مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

آموزش نحوه انتخاب دوچرخه مناسب

اغلب اوقات افرادی که قصد خرید دوچرخه برای خود یا کودک را دارند ، از اینکه چه نوع دوچرخه ای مناسب گروه سنی و یا شرایط و وزن و ... را دارد ، انتخاب می نمایند و برخی اوقات این انتخاب می تواند نادرست باشد. بهتر است قبل از انتخاب و خرید هر نوع و سایز دوچرخه ای ، ابتدا اطلاعات مورد نیاز آن را مطالعه و سپس اقدام به خرید نمایید. در ادامه این بخش ، شرایط و نحوه انتخاب دوچرخه مناسب ، آورده شده است که مطاله آن ، حتما برای مبتدیان و افراد حرفه ای ، مفید واقع خواهد شد. 

آموزش دوچرخه سواری

قیمت دوچرخهمهم ترین بحث برای خرید هر نوع کالایی بحث قیمت آن می باشد که بسیار حائز اهمیت است .قیمت ها برای خرید دوچرخه متغیر می باشند و اختلاف قیمت ها بخاطر برند، امکانات و کیفیت دوچرخه می باشد . البته قيمت هميشه تعيين كننده نيست، پيشنهاد مي كنيم علاوه بر در نظر گرفتن قيمت هاي مختلف، پارامتر هاي زیر را نیز در نظر گرفته و بر روي مشخصات دوچرخه ای كه مناسب شماست تمركز نماييد. با ديدن همه مدل هاي دوچرخه در باني اسپرت، می توانید گزينه مناسب تر با توجه به بودجه مورد نظر خود بيابيد .

سایز دوچرخه : حتما برای همه شمایی که قصد خرید دوچرخه و داشتید و دارید سوال پیش اومده که چه سایز دوچرخه ای برای سن و قد شما مناسب است ؟ برای رسیدن به جواب سوالتون به جدول زیر مراجعه کنید

رده سنی دوچرخه مناسب برای قد دوچرخه مناسب برای سن سایز دوچرخه
خردسال 90 تا 120 CM 2 تا 6 سال 12
کودک 120 تا 130 CM 4 تا 8 سال 16
نوجوان 130 تا 150 CM 7 تا 11 سال 20
جوان 140 تا 165 CM 10 تا 14 سال 24
بزرگسال 165CM به بالا 14 سال به بالا 26

دوچرخه مناسب با نیاز شما

دوچرخه‌های جاده ای

این دوچرخه ها برای حرکت با سرعت بالا بر روی سطح صاف مناسب می باشند مانند جاده های آسفالت شده . دسته های دوچرخه طوری طراحی شده که دوچرخه سوار باید برای نگهداشتن دسته کمی خم شود . تایر این دوچرخه ها نازک بوده و فریم سبکی دارند . این دوچرخه ها گزینه مناسبی برای مسیرهای ناهموار نیستند و ظرفیت کشش ضربات شدید و فشار بالا را ندارند . استفاده از این دوچرخه‌ها در مسیرهای نا هموار مانند پیاده روی در جنگل با کفش پاشنه بلند است!

دوچرخه‌های کوهستان

دوچرخه های کوهستان در بین مردم طرفداران زیادی دارد . تایر این نوع دوچرخه پهن می باشد و معمولا عاج های برآمده دارد . فریم دوچرخه های کوهستان محکمتر و قویتر می باشد در حدی که از پس راه های ناهموار و کوهستانی بربیاید . مانند دوچرخه های جاده ای سریع نیستند اما در عوض از استحکام بیشتری برخوردار می باشند . دوچرخه های کوهستانی دارای دسته های صاف می باشد و نیازی به خم شدن هنگام دوچرخه سواری نیست و مناسب برای کسانی می باشد که ناراحتی کمر دارند

دوچرخه‌های هیبریدی

دوچرخه های هیبریدی ترکیبی از دوچرخه های جاده ای و کوهستانی می باشد . به نحوی که همه خصوصیات خوب آنها را در برگرفته است . تایر آن تا حدودی نازک است و عاج بلند ندارد و سریعتر از تایر دوچرخه کوهستان می باشد . در این دوچرخه ها هم دوچرخه سوار نیاز به خم شدن ندارد زیرا دسته ها در یک راستا قرار دارند . این دوچرخه مناسب برای کسانی می باشد که در شهر تردد میکنند و ترکیبی از سرعت و راحتی و استحکام را می خواهند .

دوچرخه‌های کروزر
این دوچرخه دارای تایر پهن و در بیشتر موارد تک دنده می باشد . از نظر مکانیکی بسیار ساده و نیازی به مراقب و تعمیر خاصی ندارد . این دوچرخه ها مناسب برای مسیرهای هموار و صاف می باشند و کسانی که راحتی همراه با سرعت برایشان مهم می باشد سراغ این دوچرخه ها می روند.


- انواع ویژگی های دوچرخه ای که قصد خرید آن را دارید :

- تعداد دنده
- تک نفره یا دونفره یا سه نفره بودن
- وزن دوچرخه ( سبک بودن )
- سیستم ترمز دوچرخه
- بدنه دوچرخه
- نوع طوقه دوچرخه
- جنس تایر دوچرخه
- کمک فنر
- نشیمنگاه راحت
- ترمز دوچرخه
- شارژِی


امکانات جانبی : 
- داشتن بطری آّب
- صندوقدار/ سبددار
- ترک نشین
- چراغدار
- دارا بودن گلگیر
- بوق
- آینه بغل

برند و گارانتی و کشور سازنده : برخي از افراد حساسيت خاصي روي كشور سازنده دستگاهي كه خريداري مي كنند دارند. اكثر دوچرخه های موجود در بازار ايران ساخت كشورهاي اتریش ، تايوان و چين مي باشند. اين پارامتر تاثير بسزايي در قیمت دوچرخه خواهد داشت كه هميشه باعث افزايش كيفيت نيست. نكته اي كه بيشتر حايز اهميت است، داشتن گارانتي و خدمات پس از فروش دوچرخه ایست كه خريداري مي نماييد

 

مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید دوچرخه بایستی به آن‌ها توجه داشته باشید

در پاسخ به این سوال که چگونه دوچرخه مناسب بخریم باید توجه داشته باشیم که یکی از موارد بسیار مهم و ضروری که بایستی هنگام خرید دوچرخه به آن توجه داشته باشید این است که می‌خواهید دوچرخه را در چه محیطی استفاده کنید و به چه منظوری آن را خریداری می‌کنید. اما فقط دانستن این نکته کافی نیست و نمی‌تواند در انتخاب دوچرخه مناسب به کمکتان بیاید. در ادامه به ذکر چندین معیار مهم جهت خرید دوچرخه مناسب می‌پردازیم.

خرید دوچرخه با وزن مناسب

در پاسخ به این سوال که چگونه دوچرخه مناسب بخریم باید وزن دوچرخه را در نظر بگیریم. این مورد در انتخاب دوچرخه حائز اهمیت است. در حقیقت باید گفت که هرچه وزن دوچرخه کم‌تر باشد، بهتر است، چرا که موجب می‌شود شتاب و سرعت بیشتری هنگام دوچرخه سواری داشته باشید. امروزه تولیدکنندگان سعی می‌کنند در ساخت فریم دوچرخه از موادی استفاده کنند که در نهایت منجر به وزن بسیار کم آن شود. همین امر موجب می‌شود که در ساخت اغلب دوچرخه‌ها از موادی همچون کربن، کروم، آلومینیوم استفاده کنند. گفتنی است که به دلیل ارزان‌تر بودن آلومینیوم در مقایسه با کربن و کروم استفاده از آن رواج بیشتری دارد.

چگونه دوچرخه با دنده مناسب بخریم

در رابطه با سوال چگونه دوچرخه مناسب بخریم باید نحوه کارکرد دنده دوچرخه را درنظر بگیریم. وظیفه دنده‌ها در دوچرخه آسان‌تر کردن رکاب زدن بسته به نوع مسیر است. در حقیقت شما با تغییر دادن دنده در مسیرهایی که شیب‌دار هستند به راحتی می‌توانید تردد کنید و رکاب زدن برایتان آسان‌تر ‌شود. بنابراین شما بایستی هنگام خرید دوچرخه به داشتن و یا نداشتن دنده در دوچرخه توجه کنید.

هم اکنون دوچرخه‌هایی با تعداد دنده‌های ۱۸، ۲۱، ۲۴ و حتی ۲۷ دنده در بازار وجود دارند. بهتر است بدانید که چنانچه از قدرت کافی و آمادگی لازم برای دوچرخه سواری برخوردار هستید کم‌تر از دنده‌ها استفاده خواهید نمود. اما چنانچه از مسیرهایی که دارای سراشیبی زیاد، کوهستان و غیره می‌باشد، تردد می‌نمائید بایستی دوچرخه‌ای خریداری کنید که دنده دارد.

دنده دوچرخه

دنده دوچرخه

خرید دوچرخه با هزینه مناسب

برای خرید دوچرخه مناسب باید هزینه را نیز در نظر بگیریم. انواع دوچرخه‌ها در قیمت‌های مختلفی به مشتریان عرضه می‌شوند. تفاوت قیمتی که دوچرخه دارند به دلیل نوع قطعاتی است که هنگام ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است. پس نخست باید بدانید که به چه نوع دوچرخه‌ای نیاز دارید و در عین حال دوچرخه‌ای را انتخاب کنید که برای نوع مصرفی که دارید مناسب باشد.

از دیگر نکاتی که هنگام خرید دوچرخه حائز اهمیت است و بایستی مد نظر داشته باشید این است که دوچرخه‌ها بر اساس نوع استفاده‌ای که دارند به دسته‌هایی اعم از مناسب برای افراد حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای و آماتور تقسیم می‌گردند. طبیعتاً بازه قیمت هر یک از این دسته‌بندی‌ها دارای تفاوت‌های زیادی با یکدیگر می‌باشند.

چگونه دوچرخه با اندازه مناسب بخریم

یکی دیگر از موارد بسیار مهم که هنگام خرید دوچرخه اهمیت دارد توجه به اندازه آن می‌باشد. زیرا اگر دوچرخه‌ای با سایز اشتباه خریداری کنید رکاب زدن و همچنین استفاده از آن برایتان سخت خواهد شد. در این بابت هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چرا که فرمول‌ها و جدول‌هایی به منظور انتخاب اندازه دوچرخه منتشر شده است. در ادامه به ذکر اطلاعاتی می‌پردازیم که با استفاده از آن می‌توانید دوچرخه‌ای با بهترین سایز که مناسب برای شما می‌باشد، خریداری نمائید.

فرمول انتخاب اندازه دوچرخه

Leg inseam: در حالت ایستاده پاهای خود را حدود ۱۵ الی ۲۰ سانتی‌متر از همدیگر باز کنید. سپس فاصله زمین تا محل اتصال دو پای خود و یا بین پاهایتان را اندازه بگیرید.
Frame size: منظور از Frame size فاصله محل اتصال رکاب‌ها تا محلی که زین به دوچرخه وصل شده است، می‌باشد و یا محلی که گیره تغییر اندازه زین قرار دارد.

با ذکر دو مفهوم بالا فرمول انتخاب اندازه دوچرخه به قرار زیر خواهد بود:
برای دوچرخه های شهری: Leg inseam (cm) * 0.685 = مناسب شما frame size.
دوچرخه های کوهستان: Leg inseam (cm) * 0.66 = مناسب شما frame size.
دوچرخه های جاده : Leg inseam (cm) * 0.70 = مناسب شما frame size.
با ارائه فرمول‌های بالا کار ساده‌ای در پیش‌رو خواهید داشت. فقط کافیست که اطلاعات گفته شده را استخراج نمائید پس از آن در اعدادی که بیان نمودیم ضرب کنید تا «فریم سایز »مناسبتان را به دست آورید. البته گفتنی است که دوچرخه‌ها دارای اندازه‌ای ثابت می‌باشند اما باید گفت که نزدیک‌ترین اعداد گزینه‌ای مناسب برای شما خواهند بود.

چگونه دوچرخه با اندازه مناسب بخریم

چگونه دوچرخه با اندازه مناسب بخریم

تایر مناسب

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید دوچرخه مناسب بایستی مد نظر داشته باشید تایرها و نوع آن‌ها می‌باشد. نخست بایستی تایرها از کیفیت مناسب و مرغوبی برخوردار باشند. اما مورد مهم دیگر نوع تایرها می‌باشد. تایرهایی که نازک بوده و عاج ندارند برای سرعت‌های بالا و تایرهایی که پهن بوده و عاج دارند به منظور جلوگیری از سر خوردن و البته مقاومت بیشتر می‌باشد که البته سبب کاهش سرعت می‌شوند.

خرید دوچرخه با جنس تنه مناسب

در رابطه با این سوال که چگونه دوچرخه مناسب بخریم باید به تنه دوچرخه و جنس آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم. یکی دیگر از مواردی که در خریداری دوچرخه‌ای مناسب باید به آن توجه داشته باشید جنس تنه دوچرخه می‌باشد. بهتر است جنس تنه دوچرخه در عین سبک بودن مقاوم هم باشد. در ادامه ویژگی‌های مختلفی که جنس تنه‌های گوناگون دارند، ذکر می‌کنیم:

کربن

کربن بسیار سبک می‌باشد و قیمت آن بالاست. افزون بر این در برابر ضربه شکننده است. این جنس از بدنه در دوچرخه‌های کورسی و اخیراً در کراس کانتری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آلومینیوم

اغلب، تنه دوچرخه‌ها را از جنس آلومینیوم که تنه‌ای بسیار شیک است، می‌سازند. تنه آلومینیومی به آسانی تولید می‌شود و دارای قیمتی مناسب است. دوچرخه‌هایی که فریم آن‌ها از جنس آلومینیوم ساخته می‌شوند خود انواع مختلفی دارند که هریک از آن‌ها دارای تفاوت‌هایی در میزان استحکام فریم در برابر فشار و ضربه هستند.

تیتانیوم

تیتانیوم دارای عمری طولانی است. علاوه بر این خشک و سبک بوده و دارای انعطاف‌پذیری کمی می‌باشد. از آن‌‌جائیکه بسیار گران قیمت است کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترکیب کربن و آلومینیوم

قسمت‌های که کم‌تر در معرض ضربه قرار دارد از کربن و مابقی قسمت‌های دوچرخه را از آلومینیوم می‌سازند. دلیل این امر این است که هم از مزیت سبک بودن کربن و هم از استحکامی که آلومینیوم دارد استفاده کنند. اغلب، تنه دوچرخه‌های کراس کانتری را از ترکیب کربن و آلومینیوم می‌سازند.

آهن

دوچرخه‌هایی که تنه آن‌ها از جنس آهن ساخته می‌شوند همان دوچرخه‌های ارزان قیمت و سنگینی هستند که فاقد کیفیت لازم می‌باشند.

کرومل

چنانچه در معرض عواملی که موجب زنگ‌زدگی آن می‌شود، قرار نگیرد دارای عمری نامحدود خواهد بود. لازم به ذکر است که پروسه تولید آن بسیار سخت می‌باشد و امروزه تقریباً منسوخ شده است.

در جمع‌بندی مطالب ذکر شده در خصوص تنه چرخه، می‌توان گفت دوچرخه‌هایی که فریم آن‌ها از جنس کروم یا کربن ساخته می‌شوند بیشتر برای کسانی‌که مصارف حرفه‌ای دارند مناسب است. این دست از دوچرخه‌ها اغلب قیمت زیادی هم دارند. همین امر موجب می‌شود که اغلب دوچرخه‌هایی که برای افراد نیمه حرفه‌ای یا آماتور و حتی در برخی موارد افراد حرفه‌ای تولید می‌شوند، دارای فریم آلومینیومی باشند.

خرید دوچرخه با تنه مناسب

خرید دوچرخه با تنه مناسب

چگونه دوچرخه با قطعات مناسب بخریم

بررسی هریک از قطعات دوچرخه نیازمند مطالبی جداگانه می‌باشد تا تعیین نماید که چه قطعاتی مناسب چه دوچرخه‌هایی می‌باشند. ولی نهایتاً اطلاع داشتن از برخی نکات در زمینه قطعات دوچرخه حائز اهمیت است و به شما در انتخاب دوچرخه مناسبتان کمک خواهد کرد. دوچرخه‌ای که قطعات آن افزون بر داشتن کیفیتی خوب و مناسب، با هزینه و نوع کاربرد شما متناسب باشد. قیمت یک دوچرخه و در حین حال کیفیت دوچرخه‌ای که خریداری می‌کنید نخست به نوع فریمی که در ساخت دوچرخه مورد استفاده قرار گرفته است بستگی دارد که در خصوص فریم دوچرخه در بالا مفصلاً توضیحاتی ذکر شد.

دوشاخ

یکی از قطعات مهمی که در دوچرخه Hard Tail و دوچرخه‌های کوهستان از نظر کارکرد حائز اهمیت است دوشاخ می‌باشد. دوچرخه‌های Hard Tail معمولاً یا کمک فنر ندارند و یا داری یک کمک فنر می‌باشند. همین امر سبب می‌شود فشار بسیار زیادی به چرخ‌های جلویی وارد ‌شود. به همین علت استفاده از دوشاخ مناسبی که دارای استحکام زیادی می‌باشد در این دست از دوچرخه‌ها بسیار حائز اهمیت است. اغلب دوشاخ‌ها از آلومینیوم و یا آلومینیوم‌های سری ۶۰۶۱ ساخته می‌شوند. چرا که در برابر عواملی همچون ضربه، فشار و همچنین خوردگی‌ای که از طریق تماس با آب به وجود می‌آید، دارای مقاومت زیادی می‌باشند.

سیستم دنده‌دهی

دسته دنده، زنجیر، شانژمان، طبق عوض کن و همچنین خودرو مجموعه قطعاتی می‌باشند که سیستم یک دوچرخه را مشخص می‌نمایند. تعداد طبق‌های خودرو، تعداد دنده‌های دوچرخه را تعیین می‌کند. به گونه‌ای که چنانچه خودرویی دارای هشت طبق باشد، آن دوچرخه هشت سرعته نامیده می‌شود. همه قطعات سیستم دنده‌دهی با توجه به میزان سرعتی که دوچرخه دارد انتخاب می‌شوند.

نوع قطعاتی که در سیستم دنده‌دهی دوچرخه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اغلب با توجه به این‌که دوچرخه برای چه افرادی، حرفه‌ای، غیر حرفه‌ای و یا مبتدی تولید می‌شوند تعیین می‌گردد. اغلب دوچرخه‌هایی که برای افراد مبتدی و یا نیمه حرفه‌ای طراحی می‌گردند، از محصولات سری X4 الی X7 شرکت سرام و یا قطعات سری Acera، Altus و Tourney محصولات شیمانو استفاده می‌نمایند.

ترمز

ترمز مکانیکی دیسکی، لقمه‌ای، هیدرولیکی دیسکی از جمله سیستم‌های ترمزی می‌باشند که در اغلب دوچرخه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. هم اکنون با قاطعیت می‌توان اذعان کرد ترمزهای هیدرولیکی دیسکی از نظر سرعت عملکردی که دارند و نیز فشار مناسبی که به چرخ‌ها وارد می‌کنند در مقایسه با دو نوع دیگر، ترمز بهتری محسوب می‌گردند. اما بهتر است بدانید که استفاده از این سیستم ترمز به لحاظ قیمتی که دارد در همه انواع دوچرخه‌ها مقرون به صرفه نمی‌باشد. ترمزهای هیدرولیکی دیسکی برای استفاده در دوچرخه‌های کوهستان مناسب می‌باشند.

ترمز

ترمز دوچرخه

ترمزهای لقمه‌ای

ترمزهای لقمه‌ای به وسیله دو لقمه‌ که در کنار طوقه قرار می‌گیرند، عمل می‌نمایند. به این گونه که بعد از فشردن دسته ترمز، لقمه به طوقه می‌چسبد و سبب کاهش سرعت آن می‌گردد. از معایب بزرگی که این دست از ترمزها دارند این است که لقمه‌ها به دلیل ترمز گرفتن زیاد داغ می‌کنند. افزون بر این قرار گرفتن گل و لای بین لقمه‌ها سبب می‌شود که عملکرد آن با تأخیر همراه باشد. این نوع از ترمزها اغلب در دوچرخه‌های جاده‌ای، شهری و همچنین هیبرید استفاده می‌شوند که نیازی به ترمز گرفتن پیوسته ندارند.

ترمز‌های هیدرولیکی دیسکی و مکانیکی دیسکی

ترمز‌های هیدرولیکی دیسکی و مکانیکی دیسکی هر دو به وسیله اتصال لقمه به دیسک قرار گرفته عمل می‌نمایند. البته تفاوتی هم دارند. تفاوت این دو نوع این است که در ترمز هیدرولیکی دیسکی، بعد از این‌که دسته را فشار دهید، فشار به وسیله روغن به لقمه‌ها انتقال می‌یابد. در حالی‌‌که در ترمزهای مکانیکی دیسکی این اعمال فشار تنها به وسیله سیم ترمز انتقال می‌یابد. افزون بر این ترمزهای هیدرولیکی دیسکی در مقایسه با ترمزهای مکانیکی دیسکی دارای عملکردی سریع‌تر می‌باشند.

شایان ذکر است که ترمزهای مکانیکی دیسکی اغلب در دوچرخه‌های هیبرید و برخی از دوچرخه‌های آفرود کوهستانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالی‌که ترمزهای هیدرولیکی دیسکی اغلب برای دوچرخه‌های کوهستانی و همچنین برای حرکت در شیب رو به پایین، مناسب می‌باشند.

در جمع‌بندی مطالب ذکر شده باید گفت که دوچرخه مناسب دارای ویژگی‌هایی همچون سیستم ترمز دیسکی، انتخاب کمک و یا بدون کمک بودن، دوشاخ و جنس و مقاومت‌ها و نهایتاً داشتن ظاهری زیباست.

نکات مهم در پاسخ به سوال چگونه دوچرخه مناسب بخریم

تا این‌جا شما را با ویژگی‌های دوچرخه خوب آشنا کردیم. در ادامه نکاتی را ذکر می‌کنیم که لازم است هنگام خرید دوچرخه مناسب مد نظر داشته باشید.

خرید دوچرخه مناسب

نکاتی برای خرید دوچرخه مناسب

چگونه دوچرخه تور و گردشی مناسب بخریم

چنانچه تصمیم دارید دوچرخه تور و گردشی خریداری کنید لازم است بدانید که این دست از دوچرخه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان طی کردن مسافت طولانی با آن‌ها فراهم باشد. در حقیقت از قدرت و سرعت خوبی برخوردار باشند و در کنار این موارد به منظور حمل مقداری بار و وسیله هم کاربرد لازم را داشته باشند. لازم به ذکر است که تایر این دوچرخه‌ها برای مسیرهای طولانی کیفیت بهتری دارند.

معمولاً این دوچرخه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که لوازم ضروری دوچرخه‌ها اعم از تلمبه همراه آن‌ها باشد و برای مسیرهای طولانی راحت باشند. قابلیت حمل بار، دارا بودن قدرت تعادل خوب و نسبتاً راحت، راحت بودن هنگام استفاده از آن و غیره از مزایای دوچرخه‌های تور و گردشی است.

چگونه دوچرخه‌ هیبرید مناسب بخریم

اگر تصمیم دارید فاصله زیادی را با دوچرخه طی کنید و احساس راحتی داشته باشید دوچرخه‌های هیبرید برای شما مناسب خواهد بود. البته امکان دارد که مجبور شوید روی این دوچرخه‌ها زیاد صاف ننشینید. دوچرخه‌های هیبرید انعطاف‌پذیری مناسبی دارند. سرعت این دوچرخه‌ها خوب بوده و در عین حال برای استفاده روزمره گزینه‌ای عالی می‌باشند. البته گفتنی است که در این حالت دیگر از سرعت بالا و یا انعطاف‌پذیری بالا و قدرت فراوان خبری نیست.

پس اگر می‌خواهید با سرعت روی جاده‌های خوب رکاب بزنید و روی دوچرخه‌ای راحت بنشینید به شما پیشنهاد می‌کنیم دوچرخه هیبرید بخرید چرا که به خوبی می‌تواند نیاز شما را برطرف نماید. شایان ذکر است که دوچرخه‌های هیبرید معمولاً از دیسک‌های قدرتمندتری استفاده می‌نمایند. همین امر موجب بهبود عملکرد این دوچرخه‌ها در آب و هوای بارانی و مرطوب می‌باشد. افزون بر این می‌توانید با این دوچرخه‌ها بار هم حمل نمائید. وضعیت نشستن صاف، راحت بودن، به نسبت سریع بودن، مناسب بودن برای مسافت‌هایی‌که نسبتاً طولانی می‌باشد از مزایای دوچرخه‌های هیبرید می‌باشند.

دوچرخه‌ هیبرید مناسب

دوچرخه‌ هیبرید مناسب

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

معیار های کلیدی برای انتخاب دوچرخه برای سنین مختلف کودکان، نوجوانان و جوانان و حتی میانسالان باید در نظر گرفته شود. در این مقاله انواع مختلف دوچرخه را مورد بررسی قرار میدهیم و بهترین مورد برای انسان های مختلف بهترین از ن....

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند، در این مقاله ، ما مراحل را برای آموزش کودک به نحوه سوار شدن با دوچرخه به شما راهنمایی خواهیم کرد....

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند

دوچرخه سواری با خردسالان

انتخاب دوچرخه مناسب

انتخاب دوچرخه مناسب برای بانوان

چه سایز دوچرخه ای برای سن و قد شما مناسب است ؟

نحوه محاسبه سایز دوچرخه مناسب

راهنمای خرید دوچرخه توریستی

چگونگی انتخاب دوچرخه کوهستان

   محصولات مشابه