مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

کفش کتونی ورزشی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

اطلاع از ویژگی های کفش ورزشی مناسب یکی از نکات با اهمیت در انتخاب کفش است . انتخاب و خرید کفش ورزشی مناسب در سلامت شما عزیزان بسیار تاثیر گذار می باشد و می توانید با انتخاب یک کفش ورزشی مناسب در هنگام خرید از سلامت فیزیکی بالایی در زندگی خود بهره مند شوید . انتخاب کفش ورزشی مناسب نه تنها به سلامتی شما کمک شایانی می کند بلکه به هنگام پیاده روی با کفش مناسب ورزشی برای پیاده روی احساس درد و خستگی در پاها و یا کمر نمی کنید و به راحتی می توانید ساعت ها به کارهای روزمره ی خود رسیدگی کنید . کفش های ورزشی مناسب چه برای پیاده روی و چه برای دویدن که توسط برند های مطرح تولید کفش و کتانی به بازار عرضه می شوند دارای استانداردهایی می باشند که در هنگام خرید می توانید با توجه به این استانداردها از اصالت کفش خریداری شده اطمینان حاصل کنید . پس در ادامه ی این مقاله که توسط مجله آنلاین مد و زیبایی جوان مد تهیه و تنظیم شده است همراه ما باشید .

ویژگی های کفش ورزشی مناسب چیست ؟

پاشنه کفش ورزشی :

پاشنه کفش ورزشی باید کاملا نرم و راحت باشد و به هنگام راه رفتن و یا دویدن با این کفش ها در قسمت کف پای خود  احساس درد و یا خستگی نداشته باشید ، همچنین هنگامی که پاهایتان درون کفش قرار گرفته است و بند های آن را به آرامی بسته اید کتانی باید با کمی فشار و با دست از پای شما  خارج شود . دقت داشته باشید که کفش باید کاملا با پای شما تطابق داشته باشد و منظور از خارج شدن کفش از پای شما یعنی با کمی فشار دستانتان از پایتان در بیاید، بزرگ بودن کفش را با راحتی اشتباه نگیرید .

رویه کفش ورزشی :

رویه کفش ورزشی باید در عین مقاومت و کیفیت بالایی که دارد نرم و حالت پذیر باشد . توجه داشته باشید که رویه کفش نباید به پای شما فشار بیاورد تا در هنگام راه رفتن راحت باشید و احساس درد در روی پا به شما دست ندهد . همچنین قبل از تست کردن رویه کفش از درست بسته شدن بند های کفش اطمینان داشته باشید زیرا سفت بستن بندهای کفش فشار به حاصلی را به پای شما وارد می کند که مانع از راحتی پاهای شما درون کفش می شود . در مرحله ی بعد باید آستر و رویه داخلی کفش به گونه ای باشد که به پای شما آسب وارد نکند و از نرمی و لطافت مهندسی شده ای برخوردار باشد .

توجه به گودی کف پا :

اگر به کف پای خود توجه کنید ، انحنایی را به سمت بالا در قسمت وسط پای خود مشاهده می کنی که به آن گودی کف پا نیز گفته می شود و در هنگام خرید کفش ورزشی مناسب باید به این گودی توجه شود زیرا کفش ورزشی مناسب برای اشخاصی که دارای کف پای صاف هستند و افرادی که دارای گودی پا هستند متفاوت می باشد . اگر دارای گودی کف پا می باشید می توانید از کفی های طبی استفاده کنید تا پا در بهترین حالت خود قرار گرفته باشد و ر پیاده روی و یا دویدن دچار درد در قسمت های مختلف پا و کمر نشوید . همچنین کفش های اورجینال که دارای کفی کپسولی نیز می باشند گزینه بسیار مناسبی برای این گونه افراد می باشد که پای آن ها را در بهترین حالت قرار می دهد و پیشنهاد مجله آنلاین جوان مد نیز به شما همین گزینه است .

کفش کتانی ورزشی نایک ایرمکس 97 یکی از کتانی های ورزشی برند نایکی می باشد که گزینه ای مناسب برای پاهایی می باشد که دارای گودی کف پا هستند . این کتانی یکی از پر فروش ترین کتانی های برند نایکی می باشد که در سال جاری روانه ی بازارهای جهانی شده است و توجه بسیاری از آقایان و خانوم های شیک پوش را به خود جلب کرده است . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در تمامی قسمت های کفی این کتانی از کپسول استفاده شده است و پای شما را در بهترین حالت قرار می دهد و از درد خستگی در پاهای شما به خوبی جلوگیری می کند .

قد کفش ورزشی :

قد کفش ورزشی باید به گونه ای باشد که وقتی پای شما کاملا درون کفش قرار دارد فضایی حدود یک سانت را در جلوی کفش برای شما فراهم آورد زیرا این امر باعث راحتی پای شما در هنگام پیاده روی و یا دویدن می شود . دیگه وقت آن رسیده است که این باور غلط را کنار بگذاریم که کفش بعد از خریدن جا باز می کند !!! کفش باید به گونه ای باشد که گردش هوا درون آن امکان پذیر باشد و انگشتان پا نیز درون آن امکان جا به جایی داشته باشند . کفش ورزشی مناسب پیاده روی کفشی می باشد که از انعطاف و مقاومت بالایی برخوردار باشد و بهترین حالت را برای پاهای شما فراهم کند تا به هنگام استفاده از آن پاهای شما در بهترین شرایط قرار گرفته باشد .

اندازه ساق کفش ورزشی :

کفش ورزشی مناسب باید دارای اندازه ی ساق تا زیر قوزک پای شما باشد که به راحتی بتوانید توسط آن پیاده روی کرده و یا بدوید . اگر ساق کتانی بر روی قوزک پای شما قرار بگیرد در هنگام دویدن احساس راحتی به شما دست نمی دهد و همچنین در قسمت قوزک پای خود دچار سایش می شوید که استفاده از آن کفش ورزشی را برای شما خسته کننده و دردناک می کند .

انعطاف پذیری کفش ورزشی :

در هنگام خرید کفش ورزشی قسمت جلویی کفش را در یک دست خود گرفته و پاشنه ی کفش را درون دست دیگر بگیرید و دستان خود را خلاف جهت یکدیگر بچرخانید ، کفش باید در عین مقاومت و کیفیتی که دارد از انعطاف پذیری استانداردی نیز برخوردار باشد . همچنین قسمت های اتصال رویه کفش را به کفی با دستان خود فشار دهید و مقاومت تعبیه شده در این قسکت کفش اطمینان حاصل کنید .

برترین کفش های ورزشی 2018

پر فروش ترین کتانی های ورزشی سال 2018 را می توانید با برترین کیفیت و بهترین قیمت پس از بررسی  اطلاعات و مشاهده ی تصاویر از فروشگاه اینترنتی جوان مد خریداری کرده و خریدی لذت بخش را با ما تجربه کنید .  برای خرید کفش های معرفی شده بر روی خرید کفش نایک کلیلک کنید .

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو: این که آیا شما برای سرگرمی و یا آموزش یک ماراتن در حال مسابقه هستید ، کفش های مناسب با دویدن ، پایه و اساس مناسبی را برای کل بدن شما فراهم می کند....

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

نحوه انتخاب کفی کفش

نحوه انتخاب کفی کفش

نحوه انتخاب کفی: آیا پیاده روی ، کوله پشتی ، دویدن ، اسکی یا دوچرخه دارید؟ آیا دردهای پا ، تاول ، نقاط داغ یا ناراحتی مانع از لذت بردن از فعالیت های شما می شوند؟....

نحوه انتخاب کفی کفش

نحوه انتخاب کفش دویدن

راهنمای خرید و انتخاب کفش پیاده‌روی مناسب و بادوام

راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن و معرفی مدل‌های برتر

راهنمای خرید کفش ورزشی و کفش پیاده روی

راهنمای خرید کفش مردانه

   محصولات مشابه