مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نکاتی که باید پیش از خرید اسکوتر برقی بدانید

اسکوتر برقی از آن دسته وسایل کاربردی و هیجان‌انگیزی است که هم بزرگسالان و هم کودکان را شیفته خود می‌کند. اما با توجه به اینکه قیمت آن نسبتا بالاست، قبل از خرید باید به نکاتی درباره آن توجه کنید.

اسکوتر برقی با نیروی الکتریسیته کار می‌کند و برای به حرکت درآمدن نیازی به بنزین و گاز و… نیست. به همین خاطر از جمله وسیله‌های حمل و نقلی است که می‌تواند نظر دوستداران محیط زیست را به خود جلب کند. کافی است، باتری این وسیله را شارژ کنید و سوارش شوید. اگر سرعت وسیله خیلی زیاد نباشد، هنگام استفاده از آن، خطری شما را تهدید نخواهد کرد. اسکوترسواری لذت‌بخش و جالب است و مزایای مختلفی دارد. مثلا:

استفاده راحت و آسان

برای یادگیری استفاده از این وسایل نقلیه کمی زمان و مهارت ویژه لازم است. روی هم رفته اسکوترسواری به قلق و روش خاصی نیاز ندارد. کافی است با سوار شدن و حفظ تعادل و ترمز دستگاه آشنا شوید و بعد به راحتی از این‌جا به آنجا بروید و لذت ببرید.

وزن کم و طراحی بهینه

وزن کم و طراحی بهینه

طراحی اسکوتر برقی بهینه است. یعنی چه؟ یعنی ساختار آن طوری است که به راحتی امکان حمل آن وجود دارد و وزن اندکش به شما اجازه همراهی در اتوبوس، قطار، خودرو و… می‌دهد. بیشتر مدل‌های اسکوتر برقی به راحتی جمع می‌شوند و می‌توانید آنها را در کوله یا کیفی مخصوص حمل کنید و هر جا که دوست دارید با خود ببرید.

جانشینی برای وسایل نقلیه

با هر بار شارژ کامل این وسیله، امکان طی کردن ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر وجود دارد. پس به راحتی می‌توانید اسکوتر برقی را به جایگزینی شایسته برای وسایل نقلیه کنید. اگر می‌خواهید به مدرسه یا محل کار بروید به جای استفاده از اتوبوس‌های شلوغ و برای راحت شدن از ترافیک و… از اسکوتر برقی استفاده کنید. اسکوتر برقی فقط برای محیط‌های بیرونی کاربرد ندارد. مثلا برای تردد در انبار یا رستوران‌ها هم از آن استفاده کرد.

تفریحی خوشایند و مطلوب

علاوه بر چیزهایی که گفته شد، اسکوترسواری جالب و مفرح است و با سوار شدن روی آن به شما خوش خواهد گذشت. البته فراموش نکنید قیمت اسکوتر برقی نسبتا زیاد است اما در عین حال برای تفریح هم کاربرد دارد و به خصوص کودکان از آن استقبال زیادی می‌کنند.

برای خرید اسکوتر برقی باید به چه نکاتی توجه کنید؟

اسکوتر برقی - خرید

و اما برای خرید اسکوتر برقی هم باید به مواردی مانند نکات زیر توجه و دقت داشته باشید:

راحتی

راحتی اسکوتر برقی بسیار مهم است. اگر نتوانید در پیچ‌وخم‌های مسیر، روی سطوح مختلف پیاده‌رو، خیابان و… وسیله را هدایت و کنترل کنید، خطرات جدی شما را تهدید خواهند کرد. پس بهتر است قبل از خرید اسکوتر برقی به تایرها یا همان چرخ‌های وسیله دقت کنید.

تایرها باید حجم باد مناسبی داشته باشند و در ضمن سفتی و سختی از انعطاف کافی برای عبور از موانع و پستی‌وبلندی‌های راه برخوردار باشند. اسکوتر برقی مناسب، اسکوتری است که در سرپایینی‌ها و سربالایی‌ها توان حرکت دارد و به راحتی می‌توان آن را در مسیرها و سطوح مختلف راند. اگر اسکوتر برقی دسته عمودی برای سوار شدن داشته باشد باید به ساختار دسته هم توجه کنید.

 موتور

موتور حکم قلب اسکوتر برقی را دارد. بنا به نوع و کاربرد اسکوترهای برقی، قدرت موتور این وسایل در برندها و انواع مختلف کاملا متفاوت است.  اسکوترهای مخصوص کودکان معمولا تا ۳۵۰ وات قدرت دارد ولی اسکوترهای بزرگسالان تا ۵۰۰ وات هم توان دارد و برای عبور از شیب‌ها و موانع سخت مشکلی ندارد.

اسکوترهای بزرگسالان از شتاب و سرعت بیشتری برخوردار است. سرعت اسکوترهای برقی به عوامل مختلفی مثل باتری، توان موتور،  وزن شخصی که سوار آن می‌شود، چرخ‌ها، وضعیت و سطح زمین و… بستگی دارد. بعضی از مدل‌های پیشرفته اسکوتر برقی تا بیش از هزار وات هم توان دارند و به راحتی می‌توان با آنها از شیب‌ها و مسیرهای سخت عبور کرد و سرعت بالایی هم دارند.

توان هر دستگاه برقی برحسب وات نشان داده می‌شود. هر چقدر که وسیله وات بیشتری مصرف کند، قدرت بیشتری خواهد داشت.توان بالاتر باعث افزایش امکان سریع‌تر حرکت کردن دستگاه می‌شود.

سرعت

هر اسکوتر برقی دارای دو نوع سرعت است؛ سرعت حداکثر و سرعتی که برای تردد عادی مناسب است. کنترل سرعت وسیله در مسیرهای عادی که نیاز به سرعتی حرکت کردن نیست باید معقول و با شتاب مناسب باشد تا خطری تهدیدتان نکند. سرعت وسیله به هدف‌تان از خرید وابسته است. مثلا اگر وسیله را برای فرزندتان خریداری می‌کنید باید بدانید که سرعت بسیار زیاد برای او مناسب نیست و می‌تواند حوادث ناگواری در مسیرش ایجاد کند.

ترمز وسیله

اسکوتر برقی - ترمز

بهتر است به دنبال خرید اسکوترهایی بروید که دو ترمز در قسمت جلو و عقب وسیله دارند. موتور جلویی بیشتر اسکوترهای برقی هم برای متوقف کردن دستگاه در مواقع اضطراری استفاده می‌شوند. چون دارای ترمزهای درونی در ساختار خود هستند و زمانی که اسکوتر سرعت غیرعادی پیدا می‌کند به طور خودکار وارد عمل می‌شوند و دستگاه را کنترل می‌کنند. 

بهترین اسکوترها، اسکوترهایی هستند که هم ترمز عقب دارند و هم جلو یا مجهز به صفحه ترمز هستند. این اسکوترها در زمینه کنترل وسیله و ترمز کردن، بهتر از گزینه‌های دیگر هستند. اسکوترهای برقی مجهز به یک ترمز نمی‌توانند به سرعت مواردی که ترمز عقب و جلو را به صورت توأم دارند در مواقع لازم متوقف شوند.

برای مثال، روی سطوح تمیز و خشک برای متوقف کردن اسکوتر باید از ترمز عقب و جلو به شکل هم‌زمان کمک گرفت. روی سطوح کثیف، مرطوب یا شِنی باید از ترمز عقب استفاده کرد تا از قفل شدن چرخ جلو و از دست رفتن کنترل وسیله جلوگیری شود. 

باتری

باتری اسکوتر هم گزینه مهمی است که باید در خرید به آن دقت داشته باشید. اسکوتر خوب، اسکوتری است که شارژ وسیله را برای مدت زمان طولانی‌ نگه می‌دارد. برای اینکه بدانید باتری کدام اسکوتر بهتر کار می‌کند باید به ولتاژ و ظرفیت باتری دقت کنید. از ضرب کردن ظرفیت وسیله برحسب آمپر ساعت در ولتاژ بر حسب ولت به شما ظرفیت دستگاه را نشان می‌دهد.

اگر نتوانستید چنین چیزی را برای وسیله حساب کنید یا روی دستگاه قید نشده بود، به میزان مصرف باتری توجه داشته باشید. مدت زمانی که طول می‌کشد تا باتری شارژ شود هم نکته‌ای است که در هنگام خرید باید در نظر بگیرید. بعضی از اسکوترها بعد از اینکه کاملا شارژ می‌شوند باید سریع از پریز برق جدا شوند چون به طور خودکار ارتباط‌شان با پریز قطع نمی‌شود و احتمال آتش‌سوزی به وجود خواهد آمد.

بسیاری از اسکوترها دارای باتری سربی-اسیدی هستند. یعنی باتری این وسیله مشابه باتری‌ خودروهاست. نوع دیگر باتری که در اسکوترهای برقی استفاده می‌شود، باتری لیتیومی است که در مقایسه با باتری سربی-اسیدی کاربرد بیشتری دارد. باتری لیتیومی نسبت به سربی-اسیدی سریع‌تر شارژ می‌شود ولی میزان نگهداری شارژ در هر دو وسیله تقریبا یکسان است.

جنس وسیله

در خرید اسکوتر به جنس وسیله هم دقت کنید. وسیله‌ای که جنس مرغوبی داشته باشد، طولانی‌مدت برای‌تان کار خواهد کرد و امنیت بیشتری هم خواهد داشت. مثلا اسکوترهای آلومینیومی دوام بالایی دارند و سبک هستند. بنابراین اگر بخواهید آنها را با خود حمل کنید، دچار مشکل نخواهید شد.

اما اسکوترهای استیل یا فولادی معمولا سنگین هستند و قابلیت حمل پایینی دارند. به ظرفیت و تحمل وزن اسکوتر هم دقت کنید. اسکوتری که کودکان سوار می‌شوند، وزن کمتری را تحمل می‌کند. اسکوتر بزرگسالان باید وزن بیشتری را تحمل کنند. یادتان باشد، هر چقدر اسکوتر، تحمل وزن بیشتر داشته باشد در برابر باد، ضربه و… هم مقاوم‌تر خواهد بود.

ویژگی‌های هوشمند

اسکوتر برقی - هوشمند

بعضی از اسکوترها دارای ویژگی‌های هوشمند هستند. مثلا بعضی از اسکوترها مجهز به دستگاه بلوتوث هستند و به شما اجازه می‌دهند تا اطلاعاتی مانند سرعت، توان دستگاه و … را روی یک صفحه LED مشاهده کنید. ضمن اینکه امکان کنترل حالات مختلف راندن وسیله و تنظیماتی برای نور چراغ‌ها، قفل کردن موتور و… نیز در نسخه‌های هوشمند وجود دارد.

بهتر است در هنگام تمرین و استفاده از اسکوترهای هوشمند، حواس‌تان باشد که مدام به در و دیوار نخورید. چون ضربات مداوم باعث آسیب دیدن دستگاه می‌شود و زود از کار خواهد افتاد.

چرخ‌ها و سیستم تعلیق

سیستم تعلیق و چرخ‌ها هم در انتخاب اسکوتر در نظر بگیرید. بیشتر اسکوترهای برقی موجود در بازار چرخ‌های لاستیکی دارند و فاقد سیستم تعلیق هستند. اما اگر قرار باشد در مسیرهایی حرکت کنید که ناهمواری و پستی‌وبلندی‌های بسیار دارد باید دستگاهی بخرید که به سیستم تعلیق مجهز است. البته یادتان باشد، اسکوتر برقی مجهز به سیستم تعلیق در چرخ‌های جلو و عقب است، هزینه بیشتری برای‌تان به همراه خواهد داشت.

قیمت

قیمت اسکوتر برقی از یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان شروع می‌شود و تا بالای ده میلیون تومان ادامه پیدا می‌کند. اگر به خرید اسکوتر به چشم خرید یک وسیله جانبی و لوکس نگاه کنید، احتمالا خریدن آن برای‌تان گزاف و بی‌معنی خواهد بود. اما واقعیت این است که اگر استفاده از اسکوتر و دوچرخه در جوامع رواج پیدا کند، از ترافیک و آلودگی‌ هوا تا حد زیادی کاسته خواهد شد.

قیمت یک دوچرخه مناسب و مطلوب هم حدود از یک میلیون‌ تومان شروع می‌شود. پس اگر عموم مردم بودجه خود را برای خرید وسایل نقلیه این‌چنینی تنظیم کنند، در کاهش آلودگی‌های محیط موفق‌تر خواهند بود. در هنگام خرید به ضمانت و گارانتی دستگاه هم توجه داشته باشید تا برای تعمیر وسیله در آینده دچار مشکل نشوید.

راهنمای انتخاب اسکوتر خود بالانس

شاید قبل از هرچیزی دانستن اینکه اصلاً یک اسکوتر برقی خود بالانس و یا هاوربرد چیست. خالی از لطف نباشد. هاوربردها و یا اسکوترهای برقی خود بالانس دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند با کمک نیروی برق و یا باتری‌های خود، با سرعت معین و حفظ تعادل بر روی دوچرخ در محیط‌های مانند خیابان حرکت کنند. شما به‌ راحتی می‌توانید بر روی یک اسکوتر برقی خود بالانس بایستید و به ‌راحتی آن را به ‌هر طرف و به ‌هر جهتی که می‌خواهید برانید. رانندگی با این وسیله‌ی نقلیه بسیار آسان است و شما می‌توانید به ‌راحتی وزن خود را در هر جهت خاصی که می‌خواهید حرکت کنید، بیاندازید و بدین ترتیب به ‌مسیر مورد نظر بچرخید. اغلب مردم دوست دارند مسیرهای کوتاه خود را با این وسیله‌های نقلیه طی کنند. چرا که هم نوعی از فعالیت‌های بدنی مفرح می‌باشد و هم اینکه کمک می‌کند تا از آلودگی محیط زیست کاسته شود.

ساختمان بدنه‌ی یک اسکوتر برقی خود بالانس چیز پیچیده‌ای نیست. این وسیله‌ی نقلیه شامل یک تخته‌ی صاف با دوچرخه زیر آن است که توسط محورهای محافظتی حمایت می‌شوند. عموماً تمامی اسکوترهای برقی دارای یک باتری قابل شارژ هستند که قدرت موتور را با آن هماهنگ می‌کنند.

موارد ایمنی در راهنمایانتخاب اسکوتر خودبالانس

نگرانی‌های عمده‌ای که در هنگام خرید اسکوتر برقی می‌تواند نمایان شود؛ نگرانی‌های امنیتی و ایمنی از مهمترین نگرانی‌های موجود برای این وسایل نقلیه هستند. یک نقل قول بسیار معروف وجود دارد که می‌گوید سلامتی یک ثروت بزرگ است. واضح است که منظور همه‌ی ما از خرید اسکوترهای برقی داشتن اوقات خوش و لذت بردن از زمان رانندگی‌مان می‌باشد. اما تمامی این اتفاقات زمانی می‌تواند رخ دهد که شما سوار بر یک وسیله‌ی نقلیه کاملاً ایمن باشید. ما در اینجا به ‌شما نمی‌گوییم که به خاطر مسائل امنیتی از خرید اسکوترهای برقی خودداری کنید، بلکه ما به ‌شما می‌گوییم که مراقب باشید و در هنگام خرید و انتخاب اسکوتر خودبالانس خود سعی کنید تمامی موارد ایمنی را در نظر گرفته باشید.

اتفاقات رایج در هنگام راندن یک اسکوتر برقی عبارتند از

۱.  افتادن از روی اسکوتر برقی

سرعت می‌تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد اما به ‌یاد داشته باشید در عین حال می‌تواند بسیار هم خطرناک باشد. سرعت غیر مجاز روی هر وسیله‌ی نقلیه، چه یک هاوربرد، چه یک کامیون و یا یک ماشین معمولی می‌تواند به ‌شما آسیب بزند. اغلب هاوربردها یا اسکوترهای برقی خود بالانس سرعتی تا ۱۷ کیلومتر بر ساعت را دارند. اگر کسی سعی کند از سرعت بیش از حد مجاز رانندگی کند احتمال افتادن برای او وجود دارد. همیشه به ‌شما توصیه کرده‌ایم که قبل از سوار شدن بر روی این وسیله‌ی نقلیه کلاه ایمنی، زانو بند، آرنج بند و مچ بند به‌ همراه داشته باشید. داشتن وسایل امنیتی مانند این‌ها حتی در هنگام افتادن می‌تواند از آسیب‌های جدی جلوگیری کنید.

 ۲.  محدودیت وزن

قبل از انتخاب اسکوتر خودبالانس خود باید بتوانید تمام ظرفیت‌های آن را روی دفترچه راهنمای آن پیدا کنید. یکی از مهم‌ترین محدودیت‌های موجود در هنگام سوار شدن بر اسکوتر برقی، محدودیت وزنی آن می‌باشد. عموماً اسکوترهای برقی وزنی مابین ۲۰ کیلوگرم تا ۱۳۵ کیلوگرم را تحمل می‌کنند. در هنگام خرید هم وزن خود را و هم وزن استاندارد اسکوتر برقی مورد نظرتان را چک کنید.

۳. رانندگی در سطوح نامناسب و همین‌طور تپه‌ها و قسمت‌های شیب دار

هنگام سواری با اسکوترهای برقی خود بالانس باید مراقب جاده‌های ناهموار و قسمت‌های شیب‌دار باشید. اغلب اسکوترهای برقی در مسیرهای شیب‌دار ناگهان متوقف می‌شوند. به ‌شما توصیه می‌کنیم از توانایی بالا رفتن سطوح شیب‌دار در مورد اسکوتر برقی خود مطمئن شوید؛ بیشتر اسکوترهای برقی از زاویه بیشتر از ۳۰       درجه را نمی‌توانند طی کنند. حتی اگر یک اسکوتر برقی بسیار مقاوم هم داشته باشید ما باز هم به‌ شما پیشنهاد خواهیم کرد از رانندگی در سطوح مشکل‌دار و همچنین نامناسب خودداری کنید.

۴.  تصادفات جاده‌ای یا ترافیکی

از نظر ما داشتن یک هاوربرد بسیار سرگرم کننده است و فکر می‌کنیم هر کس باید حداقل یک بار در زندگی از سواری با آن لذت ببرد. اما به ‌یاد داشته باشید حوادث هم بخشی از زندگی روزمره‌ی ما هستند. این به ‌ما بستگی دارد که چقدر در استفاده از وسایل شخصی یا وسایل حمل و نقل دیگر، هوشمند باشیم تا بتوانیم خود را در مقابل خطرات احتمالی حفظ کنیم. این بسیار ساده است که ما بدانیم رانندگی با یک اسکوتر برقی در جاده‌های شلوغ و پرترافیک می‌تواند خطرناک باشد. عموماً افرادی که قصد لذت بردن از سفرهای کوتاه مدت خود را دارند از جاده های پرتردد و پر ترافیک دوری می‌کنند.

انتخاب اسکوتر خود بالانس

مواردی که در راهنمای انتخاب اسکوتر خودبالانس باید به ‌آن‌ها توجه کنید

قبل از خرید اسکوتر برقی برای خودتان و یا هدیه دادن آن به‌کسی، چیزهای زیادی وجود دارد که باید در ذهن خود به‌آنها فکر کنید. این موارد به عنوان راهنمای خرید اسکوتر برقی شناخته می‌شوند. این عوامل به‌شما کمک می‌کنند تا در انتخاب اسکوتر خودبالانس خود بسیار هوشمندانه عمل کنید و یک انتخاب مناسب برای فردی مناسب انجام دهید. به ‌شما توصیه می‌کنیم قبل از خرید بدانید که محصول که شما می‌خواهید بخرید چقدر بادوام است. کیفیت باتری و ظرفیت آن چقدر است. آیا هاوربرد یا همان اسکوتر برقی مورد نظر دارای گواهی‌نامه بین المللی ایمنی است یا خیر؟

برای داشتن بهترین خرید هاوربرد و یا بهترین راهنمای انتخاب اسکوتر خودبالانس به‌ شما پیشنهاد می‌کنیم به موارد زیر توجه خاصی کنید:

۱.  کیفیت باتری و گواهی‌نامه‌ی بین المللی ایمنی

یکی از مهم‌ترین توصیه‌ای که می‌توانیم به‌شما بکنیم این است که قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که باتری موجود روی دستگاه شما یکی از بهترین باتری‌های موجود در بازار است زیرا باتری چیزی است که می‌تواند در کیفیت رانندگی شما با اسکوتر برقی تاثیر مستقیم بگذارد و در صورت خوب نبودن مشکلات زیادی را برای شما به‌ وجود بیاورد. در کنار آن، ما به ‌شما به‌شدت توصیه می‌کنیم که قبل از خرید، از داشتن گواهی‌نامه بین المللی ایمنی یا همان UL2272  اطمینان حاصل کنید. در صورت دارا بودن این گواهی‌نامه شما دیگر نگرانی درباره‌ی انفجار و یا داغ شدن دستگاه خود نخواهید داشت. داشتن این گواهی‌نامه به ‌سادگی ایمنی یک اسکوتر برقی  را برای شما تضمین می‌کند.

به‌ یاد داشته باشید که اغلب دستگاه‌های موجود در بازار در کشور چین ساخته می‌شوند که تنها درصد کمی از آن‌ها با استفاده از موادی با کیفیت بالا تولید شده‌اند. برای همین در صورت داشتن یک قیمت پایین زیاد هم خوشحال نشوید چرا که امکان دارد کیفیت پایین محصول باعث قیمت ارزان آن شده باشد. اگر می‌خواهید از سواری خود لذت ببرید در مورد قیمت آن زیاده از حد حساس نباشید. تنها موردی که شما باید درباره‌ی آن حساسیت به‌ خرج دهید کیفیت باتری و همین‌طور گواهی‌نامه‌ی بین المللی ایمنی دستگاه خواهد بود.

۲.  زمان شارژ باتری

یکی از عامل‌های مهمی است که می‌تواند کیفیت اسکوتر برقی شما را نشان دهد. زمان استاندارد شارژ یک باتری با کیفیت حدود ۲ ساعت می‌باشد و با همین دو ساعت شارژ کامل شما می‌توانید یک محدوده‌ی ۱۷ تا ۲۰ کیلومتری را بدون نیاز به‌ شارژ مجدد بپیماید. برخی از باتری‌های جدید به ‌گونه ای طراحی شده‌اند که دارای نشانگر میزان شارژ هستند و در هنگام کم شدن میزان شارژ می‌توانند با استفاده از صدای بوق یا چراغ‌ها به ‌شما آلارم دهند.

 ۳. رنج سرعت

باید بدانید که میانگین سرعت معمولی در یک اسکوتر برقی خود بالانس حدود ۱۷ کیلومتر بر ساعت است. البته با توجه به‌ نوع چرخ‌ها و قدرت باتری این میزان از سرعت می‌تواند کمتر یا بیشتر هم شود. درست است که یک سرعت بالا می‌تواند به‌ شما هیجان بیشتری دهد اما اگر در سرعت بالا دستگاه شما در مواجه با ضربه‌ها و ناهمواری‌ها لرزش‌های زیادی داشته باشد آیا باز هم همان میزان لذت را خواهید داشت؟ به ‌شما توصیه می‌کنیم دستگاهی را انتخاب کنید که حتی در سرعت‌های بالا هم بتواند از ضربات احتمالی جلوگیری کند. امروزه نوع جدید اسکوترهای برقی به‌ بازار آمده که سرعتی ما بین ۲۰ تا ۲۸ کیلومتر بر ساعت هم دارند. پایین‌ترین محدوده‌ی سرعت در اسکوترهای برقی موجود در بازار ۷ تا ۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌باشد. همیشه سرعت زیاد دلیل بر خوب بودن یک دستگاه نیست.

جمع‌بندی برای خرید اسکوتر برقی

اگر موارد بالا را خوانده‌اید و دست‌تان آمده که یک اسکوتر برقی خوب چه ویژگی‌های دارد و قصد خرید هم دارید، توجه‌تان را به موضوع فوق‌العاده مهم دیگری جلب می‌کنیم: امنیت. یادتان باشد که راندن هر وسیله‌ای، مستلزم رعایت نکات ایمنی است.

پس اگر قصد اسکوترسواری دارید باید برای خود بازوبند، زانوبند و کلاه ایمنی تهیه کنید تا خدای نکرده در حوادث احتمالی، کمترین آسیب ممکن به بدن‌تان برسد.

بعضی از برندها همراه با خود اسکوتر، وسایل ایمنی هم ارائه می‌کنند. اما اگر در بسته محصول، چنین امکانی در نظر گرفته نشده بود، حتما خودتان به فکر تهیه وسایل ایمنی باشید. در این صورت اسکوترسواری امن و لذت‌بخشی را تجربه خواهید کرد.

مطالب آموزشی مرتبط:

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

هنگام خريد اسكوتر ابتدا به جنس بدنه توجه كنيد. جنس آهني خيلي سنگين است و اسكوترسواري با آن خسته‌كننده است. بهترين جنس براي اسكوتر آلومينيوم و كربن است. در هنگام خريد توجه داشته باشيد اسكوتر انتخابي‌تان داراي ترمز و زنگ ب....

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

از آنجا که اولین اسکوتر برقی Peugeot Scoot'Elec با تولید انبوه در سال 1996 ساخته شد ، در حال حاضر نه تنها آنها در مقایسه با مدل های قبلی خود پیشرفته تر می شوند ، بلکه اکنون به ویژه در پردیس های دانشگاهی و شهرهای بزرگ نیز محبوب تر می شو....

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

Gotrax GXL V2 بررسی اسکوتر برقی 2020

بررسی اسکوتر برقی Glion Dolly Foldable 2020

راهنمای خرید اسکوترهای برقی یا هاوربوردها

در انتخاب اسکوتر برقی چه پارامترهایی را باید مد نظر داشته باشیم

راهنمای خرید اسکوتر برقی

معرفی انواع بهترین اسکوتر برقی در سال ۲۰۱۹

بهترین مدل های اسکوتر برقی کدامند؟

   محصولات مشابه