مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

در حالی که تب و تاب خرید اسکوتر برقی به اوج خود می رسد، با چند برابر شدن تولیدکنندگان، پیدا کردن بهترین نوع اسکوتر برقی برای خرید اندکی دشوار شده است. بررسی های مختلف انجام شده ممکن است تصمیم شما برای خرید اسکوتر برقی را چندین بار عوض کنند، اما در این مقاله به شما کمک می‌ کنیم تا اسکوتر برقی متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید.

از آنجا که اولین اسکوتر برقی Peugeot Scoot'Elec با تولید انبوه در سال 1996 ساخته شد ، در حال حاضر نه تنها آنها در مقایسه با مدل های قبلی خود پیشرفته تر می شوند ، بلکه اکنون به ویژه در پردیس های دانشگاهی و شهرهای بزرگ نیز محبوب تر می شوند. جای تعجبی نیست که چرا علاقه عمومی به این وسایل حمل و نقل راحت با سرعت بالا می رود ، به ویژه که مدل های جدیدتر و پیشرفته تری در حال حاضر در بازار توزیع می شوند.
به همین دلیل امروزه بیشتر و بیشتر شرکت های کرایه ای مانند لیمو ، پرنده و حتی Uber دیده می شوند. به همین دلیل است که مردم اکنون این وسایل حمل و نقل کوچک و در عین حال عالی را خریداری می کنند. با این حال ، آیا آنها واقعاً ارزش آن را دارند؟ حالا که امروزه گزینه های زیادی در بازار وجود دارد ، چگونه قرار است از میان هزاران اسکوتر برقی انتخاب کنیم؟
در حالی که جواب ها ذهنی هستند ، عوامل زیادی وجود دارد که می توانید بهترین اسکوتر برقی را برای خود در نظر بگیرید. و آنچه در مورد آنها باید بدانید وجود دارد:

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

اسکوتر برقی چیست و چرا باید یکی خریداری کنید؟

اول از همه ، شما باید تشخیص دهید که اسکوتر برقی چیست. در اصل ، یک اسکوتر برقی یک وسیله حمل و نقل ایستاده است که از یک موتور الکتریکی تغذیه می شود. بنابراین ، هر نوع روروک مخصوص بچه ها که با استفاده از منبع انرژی الکتریکی اجرا می شود ، به عنوان اسکوتر برقی تلقی می شود. امروزه مارک های زیادی در بازار وجود دارد و هر کدام ویژگی ها و منحصر به فرد بودن خود را دارند.
اسکوترهای برقی یک شیوه حمل و نقل پذیرفته شده هستند ، و از وزن سبک و استفاده آنها راحت است. این اسکوترها هنگام مسافرت در مسافت های کوتاه یا در اطراف شهرهایی که دارای پیاده روی های عظیم هستند ، ایده آل هستند. به همین دلیل است که اغلب می توانید آنها را در زمین های مدرسه و پیاده روهای شهر مشاهده کنید.
اسکوترهای برقی اکنون وسیله ای مناسب برای حمل و نقل هستند که به راحتی دردسرها و استرس را در هنگام پیاده روی بالا می برند. اکنون حتی می توانید یک بار را نیز برای مدت زمان کوتاهی اجاره کنید ، و این امر را برای کسانی که در حال حرکت هستند آرایش ایده آل باشد اما با آنها ماشین ندارید. بعلاوه ، چون کوچک هستند ، می توانید به راحتی در خیابان های شلوغ حرکت کنید و استفاده از آنها را لذت بخش تر کنید. به همین دلیل است که باید یکی را بخرید یا اجاره کنید تا بار خود را هنگام مسافرت کم کنید.

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک اسکوتر برقی را انتخاب کنیم؟

Iاگر قصد دارید بزودی اسکوتر برقی بخرید ، بنابراین احتمالاً در هنگام انتخاب یکی از عواملی را که می خواهید در نظر بگیرید ، فکر کرده اید. این طبیعی است ، بنابراین بیش از حد نگران نباشید زیرا این راهنما پاسخ هایی را که می خواهید به شما بدهد.
انتخاب یک اسکوتر برقی ، به ویژه هنگامی که اولین بار است می تواند دلهره آور باشد. از این گذشته ، مدل های بسیاری برای انتخاب وجود دارد. با این وجود ، عواملی وجود دارد که می توانید به این نکته توجه داشته باشید که می توانید در هر نوع مدل اسکوتر برقی مشاهده کنید. این بدان معنی است که می توانید هر مارکی را که دوست دارید انتخاب کنید تا زمانی که می خواهید با شروع خرید این ویژگی ها را در نظر بگیرید:

ویژگی های ایمنی

در حالی که اسکوترهای برقی نسبت به سایر حالت های حمل و نقل کاملاً بی خطر هستند ، اما بهتر است ایمنی را در لیست خود قرار دهید. در هنگام بررسی ایمنی روروک مخصوص بچه ها سه نکته وجود دارد - ترمز ، محدودیت وزن و چراغ ها. در حالی که این موارد بیشتر در هر نوع اسکوتر مشاهده می شود ، مدل های خاصی با مشخصات ایمنی با کیفیت بهتر وجود دارد. مدل های اسکوتر برقی با ویژگی های ایمنی شگفت انگیز دارای موارد زیر است:

ترمز

شکستگی در هر نوع وسیله نقلیه ضروری است. به همین دلیل باید تا حد امکان بالاترین کیفیت ترمز را بدست آورید. می توانید ترمزهای دیسک هیدرولیک یا ترمزهای دیسک مکانیکی را انتخاب کنید. همچنین می توانید اسکوترهایی با ترمز باند ، طبل یا V انتخاب کنید. بهترین نوع استراحت مانند دیسک های هیدرولیکی مانند دوچرخه های واقعی است.
اگرچه ترمزها از کیفیت بالایی برخوردار هستند ، اما شما نیز باید تعمیر و نگهداری را انجام دهید. پس از مدتی ترمزهای شما به سمت نازک شدن می رود ، بنابراین باید زمان تغییر زمان فراوانی داشته باشید.

این یادداشت ایمنی باید کاملاً رعایت شود. محدودیت وزن موجود است زیرا اسکوترهای برقی فقط می توانند ظرفیت وزن محدودی داشته باشند. بنابراین ، فقط آنهایی را خریداری کنید که ظرفیت وزن بیشتری دارند. هرچه وزن وزن شما بزرگتر باشد و سبک تر باشد ، اسکوتر برقی شما کارآمدتر خواهد بود.

چراغها

در مرحله بعد ، آنچه باید به دنبال آن باشید ، ویژگی روشنایی است. به دنبال اسکوترهای برقی با میزان نور مناسب باشید - چراغهای جلو ، چراغ عقب ، چراغهای دسته دار ، چراغهای عرشه ایستاده و موارد مشابه. همچنین بررسی کنید که چراغها به اندازه کافی روشن هستند یا خیر. این مهم است به خصوص هنگامی که همیشه شب ها مسافرت می کنید.

ابعاد اسکوتر

ابعاد اسکوتر

مورد بعدی که باید در نظر بگیرید ابعاد اسکوتر برقی است. همانطور که گفته شد ، امروزه در بازار تعداد زیادی مدل وجود دارد. بنابراین ، انتظار داشته باشید اسکوترهایی با اشکال و اندازه های مختلف ببینید. هنگام خرید اسکوتر ، وقتی می خواهید راحتی کلی داشته باشید ، انتخاب ابعاد مناسب برای نوع بدن بسیار مهم است. سه ملاحظه وجود دارد که باید شامل آنها شوید. اینها ارتفاع ، منطقه عرشه ایستاده و قابلیت حمل است.

قد
ابتدا بررسی کنید که آیا ارتفاع آن برای شما مناسب است یا خیر. این بدان معنی است که شما باید ببینید که آیا دسته های تخته برای ارتفاع و بازوهای شما مناسب هستند - نه خیلی زیاد یا خیلی کم برای شما نیست. در این روش می توانید هنگام رانندگی به راحتی روی اسکوتر خود حرکت کنید.

منطقه عرشه ایستاده
در مرحله بعد ، ببینید آیا منطقه ایستاده دقیقاً مناسب شماست یا خیر. برخی از اسکوترها دارای پایه های باریک و برخی دیگر دارای پهن تر هستند. یک اسکوتر را انتخاب کنید که مناسب اندازه پاهای شما باشد ، یا شخصی را که شخصاً ترجیح می دهید. اما ، قاعده کلی این است که هرچه اتاق بیشتر باشد ، بهتر است.

قابلیت حمل

قابلیت حمل

همچنین ، قابلیت حمل آن را نیز در نظر بگیرید. آیا مدلهای سبک یا اسکوترهای حجیم تر را ترجیح می دهند؟ این بستگی به اولویت و وضعیت شما دارد. اگر می خواهید اسکوتر خود را حمل کنید ، سبک تر ایده آل است. وقتی می خواهید اسکوتر قابل حمل داشته باشید ، باید مواردی را با ابعاد کوچکتر انتخاب کنید. قاعده کلی این است - هرچه اسکوتر قدرتمندتر باشد وزن بیشتری نیز دارد. بنابراین ساده - به عنوان مثال اسکوترها برای انجام ترفندها ، یک اسکوتر ترفند (اسکوترهای شیرین کاری باهوش) برخلاف اسکوترهای برقی سریع که دارای موتور بسیار قدرتمندی هستند بسیار کوچک و سبک هستند.

عملکرد کلی

عملکرد کلی اسکوتر شما وقتی می خواهید تنها بهترین مدل داشته باشید از جنبه های اساسی است. ویژگی های زیادی وجود دارد که می خواهید هنگام انجام یک اسکوتر با عملکرد عالی ، به آنها توجه کنید. این عوامل می گویند عملکرد اسکوتر شما عالی است یا خیر:

قدرت موتور

T

او حاکم است که هرچه موتور اسکوتر شما بیشتر باشد ، بهتر است. اما ، شما واقعاً لازم نیست که یکی از بیشترین قدرت موتور را بخرید. البته باید در نظر بگیرید که چه نوع رانندگی را انجام می دهید. آیا در خیابان شلوغی رفت و آمد می کنید؟ یا آیا شما در رانندگی خارج از جاده هستید؟ اگر همیشه در جاده های شلوغ هستید ، لازم نیست یک موتور روروک مخصوص بچه ها را با موتور بالا بخرید زیرا می تواند بسیار گران قیمت باشد. اما اگر می خواهید سریع رانندگی کنید موتورهای با 500 تا 1000 وات عالی هستند.

سرعت
بعد ، یک اسکوتر با سرعت مطلوب بگیرید. برای به دست آوردن اسکوتر برقی سریع ، معمولاً اسکوترهایی با سرعت 15-20 مایل در ساعت در حال حاضر انتخاب خوبی هستند. با این حال ، هنوز هم می توانید اسکوترهایی را با پیشنهادهای سرعت بالاتر تا 40-50 مایل در ساعت بدست آورید. دوباره ، همه چیز در اولویت شما است.

دامنه
همچنین باید دامنه اسکوتر را بررسی کنید. چه مدت می تواند در جاده دوام بیاورد؟ اگر مسافت های کوتاه را طی می کنید ، اسکوترهای استاندارد گزینه های خوبی هستند. اما اگر در جاده های طولانی سفر می کنید ، می توانید انتخاب ظرفیت دامنه خود را تا 50 مایل به ازای هر بار افزایش دهید.

نوع باتری

بسیار مهم است ، نوع باتری مورد استفاده را از کیفیت بالایی بررسی کنید. امروزه باتری های با کیفیت زیادی در حال حاضر وجود دارد. می توانید باتری های لیتیوم یونی یا باتری های اسید سرب را انتخاب کنید. نکته مهم این است که چگونه با اسکوتر خود را اداره می کنید. مهم نیست از چه نوع باتری استفاده می کنید ، هنوز هم خاموش می شود ، بنابراین اجازه دهید یک بار در یک حالت استراحت کند

راحتی و راحتی


در انتخاب اسکوتر برقی خود ، راحتی و راحتی را نیز از دست ندهید. هنگام بررسی این موارد ، سه نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این صندلی ، کمربند موتور و لاستیک است. این سه نفر مشخص خواهند کرد که سواری اسکوتر شما راحت خواهد بود یا خیر.

صندلی
هنگام انتخاب یک اسکوتر برقی می توانید مدلی را با صندلی انتخاب کنید. اگر می خواهید هنگام مسافرت از حالت ایستاده یا در حالت نشسته استفاده کنید ، می توانید یک صندلی نصب کنید. اما اگر کسی را نمی خواهید ، می توانید به حالت ایستادن ، به این معنی که پایه باید همانطور که در بالا گفته شد ، به اندازه کافی گسترده باشد.

کمربند موتور
برخی از اسکوترهای برقی زنجیره ای در موتور موتور خود دارند. اما ، مدل هایی وجود دارند که از کمربند استفاده می کنند. این یک ویژگی عالی است زیرا کم سر و صدایی دارد. به علاوه ، گشتاور ، انتقال نیرو ، سرعت ، شتاب و دوام کلی اسکوتر شما را افزایش می دهد.

عوامل دیگر
لاستیک

لاستیک

اسکوترهای برقی همچنین دارای انواع لاستیک های مختلف هستند. برای مسافران خارج از جاده ، لاستیک های گسترده تر عالی هستند. همچنین لاستیک های استاندارد با لبه های مسطح یا گرد وجود دارد. هر یک از این موارد برای جاده های پر پیچ و خم کمتر انجام خواهد شد. به طور کلی لاستیک هایی با مواد قوی تر دوام خواهند داشت ، بنابراین ممکن است بخواهید در هزینه های تعمیر و نگهداری در لاستیک های گران تر و با دوام تر سرمایه گذاری کنید.

هزینه و هزینه های نگهداری
البته ، ما نمی خواهیم هزینه و هزینه های نگهداری را فراموش کنیم. ممکن است برخی از ما از نظر بودجه سخت گیر باشیم ، بنابراین بهتر است یک اسکوتر را با تمام ویژگی های لازم برای یک نرخ مناسب تهیه کنید.

گذشته از ویژگی های ذکر شده در بالا ، شما همچنین باید به این جوانب توجه داشته باشید تا خرید خود را به حداکثر برساند:

طراحی اسکوتر

طراحی اسکوتر

وقتی در حال خرید روروک مخصوص بچه ها هستید ، می خواهید طرح را بررسی کنید ، درست است؟ بنابراین ، جدا از موارد ذکر شده در بالا ، اطمینان حاصل کنید که اسکوتر کمرنگ و در عین حال قابل استفاده را تهیه می کنید. این بدان معناست که هرچه طراحی هرچه سبک تر و سفارشی سازی بیشتری داشته باشید ، گرانتر می شود.

مواد
این قسمت دشوار است زیرا باید هزینه و کیفیت مواد اسكوتر را نیز وزن كنید. با این حال ، بهتر است در ابتدا در یک اسکوتر با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید تا پس از هزینه های تعمیر و نگهداری صورت. بنابراین ، هرچه ماده مورد استفاده در روروک مخصوص بچه ها بهتر باشد ، کمتر احتمال دارد که بلافاصله آن را بشکند.

ضمانتنامه
در آخر ، ببینید مارک یا فروشگاه اسکوتر گارانتی ارائه می دهد یا خیر. در بیشتر موارد ، گارانتی ارائه می شود ، اما ضمانت های خاصی با پوشش شگفت انگیز وجود دارد. بنابراین ، آنهایی را انتخاب کنید که دارای نرخ معقول و گارانتی گنجانده شده باشند.

شرایط عمومی سواری
آخرین وضعیت این لیست شرایط سواری است. این بدان معنی است که شما باید از زمین یا چشم انداز توجه داشته باشید. عدم توجه به این نکته هنگام خرید اسکوتر شما منجر به فاجعه خواهد شد. شما قادر نخواهید بود موتور اسکوتر خود را به حداکثر برساند هنگامی که شرایط سوارکاری و ظرفیت توان اسکوتر همگام نیست.
اگر همیشه در یک جاده پر پیچ و خم سفر می کنید ، حتماً یک اسکوتر را با موتور قوی تر و با قدرت عالی خریداری کنید. از طرف دیگر ، اگر همیشه در پیاده روهای صاف هستید ، می توانید مدلهای استاندارد را خریداری کنید که نیازی به گشتاور موتور بیشتری در هنگام رانندگی ندارند.

اسکوتر برقی برتر در بازار امروز

اکنون که از ویژگی ها و شرایطی که باید هنگام خرید اسکوتر در نظر بگیرید ، آگاه هستید ، اکنون می توانید مارک اسکوتر خود را انتخاب کنید. امروزه موارد خوبی در بازار وجود دارد. اما ، برای صرفه جویی در وقت شما ، لیستی از برندهای برتر اسکوتر برقی که می توانید انتخاب کنید ، در اینجا آمده است.

اسکوتر سیاه برقی سیاه

اسکوتر سیاه برقی سیاه

این اسکوتر برقی مستقر در کالیفرنیا یکی از محبوب ترین گزینه های امروزی است زیرا آنها به خاطر مدل های با کیفیت خود شناخته شده اند. آخرین مدل آنها ، Super Turbo 1000W Elite ، یک اسکوتر برقی شگفت انگیز برای بزرگسالان است. طراحی آن براق است و بدنه آن مقاوم است و باعث دوام آن می شود. لاستیک های آن نیز قوی بوده و از جنس ضخیم و کاملاً زمین ساخته شده است. همچنین در جلو و عقب اسکوتر تعلیق دارد. سرانجام ، این موتور قدرتمند دارد و دارای سرعت 20 مایل در ساعت است که از باتری لیتیوم یون با کیفیت بالا بهره می برد.

اسکوتر برقی Glion Dolly

اسکوتر برقی Glion Dolly

اگر یک اسکوتر استاندارد با کیفیت بالا می خواهید که راحت باشد ، این بهترین انتخاب برای شماست. طراحی خود ایستاده عمودی آن سهولت هنگام رانندگی را تسهیل می کند. به علاوه ، قابل تاشو و سبک است ، بنابراین می توانید در صورت لزوم با استفاده از دستگاه تاشو فعال شده با پا آن را حمل کنید. مدت زمان شارژ نیز نسبت به مارک های دیگر کوتاه است ، بنابراین می توانید بلافاصله از آن استفاده کنید. سرانجام ، این خودرو دارای سرعت 15 مایل در ساعت است و با تایرهای لانه زنبوری خود بیش از 15 مایل کار می کند و این امر را به یکی از مارک های مشهور تحت اسکوتر برقی مقرون به صرفه تبدیل می کند.

اسکوتر برقی EcoReco M5

اسکوتر برقی EcoReco M5

این همچنین یک اسکوتر تاشو و سبک دیگر است. این موتور دارای موتور محرک دنده ای با ظرفیت 750W به عنوان حداکثر توان آن است که قبلاً یک ویژگی قدرتمند محسوب می شود. سرعت آن 20 مایل در ساعت است و بیش از 20 مایل را طی می کند که در مقایسه با سایر مدل ها به میزان قابل توجهی بیشتر است. باتری آن نیز یون لیتیوم است ، بنابراین این کارآمدتر است و همچنین بسیار سریع شارژ می شود. علاوه بر این ، دارای صفحه نمایش LCD است که در آن می توانید از سرعت اسکوتر ، فاصله تحت پوشش ، چرخه های شارژ شده و مواردی از این دست مطلع شوید.

اسکوتر برقی Fuzion v-1000

اسکوتر برقی Fuzion v-1000

مارک دیگری که در کانادا واقع شده است این مدل است. این مارک به دلیل داشتن اسکوترهای تحرک با کیفیت شناخته شده است. یکی از بهترین مدلهای آنها Fuzion v-1000 است که یک نمونه اسکوتر عالی با دو چرخ است. مانند بقیه اسکوترهای ذکر شده در لیست ، این نیز قابل تاشو است و از آنجا که سازندگان این مارک می خواهند راحتی را پیاده سازی کنند ، آنها همچنین طراحی کرده اند که تا حد امکان سبک باشد. با وجود این ، هنوز هم یک قاب دوام دارد و باعث ماندگاری آن می شود. به علاوه ، این می تواند بسیاری از انواع زمین را پوشش دهد ، بنابراین لازم نیست هنگام مسافرت در جاده های پر پیچ و خم نگران باشید.

اسکوتر برقی Razor E300

اسکوتر برقی Razor E300

آخرین مارک موجود در لیست ما اسکوتر Razor E300 است. این همه ویژگی های مورد نیاز یک اسکوتر برقی استاندارد را دارد. مونتاژ و استفاده از آن سریع و ساده است ، بنابراین هر کس می تواند از این موارد استفاده کند ، حتی بچه ها. لاستیک های پنوماتیک 10 اینچی آن برای زمین های صاف و خشن عالی هستند. موتور آن دارای سرعت 15 مایل در ساعت است و بیش از 45 دقیقه کار می کند. اگر فقط یک نرخ ارزان قیمت یک اسکوتر استاندارد می خواهید ، پس این اسکوتر برقی تیغ انتخاب خوبی برای شماست.

مزایای استفاده از اسکوتر برقی

مزایای استفاده از اسکوتر برقی

اکنون که از ویژگی ها ، شرایط و برخی از بهترین مدل هایی که می توانید در بازار انتخاب کنید ، آگاه هستید ، بهتر است که در هنگام رانندگی در یکی از مزایای آن بدانید تا بتوانید از همه بیشتر الهام بگیرید تا به یک اسکوتر برقی تغییر دهید. در اینجا برخی از مزایایی را که هنگام سوار شدن به اسکوتر برقی کسب خواهید کرد.

جمع آوری و استفاده آسان
همانطور که گفته شد ، اسکوترهای برقی به راحتی جمع می شوند. هنگام خرید ، دستورالعمل های ساده ای خواهید داشت که می توانید به عنوان راهنمای خود استفاده کنید. علاوه بر این ، به دلیل اینکه فقط چند قسمت دارد ، می توانید فقط در مدت چند دقیقه آن را جمع کنید. استفاده از آن نیز ساده ، قطعاً کمتر از ماشین یا موتورسیکلت پیچیده است.

سرگرم کننده برای سوار شدن
داشتن اسکوتر برقی به معنای این است که شما در هنگام پیاده روی یا رانندگی اتومبیل سرگرمی بیشتری خواهید داشت. البته ، این بدان معنی نیست که شما نمی توانید به راحتی سوار شدن به وسایل حمل و نقل دیگر لذت ببرید. فقط می خواهید از اسکوترهای برقی استفاده کنید وقتی می خواهید به طور اتفاقی از آن دیدن کنید یا در روزهای روروک مخصوص بچه ها ما یادآوری کنید ، زمانی که هنوز بچه ها بودند.

ساده برای پارک

ساده برای پارک

از آنجا که این اسکوترها کوچک هستند ، می توانید به راحتی آنها را در هر مکان پارکینگ موجود قرار دهید. به خصوص اگر در شهر هستید ، هنگام اتومبیل یا موتور سیکلت پیدا کردن یک محل پارکینگ سخت است. اما با داشتن یک اسکوتر برقی می توانید به راحتی آن را جمع کنید و آن را درون قفسه اداری یا مدرسه یا حتی بر روی یک سبد مواد غذایی قرار دهید.

نیازهای مناسب
اسکوترهای برقی حالت های کوچکی از حمل و نقل با سرعت محدود دارند. بنابراین ، در اکثر موارد ، برای رانندگی مجوز نیازی به مجوز ندارید. با این وجود ، مهم است که در صورت وجود به قوانین و مقررات مربوط به اسکوتر برقی خود توجه داشته باشید تا مشکلی پیش نیاید.

زمانی زیادی را ذخیره میکند
اگر همیشه در حال حرکت هستید ، احتمال زیاد وجود دارد که غالباً خود را در ترافیک گیر دهید. به همین دلیل است که اسکوترهای برقی امروزه تبدیل به یکنواخت شده اند زیرا آنها وسیله ای عالی هستند که می توانید از آن برای حرکت در خیابان های شلوغ استفاده کنید. به این ترتیب ، شما به موقع و سریعتر و بهتر خواهید رسید.

قابل حمل

قابل حمل

اسکوترهای برقی کوچک و سبک وزن هستند اما قابل حمل هستند. بنابراین ، شما می توانید این کار را در هر کجا حمل کنید. حتی می توانید با خود در اتوبوس ، مترو یا قطار بیاورید. از آنجا که اکثر مدلهای اسکوتر برقی قابل تاشو هستند ، راحت است که تقریباً در هر مکانی با خود ببرید.

سازگار با محیط زیست
اگر می خواهید محیط را نجات دهید ، می توانید با استفاده از این اسکوترهای برقی مشارکت کنید. از نظر الکتریکی ، هیچ دی اکسید کربن تولید نمی کنند. هرچه CO2 کمتری تولید شود ، از محیط زیست نیز بهتر است.

مقرون به صرفه
همچنین تعداد زیادی مدل اسکوتر برقی مقرون به صرفه است. به طور کلی ، آنها همچنین در مقایسه با انواع دیگر وسایل نقلیه ارزان تر هستند. به علاوه ، بیشتر با ضمانت همراه است ، بنابراین این یک افزودنی مناسب است. در آخر ، نگهداری آنها بسیار آسان است ، و به دلیل این که تعداد کمی از آن موجود است ، اصلاح ، نگهداری و به روزرسانی آنها آنچنان ارزان قیمت نیست.

کارآمد
و در آخر ، استفاده از آنها بسیار کارآمدتر است. از آنجا که این اسکوترها برقی هستند ، ارزان تر از دوچرخه یا اسکوترهای مبتنی بر سوخت هستند. یک اسکوتر به جای استفاده از ماشین یا موتور سیکلت خود هنگام مسافرت های کوتاه به فروشگاه راحتی ، می تواند شما را به موقع به مقصد برساند و در عین حال از منابع کمتری و انرژی کلی استفاده کند.

خلاصه
انتخاب اسکوتر برقی مناسب هنوز به انتخاب شما بستگی دارد. از این گذشته ، این یک کار ذهنی هنگام خرید است. با این حال ، ما نمی توانیم انکار کنیم که عوامل و شرایط خاصی وجود دارد که باید قبل از انتخاب مدل ابتدا آنها را بررسی کنید.
از آنجا که بهتر است از قبل آماده شوید ، استفاده از این راهنما هنگام خرید به شما امکان می دهد تا بودجه خود را به حداکثر برسانید. به علاوه ، شما قادر خواهید بود نه تنها یک اسکوتر برقی مناسب برای شما بلکه یک ویژگی کامل نیز داشته باشید که امکان رانندگی راحت و راحت را فراهم می آورد.
از این رو ، قبل از انتخاب هر یک از مدل های برقی که در بالا پیشنهاد شده است و یا خرید یک اسکوتر برقی که توسط دوستتان پیشنهاد شده است ، برای تضمین یک تجربه رانندگی عالی ، به پیشنهادات فوق توجه کنید.

آیا اسکوتر برای سواری ایمن است؟

آیا اسکوتر برای سواری ایمن است؟

با وجود تبلیغات فراوان برای استفاده از اسکوترها، اما نبود زیرساخت مناسب باعث ایجاد صدمات و مشکلاتی برای اسکوترسواران در نقاط مختلف دنیا شده است.

اندرو هاردی روی اسکوتر برقی خود از خیابانی در مرکز شهر لس آنجلس عبور می‌کرد که خودرویی با سرعت ۸۰ کیلومتربرساعت به او برخورد و حدود ۴ متر در هوا پرت کرد؛ هاردی سرش به پیاده‌رو برخورد کرد و بیهوش شد. شکستن دو استخوان در هر کدام از پاها و استخوان ران به همراه کشکک زانو، آسیب‌دیدگی یکی از ریه‌ها، شکستن سه مهره گردن به اضافه آسیب‌دیدگی جدی سر جوان ۲۶ ساله، از جمله عواقب این تصادف هولناک بودند.

از آنجا که اسکوترهای الکتریکی در بیش از ۱۰۰ شهر سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسیاری از افرادی که روی آن‌ها سوار می‌شوند در بخش اورژانس بیمارستان‌ها با صدمات جدی روبه‌رو می‌شوند و در این حالت به سر می‌برند. برخی دیگر نیز در همان لحظات ابتدایی کشته شده‌اند. اگرچه آمار جامعی از مرگ‌ومیر ناشی از تصادف اسکوتر در دسترس نیست، اما حساب سرانگشتی خبرگزاری آسوشیتدپرس از گزارش‌های رسانه‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۲۰۱۸، حداقل ۱۱ مورد مرگ‌ومیر اسکوترسواران در ایالات متحده به ثبت رسیده است. ۹ نفر از این افرد سوار بر اسکوترهای اجاره‌ای و دو نفر دیگر سوار بر اسکوتر شخصی خود بودند.

scooter / اسکوتر

با نزدیک شدن به تابستان، این آمارها بدون شک رشد خواهند کرد؛ زیرا افراد بیشتری سوار بر اسکوتر به خیابان‌ها می‌روند. با وجود خطرات بالقوه، تقاضا برای اسکوترهای دوچرخ که توسط شرکت‌های محبوب لایم (Lime) و بِرد (Bird) عرضه می‌شوند، همچنان افزایش می‌یابد. به‌گفته انجمن ملی حمل‌ونقل شهری، تنها در ایالات متحده طی سال ۲۰۱۸، حدود ۳۸/۵ میلیون سفر با اسکوتر اجاره‌ای انجام گرفت.

کاربران این وسیله احساس پرواز آزاد با اسکوتر را که به‌صورت پایه به اندازه اسکیت‌برد هستند، تحسین می‌کنند و می‌توانند با آن‌ها به سرعت حدود ۲۵ کیلومتربرساعت برسند. اسکوترها همچنین ارزان و راحت هستند و هزینه‌ای حدود ۱ دلار برای باز کردن قفل آن‌ها با برنامه کاربردی روی گوشی هوشمند و حدود ۱۵ سنت در هر دقیقه برای سواری بر جا می‌گذارند. در بسیاری از شهرها پس از اینکه اسکوترسوار به مقصد خود می‌رسد، می‌تواند آن‌ها را در هر نقطه‌ای پارک کند.

اما عابرین پیاده و رانندگان خودرو در بهترین حالت اسکوتر را عامل مزاحمت و در بدترین حالت خطر تلقی می‌کنند.  در عین حال، شهرها به سختی می‌توانند با اسکوترها سازگاری پیدا کنند. در بسیاری از موارد شرکت‌های اجاره اسکوتر، بدون هشدار آن‌ها را شب‌ها بدون هیچ‌گونه هشداری در پیاده‌روها قرار می‌دهند.

Electric Scooter / اسکوتر برقی

مقررات از هر محل به محلی دیگر متفاوت است. در نیویورک و کالیفرنیا، قرار دادن اسکوترهای الکتریکی در جاده و پیاده‌رو‌های عمومی غیرقانونی هستند، هرچند که سواران به‌طور معمول قانون را رعایت نمی‌کنند. هفته گذشته و دقیقاً یک روز پس از آن‌که اسکوتر در شهر هلسینگ‌بورگ سوئد ارائه شد، یکی از اسکوترسواران با خودرو تصادف کرد. به‌دنبال مرگ اسکوترسوار، بلافاصله درخواست فوری برای ممنوعیت استفاده از آن‌ها در هلسینگ‌بورگ ارائه شد. در شهر نشویل ایالت تنسی آمریکا، به‌دنبال کشته شدن یکی از اسکوترسواران، شهردار هشدار داد که اپراتورهای ارائه اسکوتر، ۳۰ روز برای قانونی کردن اقدامات خود یا روبه‌رو شدن با پیشنهاد ممنوعیت استفاده فرصت دارند.

آن هایدالگو، شهردار پاریس در پاسخ به مشاهده هزاران اسکوترسوار در خیابان‌های پایتخت فرانسه، روز پنج‌شنبه هفته گذشته مقررات جدیدی برای محدود کردن اپراتورهای اسکوتر و محدودیت سرعت ۸ کیلومتربرساعت در مناطق دارای ترافیک سنگین وضع کرد. شهرداری پاریس همچنین جریمه ۱۳۵ یورو (۱۵۰ دلار) برای هر کسی که در پیاده‌روها اسکوترسواری کند، قرار داد.

ایزابل آلبرتین، پیانیست اپرای مشهور گارنیه در پاریس، به‌دنبال تصادف چند ماه پیش با اسکوتر، دو شکستگی در دست راستش ایجاد شد. آلبرتین مقامات شهری را تحت پیگرد قانونی قرار داد و سازمانی برای پیگیری ممنوعیت استفاده از اسکوتر در شهر ایجاد کرد. او به روزنامه لوپاریسین گفت:

دستیابی به اطلاعات مربوط‌به صدمات یا تلفات ناشی از اسکوتر باتوجه‌به اینکه صنعت بسیار جدیدی به شمار می‌رود، دشوار است. در آستین ایالت تگزاس، مقامات بهداشت عمومی که با مراکز کنترل بیماری همکاری می‌کنند، ۱۹۲ مورد تلفات مربوط‌به اسکوتر طی سه ماه در سال ۲۰۱۸ گزارش کردند. تقریبا نیمی از آسیب‌ها مربوط‌به سر افراد بود؛ از جمله می‌توان به ۱۵ درصد آسیب‌های مغزی مانند صدمه و خونریزی اشاره کرد. کمتر از ۱ درصد اسکوترسواران آسیب‌دیده، کلاه ایمنی داشتند.

بِرد و لایم هر دو به اسکوترسواران توصیه می‌کنند که از کلاه ایمنی استفاده کنند و ده‌ها هزار کلاه ایمنی نیز به‌صورت رایگان تحویل سواران دادند. اما سال گذشته بِرد با پیشنهاد ایالت کالیفرنیا برای اجباری کردن استفاده از کلاه ایمنی توسط اسکوترسواران مخالفت کرد. بِرد ادعا می‌کرد که اسکوترسواران باید از قوانین مشابهی با رانندگان موتورسیکلت الکتریکی پیروی کنند؛ زیرا آن‌ها نیازی به استفاده از کلاه ایمنی مخصوص ندارند. 

بِرد ادعا می‌کند که الزامات کلاه ایمنی برای اسکوترسواران ناخوشایند است و می‌تواند به کاهش تعداد اسکوتر در جاده‌ها منجر شود. بِرد تقریبا به‌طور خلاف روند معمول استدلال می‌کند که به‌جای تعداد کمتر، بهتر است اسکوترسواران بیشتری در جاده حضور داشته باشند، زیرا تعداد بیشتر رانندگان را مجبور به توجه به آن‌ها می‌کند.

scooter / اسکوتر

پل استیلی وایت، مدیر حمایت و سیاست ایمنی بِرد در این زمینه گفت:

اجبار مردم برای پوشیدن کلاه ایمنی، خود یک چالش است. اسکوترسواران نمی‌خواهند در معرض شپش‌ها یا میکروب‌هایی قرار بگیرند که می‌توانند در کلاه‌های ایمنی مشترک وجود داشته باشند و بسیاری از آن‌ها بی‌اختیار تصمیم‌هایی می‌گیرند. به همین علت هنگام سواری با اسکوتر کلاه ایمنی نمی‌پوشند.  شرکت‌های اجاره اسکوتر به‌طور کلی سوار شدن روی این وسایل نقلیه را به کسانی که ۱۸ سال یا بالاتر دارند، محدود می‌کنند. اما برخی کودکان یا والدین آن‌ها راه‌های دیگری را امتحان کرده‌اند. پسری پنج ساله در اوکلاهما که با مادرش روی اسکوتر سواری می‌کرد، پس از تصادف با خودرو و جان سپرد. 

بِرد و لایم در حال تلاش برای ایمن‌ ساختن اسکوتر هستند. پس از مشاهده موارد مرگ‌ومیر مرتبط با اسکوتر، بِرد ارائه خدمات خود پس از نیمه‌شب را متوقف کرد. لایم نیز در برخی شهرها اجاره اسکوتر را در شب متوقف کرد، اما هم‌اکنون اسکوتر در بیشتر مناطق هنگام شب در دسترس هستند.

مهم ترین نکاتی برای کسانی که اولین بار قصد خرید اسکوتر برقی را دارند.

اگر می ‌خواهید برای اولین بار یک هاوربرد یا اسکوتر برقی خریداری کنید ما در این مسیر همراه شما هستیم. قبل از وارد شدن به بحث مواردی که باید در نظر داشته باشید، اجازه دهید نگاهی کوتاهی داشته باشیم بر دلایلی که چرا اسکوترهای برقی تا این اندازه محبوب شده ‌اند.

۱- یک روش دوستدار محیط زیست برای حمل و نقل: شما می ‌توانید در کمتر از چند دقیقه به سوپرمارکت رفته و وسائل مورد نیاز خود را بخرید، به علاوه اینکه نیازی به سوخت گیری پرهزینه نیز نخواهید داشت.

۲- مقرون به صرفه بودن: اگر مسیر تردد روزانه خود به دانشگاه را در نظر بگیرید، این روش بسیار ارزان ‌تر از وسائل حمل و نقل عمومی است. هزینه‌ های تعمیر و نگهداری نیز در نظر گرفته شده است.

۳- قابل حمل بودن: با این ابزارک کوچک و سبک دیگر نگران مسئله پارکینگ نباشید. یک کوله پشتی برای قرار دادن اسکوتر برقی کافی است.

بنابراین، اسکوتر برقی یک وسیله شگفت انگیز است، نه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگسالان. سرمایه گذاری درست شما می ‌تواند در آینده ثمربخش باشد. بنابراین، اگر تصمیم به خرید اسکوتر برقی برای خود یا کودک خود را دارید، باید اطلاعات بیشتری را کسب کنید تا بتوانید بهترین مورد برای خود را پیدا کنید.

چگونه یک اسکوتر برقی مناسب بخریم؟

سوالاتی بسیاری در مورد نحوه انتخاب و خرید  بهترین اسکوتر برقی وجود دارد. پاسخ آن در دست خود شما است. هیچ کسی بهتر از خود شما نمی ‌تواند نیازهای واقعی شما را تعریف کرده و بهترین اسکوتر برقی را برای شما انتخاب کند. تنها کاری که باید بکنید این است که نیازمندی‌ های و ویژگی‌ های که به دنبال آن هستید را در هنگام خرید در نظر بگیرید. به غیر از آن چند نکته دیگر که باید به آن توجه کنید بدین ترتیب است.

اندازه چرخ

اندازه چرخ استاندارد اسکوتر برقی ۵/۶ اینچ است که برای افراد تازه کار بسیار مناسب است. برای رانندگی بر روی سطوح ناهموار نظیر تپه یا چمن باید اسکوترهای با چرخ‌ های ۸  اینچی و ۱۰  اینچی را انتخاب کنید. در شرایطی که رانندگی با این نوع اسکوترهای برقی در سطوح ناهموار بسیار راحت است، باید در ذهن داشته باشید که این نوع هاوربردها برای رانندگی در فضای داخلی مناسب نیستند. برای رانندگی در سطوح صاف یا برای آموزش رانندگی با هاوربرد بهتر است هاوربرد با چرخ‌های ۵/۶ اینچی را انتخاب کنید.

مسافت قابل پیمایش

مسافت قابل پیمایش به مسافتی اطلاق می‌شود که شما می‌توانید بدون توقف و با باطری کاملا شارژ شده بپیماید. این مسافت معمولا بین ۱۲تا ۲۴ کیلومتر است. این مسافت یک مسافت ایده ال برای تفریح کردن است. با این حال ممکن است در برخی مدل های بسیار گران قیمت این مسافت افزایش یابد.

مدت زمان شارژ شدن

توجه داشته باشید که زمان شارژ شدن برندهای مختلف متفاوت است و برندهای خوب زمان شارژ شدن کمتری دارند. با توجه به اینکه برای شارژ شدن اسکوتر برقی ۲ الی ۵/۲ ساعت زمان نیاز است، اگر برنامه خاصی دارید باید اسکوتر برقی خود را یک روز از قبل آن آماده کنید.

مهمترین ویژگی یا همان باطری

کیفیت اسکوتر برقی عمدتاً به کیفیت باطری استفاده شده در آن بستگی دارد. با توجه به اینکه باطری های لیتیومی ناپایدار هستند، یک نقص کوچک در ساخت می‌ تواند منجر به خطرات بسیاری نظیر آتش سوزی یا تصادف گردد. ممکن است بپرسید چگونه باطری مناسبی را انتخاب کنیم؟ خب زمان خرید اسکوتر برقی مطمئن شوید که باطری استفاده شده در آن دارای گواهی نامه ایمنی بوده و تست شده است. برندهای نظیر ال جی و سامسونگ بهترین نوع باطری هستند. با این حال گزینه های دیگر نیز وجود دارند که کیفیت مناسبی دارند. تنها کافی است اسکوتر برقی را خریداری کنید که دارای گواهی نامه UL باشد.

آیا خدمات پس از فروش مهم است؟

تنها پس از خرید اسکوتر برقی و زمانی که به دنبال یک مرکز تعمیر اسکوتر برقی بودید به اهمیت این موضوع پی خواهید برد. در صورتی که قصد خرید آنلاین را دارید، مطمئن شوید که خدمات پس از فروش را در موارد ضروری عرضه می ‌کنند. خرید از بازار محلی این مزیت را دارد که خدمات پس از فروش به راحتی در دسترس خواهد بود.

خرید اسکوتر برقی اورجینال

چگونه به تقلبی بودن اسکوتر برقی پی ببریم؟

شکایاتی در مورد تقلبی بودن اسکوتر برقی جز بحث ‌های داغ گذشته بود و اسکوترهای برقی Hawk در صدر این لیست بودند. از زمان به وجود آمدن گواهی نامه UL و اسکوترهای برقی استاندارد، تعداد گزارشات کمتری در مورد تقلبی بودن اسکوترهای برقی فروخته شده دریافت شده است. اگر هنور هم شک دارید به دو شاخه اسکوتر برقی نگاه کنید، دو شاخه باید دارای استاندارد BS 1363 باشد. قسمت دیگری که می‌ توانید تقلبی بودن اسکوتر برقی را از آن تشخیص دهید وجود اشتباه املایی در نوشته‌های محصول است. اگر شرکت سازنده دارای وب سایت است به آن مراجعه کرده و از طریق شماره ‌های تماس مطمئن شوید که محصول قابل اعتماد است.

یکی از بهترین راه کارها برای تشخیص خرید اسکوتر برقی تقلبی از اصلی بودن آن، گواهی نامه و ضمانت نامه های آنها است. در صورتی که فروشنده شما محصول خود را ضمانت کنید، می توانید از اصلی بودن آن رضایت حاصل کنید.

یکی از مهم ترین قطعات اسکوتر برقی؛ باتری های آنها است، چون هم قلب تپنده اسکوتر برقی است و هم قیمت بسیار بالایی دارد. برای نمونه تمام باتری های موجود در فروشگاه تهران اسکوتر برند اورجینال سامسونگ هستند و گواهی نامه بدون قید و شرط برای باتری ها را از همکاران فروش ما دریافت خواهید کرد.

کدام اسکوتر برقی را باید بخریم؟

اطلاعات ذکر شده در بالا راهنمای بسیار مناسبی است که شما را در انتخاب و خرید هاوربرد کمک می‌کند.. با این حال، ما قصد داریم کار شما را راحت تر کنیم و بنابراین پس از جمع آوری بررسی ‌های انجام شده در صدها وب سایت، قابل اعتماد ترین بررسی‌ ها  را در مورد بهترین اسکوتر برقی که می‌ توانید خریداری کنید را کنارهم گرد آورده ایم.

اسکوتر بدون دسته یا دسته دار؟

خیلی از افرادی که قصد خرید اسکوتر برقی را دارند، نمی توانند از بین اسکوتر برقی دسته دار یا بدون دسته، اسکوتر مورد نظر خود را انتخاب کنند. در این قسمت نوشته سعی می کنیم به صورت گذرا تفاوت بین این ۲ نوع اسکوتر را بیان کنیم.

اسکوتر برقی بدون دسته

در بین اکثر مردم، اسکوترهای بدون دسته، به عنوان رایج ترین نوع اسکوترها شناخته می شود. نحوه کارکرد این نوع اسکوترها این گونه است که شما برای راندن آنها نیاز به چرخاندن دسته ندارید، چون آنها دسته ندارند و فقط کافی است تا بدن خود را به سمتی که می خواهید، بچرخید متمایل کنید. در این نوع اسکوترها با فشار پا و گردش پا و به وسیله بدن تان، تغییر جهت امکان پذیر می شود.

این نوع اسکوترها دارای ۲ چرخ هستند و شما می توانید به راحتی و با صرف چندین ساعت، رانندگی با آنها را یاد بگیرید و از رانندگی خود لذت ببرید.

اسکوتر دسته دار

با استفاده از انواع اسکوتر برقی دسته دار می توانید جهت حرکت خود را مشخص کنید و به راحتی به چپ یا راست حرکت کنید. اسکوترهای برقی دسته دار دارای نمایشنگر سرعت و شارژ هستند. شما می توانید با استفاده از اسکوتر برقی دسته دار خود در پارک یا خیابان اقدام به رانندگی کنید و از آن لذت ببرید.

اندازه سایز اسکوتر برقی

اسکوتر برقی ۶.۵ اینچ

رایج ترین اندازه اسکوتر برقی، اسکوترهای برقی ۶.۵ اینچی است. این نوع اسکوتر ها می توانند وزنی در حدود ۳۰ الی ۱۰۰ کیلوگرم را تحمل کنند. در نتیجه این نوع اسکوترها برای افراد بالای ۸ سال و حتی بزرگسالان یک گزینه عالی به شمار می آید. این سایز اسکوتر یک گزینه بسیار عالی برای راندن در مسیر آسفالت یا پیاده رو است ولی در صورتی که قصد دارید تا در زمین های سخت تر یا ناهموار اقدام به راندن آن کنید، این سایز اسکوتر چندان برای شما مناسب نخواهد بود.

اسکوتر برقی ۸ اینچ

چرخ های اسکوتر برقی ۸ اینچی با سرعت کمتری نسبت به اسکوتر برقی ۶ اینچی حرکت می کند ولی تفاوت اصلی این اسکوتر با اسکوترهای ۶ اینچی را می توان در پایه های قوی تر، اطمینان بیشتر و فاصله بیشتر از زمین توصیف کرد.

اسکوترهای برقی ۱۰ اینچ

این سایز جز بزرگ ترین سایزهای موجود در بازار ارست که تفاوت بسیاری در سوارشدن با اسکوترهای ۴.۵ یا ۶.۵ اینچی دارد. بزرگ ترین تفاوتی که این اسکوترها با سایر اسکوترها دارد، اندازه بزرگ چرخ های آن است، که سواری بسیار نرم تری را برای شما به ارمغان می آورد و احساس می کنید که یک سواری مطمئن تری دارید.

این سایز اسکوتر برقی قادر است تا مسافت های طولانی را بپیماید و یک گزینه عالی برای رفت و آمدهای داخل شهری است. حداکثر وزنی که اسکوترهای ۱۰ اینچی می توانند تحمل کنند ۱۱۰ کیلوگرم است که یک گزینه مطلوب برای نوجوانان و بزرگترها به حساب می آید.

مطالب آموزشی مرتبط:

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

هنگام خريد اسكوتر ابتدا به جنس بدنه توجه كنيد. جنس آهني خيلي سنگين است و اسكوترسواري با آن خسته‌كننده است. بهترين جنس براي اسكوتر آلومينيوم و كربن است. در هنگام خريد توجه داشته باشيد اسكوتر انتخابي‌تان داراي ترمز و زنگ ب....

سوالاتی که پیش از خرید اسکوتر کودک باید جوابش را بدانید

Gotrax GXL V2 بررسی اسکوتر برقی 2020

Gotrax GXL V2 بررسی اسکوتر برقی 2020

اسکوترهای برقی نه تنها برای کودکان و نوجوانان بلکه برای بزرگسالان به یک وسیله حمل و نقل رایج تبدیل شده اند. یکی از مهمترین مزایای استفاده از اسکوتر برقی این است که به شما این امکان را می دهد تا بدون اینکه در ترافیک گیر کنید....

Gotrax GXL V2 بررسی اسکوتر برقی 2020

بررسی اسکوتر برقی Glion Dolly Foldable 2020

راهنمای خرید اسکوترهای برقی یا هاوربوردها

در انتخاب اسکوتر برقی چه پارامترهایی را باید مد نظر داشته باشیم

راهنمای خرید اسکوتر برقی

معرفی انواع بهترین اسکوتر برقی در سال ۲۰۱۹

نکاتی که باید پیش از خرید اسکوتر برقی بدانید

بهترین مدل های اسکوتر برقی کدامند؟

   محصولات مشابه