مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نحوه انتخاب الکترونیک تناسب اندام

خوشبختانه تناسب اندام و توجه به رژیم های لاغری (یا رژیم های چاقی) در این روزها بسیار پرطرف‌دار شده است. نگاه تخصصی به موضوع تناسب اندام، ضروری‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید به اندامی مناسب برسید و از آن مهم‌تر، سالم و شاداب بمانید، باید حواستان به رژیم غذایی و ورزش باشد. هر فردی هم دارای تیپ بدنی خاصی است که نیازهای غذایی و ورزشی مختص به خود را دارد. پس باید رژیم غذایی و برنامه ورزشی خاص خودتان را داشته باشید. این کار تخصص می‌طلبد، تخصصی که برای کسب آن، افرادی درس خوانده‌اند و دوره‌هایی را گذرانده‌اند. در این مقاله از انتخاب مشاور تناسب اندام خواهید خواند تا با خیال راحت بتوانید متناسب شوید و بدنی سالم و زیبا بسازید.

نحوه انتخاب الکترونیک تناسب اندام

می خواهید تمرینات کارآمدتری داشته باشید؟ یک مانیتور تناسب اندام یا "فناوری پوشیدنی" - به عنوان یک ردیاب فعالیت ، تلفن هوشمند ، مانیتور ضربان قلب یا ساعت GPS می تواند به هر کسی کمک کند تا بیشتر از ورزش استفاده کند.

این ویژگیها از کرونومترهای ساده و تایمرهای دامان گرفته تا اقدامات پیچیده سرعت ، مسافت و ضربان قلب است که می توانید در تلفن هوشمند یا رایانه خود آنالیز ، ردیابی و به اشتراک بگذارید.

ردیاب های فعالیت

برای تناسب اندام عمومی ، کالری و ردیابی خواب بهترین است

ردیاب فعالیت یک بند دستی یا جیب با قیمت متوسط است که به طور فزاینده ای محبوب شده است.

ردیاب های فعالیت از شتاب سنج استفاده می کنند ، که یک مکانیسم بسیار دقیق و قابل اعتماد برای شمارش مرحله است.

علاوه بر ردیابی مراحل ، فاصله و کالری سوزانده شده شما ، یک ردیاب فعالیت حتی می تواند شب ها بر خواب شما نظارت داشته باشد و صبح شما را با یک لرزش ملایم از خواب بیدار کند. مدل های بند بند راحتی مناسب برای نظارت 24/7 بر فعالیت و خواب را ارائه می دهند (و آنها ضد آب هستند بنابراین شما حتی می توانید آنها را در دوش بگیرید). برخی از مدل های مچ بند ، نظارت بر ضربان قلب را ارائه می دهند ، بنابراین می توانید ضربان قلب خود را ردیابی کرده و سلامت و تناسب اندام قلبی عروقی خود را ارزیابی کنید.

بسیاری از آنها اتصال بی سیم را به تلفن هوشمند یا رایانه لوحی یا تبلت شما ارائه می دهند و شامل یک برنامه تلفن همراه رایگان است که به شما امکان می دهد اهداف خود را پیگیری کنید ، موفقیت های خود را جشن بگیرید و پیشرفت خود را با دوستان به اشتراک بگذارید.

ساعتهای مناسب برای دویدن

بهترین زمان برای تمرین و شمارش دور است

ساعتهای در حال اجرا می توانند به سادگی یک ساعت دیجیتالی با زنگ و کرونومتر باشند. ساعتهای کارآمد چندکاره همچنین ممکن است شمارنده دامان ، شکاف دامان ، تایمر شمارش معکوس ، تایمر فاصله ای و سیاهه های آموزشی را ارائه دهند.

ساعتهای در حال اجرا با مقاومت خاصی در برابر آب ساخته شده و معمولاً دارای نمایشگرهای بزرگ و با خواندن آسان هستند. اندازه و وزن کلی آنها به طور کلی آنها را برای پوشیدن روزمره مناسب می کند ، و ماندگاری بالای باتری به این معنی است که نیازی نیست نگران شارژ یا تعویض باتری های مکرر باشید.

با این حال ، آنها مزایای آموزش محدودی را ارائه می دهند ، زیرا شما نمی توانید از راه دور ، سرعت یا ضربان قلب را پیگیری کنید.

تلفن های هوشمند با برنامه های تناسب اندام

بهترین حالت برای ردیابی سرعت ، مسافت ، افزایش ارتفاع

چندین برنامه رایگان برای بارگیری روی تلفن هوشمند خود وجود دارد که با GPS گوشی شما کار می کنند تا به شما امکان دهد سرعت ، مسافت ، افزایش ارتفاع و موارد دیگر را هنگام دویدن ، دوچرخه یا پیاده روی ردیابی کنید. از آنجا که بسیاری از افراد در حال حاضر دارای تلفن هوشمند هستند ، این می تواند یک گزینه بسیار کم هزینه باشد.

اکثر تلفن های هوشمند می توانند به یک سنسور بی سیم وصل شوند ، مانند تسمه قفسه سینه مانیتور ضربان قلب یا یک سنسور دوچرخه ، بنابراین می توانید هنگام ورزش داده های اضافی ضبط کنید. تلفن های هوشمند همچنین دارای شتاب سنج در آنها هستند و به آنها امکان می دهد مراحل شما را مانند یک ردیاب فعالیت ردیابی کنند.

با این حال ، استفاده از برنامه ها برای ردیابی تلاش های ورزشی شما می تواند باتری تلفن شما را به سرعت تخلیه کند و تلفن خود را در معرض هر گونه هوای تمیز قرار می گیرید. نکته دیگر دقت این است که: یک تلفن هوشمند در ردیابی سرعت و مسافت کمتر از ساعت GPS تمایل دارد.

اگر تصمیم دارید از تلفن خود برای ردیابی نقاط دوربینی خود استفاده کنید ، خرید یک کیس محکم ، ضد آب و / یا چرمی برای تلفن خود مانند بازوبند ، کمربند کمربند یا دوچرخه را در نظر بگیرید ، زیرا نگه داشتن تلفن در حین حرکت خسته کننده می شود. .

ساعتهای GPS

بهترین حالت برای ردیابی سرعت ، مسافت ، افزایش ارتفاع

ساعتهای GPS شامل توابع اصلی ساعتهای در حال اجرا هستند ، اما همچنین می توانید در طول تمرین خود تا چه اندازه و با چه سرعتی تمرین کرده باشید. آنها ممکن است اطلاعات را درست در مرکز داده ساعت مچی ذخیره کنند و / یا به شما امکان دهند اطلاعات را به تلفن هوشمند یا رایانه خود پیوند دهید.

مدل های خاص فعالیت در دوندگان ، دوچرخه سواران ، پیاده روی ، کوهنوردان کوهستان و سه گانه هدف قرار می گیرد. آنها ممکن است با یک غلاف پا یا سنسور چرخه دوچرخه همراه باشند تا بی سیم داده ها را به مانیتور مچ ارسال کنند. این دستگاه ها به شما امکان می دهند تا در مناطقی که پذیرش ماهواره ای مانند ورزشگاه های سرپوشیده یا جنگل های متراکم یا ساختمان های بلند وجود ندارد ، نظارت بر داده ها را ادامه دهید.

برخی از مدلها همچنین می توانند با تسمه قفسه سینه مانیتور ضربان قلب بی سیم همراه شوند ، به شما امکان می دهد اطلاعات دقیقی درباره تغییر ضربان قلب شما با فعالیت بدست آورید.

ساعتهای GPS ضد آب هستند و حتی می توانید با بعضی از آنها شنا کنید. با این حال ، به خاطر داشته باشید که با دقت در GPS می توان از دقت GPS جلوگیری کرد.

مانیتور ضربان قلب

برای نظارت بر سطح آموزش بهینه

یک مانیتور ضربان قلب (HRM) ضربان قلب شما را در زمان واقعی اندازه گیری می کند. اکثر مدل ها شامل ویژگی های ساعت آموزش نیز هستند. (توجه: همپوشانی خوبی بین ویژگی های HRM و ساعتهای ورزشی GPS وجود دارد. ممکن است برخی از محصولات موجود در هر دو دسته را پیدا کنید.) بسیاری از مدل ها به شما امکان می دهند با دستگاه های دیجیتال و برنامه های تناسب اندام ارتباط برقرار کنید تا بتوانید پیشرفت خود را ردیابی ، ذخیره و به اشتراک بگذارید.

دو نوع HRM وجود دارد: مدل های بند بند و قفسه سینه و مدل های بدون بند.

مدل های قفسه سینه

اینها شامل یک بند قفسه سینه است که در اطراف تنه شما چسبانده و بی سیم داده های ضربان قلب مداوم را به گیرنده روی مچ دست شما منتقل می کند.

مدل های پایه تمرین شما را زمان می گذارند و داده های ضربان قلب مداوم ، متوسط ​​، بالا و پایین را به شما می دهند. بسیاری از مدلهای پیشرفته برای جلوگیری از دخالت سایر HRM ها در داده های شما ، سیگنال رمزگذاری شده را ارسال می کنند.

آنها را می توان با یک غلاف پا که به ردیابی کفش ، کفش و کفش شما متصل می شود ، شریک کرد. برخی از آنها دارای قابلیت گیرنده GPS برای ردیابی سرعت ، مسافت و ارتفاع ، علامت گذاری / یافتن مکان ها و ذخیره اطلاعات دوره قبلی هستند.

مدل های بدون تسمه

با استفاده از HRM بدون تسمه ، می توانید داده های ضربان قلب را در زمان واقعی بدون ایجاد ناراحتی و مداخلات بی سیم که گاهی اوقات با مدل های بند قفسه سینه همراه است ، ردیابی کنید.

HRM بدون بند و بند بر روی مچ دست خود ، ضربان قلب شما را با استفاده از سنسور ساخته شده در بند یا بند مچ ، اندازه گیری می کند.

توجه داشته باشید که مدل های بدون تسمه تمایل به دقت کمتری از HRM با بند قفسه سینه دارند و با سنسورهای سرعت و فاصله جفت نمی شوند.

 

بهترین روش برای لاغری شکم

کوچک کردن شکم با 6 روش تضمینی!!
 

کوچک کردن شکم

چربی شکم را می‌توانید خیلی راحت با اندازه گرفتن دور کمرتان ارزیابی کنید‎

چربی شکم را می‌توانید خیلی راحت با اندازه گرفتن دور کمرتان ارزیابی کنید. اگر سایز دور کمرتان بالاتر از ۱۰۲ سانتی‌متر (در مردها) و ۸۸ سانتی‌متر (در زن‌ها) باشد، به آن چاقی شکم می‌گویند. راهکارهای اثبات‌شده‌ای وجود دارد که بتوانید چربی‌های شکمتان را هدف قرار داده و آنها را بسوزانید.

اضافه وزن داشتن همیشه به معنی سالم نبودن نیست.افراد چاق زیادی هستند که در سلامت کامل به سر می‌برند. خیلی‌ها که وزن سالم دارند دچار مشکلات متابولیک مربوط به چاقی هستند. دلیل آن این است که چربی زیر پوست مشکل اصلی نیست ( البته از نقطه‌نظر سلامتی نه زیبایی ).چربی موجود در حفره شکم است که مشکل اصلی را ایجاد می‌کند. اگر در ناحیه کمرتان چربی زیادی دارید، حتی اگر خیلی سنگین‌وزن نباشید، باید برای خلاص شدن از شر آن دنبال راه چاره باشید.

چربی شکم را می‌توانید خیلی راحت با اندازه گرفتن دور کمرتان ارزیابی کنید. اگر سایز دور کمرتان بالاتر از ۱۰۲ سانتی‌متر (در مردها) و ۸۸ سانتی‌متر (در زن‌ها) باشد، به آن چاقی شکم می‌گویند. راهکارهای اثبات‌شده‌ای وجود دارد که بتوانید چربی‌های شکمتان را هدف قرار داده و آنها را بسوزانید.

برای کوچک کردن شکم از مصرف شیرینی‌جات، حتی نوشیدنی‌های قنددار، خودداری کنید

قند اضافه شدیداً ناسالم است، تحقیقات نشان می‌دهد که قند اضافه می‌تواند تاثیرات مخرب و زیان‌آوری بر سلامت متابولیک بدن داشته باشد. قند نیمی گلوکز و نیمی فروکتوز است و فروکتوز، هر مقدار که باشد، فقط توسط کبد قابل گوارش است. وقتی مقدار زیادی قند تصفیه‌ شده مصرف کنید، کبد انباشته از فروکتوز می‌شود و مجبور می‌شود که همه آن را تبدیل به چربی کند.

مطالعات مختلفی نشان داده است که قند اضافه، که اکثراً بخاطر میزان بالای فروکتوز است، می‌تواند موجب انباشته شدن چربی در ناحیه شکم شود. برخی باور دارند که این مکانیزم اصلی تاثیرات زیان‌آور قند برای سلامتی است. چربی شکم و کبد را افزایش داده و موجب مقاومت انسولین و مشکلات متعدد گوارشی و متابولیک می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدنی‌های قنددار با ۶۰٪ خطر چاقی در کودکان در ارتباط است.

کافی است که تصمیم گرفته و میزان قند مصرفی در رژیم‌غذایی‌تان را به حداقل رسانده و نوشیدنی‌های قنددار مثل آبمیوه‌های مصنوعی، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و همچنین قهوه‌ها و چای‌های قنددار را به کلی حذف کنید.

به خاطر داشته باشید که هیچ یک از این مشکلات به میوه‌های تازه که حاوی فروکتوز هستند برنمی‌گردد. میوه‌های تازه کاملاً سالم بوده و میزان قابل‌توجهی هم فیبر در خود دارند که تاثیرات منفی فروکتوز را جبران می‌کند. دقت کنید که اگر می‌خواهید مصرف این نوع قندیجات را در رژیم‌غذایی‌تان پایین بیاورید باید به برچسب‌های روی موادغذایی دقت کنید.

مصرف پروتئین بهترین راهکار درازمدت برای کاهش چربی‌های شکم است

پروتئین مهم‌ترین ماده‌ مغذی در کاهش وزن است. مطالعات نشان داده است که مصرف پروتئین اشتها را تا ۶۰٪ کاهش داده، متابولیسم را تا ۱۰۰-۸۰ کالری در روز افزایش داده و کمکتان می‌کند تا ۴۴۱ کالری کمتر در روز مصرف کنید.

فروش انواع تجهیزات ورزشی

اگر هدفتان کاهش وزن باشد، اضافه کردن پروتئین به برنامه‌ غذایی‌تان می‌تواند موثرترین تغییری باشد که در زندگی‌تان ایجاد می‌کنید. این کار نه تنها کمک می‌کند وزنتان را کم کنید، می‌تواند کمکتان کند دوباره وزنتان بالا نرود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد که پروتئین برای کاهش چربی‌های شکم نیز بسیار موثر است.

یک تحقیق نشان داده است که میزان و کیفیت پروتئین مصرفی با میزان چربی شکم رابطه عکس دارد. یعنی افرادی که پروتئین بیشتر و بهتری می‌خوردند، چربی شکم کمتری داشتند. تحقیق دیگری که در کشور دانمارک انجام شده است نشان می‌دهد که کربوهیدرات‌های تصفیه شده و روغن‌های گیاهی با افزایش چربی شکم در ارتباط بوده اما میوه‌ها و سبزیجات با کاهش آن در ارتباط است. تحقیقات متعددی نشان داده است که برای بهره بردن از پروتئین مصرفی، باید میزان آن ۳۰-۲۵ درصد از کالری مصرفی روزانه باشد. بنابراین سعی کنید میزان تخم‌مرغ، ماهی، غذاهای دریایی، گوشت، مرغ و لبنیات را در برنامه‌غذایی‌تان بیشتر کنید. اینها بهترین پروتئین‌هایی هستند که می‌توانید در رژیم‌های غذایی‌تان استفاده کنید. 

مصرف کربوهیدرات را در برنامه‌غذایی‌تان محدود کنید

محدود کردن کربوهیدرات روشی بسیار موثر برای کاهش چربی است. این را تحقیقات و مطالعات متعددی اثبات کرده‌اند. وقتی مصرف کربوهیدرات در برنامه غذایی‌کاهش یابد، اشتها نیز کمتر خواهد شد و وزن فرد پایین می‌آید.

مطالعات مختلفی ثابت کرده‌اند که رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات، ۳-۲ مرتبه بیشتر از رژیم‌های غذایی کم‌چربی وزن فرد را پایین می‌آورند. این حتی زمانیکه افرادیکه رژیم‌های کم‌کربوهیدرات را دنبال می‌کردند تا جایی که می‌خواستند در روز کالری مصرف می‌کردند هم صدق می‌کرد. این در حالی است که رژیم‌های کم چربی در این مطالعه کالری بسیار محدودی داشته است. رژیم‌های کم‌کربوهیدرات وزن آب را نیز به سرعت کاهش می‌دهد که باعث می‌شود نتیجه‌ سریعتری بگیرید.

تحقیقات مختلفی نیز به مقایسه رژیم کم‌کربوهیدرات و کم‌چربی انجام گرفته که نشان داده است رژیم‌های کم‌کربوهیدرات به طور خاص بر چربی‌های شکم اثر می‌گذارند. این یعنی میزان قابل‌توجه چربی که با این رژیم‌ها از بین می‌رود، چربی خطرناک و بیماری‌ساز شکمی است.

فقط کافی است که مصرف کربوهیدرات خود (مثل برنج، پاستا، نان و امثال آن) را محدود کنید، مخصوصاً اگر میزان پروتئین مصرفی خودتان را بالا برده‌اید.اما اگر لازم است که خیلی سریع وزن کم کنید، می‌توانید کربوهیدرات مصرفی خود را تا ۵۰ گرم در روز پایین بیاورید. این باعث می‌شود اشتهایتان کم شده و بدنتان برای سوخت موردنیاز خود به سراغ چربی‌های بدنتان برود. البته رژیم‌های کم‌کربوهیدرات فواید مختلف دیگری جز کاهش وزن برای سلامتی‌تان دارد. بعنوان مثال برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، بسیار مفید است.

روش کوچک کردن شکم

محدود کردن کربوهیدرات روشی بسیار موثر برای کاهش چربی است‎

برای کوچک کردن شکم از مواد غذایی پرفیبر بیشتر استفاده کنید

احتمالاً شنیده‌اید که مصرف فیبر می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. بله، کاملاً درست است. اما خیلی مهم است که به خاطر داشته باشید که همه فیبرها مثل هم نیستند. به نظر می‌رسد که فقط فیبرهای گران‌رو (ویسکوز) هستند که بر وزنتان اثر دارند. اینها فیبرهایی هستند که به آب می‌چسبند و ژل ضخیمی ایجاد می‌کنند که در دستگاه گوارش می‌نشیند. این ژل حرکت موادغذایی را در شکمتان به طور قابل‌ملاحظه‌ای کند کرده و گوارش و جذب موادمغذی را کندتر می‌کند. نتیجه نهایی آن احساس سیری طولانی‌تر و کاهش اشتهاست.

در یک مطالعه مشخص شد که اضافه کردن ۱۴ گرم فیبر در روز به برنامه‌غذایی با ۱۰٪ کاهش مصرف کالری و کاهش وزن ۲ کیلوگرم طی ۴ ماه همراه است. در یک تحقیقی که ۵ سال به طول انجامیده مشخص شد که مصرف ۱۰ گرم فیبر محلول در روز با 3.7 درصد کاهش چربی در ناحیه شکم همراه بوده است اما هیچ تاثیری بر چربی زیر پوست نداشته است.

این نشان دهنده آن است که فیبر محلول می‌تواند در کاهش چربی شکم بسیار موثر باشد،بهترین راه برای افزودن فیبر به برنامه‌غذایی مصرف زیاد سبزیجات و میوه‌جات است. غلات و حبوبات هم منبع بسیار خوبی از فیبر هستند.

تمرینات هوازی و ایروبیک برای کوچک کردن شکم بسیار موثر است

ورزش به دلایل مختلف برای شما مفید است. این از جمله بهترین کارهایی است که می‌توانید برای داشتن عمری طولانی‌تر، زندگی سالم‌تر و پیشگیری از بیماری‌ها برای خودتان انجام دهید. اینکه بخواهیم به همه فواید ورزش اشاره کنیم فراتر از این مقاله است اما تحقیقات متعددی نشان داده‌اند که ورزش کردن برای از بین بردن چربی‌های شکم مفید است. اما به خاطر داشته باشید که منظورمان ورزش‌های مربوط به شکم نیست. لاغری موضعی به هیچ عنوان مقدور نیست و انجام تعداد بیشمار درازونشست هم نمی‌تواند چربی‌های شکمتان را از بین ببرد. در یک تحقیق، شش هفته تمرین متوالی تمرینات شکم هیچ تاثیر قابل‌توجهی بر اندازه دور شکم شرکت‌کننده‌ها نشان نداد. اما نگران نباشید، تمرینات دیگری هستند که می‌توانند در این زمینه کمکتان کنند.

تمرینات هوازی مثل پیاده‌روی، دویدن، شنا کردن و از این قبیل، در تحقیقات مختلف تاثیر شگرفی بر کاهش سایز دور شکم داشته‌اند. یک تحقیق دیگر نشان داده است که این تمرینات از اضافه کردن مجدد چربی در این نواحی بعد از کاهش وزن نیز جلوگیری می‌کند، این یعنی ورزش کردن در زمان حفظ وزن سالم هم اهمیت زیادی دارد. ورزش به کاهش التهابات بدن، سطح قندخون و سایر مشکلات و اختلالات متابولیک بدن که با چاقی ناحیه مرکزی بدن در ارتباط است، کمک می‌کند. نکته آخر اینکه اگر سعی دارید چربی‌های شکمتان را از بین ببرید، ورزش یکی از بهترین روش‌هاست.

چیزهایی که در روز می‌خورید را ارزیابی کنید

تقریباً همه شما می‌دانید که اینکه چه بخورید خیلی مهم است. اما جالب است بدانید که اکثر افراد نمی‌دانند دقیقاً چه می‌خورند. تصور می‌کنند غذایی «پر پروتئین» و «کم کربوهیدرات» می‌خورند اما معمولاًارزیابی درستی از آن ندارند. اگر برای مدتی، هرچند کوتاه، همه چیزهایی که می‌خورید را یادداشت کنید خیلی کمکتان خواهد کرد.

این به آن معنا نیست که مجبورید تا آخر عمرتان هر چه می‌خواهید بخورید را وزن کرده یا کالری‌هایش را بشمارید اما همین که هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید کمکتان می‌کند بفهمید در چه قسمت‌هایی از برنامه‌غذایی‌تان باید تغییر ایجاد کنید. اگر بخواهید همانطور که در بالا اشاره شد، پروتئین مصرفی‌تان را به اندازه مطلوب 25-30 درصد کالری‌های مصرفی‌تان بالا ببرید، اینکه فقط غذاهای با پروتئین بالاتر بخورید کافی نیست. برای اینکه بتوانید به این هدف برسید، باید این غذاها و پروتئین آنها را اندازه‌گیری کنید.

نکات لازم برای انتخاب مشاور تناسب اندام

انتخاب مشاور تناسب اندام برای تمرین در باشگاه

با وجود مطالب بسیار زیاد در سطح اینترنت و مؤسسات رنگارنگی که مدام می‌خواهند به ما رژیم غذایی و برنامه تمرین در منزل و… بدهند، انتخاب از میان گزینه‌های موجود کمی دشوار می‌شود. پس باید نکاتی را برای انتخاب مشاور تناسب اندام در ذهن داشته باشید. بار دیگر تأکید می‌شود که انسان‌ها دارای تیپ‌های بدنی مختلف‌اند؛ یعنی اندام‌ها و اندازه‌هایشان با هم متفاوت است. این تفاوت‌ها روی شکل و شیوه سوخت‌وساز بدنشان هم اثر می‌گذارد.

پس باید با انتخاب مشاور تناسب اندام بنا به شرایط بدنی خودتان، برنامه لاغری یا چاقی و برنامه‌های تمرین ورزشی بگیرید. در ادامه، به نکاتی اشاره شده است که می‌توانند به شما در انتخاب مشاور مناسب کمک کنند.

بررسی سوابق و عملکرد مشاور تناسب اندام

انتخاب مشاور تناسب اندام از آن انتخاب‌های مهمی است که نباید بی‌دقت و سرسری انجام شود. اگر با مشاوری آشنا شده‌اید و می‌خواهید کار و سابقه‌اش را ارزیابی کنید، باید بی‌تعارف از او بخواهید که مراجعان قبلی‌اش را به شما معرفی کند تا از آنان درباره روند کار و میزان رضایتمندی‌شان از کار مشاور مطلع شوید.

اگر مراجعان قبلی دارای شرایط بدنی و وضعیت مشابه شما (تیپ بدنی، سن و…) باشند، بهتر می‌توانید از آنها نظرسنجی کنید و ببینید که از برنامه تمرین یا تغذیه راضی بوده‌اند یا خیر. درباره تخصص و منظم‌بودن مربی از آنها سؤال کنید و ببینید که دورنمای کار با مربی موردنظر چگونه خواهد بود. احتمال دارد که امکان دسترسی به شماره مراجعان قبلی مشاور تناسب اندام ممکن نباشد. در این صورت، مراجعه به باشگاهی که در آن فعالیت می‌کند و اعضای باشگاه می‌تواند مفید باشد.

البته در این روزهای کرونایی، روش‌های دیگری هم برای دسترسی به مشاور تناسب اندام وجود دارد؛ مثلا فیت‌ کلاب تیمی تخصصی است که هم به شکل حضوری و هم غیرحضوری به شما کمک می‌کند که رژیم غذایی و برنامه تمرینی مناسبی دریافت کنید. اگر هم می‌خواهید از سوابق این تیم متبحر بیشتر بدانید، کافی‌ است در سایت این تیم به بخش تغییرات مراجعین سر بزنید و از بازدهی کارشان مطلع شوید.

حرف‌زدن و برقراری ارتباط مؤثر با مشاور تناسب اندام

انتخاب مشاور تناسب اندام خصوصی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب مشاور تناسب اندام باید در نظر داشته باشید، ارتباط خوبی است که با او برقرار می‌کنید. پس قبل از شروع کار، باید حتما با مشاورتان جلسه داشته باشید یا تماس بگیرید تا ببینید با او ارتباط برقرار می‌کنید یا خیر. همیشه برخورد نخست و اثری که افراد در آن برخورد روی شما می‌گذارند، بسیار مهم است. پس به غریزه و احساس درونی‌تان در برخورد نخست با آدم‌ها اعتماد داشته باشید. یادتان باشد که اثرگذاربودن مشاور تناسب اندام روی شما بسیار مهم است؛ چون قرار است به شما انگیزه ورزش کردن بدهد و به اجرای برنامه‌های ورزشی و غذایی تشویق‌تان کند.

وجود مربی و متخصصی که همیشه در کنارتان است، در مسیر رسیدن به اندامی خوب و تنی سالم بسیار ضرورت دارد؛ مثلا اگر به مرکز فیت کلاب مراجعه کنید یا از خدمات دریافت برنامه‌شان به‌صورت اینترنتی بهره‌مند شوید، به‌‌شکل ۲۴ساعته از طریق راه‌های ارتباطی مختلف در کنارتان خواهند بود.

انعطاف‌پذیربودن برنامه‌ها و هماهنگی مشاوران تناسب اندام و تغذیه با شما هم از اهمیت زیادی برخوردار است. باید به‌دنبال کسانی باشید که با درک درست شرایط‌تان بنا به نیازها و خواسته‌هایتان، برنامه‌ای منعطف طراحی می‌کنند؛ مثلا بعضی از افراد ذائقه خاصی دارند یا در ساعت مشخصی از روز، بهره‌وری تمرینات ورزشی‌شان بیشتر می‌شود. مشاور خوب با درک و لحاظ‌کردن این نکات است که برنامه‌ای کاربردی در اختیارتان می‌گذارد.

بررسی تجربه کاری مشاور و زمینه تخصصی فعالیت او

در انتخاب مشاور تناسب اندام حتما درباره سوابق و سال‌های کاری او هم سؤال کنید. یادتان باشد که باید درباره وضعیت جسمانی و بیماری‌های احتمالی‌تان هم با مشاور صحبت کنید تا بداند که چه تمرین‌ها و مواد غذایی برایتان مفید است و چه معذوریت‌ها و محدودیت‌هایی در این میان وجود دارد. اگر تحت درمان پزشکیِ خاصی هستید، باید حتما با مشاور صحبت کنید تا با پزشک معالجتان در ارتباط قرار بگیرد و درباره‌ شرایط جسمانی‌تان اطلاعات بیشتری کسب کند.

بررسی سوابق و زمینه تخصصی مشاور تناسب اندام مهم است. حتما به‌سراغ کسانی بروید که دارای مدارک معتبر و تحصیلات مرتبط هستند. اما یادتان باشد؛ این موارد شروط لازم برای انتخاب مشاور تناسب اندام و تغذیه هستند نه شروط کافی. سابقه مشاور و روند کاری او را از مراجعان قبلی‌اش یا ازطریق وب‌سایتش جویا شوید. بدین ترتیب، خیالتان بابت حرکت در مسیری صحیح راحت می‌شود.

همچنین بهتر است به جای اینکه به‌دنبال یک متخصص خاص باشید،‌ از خدمات مراکز تخصصی ارائه رژیم غذایی و برنامه تمرینی استفاده کنید. این مراکز متخصصان این حوزه را گرد هم آورده‌اند و به‌صورت تخصصی شما را راهنمایی خواهند کرد. از طرفی این مراکز ثبت‌شده هستند،‌ سوابق مشخصی دارند و درآینده و در هنگام استفاده از خدماتشان، پاسخگوی شما،‌سؤالات و نیازهایتان خواهند بود.

بررسی هزینه‌ استخدام مشاور تناسب اندام و تغذیه

انتخاب مشاور تناسب اندام و مشاور تغذیه

موضوع هزینه همیشه در خرید هر خدمت و محصولی مهم است. پس باید بدانید که قرار است بابت دریافت خدمات ورزشی و برنامه تغذیه چه مقدار هزینه کنید. بعضی از مشاوران تناسب اندام به‌صورت حضوری در منزلتان یا هر محل دیگری که بخواهید به شما تمرینات ورزشی می‌دهند و روند تمرینات‌تان را کنترل می‌کنند. بدیهی است که چنین متخصصانی هزینه بیشتری هم دریافت خواهند کرد.

مراکزی مانند فیت کلاب هم وجود دارند که با ارائه مشاوره رایگان اولیه به شما کمک می‌کنند که در مسیر درستی در انتخاب مشاور تناسب اندام و تغذیه قرار بگیرید. دیگر تصمیم و انتخاب با شماست که به‌سراغ چه مرکز یا فردی برای رسیدن به اندامی سالم و زیبا بروید.

شما تابه‌حال، تجربه استفاده از خدمات مؤسسات فعال در این زمینه را داشته‌اید؟ اهل ورزش هستید یا دوست دارید که تغذیه‌تان سالم باشد؟ به‌نظر شما، مرکزی که قرار است خدماتی در حوزه تناسب اندام و تغذیه ارائه کند، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ به‌دنبال رژیم لاغری هستید یا چاقی؟ نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید که منتظرتان هستیم.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب و استفاده از مانیتور ضربان قلب

نحوه انتخاب و استفاده از مانیتور ضربان قلب

نحوه انتخاب و استفاده از مانیتور ضربان قلب: مانیتور ضربان قلب به شما می گوید که چه موقع سرعت را افزایش و یا سرعت را کاهش دهید تا به نتیجه برسید. برای انتخاب بهترین مدل این مقاله را بخوانید....

نحوه انتخاب و استفاده از مانیتور ضربان قلب

نحوه آموزش استفاده از مناطق ضربان قلب

نحوه آموزش استفاده از مناطق ضربان قلب

نحوه آموزش استفاده از مناطق ضربان قلب: بازخورد ضربان قلب یک روش عالی برای نظارت بر شدت تمرین و جمع کردن برنامه های آموزشی است که به شما در بهبود تناسب اندام کمک می کند.....

نحوه آموزش استفاده از مناطق ضربان قلب

راهنمای خرید و انتخاب ساعت هوشمند

راهنمای خرید ساعت و مچ‌بند هوشمند

بررسی 3 ساعت هوشمند ارزان و باکیفیت تا 500 هزار تومان

راهنمای خرید ساعت مچی هوشمند

بهترین ساعت های هوشمند در سال 2020

   محصولات مشابه