مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نحوه انتخاب دوربین شکاری: 15 عامل بسیار مهم!

برای هر عاشق شکار ، یک دوربین دوچشمی یک ضروری است که شکار را آسان و لذت بخش می کند. این به شما کمک می کند تا نگاه خوبی به مناطق شکار داشته باشید و بازی خود را فوراً انتخاب کنید. اما ، چگونه یک دوربین شکاری شکار را انتخاب کنیم که بتواند این کار را دقیق تر و دقیق تر انجام دهد؟ این یک سؤال بسیار معتبر است زیرا بسیاری از شما از تعداد زیادی گزینه موجود در بازار غافل می شوید.

انجام تحقیقات خوب در مورد کالاهایی که می خواهید بخرید ضروری برای شما است. به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم تا آنجا که می توانید اطلاعات خود را طی کنید. توضیحات محصولات را بطور دقیق ، نظرات مشتری ، خود شرکت و سطح رضایت مشتری آنها بخوانید. همچنین ، شما باید به وضوح در مورد نیازها و ترجیحات خود بدانید. با توجه به بودجه خود ، شما باید گزینه های خود را با عاقلانه تحلیل کنید. علاوه بر این ، راهنمایی کامل و کامل ما را بخوانید تا بدانید که چطور دوربین دوچشمی خود را انتخاب کنید.

دوربیـن دو چشمی چیســت؟

دوربین شکاری (دوربین دوچشمی، دوربین ارتشی، دوربین صحرایی) وسیله ا‌ی دستی است برای بزرگنمایی اجسام دور، عمل بزرگنمایی به‌وسیله عبورنور از دو سری لنز مجاور و یک منشور ایستاده صورت می‌گیرد. دوربین‌های شکاری تصویر را مستقیم نشان می‌دهند برعکس تلسکوپ‌ها که تصاویر را وارونه می‌نمایانند.

معمولاً بر روی دوربینهای دوچشمی سه رقم حک شده‌است. رقم نخست که به نشانه x ختم شده‌است، مثلاً ۶x، بیانگر آن است که دوربین تصویر را چند برابر اندازه واقعی درشت تر می‌کند. رقم دوم، مثلاً ۳۰ یا ۳۵، قطر عدسی شیئی را به میلیمتر نشان می‌دهد. اگر بزرگنمایی عدسی را ثابت فرض کنیم، هرچه قطر عدسی شیئی بیشتر باشد تصویری روشنتر بدست می آ‌ید. این نوع دوربین در واقع در نور کم کارایی بهتری دارد. دوربینهایی با مشخصات ۳۰×۶ یا ۳۵×۷ برای مقاصد عمومی مناسب هستند. رقم سوم بیانگر آن است که از فاصله ۱۰۰۰ یاردی (۹۱۰متری) یک منطقه‌ با چه پهنایی مشاهده می‌شود.

وجه تمایز دوربین های شکاری از یکدیگر در چیست؟

نوع جنس بدنه دوربین و آلیاژ آن (از لحاظ میزان مقاومت و وزن) ، نوع ساخت از لحاظ ضد آب بودن یا نبودن ، دارا بودن یا عدم وجود گاز داخلی (جهت ممانعت از ورود آب و گرد و غبار که خلوص این گاز داخلی منجر به تصویری شفافتر میشود) ، نوع کیفیت منشور بکار رفته (از لحاظ بیشترین یا کمترین انتقال نور ) ، نوع لنز بکار رفته ( استفاده از لنزهایی جدید تخت یا فلت یا استفاده از لنزهای محدب ) و همچنین نوع تراش لنز (از لحاظ صیغل و کمترین انحراف نور) ، نوع پوشش لنز های دوربین (کوتینگ عدسی ها) ، میزان قطر عدسی شیئی (هر چقدر عدسی شیئی بزرگتر باشد قیمت و هزینه ساخت بالاتر میرود) ، میزان بزرگنمایی (که به بزرگنمایی عدسی چشمی مرتبط است) ، متعلقات جانبی یک دوربین ، کمپانی سازنده آن (بِرَند brand ) و استانداردهایی که در تولید دوربین استفاده شده باشد.

چگونه دوربین های شکاری شکار را به تنهایی انتخاب کنید

موضوعات و نکات مختلفی وجود دارد که قبل از خرید دوربین دوچشمی خود باید به آنها توجه کنید. ما در اینجا در مورد این موارد صحبت خواهیم کرد:

بزرگنمایی

نحوه انتخاب دوربین شکاری شکار: 15 عامل و موارد دیگر!

بزرگنمایی مهمترین قسمت یک دوربین دوچشمی برای انتخاب نهایی یا نبودن است. اما ، هرچه بزرگنمایی هر چه بیشتر بهتر باشد ، این اصل همیشه برای شکار چشمی شما کار نمی کند. به طور کلی ، یک بزرگنمایی از 7x تا 10x برای هر نوع عملیات شکار کافی خواهد بود. همیشه به یاد داشته باشید که بزرگنمایی زیاد به قیمت یک میدان دید ناپایدار و باریک به وجود می آید. اما ، این یک بحث واقعی برای عاشق شکار است که می توان بزرگنمایی دوچشمی بهینه را برای شکار تشخیص داد.

علاوه بر این ، چندین موضوع برای دوربین دوچشمی بزرگنمایی بالا نیز وجود دارد. بسیاری از دوربین های شکاری با کیفیت بالا ، یعنی انواع دید در شب ویژگی های ضد آب ندارند. همچنین ، آنها برای هر گونه استفاده سخت ساخته نمی شوند. بنابراین ، انتخاب بزرگنمایی بیشتر همیشه انتخاب بهتری نیست. شما باید آنها را مطابق با شرایط و خواست خود انتخاب کنید.

اندازه عدسی لنز

اندازه لنزهای هدف برای داشتن تجربه شکار خوب با دوربین دو چشمی بسیار مهم است. متداول ترین و بهینه ترین اندازه لنز هدف حدود 40 میلی متر تا 42 میلی متر است. با استفاده از این لنز ، شما می توانید بسیاری از موقعیت های شکار را ترک کنید. اگرچه اندازه لنزهای بالاتر شما را قادر می سازد تا نمای دقیق تری از بازی داشته باشید ، اما این امر به برخی هزینه های گران قیمت از طرف شما نیاز دارد.

اندازه لنز بالاتر به گرفتن عکس خوب در هنگام شب کمک می کند. برای یک دوره شکار معمولی ، 40 میلی متر معمولی کاملاً خوب خواهد بود. همچنین ، افزایش اندازه لنزها نیز می تواند بر وزن محصول تأثیر بگذارد. اگر می خواهید تعداد زیادی از مناطق شکار را جابجا کنید ، این یک نکته مهم است. بنابراین ، شکار شکاری خود را بر این اساس انتخاب کنید.

میدان دید

میدان دید عبارتست از مقداری از پهنه زمین یا آسمان که توسط دوربین دوچشمی در برابر چشمانمان قرار میگیرد و برای بیان آن از واحد درجه استفاده میشود. اندازه میدان دید چشم غیر مسلح ۱۳۵ درجه است . آن دسته از دوربین ها که دارای میدان دید بسیار باز هستند به دوربین های wide angle معروفند که بطور معمول برای دید در روز و بخصوص مواردی که هدف مورد نظر در حال حرکت است . همانند مسابقات اسب سواری ، کاربرد دارند. در استاندارد ژاپنی دوربین با میدان دید ۶۵ درجه به بالا و در استاندارد اروپایی ، میدان دید ۶۰ درجه به بالا از این دسته دوربین ها هستند.
بطورکلی رابطه میدان دید و بزرگنمایی بصورت معکوس است و با افزایش یکی دیگری کاهش می یابد برای مثال میدان دید دوربین ۲۰×۶۰ حدود ۳ درجه و ۱۵×۷۰ حدود ۴.۶ درجه است . اغلب سازندگان دوربین های دوچشمی ، اندازه میدان دید را بصورت پهنا برحسب فوت در فاصله ۱۰۰۰ یــارد بیان میکننـد. این بدان معناست که منظره ای که از درون دوربین و در فاصله ۱۰۰۰ یاردی می بینیم، دارای پهنای x فوت است.

مفهوم پهنای دید در 1000 متر یا Feild of View

برای مثال ممکن است بر روی دوربینی اندازه میدان دید بصورت مقابل نوشته شده باشد: ۳۲۵feet at 1000yard که به این معنی که منظره ایکه در فاصله ۱۰۰۰ یاردی ماست و از درون چشمی دوربین شاهد آن هستیم، دارای عرضی برابر ۳۲۵ فوت است . برای تبدیل این واحد به درجه ، عدد بر حسب فوت را بر ۵۲.۵ تقسیم می کنیم. در مورد مثال ذکر شده : ۲/۶ درجه = ۵۲.۵ ÷ ۳۲۵ میدان دید این دوربین است.
در دوربین های روسی این معیار بر حسب متر بیان میشود. مثلاً بر روی دوربین ۲۰×۶۰ روسی چنین نوشته شده است : ۶۲m at 1000 که همچون مورد قبل بیانگر این است که منظره ای که در فاصله ۱۰۰۰ متری دوربین از درون چشمی دیده میشود ، دارای پهنایی برابر با ۶۲ متر است . برای تبدیل این واحد به درجه ، کافیست پهنای برحسب متر را بر ۲۰ تقسیم کنیم ۳.۱=۲۰÷۶۲ یعنی میدان دید این دوربین ۳.۱ درجه است.

میدان دید بیشتر اوقات به عنوان FOV در 1000 متری بیان شده است. این منطقه ای است که شما با فاصله از 1000 یارد با پاهای خود خواهید دید. FOV small بدان معنی است که منطقه مشاهده کوچک و بزرگ خواهد بود بدین معنی که منطقه وسیع خواهد بود. بزرگنمایی بزرگتر FOV کوچکتر خواهد بود.

هیچ حکم سخت و سریع در مورد میدان دید ایده آل وجود ندارد. اما اگر قصد استفاده از آن را در یک زمینه گسترده و باز برای پیدا کردن و تماشای حیوانات سریع حرکت می کنید ، یک FOV بزرگتر انتخاب مناسب خواهد بود. بسیاری از آنها بر کیفیت تصویر نسبت به میدان دید اولویت دارند. به همین دلیل است که مقدار معمولی FOV برای بیشتر کارهای شکار مناسب خواهد بود.

خروج از دانش آموز

دانش آموز خروج با توجه به میزان بزرگنمایی و لنز عینی تصمیم گیری می شود. اگر لنز هدف را با بزرگنمایی تقسیم کنید ، شاگرد خروجی آن دوچشمی را دریافت خواهید کرد. در واقع به معنای میزان نوری است که به چشم منتقل می شود. بنابراین ، یک دانش آموز خروج بالاتر اجازه می دهد مقدار زیادی از نور از آن عبور کند.

اگر می خواهید تمام پارامترها را درست مانند بهترین بزرگنمایی ، FOV ، لنزهای هدف و خروج مردمک در یک محصول درست کنید ، مشکل خواهد بود. دانستن دانش آموز انسان ممکن است مشکل را حل کند. یک جوان متوسط توانایی ضبط در دانش آموز خود را از تصویر حدود 7 میلی متر و یک فرد مسن حدود 4 میلی متر توانایی دارد. شما باید یک دانش آموز خروجی را انتخاب کنید که همان یا بالاتر از توانایی دانش آموز چشم شما باشد.

شاخص روشنایی نسبی

با شناخت مربع مردمک می توانید از شاخص روشنایی نسبی مطلع شوید. در شرایط کم نور ، شاخص روشنایی نسبی کامل برای اکثر افراد بالاتر یا برابر است با 25. این یک عامل مهم برای دوربین دوچشمی شما است.

نوع منشور

نوع منشور نیز یک بخش مهم است. عمدتا دو نوع منشور وجود دارد. یکی منشور پشت بام و دیگری منشور پوررو. منشور پشت بام کاربر پسند تر است. بسیار سبک وزن است و طراحی باریک دارد. همچنین منشور سقف در خط چشم شما قرار دارد. مقدار بازتاب پنج برابر نور است که واقعاً خوب است. اصلی ترین نقطه ضعف آن قیمتی است که با آن می آید. نسبت به قیمت دیگر نسبتاً گران است.

از طرف دیگر ، منشور Porro چیزی است که به یک شی بزرگ نیاز دارد تا حدود چهار بار نور را منعکس کند. به طور مستقیم با چشم شما مطابقت ندارد و به همین دلیل ممکن است کمی بالاتر از سطح چشم شما به نظر برسد. منشور برای شما مقرون به صرفه است و می توانید یکی را برای خود خریداری کنید. انتخاب یک دوربین دوچشمی که برای شکار شما بهتر خواهد بود بسیار دشوار است زیرا بسیاری از عوامل دیگر نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

نوع فوکوس

تمرکز یا تمرکز فردی یا تمرکز اصلی است. اگر بازی حدود 30 تا 40 یارد باشد ، تمرکز فرد نقش بسیار خوبی دارد. از آنها می توان برای استفاده متوسط و دوربرد بسیار استفاده کرد. اگرچه برای داشتن توانایی تمرکز بالا نیازی به دوربین دوچشمی ندارید. اما ، با نداشتن قطعات خارجی ، می توانند بسیار بادوام باشند و همچنین ضد آب هستند.

انواع فوکوس مرکز برای مسافت نزدیک تر از 30 یارد مناسب هستند. وقتی اوضاع به این شکل باشد ، تمرکز چشم های فردی بهترین راه حل برای شما نیست.

تسکین چشم

تسکین چشم فاصله بین چشم شما و لنز دوربین شکاری است. این بسیار مهم است زیرا بسیاری از کاربران هنگام شکار از عینک یا عینک آفتابی استفاده می کنند. بنابراین برای داشتن یک نگاه خوب از دوربین دو چشمی یک محدوده راحت مورد نیاز است. قبل از خرید دوربین دوچشمی شکار خود ، همیشه روش تسکین چشم را بررسی کنید و یکی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. تسکین چشم ضعیف باعث می شود تا تلاش بیشتری برای دیدن بازی کنید.

پوشش نوری

یک پوشش نوری بسیار مهم است زیرا در صورت عدم وجود روکش روی لنز ، مقدار قابل توجهی از نور بازتاب می یابد. همچنین هرگونه تابش خیره کننده ای را که برای لنزها ایجاد می شود ، از بین می برد. اگر هیچ روشی وجود نداشته باشد ، یک مشکل بزرگ برای شما پیش خواهد آمد. امروزه بیشتر موارد یا دارای یک پوشش یک لایه یا یک پوشش چند لایه هستند. هنگامی که یک پوشش روی لنز وجود دارد ، کیفیت تصویر روشن تر و واضح تری به دست خواهید آورد.

در محصولات اخیر گزینه های مختلف پوشش برای شما وجود دارد. گزینه های کاملاً روکش ، چند روکش و کاملاً چند لایه وجود دارد. هرچه با لایه روکش بالاتر بروید ، گرانتر خواهد بود. بیشتر ما نیازی به روکش بالاتر نداریم زیرا محصولات سطح متوسط برای رضایت حداکثر کاربران واجد شرایط هستند. بنابراین ، شکار دوربین شکاری خود را با دقت روی این ویژگی انتخاب کنید همانطور که ممکن است برای شما بخواهد.

کیفیت تصویر

کیفیت تصویر برای یک کاربر طولانی مدت بسیار مهم است. اگر فقط چند بار استفاده می کنید ، کیفیت متوسط بسیار خوب خواهد بود. اما برای استفاده مداوم از دوربین دوچشمی خود باید به سراغ یک محصول با کیفیت و با تصویر خوب بروید. اگر می خواهید یک گزینه متوسط دریافت کنید ، آنگاه یک دوربین دوچشمی شکار 100 یا 150 دلار خوب خواهد بود. اما ، برای کیفیت تصویر خوب ، باید یک شکارچی دوچشمی 200 دلاری را هدف قرار دهید یا حتی به دنبال یک دوربین دوچشمی شکار 300 دلار باشید.

به این ترتیب شما یک دوربین دوچشمی زیبا ، قابل اعتماد و نوری خواهید دید. یک تولید کننده مشهور گزینه مناسبی برای انتخاب هرگونه دوربین شکاری از بین خواهد بود. محصولات برجسته همیشه خوب هستند زیرا در صورت استفاده طولانی مدت از آن ، هیچ خستگی به چشم شما نمی رسد.

وزن و اندازه

هنگامی که روی یک ساختار شیشه ای سنگین ساخته شده باشد ، دوربین شکاری ممکن است برای شما وزن زیادی داشته باشد. بعضی اوقات می توانند حدود دو پوند یا بیشتر باشند. اگر قرار است به یک سفر طولانی یا یک عمل شکار چند روزه بروید ، در این صورت داشتن یک دوربین دوچشمی سنگین به دور گردن برای مدت طولانی ممکن است بسیار دشوار باشد.

همچنین اندازه برای شما بسیار مهم است زیرا شما نیاز دارید که تمام تجهیزات را با حداکثر راحتی و راحتی حمل کنید. بنابراین ، انتخاب یک دوربین دوچشمی کامپکت با کیفیت ، انتخاب مناسبی برای زمان شکار خواهد بود. در زمان پیاده روی ، یک جمع و جور در کنار تک رنگ برای تغییر گزینه ها نیز مناسب است. یک لنز هدف کوچک برای پایین نگه داشتن وزن مناسب خواهد بود ، اما ممکن است عملکرد دوربین دوچشمی خود را قربانی کنید.

ضد آب بودن

ضد آب بودن برای شکارهای دوچشمی ضروری است زیرا از آنها در دنیای خشن بیابان استفاده خواهید کرد. قطعاً با آب در تماس خواهد بود و به دلیل آن هیچ آسیبی نمی تواند برای محصول شما بیفتد. به این ترتیب هیچ مه نیز رخ نخواهد داد و نشت از بین می رود. مدل باید در تمام آن شرایط بسیار بادوام باشد.

نگهداری آسان

یک ساختار روکش لاستیکی از ارزش بالایی برخوردار است زیرا می خواهید در هر نوع شرایط وضعیت خوبی از دوربین دوچشمی داشته باشید. در شرایط مرطوب ، دوربین دوچشمی باید بسیار آسان باشد. این ویژگی همچنین به ماندگاری هر محصول کمک می کند.

تجهیزات جانبی

بسیاری از محصولات با برخی از کالاهای اضافی همراه آن هستند. بند ، کیس دو چشمی ، مهار بدن و موارد دیگر برای یافتن در جعبه بسیار متداول است. همچنین می توانید آن موارد را جداگانه خریداری کنید. شما دور بند دوچشمی را دور گردن خود آویزان خواهید کرد. برای استفاده آسان و راحت می توانید از تسمه بدن نیز استفاده کنید. به این ترتیب وزن احساس شده در گردن شما کاهش می یابد.

یک مورد همچنین برای ایمن نگه داشتن محصول شما برای استفاده طولانی بسیار مفید است. این باعث می شود که دوربین شکاری از خراشیدن در طی فرآیند جابجایی از یک مکان به مکان دیگر خراشیده نشود. زیرا پوشش لاستیکی نمی تواند به تنهایی در برابر انواع قطرات و شوک ها محافظت کند. یک محصول مقاوم در برابر شوک می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب به عنوان یک دوربین دوچشمی شکار باشد.

قیمت

محصولات متنوعی در خارج از کشور وجود دارد و قیمت های مختلفی نیز دارند. برای ما بسیار دشوار است که به بهترین قیمت این محصول اشاره کنیم. ما به شما پیشنهاد می كنیم كه به دنبال نیازها و بودجه خود باشید. سپس ممکن است به دنبال کالای خاصی بروید. بسیار محتمل است که یک دوربین دوچشمی شکار 1000 دلاری از نظر کیفیت شیشه و کیفیت تصویر بسیار خوب باشد. اما ، گاهی اوقات شما را نیز ناامید می کنند.

شما همچنین می توانید یک دوربین دو چشمی با کیفیت بسیار خوب برای مشاهده در برد دور نیز با قیمت پایین دریافت کنید. اگر شما انتخاب کنید عاقلانه برای شکار دوربین دو چشمی خود ، یک دوربین دوچشمی 500 دلاری می تواند برای شکار نیز مناسب باشد. بسیاری از گزینه های خرید دیگر نیز برای قیمت های مختلف وجود دارد. در واقع نیازی به هزینه زیادی برای یک محصول عالی نیست.

اعداد روی دوربین های دوچشمی، معرف چه شاخصی هستند ؟

هرکس که یک بار زیبایی آسمان شب را از پشت یک دوربین دوچشمی مناسب و با کیفیت مشاهده کند، بارها این فکر به ذهنش خطور کرده است که چگونه می توان چنین دوربین دوچشمی را تهیه کرد ؟ اما متاسفانه اکثر علاقه مندان در انتخاب یک دوربین دوچشمی مناسب برای رصد آسمان دچار اشتباه می شوند. نخستین شاخصی که برای ارزیابی یک دوربین دوچشمی بایستی به آن توجه کرد، دو عددی است که یک علامت ضرب در میانشان قرار گرفته و در تمامی دوربین های استاندارد، روی آن مشخص شده است. معنی این اعداد چیست ؟

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، بزرگنمایی دوربین، تنها معیار مناسب بودن یک دوربین نیست هر چند که متاسفانه بسیاری از فروشندگان غیرمتخصص اعداد نامربوطی را بعنوان بزرگنمایی یک دوربین بکار می برند؛ در حالیکه در واقعیت اینچنین نیست. برای یک انتخاب مناسب، ابتدا بایستی با روش نوشتاری استاندارد مشخصه های دوربین آشنا شوید. اعدادی که با یک علامت ضرب در میانشان روی دوربین نوشته می شود، معرف سه ویژگی دوربین هستند. فرض کنید دوربینی به اعداد 20*80 مشخص شده است.
نخستین عدد، میزان بزرگنمایی دوربین است؛ به این معنا که تصویری که در این دوربین می بینید 20 بار نزدیکتر آورده شده است. عدد دوم که نقش بسزایی در چگونگی کیفیت تصور دریافتی دارد، معرف قطر عدسی شیئی دوربین است. در این مثال، قطر عدسی 80 میلیمتر و یا 8 سانتیمتر است. هر چه که عدد دوم بزرگتر باشد، دهانه دوربین بزرگتر شده و بنابراین نور بیشتری توسط دوربین جمع آوری می شود و می توان اجرام کم نورتری را در آسمان شب مشاهده کرد. اگرچنانچه عدد دوم را بر عدد اول تقسیم کنید، قطر مردمک خروجی دوربین به دست می آید. بارها زمانیکه از درون دوربین دوچشمی نگاه می کنید، متوجه حاشیه های تاریک شده اید. هر چه که قطر مردمک خروجی به عدد 7 (که قطر مردمک چشم انسان می باشد) نزدیکتر باشد، این حاشیه های کمتر می شوند و شما تصویر زنده تری را از آنچه که می بینید دریافت کرده و انگار که در همان مکان حضور دارید. در این مثال، قطر مردمک خروجی، 4 می باشد که برای رصد آسمان نسبتاً مناسب است. اما این نکته را مد نظر قرار دهید که دوربین هایی با قطر مردمک خروجی 2 تا 3 برای رصد آسمان نامناسب هستند.
در عین حال در هنگام خرید یک دوربین از عدم خطاهای اپتیکی آن اطمینان حاصل کنید. برای مثال تصویر درون دوربین بایستی دوتایی نبوده و همچنین لایه های رنگی در کنار اجسام درون دوربین مشاهده نشوند. معیارهای و ضوابط دیگری نیز در انتخاب یک دوربین مناسب دخیلند که با پیگیری های بیشتر می توانید از آنها اطلاع حاصل کنید. 

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید

چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید

50 سال شکار بازی بزرگ به من ارزش استفاده از چشمانم را یاد داده است. گرچه ممکن است این امر واضح به نظر برسد ، بسیاری از شکارچیان بزرگ هنر ....

چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید

دوربین های شکاری چگونه کار می کنند؟ (آموزش ساخت تلسکوپ)

دوربین های شکاری چگونه کار می کنند؟ (آموزش ساخت تلسکوپ)

هنگامی که هانس لیپرشی اولین تلسکوپ را در سال 1609 اختراع کرد ، تنها زمان کمی طول کشد که فناوری وی به کمال برسد و به دستگاهی برای هر دو چشم تبدیل شود. تا سال 1825 ، مخترع فرانسوی J.P. Lemiere متقاضی ثبت اختراع در اولین دوربینهای شکاری....

دوربین های شکاری چگونه کار می کنند؟ (آموزش ساخت تلسکوپ)

راهنمای خرید دوربین شکاری – پاسخ به سوالات رایج دوربین شکاری

راهنمای خرید دوربین دو چشمی

راهنمای خرید دوربین های شکاری و دو چشمی

   محصولات مشابه