مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

دوربین های شکاری چگونه کار می کنند؟ (آموزش ساخت تلسکوپ)

هنگامی که هانس لیپرشی اولین تلسکوپ را در سال 1609 اختراع کرد ، تنها زمان کمی طول کشد که فناوری وی به کمال برسد و به دستگاهی برای هر دو چشم تبدیل شود. تا سال 1825 ، مخترع فرانسوی J.P. Lemiere متقاضی ثبت اختراع در اولین دوربینهای شکاری شده بود ، شما می توانید پیشرفتهای تکنولوژیکی را که از سال 1854 رخ داده است تصور کنید. اکنون ما از فن آوری منشور پشت بام ، ظرفیت دیجیتال ، دید در شب و انواع مختلفی از لنزها برای رفع نیازهای مختلف برخورداریم. اما این دستگاههای مبتکر دقیقا چگونه کار می کنند؟ بیایید نگاهی به مکانیک های دوربین دو چشمی بیندازیم تا به شما کمک کنیم درک بهتر چگونگی دید چشمگیر چشم خراش را به شما کمک کنیم.

دوربین های شکاری چگونه کار می کنند؟

دوربین شکاری چگونه کار می کند؟

انکسار نور

شما احتمالاً به دنبال درس فیزیک نیستید ، بنابراین ما این مختصر را بیان خواهیم کرد. بدون نور ، جانوری مانند بزرگنمایی وجود نخواهد داشت. دانشمندان قرن ها برای به دست آوردن نور از نور کار کرده اند و یکی از مهمترین ثمره کار آنها لنزهای متعال است. هنگامی که نور به لنز برخورد می کند ، کند می شود و خم می شود. این فرآیند در غیر این صورت به عنوان شکست شناخته می شود. با انکسار می توانید بسته به شکل عدسی ، جهت و کیفیت نور را کنترل کنید. و هنگامی که کنترل خود را به دست آوردید ، می توانید جادو کنید.

مسیر کانونی

بعد از اینکه نور در لنز جمع شد ، یک سفر فوری را به یک نقطه کانونی منتقل می کنید ، جایی که یک لنز چشمی سپس آن را ضبط می کند و یک تصویر بزرگنمایی به شما می دهد. به این سفر فوری ، مسیر کانونی گفته می شود که بسته به اندازه دستگاه می تواند طولانی تر یا کوتاهتر باشد (به همین دلیل تلسکوپ ها طولانی هستند). اما اگر آن مسیر کانونی را طی کنید چه اتفاقی می افتد؟ شما آن را حدس زده اید ، بزرگنمایی بیشتری می کنید. مخترع ایتالیایی ، ایگناسیو پورو می دانست که منشورهای منعکس کننده می توانند تندرست نوری را به داخل دستگاه بفرستند که این امر باعث می شود طول موج نور در حالی که طول دستگاه کوتاه است طولانی شود. این تولد منشورها و ایجاد بعدی اولین دوربینهای شکاری واقعی بود.

منشورها

تکنیک های مدرن روش های جدیدی را برای بزرگنمایی به ما ارائه داده اند ، اما پس از قرن ها بسیاری از دوربین های شکاری هنوز با منشورهای Porro ساخته می شوند. اینها یک جفت منشور مثلثی هستند که طوری تنظیم می شوند که هیپوتنوس آنها روبرو یکدیگر قرار بگیرد. هنگامی که نور از طریق لنز دو چشمی عبور می کند ، قبل از رسیدن به نقطه کانونی ، سرعت عمل pinball را در بین این منشورها انجام می دهد ، بنابراین مسیر کانونی را طولانی تر می کند. این منشورها به دلیل ایجاد تصاویر 3 بعدی بیشتر و برای ایجاد وضوح عالی شناخته شده اند. اما در اوایل دهه 1900 ، رقابت به شکل منشور پشت بام پیش آمد. آنها با توجه به ساختار نامنظم به شکل سقف ، آنها می توانند چندین بار بیشتر از یک منشور Porro ، داخل پینگ پنگ بکشند. این به معنی یک مسیر کانونی طولانی تر است و همانطور که می دانید قدرت بزرگنمایی بیشتر. اما این پایان منشورهای Porro نبود. بسیاری از مردم هنوز عمق و روشنایی اضافه شده پورو را ترجیح می دهند ، در حالی که برخی دیگر بزرگنمایی بیشتر سقف را ترجیح می دهند. امروزه هر دو هنوز هم به وفور تولید می شوند.

تمام تصویر

یک جفت دوربین شکاری با دو لنز هدف شروع می شود ، یعنی لنزهای بزرگتر که به هدف خود اشاره می کنید. آنها بزرگتر شده اند تا نور مناسبی را جمع کنند. این نور بلافاصله به پشت بام یا منشور Porro می رود ، در مسیر تعیین شده خود به حرکت در می آید و سرانجام در نقطه کانونی خود ، جایی که توسط لنزهای چشم چسبانده می شود ، به اوج می رسد. وقتی به یک جفت دوربین شکاری نگاه می کنید ، در واقع می بینید نتایج یک مسیر طولانی و پیچ خورده از نور.

نتیجه

دوربین های شکاری همچنین دارای ویژگی های دیگری مانند پوشش چند لایه بر روی لنزهای آنها برای کیفیت مطلوب تصویر ، بزرگنمایی قابل تنظیم ، لوله های پر از نیتروژن یا آرگون برای ضد آب بودن ، و طیف وسیعی از اندازه های لنز و انواع بزرگنمایی هستند. اما اینها فقط زنگ و سوت برای تقویت دستگاه است. مکانیک واقعی پشت یک جفت دوربین شکاری این است که چگونه آنها را ضبط می کنند ، خم می شوند و نور آهسته می کنند تا فاصله به چشم شما نزدیک شود. بنابراین ، حالا که می دانید چطور کار می کنند ، دیگر هرگز یک جفت دوربین شکاری را دوباره به هم نگاه نمی کنید.

آموزش ساخت : با وسایل قدیمی یک تلسکوپ ساده بسازید

در این پست ساختنی طرز ساخت یک تلسکوپ ساده را یاد می گیرید. البته این تلسکوپ به اندازه تلسکوپ دابسونی قوی نیست و با آن نمی توانید اجرام آسمانی مختلف را رصد کنید اما ارزش هزینه ای که صرف می کنید را دارد. این تلسکوپ با وسایل قدیمی ساخته میشود که اگر آنها را در خانه داشته باشید، تقریباً هیچ هزینه ای برای ساخت تلسکوپ نخواهید کرد.

برای ساخت این تلسکوپ یه یک وب کم و یک لنز تله فوتو نیاز دارید. البته می توانید تلسکوپ را طوری بسازید که هر وقت لازم باشد لنز تله را از آن جدا کنید. کافی است این دو قطعه را در خانه داشته باشید تا با اضافه کردن چند لوله و بست PVC یک تلسکوپ بسازید.

با این تلسکوپ می توانید دهانه های آتش فشان روی ماه را براحتی ببیندید. البته این تلسکوپ کاربردهای بسیار زیادی دارد و می توانید از آن برای پروژه های عکاسی هم استفاده کنید. چون وب کم به رایانه وصل میشود، می توانید با آن از فواصل دور تصویر برداری کنید و ... . بطور کلی هر وقت خواستید در اتاق تان بشینید و چیزی را در فاصله 50 متری با بیشتر زیر نظر بگیرید، این دستگاه بدردتان میخورد.

گام اول : وسایل مورد نیاز

گام دوم : وب کم را به لنز وصل کنید

اول باید وب کم را باز کنید تا به تخته مدار چاپی، میکروفون و دکمه برسید. لنز خود وب کم را باز کنید و آن را کاملاً از وب کم جدا کنید.

حالا باید سراغ خریدن لوله های PVC بروید. لوله، آداپتور و درپوشی که میخرید باید هم اندازه لنزتان باشد. اگر نتوانستید قطعات هم اندازه پیدا کنید باید نزدیک ترین قطعات را بخرید تا بتوانید با کمی چسب فاصله بین آنها را پر کنید.

یکی از درپوش هایی که خریده اید را بردارید و یک سوراخ به بزرگی لوله دید وب کم وسط آن ببرید. اندازه و محل قرارگیری این سوراخ باید دقیق باشد تا کارایی تلسکوپ کاهش پیدا نکند. حالا می توانید قطعات را بهم وصل کنید. یک آداپتور PVC به لنز وصل کنید، درپوش را سرجایش بگذارید (ممکن است برای رسیدن به قطر درپوش به یک لوله دیگر هم نیاز داشته باشید) وب کم را به آن وصل کنید. اگر سوراخ روی درپوش را درست و به اندازه بریده باشید، نیاز به چسب یا نوار ندارید. اما اگر وب کم شل است می توانید از چسب یا نوار لاستیکی برای ثابت کردن آن استفاده کنید. وب کم باید سه سانتیمتر از پشت لنز تله فاصله داشته باشد.

حالا می توانید تلسکوپ را آزمایش کنید. وب کم را به کامپیوتر وصل کنید و روی سه پایه بگذارید. وب کم روی چیزی که بیش از 50 متر فاصله داشته باشد زوم کنید. حالا حلقه فوکوس لنز تله فوتو را بچرخانید و ببینید لنز فوکوس میکند یا نه. اگر وب کم فوکوس نشد، باید روی فاصله لنز و وب کم کار کنید. شاید هم لازم باشد طول آداپتور را تغییر بدهید. وقتی این مشکل را حل کردید، می توانید همه چیز را بهم وصل کنید و بچسبانید. فقط دقت کنید که قطعات PVC دقیقاً روی یک خط تراز باشند. این نکته بسیار مهم است و تاثیر زیادی روی کیفیت تصاویر می گذارد.

گام سوم : محفظه وب کم را بسازید

ساخت محفظه برای وب کم بسیار ساده است و فقط به دو درپوش و یک لوله PVC نیاز دارید. دقت کنید که لوله PVC باید یک شکاف برای رد شدن کابل USB داشته باشد. برای مونتاژ جعبه کافی است قطعات را بهم بچسبانید.

در تصاویر می توانید مراحل مونتاژ را ببینید. این مراحل بسته به اندازه و شکل وب کم و قطعاتی که استفاده می کنید، فرق میکند. یکی از درپوش ها باید کی بزرگتر باشد تا مدار وب کم با درپوش تماس پیدا نکند.

گام چهارم : کاربردهای مختلف تلسکوپ را ببینید

در این مرحله می توانید کارکردهای مختلف تلسکوپ را ببینید. دایره ای که در تصویر اول می بینید یک ایستگاه آب و هوایی را نشان می دهد که تلسکوپ روی آن زوم شده است. تصویر دوم و سوم همان ایستگاه را از زاویه دید تلسکوپ با زوم 100 و 210 میلیمتری نشان میدهد.

تصویر چهارم هم با یک دوربین معمولی و از یک آنتن در فاصله 450 متری گرفته شده است. تصویر بعدی همان آنتن را از دید تلسکوپ نشان میدهد. می بینید که قدرت بزرگنمایی تلسکوپ خیلی بالاست و بیشتر جزییات در تصویر مشخص هستند.

تلسکوپ ساده و ارزان تان آماده است

در گالری بالا می توانید دو تصویری که با این تلسکوپ از ماه گرفته شده را ببینید. جزییات زیادی در این دو تصویر مشخص نیست اما به وقت و هزینه ای که صرف کرده اید، می ارزد. بعد از استفاده از تلسکوپ می توانید براحتی لنز تله فوتو را باز کنید و از آن روی دوربین تان استفاده کنید.

با استفاده از این تلسکوپ می توانید از دورترین فاصله ها عکس بگیرید. در ضمن هرچه از لنز قدرتمندتری استفاده کنید می توانید اجرام آسمانی بیشتر و جزییات دقیق تری را ببینید.

چطور در خانه تلسکوپ بسازیم؟

همشهری آنلاین: اولین تلسکوپ‌های ساخته شده در جهان،‌تلسکوپ‌های شکستی یا انکساری ساده‌ای بوده‌اند که توسط چند هلندی در سال ۱۶۰۸ و پس از آن توسط گالیله در سال ۱۶۰۹ ساخته شدند، ابزاری که امروزه به راحتی می‌توان در هر خانه‌ای آن را ساخت.

چطور در خانه تلسکوپ بسازیم؟

تلسكوپ، ابزاري كه براي اولين‌بار  در سال 1608 توسط هلندي‌ها، هانس ليپرشي، زاكاري جانسن و جيكوب متيوس ابداع شد، براي بزرگنمايي اجسام و اجرام دوردست مورد استفاده قرار مي‌گيرد. براي انجام بزرگنمايي، تلسكوپ‌ها از قطعه‌اي (عدسي شيئي) براي جمع‌آوري نور از جسمي كه در دوردست‌ها قرار گرفته برخوردارند و نور يا همان تصوير آن جسم را به نقطه تمركزي كه قطعه ديگر (لنز چشمي) در آن قرار گرفته هدايت مي‌كند و پس از بزرگنمايي آن را در برابر چشم انسان نمايش مي‌دهد.

چطور در خانه تلسکوپ بسازیم؟

براي ساخت نمونه‌اي بسيار ساده از يك تلسكوپ در خانه،‌ به اين ابزار نياز خواهيد داشت:

براي سرهم ساختن تلسكوپ به اين ترتيب عمل كنيد:

با كمك اين تلسكوپ ساده دست‌ساز، كه يك تلسكوپ انكساري است، مي‌توانيد ماه، چند خوشه ستاره‌اي و چند جرم كيهاني را به خوبي ببينيد

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید

چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید

50 سال شکار بازی بزرگ به من ارزش استفاده از چشمانم را یاد داده است. گرچه ممکن است این امر واضح به نظر برسد ، بسیاری از شکارچیان بزرگ هنر ....

چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید

نحوه انتخاب دوربین شکاری: 15 عامل بسیار مهم!

نحوه انتخاب دوربین شکاری: 15 عامل بسیار مهم!

برای هر عاشق شکار ، یک دوربین دوچشمی یک ضروری است که شکار را آسان و لذت بخش می کند. این به شما کمک می کند تا نگاه خوبی به مناطق شکار داشته باشید و بازی خود را فوراً انتخاب کنید. اما ، چگونه یک دوربین شکاری شکار را انتخاب کنیم ....

نحوه انتخاب دوربین شکاری: 15 عامل بسیار مهم!

راهنمای خرید دوربین شکاری – پاسخ به سوالات رایج دوربین شکاری

راهنمای خرید دوربین دو چشمی

راهنمای خرید دوربین های شکاری و دو چشمی

   محصولات مشابه