مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای خرید اسکوترهای برقی یا هاوربوردها

هاوربورد، اسکوتر برقی، اسکوتر هوشمند یا هر نام دیگری که برای شما بامعناتر باشد، وسیله ای است که هنوز مشاهدۀ یک شخص در حال استفاده از آن، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند، اما با توجه به مزایای آن، احتمالاً در آیندۀ نزدیک شرایط در مورد این وسیلۀ حمل و نقل شخصی تغییر خواهد کرد.

می‌خواهیم با شما صادقانه صحبت کنیم. هاوربردهایی که در این‌جا ما درباره‌ی آنها با شما صحبت خواهیم کرد. در واقع چیزی نیست که بتواند روی هوا شناور بماند و یا مانند فیلم‌های فضایی در آسمان پرواز کند. اما در عوض آن‌ها دو چرخ دارند که می‌توانند بر روی زمین به راحتی حرکت کنند. بنابراین به جای هاوربرد می‌توان از نام اسکوتر خود بالانس استفاده کرد، که یک معنای دقیق‌تر از کاربرد این وسیله‌ی نقلیه را به شما می‌دهد. اسکوترهای برقی خود بالانس معمولاً دارای دو پد برای جاهای پا، حس‌گرهای بصری و حس‌گرهای لبه‌های تیز می باشند که حتی با کوچکترین حرکات هم می‌توانند عکس العمل نشان دهند. کنترل این اسکوترهای برقی خود بالانس بسیار آسان است و به عنوان راهنمای خرید اسکوتر برقی نکات خاصی را باید مد نظر داشته باشید و نباید نگران راندن آن‌ها باشید. اگر شما خود را به جلو خم کنید، دستگاه سرعت بیشتری می‌گیرد و به سمت جلو حرکت می‌کند و اگر بدن‌تان را به طرف عقب خم کنید سرعت دستگاه کم شده و کم کم از حرکت باز می‌ایستد. در این نوشته سعی می‌کنیم نکات مهمی را به عنوان راهنمای خرید اسکوتر برقی با شما در میان بگذاریم.

چرا بازار اسکوترهای برقی خود بالانس آنقدر داغ است؟

باید از شما بخواهیم نگاهی به صفحه‌‌ی خواننده‌ی معروف جاستین بیبر و یا بقیه سلبریتی‌های معروف از جمله ویس خلیفه، نیک خلیفه، نیک جوناس، کندال جنر و بسیاری از افراد محبوب دیگر بیاندازید. خواهید دید که اغلب آن‌ها عکس‌های زیادی را به‌هنگام استفاده از اسکوترهای برقی خود بالانس خود در صفحات اجتماعی‌شان بر روی اینترنت پخش کرده‌اند. چه در یک گشت و گذار معمولی در خیابان برای خرید روزانه، چه برای گرداندن حیوانات خانگی‌شان در پارک و یا چه در هنگام ورود به کنسرت‌های بزرگ، یا مهمانی‌ها و فستیوال‌های محبوب و معروف.

در ضمن  امروزه دیگر استفاده از اسکوترهای برقی یک بازی و یا تفریح و سرگرمی به حساب نمی‌آیند. بلکه به عنوان یک وسیله حمل‌ونقل نیز استفاده می‌شود. امروزه از این تکنولوژی جدید و رو به پیشرفت عموماً برای حمل و نقل‌های داخل شهری و شخصی به منظور ایجاد راحتی بیشتر و جلوگیری از آلودگی هوا استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید این یک وسیله نقلیه‌ی برقی کم ضرر، کم مصرف و بسیار مفید است که امکان کنترل و حمل و نقل آن بسیار راحت و ساده است. نکته‌ی بعدی و قابل توجه اینکه اسکوترهای برقی خود بالانس جزو وسیله‌های نقلیه‌ی بسیار محبوب و جذاب در بین کودکان و نوجوانان هستند، که می‌توانند یک جایگزین خوب برای برنامه‌های آسیب‌رسان کامپیوتری و یا اپ‌های موجود در تلفن‌های همراه باشند. شاید همه‌ی شما در زمان کودکی آرزو داشتید که روزی به جای سوپرمن یا افرادی قوی که با سرعت تند در خیابان‌ها حرکت می‌کنند باشید. باید به شما بگوییم اسکوترهای برقی خود بالانس هم‌چنین احساسی را به کودکان و نوجوانان شما می‌دهند. احساسی مبنی بر قوی بودن و جذاب دیده شدن، که می‌تواند در ایجاد اعتماد بنفس آن‌ها بسیار موثر باشد.

آیا استفاده از اسکوترهای برقی خود بالانس قانونی است؟

باید به شما بگوییم استفاده از اسکوترهای برقی خود بالانس در همه‌ی جاهای دنیا قانونی نمی‌باشد. از آن‌جایی که هر روز و هر ساعت اسکوترهای خود بالانس برقی بیشماری به فروش می‌رسند نگرانی‌هایی هم در مورد درست استفاده کردن و ایمنی مصرف این اسکوترهای برقی خود بالانس هم بیشتر می‌شود.

برای مثال اداره‌ی پلیس شهر نیویورک اعلام کرده است که استفاده از اسکوترهای برقی بدون گواهینامه در خیابان ها ممنوع است و شما در صورت استفاده این وسیله نقلیه در نیویورک می‌توانید با جریمه و مجازات‌هایی هم در خیابان روبه رو شوید. قوانین مشابه به همین هم در کشور انگلستان وضع شده است. استفاده از اسکوترهای برقی خود بالانس و سایر وسایل نقلیه‌ی موتوری در پیاده‌رو و قسمت‌های دوچرخه سواری شهر ممنوع است. کشور انگلستان و ایالات متحده‌ی آمریکا از قوانین مشابه استفاده می‌کنند تا بتوانند استفاده از اسکوترهای برقی خود بالانس را در مناطق شلوغ و پررفت و آمد شهر محدود کنند. دلیل اصلی این قضیه این است که اغلب اسکوتر سواران می‌توانند در ترافیک شهر اختلال به‌وجود آورند یا در صورت رانندگی با آن‌ها در قسمت پیاده‌رو خطراتی برای افراد پیاده به وجود بیاید.

قوانین راندن انواع اسکوتر برقی در ایران

با توجه به اینکه در ایران افراد عادی به تازگی می‌دانند اسکوتر برقی یا هاوربرد چیست ، لذا در ایران قوانین خاص و مدونی برای استفاده از انواع اسکوتر برقی وجود ندارد. به نظر می‌رسد هیچ‌ گونه محدودیتی از لحاظ زمان و مکان راندن اسکوتر وجود ندارد، ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید با توجه به قوانین موجود راهنمایی و رانندگی تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. پیشنهاد می‌شود همواره هنگام راندن انواع اسکوتر برقی وسایل ایمنی مانند کلاه ایمنی را به همراه داشته باشید.

در صورتی که شما با قوانین یا محدودیت‌های مربوط به راندن اسکوتر در ایران آشنا هستید با ما به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید اسکوتر برقی

نکات مهم به عنوان راهنمای خرید اسکوتر برقی

۱- انتخاب سایز مناسب مناسب

اولین گام به عنوان راهنمای خرید اسکوتر برقی انتخاب سایز مناسب هاوربرد است. هاوربردها در سایزهای مختلفی ۴.۵، ۶.۵، ۸ و ۱۰ اینچی در بازار موجود می‌باشد.

۲- خرید اسکوتر برقی از فروشگاه‌های معتبر

عامل مهم دیگری که باید در هنگام هاوربرد مد نظر داشته باشید، خرید از فروشگاه‌های معتبر می‌باشد.

۳- دریافت ضمانت‌نامه و گارانتی معتبر

یکی از مهم‌ترین انواع راهنمای خرید اسکوتر برقی گارانتی و ضمانت‌های معتبر را از فروشنده دریافت کنید.

۴- باتری اورجینال اسکوتر

باتری‌ یکی از حیاتی‌ترین اجزای اسکوترهای هوشمند برقی می‌باشد که هنگام خرید اسکوتر برقی باید به آن توجه کنید. باتری اسکوترهای اورجینال لیتیومی می‌باشند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها ۲۵ کیلومتر مسافت را طی کنید.

۵-  انتخاب اسکوتر با برد مناسب

اسکوترهای هوشمند برقی موجود در بازار ۲ یا سه برده هستند که به طور کلی اسکوترهای سه برده مناسب‌تر هستند. بنابراین سعی کنید هنگام خرید اسکوترهایی با سه برد را تهیه کنید.

۶-  درخواست فاکتور از فروشنده

یکی از نکات مهم به عنوان راهنمای خرید اسکوتر برقی درخواست فاکتور معتبر از فروشنده می‌باشد. هنگام خرید اسکوتر برقی از فروشنده بخواهید تا فاکتور معتبر فروشگاهی برای شما صادر کنند. حتماٌ مد نظر داشته باشید تا در فاکتور مدل و برند اسکوتر به همراه هزینه پرداختی شما قید شود. هرگونه گارانتی و تضمینی که فروشنده تاکید دارد را می‌توانید درخواست کنید تا در فاکتور شما هم قید کند.

اگر بخواهیم هاوربورد یا اسکوتر برقی را توصیف کنیم، باید بگوییم که در مورد یک وسیلۀ نسل جدید شخصی صحبت می کنیم. یک اسکوتر با دو چرخ که دارای یک موتور بوده و می تواند تعادل خود را حفظ کند. این وسیله در انواع و برندها و حتی نام های مختلفی در بازار وجود دارد و در این مقاله، با عوامل مؤثر در انتخاب یک اسکوتر برقی آشنا خواهید شد.

راهنمای خرید اسکوتر برقی,خرید اسکوتر برقی

هاوربورد، اسکوتر برقی، اسکوتر هوشمند یا هر نام دیگری که برای شما بامعناتر باشد

اگر خیلی عجله دارید یا حوصلۀ خواندن کل مطلب را ندارید، نکاتی که در ادامه می آید به طور مختصر به شما را راهنمایی می کنند.

هاوربوردهای امروزی همان اسکوترهای برقی خود متعادل هستند. انتظار نداشته باشید مانند شخصیت های فیلم های علمی تخیلی با آن در هوا معلق بمانید.

برای بچه‌های کوچک هاوربورد خریداری نکنید. معمولاً محدودۀ سنی بالاتر از ۱۲ سال پیشنهاد می شود.

نقد و بررسی های مشتریان را روی سایت ها و فروشگاه های آنلاین مطالعه کنید.

سعی کنید به دنبال برندهای معتبرتر و شناخته شده تر بروید. گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز فراموش نکنید.

شارژ شدن هاوربوردها ممکن است چند ساعتی به طول بیانجامد بنابراین باید مقداری صبور باشید.

سرعت اکثر این بوردها، بین ۳ تا ۱۷ کیلومتر است و بین ۱۷ تا ۲۴ کیلومتر مسافتی‌ست که می توانند طی کنند.

پیش از خرید وزن هاوربوردی که می‌خرید را برای آمادگی بیشتر در مورد حمل و نقل آن بررسی کنید.

اگر قصد استفادۀ حرفه‌ای یا به خصوص ندارید، از خرج اضافه بپرهیزید. اکثر مدل‌های ارزان‌قیمت پاسخ‌گوی مصارف عادی و سرگرمی شما خواهند بود.

قوانین محلی را بررسی کنید. در بعضی نقاط دنیا، استفاده از چنین وسایلی هنوز مجاز نیست و جریمه‌هایی در پی دارد.

مراقب مدل های تقلبی باشید. سعی کنید از برندهای معتبر تهیه کنید و مدلی را خریداری کنید که شرایط بازگشت کالا در صورت ایراد جدی را داشته باشد.

هاوربورد چیست و چه کار می کند؟

اگر به طور کلی هیچ آشنایی با این محصول ندارید، باید بگوییم که این وسیلۀ حمل و نقل شخصی یا هاوربورد، تخته ای با دو چرخ است که کاربر آن پاهای خود را در دو طرف آن قرار می دهد و با کمک سنسورهای جالبی که در آن قرار داده شده، تعادل شخص خود به خود حفظ می شود. با اندکی خم شدن به جلو، می توان به جلو حرکت کرد و با مقدار این عمل، سرعت را افزایش داد و عکس آن با تمایل به عقب، شاهد کاهش سرعت یا حرکت رو به عقب خواهیم بود. با حرکت به جلوی یکی از پاها و یا در بعضی مدل ها با تکیه به یک سمت، می توان عمل دور زدن را انجام داد.

 

راهنمای خرید هاوربورد,خرید هاوربورد

با اندکی خم شدن به جلو، می توان به جلو حرکت کرد و با مقدار این عمل، سرعت را افزایش داد

هاوربوردها از باتری های قابل شارژ برای نیرو دادن به یک یا دو موتور محرک چرخ‌های دستگاه استفاده می کنند. در مدل‌های مختلف، ممکن است ویژگی های دیگری مانند سیستم کلید هوشمند یا حتی یک اپلیکیشن برای جلوگیری از استفادۀ دیگران از دستگاه شما نیز وجود داشته باشند.

هاوربوردهای امروزی هنوز در حد آن چیزی که نام آن‌ها بیان می کند نیستند و نمی‌توانند مانند فیلم های علمی تخیلی مثل سه گانۀ بازگشت به گذشته، شما را در هوا معلق نگه دارند. اما شرکت های بزرگی مانند Lexus و Hendo در حال کار روی بوردهایی هستند که واقعاً بدون نیاز به چرخ، بتوانند روی هوا معلق بمانند.

نگرانی در مورد ایمنی

با توجه به اینکه این ابزارها هنوز به اندازۀ کافی تبدیل به یک محصول معمول نشده اند، هنوز نگرانی هایی در مورد تولید و استفاده از آن ها وجود دارد. گزارشاتی در مورد آتش گرفتن بعضی مدل های هاوربورد تولید شده در امریکا منتشر شده که باعث شد فروشگاه آمازون بسیاری از برندهای تولیدکنندۀ این ابزار را از لیست فروش خود خارج کند. نتایج بررسی باتری های هاوربوردهای وارد شده به لندن نیز امکان ریسک داغ شدن بیش از حد یا حتی انفجار هاوربوردها را تأیید می‌کرد.

ایمنی های اسکوتر برقی, نکاتی برای ایمنی اسکوتر برقی

باتری هاوربوردهای وارد شده به لندن امکان داغ شدن بیش از حد یا حتی انفجار  آن می شوند

 

پیش از خرید، باز هم توصیه می کنیم که به برند محصولی که می خرید توجه کنید و در مورد عملکرد آن از خریداران قبلی پرس و جو کنید. ضمن اینکه اتحادیۀ آتش نشانان امریکا توصیه هایی در مورد استفاده از هاوربوردها کرده است از جمله اینکه هنگام شارژ، حواستان به آن‌ها باشد، بیش از زمان مورد نیاز آن‌ها را شارژ نکنید و ترجیحاً از شارژرهای نامربوط برای شارژ کردن آن ها استفاده نکنید.

شرایط سوارکار را در نظر بگیرید

حتی اگر کودک ۳ سالۀ شما بتواند با اسکوتر خود مثل رعد و برق این طرف و آن طرف برود، باید رک باشیم و بگوییم که هاوربوردها وسیله‌ای برای بچه های کوچک نیستند. بعضی مدل ها سرعت هایی بین ۱۷ تا ۲۴ کیلومتر بر ساعت را نیز پشتیبانی می کنند و برخورد با همین سرعت با یک عابر پیاده می تواند برای یک کودک (و البته برای هر کسی که نمی تواند به خوبی تعادل خود را حفض کند، مانند افراد مسن) خطرناک باشد.

در اکثر هاوربوردها سن ۱۲ سال به بالا برای استفاده اعلام شده است. ضمن اینکه معمولاً چندین صفحه توضیحات در مورد خطرات استفاده از دستگاه نوشته می شود که بیانگر ریسک در تهیۀ آن برای کودکان نیز هست.

به همین ترتیب، اگر زیاد از حد نیرومند هستید یا بیش از ۹۰ کیلوگرم وزن دارید، احتمالاً برای بسیاری از مدل ها زیادی سنگین خواهید بود که حتی اگر بتوانید آن ها را کنترل کنید، سرعت و نحوۀ حرکت شما محدود خواهد شد.

شرایط استفاده از اسکوتر برقی,قیمت اسکوتر برقی

در اکثر هاوربوردها سن ۱۲ سال به بالا برای استفاده اعلام شده است

کیفیت ساخت

هاوربوردهای مختلف موجود در بازار، از حیث جنس قاب، بدنه، محصول استفاده شده برای تولید چرخ ها، کیفیت ساخت موتورهای داخلی، سنسورها و سایر بخش ها متفاوت هستند. بعضی موارد با بررسی و مشاهدۀ محصول از نزدیک قابل تشخیص هستند.

اگر بررسی های خریداران هاوربوردها را مطالعه کنید، با موارد زیادی مثل خط و خش افتادن روی بدنه، آسیب پوشش چرخ ها یا خالی شدن سریع باتری برخورد خواهید کرد. بهتر است چند دقیقه ای زمان بگذارید و در مورد مدل به خصوصی که قصد تهیۀ آن را دارید تحقیق کنید و نظرات را بخوانید.

خرید اسکوتر برقی, نکاتی برای خرید اسکوتر برقی

هاوربوردها از حیث جنس قاب، بدنه، کیفیت موتورهای داخلی، سنسورها و ... متفاوت هستند

بحث گارانتی چند در مورد ضمانت تعمیر دستگاه و چه دربارۀ شرایط بازگشت کالا را حتماً در نظر داشته باشید.

مدت زمان شارژ

باتری ها جزو مهم ترین بخش های هاوربوردها هستند. در تمام این محصولات، باتری استفاده شده می تواند روی سرعت حرکت شما، میزان حرکت با یک شارژ و وزن خود دستگاه تأثیر زیادی داشته باشد. ضمن اینکه مدت زمان شارژ نیز یک عامل مهم در انتخاب خواهد بود. مطمئناً هیچکس دوست ندارد برای شارژ شدن دستگاهش بیش از اندازه منتظر بماند.

خرید هاوربورد,راهنمای خرید اسکوتر برقی

باتری ها جزو مهم ترین بخش های هاوربوردها هستند

سرعت و دامنه حرکت

در مورد سرعت، اکثر مدل‌ها یک محدودۀ مشخصی را اعلام می‌کنند. این محدوده معمولاً از حدود ۳ کیلومتر بر ساعت تا نزدیک به ۱۷ کیلومتر بر ساعت را شامل می‌شود. در مدل‌های دیگری، این محدوده تا ۲۰ یا ۲۴ کیلومتر در ساعت نیز گسترده می‌شود. سرعتی که شاید به نظر خیلی بالا نرسد اما باید توجه داشته باشید که این سرعت، برای بسیاری از افراد حداکثر سرعت دویدن است، آن هم در حالی که روی هاوربورد حتی نیاز به تکان دادن پای خود ندارید.

اندازه گیری دامنۀ حرکت سخت تر است زیرا عوامل مختلفی مثل جنس زمین، شیب، سرعت و وزن سوارکار روی آن تأثیر می‌گذارند. اکثر مدل‌ها دو ساعت یا اندکی بیشتر استفادۀ معمولی یا ۱۷ تا ۲۴ کیلومتر حرکت روی سطح صاف را پشتیبانی می کنند. در بعضی محصولات به خصوص تا بیش از ۳۰ کیلومتر نیز به عنوان دامنه حرکتی اعلام شده است.

قابلیت حمل

اگر قصد داشته باشید هاوربورد خود را تمام روز همراه خود ببرید، باید وزن آن را نیز در نظر بگیرید. اکثر مدل ها بین ۹ تا ۱۴ کیلوگرم وزن دارند که برای یک شخص با اندام متوسط، حمل آن برای مدت کوتاه سخت نیست اما در مسافت یا مدت طولانی به مشقت خواهد افتاد.

شارژ شدن هاوربورد, ایمنی های اسکوتر برقی

اکثر مدل های اسکوتر برقی بین ۹ تا ۱۴ کیلوگرم وزن دارند

نکتۀ دیگری که باید در نظر بگیرید، محدوده‌ای است که در آن از هاوربورد استفاده می کنید. در بیشتر مدل ها ادعا شده که در شیب ۵ تا ۱۰ درجه به خوبی حرکت می کنند اما به هر حال اگر قصد استفاده در مکان های بسیار شیب دار یا با ناهمواری های زیاد را داشته باشید، احتمالاً باید بیشتر مسیر را به حمل کردن حاملِ خود بپردازید.

قیمت اسکوتر برقی

عملکرد کلی هاوربوردها مشترک است اما بعضی مدل ها امکانات دیگری نیز در اختیار شما قرار می دهند که باعث گوناگونی قیمت در آن ها می شود. مدل های گران قیمت تر معمولاً بدنه های قوی تری دارند که در مقابل وزن زیاد سوارکار یا ضربات و فشارهای مسیر حرکت، دوام بیشتری خواهد داشت. بعضی از دو موتور استفاده می کنند که قدرت و دامنه حرکت آن را افزایش می دهد. در مدل های دیگری، کنترل از راه دوری برای قفل کردن هاوربورد وجود دارد و امکان برخورداری از بلوتوث و پخش موسیقی در حال حرکت (که شاید برای همسایگان شما چندان خوشایند نباشد) نیز وجود دارد.

نکاتی برای ایمنی اسکوتر برقی,شرایط استفاده از اسکوتر برقی

مدل های گران قیمت تر معمولاً بدنه های قوی تری دارند

اگر به دنبال امکانات خاصی نباشید یا استفادۀ ویژه ای از هاوربورد نمی‌کنید، اکثر مدل های با قیمت متوسط یا حتی پایین می توانند پاسخگوی نیاز شما باشند.

ابهامات قانونی

هاوربوردها هنوز آنقدر همه گیر نشده اند و قوانین در مورد آن ها در تمام دنیا یکسان نیست. در شهرهایی مانند نیویورک یا لندن، استفاده از این وسیلۀ نقلیه در خیابان یا حتی پیاده رو ممنوع شده و تا ۲۰۰ دلار جریمه در پی خواهد داشت. در بعضی شهرهای دیگر استفاده از آن‌ها آزاد و البته محدود به قوانینی مانند قوانین مربوط به دوچرخه سواری هستند. تا آن‌جا که ما می دانیم، در کشور ما هنوز قانون مشخصی در این زمینه تعیین نشده اما احتمالاً به زودی باید شاهد چنین قوانینی باشیم. به هر حال باید حواستان به مسائل قانونی در این زمینه باشد.

شرایط استفاده از اسکوتر برقی,خرید هاوربورد

در نیویورک یا لندن، استفاده از این وسیلۀ نقلیه در خیابان یا حتی پیاده روها ممنوع شده است

مراقب مدل های تقلبی باشید

تولیدکننده‌ها و برندهای بسیار متفاوتی در بازار هاوربوردها وجود دارند. البته موتور و قطعات داخلی حساس بسیاری از آن‌ها، تولید شرکت‌های یکسانی است اما با نام های مختلف و متفاوتی روی محصول، شاید شاهد اختلاف قیمت بالایی باشید. این اختلاف قیمت معمولاً بی دلیل نیست و ممکن است به علت استفاده از باتری ضعیف تر، سنسورهای با حساسیت کمتر یا مواردی از این دست اتفاق افتاده باشد. حتی در بعضی برندهای ناشناخته‌تر امکان خطراتی مثل آتش گرفتن و انفجار باتری نیز دور از انتظار نیست.

متأسفانه نو بودن تولید این دستگاه‌ها و البته شرایط خاص کشور ما در ورود محصولات مختلف، باعث سخت‌تر شدن انتخاب یک برند معتبر می‌شود اما خرید از فروشگاه‌های معتبر که امکان بازگشت کالا در صورت بروز عیب و نقص یا مغایرت داشتن شرایط آن با مشخصات معرفی‌شده را فراهم می‌کنند، می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

مطالب آموزشی مرتبط:

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

هنگام خريد اسكوتر ابتدا به جنس بدنه توجه كنيد. جنس آهني خيلي سنگين است و اسكوترسواري با آن خسته‌كننده است. بهترين جنس براي اسكوتر آلومينيوم و كربن است. در هنگام خريد توجه داشته باشيد اسكوتر انتخابي‌تان داراي ترمز و زنگ ب....

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

از آنجا که اولین اسکوتر برقی Peugeot Scoot'Elec با تولید انبوه در سال 1996 ساخته شد ، در حال حاضر نه تنها آنها در مقایسه با مدل های قبلی خود پیشرفته تر می شوند ، بلکه اکنون به ویژه در پردیس های دانشگاهی و شهرهای بزرگ نیز محبوب تر می شو....

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

Gotrax GXL V2 بررسی اسکوتر برقی 2020

بررسی اسکوتر برقی Glion Dolly Foldable 2020

در انتخاب اسکوتر برقی چه پارامترهایی را باید مد نظر داشته باشیم

راهنمای خرید اسکوتر برقی

معرفی انواع بهترین اسکوتر برقی در سال ۲۰۱۹

نکاتی که باید پیش از خرید اسکوتر برقی بدانید

بهترین مدل های اسکوتر برقی کدامند؟

   محصولات مشابه