاوه بر ایجاد اوقات فراغت مثبت برای کودکان و نوجونان ، اثرات فوق العاده ای در رشد و پرورش کودک دارد.

همه ما فعالیت ها و بازی هایی  را در دوران کودکیمان به خاطر داریم که روز ها ، هفته ها و ماه ها ما را سرگرم میکردند و از انجام آنها لذت میبردیم.

کودکان امروز هم از این امر مستثنی نیستند و اکثر تجربیاتی که آنها در زندگی می آموزند حول محور سرگرمی ها و فعالیت هایشان میچرخد.

امروزه برای کودکان زیادی تیراندازی جزو سرگرمی های مورد علاقه شان می باشد.

این سرگرمی بیشتر در بین پسرها طرفدار دارد اما دخترهای زیادی در سراسر دنیا و حتی ایران هستند که علاقمند به این ورزش و سرگرمی می باشند و حتی در سنین بالاتر به عنوان یک ورزشکار حرفه ای در این رشته مشغول به فعالیت می باشند.

فواید و دلایل متعددی وجود دارند که تیراندازی را تبدیل به یک فعالیت ارزشمند برای کودکان میکنند.

این فواید کلی بوده و در مورد همه کودکان فارغ از سن آنها صدق میکند. کیدمام در این مطلب به محسنات تیراندازی به عنوان سرگرمی و حتی نگاه حرفه ای می پردازد.

در دین مبین اسلام نیز بر آموزش دو بازی و سرگرمی و حرفه به کودکان تاکید ویژه شده است که یکی از آنها تیراندازی می باشد.

پس اگر کودک شما هنوز با این سرگرمی آشنا نیست و یا شما به دنبال یک راه حل جامع برای سرگرمی مثبت کودک می گردید، برای امتحان کردن و معرفی آن ، هیچ زمانی بهتر از همین حالا وجود ندارد!

فواید تیراندازی با کمان

تیراندازی صبر را به کودکان آموزش میدهد

هر کسی که قدری با کودکان سروکله زده باشد میداند که عموما صبر و حوصله از نقاط قوت آنها نیست و به عبارتی بی صبری جزو ویژگی های بارز کودکان است.

صبر یکی از فضیلت های اخلاقی میباشد که هر کسی برای موفقیت در زندگی به آن نیاز دارد.

ورزش تیراندازی میتوانید علاوه بر سرگرمی ، صبوری و آرامش را در کودک تقویت کند.

اصول اساسی و بنیادی تیراندازی بر صبر و بردباری استوار است. کودک در هنگام تمرین تیراندازی باید صبور باشد چرا که مهارت در این رشته ، یک شبه به دست نمی آید.

همچنین حوصله به خرج دادن در هنگام هدف گیری و کنترل قاعده مند تنفس از نکات کلیدی دیگر تیراندازی می باشند.

کودکانی که تیراندازی را تمرین میکنند، ارزش صبور بودن را درک کرده و تحمل و صبوری در سایر بخش ها و جنبه های دیگر زندگی روزمره خود به کار می برند.

 خود این ویژگی به تنهایی کافی است تا تیراندازی را به یک فعالیت ارزشمند برای کودک شما تبدیل کند.

تیراندازی کودکان با تفنگ

تیراندازی کودکان را تشویق به گذراندن وقت در بیرون از منزل میکند

ما در دوره ای زندگی میکنیم که بازی های کامپیوتری و رسانه ها از جمله تلویزیون ذهن کودکان را اسیر خود کرده اند و این دلیلی است که کودکان به جای اینکه در بیرون از منزل از بازی در یک روز آفتابی لذت ببرند ترجیح میدهند در منزل بمانند.

تیراندازی با فراهم آوردن یک سرگرمی بیرون از منزل میتواند به سرعت این مشکل را حل کند.

تیراندازی فعالیت جذابی بوده و میتواند کودک را وابسته خود کند و این یکی از بهترین وابستگی هایی است که کودک میتواند داشته باشد.

چرا که اگر کودکتان به تیراندازی عادت کند دیگر نیازی نیست از او خواهش کنید که وسایل الکترونیکی اش را رها کرده و مقداری از وقتش را در بیرون از منزل بگذارند. در عوض باید منتظر بمانید که در زمان غروب آفتاب، او از تیراندازی خسته شده و به منزل بازگردد.

 

تیراندازی روابط کودکان را گسترش میدهد

با وجود محبوبیت تیراندازی در بین کودکان حتما در هر محله ای چند کودک علاقه مند به آن پیدا میشود و این زمینه مشترک به کودکان کمک میکند که دور هم جمع شده و تیراندازی را تمرین کرده و با یکدیگر مسابقه دهند و به دنبال آن دوستان جدیدتری پیدا کرده و مهارت های اجتماعی و فعالیت های تیمی خود را گسترش دهند.

در صورتی که در کودک خود را یک باشگاه آموزش تیراندازی ثبت نام کرده باشید نیز این قائده پا برجاست و کودک می تواند دوستان زیادی که خصیصه ورزشکار بودن دارند، را پیدا کند.

همچنین امروزه مدارس تیراندازی وجود دارند که علاوه بر آموزش ، تیم های خودشان را داشته و با تیم های مدارس دیگر مسابقه میدهند و کودکان در این مدارس میتوانند به صورت حرفه ای این ورزش را ادامه دهند.

کودکان را از دردسر و انحراف ها دور نگه میدارد

به نظر میرسد در هر نسلی که میگذرد ، کودکان در معرض وسوسه های بیشتر و بیشتری هستند که آنها را در زندگی سردرگم و منحرف نموده و به بیراهه میکشاند.

در دنیای امروز ، پرورش کودکان امر آسانی نبوده و هر فعالیتی که بتواند بچه ها را بخصوص در سنین نوجوانی از این وسوسه ها به دور نگه دارد ، ارزش امتحان کردن را دارد.

تیراندازی برای کودک در ابتدا یک سرگرمی معمولی بوده و کودک صرفا به دلیل جدید بودن به دنبال آن میرود اما بعد از مدتی برای کودک تبدیل به یک علاقه مندی شده و کودک سعی میکند مهارت های خود را در این زمینه تقویت کند. چرا که این ورزش هرگز کسل کننده نمیشود و همیشه جذاب بوده و تاثیر پایداری برروی کودک شما خواهد داشت.

کودکانی که اینگونه رشد میکنند با گذشت زمان بیشتر درگیر ورزش شده و این امر  کمک میکند که ذهن آنها  با امور مثبت احاطه شده و از آثار منفی مصون بمانند.

تیراندازی کودکان

تیراندازی ، ورزشی برای همه کودکان

شاید ارزشمند ترین جنبه تیراندازی این باشد که محدودیتی برای هیچکس از جمله کودکان ندارد.

کودک در هر سنی می تواند با این سرگرمی آشنا شده و با رعایت احتیاط مشغول این بازی شود.

اگر کودک شما تاکنون تیراندازی را امتحان نکرده است به او پیشنهاد کنید که حتما آنرا امتحان کند.

احتمالا تیراندازی به سرگرمی مورد علاقه او تبدیل خواهد شد 

وضعیت تیرانداز در ورزش تیراندازی با تفنگ بادی

با توجه به نوع مسابقه ای که برگزار می گردد و مراحل رقابت ها، تیراندازی در وضعیت های ایستاده، زانو زده و حالت درازکش انجام می پذیرد. در حالت ایستاده، تیرانداز تفنگ را با هر دو دست نگه می دارد و انتهای تفنگ بر روی شانه وی قرار می گیرد و دست چپ ممکن است توسط سینه و یا لگن مورد حمایت قرار گیرد. در حالت زانو زده، ورزشکار راست دست می تواند انگشت ها و زانوی پای راست و کف پای چپ خود را به روی زمین قرار دهد.

در حالت درازکش هم تیرانداز نباید اسلحه را بر روی هیچ چیزی قرار دهد. در این حالت ساعد دست یک تیرانداز راست دست باید حداقل یک زاویه 30 درجه ای با افق ایجاد نماید. برای نشانه روی با تفنگ هم، تنها به کارگیری نشانه های فلزی بدون هیچ لنز و یا دوربینی، مجاز می باشد، البته استفاده از فیلتر های رنگی هم مجاز است. در قسمت عقب نشانه هم تنظیمات دقیقی برای ارتفاع و تأثیر باد وجود دارد.

تصویر

تأسیس فدراسیون ورزش تیراندازی در ایران

تا سال های متمادی، ورزش تیراندازی در ایران به نام اتحادیه ی تیراندازی ورزشی معروف و فعالیت می کرده است که بالاخره در سال 1337، فدراسیون ورزش تیراندازی نیز در ایران تحت نظر سازمان تربیت بدنی و ورزش وقت آن زمان تأسیس گردید.

فدراسیون ورزش تیراندازی ایران برخلاف دارا بودن نام ورزشی آن با توجه به فعالیت و سابقه ی نظامیان در این رشته زیر نظر یک سرهنگ عالی رتبه ارتش به عنوان اولین رئیس فدراسیون تیراندازی شروع به فعالیت کرد و حتی بیشتر تیراندازان آن نیز نظامی بودند و همیشه تیراندازان نظامی خوب در این فدراسیون فعالیت داشته و پرورش می یافتند.

رشته هاي مختلف تيراندازي:بطور كلي ، تيراندازي به دو بخش داخل سالن و اهداف پروازي در خارج از سالن تقسيم مي شود .

داخل سالن :

خارج از سالن ( اهداف پروازي ) :

مطالب آموزشی مرتبط:

فواید و مزایای ورزش دارت

فواید و مزایای ورزش دارت

دارت، یکی از ورزش‌های هدف گیری شناخته می شود و در کنار ورزش تیراندازی در تمام کشور ها اجرا می گردد. یکی از اصلی ترین مزایای بازی دارت این است که بر خلاف بسیاری از ورزش های گروهی، به فضای چندانی برای بازی احتیاج ندارد. همین....

فواید و مزایای ورزش دارت

فواید و مزایای مهم تیروکمان برای ذهن و بدن

فواید و مزایای مهم تیروکمان برای ذهن و بدن

درباره تاثیر مثبت ورزش تیر و کمان از نظر فیزیکی و ذهنی برای انسان تحقیقات زیادی انجام شده در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان سرمایه گذاری های زیادی روی این ورزش انجام شده و با توجه به علاقه زیاد مردم به تیروکمان باشگاه ها و....

فواید و مزایای مهم تیروکمان برای ذهن و بدن

6 فایده شگفت انگیز تیر اندازی با کمان

آشنایی بارشته ورزشی تیراندازی با تفنگ

دلایل برتری ورزش تیر و کمان

   محصولات مشابه