مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای خرید کاور و چادر دوچرخه

راهنمای خرید کاور و چادر دوچرخه

چرا از کاور و چادر دوچرخه استفاده کنیم؟

محافظت از دوچرخه یکی از دغدغه های کسانی است که دوچرخه دارند و دوست دارند دوچرخه شان سالم بماند و هنگام استفاده از آن لذت ببرند.

اگر از دوچرخه خود مراقبت نکنید به مرور زمان آسیب میبیند و قطعات آن خراب میشوند، به عنوان مثال وقتی آن را بیرون از خانه و در معرض نور آفتاب قرار می دهید نور آفتاب به مرور زمان لاستیک ها، زین دوچرخه و حتی رنگ تنه دوچرخه را نیز کاملا رنگ پریده و خراب می کند یا اگر جایی زندگی می کنید که باران زیاد می بارد یا رطوبت هوا بالاست باعث زنگ زدگی قطعات دوچرخه می شود. برای همین نگهداری درست از دوچرخه و محافظت از آن یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید.

یکی از بهترین ابزار ها که بتوانید با آن از عوامل گفته شده بالا دوچرخه خود را در امان نگه دارید خرید کاور و چادر برای دوچرخه شماست.

شما با خرید چادر دوچرخه عمر قطعات را بالا برده و در این کار مقابل خرید قطعات جدید و یا دوچرخه نو بسیار مقرون و به صرفه تر است.

راهنمای خرید کاور و چادر دوچرخه

کاور ها بسیار کم جا و به راحتی قابل حمل هستند.

کاور های دوچرخه چند نوع هستند؟

کاور های دوچرخه چند نوع هستند؟

روکشی که در خانه برای جلوگیری از گرد و غبار استفاده می شود بسیار متفاوت از روکشی است که در بیرون از خانه باید استفاده شود است به همین دلیل ها نوع کاوری که استفاده می کنید بسیار مهم و  هر کدام کاربرد خاص خود را دارد.

روکش هایی که در فضای داخل استفاده می شوند نکات خاصی برای توضیح ندارند و صرفا یک روکش نازک هستند که برای جلوگیری از گرد و غبار بر روی دوچرخه کشیده می شوند، اما روکش هایی که در بیرون از خانه استفاده می شوند کمی متفاوت هستند که آنها را برسی می کنیم.

مواد:

برای خرید کاوری که بیرون و در معرض باران، برف و یا ،آفتاب قرار می گیرد یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه کنید جنس کاور است.

(از کاور های ضد آب استفاده کنید اگر در منطقه ای زندگی می کنید که باران و رطوبت زیاد وجود دارد)

جنس کاور باید به گونه ای باشد که دوام کافی در برابر آفتاب و… را داشته باشد و سریع خراب نشود،کاور های برزنتی و پلی استر می توانند یکی از بهترین گزینه ها باشند زیرا مقاومت بالایی دارند و عمر مفید طولانی.

اندازه:

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید کاور به آن باید دقت کنید این است که کاور مورد نظر برای دوچرخه شما کوچک نباشد و کاملا تا پایین چرخ های دوچرخه را دربر بگیرد.

به عنوان مثال کاوری که برای دوچرخه 18 مناسب است اصلا نمی تواند دوچرخه 26 را کاورکند!

و مهم تر از همه اگر بیشتر از یک دوچرخه دارید می توانید از کاور هایی که برای چند دوچرخه هستند استفاده کنید. کاور های مناسب برای یک دوچرخه و یا دو الی سه دوچرخه نیز در بازار موجود هستند پس باتوجه به نیاز خود انتخاب کنید.

سوراخ های قفل دوچرخه:

سوراخ های قفل دوچرخه:

اگر شما می خواهید دوچرخه خود را روی حیاط خانه بگذارید و خیالتان راحت باشد که کسی نمیتواند آن را بدزدد و شما نیاز به این نداشته باشید که حواستان به آن باشد بهترین گزینه این است که کاور هایی را تهیه کنید که دارای سوراخ هایی باشد تا بتوانید آن را قفل کنید.

این نوع کاور ها سوراخ هایی فلزی یا آلومینیومی در جلوی چرخ دارند که می توانید با استفاده از آنها دوچرخه را قفل کنید.

کاور هایی که برای استفاده درحال حرکت مانند پشت خودرو استفاده میشوند:

راهنمای خرید کاور و چادر دوچرخه

برای تهیه این نوع کاور ها بهتر است کاوری را انتخاب کنید که رنگ آن روشن باشد.

راهنمای خرید کاور و چادر دوچرخه

هنگامی که از این نوع کاور ها استفاده می کنید امکان دارد جلوی چراغ های ماشین را بگیرند و در شب بسیار خطرناک هستند به همین دلیل از کاور هایی که بازتاب دهنده هستند استفاده کنید تا هنگام شب با افتادن نور ماشین عقب روی آن دیده شوند.

کاوری بخرید که کاملا فیت شده و جایی برای عبور باد از آن نباشد و دارای تسمه برای محکم کردن باشد.

چادر های دوچرخه:

چادر های دوچرخه برای استفاده در حیاط و گاراژ بسیار مناسب هستند و در اغلبشان حداقل دو دوچرخه را می توان برای نگه داری قرار داد.

راهنمای خرید کاور و چادر دوچرخه

متاسفانه در بازار کنونی ایران چادر دوچرخه به راحتی پیدا نمیشود!

اینکه شما چادر و یا روکش برای محافظت از دوچرخه خود استفاده کنید کاملا سلیقه ای است و هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند.

مطالب آموزشی مرتبط:

چادر موتورسیکلت و دوچرخه – پارچه های ساتکس بهترین گزینه در تولید چادر موتورسیکلت و کاور دوچرخه

چادر موتورسیکلت و دوچرخه – پارچه های ساتکس بهترین گزینه در تولید چادر موتورسیکلت و کاور دوچرخه

از آنجا که چادر موتورسیکلت و روکش دوچرخه برای موتورسیکلت سواران و دوچرخه سواران جهت حفاظت از بدنه دوچرخه و موتور بسیار مهم است ، نقش جنس پارچه روکش موتورسیکلت یا جنس پارچه چادر دوچرخه در ایجاد کیفیت ، دوام و زیبای....

چادر موتورسیکلت و دوچرخه – پارچه های ساتکس بهترین گزینه در تولید چادر موتورسیکلت و کاور دوچرخه

   محصولات مشابه