مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

کفش ورزشی؛راهنمای خرید انواع کفش ورزشی مردانه و زنانه

شرکت های تولید کننده کفش ورزشی، آزمون ها و استانداردهای خاصی را برای تولید محصولات مرغوب تر و ارائه به بازارهای جهانی به کار می‌گیرند. مدل‌های مختلفی از انواع کفش های ورزشی برای فعالیت های معمولی و حرفه‌ای در بازار در دسترس قرار دارند. فعالیت هایی نظیر دویدن، پیاده روی آرام، تمرین های ورزشی سبک، مسابقات ورزشی و تمرین های ورزشی حرفه‌ای مانند فوتبال یا سایر ورزش های تیمی، همه به نوعی توسط کفش های ورزشی استاندارد تحت پوشش قرار گرفته اند. در تولید انواع کفش ورزشی، آزمون کارایی آنها در موقعیت های مختلف، کفش ها در استفاده بر روی آسفالت و سالن های ورزشی و بدنسازی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

برای تولیدکنندگان کفش های ورزشی این مسئله اهمیت دارد کفش ها به طور کامل انعطاف پذیر بوده و با حرکت پای ورزشکار قابل تنظیم باشد. کفش ورزشی ایده آل هیچ فشاری را به پای ورزشکار وارد نمی کند. کنترل حرکت مچ پا از طریق خرید کفش های استاندارد امکان پذیر است. اگر قصد دارید به عنوان یک مشتری برای خرید کفش های ورزشی اقدام کنید باید نوعی کفش را خریداری کنید که از تهویه مناسب برخوردار باشد، ضربه پاشنه پای شما را بگیرد و در تمام قسمت ها راحتی پا را فراهم سازد. هر چه وزن کفش ها سبک تر باشد، حرکت های ورزشی با آن راحت تر خواهد بود.

خرید کفش ورزشی

اکثر مردم تمایل دارند برای خرید کفش ورزشی از فروشگاه های لوازم ورزشی اینترنتی دیدن کنند یا از خدمات فروش همراه با تخفیف یا مراکز کالاهای ورزشی به صورت فیزیکی استفاده نمایند. در هرصورت، قیمت خرید کفش های ورزشی در رتبه اول اهمیت برای مشتریان قرار دارد. در شرکت های و فروشگاه هایی که لوازم ورزشی را به مشتریان ارائه می دهند معمولاً تمام فعالیت ها به صورت یک کار تیمی انجام می‌شود؛ به طور مثال، تیم بازاریابی برای تبلیغات خرید کفش ورزشی فعالیت می‌کنند؛ یک مدیر فروش، هدایت تیم فروش را بر عهده دارد. مجموعه این عوامل، خدماتی را در خصوص خرید کالاهای ورزشی ارائه می دهند که شامل پاسخ دادن به سوالات مشتریان و هرگونه راهنمایی برای خرید کفش ورزشی یا سایر کالاها خواهد بود.
 

خرید کفش ورزشی

 با توجه به اینکه انواع مدل های کفش های ورزشی برای فعالیت‌های مختلف، متفاوت است، انتخاب کفش مناسب به طوری که کفش ها اصل باشند نه تقلبی، از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر کفش مورد نظر خود را از برند معتبر خریداری می‌کنید حتماً باید دقت داشته باشید که برندهای معروف جهانی، قیمت های بالاتری برای محصولات خود ارائه می دهند. اگر قیمت کفش های ورزشی پایین تر از حد انتظار باشد، کفش های جعلی یا بی کیفیت هستند.

 نکات مهم در خرید کفش ورزشی باید به آنها دقت کنید شامل موارد زیر می باشد:

1-کفش های ورزشی را به پا کنی و چند قدمی با آن راه بروید: زمانی که می خواهید کفش های ورزشی را خریداری کنید، حساسیت و دقت بیشتری به خرج دهید. حتماً چند حرکت ساده با کفش ها انجام دهید.

2- کفی کفش نباید به پای شما چسبیده باشد؛ تمام قسمت های پای شما باید احساس راحتی کند. از نگاه دیگر، سعی کنید نوع کفش هایی را خریداری کنید که با تناسب بدنی شما سازگار باشد.

3- اگر در هر یک از قسمت های بدن خود احساس ناراحتی می کنید، کفش هایی را انتخاب کنید که راحتی بیشتری را برای شما ایجاد کنند. کفش های نامناسب به ستون فقرات آسیب می زنند. همچنین سعی کنید که امتحان کفش را با جوراب مناسب انجام دهید.

4- خرید کفش ورزشی بدون امتحان کردن، مانند خرید یک خودرو بدون سوار شدن بر آن است. سعی کنید در خرید کفش، دقت بیشتری به خرج دهید.

انواع کفش ورزشی
 

کفش ورزشی

 

خوشبختانه با وجود انواع مدل های انواع کفش ورزشی به راحتی می توانید در بازار، جنس مورد علاقه خود را خریداری کنید. برای هر فعالیتی که در نظر دارید، مدل های مختلفی از کفش های ورزشی در بازار وجود دارند. تفاوتی نمی کند قصد پیاده روی را دارید یا برای دویدن و مسابقات می خواهید کفش مناسب خریداری کنید؛ با هر سلیقه ‌ای، کفش های زیبا و با کیفیت در بازار وجود دارند. نوع کفشی که شما انتخاب می کنید تعیین کننده نوع فعالیت ورزشی است که قصد دارید به آن بپردازید. انواع کفش ورزشی را به صورت زیر دسته بندی می کنیم:
 

1-کفش های مخصوص پیاده روی: انواع کفش ورزشی که برای پیاده روی طراحی شده است، ویژگی های خاص خود را دارد. کفی کفش و قسمت پنجه پا به گونه‌ای طراحی شده است که فشار وارد شده است پا به زمین را تنظیم کند. همچنین نیروی عکس العمل از زمین به پای ورزشکار را نیز به حداقل برساند تا آسیب های احتمالی به کف پا و مچ پای ورزشکار کاهش پیدا کند. کفش های ورزشی مخصوص پیاده روی باید راحتی کامل را از پاشنه تا انگشتان پا ایجاد کنند.
 

2-کفش های مخصوص دویدن: کفش های مخصوص دویدن، تفاوت ‌های خاصی با سایر کفش های معمولی دارد. زمانی که فرد در حال انجام فعالیت دویدن است، نیرویی تا حداکثر ۳ برابر وزن خود به پاها وارد می کند. کفش هایی که برای دویدن طراحی شده اند باید بتوانند این نیروی زیادی را جذب کنند و آسیب های احتمالی را حذف نمایند. کفش ورزشی مخصوص دویدن باید انعطاف پذیری بالایی برای پا فراهم کنند. لایه‌های بیرونی کفش و کفی کفش باید از استحکام انعطاف‌پذیری و کیفیت عالی برخوردار باشند. کفش های مخصوص دویدن باید از تهویه مناسب برخوردار باشند.
 

3-کفش های مخصوص مسابقات ورزشی: کفش های ورزشی که برای مسابقات ورزشی و تمرین های حرفه ای طراحی شده است بسیار تخصصی هستند؛ کفش فوتبال، کفش های مخصوص بازی گلف، کفش بازی تنیس و نظایر این ها، هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. اگر قصد خرید یک کفش ورزشی تخصصی را دارید پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ما در این خصوص صحبت کنید.
 

کفش ورزشی زنانه
 

کفش ورزشی زنانه مطابق با آنچه در قسمت های قبل به آن پرداختیم، برای انجام فعالیت‌های مختلف در دسترس است. فعالیت هایی نظیر دویدن، پیاده روی، ورزش های سالنی، قدم زدن روزانه، ورزش ها و فعالیت های آبی و ساحلی، بازی گلف و سایر فعالیت هایی که مربوط به خانم ها می باشد از طریق انتخاب یک کفش ورزشی مناسب امکان پذیر است. اگر در بازار، پیرامون خرید کفش ورزشی زنانه یک جستجوی اجمالی داشته باشید با مدل های متنوع در طرح ها و رنگ های مختلف مواجه می شوید که در نگاه اول، توجه شما را به خود جلب می‌کنند اما این مسئله، ابتدای راه است.
 

کفش ورزشی زنانه


 

خرید کفش ورزشی زنانه نیز از اصول و قوانین خاص تبعیت می کند. علاوه بر اینکه پای شما در کفش باید احساس راحتی کند، پرداختن به قیمت کفش ها، برند تولید کننده و استحکام آن در طولانی مدت، اهمیت فوق العاده ای دارد. شاید ظاهر یک کفش، چندان مطلوب نباشد اما بتواند تا سال‌های طولانی تر، ثبات و دوام خود را در قسمت رویی و زیرین کفش حفظ کند. در مقابل شاید یک کفش ورزشی از ظاهر زیبا و شیک برخوردار باشد اما  بیشتر از یکسال نتوان از آن استفاده کرد.

در هر حال، مدل هایی که برای کفش های ورزشی زنانه در بازار وجود دارد، جذاب تر و زیبا تر است. به دلیل آناتومی پای زنان، محدوده شماره های کفش های ورزشی حداکثر ۴۱ برای خانم ها می باشد. اما در مورد کفش های ورزشی مردانه این مسئله متفاوت است. در قسمت بعدی درباره کفش های ورزشی مردانه صحبت می کنیم.
 

کفش ورزشی مردانه


 

کفش ورزشی مردانه

تنوع مدل کفش ورزشی مردانه در مقایسه با مدل های کفش زنانه کمتر است اما در نوع خود، جذاب و زیبا هستند. اکثر کفش های مردانه در رنگ های تیره طراحی می شوند چرا که با سلیقه آنها سازگارتر است. خرید کفش ورزشی مردانه برای فعالیت‌ های دویدن و یا ورزش های حرفه ای امکان پذیر است. تولید کنندگان کفش های ورزشی با توجه به نیاز ورزش های سنگین و در نظر گرفتن اصول ارگونومی برای پای ورزشکاران، مدل های حرفه ای از کفش های ورزشی را طراحی و به بازار ارائه داده اند.

 کیفیت بالای کفش های ورزشی مردانه به طوری که قابل استفاده در ورزش ها و مسابقات حرفه‌ای باشند، موجب می شود یک برند یا یک محصول خاص به شهرت جهانی برسد. چه بسا در مسابقات مختلف شاهد آن هستیم که برندهای معتبر کفش ورزشی مردانه نظیر کفش نایک، آدیداس، کفش لوتو و ... از سوی بازیکنان حرفه‌ای مورد توجه و حمایت قرار گرفته اند. هنگام خرید کفش های ورزشی مردانه نیز مسائل مهم در خرید کفش، قابل اجرا است. به هر ترتیب اگر تصمیم دارید بهترین کفش های ورزشی با کیفیت را خریداری کنید، پیشنهاد می کنیم محصولات مجموعه اولدوز آراز را به عنوان معتبرترین فروشگاه کالاهای ورزشی مورد بررسی قرار دهید. کارشناسان ما آماده ارائه راهنمایی های لازم برای خرید کفش های ورزشی مردانه به مشتریان عزیز هستند.

کفش ورزشی فوتسال
 

کفش ورزشی فوتسال

 

آیا تاکنون به این مسئله اندیشیده اید که کفش ورزشی فوتسال چه خصوصیاتی دارد؟! کفش های ورزشی مخصوص ورزش های سالنی مانند فوتسال با کفش ورزشی فوتبال تفاوت زیادی دارد. کفش هایی که برای مسابقات فوتبال بر روی چمن در فضای آزاد طراحی شده اند، دارای برجستگی های ساخته شده از ترموپلاستیک پلی اورتان  می باشند.  این ویژگی موجب می شود ضربه پای ورزشکار به زمین تا حد زیادی کاهش پیدا کند. اما این مسئله در خرید کفش ورزشی فوتسال برعکس است. کفش های فوتسال برای فعالیت و تمرین های ورزشی در سالن سربسته مناسب هستند. این کفش ها دارای کفی صاف بوده به طوری که کف پای ورزشکار در راستای زمین قرار می گیرد.

از طرفی دیگر، پوشیدن کفش های میخ دار مانند کفش های فوتبال در سالن های ورزشی سربسته ممنوع است؛ چرا که کفپوش های زمین سالن ورزشی آسیب می بیند. برای فوتسال باید نوعی از کفش های ورزشی را انتخاب کنید که کفی کفش انعطاف پذیر باشد و تهویه پا هنگام مسابقه ورزشی یا تمرین به طور کامل تأمین شود؛ انگشتان پا نیز نباید تحت هیچ فشاری قرار داشته باشند.
 

کفش ورزشی

بعضی از سازندگان کفش ورزشی فوتسال برای ارائه محصولات بهتر، کفش ها را به صورت دو لایه از مواد انعطاف پذیر طراحی می کنند. این ویژگی متعلق به برخی از برندهای کفش در بازار است؛ کفش های ورزشی آدیداس این ویژگی را دارند. به طور کلی کفش های ورزشی مخصوص فوتسال این امکان را به ورزشکار می دهد تا کنترل توپ را به راحتی در دست گیرد و بتواند با انعطاف پذیری بیشتری در مسابقات بدود. از آنجایی که سطح زمین سالن فوتسال، صاف و بدون ناهمواری است، کفی کفش به گونه ای طراحی می شود تا از سرخوردن ورزشکار جلوگیری کند. به عبارت کلی، دندانه های ریز کف کفش در اثر اصطکاک با زمین‌فوتسال موجب  سرعت عمل ورزشکار خواهد شد.
 

کفش ورزشی ارزان قیمت

 

کفش ورزشی ارزان

کفش ورزشی ارزان قیمت را تقریباً در حراجی های آنلاین و فروشگاه های کالای ورزشی که فروش محصولات را با تخفیف ویژه در نظر گرفته ‌اند، می توان تهیه کرد. با توجه به اینکه کسب و کارهای حوزه تامین کفش و کالاهای ورزشی نیز به جمع کسب و کارهای آنلاین پیوسته‌اند، شاهد آن هستیم که فروشگاه های اینترنتی با عناوین مختلف محصولات متنوع را با قیمت های متفاوتی به مشتریان ارائه می دهند. اگر یک جستجوی ساده در عبارت کفش ورزشی ارزان قیمت در اینترنت داشته باشید به صدها فروشگاه اینترنتی برخورد می کنید که برندهای مختلف کفش های ورزشی و سایر ملزومات ورزشی را به فروش می رسانند. برخی از این وبسایت ها به صورت تخفیف گروهی فعالیت می کنند و برخی دیگر به عنوان نمایندگی های فروش یک برند، محصولات مختلف را ارائه می دهند.

آنچه در خرید کفش ورزشی ارزان قیمت از اینترنت اهمیت دارد، توجه به اصل بودن کفش ها است. پوشیدن کفش مرغوب و با کیفیت، سلامت پاها را تضمین می‌کند و از طرف دیگر باید توجه داشته باشید که قیمت خرید کفش های ورزشی اصل معمولاً گران قیمت است. اگر مشاهده کردید که یک کفش ورزشی با قیمت بسیار ارزان با نام یک برند جهانی به فروش می رسد، در اصل بودن آن تردید کنید!
 

خرید کفش ورزشی

برای اینکه بتوانید کفش ورزشی ارزان قیمت با کیفیت عالی و راحتی فوق العاده را خریداری کنید، مجموعه اولدوز آراز را به شما پیشنهاد می کنیم. هدف از ارائه کالاها و ملزومات ورزشی در این مجموعه حرفه ای و تخصصی، رضایتمندی مشتریان و ضمانت سلامت جسم و جلوگیری از آسیب های وارد شده به ورزشکاران می باشد. کفش های ورزشی مناسب را مطابق با سلیقه خود و نوع فعالیت ورزشی می توانید از این مجموعه خریداری کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب چکمه های پیاده روی

نحوه انتخاب چکمه های پیاده روی

انتخاب چکمه های پیاده روی مناسب یک روند دشوار است. چکمه های پیاده روی رویایی شما باید با نحوه و مکان پیاده روی همگام شود. اگر چه قبل از گره زدن ، باید اطمینان داشته باشید که آنها کاملاً مناسب هستند....

نحوه انتخاب چکمه های پیاده روی

پیدا کردن اندازه کفش کودکان

پیدا کردن اندازه کفش کودکان

برای بسیاری از والدین ، مادربزرگ ها و مادربزرگ ها و دیگر بزرگسالان ، نگه داشتن پا به سرعت در حال رشد بچه ها می تواند نه تنها پرهزینه و بلکه گیج کننده باشد. نمودارهای همپوشانی و اندازه های متناقضی که مارک ها و خرده فروشان بر....

پیدا کردن اندازه کفش کودکان

نکات مهم خرید کفش ورزشی مردانه

راهنمای خرید کفش دویدن و ورزش (مردانه و زنانه)

کفش خوب برای مدرسه چه ویژگی دارد؟

   محصولات مشابه