مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

برای باشگاه چه لباسی بپوشیم؟

تکنولوژی‌های ورزشی با سرعت بالایی در حال رشد و پیشرفت هستند. این تکنولوژی‌ها می‌خواهند ورزش کردن را برای شما آسان‌تر کنند، سلامتی‌تان را افزایش دهند و از بدن‌تان در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنند. در آخر و مهم‌تر از همه، شما را با طرح‌ها و پیشنهادهای هیجان‌انگیز و وسوسه‌کننده، تشویق‌کنند که ورزش کنید. پس شما هم به این دنیای هیجان‌انگیر ورزشی‌ها وارد شوید و مثل یک حرفه‌ای لباس ورزشی خودتان را انتخاب کنید.

تکنولوژی‌های ورزشی با سرعت بالایی در حال رشد و پیشرفت هستند. این تکنولوژی‌ها می‌خواهند ورزش کردن را برای شما آسان‌تر کنند، سلامتی‌تان را افزایش دهند و از بدن‌تان در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنند. در آخر و مهم‌تر از همه، شما را با طرح‌ها و پیشنهادهای هیجان‌انگیز و وسوسه‌کننده، تشویق‌کنند که ورزش کنید. پس شما هم به این دنیای هیجان‌انگیر ورزشی‌ها وارد شوید و مثل یک حرفه‌ای لباس ورزشی خودتان را انتخاب کنید.

پوشیدن لباس ورزشی مناسب هنگام رفتن به باشگاه موضوع بسیار مهمی است. ولی قبل از انتخاب آن، باید به‌خاطر داشته باشید که اولویت با سلامتی و ایمنی شما است. لباس ورزشی نامناسب می‌تواند سبب عوارضی همانند خارش، جوش، ناراحتی‌های پوستی و صدمات جدی دیگر برای‌تان شود. بنابراین انتخاب لباس ورزشی باید متناسب با نوع ورزشی که انجام می‌دهید، صورت بگیرد.

لباس ورزشی

علاوه‌بر آن‌هایی که باشگاه می‌روند، آگاهی از مناسب بودن نوع لباس ورزشی برای ورزش‌های مختلف برای علاقه‌مندان و هنرجویان طراحی لباس نیز اهمیت بسیاری دارد.

باید در دوره‌های طراحی مد و لباس که در یک آموزشگاه‌های طراحی لباس اجرا می‌شود، اساتید کلاس‌های طراحی لباس این مطالب را در قالب سرفصل‌ها به هنرجویان آموزش دهند. این که یک طراح لباس حرفه‌ای تا چه اندازه به اصول و فنون طراحی لباس‌ ورزشی احاطه داشته باشد، به میزان زیادی به آموزشی که در آموزشگاه‌های طراحی لباس تدریس شده است، بستگی دارد و البته طراحی لباس ورزشی یکی از بخش‌های پردرآمد و جذاب بازار طراحی لباس است. در این مقاله به بررسی مناسب‌ترین لباس‌هایی که آقایان و خانم‌ها می‌توانند در باشگاه‌ها بپوشند پرداخته‌ایم.

لباس ورزشی مناسب برای آقایان

لباس‌های ورزشی مردانه طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود. از تی‌شرت‌های مختلف و رنگارنگ گرفته تا انوع گرم‌کن و شلوار ورزشی و کفش؛ از بین این‌ها کدام‌ یک را برای رفتن به باشگاه و انجام ورزشی‌های حرفه‌ای انتخاب می‌کنید و به کدام یک نیاز خواهید داشت؟ حواس‌تان به نوع لباس‌هایی که برای پوشیدن در باشگاه انتخاب می‌کنید، باشد. این‌ها در کیفیت ورزشی که انجام می‌دهید و سلامتی بدن‌تان قطعاً تأثیرگذار است.

پس بدون فکر کردن هر لباسی را به عنوان لباس ورزشی مردانه انتخاب نکنید. بلکه در انتخاب لباس خود به نکاتی که ورزشکاران حرفه‌ای و همینطور متخصصین طراحی لباس به شما توصیه می‌کنند، توجه داشته باشید. آیا سراغ شلوار ورزشی می‌روید یا شلوار گرم‌کن را برای تمرینات‌تان انتخاب می‌کنید و یا اینکه در بازار داغ کفش ورزشی مردانه سراغ کدام مدل‌ها می‌روید؟ موارد زیر نکاتی هستند که آقایان باید در هنگام رفتن به باشگاه و پوشیدن لباس ورزشی، آن‌ها را رعایت کنند.

انتخاب تی‌شرت

در باشگاه ورزشی لباس انعطاف‌پذیر و مَنفذدار پبوشید. یک تی‌شرت ورزشی که به اندازه‌ کافی آزاد باشد تا به شما اجازه دهد به خوبی در آن حرکت کنید و در عین‌حال لطافت کافی را داشته باشد و اجازه عبور هوا را بدهد، برای شروع بهترین انتخاب است. پارچه‌های با الیاف نخی، هر چند اجازه عبور هوا و تنفس بدن را می‌دهد، اما رطوبت را به خودشان جذب می‌کنند، دیر خشک می‌شوند و در نتیجه با کوچک‌ترین باد خنکی شما سرما می‌خورید.

لباس ورزشی

به همین دلیل هم یک لباس ورزشی با کیفیت معمولاً از الیاف مصنوعی تشکیل شده است که به دلیل تکنولوژی به کار رفته در آن‌ برای ورزش کردن از الیاف طبیعی مانند نخ مناسب‌تر است. گزینه‌ دیگر لباس پلی‌استری مَنفذدار است. لباس ورزشی باید عرق بدن را جذب کند و شعاع حرکتی شما را هنگام انجام تمرینات محدود نکند.

انتخاب شلوار

سوال این جاست که شلوارک یا شلوار بلند؟ این به ورزشی که انجام می‌دهید بستگی دارد. برای ورزش‌های کاردیو (cardio) مثل پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری یا ایروبیک، سراغ شلوارهای جذب‌تر و شلوارک بروید، که دست‌وپاگیر نباشند. دو نوع کلی از شلوار ورزشی مردانه مناسب باشگاه وجود دارد که با نام Sweatpants و Track pants شناخته می‌شوند. شلوارهای Sweat معمولاً فرم آزادتری دارند و از پارچه‌ لطیف‌تری دوخته می‌شوند، درحالی‌که شلوار Track پارچه‌ الیاف مصنوعی داشته، فیت آن جذب است و بیشتر برای ورزش‌هایی مانند دویدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نهایت انتخاب آخر با خود شماست. اما عواملی هم‌چون آب و هوا، میزان راحتی و نوع ورزش خود را در نظر داشته باشید و به این توجه کنید که بهترین انتخاب در سادگی است. مطمئن شوید که شلوار ورزشی شعاع حرکتی شما را هنگام تمرینات محدود نمی‌کند. از پوشیدن شلوارک‌هایی که پایین‌تر از زانو هستند خودداری کنید. هرچه‌قدر شلوارک بلندتر باشد دامنه حرکتی شما هم محدودتر خواهد بود.

انتخاب کفش

این که کدام کفش ورزشی را برای باشگاه انتخاب می‌کنید، سوالی است که یک پاسخ مسلم دارد و آن کفش مخصوص تمرین است. کفش تمرین به گونه‌ای طراحی می‌شود که برای تمرینات مختلف ورزشی مناسب باشد. این مدل کفش ورزشی، به اندازه‌ی کافی سبک و انعطاف‌پذیر بوده و طراحی آن به گونه‌ای است که از قوزک و کف پا به خوبی محافظت کرده و در کفی آن از کوشن و در زیره از گریپ استفاده شده است.

در نهایت این‌که از کدام برند و از کجا انتخاب و خرید کنید، نکته‌ای است که باید بدان توجه جدی داشته باشید. سراغ برندهای معتبر ورزشی بروید که همواره بهترین انتخاب‌ها را در اختیار شما می‌گذارند. نایک (Nike)، آدیداس (Adidas) و ریباک (Reebok) همواره تلاش می‌کنند که بهترین انتخاب‌ها را برای انجام تمرینات ورزشی در اختیار شما قرار دهند. نکته‌ی دیگری که در خرید کفش ورزشی مردانه باید به آن توجه کنید زمان خرید است، کفش خود را به موقع عوض کنید.

برای باشگاه چه لباسی بپوشیم؟

اگر به طور مداوم ورزش می‌کنید حداقل هر سال به دو یا سه کفش ورزشی نیاز دارید و اگر حرفه‌ای ورزش می‌کنید این تعداد بیشتر هم می‌شود. از طرف دیگر به انتخاب سایز کفش در هنگام خرید هم توجه کنید. فراموش نکنید یک کفش ورزشی تنگ می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، چراکه پا در حین تمرین کمی ورم می‌کند. انتخاب کفش ورزشی مناسب بستگی به نوع تمرینات شما دارد. برای مثال کفش ورزشی مناسب برای تمرینات هوازی باید دارای محافظ پا باشد.

اگر قصد دویدن روی تردمیل را دارید، پس کفش ورزشی مخصوص دویدن بپوشید. اگر هم می‌خواهید بر روی دوچرخه ثابت تمرین کنید هر نوعی از کفش را می‌توانید بپوشید. اگر در باشگاه ورزشی بیشتر وزنه می‌زنید، کفش ورزشی‌ای انتخاب کنید که قوزک پا را محافظت کند. کفش ورزشی مخصوص دویدن گزینه مناسبی است.

لباس ورزشی

لباس ورزشی مناسب برای خانم‌ها

انتخاب تی‌شرت

تاپ، تی‌شرت یا سوئیشرت سبک بپوشید. بهتر است جنس لباس ورزشی که انتخاب می‌کنید از مواد منفذدار مانند نخ یا پلی استر باشد. در باشگاه ورزشی بدن گرم و شروع به تعریق می‌کند، بنابراین باید لباس ورزشی گرما را بیرون دهد. در صورت امکان تاپ ورزشی بپوشید. گزینه‌ی دیگر تاپ و نیم‌تنه‌ی ورزشی است. در صورت داشتن سینه‌های بزرگ نیم‌تنه‌ی ورزشی برای انجام تمرینات ضروری است.

انتخاب شلوار

شلواری که در باشگاه ورزشی می‌پوشید باید انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشد. شلوارک ورزشی، شلوار راحتی و شلوار یوگا همگی گزینه‌های مناسبی هستند. شلوار ورزشی باید به گونه‌ای باشد که هنگام انجام تمرینات احساس راحتی داشته باشید و بتوانید تمام حرکات پا را بدون مشکل انجام دهید. شلوار ورزشی که می‌پوشید تا حدودی بستگی به سلیقه‌ی‌تان هم دارد. شلوارک‌های تنگ و چسبان اندام‌تان را به خوبی نشان می‌دهند و از طرف دیگر شلوارهای گشاد و یا کوتاه آزادی عمل بیشتری هنگام انجام تمرینات به شما می‌دهند. اما اگر خجالتی هستید می‌توانید از شلوار یوگا و یا راحتی استفاده کنید.

انتخاب کفش

انتخاب کفش ورزشی تا حدودی به نوع تمریناتی که انجام می دهید، بستگی دارد. برای مثال کفش ورزشی مناسب برای تمرینات هوازی باید دارای محافظ پا باشد. اگر در باشگاه ورزشی بیشتر از تردمیل استفاده می‌کنید، پس کفش ورزشی مخصوص دویدن بپوشید. اگر هم می‌خواهید بر روی دوچرخه ثابت تمرین کنید کفش ورزشی چندان اهمیتی ندارد و هر نوع کفشی را می‌توانید بپوشید. اگر تمرینات با وزنه انجام می‌دهید کفش ورزشی انتخاب کنید که قوزک پا را محافظت کند. کفش ورزشی مخصوص دویدن (رانینگ) گزینه‌ی مناسبی است.

برای باشگاه چه لباسی بپوشیم؟

 

مطالب آموزشی مرتبط:

نکاتی در مورد انتخاب لباس کودکان در زمستان

نکاتی در مورد انتخاب لباس کودکان در زمستان

در این مقاله ، انواع پالتوها و شلوارهای زمستانی را وجود دارد دارد را معرفی می کنیم و به شما کمک می کنیم تصمیم بگیرید که کدام یک انتخاب مناسب تری برای فرزند شما هستند.....

نکاتی در مورد انتخاب لباس کودکان در زمستان

چگونه بارونی بچه ها را انتخاب کنیم

چگونه بارونی بچه ها را انتخاب کنیم

در این مقاله ، دسته بندی لباس های بارانی بچه ها را پوشش خواهیم داد و نکاتی در مورد چگونگی پیدا کردن وسایل مناسب برای فرزندتان ارائه می دهیم. انواع ژاکت بارانی مخصوص کودکان....

چگونه بارونی بچه ها را انتخاب کنیم

چگونه کودکان و نوجوانان خود را برای بیرون از منزل بپوشانید

6 سوالی که درباره لباس ورزشی می‌پرسند

بررسی انواع ست لباس ورزشی مردانه ترک

مهم ترین خصوصیات یک لباس ورزشی خوب

   محصولات مشابه