مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای خرید ست ورزشی مردانه مناسب باشگاه بدنسازی

تنوع و تعدد انواع لباس های ورزشی مردانه بسیار بالاست و شامل انواع تی شرت و شلوار و گرمکن می باشد. اما هر نوع و هرمدل لباس ورزشی مناسب برای رفتن به باشگاه و با انجام ورزش های تخصصی نیست. شما کاربران عزیز باید دقت داشته باشید هرنوع فعالیت ورزشی لباس خاص و مناسب خود را می طلبد و انتخاب لباس درست ومناسب هم کیفیت فعالیت های ورزشی را بالا می برد و هم باعث راحتی ورزشکار و تأثیر بیشتر ورزش بر او می باشد. در ادامه قصد داریم با ارائه مهم ترین نکات خرید لیاس ورزشی مردانه، راهنمای خرید لباس باشگاهی و ورزشی مردانه را به شما ارائه دهیم. با آل اسپرت همراه باشید.

لباس ورزشی مردانه

درمورد خرید لباس ورزشی مردانه نکاتی هست که همواره باید مورد توجه باشد مثلاً شما باید توجه کنید که اگر شما ورزش هایی مثل دوچرخه سواری یا دو و میدانی را انتخاب می کنید باید بدانید که شلوارهای گشاد و یا بیش از حد بلند برای شما مناسب نیست و قدرت مانور حرکتی را از شما می گیرد و نمی گذارد شما آنطور که باید این دست فعالیت ها را به درستی انجام دهید. نکته حائز اهیمت دیگر آن است که لباس های ورزشی جدا از نوع و جنس باید ظاهری مورد پسند شما داشته باشد تا هم شما از پوشیدن آن حس خوبی داشته باشید و هم ناخودآگاه سبب بهبود کیفیت فعالیت می شود. استفاده از لباس های گرم مانند سوییشرت های ورزشی و لباس های آستین بلند هم موجب راحتی شماست و هم امکان انجام فعالیت های ورزشی در هوای سرد را فراهم می نماید. توجه کنید که نیازی نیست برای هر روز ورزش یک دست لباس با رنگ های متنوع تهیه کنید. بهتر است چند جفت کفش ورزشی منعطف و باکیفیت برای ورزش در اختیار شما باشد تا پای شما سالم بماند و درعین حال آسیب هم نبیند. استفاده از جوراب از جنس نخ هم برای فعالیت های ورزشی بسیار مناسب تر است.

ست لباس ورزشی مردانه مناسب باشگاه بدنسازی

فناوری های ورزشی نیز از این جهان روبه پیشرفت عقب نمانده و روز به روز درحال ارتقاء و بهتر شدن است و این امکانات ورزشی تماماً در راستای راحتی بیشتر ورزشکاران و کاهش حداکثری درصد آسیب دیدن ورزشکاران است. حفاظت از سلامت و جسم شما الویت اصلی این پیشرفت تجهیزات ورزشی است که لباس های ورزشی نیز زیرشاخه همین امکانات است و راحتی و حفاظت از ورزشکار از الویت های طراحی آن است. در ادامه این مبحث به ذکر و بررسی نکاتی مفید و کاربردی برای خرید یک لباس ورزشی متناسب با بدن و نوع فعالیت شما خواهیم پرداخت که تمام آنها از زبان کارشناسان این حوزه مطرح گردیده است پس بررسی آنها خالی از لطف نیست.

جنس لباس ورزشی مردانه

جنس لباس ورزشی مردانه

ممکن است شما در بدو تصمیم برای رفتن به باشگاه مردانه سری به کمد لباس خود بزنید و تی شرتی نخی معمولی را انتخاب کنید و با خود فکر کنید همین لباس گزینه ایست که می خواهید در رفتن به باشگاه ورزشی از آن استفاده نمایید. در نگاه اول شاید دیدگاه شما درست باشد و فکر کنید که تی شرت نخی به دلیل تبادل بهتر هوا برای ورزش مناسب است ولی این مورد کافی نیست چراکه شما به آن روی سکه توجه نکرده اید و آن هم جذب رطوبت بالای این نوع تی شرت است و در عین حال خشک کردن آن نیز کاری آسان نیست و مدت زیادی به طول می انجامد پس ممکن است هنگام فعالیت های ورزشی و خیس بودن لباس شما به سرماخوردگی دچار گردید.

بدلیل همین ویژگی نخ است که در تولید لباس های ورزشی به خصوص لباس های ورزشی مردانه از الیاف مصنوعی استفاده می گردد. بکارگیری این نوع الیاف در کنار فناوری های بکارگیری شده در تولید این لباس های مردانه مخصوص ورزش سبب شده تا هم بدن هنگام ورزش خشک بماند و هم لباس خشک بماند تا سلامت شما را حین انجام فعالیت های ورزشی بیشتر حفاظت نماید.

مزیت دیگر بکارگیری الیاف خاص مصنوعی در تولید لباس های ورزشی مردانه به جای بکارگیری نخ و سایرالیاف طبیعی، آن است که به بدن نمی چسبد و شما در طول زمان انجام فعالیت ورزشی درآن راحت هستید ولی در لباس های با الیاف نخ بعد از گذشت چند دقیقه و مقداری خیس شدن آن حس می کنید که لباس به پوست شما چسبیده و گرمای طاقت فرسایی گریبان شما را می گیرد.

سایز لباس ورزشی مردانه

سایز لباس ورزشی مردانه

سایز درست و دقیق و متناسب با بدن شما در خرید لباس ورزشی مناسب بسیار دخیل است چراکه بزرگ و کوچک بودن لباس و یا بلندی یا کوتاهی آن از هر جهت موجب دردسر شماست اگر لباس به شما بزرگ باشد ممکن است برای شما دست و پاگیر باشد یا موجب آسیب دیدن شما باشد و اگر به شما کوچک باشد و تنگ باشد بدن شما جای مانور ندارد و نمی توانید حرکات ورزشی را با آن کیفیتی که باید انجام دهید و ممکن است تأثیر عکس نیز داشته باشد و به طبع تنگ بودن لباس بر سلامت بدنی به لحاظ تجمع باکتری و به وجود آمدن شرایط رشد آن نیز مؤثر است پس بهتر است لباس کاملاً اندازه و سایز بدن شما باشد. یکی دیگر از نکات جالب توجه در خرید لباس ورزشی جدا از سایز مناسب آن منعطف بودن جنس آن نیز هست به ویژه در ورزش های که نیاز به حرکات کششی دارند این جنس منعطف لباس بسیار دخیل است و اگر مناسب نباشد محدودیت حرکتی برای شما به وجود می آورد.

تیشرت ورزشی مردانه

تیشرت ورزشی مردانه

یکی از بهترین انتخاب ها برای ورزش کردن به ویژه برای آقایان استفاده از تی شرت های کمی آزاد است که می تواند امکان مانور حرکتی را برای شما ایجاد نماید ولی اگر جنس این تیشرت از نخ باشد باوجود جذب رطوبت مناسبی که دارد و امکان تبادل هوای مناسب آن اما بعد از مدتی فعالیت ورزشی در اثر جذب رطوبت سنگین می شود و به تن شما می چسبد همین عامل می تواند مانعی برای انجام درست فعالیت های ورزشی باشد. در انتخاب تیشرت مناسب باید توجه کنید که الیاف بکارگیری شده در آن نباید تماماً از نخ باشد ولی باید درصدی از الیاف آن از الیاف مصنوعی باشد چراکه این نوع الیاف مورد استفاده در لباس های مخصوص ورزش هم سبب کمتر چروک شدن آن است و هم لباس را سبک تر می کند.

فصلی که برای ورزش به ویژه ورزش در فضای باز انتخاب می نمایید در انتخاب لباس ورزشی مناسب بسیار دخیل است اگر شما فصل های سرد را برای ورزش انتخاب می کنید می توانید از تیشرت های آستاین بلند ورزشی مردانه استفاده نمایید تا هم در آن راحت باشید و جای حرکت داشته باشید و بدن خود را گرم هم نگاه دارید. اگر فصل گرم را برای ورزش انتخاب می نمایید می توانید از تی شرت های آستین کوتاه یا آستین حلقه ای استفاده نمایید.

شلوار ورزشی مردانه مناسب

شلوار ورزشی مردانه مناسب

انتخاب یک شلوار ورزشی مناسب به شدت تابع نوع ورزشی است که برای انجام دادن برگزیده اید. اگر شما طرفدار انجام ورزش های هوازی نظیر دو، دوچرخه سواری و ایروبیک و امثال آن باشید بهتر است از شلوارهای کوتاه و کمی تنگ ورزشی استفاده نمایید تا بتوانید حرکات را درست تر و راحت تر انجام دهید و آزادانه فعالیت نمایید. شلوارهای ورزشی مردانه تعدد و تنوع زیادی دارند ولی در حالت کلی شلوارهای مناسب باشگاه مردانه به دو دسته کلی قابل تقسیم است یک دسته شلوارهایی است که الیاف نرمی دارد و مقداری آزاد است و بدن در آن جای حرکت بیشتری دارد و دسته دیگر شلوارهای  با الیاف مصنوعی هستند که مقداری تنگ تر هستند و بیشتر جذب هستند و برای ورزش های پرتحرک تر مورد استفاده قرار می گیرند.  از بین این دو نوع برگزیدن نوع مناسب برای شما به عواملی مانند نوع ورزشی که قصد تهیه لباس برای آن را دارید و شرایط آب و هوایی فصلی که برای ورزش انتخاب نموده اید وابسته است. همواره باید توجه داشته باشید که بهترین نوع لباس ورزشی بعد از تناسب آن با رشته ورزشی راحت بودن شما در آن و مطابقت آن با سلیقه شما می باشد.

حال این پرسش پیش می آید که داشتن شلوار کوتاه مناسب تر است یا شلوار بلند؟ و پاسخ به این پرسش رابطه مستقیم با نوع ورزش مورد نظر شما دارد. به طور کلی برای ورزش های هوازی نظیر دو و میدانی، دوچرخه سواری و ایروبیک و ورزش های از این دست استفاده از شلوارهای جذب و کوتاه تر مناسب تر است چراکه مانع انجام حرکات و فعالیت درست شما نمی شود و برای چنین ورزش هایی راحت است.

کفش های ورزشی مردانه مناسب برای استفاده در باشگاه

کفش های ورزشی مردانه مناسب برای استفاده در باشگاه

یکی دیگر از بخش های مهم ورزش تهیه کفش مناسب و مطابق با استانداردهای ورزشی است که از نکات مهم است چراکه در صورت تهیه کفش بی کیفیت و غیراستاندارد ممکن است پا آسیب های جدی ببیند و شما دیگر توانایی ورزش کردن نداشته باشید. به یک مثال ساده توجه نمایید. در ورزش هایی مانند دو و میدانی و ورزش های پرشی مهم ترین جزء ورزشی که مورد استفاده است کفش است که کیفیت زیره و جنس آن بسیار مهم است چراکه تمام فشار وارده بر این قسمت می باشد پس حتماً باید مطابق با استانداردهای ورزشی باشد تا از آسیب دیدن پا جلوگیری شود. البته باید بدانید که حتی مرغوب ترین و استانداردترین کفش هم عمر مفید خود را دارد و بسته به میزان استفاده شما از آن تا مدت زمان مشخصی کارایی استاندارد خود را حفظ می نماید و بعد از تمام شدن عمر مفید آن باید اقدام به تهیه کفش استاندارد جدیدی نمایید. همانند لباس ورزشی کفش ورزشی نیز باید دقیقاً با اندازه پای شما تطابق داشته باشد چراکه کوچک بودن آن سبب اذیت شدن انگشتان شما و آسیب دیدن پا و بزرگ بودن آن سبب لق شدن کفش در پا و آسیب هایی مانند پیچ خوردن پا می شود حتی ممکن است موجب لیزخوردن شما نیز باشد.

حال شاید برای شما نیز سؤال شود که از چه نوع کفش ورزشی مردانه ای برای رفتن به باشگاه بدنسازی استفاده کنیم؟ باید بدانید که بهترین کفش برای این نوع استفاده کفش های مخصوص تمرین است که به صورت ویژه برای انجام انواع تمرینات ورزشی در باشگاه طراحی شده اند و ساختاری بسیار سبک دارند و مواد بکارگیری شده در آنها بسیار سبک و مناسب است همچنین در کفی آنها کوشن بکارگیری شده و در بخش زیره آن از گریپ بهره گیری شده است. این نوع کفش حفاظت کامل را از کف پا و قوزک پا انجام می دهد و احتمال آسیب در باشگاه را به حداقل می رساند.

انتخاب مدل و مارک مرغوب کفش ورزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است برخی از برندهای مشهور و مرغوب تولید کفش ورزش عبارتند از آدیداس، نایکی و مارک ریباک که در بازار اثبات شده هستند و طرفداران زیادی هم دارند و برای انواع فعالیت های ورزشی و رشته های ورزشی نیز کفش مناسب تولید می کنند.

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در تهیه کفش ورزشی توجه به زمان کارایی آن و نیاز به تعویض آن است. باید بدانید که شاید شما برای تهیه یک کفش ورزشی مردانه مرغوب هزینه زیادی داده باشید اما این هزینه دائمی نیست و باتوجه به میزان استفاده خود از کفش باید دو یا سه بار در سال آن را تعویض نمایید این زمان برای ورزشکاران تخصصی و حرفه ای می تواند زود به زودتر هم باشد.

یک نکته جالب توجه دیگر نیز درمورد خرید کفش ورزشی از فروشگاه های اینترنتی است. در این جور مواقع شما باید پای خود را با دقت اندازه بگیرید و با راهنمای سایز سایت تطابق دهید اندازه گیری هم اگر عصر انجام شود بهتر است چراکه پا به بیشترین سایز ممکن خود را دارد از سوی دیگر توجه نمایید که پا هنگام ورزش اندکی ورم می نماید پس نباید کفش تنگ و کوچک باشد.

سایر ملزومات ورزشی

به غیر از کفش، تیشرت و شلوار ورزشی شما به ملزومات دیگری هم نیازمند هستید که شاید خیلی به چشم نیاید ولی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. یکی از این ملزومات جوراب ورزشی مناسب است دقت کنید که این نوع جوراب جذب پا است و از سرخوردن پا در کفش به واسطه جنسش جلوگیری می نماید البته این نوع جوراب از عرق کردن و بو گرفتن زیاد پا داخل کفش ورزشی هم جلوگیری می نماید و با تمام این ویژگی ها دارای دوام مناسب و کیفیت مرغوب نیز هست. کیف و کوله هم از ضروریات برای قرار دادن لباس های ورزشی و سایر لوازم در آن است بهتر است آن را از جنس سبک و دارای جیب های زیاد انتخاب کنید تا برای تمام وسایل جا به قدر کافی باشد البته استفاده از کوله های عادی مردانه نیز می تواند یک گزینه باشد.

مطالب آموزشی مرتبط:

معرفی ۲۰ برند برتر پوشاک ورزشی در جهان

معرفی ۲۰ برند برتر پوشاک ورزشی در جهان

به علت تنوع و گسترش رشته های ورزشی و نیاز ورزشکاران به تجهیزات و پوشاک متناسب با هر رشته و همچنین افزایش محبوبیت استایل اسپرت میان افراد عادی و در سنین مختلف، رقابت تنگاتنگی بین برندهای تولید کننده پوشاک ورزشی در تولید و ....

معرفی ۲۰ برند برتر پوشاک ورزشی در جهان

کدام لباس ورزشی مردانه را در باشگاه بپوشیم؟

کدام لباس ورزشی مردانه را در باشگاه بپوشیم؟

لباس ورزشی مردانه دنیای گسترده‌ای دارد، از تی شرت‌های مختلف تا انوع گرمکن و شلوار ورزشی و کفش؛ از بین این‌ها کدام‌ها را برای رفتن به باشگاه و انجام ورزشی حرفه ای انتخاب کنید و به کدام یک نیاز خواهید داشت؟....

کدام لباس ورزشی مردانه را در باشگاه بپوشیم؟

بهترین گرمکن ورزشی مردانه

نکات مهم هنگام خرید گرمکن و ست ورزشی مردانه

   محصولات مشابه