مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای جامع خرید عینک دوچرخه سواری

عینک دوچرخه سواری  و عینک ورزشی چه تفاوتی با سایر عینک ها دارند؟ اگر برای خرید عینک دوچرخه سواری نیاز به راهنمایی دارید این پُست از مجله باچرخ را بخوانید. وقتی در یک تور دوچرخه سواری شرکت میکنید یکی از ملزومات آن، عینک دوچرخه سواری است، اما اگر از عینک آفتابی به جای استفاده کنید خطر بسیار بزرگی در کمین شما خواهد بود، اگر دوست ندارید هنگام دوچرخه سواری به شما آسیبی وارد شود حتماً عینک مخصوص دوچرخه تهیه کنید، اما قبل از آن باید درباره این عینک ها بیشتر بدانید.

عینک دوچرخه سواری

عینک های دوچرخه سواری عینک هایی هستند که معمولاً بر خلاف عینک های عادی دچار مُد و تغییر نگرش نمیشوند و هدف اصلی از استفاده آنها، محافظت چشم است، اما این محافظت فقط به نور خورشید محدود نمیشود بلکه از ورود گرد و خاک به چشم نیز جلوگیری میکنند.

در تور دوچرخه، سفر با دوچرخه و بسیاری از فعالیت های مرتبط با رکاب زدن، مراقب چند چیز باید باشید، نور آفتاب نیز یکی از آنها است، استفاده کردن از عینک غیر استاندارد که محافظ UV  نیست میتواند به چشم دوچرخه سوار آسیب بزند، همچنین اگر اصلاً از عینک استفاده نکنید، به علت برخورد آفتاب با چشمان شما، سرعت دوچرخه سواری شما کاهش می یابد و در نتیجه وقتی در تور دوچرخه شرکت میکنید موجب کند شدن عملکرد گروه دوچرخه سواری خواهید شد.
عینک مخصوص دوچرخه یکی از ملزومات رکاب زدن میباشد و در حالت عادی با هزینه ای در حدود 150 تا 250 هزار تومان میتوانید یک عینک استاندارد خریداری نمایید، اما در نظر داشته باشید اگر به دنبال عینک برند باشید هزینه بسیار بیشتری باید هزینه کنید.

عینک دوچرخه سواری فقط چشمان شما را از آفتاب دور نگه نمیدارد، بلکه آنها حتی در فصل پاییز و زمستان و در شرایط آب و هوایی بارانی، برفی و طوفانی نیز میتوانید استفاده کنید، برخی از مدلها با چندین لنز برای شرایط هوایی مختلف به مشتریان عرضه میشوند، از جمله عینک دوچرخه سواری که در فروشگاه باچرخ قرار دارد.

ویژگی های عینک دوچرخه سواری

اگر اهل دوچرخه سواری و شرکت در تور دوچرخه سواری هستید و دوست دارید در طول مدت سال چندین بار از عینک مخصوص دوچرخه سواری استفاده کنید بهتر است از ویژگی اصلی آنها اطلاع داشته باشید. در ادامه به ویژگی های این وسیله مهم در دوچرخه سواری پرداخته ایم.

1- لنز

مهمترین قسمت عینک دوچرخه سواری، لنزهای آن است، در نظر داشته باشید رنگ لنزها مشخص میکند که در چه شرایط آب و هوایی میتوانید از آن استفاده نمایید.

بسیاری از عینک های گران قیمت، لنزهایی در آن به کار برده شده است که در بیشتر شرایط آب و هوایی میتوان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال لنزهای پریزم عینک اوکلی این شرایط را دارا میباشند. با این وجود پیشنهاد میشود از صرف هزینه های زیاد برای شرکت در تور دوچرخه سواری پرهیز کنید و از مدلهایی استفاده کنید که قابلیت تعویض لنز را دارند.

لنزهای عینک دوچرخه سواری

قطعاً در طول سال به حداقل 3 مورد لنز نیاز پیدا خواهید:

یک لنز که باید حتماً به صورت کامل محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را داشته باشد و چشم را اذیت نکند، با این حال نباید آنقدر تاریک باشد که در هنگام تغییر مسیر از جاده به سمت جنگل باعث تاری دید شود.

لنز دوم باید رنگ زرد داشته باشد، که به درد جاده میخورد که از اثر تابش خورشید به سطح آسفالت و سپس تابش به سمت چشم میکاهد.

لنز سوم نیز یک لنز ساده و شفاف است که برای رکاب زدن در شرایط ابری بسیار عالی و مناسب است.

در برخی از مواقع لنز دیگری نیز وجود خواهد داشت که برای شرایط طوفانی در نظر گرفته شده است و لنز اصلی به شمار نمیرود. برای شرایط بارانی نیز، لنز باید دارای اثر آبگریز باشد و این بسیار مهم است.

عینک هایی نیز هستند که از لنز فتوکرومیک استفاده میکنند، این لنزها بر اساس تغییر شرایط نوری، رنگ آنها تغییر میکند و باعث محافظت از چشم میشوند، اما مشکل اصلی این لنزها این است که اگر در مسیرهایی از آن استفاده شود که سایه و آفتاب به سرعت تغییر کند، این لنزها قابلیت تغییر رنگ را به سرعت ندارند، همچنین دامنه نوسان رنگ آنها به اندازه مدلهای چند لنز نخواهد بود.

2- فریم

فریم باید در مرحله دوم بررسی شما در هنگام خرید عینک باشد، البته نه اینکه عینک را به چشم بزنید ببینید به شما می آید یا نه! بلکه باید ویژگی های آن را بررسی کنید، در ادامه به چند نکته مهم برای بررسی فریم اشاره کرده ایم.

فریم باید پوشش مناسب داشته باشد، به خصوص وقتی که قرار است در شرایط مختلف از آن استفاده کنید، بنابراین اولین اولویت شما باید فریم هایی باشد که بر صورت و چشم شما فیت باشد.

دوچرخه سواری با عینک مخصوص دوچرخه

فریم باید به گونه ای فیت شود که وقتی سر خود را به پایین خم میکنید و یا به سمت چپ و راست خم میکنید از صورت جدا نشود، با این حال نباید آنقدر هم محکم باشد که با چندین بار استفاده بشکند و غیر قابل استفاده شود.

یکی از ویژگی های خوب برخی از عینک ها این است که یک گیربکس لاستیکی کوچک بین دو لنز دارند که بر روی بینی جا میگیرد و باعث فیت شدن بهتر عینک میگردد. سایز این گیربکس و اینکه به صورت شما بزرگ و یا کوچک نباشد را نیز باید بررسی کنید.

به طور کلی عینک های ویژه دوچرخه سواران از نظر فریم به 3 دسته تقسیم میشوند: قاب کامل، نیم فریم و بدون فریم.

برای برخی از افراد وزن برای راحتی بسیار ارزشمند است، بنابراین مدل بدون فریم و نیم فریم را انتخاب میکنند و برای افرادی نیز که پوشش کامل اهمیت داشته باشد، قاب کامل را انتخاب میکنند و در نهایت ظاهر آنها را باهم بررسی کنید تا به یک انتخاب خوب در هنگام خرید عینک دوچرخه سواری برسید.

معمولاً همه عینک های رده متوسط به بالا دارای بند، دستمال تمیز کننده و قاب یا کیف هستند، یادتان باشد حتماً یکی از لنزها باید محافظ UV باشد. امیدواریم از این پُست مجله اینترنتی گردشگری ورزشی باچرخ استفاده برده باشید، در صورت نیاز به خرید وسایل سفر میتوانید از فروشگاه اینترنتی گیمینگ تولز بازدید نمایید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای انتخاب عینک دوچرخه سواری

راهنمای انتخاب عینک دوچرخه سواری

دوچرخه سواری همیشه یکی از تفریحات سالم و لذتبخش برای تمامی خانم ها و آقایان بوده و همچنان نیز هست. برای اینکه بتوانید از دوچرخه سواری خود در هر شرایط زمانی و مکانی بهترین استفاده را داشته باشید، بهتر است از یک عینک مخصوص ب....

راهنمای انتخاب عینک دوچرخه سواری

عینک ورزشی ، راهنمای انتخاب کامل عینک ورزشی براساس فریم ، لنز و رنگ

عینک ورزشی ، راهنمای انتخاب کامل عینک ورزشی براساس فریم ، لنز و رنگ

در مورد محل استفاده عینک برنامه ریزی داشته باشید . اگر در حال خرید عینک خود برای یک ورزش خاص مانند دوچرخه سواری هستید ، انتخاب شما ساده خواهد بود.  اما اگر قصد دارید از این عینک برای انواع ورزش استفاده کنید ، باید در نظر بگ....

عینک ورزشی ، راهنمای انتخاب کامل عینک ورزشی براساس فریم ، لنز و رنگ

   محصولات مشابه