مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

هنگام خريد اسكوتر ابتدا به جنس بدنه توجه كنيد. جنس آهني خيلي سنگين است و اسكوترسواري با آن خسته‌كننده است. بهترين جنس براي اسكوتر آلومينيوم و كربن است. در هنگام خريد توجه داشته باشيد اسكوتر انتخابي‌تان داراي ترمز و زنگ باشد كه اگر ترمزش از نوع لنتي باشد مطمئن‌تر است. رنگ‌هاي روشن و بازتابنده را انتخاب كنيد كه اسكوتر و اسكوترسوار هر دو در محيط‌هاي تاريك ديده شوند. خريد اسكوترهاي چهارچرخ نسبت به اسكوترهاي دوچرخ منطقي‌تر است؛ چرا كه حتي اگر قيمت‌شان كمي بالاتر باشد ولي هنگام استفاده، فرد خيلي راحت‌تر مي‌تواند تعادل خود را روي اين وسيله حفظ كند. قبل از رفتن به بازار روي وسيله‌اي كه قصد خريدش را داريد حسابي تحقيق كنيد. از آخرين تكنولوژي‌هاي روز دنيا باخبر باشيد؛ مثلا اينكه اسكوتر مورد نظر تا چند كيلو وزن را مي‌تواند تحمل كند؟ فاصله 2محور چرخ جلو و عقبش چقدر است؟ فرمانش از چه نوع است و آيا قابليت تنظيم شدن دارد يا نه؟ و آخرين مورد كه شايد مهم‌ترين مورد هم باشد اين است كه قطر چرخ و جنس آن از چه موادي است؟! چرا كه اگر جنس چرخ‌ها ژله‌اي و قطرش هم زياد باشد، هم ديرتر خراب مي‌شود و هم به‌دليل اينكه چرخ‌ها اصطكاك بيشتري با زمين دارند سواري با آنها مطمئن‌تر و آسان‌تر است.

طیف گسترده ای از دوستداران و مصرف کننده گان اسکوترها، کودکان می باشند. چون سلامت و امنیت کودکان بسیار مهم و حیاتی است قصد داریم که در این مطلب بایدها و نبایدهایی که خرید اسکوتر برای کودکان لازم است تا رعایت شود را خدمت شما همراهان تهران اسکوتر بیان نماییم. با آگاهی یافتن از این فاکتورهای مهم و لازم، بدون شک خواهید توانست به راحتی یک اسکوتر مناسب برای فرزند دلبدتان را خریداری کنید. پس با مطلب خرید اسکوتر بچه همراه ما باشید.

اسکوتر چیست و چگونه کار می کند؟

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که آشنایی با این دستگاه ها و نحوه استفاده از آن ها ندارید باید بیان کنیم که اسکوترها وسیله ای هستند، دارای یک صفحه کوچک برای قرار دادن پاها و ایستادن روی آن به همراه دو عدد چرخ که موجب حرکت کردن می شوند.

کنترل این وسایل حمل و نقل شخصی توسط پاها و بدن شما انجام می شود. حسگرهای موجود در کابین این دستگاه ها تشخیص می دهند که شما قصد حرکت به کدام جهت را دارید.

اسکوترها دارای سیستم خود تعادل هستند، یعنی می توانند تعادل خود را به وسلیه سنسورهایی حفظ کنند. شما هنگامی که سوار آن ها شده اید، با تغییر جهت بدن خود می توانید دستگاه را به حرکت در آورید.

اصلا خرید اسکوتر غیربرقی فایده‌ای هم دارد؟

اصلا خرید اسکوتر غیربرقی فایده‌ای هم دارد؟

خصوصا اگر کودک‌تان تحرک کافی ندارد چرا که نه! این روزها بیشتر پدرومادرها از نشستن مداوم فرزندشان پای بازی‌های کامپیوتری گله دارند. اسکوتر نه‌تنها وسیله سرگرم‌کننده‌ای است، بلکه کودک‌تان را به تحرک وامی‌دارد و خالی از هیجان هم نیست. ضمنا باید خدمت‌تان عرض کنیم که منظورمان اسکوترهای دسته‌دار غیربرقی است.

از جمله فواید اسکوترسواری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آیا کودکم برای اسکوترسواری آمادگی کافی دارد؟

بچه‌ها از لحاظ پیشرفت مهارت‌های حرکتی مثل هم نیستند. به‌ همین خاطر خیلی نمی‌توان گفت کودک دقیقا از چه سنی می‌تواند اسکوترسواری کنند. معیار جثه هم در این مورد کمکی نمی‌کند. پس بهتر است بیشتر به توانایی جسمی کودک‌تان نگاه کنید تا سن یا قدوقواره‌اش.

به‌طورکلی از وقتی گام‌برداشتن کودک‌تان استوار شد احتمالا برای شروع اسکوترسواری هم تقریبا آماده خواهد بود. یعنی از چیزی حدود دو، سه سالگی به بعد. اسکوتر دسته‌دار درکل در مقایسه با اسکیت به مهارت‌های حرکتی کمتری نیاز دارد.

اسکوتر سه‌چرخ برای کودکم مناسب‌تر است یا دوچرخ؟

اسکوتر کودک

اغلب اسکوترها دوچرخ یا سه‌چرخ‌اند. حفظ تعادل روی اسکوترهای دوچرخ مهارت بیشتری می‌طلبد. اسکوترهای دوچرخ برای اینکه از تعادل خارج نشوند درست مثل دوچرخه به حداقل سرعت خاصی نیاز دارند. موقع گردش به طرفین هم لازم است کودک بدنش را به‌سمت مرکز جهت چرخش متمایل کند.

بنابراین اسکوترسواری برای بچه‌ها در سنین پایین همراه با دو چالش اصلی است:

اسکوترهای سه‌چرخ چالش اول را ندارند. درعوض کودک‌تان فرصت می‌کند تا روی چالش دوم متمرکز شود و سرعت‌گرفتن را راحت‌تر تمرین کند. البته دقت داشته باشید که از بین اسکوترهای سه‌چرخ هم طرز کار همه یک‌شکل نیست. درمجموع چهار نوع اسکوتر سه‌چرخ داریم:

دو چرخ در جلو و یک چرخ در عقب با نیاز به متمایل‌کردن بدن به طرفین برای گردش به چپ و راست

اسکوتر سه‌چرخ

این نوع اسکوترها در حرکت به‌سمت جلو از قابلیت حفظ تعادل خودکار برخوردارند. اما دسته فرمان‌شان برخلاف مدل‌های فرمان دوچرخه‌ای نمی‌چرخد و برای گردش به طرفین لازم است کودک بدنش را به‌سمت جهت چرخش متمایل کند. این نوع اسکوترها برای کودکان حدود سه تا هفت سال مناسب‌اند.

دو چرخ در جلو و یک چرخ در عقب با فرمان دوچرخه‌ای

این نوع اسکوترها به سه‌چرخه می‌مانند. با این تفاوت که سه‌چرخه در قسمت عقب دو چرخ دارد. اسکوترهای این مدلی برای کودکان نوپا (حدود دو سه ساله) مناسب‌اند. البته خیلی روی مهارت‌های حرکتی کار نمی‌کنند. منتها روی تقویت عضلات پا مؤثرند.

یک چرخ در جلو و دو چرخ در عقب با فرمان دوچرخه‌ای

اسکوتر سه‌چرخ

این نوع اسکوترها هدایت‌شان از نوع قبلی راحت‌تر است، چراکه قسمت پهن‌تر کفی اسکوتر در سمت عقب قرار دارد. اسکوترهای این مدلی کودک را از بابت حفظ تعادل چندان به چالش نمی‌کشند و بیشتر به‌درد کودکان نوپا یا بچه‌هایی می‌خورند که مدل اولی هنوز برایشان زیادی سخت است.

یک چرخ در جلو و دو چرخ در عقب با آرایش ‌Vشکل

اسکوتر سه‌چرخ

طرز هدایت این نوع اسکوترها شبیه بقیه نیست. بقیه اسکوترها را باید با پا به‌سمت جلو هل داد، اما اسکوترهای این مدلی را باید با حرکات خاص لگن پیش برد.

چه سایز اسکوتری برای کودکم بخرم؟ کوچک یا بزرگ؟

چرخ اسکوتر

برای انتخاب سایز اسکوتر باید به جثه و توانایی جسمی کودک‌تان نگاه کنید. سایز کلی اسکوترهای دسته‌دار را معمولا برحسب سایز چرخ‌شان می‌سنجند. سایزهای رایج به‌قرار زیرند:

اسکوترهای چرخ‌کوچک، سایزشان می‌تواند نصف سایز یا وزن اسکوترهای سایز کامل باشد. به همین خاطر سبک‌ترند و راندن‌شان هم برای بچه‌ها راحت‌تر است. منتها چون خوب سرعت می‌گیرند، برای بچه‌هایی که پرشتاب می‌رانند کمی خطرناک‌ترند.

اما راندن اسکوتر چرخ‌بزرگ به تلاش بیشتری نیاز دارد و درمجموع باعث می‌شود کودک با ملایمت بیشتری براند. اسکوترهای این سایزی به خاطر چرخ‌های بزرگ‌شان پایداری بیشتری هم دارند. فقط اینکه ترمزشان دیرتر می‌گیرد.

برای ایمنی کودکم چه تمهیداتی مهیا کنم؟

کودک‌تان را هرگز بدون تمهیدات ایمنی روانه اسکوترسواری نکنید. ضمنا دقت داشته باشید که لوازم ایمنی موردنیاز برای اسکوترسواری را باید جداگانه بخرید. پس در کنار خرید اسکوتر بودجه‌ای را هم به خرید این لوازم جانبی اختصاص دهید:

در پایان باز هم تاکید می‌کنیم که اسکوترسواری درصورت رعایت‌نکردن موارد ایمنی می‌تواند با آسیب‌هایی همراه باشد. پس کودک‌تان را برای استفاده از اسکوتر طوری آموزش دهید که از سرعت‌گرفتن بیش‌ازحد بپرهیزد و متوجه شود که فقط می‌تواند در محوطه‌های مطمئن اسکوترسواری کند. به‌هرحال اسکوتر وسیله‌ای سرعتی است و اول باید جانب احتیاط را گرفت!

چه نوع اسکوتری مناسب کودکان است؟

چه نوع اسکوتری مناسب کودکان است؟

در این مقاله به راهنمای خرید اسکوتر کودک و معرفی انواع  آن مانند اسکوتر معمولی، یک چرخ و دو چرخ  و اسکوتر مخصوص بزرگسال و همچنین قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان پرداخته شده است.

 

۱. اسکوتر (Scooter)

۲. راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان

۲.۱ اسکوتر ۳ چرخ مناسب برای کودکان نو پا

۲.۲ اسکوتر ۲ چرخ یا معمولی مناسب برای کودکان ۴ تا ۱۲ ساله

۲.۳ اسکوترهای Stunt مناسب برای نوجوانان

۲.۴ اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

۳. قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان

اسکوتر (Scooter)

Scooter از جمله ابزارهای است که حس هیجان و نشاط را در کودکان و حتی  بزرگسالان بر می انگیزد. اسکوترها به طور معمول در دو نوع، مخصوص کودکان و بزرگسالان در مدل های متنوع توسط کمپانی های مختلفی طراحی، تولید و روانه بازار می شوند. اسکوترهای مخصوص کودکان در اصل با هدف افزایش اعتماد به نفس و بهبود توانایی حرکتی، ورزش و سرگرمی و حتی زمینه ای برای یادگیری دوچرخه سواری در آینده نزدیک برای کودک طراحی شده اند. امروزه کاربری Scooter ها تنها به تفریح و سرگرمی خلاصه نمی شود بلکه برای برخی از افراد حکم ابزاری برای تردد درون شهری، به جای استفاده از ماشین و کاهش آلودگی به شمار می آید.

اغلب والدین تمایل دارند که برای فرزندانشان اسکوتر سواری را تجربه کنند اما آگاه نیستند که چه نوع اسکوتری با توجه به سن، اندازه و .. برای کودکشان مناسب است. در ادامه راهنمای خرید اسکوتر مناسب برای کودکان را بیان خواهیم نمود، اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر Scooter مناسبی برای فرزند خود تهیه نمودید حتما مسائل ایمنی در جهت حفاظت از فرزند خود را فراموش نکنید.

اسکوتر (Scooter)

راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان

یکی از نکاتی که در انتخاب و خرید یک اسکوتر بسیار حائز اهمیت است سن کودک است. بچه ها در هر سنی از توانایی و مهارت های رفتاری و حرکتی متفاوتی برخوردارند از این روی غیر ممکن است که به توانیم برای همه بچه ها یک سن و یا عددی را برای داشتن یک اسکوتر ملاک قرار دهیم. بنابر این با توجه به توانایی حرکتی کودک بایستی اسکوتر مناسب را تهیه نمود.  معمولا ۲ تا ۳ سالگی می تواند سنی مناسبی برای خرید اولین اسکوتر برای فرزندمان باشد.

در ادامه با توجه به ادوار سنی کودکان به معرفی انواع  اسکوترها خواهیم پرداخت.

راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان

اسکوتر ۳ چرخ مناسب برای کودکان نو پا

کودکان ۲ تا ۴ ساله از آنجایی که در مرحله فراگیری راه رفتن قرار دارند، نیازمند اسکوتری هستند که به تواند ثبات بیشتری در حرکت آنان پدید آورد. از این روی اسکوترهای ۳ چرخ می تواند گزینه مناسبی برای این دوره سنی باشد. این نوع  علاوه بر ثبات بالا از سرعت بسیار کمتری نیز برخوردار هستند. طراحی این اسکوتر ها به گونه ای است که که در قسمت عقب دارای ۲ چرخ و در قسمت جلو ۱ چرخ قرار داده شده است.

میزان تعادل بالا و امنیت را می توان مهمترین مزیت این نوع اسکوتر برای این رده سنی دانست.

اسکوتر 3 چرخ مناسب برای کودکان نو پا

اسکوتر ۲ چرخ یا معمولی مناسب برای کودکان ۴ تا ۱۲ ساله

کودک از سن ۴ سالگی به بعد در حفظ تعادل خود توانا تر می شود. از این روی استفاده از اسکوترهای ۳ چرخ  و هم ۲ چرخ می تواند گزینه مناسبی برای آنان باشد. والدین می توانند برای فرزاندان خود را در این گروه سنی، بسته به میزان توانایی کودک در حفظ تعادل و کنترل، اسکوتر دارای ۲ و یا ۳ چرخ را برای فرزند خود انتخاب نمایند.

 نکته : باید توجه داشت که امنیت کودک اصلی ترین عامل در خرید یک Scooter محسوب می شود.

معمولا استفاده از اسکوترهای ۲ چرخ برای کودکان بالای ۷ سال توصیه می شود. این نوع از اسکوترها برای کودکانی که توانایی خوبی در حفظ تعادل خود دارند مناسب است. در ساخت این نوع اسکوتر فلز بکار می رود و به تبع از تحمل وزن بالاتری نیز برخوار خواهند بود. و این امکان را برای  مهیا می کند که با سرعت بیشتری با آن حرکت کند.

اگر فرزند ۵ تا ۱۰ سال دارید اسکوتر های ۲ چرخ  می توانند گزینه مناسبی برای استفاده فرزندتان باشد.

اسکوتر 2 چرخ یا معمولی مناسب برای کودکان 4 تا 12 ساله

اسکوترهای Stunt مناسب برای نوجوانان

بچه های نوجوان با توجه به گروه سنی که دارند (۱۲ الی ۱۵ سال) می توانند از اسکوترهای ۲ چرخ، الکترونیکی، و حتی از اسکوترهای T شکل و یا Stunt  استفاده نمایند. اسکوترهای T شکل اختصاصا برای نوجوان طراحی شده است.

این نوع از اسکوترها فاقد تکیه گاه هستند و معمولا به صورت تک چرخ تولید و روانه بازارها می شوند و بیشتر برای اسکوتر سواری حرفه ای در پیست های مخصوص و اجرای حرکات نمایشی (Stunt) مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

اسکوترهای Stunt مناسب برای نوجوانان

اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

این نوع از اسکوترها (برقی) اوایل در طرح های دسته دار چیزی شبیه به اسکوترهای ۲ چرخ تولید و روانه بازار شد. اما با این تفاوت که با نیروی برق به حرکت درمی آمدند و نفر تلاشی در جهت حرکت اسکوتر انجام نمی داد.

در حال حاضر نوعی دیگری از اسکوتر های برقی تولید و روانه بازارها می شوند که که فاقد دسته، و بیشتر شبیه به یک برد هستند که برای حرکت با آنها، توانایی درکنترل و تعادل نقش اصلی را ایفاء می کند. این نوع اسکوترها بوسیله باتری های لیتیومی شارژی که قابل تعویض می باشند به حرکت درمی آیند که در هنگام سواری با آن فرد از نظر جسمی درگیر نمی شود.

اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

اسکوترهای برقی دارای چرخ های بزرگتر و وزن بیشتری نسبت به سایر اسکوترها هستند. از این روی از مقاومت بالا و به تبع قیمت بالاتری نیز برخوردارند. باتری های بکار رفته در اسکوترهای برقی نسبتا سبک وزن هستند و در مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت بوسیله برق شهری کاملا شارژ شده و مقدار گنجایش باتری ها بر مبنای مقدار آمپر، ساعت و گاها میلی آمپر معرفی شده و بر مدت زمانی که می توانند اسکوتر را به حرکت در آورد نقشی کلیدی دارند. کیفیت، سایز، وزن، و نوع چرخ در میزان سرعت یک اسکوتر برقی امری بسیار مهم و تاثیرگذار است. سیستم ترمز یکی دیگر از نکات مهم در خرید یک اسکوتر برقی است که باید مورد توجه قرار گرفته شود. با توجه به مقدار سرعت اسکوتر و احتمال بروز حادثه باید اسکوتر از سیستم ترمز جلو و عقب برخوردار باشد.

 نکته : توجه داشته باشید که اسکوتر سواری بر روی سطوح چمنی و یا حتی فرش می تواند باعث ایجاد فشار به سیستم موتور دستگاه شود از این روی توصیه می شود بر روی این سطوح اقدام به اسکوتر سواری نکنید.

در هنگام خرید اسکوتر کودک سن فرزندتان را در نظر بگیرید و مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنید. برای خرید هدف تان را مشخص کنید. به طور مثال هدف شما از خرید تنها تفریح فرزندتان است و یا هدف آموزش و کسب مهارت است؟ بر اساس هدف مشخص شده اقدام به انتخاب و خرید اسکوتر مورد نظر خود نمائید.

اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان

اسکوترهای مخصوص کودکان در انواع مختلف (۲ چرخ – ۳ چرخ) بسته به جنس بکار رفته در ساخت، طراحی، و همچنین برند کمپانی سازنده دستگاه، با قیمت های مختلفی روانه بازار ها می شوند. به طور کلی قیمت پایه یک دستگاه اسکوتر با کیفیت در بازار بین ۱۵۰ الی ۴۰۰ هزار تومان است. همچنین اسکوترهای برقی، مخصوص جوانان و افراد بزرگسال با توجه به نوع، برند، و قابلیت های قرار داده شده بر روی اسکوتر مانند سیستم ترمز، طراحی، موتور، مقدار آمپر و زمان شارژ دستگاه و … از قیمت های مختلفی در بازارها یافت می شوند و با توجه به قابلیت هایی که دارند بین ۱.۵۰۰  الی ۲۰ میلیون تومان عرضه می شوند.

در صورتی که تمایل داشتید برای فرزند خود اسکوتر تهیه نمائید پیش از خرید با کارشناسان ما در فروشگاه گیمینگ تولزارتباط برقرار نموده و مشاوره لازم را در خصوص انواع اسکوتر، قیمت، و جنس بکار رفته در ساخت و برند سازنده را دریافت و در صورت تمایل با آگاهی اقدام به خرید فرمائید.

در این مقاله راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان و انواع اسکوتر، همچنین قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان را بیان نمودیم. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با انواع مدل ها و برند های اسکوتر و همچنین سایر لوازم و تجهیزات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما  گیمینگ تولز  مراجعه فرمائید.

کدام مدل از اسکوترهای برقی برای کودکان ایمنی بیشتری دارند؟

این سوالی است که ذهن والدین را بسیار به خود مشغول می کند. در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که همه محصولات ساخته شده در چند سال اخیر همگی دارای گواهی نامه UL2272 هستند. وجود این گواهی نشان می دهد که ایمنی دستگاه به وسلیه استانداردهای جهانی تضمین شده و نباید نگران باشید.

متاسفانه سودجویان بسیاری در سال های اخیر دست به تقلب و ساختن اسکوتر های بی کیفیتی زده اند. لطفاً از خرید اسکوترهای ارزان قیمت و نامرغوب خودداری نمایید و سلامتی خود و کودک تان را ارزان نفروشید.

بهترین مارک های تولید کننده اسکوتر برقی عبارتند از: Xiaomi, ninebot, segway و …

در صورتی که تمایل داشته باشید تا با انواع بهترین اسکوترهای برقی موجود در بازار آشنا شوید، می‌ توانید به بخش فروشگاه سایت ما مراجعه کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

از آنجا که اولین اسکوتر برقی Peugeot Scoot'Elec با تولید انبوه در سال 1996 ساخته شد ، در حال حاضر نه تنها آنها در مقایسه با مدل های قبلی خود پیشرفته تر می شوند ، بلکه اکنون به ویژه در پردیس های دانشگاهی و شهرهای بزرگ نیز محبوب تر می شو....

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

Gotrax GXL V2 بررسی اسکوتر برقی 2020

Gotrax GXL V2 بررسی اسکوتر برقی 2020

اسکوترهای برقی نه تنها برای کودکان و نوجوانان بلکه برای بزرگسالان به یک وسیله حمل و نقل رایج تبدیل شده اند. یکی از مهمترین مزایای استفاده از اسکوتر برقی این است که به شما این امکان را می دهد تا بدون اینکه در ترافیک گیر کنید....

Gotrax GXL V2 بررسی اسکوتر برقی 2020

بررسی اسکوتر برقی Glion Dolly Foldable 2020

راهنمای خرید اسکوترهای برقی یا هاوربوردها

در انتخاب اسکوتر برقی چه پارامترهایی را باید مد نظر داشته باشیم

راهنمای خرید اسکوتر برقی

معرفی انواع بهترین اسکوتر برقی در سال ۲۰۱۹

نکاتی که باید پیش از خرید اسکوتر برقی بدانید

بهترین مدل های اسکوتر برقی کدامند؟

   محصولات مشابه